• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

ali998

Registered User
لایک‌ها
779
دوستان در مورد اخذ مجوز برای انجمن (رسانه کاربر محور) در سایت
http://login.saramad.ir
کسی اقدام کرده راهنمایی کنه؟
آزمون دیگه چیه؟ باید بیاییم تهران؟

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
در مورد قوانین کپی رایت و سخت گیری یه عنوان کسی که ضربه خورده از نبود کپی رایت واقعا موافق اجراش هستم
اکثریت جامعه وبمستری تو جهان سوم دارن از چیزایی که دیگران زحمتش رو کشیدن پول مفت در میارن( دانلود فیلم آهنگ بازی نرم افزار و...)

وقتی میبینم چیزی که براش زحمت کشیدم کسای دیگه براحتی بر میدارن ۱۰۰۰ جا کپیش میکنن دیگه انگیزه ایی برای کار کردن نمی مونه
طرف کامپیوتر میخره همونجا واسش ۲۰/۳۰ هزار دلار نرم افزار کرک شده نصب میکنن که چی؟ :general707:

همه موافق این قانون هستن
ولی باید درست اجرا بشه
بجای اینکه کسی که قانون رو نقض کرده دستگیر کنن رفتن سراغ مدیر اپلودسنتر
مثلا یکی در سروش کانال بزنه و کتاب های اون شخص رو بزاره برای دانلود، باز هم مدیر سروش رو زندانی میکنن یا شخصی که کانال ایجاد کرد؟

اگه شما موافق حکم این قاضی باشید، یعنی با منطق شما نباید هیچ اپلودسنتر، مسنجر، سرویس دهنده های کاربر محور در ایران فعالیت کنن

در این حالت هم مشکل شما حل نمیشه و بدتر میشه، چون اون متخلف از سرویس های خارجی استفاده میکنه و دیگه به هیچ وجه نمیتونین متخلف رو پیدا کنین

این حرف هم که مدیر سایت میلیون ها فایل رو باید بررسی کنه مثل جوک میمونه که بعضی ها میگن!
اگه ده ها کارمند استخدام بشه نهایت بتونن فایل های غیراخلاقی رو حذف کنن، دیگه نمیشه کپی رایت تک تک فایل ها رو بررسی کرد!

mg6

Registered User
لایک‌ها
1,627
همه موافق این قانون هستن
ولی باید درست اجرا بشه
مثلا یکی در سروش کانال بزنه و کتاب های اون شخص رو بزاره برای دانلود، باز هم مدیر سروش رو زندانی میکنن یا شخصی که کانال ایجاد کرد؟

اگه شما موافق حکم این قاضی باشید، یعنی با منطق شما نباید هیچ اپلودسنتر، مسنجر، سرویس دهنده های کاربر محور در ایران فعالیت کنن

در این حالت هم مشکل شما حل نمیشه و بدتر میشه، چون اون متخلف از سرویس های خارجی استفاده میکنه و دیگه به هیچ وجه نمیتونین متخلف رو پیدا کنین

این حرف هم که مدیر سایت میلیون ها فایل رو باید بررسی کنه مثل جوک میمونه که بعضی ها میگن!
اگه ده ها کارمند استخدام بشه نهایت بتونن فایل های غیراخلاقی رو حذف کنن، دیگه نمیشه کپی رایت تک تک فایل ها رو بررسی کرد!
نه حرف من در مورد کپی رایت اصلا در مورد پیکوفایل و حکمی که داده شده نیست ( ما قانون مشخص نداریم فعلا به همین دلیل این اتفاق می افته)
چون خودم تولید کننده محتوام وقتی میبینم جلوی چشمم دسترنج منو حراج کردن بعد به آپلودسنتر که اطلاع میدی بعد چند روز میگه نه نمیشه باید دستور قضایی باشه و فلان ( بخصوص اگر فایل پرطرفدار هم باشه) خوب این وسط من باید چکار کنم؟ تنها راهش شکایت دیگه
منم که آپلودر رو نمیشناسم بخوام شکایت کنم ازش می مونه صاحب آپلودسنتر
خودمون رو نباید گول بزنیم که اکثر آپلودسنترها رشدشون و درامدشون از محتوای غیرقانونیه اون اپلودر هم براحتی پشت پروکسی و vps قایم میشه
اینکه صرفا بگیم صاحب سایت کاربر محور مسئولیتی نداره درست نیست، ولی خوب روش برخورد هم درست نیست، نیاز به قوانین دقیق تر و ابزارهای کنترلی بیشتر داریم

