برگزیده های پرشین تولز

PS2 بهتر است يا XBOX ؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از irgamer :
من خودم Gamecube ندارم ولی اونهایی که با هر سه این دستگاه ها کار کردن اعتقاد دارن که Gamecube کیفیت عالی رو بدون Loading های بعضا اعصاب خورد کن PS2 و XBOX می ده، شما خودتون هر 3 رو امتحان کردید؟
از نظر فنی هم نمی شه همینجوری مقایسه کرد چون تکنولوژی های کاملا متفاوتی دارن، به هر صورت به نظر نمیاد مایکروسافت چندان از مشخصات فعلی XBOX راضی باشه و قصد داره برای XBOX2 (یا هر اسم دیگه ای که داره) از پردازنده های PowerPC و کارت گرافیک ATi استفاده کنه که خیلی انتخاب نزدیکی به مشخصات فعلی GameCube هست.
هر 3 این دستگاه بازیهای اختصاصی قابل توجهی دارن که بسته به سلیقه خود ما یکی رو به بقیه ترجیح می دیم اما اگه به من بود حتما هر 3 تا رو می گرفتم ;)
موفق باشید
R500 که نسل بعدی پردازنده های گرافیکی خواهد بود.
گویا CPU Xbox 2 هم 3 هسته ایه.
قراره چیزی حدود 10 برابر سرعت کامپیوترهای الان سرعتش باشه.
کارت های گرافیکی بعدی ATI از جمله R520 بر پایه ی همین GPU خواهند بود. (که قبلا Xradical گفته بود)
یک مدل از xbox 2 گویا قراره عین یک PC کامل باشه کهحتی برخی بازیهای PC هم روش اجرا بشن. یعنی یک وسیله مختص بازی که قیمت بالای 1000 و شاید 2000 دلار خواهد داشت.

arash_13

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
3
راستش منم با گیم کیوب کار نکردم اصلا من هیچکدوم از کنسولها رو ندارم ! ولی با PS2 و XBOX کار کردم
منم شنیدم که کیفیت عالی داره .دستگاهی که Resident evil 4 رو با اون گرافیک خیره کننده بدون Loading های طولانی اجرا میکنه مسلما پر قدرته
ولی خب از لحاظ سخت افزاری ایکس باکس قویتره
Gamecube
:
RAM: 40 MB
XBOX
:
RAM: 64 MB

Gamecube
:
Processor: "Gekko" IBM Power PC microprocessor

* 485 MHz

XBOX :
Processor: Modified Intel Pentium III

* 733 MHz

Gamecube
:
Graphics: "Flipper" ATI graphics chip

* 162 MHz

XBOX :
Graphics: Custom nVidia 3-D graphics chip

* 250 MHz
:cool: :blush:

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
واسه همین می گم درست نیست مقایسه اینجوری، پردازنده های PowerPC هیچوفت از نظر مگاهرتز با x86 مقایسه نمی شن و همیشه از هم مگاهرتز خودشون خیلی بالاترن :)
موفق باشید

project_igi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
عزيزم تو كه تاحالا صبر كردي ...چند ماه ديگه هم روش... X-Box2 در راهه! میشه گفت آخرین پدیده کنسولهای بازیهای کامپیوتری هستش....
ولی در کل یک PC در صورت داشتن مشخصات زیر چیزی دیگر است چون همیشه از قابلیت Upgrade به آخرین دستاوردها را با هزینه کمتری برخوردارید:

CPU: 3+GHz with HT Technology
MB:Asus or Gigabyte with 865PE or higher Chipset
Memory: Dual Samsung (orginal) 1GB DDR400 (512mb x2)i
VGA: Geforce 6 Series (6600GT or 6800GT
HDD: WesternDigtal or Samsung
Monitor: Samsung 17" LCD
Joystick: Logitech

*IQ*

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از project_igi :
عزيزم تو كه تاحالا صبر كردي ...چند ماه ديگه هم روش... X-Box2 در راهه! میشه گفت آخرین پدیده کنسولهای بازیهای کامپیوتری هستش....
ولی در کل یک PC در صورت داشتن مشخصات زیر چیزی دیگر است چون همیشه از قابلیت Upgrade به آخرین دستاوردها را با هزینه کمتری برخوردارید:

