برگزیده های پرشین تولز

Car Audio System و...

sheva2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يه سوال دارم که برايه خودم خيلی مهمه
به عنوانه سرنشينه جلو-مثلا راننده-تا وقتی صدا کمه نه شما مشکل داری نه سرنشينه عقب.
وقتی صدا رو بلند ميکنی اولا مجبوری صدا رو بندازی رو باندهايه عقب.خوب در اينصورت
ديگه شما صدايه خوبی نخواهی داشت چون صدايه بانهايه جلوت قطعه .(صدايه که سابق 3 بعدی بنظر ميرسيد
تبديل به يه صدايه 1 بعدی ميشه که از عقب ميآيد،
خوب مجبوری صدا رو ببری بلا ،در اين صورت سرنشينه عقب بيچاره ميشه.
شما فکر ميکنيد چه کار بايد کرد،آيا بايد باندهايه جلو رو هم عوض کرد.

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از sheva2006 :
من يه سوال دارم که برايه خودم خيلی مهمه
به عنوانه سرنشينه جلو-مثلا راننده-تا وقتی صدا کمه نه شما مشکل داری نه سرنشينه عقب.
وقتی صدا رو بلند ميکنی اولا مجبوری صدا رو بندازی رو باندهايه عقب.خوب در اينصورت
ديگه شما صدايه خوبی نخواهی داشت چون صدايه بانهايه جلوت قطعه .(صدايه که سابق 3 بعدی بنظر ميرسيد
تبديل به يه صدايه 1 بعدی ميشه که از عقب ميآيد،
خوب مجبوری صدا رو ببری بلا ،در اين صورت سرنشينه عقب بيچاره ميشه.
شما فکر ميکنيد چه کار بايد کرد،آيا بايد باندهايه جلو رو هم عوض کرد.

اولا به اين دوست عزيزمون خوش آمد گويي ميكنم.... و متشكرم از عكس هايي كه ميفرستن....
در اين مورد من خيلي تعجب ميكنم كه چرا همه جا براي باند هاي جلو اصلا سرمايه گذاري نميكنن و هميشه ار فابريك خود ماشين و يا نهايتا يك خرده بهتر استفاده ميكنن... و همه خرج و مخارج رو به عقب ماشين مي اندازن !!! و در صورتي كه همه ميدونيم چقدر اين balance كردن صدا باعث احساس بهتري از شنيدن آهنگ ميشه... همونطوري كه دوست عزيزمون گفت وقتي ولوم ميره بالا اعوجاج يا همون distortion خودمون كه قبلا خيلي صحبتش رو كرديم در اون اسپيكر كوچولو ها زياد ميشه... راهه ديگه اي هم جر بستن ولوم جلو و بهم زدن بالانس نيست... چون حتي ممكنه كه اسپيكر هاي جلو بسوزن... ساب هم كه همونطوري كه اين دوستمون گفت ديگه الان باكس هاي پورت دار ( اگزوز دار ) استفاده ميشه.. منتهاش فضاي صندوق عقب رو ميگيره... سابي كه كنار اسپيكر نصب ميشه روي تخث عقب نه آنچنان بيس خاصي توليد ميكنه و از اون گذشته سرنشين هاي عقب رو واقعا اذيت ميكنه... اصلا در استاندارد توليد هيچ ساب ووفري اين درست نيست كه مستقيما و با فاصله اي به اون نزديكي با گوش قرار بگيره... حتي اسپيكر هاي full range كه بيس قوي دارن هم نبايد اونقدر نزديك باشن.. باورتون نميشه ولي من شده كه حالت تهوع شديد پيدا كنم از نشستن در نزديكي ساب ووفر با صداي زياد...

صد درصد خريد اسپيكر هاي توان بالا براي front يك عمل معقول محسوب ميشه... و باعث عملكرد بهينه سيستم ميشه... حتما ميدونين كه قيمت كمي هم ندارن و ممكنه به قيمت باند هاي عقب باشن...من در يك 206 كه براي در هاي جلو هم اسپيكر خيلي خوبي انداخته بود نشستم و تفاوت رو احساس كردم... با وجود اينكه گفته ميشه كه اسپيكر هاي 206 خيلي خوب هستن و خوب جواب ميدن..... براي پرايد و ماشين هايي كه فضاي كافي براي اسپيكر جلو ندارن نميدونم بايد چه كار كرد...