در قوانین جدیدی که اتحادیه اروپا قرار هست تصویب کنه شدیدا در مورد کپی رایت سخت گیری خواهد شد و تمام مسئولیت محتوا با صاحب سایت خواهد بود (بخصوص در مورد فروم ها)
همچنین قوانینی برای آپلودسنترها دارن تدوین می کنن که اگر تصویب بشه واقعا فاتحه همشون خوندس! ( برای مثلا اگر گزارش صحیحی ارسال بشه باید حتما در کمتر از 2 ساعت فایل حذف بشه وگرنه مسئولیت ضرر و زیانش با صاحب آپلودسنتره !! )
همین الان خیلی از فروهای خارجی دارن آماده می شن برای این داستان دیگه هیچ پستی بدون اینکه در صف بررسی مدیریت قرار بگیره منتشر نشه
کلا این جنگیه که به نفع هیچکس نیست، مهم فرهنگ استفاده اس که نداریم مثالش همونه که پست قبلی گفتم

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
نه حرف من در مورد کپی رایت اصلا در مورد پیکوفایل و حکمی که داده شده نیست ( ما قانون مشخص نداریم فعلا به همین دلیل این اتفاق می افته)
چون خودم تولید کننده محتوام وقتی میبینم جلوی چشمم دسترنج منو حراج کردن بعد به آپلودسنتر که اطلاع میدی بعد چند روز میگه نه نمیشه باید دستور قضایی باشه و فلان ( بخصوص اگر فایل پرطرفدار هم باشه) خوب این وسط من باید چکار کنم؟ تنها راهش شکایت دیگه
منم که آپلودر رو نمیشناسم بخوام شکایت کنم ازش می مونه صاحب آپلودسنتر
خودمون رو نباید گول بزنیم که اکثر آپلودسنترها رشدشون و درامدشون از محتوای غیرقانونیه اون اپلودر هم براحتی پشت پروکسی و vps قایم میشه
اینکه صرفا بگیم صاحب سایت کاربر محور مسئولیتی نداره درست نیست، ولی خوب روش برخورد هم درست نیست، نیاز به قوانین دقیق تر و ابزارهای کنترلی بیشتر داریم

در قوانین جدیدی که اتحادیه اروپا قرار هست تصویب کنه شدیدا در مورد کپی رایت سخت گیری خواهد شد و تمام مسئولیت محتوا با صاحب سایت خواهد بود (بخصوص در مورد فروم ها)
همچنین قوانینی برای آپلودسنترها دارن تدوین می کنن که اگر تصویب بشه واقعا فاتحه همشون خوندس! ( برای مثلا اگر گزارش صحیحی ارسال بشه باید حتما در کمتر از 2 ساعت فایل حذف بشه وگرنه مسئولیت ضرر و زیانش با صاحب آپلودسنتره !! )
همین الان خیلی از فروهای خارجی دارن آماده می شن برای این داستان دیگه هیچ پستی بدون اینکه در صف بررسی مدیریت قرار بگیره منتشر نشه
کلا این جنگیه که به نفع هیچکس نیست، مهم فرهنگ استفاده اس که نداریم مثالش همونه که پست قبلی گفتم
من هم اکثر اوقات میگم قانونی پیگیری کنن ، چون نمیشه براساس یک ایمیل فایلی رو حذف کرد
تا الان هم همیشه فتا تماس میگرفت و مشکلی نبود
اینکه الان قاضی چنین حکمی داده عجیبه، بنظرم باید حکمش تغییر کنه
همونظور که گفتم اگه قرار باشه به این شکل مدیر سایت مقصر باشه دیگه اپلودسنتر مجازی نمیمونه و میشه مثل تلگرام که هرچی به در و دیوار بزنن نمیتونن ردیابی کنن
جالبه بهتون بگم چندتا کانال تلگرامی رو فقط از طریق همین اپلودسنترهای داخلی تونستن ردیابی کنن. اگه اپلودسنتر داخلی نبود امکان نداشت متخلف دستگیر بشه.
حالا تصمیم با خودشونه. بخوان ما باشیم یا نه
امکان بررسی کپی رایت تک تک فایل ها هم به هیچ وجه وجود نداره

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
همه موافق این قانون هستن
ولی باید درست اجرا بشه

مدیر آپلودسنتر به راحتی میتونه با استفاده از ip فردی که آپلود کرده پیداش کنن

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
ظاهرا بیشتر از 6ماه از تاریخ آپلود گذشته و آی پی قابل استفاده نیست!

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
اگه ای پی خارجی داشت چی؟:D مثلا دو تا وی پی ان روشن کرده باشه
حالا اگر رو نمیشه گفت ولی بازم قابل ردگیری هست اگر بیفته دنبالش
ظاهرا بیشتر از 6ماه از تاریخ آپلود گذشته و آی پی قابل استفاده نیست!
تا چند سال قابل ردگیریه من یه سایت فروش بلیط و ... داشتم فیلتر شد دنبالش نرفتم بعد از 14 ماه زنگ زدن از فتا بیا جالبیش اینه اون موقه سرباز بودم خودمو زدم به خنگی گفتم سایت چیه من اصلا بلد نیستم با اینترنت کار کنم :D

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
حالا اگر رو نمیشه گفت ولی بازم قابل ردگیری هست اگر بیفته دنبالش

تا چند سال قابل ردگیریه من یه سایت فروش بلیط و ... داشتم فیلتر شد دنبالش نرفتم بعد از 14 ماه زنگ زدن از فتا بیا جالبیش اینه اون موقه سرباز بودم خودمو زدم به خنگی گفتم سایت چیه من اصلا بلد نیستم با اینترنت کار کنم :D

این دو قضیه میتونه متفاوت باشه...