CPU: 3+GHz with HT Technology
MB:Asus or Gigabyte with 865PE or higher Chipset
Memory: Dual Samsung (orginal) 1GB DDR400 (512mb x2)i
VGA: Geforce 6 Series (6600GT or 6800GT
HDD: WesternDigtal or Samsung
Monitor: Samsung 17" LCD
Joystick: Logitech
مخالفم. داشتن یک Xbox2 دقیقا می تواند تا شاید بیش از 4 سال شما را تامین کافی کند.
اما این سیستم شاید تا دو سال دیگر مجبور به تعویض کارت گرافیکش شوید!
(اگر 6800 GT بخرین)
در ضمن دوستان که گفته ان... کارت گرافیک Xbox 2 همان R500 است که بسیار از X850 XT PE هم قوی تر است و CPU آن هم 3 هسته ای است! به احتمال زیاد

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نظر من ايكس باكس خيلي بهتر از پي اس تو هست
هم از نظر گرافيم و هم از نظر قدرت ! لودهاي سريع بازي كه برعكس پي اس تو است
درسته كه در حال حاضر بازيهاي بيشتر براي پس اس تو مياد اما بازيهايي كه براي ايكس باكس
مياد بعضي هاش اصلا پي اس تو نمي تونه اجرا كنه نمونش بازي دووم 3 كه فقط روي ايكس باكس هست
پي اس تو براي سال 98 هست اما ايكس باكس براي سال 2001 ؟
100 ايكس باكس
تازه ايكس باكس 360 بياد تو بازار ديگه پي اس تو از دور ميره كنار :p

arash_13

کاربر فعال
لایک‌ها
3
از نظر گرافیک و قدرت درسته حق با شماست
در مورد اینکه پی اس تو نمیتونه دووم 3 رو اجرا بکنه هم یه جورایی حق با شماست
ولی عوضش تا چند ماه دیگه شاهکار کپکام برای PS2 میاد یعنی رزیدنت اویل 4 ولی XBOX چی ؟؟!!
شما بین دووم 3 و اویل 4 کدوم رو ترجیح میدی ؟؟
Doom 3 به نظر من یه بازیه کاملا معمولی بود که به جز گرافیک چیز دیگه ای نداشت
ولی بهت قول میدم رزیدنت اویل 4 بهترین بازی سال 2005 میشه
در ضمن این همه بازی تاپ PS2 از GT4 بگیر تا MGS3
بعد کی گفته ps2 برای سال 98 ؟؟!!
ps2 در ژاپن در سال 99 به بازار عرضه شد و در سال 2000 در تمام جهان
بعد عجیبه شما کنسول های نسل بعدی رو با کنسولهای فعلی مقایسه میکنی !!
درسته 360 زودتر میاد نسبت به PS3 ولی اونها رو باید با هم مقایسه کرد نه 360 رو با PS2 !!
در ضمن اگه به عنوان تاپیک دقت کنی میبینی مقایسه بین PS2 و XBOX هست و هيچ ربطي به 360 نداره ! :p

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
بازيهايي كه براي ايكس باكس مياد بعضي هاش اصلا پي اس تو نمي تونه اجرا كنه نمونش بازي دووم 3 كه فقط روي ايكس باكس هست
البته مشخصات سخت افزاری XBOX بی تاثیر نیست اما اون یه Pentium3 700~mhz هست و نسخه PC یک پردازنده حداقل 1.5 گیگاهرتز می خواد! پس نشون می ده که سازنده ها به زور هماهنگش کردن با مشخصات پایینتر و احتمال داره برای PS2 هم اینکار قابل انجام باشه.
تازه ايكس باكس 360 بياد تو بازار ديگه پي اس تو از دور ميره كنار
این خیلی بده که مدیر خودش بحث رو منحرف کنه :p اما فقط خواستم بگم به خاطر بیارید که DreamCast هم قبل از PS2 اومد ;)
به هر حال شما نمی خواد در مقابل PS2 دارها جبهه بگیری چون فکر نکنم اینجا کسی از داشتن یه XBOX کنار PS2 بدش بیاد :D
موفق باشید

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
يه جيز جالب ps2 گرون شده.
من حدود 2 ساله كه ps2 دارم و يكي از دوستام هم xbox داره ولي خيلي ازش راضي نيست چون ميگه تا حالا شده چنتا بازي خريده كه روش اجرا نشده بعد قيمت بازيهاش خيلي زياده فكر كنم الان 7 -8 تومن باشه البته بايد اعترف كنم كه joystick xbox خيلي بهتر از ps2 هست و بازيها .مخصوصا ماشين بازي توش بيشتر حال ميده ولي در كل ps2 در ايران خيلي خيلي بهتره چون تجهيزات اضافشم راحت تو جمهوري پيدا ميشه مثلا ميتوني يه هارد 40 بره ps2 بخري يا multitap ولي فكر نكنم اينا رو بره xbox بتوني به اين راحتيا پيدا كني .
در مورد گرافيكشم درسته xbox يه ذره قوي تره ولي در عمل من كه فرقي نديدم .
در اخر بگم كه اخرين باري كه من رفتم پايتخت ps2 رو 240 تومن قيمت گرفتم كه حدود 40-50 تومن از زماني كه من خريدم گرون تر شده اونم بخواتر سري نازك(خفن)ps2 كه وارد بازار شده