در ضمن از آقاي اخباري هم ممنون كه ناراحث نشدن ما از عكس هاشون ( با ذكر نام ) استفاده كرديم...

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
اطلاعات جالبی بود.
ممنون مهدین جان
فقط این کمی تعجب داره:
باورتون نميشه ولي من شده كه حالت تهوع شديد پيدا كنم از نشستن در نزديكي ساب ووفر با صداي زياد..
!!!

sheva2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خيلی ممنون جکی و مهدين ،اميدوارم که بتونم مفيده فايده واقع بشوم.
خوب نظره شما در مورده اين چيه،آيا در پرايد هم ميشه همچين کاری کرد.
من مشخصاته دقيق رو ميفرستم البته به اينگليسی است.

door1.jpg

door2.jpg

door3.jpg

door7.jpg

door8.jpg

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از tsotodeh :
اطلاعات جالبی بود.
ممنون مهدین جان
فقط این کمی تعجب داره:

!!!

ستوده جان من صندلي عقب نشسته بودم ... ماشين هم دو تا ساب روي تخت عقب داشت و amp اش هم واقعا قوي بود... به هر حال شايد اشكال از من بوده !!!!! چون يك نفر ديگه هم نشسته بود و طوري اش نشد !!!!
گوشمون نازك نازنجي بار اومده !!!! كلا صداي خارج از حد و ناهنجار اعصاب من رو خرد ميكنه.... و اگه مداوم باشه ممكنه خرابي به بار بياره :p

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
آقا بسيار اين تاپيك خفن ناك مي باشد!!!دست جكي درد نكند...حالا براي يك 405 glx 2000 چه سيستمي پيشنهاد مي كنيد؟!البته مثل راهنماي انتخاب سيستم سخت افزار جكي خان براي سه دسته ارزان خواه,متوسط خواه و گران خواه باشد بهتر است.يك توضيحي هم براي من مبتدي بيسواد در باب ساب و ....بدهيد تا بدانم چي به چيه و كجاست؟!يعني يك رانماي جامع ولي ساده براي آشنايي با اين قطعات....در ضمن جكي هروقت تاپيك هاي خوب خوب مي زني,يه ندايي به كل فوروم بده ما هم آخرين نفري نباشيم كه با خبر ميشيم!!

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
ستوده جان من صندلي عقب نشسته بودم ... ماشين هم دو تا ساب روي تخت عقب داشت و amp اش هم واقعا قوي بود... به هر حال شايد اشكال از من بوده !!!!! چون يك نفر ديگه هم نشسته بود و طوري اش نشد !!!!
گوشمون نازك نازنجي بار اومده !!!! كلا صداي خارج از حد و ناهنجار اعصاب من رو خرد ميكنه.... و اگه مداوم باشه ممكنه خرابي به بار بياره
اوه!
مشگل ماشین ها هم واقعا" همین هست کسای که عقب میشنند یا مثله شما یه یلای سرشون میاد یا کر میشن.
هیچ جوری نیمشه این صدا رو پخش اش کرد.البته فکر نکنم بشه.
يك توضيحي هم براي من مبتدي بيسواد در باب ساب و ....بدهيد تا بدانم چي به چيه و كجاست
من هم موافق هستم اگر یه راهنمای کلی و مشخصات معمول هر وسیله ای رو داشته باشیم خیلی خوبه :)

sheva2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ساب يک اسپيکری است که برايه دوباره ايجاد کردن فرکانس هايه پايين مورده استفاده است.
(کمتر از 80 هرتز)
اندازيه شعاع ساب از 4(اينچ) تا 36(اينچ) -برايه پروژه هايه ويژه-است .
ولی شعاع مورده بحث در ماشين 10،12،15،18(اينچ) است.
الان معمولا يا ساب رو در طاقچه ميبندند يا اينکه اونرو به صورته package با box
جدا در صندوق عقب قرار ميدهند.من به شخصه کاملا دومی رو ميپسندم چون اولی واقعاً کر کننده است.
من حتی بعضيها رو ديدم که وقتی از ماشين بيرون ميان تا يه مدت چيزی نميشنوند.حقيقتا هم ساب برايه داخله
اطاق طرحی نشده .خوب پس چرا اصلا بايد از ساب استفاده کرد.ساب اگه خوب تنظيم بشه
و اگه يه امپ خوب اونرو تغذيه کنه واقعا صدايه عالی داره و موج بسيار خوبی رو در ماشين ايجاد ميکنه
که آدم حال مياد.حتی وقتی صدايه ضبط کمه شما به وضوح صدايه آنرو ميشنويد.
در حاله حاضر JBL خوب در ايران جا افتاده و گارانتی هم داره.