من از کسی که در جریان این پرونده هست پرسیدم و این جواب رو داده
الان هم منتظر دادگاه تجدید نظر هستن

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
این دو قضیه میتونه متفاوت باشه...

من از کسی که در جریان این پرونده هست پرسیدم و این جواب رو داده
الان هم منتظر دادگاه تجدید نظر هستن
خوب آخرش معلوم میشه چون اولش معمولا نود درصد دادیارا و قاضی های پرونده هیچی در مورد اینترنت نمیدونن و بزرگترین کارشون با اینترنت این بوده که فکر میکنن اینترنت دشمنه اصلی ماست
آخرش میفرستند پیش کارشناس که تحصیلکرده این رشته و موضوع هست که مشخص میشه این آقا فقط آپلود سنتر داشته و کاربر محور بوده

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
جهرمی: «مدینه فاضله برخی قطع اینترنت است. این خنده‌دار است ولی واقعاً این وجود دارد. »

وكيل الرعايا

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,484
کسی با اینماد مشکل نداره ؟

سایت میخوام ثبت کنم
میگه خطای غیر عادی رخ داد

رفرش میشه صفحه
تیکت میزنم

اصلا جواب نمیدن

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
ایول به میزبان فا
من یه سایت تازه تاسیس داشتم چند ماه پیش که بسته بودمش به دلایلی.
بک آپ هم نداشتم. به میزبان فا که هاستش بود تیکت دادم آقا بک آپی اگه هست واسم لینکشو بدید.
انتظار داشتم هزینه بک آپ مثلا چند هزار تومنی رو بگیرن که خب حقشون هم هست واسه نگه داری بک آپ.
ولی اینا یک مبلغی را واسه خسارت تعیین کردند که واقعا ادم شاخ در میاره!!! و اصلا توجیه اقتصادی نداره

هزینه هاست الان 20 هزار تومن هستش. باید هاست خریداری بشه به قیمت 20 تومن
و
3 برابر هزینه تمدید هاست هم به عنوان خسارت پرداخت کنم.
چیزی در حدود 80 هزار تومن واسه یک بک آپ 200 مگابایتی:D
جالبه لینک قوانینشو که داد بهم. واسه هر چیز کوچیک که در تمامی هاستینگ ها رایگان هست هزینه میخواد!!
واسه ریستور بک آپ معادل هزینه خرید سرویس:p:D
از میزبان فا هاست نخرید

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
کلی پول برای چند تا دامنه دادم همون هزینه تمدید نه خرید از دلال، میخواستم از سابدامین وصل کنم به دامنه یادم افتاد قبلا فیلتر شدم :general503: یه بار دامنه وصل کردم به ایران امیر خیلی راحت دو سه روز بعد تمامش فیلتر شد! :mad: 6 ماه بعد با خون دل و صد راه فریب دادن فیلترینگ تونستم رفع فیلترش کنم پشتیبانی ایران امیر هم گفت بیخیل دامنه باش و دامنه جدید بزن! هیچ فشاری بهش نبود مشکل ما به *** هم نیست - الان هم نمیتونم این ریسک رو کنم دامنه ها رو وصل کنم قیمتشون هم مثل گذشته 20 و 30 هزار تومن نیست شده 200 هزار تومن - کلی پول رفت تو سطل آشغال توف به این شانس ، هزینه نگهداری سایت و دامنه از یه سال پیش ده برابر شده آدم نمیدونه سر به کدوم قبرستونی بزاره :general208::general208:

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
لایک‌ها
20,164
مدیر سایت پیکوفایل ( مسعود چنگیزی) که سایتی برای آپلود عکس و فایل است به خاطر اینکه کاربر یا کاربرانی فایل pdf کتابهای یک نویسنده را آنجا آپلود کردند به سه سال زندان محکوم شده! سه سال! دادگاه عملا همه تقصیر را انداخته گردن مدیر سایت آپلود فایل

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
مدیر سایت پیکوفایل ( مسعود چنگیزی) که سایتی برای آپلود عکس و فایل است به خاطر اینکه کاربر یا کاربرانی فایل pdf کتابهای یک نویسنده را آنجا آپلود کردند به سه سال زندان محکوم شده! سه سال! دادگاه عملا همه تقصیر را انداخته گردن مدیر سایت آپلود فایل
صفحات قبل بحث سر همین موضوع بود
ولی جزئیات(واقعیت) هنوز درست مشخص نیست

shahinSssS

Registered User
لایک‌ها
66
سلام ایا روبات یا روشی می شناسید از یک گروه مطالب فورواد کنه گروه دیگه مرسی

بالا