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اينم يادم رفت بگم كه خيلي مهمه كه ps2 يا xbox رو از كجا بخري چون chipaei كه رويه دستگاه ميزارن براي اجرا كردن بازيهاي غير اصل يا كپي شده باهم فرق ميكنه و اگه چيپ اشغالي رو دستگاه بزارن اون وقت ممكنه بعضي از بازي كه ميگيري روش اجرا نشه بره همين من پايتخت رو توصيه نميكنم جمهوري خيلي بهتره

xbox360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
يه جيز جالب ps2 گرون شده.
من حدود 2 ساله كه ps2 دارم و يكي از دوستام هم xbox داره ولي خيلي ازش راضي نيست چون ميگه تا حالا شده چنتا بازي خريده كه روش اجرا نشده بعد قيمت بازيهاش خيلي زياده فكر كنم الان 7 -8 تومن باشه البته بايد اعترف كنم كه joystick xbox خيلي بهتر از ps2 هست و بازيها .مخصوصا ماشين بازي توش بيشتر حال ميده ولي در كل ps2 در ايران خيلي خيلي بهتره چون تجهيزات اضافشم راحت تو جمهوري پيدا ميشه مثلا ميتوني يه هارد 40 بره ps2 بخري يا multitap ولي فكر نكنم اينا رو بره xbox بتوني به اين راحتيا پيدا كني .
در مورد گرافيكشم درسته xbox يه ذره قوي تره ولي در عمل من كه فرقي نديدم .
در اخر بگم كه اخرين باري كه من رفتم پايتخت ps2 رو 240 تومن قيمت گرفتم كه حدود 40-50 تومن از زماني كه من خريدم گرون تر شده اونم بخواتر سري نازك(خفن)ps2 كه وارد بازار شده

سلام

بنظر من ايكس باكس سلطان كنسولهاست . مثل اينكه تا حالا ايكس باكس نديدي . لوازمش از ps2 فراوانتره تا زه

ميتوني هارد 120 يا 200 يا هر هارد ديگه اي را روش بندازي و 50 و 60 تا بازي توش بريزي و بازيهارو از هارد بازي كني

با لود سريع با امكانات خيلي با لاي ديگر از جمله پخش هر نوع فرمت صوتي و تصويري و عكس و ذخيره كردن تو هارد

ايكس باكس قابليت شبكه شدن اسان و عمر طولاني نسبت به ديگر كنسولها .گرافيك بالا تر از ps2..gc

تيكن 5 در مقابل دد ار الايو ايكس باكس مثل بازيهاي سگا در مقابل سوني 1 است .

نينجا گايدن سلطان گرافيك ايكس باكس اگه فقط يكبار ببينيد حتما عاشق اون ميشيد .

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از xbox360 :
سلام

بنظر من ايكس باكس سلطان كنسولهاست . مثل اينكه تا حالا ايكس باكس نديدي . لوازمش از ps2 فراوانتره تا زه

ميتوني هارد 120 يا 200 يا هر هارد ديگه اي را روش بندازي و 50 و 60 تا بازي توش بريزي و بازيهارو از هارد بازي كني

با لود سريع با امكانات خيلي با لاي ديگر از جمله پخش هر نوع فرمت صوتي و تصويري و عكس و ذخيره كردن تو هارد

ايكس باكس قابليت شبكه شدن اسان و عمر طولاني نسبت به ديگر كنسولها .گرافيك بالا تر از ps2..gc

سلام دوست من .
اولا اينااي كه شما ميگيد همگي در مورد ps2 هم وجود داره در مورد قدرت xbox بله درسته xbox قوي تره ولي اگر 1 بازي را كه هم نسخه xbox و هم ps2 داشته باشد را روي دو دستگاه امتحان كني خاهي ديد كه هيچ تفاوتي ندارد البته من گفتم در ايران ps2 خيلي بهتر است با اين حال هنوز هم فروش ps2 در همجاي دنيا حداقل دو برابر xbox است در ضمن من خودم 2 سال است كه ps2 دارم و halo رو هم در xbox تموم كردم و جالبه كه بدوني در مورد xbox360 به همين صورت است يعني هنوز نيومده خيليا اونو شكست خورده ي ps3 ميدانند ميتوني چنتا مطلب بالا تر رو بخوني كه در مورد اينه كه ps3 three times faster than xbox اگه در مورد كنسولهاي اينده هم اطلاعات ميخواهب برو به قسمته اخبار جديد در مورد كنسولها .
در ضمن همه ميدونن كه playstation و xbox هر چقدر هم پيش رفت كنن هيچ وقت به pc نميرسن