woof-comp.gif

cutawayspkr-color.jpg

اگر ميخواهيد با طرزه کاره يک ساب آشنا شويد به سايت هايه زير مراجعه بکنيد.

http://www.electronixwarehouse.com/education/speakers/whatswoof.htm

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
رفقا شايد اين سوالي كه مي خوام بپرسم خيلي درست نباشه ، ولي به نظرتون اگه بلندگوهاي جلو عوض بشن صدا بهتر خواهد بود يا براي ماشين آمپلي خريداري بشه ؟ ( البته از ديد سرنيشن جلو ، راننده )

ameen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام

من به تازگي اين سيستم را با باند جي بي ال 595 را نصب كرده ام و از صداي آن هم خيلي راضي هستم .ولي به تازگي متوجه شده ام كه بكگراند خودبخود تغيير رنگ مي دهد تقريبا هر 30 ثانيه نگتيو مي شود .آيا كسي از دوستان هم اين مشكل را دارد؟
با تشكر

به نقل از mahdeen :
ممنون از جكي به خاطر اين تاپيك مفيد...

car audio خيلي مهم هست و خيلي ها ممكنه سوال داشته باشن راجع به اين موضوع...
من هم سيستم مورد استفاده بر روي ماشينم رو ميذارم اينجوري خود به خود آرشيو كاملي از مدل ها و تجربيات افراد روي سيستم هاي مختلف بوجود مياد...

pioneer DEH-8600MP

specs

63891892DEH-P8600MP_big%20copy2s.jpg

این دستگاه پخش يا head unit -HU يكي از بهترين HU هاي سري MP3 پايونير هست... طراحي بسيار شيكي داره... مشخصات كاملش هم روي سايت موجود هست... توضيح اينكه با نام 8650 هم در بازار آسيا وجود داره...
من از تجربه شخصي خودم بايد بگم در مقايسه با HU هاي ديگه از نظر كيفيت صداي خروجي خيلي عالي هست... تنظيم هاي صوني پيشرفته و قابليت backgroung هاي JPG هم يكي از امكانات تفريحي اش هست... امكان دانلود فيلم هاي background هم داره و از نظر زيبايي در كنسول ماشين چه در روز و چه در شب جزو بهترين گزينه ها هست البته به نظر من...
ريموت كنترل به كنار.. خود پنل هم خيلي راحت هست كار كردن باهاش و كنترل سمت راست مانند يك joystick عمل ميكنه و به راحتي و به طرق مختلف ميشه فايل ها رو جستجو كرد... ديگه همه امكانات رو نميشه گفت و بي زحمت خودتون بخونين !!! :p

قيمت هم اضافه كردم : 320000 ناقابل !! :blush:

kamyar_akhbari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ameen :
با عرض سلام

من به تازگي اين سيستم را با باند جي بي ال 595 را نصب كرده ام و از صداي آن هم خيلي راضي هستم .ولي به تازگي متوجه شده ام كه بكگراند خودبخود تغيير رنگ مي دهد تقريبا هر 30 ثانيه نگتيو مي شود .آيا كسي از دوستان هم اين مشكل را دارد؟
با تشكر
سلام ،

آره دوست عزيز درست ميفرماييد. مال من هم همينطوري ميشد. مدلش همينطوريه ، خراب نيست.

توي ستينگ هاش هم گشتم كه اگه آپشني چيزي داشته باشه ، غير فعالش كنم ، ولي تا جايي كه

يادمه نداشت. (البته يه چيزي داشت در مورد همين نگاتيو ، ولي هرچي آف كردمش ، درست نشد)

ضمنا خيلي خيلي مراقب Faceش باش ، چون به صورت برقي باز و بسته ميشه ، اگه مثل مال من يكي

از بچه كوچيك هاي فاميلتون بهت لطف كنه و موقع باز شدن ، يه لگد قشنگ!!!!! بهش بزنه ، 3 سوت مرخص

ميشه !! :wacko: هركارش هم كردم ديگه درست نشد... فيسش گير كرد و مرخص شد :blink:

موفق باشيد.

