برگزیده های پرشین تولز

PS2 بهتر است يا XBOX ؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
کنسول واقعا بینظیری بود xbox original خودم یکی رو سال ها داشتم تازگیا تو همین پی تی فروختمش
همه چیشم کامل بود
خیلی خیلی قدرتمند بود من حتی روش ویندوز xp نصب کرده بودم به جا pc استفاده میکردم

سکولار

Registered User
لایک‌ها
2,714
کنسول واقعا بینظیری بود xbox original خودم یکی رو سال ها داشتم تازگیا تو همین پی تی فروختمش
همه چیشم کامل بود
خیلی خیلی قدرتمند بود من حتی روش ویندوز xp نصب کرده بودم به جا pc استفاده میکردم
باشه

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
از لحاظ قدرت XBOX یکه تاز بود ده ها بازی خارق العاده فقط به صورت انحصاری برای XBOX منتشر میشدن...بازی هایی مثل DOOM 3 , Half Life 2 , Elder of Scrolls III Morrowind, Thief , Far Cry و ده ها بازی هایی که اون زمان خیلی ها آرزو بازی کردنشون رو داشتن

بازی ها انحصاری دیگه مثل Oddworld: Strangers Wrath - Oddworld: Munch's Oddysee - Dino Crisis 3 و خیلی بازی دیگه
بازیا مشترک بین pc و xbox

این عکسا رو ببین فرق کنسولا معلومه

Just Cause روی PS2 :

g7ez2m03jpl1ng2fq5kg.jpg

Just Cause روی XBOX :

0vv8bn285tkb743yfx3g.jpg

Just Cause روی PS2 :

klk74vjcb3ykfiie3ha0.jpg

Just Cause روی XBOX :

2zfod8vd99rwwl8oop3k.jpg

یا مثلا بازی Far Cry Instinct که برای اون زمان یک گرافیک باورنکردنی روی XBOX اجرا میکرد یا بازی مثال زدنی Conker که نیازی به گفتنش نیست.

ffmb7fsduxlr9p3bqujn.jpg

اون زمان کسایی که هارد کور باز بودن و به گرافیک بالا و قدرت کنسول علاقه داشتن xbox میگرفتن

اینا مدل های خیلی کوچیکی از تفاوت PS2 با XBOX بود. به عنوان مثال نسخه GTA San Andreas و Vice City برای کنسول XBOX از همه پلتفرم ها با پرفورمنس بالاتر اجرا میشد. رزلوشون بالاتر و افکت ها و سایه های جدیدتر و همچنین چسبیده نبودن انگشت کارکتر ها در نسخه XBOX که هیچ پلتفرمی حتی PC این قابلیت رو نداشت!

PS2 کنسول عالی بود و شکی درش نیست اما از لحاظ پردازشی و گرافیکی نمیتونست با XBOX مقابله کنه و خیلی از بهترین بازی های اون دوران رو به خاطر همین ضعف سخت افزاری از دست داد. هنوز صحبت های Alexander Roger برنامه نویس ارشد GTA San Andraes رو طی صحبت اش با IGN یادم نرفته که از زجر هایی که سر پروژه ساخت san Andraes روی PS2 کشیدن صحبت میکرد! استفاده از توابع و برنامه نویسی فوق العاده پیچیده برای استفاده از نهایت پردازش PS2 و کوچیک کردن حجم اطلاعات برای 32 مگ رم تا بتونن کل محیط san Andraes رو بدون هیچ بارگذاری روی PS2 به اجرا در بیارن! خیلی از سازنده ها به خاطر همین پیچیدگی ها کلا طرف ساخت بازی روی PS2 نیومدن! نمونه اش Ion Storm بودکه کلا پروژه ساخت Theif III روی PS2 رو کنسل کرد! خیلی از بازی های FPS بودن که برای همین امر کنسل شدن!

Fox Force

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
همه چیشم کامل بود
کنسولی که رمش 64 مگابایت هست چجوری xp رو اجرا میکرده؟! حالا بماند که اصلا چجوری روش نصب شده بوده....