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
dar zemn bekhtere omre bishtare playstation bazihaye ekhtesasiye bishtari ham dare

xbox360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
سلام دوست من .
اولا اينااي كه شما ميگيد همگي در مورد ps2 هم وجود داره در مورد قدرت xbox بله درسته xbox قوي تره ولي اگر 1 بازي را كه هم نسخه xbox و هم ps2 داشته باشد را روي دو دستگاه امتحان كني خاهي ديد كه هيچ تفاوتي ندارد البته من گفتم در ايران ps2 خيلي بهتر است با اين حال هنوز هم فروش ps2 در همجاي دنيا حداقل دو برابر xbox است در ضمن من خودم 2 سال است كه ps2 دارم و halo رو هم در xbox تموم كردم و جالبه كه بدوني در مورد xbox360 به همين صورت است يعني هنوز نيومده خيليا اونو شكست خورده ي ps3 ميدانند ميتوني چنتا مطلب بالا تر رو بخوني كه در مورد اينه كه ps3 three times faster than xbox اگه در مورد كنسولهاي اينده هم اطلاعات ميخواهب برو به قسمته اخبار جديد در مورد كنسولها .
در ضمن همه ميدونن كه playstation و xbox هر چقدر هم پيش رفت كنن هيچ وقت به pc نميرسن

با سلام

ببخشيد كه بحث را كش ميدم .

ميتوني اسپلينتر سل 3 ايكس باكس را با سوني 2 مقايسه كني حتما حالت گرفته ميشه اگه ايكس باكس نداشته باشي .

در ضمن اين امكاناتي كه گفتم فكر نكنم سوني 2 هم داشته باشه يا در ايران وجود داشته باشه . تا اونجايي كه ميدونم هارد 40 براش اومد كه مخصوص خودش بود و كاراييش برام روشن نيست .

ولي ايكس باكس از همون هارد معمولي كامپيوتر استفاده ميكنه . اگه تو سوني 2 ميشه بازي را از هارد اجرا كرد

بگو تا ما هم استفاده كنيم .

كامپيوتر هم مادر كنسولهاست .ولي بازي كردن تو كامپيوتر مثل كنسول حال نميده . :)

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
سلام،
1-هارد 40 با استفاده از یک نرم افزار کمکی قابلیت اجرای بازیها را می دهد(در همین انجمن جستجو کنید پیدا می کنید) و علاوه بر این برای نصب کیت لینوکس رسمی سونی مناسبه. برای ps2 هم می شه هاردهای 40 معمولی رو با یه کم دردسر استفاده کرد.
2- XBOX در حقیقت به کامپیوتر شخصیه و اینکه مشخصاتش با کامپیوتر شخصی بخونه هیچ عجیب نیست.
3- قدرت XBOX از GameCube بیشتر نیست.
موفق باشید

arash_13

کاربر فعال
لایک‌ها
3
:blink: :blink: :blink: :blink:
كاملا موافقم اين بازي واقعا فوق العاده هست

البته فكر نميكنم اين بحثها اصلا فايده اي داشته باشه چون عمر هر دو دستگاه ديگه تقريبا تموم شده

benjohn

Registered User
لایک‌ها
90
خوب گویا من سالها بعد دارم به تاپیک میپیوندم. الان در سال 2012 که gow2 shadow of the colossus و gt4 رو بازی کردید احتمالا در مورد بهتر بودن گرافیک xbox حرف زدن کرکر خندست. اما به هر حال من خودم xbox رو خیلی دوست دارم

nejadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
الان 12 سال از حرفاتون میگذره :general702: من که امروز فهمیدن xbox وجود داشته ps2 هم که دیگه جز خاطرات کودکیه امروز می خوام یه ps4 بخرم عجب دورانی بود دوره ps1 و ps2 .

به امید کام یابی:general601:

سکولار

Registered User
لایک‌ها
2,714
الان 12 سال از حرفاتون میگذره :general702: من که امروز فهمیدن xbox وجود داشته ps2 هم که دیگه جز خاطرات کودکیه امروز می خوام یه ps4 بخرم عجب دورانی بود دوره ps1 و ps2 .

به امید کام یابی:general601:
مجبور بودی تاپیک قدیمی بیاری بالا؟

بالا