فایل های ضمیمه

• samand-8650.jpg
    samand-8650.jpg
    118.4 KB · نمایش ها: 51

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
آقا ما یه ساب jvc داريم كه يه ذره كه صداشو بلند مي كنيم صداهاي جالبي ازش بلند ميشه من فكر كنم سيم پيچش از صفحه ساب جدا شده كسي ميدونه ميشه تعميرش كرد يا نه؟؟ و اگه تعمير بشه تو صداش چقدر تغيير ايجاد ميشه؟

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
به نقل از sina_judgment :
آقا ما یه ساب jvc داريم كه يه ذره كه صداشو بلند مي كنيم صداهاي جالبي ازش بلند ميشه من فكر كنم سيم پيچش از صفحه ساب جدا شده كسي ميدونه ميشه تعميرش كرد يا نه؟؟ و اگه تعمير بشه تو صداش چقدر تغيير ايجاد ميشه؟
مرسی از راهنماییتون کار ما راه افتاد

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اینه؟
این ضبط خیلی خوبیه که اگه اشتباه نکنم تو بازار ما به اسم p1 اینو میشناشن کیفیت و خروجی وات خیلی خوبی داره 4 x60 w
152014395DEH-P80MP_big.jpg

این ضبط هم یه شبه p1 هستش که با قیمت کمتر شرکت pioneer اومده برای دوستداران p1 که توان خرید p1 رو ندارن ساخته منوها خیلی شبیه p1 هستش ولی قدرت خروجی p1 رو نداره و کیفیت معمولی داره البته خروجی ساب داره.یکی از دوستای من این ضبط رو گرفته که خیلی باحاله مخصوصا دموهای خیلی باحالی داره و از امکانات خیلی خوبش اینه که folder و فایلهای اهنگ رو به صورت لیست بار نشون میده(مثل p1) و بعد میتونی انتخاب کنی اهنگ مورد نظرتو .در ضمن کنترلشم متفاوته

150874695DEH-P7700MP_big.jpg

15087469505TenKeyRemote_big.jpg

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
چند عکس از مسابقه قویترین و زیباترین خودرو در تابستان 84:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
اینه؟
این ضبط خیلی خوبیه که اگه اشتباه نکنم تو بازار ما به اسم p1 اینو میشناشن کیفیت و خروجی وات خیلی خوبی داره 4 x60 w
152014395DEH-P80MP_big.jpg

این ضبط هم یه شبه p1 هستش که با قیمت کمتر شرکت pioneer اومده برای دوستداران p1 که توان خرید p1 رو ندارن ساخته منوها خیلی شبیه p1 هستش ولی قدرت خروجی p1 رو نداره و کیفیت معمولی داره البته خروجی ساب داره.یکی از دوستای من این ضبط رو گرفته که خیلی باحاله مخصوصا دموهای خیلی باحالی داره و از امکانات خیلی خوبش اینه که folder و فایلهای اهنگ رو به صورت لیست بار نشون میده(مثل p1) و بعد میتونی انتخاب کنی اهنگ مورد نظرتو .در ضمن کنترلشم متفاوته

150874695DEH-P7700MP_big.jpg

15087469505TenKeyRemote_big.jpg

اين مدلهايي كه فرمودين چنده قيمتشون؟

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از adeliry :
اين مدلهايي كه فرمودين چنده قيمتشون؟

اون ضبط اولی یعنی p1 که تو اسمشم شک دارم رو نمیدونم حقیقتا الان قیمتش چنده تو بازار اصلا الان یافت میشه یا نه تا چند ماه پیش که بود ولی اونیکی رو قیمتش 230 تومن بود اوایل تابستون ولی الان واقعا نمیدونم چنده اگه تو بازار نایاب نشده باشه حتما ارزون تر شده

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
به نقل از saeid_2001 :
اون ضبط اولی یعنی p1 که تو اسمشم شک دارم رو نمیدونم حقیقتا الان قیمتش چنده تو بازار اصلا الان یافت میشه یا نه تا چند ماه پیش که بود ولی اونیکی رو قیمتش 230 تومن بود اوایل تابستون ولی الان واقعا نمیدونم چنده اگه تو بازار نایاب نشده باشه حتما ارزون تر شده
مطمئنی من اول مرداد 230 خریدم :blink:
در ضمن از آقای Jacky عزیز هم ممنوم برای احداث این تاپیک :) (حال دادی)

بالا