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
کنسولی که رمش 64 مگابایت هست چجوری xp رو اجرا میکرده؟! حالا بماند که اصلا چجوری روش نصب شده بوده....
ویندوز xp حداقل سخت افزار مورد نیازش برای اجرا شدن میدونید؟ یادمه خودم روی pc پنتیوم 3 م نصب کرده بودم
که سخت افزار xbox original دقیقا سخت افزار یه pc پینتیوم 3 بود

لینک معرفی xbox original و مشخصات سخت افزاری
https://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_(console)

عکس داخل کیس کنسول ( دقیقا معلومه یه pc هست که کنسول خونگی شده )
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e4/Xbox-Console-Open-Drives.jpg
شعار مایکروسافت سر این کنسول این بود : بازی ها کامپیوتر را روی xbox بازی کنید

آموزش نصب ویندوز xp روی xbox original تو گوگل فقط سرچ کن
https://www.google.com/search?q=ins...UKEwjqkJLnhf3KAhWjd5oKHQQjDpEQ_AUIBSgA&dpr=1l
حتی خودم شبیه ساز سگا و ..... مخصوص ویندوز روش نصب کرده بودم جوابم میداد

حتی سیستم عامل پیشفرض خود کنسول windows ce ه
قابلیت نصب لینوکسم داره , بعد از کپی خور کردن قابلیت نصب ویندوز xp و 98 و ....... هم داره

از نظر سخت افزاری xbox original خیلی قویی تر از بقیه کنسولا بود
مثلا cpu کنسول ps2 فرکانسش 294 مگاهرتز
cpu کنسول xbox فرکانسش 733 مگاهرتزه
چیپ گرافیکی ps2 حدود 147 مگاهرتز تازه clocked شده
چیپ گرافیکی xbox حدود 233 مگاهرتز

Last edited:

xform

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
نرم اقزاری هم میشه کپی خورش کرد چون سخت افزاری یکم گرون در میاد ؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
نرم اقزاری هم میشه کپی خورش کرد چون سخت افزاری یکم گرون در میاد ؟

بله کپی خور نرم افزاری هم میشه , البته کمی دردسر داره
اما بعد از کپی خور میتونید تا 500 گیگ هارد اینترنال با رابط ide روش نصب کنید و پر از بازی کنید و از بازی هاش لذت ببرید

کپی خور سخت افزاری باید ic کپی نصب بشه که بهترین روش هست اما خوب باید ic کپی پیدا کنید و بدید نصب کنن روی مدار کنسول

xform

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
خیلی ممنون از راهنماییتون

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دوستان یه کنسول xbox original قدیمی دارم تمیز و سالم

این کنسول

250px-Xbox-console.jpg

دنبال آموزش کپی خور نرم افزاری این کنسول میگردم
راحترین راه کپی خور نرم افزاریشم
ممنون

Phoenix Down

Registered User
لایک‌ها
15
از لحاظ سخت افزاری XBOX خیلی عالی بود زمان خودش مخصوصا بازی Halo 2 میزان جزئیات فوق العاده بالا بود
کنسول ps2 سخت افزارش ضعیف تر بود اما از لحاظ کیفیت و کمیت بازی ها چند برابر بهتر از xbox ارجینال بود به نظر من
یه سری بازی هاش مثل god of war 2 و Final Fantasy XII و MGS 3 Snake Eater با انحصاریهای xbox هم برابری میکرد از لحاظ گرافیکی

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
از لحاظ سخت افزاری XBOX خیلی عالی بود زمان خودش مخصوصا بازی Halo 2 میزان جزئیات فوق العاده بالا بود
کنسول ps2 سخت افزارش ضعیف تر بود اما از لحاظ کیفیت و کمیت بازی ها چند برابر بهتر از xbox ارجینال بود به نظر من
یه سری بازی هاش مثل god of war 2 و Final Fantasy XII و MGS 3 Snake Eater با انحصاریهای xbox هم برابری میکرد از لحاظ گرافیکی

بازی halo 2 به کنار حتی وقتی بازی half life 2 برای کنسولا نسل هفت اومد این بازی برای xbox original هم نسل ششی هم اومد ( از قدرت زیاد این کنسول بود )

مثل nintendo ds که لقب پرفروشترین کنسول تاریخ در یک نسل برای خودش کرد , تو نسل هفت 154 میلیون کنسول فروخت
بیشترین بازی رو بین تمام کنسول ها لانچ شده تا به امروز داره اما بازی هاشو ببینی اصلا کیفیت و گرافیک ندارن در حد بازیا سگان - بهترین بازیاش در حد بازیا ps1 ه
ps2 بازی زیاد داشت اما نه بخاطر قدرمتمد بودن یا ویژگی خاصی داشتن , بلکه بخاطر قیمت مناسبتر - در نسل قیبلش ps1 خوب عمل کرده بود و ps فن ها زیادی رو دست و پا کرده بود و ...............

این کنسول اولین کنسول مایکروسافت بود , با این حال بازی ها تاپی براش عرضه شد

بالا