برگزیده های پرشین تولز

PS2 بهتر است يا XBOX ؟

shr776

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام خدمت همه دوستان
دوستان لطفا در اين بخش هر چي اطلاعات در مورد PS2 و XBOx داريد قرار بدهيد.
مزايا و معايب هر يك را بدون تعصب بيان كنيد.
در پايان بگوييد PS2 بهتر است يا XBOX ؟
مرسي. :) :) :)

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
چون دو تا تاپیک ساخته بودید اون یکی رو حذف کردم.
من خودم PS2 دارم تقریبا راضی هستم اما بعضی بازیها Loading های طولانی دارن که البته Rammstein از مدیران این بخش می گفت که تقریبا XBOX هم همینطوره.
ولی در هر صورت XBOX بعد از PS2 به بازار عرضه شده و قاعدتا قدرت بیشتری باید داشته باشه که در اکثر بازیها چندان محسوس نیست.اما به گفته Rammstein دستگاه GameCube ساخته Nintendo از هردوی اینها قوی تره و مسئله Loading هم نداره اما هم خودش هم بازیهاش در ایران نایابن.
GameCube تعدادی بازی اختصاصی بسیار مهم داره به علاوه ارزونترینه اما فیلم DVD پخش نمی کنه،PS2 علاوه بر پخش فیلم DVD و Audio CD و همچنین سازگاری با بازیهای PS1 بیشترین تعداد بازی نسبت به بقیه رو داره،دستگاه XBOX هم که محصول مایکروسافت هست و تعداد بازی نسبتا بالایی اما باز هم کمتر از PS2 داره بازی های کپی شده اش در بازار موجوده و یه مقدار از PS2 در بازار گرونتره.
قیمت قطعی ندارم ازشون اما کنج کنار مجتمع کامپیوتر پایتخت جفتشونو(PS2 و XBOX) می فروشه که 7-8 تومن یا بیشتر ارزونتر از جاهای دیگه هم می شه خرید.
موفق باشید.

shr776

Registered User
لایک‌ها
25
با تشكر از شما مدير بخش
از اطلاعاتي كه داديد ممنونم.
اما بازم مرددم كه كدام را بگيرم
به نظر شما كدام دستگاه به طور كلي نسبت به اون يكي دير تر اسيب ميبينه؟
خود شما الان چند وقت هست كه PS2 داريد؟
بازم ممنون از كمك شما.
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
1) PS2 ارزانتر از XBOX است.
2) عناوين بازيهاي PS2 چند برابر XBOX است.
3) ناشران بازيها اغلب اولين نسخه بازي را براي كنسول PS2 ارائه ميكنند و بعد نسخه PC و بعد XBOX !!!
4) قيمت بازيهاي PS2 در ايران تقريبا نصف نسخه XBOX است.
5) ...

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از ....P30.... :
به نظر من PS2 نخری بهتره چون بزودی PS3 به بازار میاد ... ;)
1 سال ديگه مياد تو اين يك سال هم بهتره كه كارت گرافيك خوب بگيري چون بازيهاي پي سي هم خيلي قشنگن

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
به نقل از ali206speed :
1 سال ديگه مياد تو اين يك سال هم بهتره كه كارت گرافيك خوب بگيري چون بازيهاي پي سي هم خيلي قشنگن
موافقم . ضمنا مگه ps3 نيومده ؟
روي سايتشون هست ها :blink:

shr776

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون از همه كه من را راهنمايي ميكنند
اما بچه ها خودمونيم بازي با PS2 يا XBOx يه حال ديگه اي ميده
اما بگذريم يه سوال ديگه
الان در حال حاضر قيمت PS2 و XBox چنده؟
و قيمت يه كارت گرافيك خوب كه تقريبا تا چند سالي خيالم راحت باشه چنده؟
ايا ارزش داره كه گرافيكم را بالا ببرم
الان گرافيك من 64 هستش.
ممنونم
:) :)

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
ببین به طور معمول سازنده های بازی ها بر طبق مشخصات سخت افزاری کنسولها خودشون رو تطبیق می دن و نتیجه بهتری می گیری. مثلا خود من Athlon XP 1700+ و 512MB RAM DDR دارم،نمی گم کامپیوتر خوبیه اما حداقل اینقدر نباید درمقابل PS2 کم بیاره.به عنوان مثال بازی Prince of Persia Warrior Within,این بازی در PS2 با تمام افکتها و... با سرعت مناسب اجرا می شه اما من روی کامپیوترم با وجود غیر فعال کردن افکتهای Water و Fog و shadow و وضوح 800x600 آخر سرعت مناسب هم به دست نیاوردم!! برای همین من معمولا سعی می کنم بازیهایی که هم روی PS2 هم کامپیوتر هست نسخه PS2 رو بگیرم،علاوه بر این بسیاری از بازی ها با دسته PS2 یه مزه دیگه ای دارن.من الان حدود 2 سالی هست که PS2 دارم اما مشکلی باهاش نداشتم البته من خیلی هم بازی نمی کنم اما به هرحال در این مدت سالم مونده!
قیمت ها رو هم می خوای یه چند تا شماره بدم زنگ بزنی بپرسی؟
موفق باشید.

ol_gam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
تاپيك خوبيه . ولي اگه نظر منو بخواي يه جوي استيك خوب بخري حال بازي با كامپيوتر رو مي بري.
در مورد كارت گرافيكي بگم اگه فقط براي بازي مي خواي يه 128 GeForce بگير.چون قيمت 256 خيلي بالاست.(حدود 138 تومن )
خدانگهدار

shr776

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از ol_gam :
سلام
تاپيك خوبيه . ولي اگه نظر منو بخواي يه جوي استيك خوب بخري حال بازي با كامپيوتر رو مي بري.
در مورد كارت گرافيكي بگم اگه فقط براي بازي مي خواي يه 128 GeForce بگير.چون قيمت 256 خيلي بالاست.(حدود 138 تومن )
خدانگهدار
اره بيشترين كاره من با كامپيوتر بازي و اينترنت هست
در ضمن چه جوي استيكي خوبه؟
چون من خيلي خوره بازي هستم مخصوصا فيفا 2005
geforce 128 الان چند قيمته؟
مرسي از همه دوستان كه كمك مي كنند
در ضمن يادتون نره در مورد PS2 XBox اطلاعات بيشتري دوستان بدن
بازم ممنون.
:) :) :)

shr776

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از irgamer :
ببین به طور معمول سازنده های بازی ها بر طبق مشخصات سخت افزاری کنسولها خودشون رو تطبیق می دن و نتیجه بهتری می گیری. مثلا خود من Athlon XP 1700+ و 512MB RAM DDR دارم،نمی گم کامپیوتر خوبیه اما حداقل اینقدر نباید درمقابل PS2 کم بیاره.به عنوان مثال بازی Prince of Persia Warrior Within,این بازی در PS2 با تمام افکتها و... با سرعت مناسب اجرا می شه اما من روی کامپیوترم با وجود غیر فعال کردن افکتهای Water و Fog و shadow و وضوح 800x600 آخر سرعت مناسب هم به دست نیاوردم!! برای همین من معمولا سعی می کنم بازیهایی که هم روی PS2 هم کامپیوتر هست نسخه PS2 رو بگیرم،علاوه بر این بسیاری از بازی ها با دسته PS2 یه مزه دیگه ای دارن.من الان حدود 2 سالی هست که PS2 دارم اما مشکلی باهاش نداشتم البته من خیلی هم بازی نمی کنم اما به هرحال در این مدت سالم مونده!
قیمت ها رو هم می خوای یه چند تا شماره بدم زنگ بزنی بپرسی؟
موفق باشید.
دستت درد نكنه اگه شمارش رو بدي كه خيلي خوب ميشه
ميشه بگي اگه خواستم PS2 بگيرم از كجا بگيرم تا بتونم يه جنس خوب بگيرم
يعني سرم كلاه نره
ميشه يه مشخصات بدي تا هنگام خريد اطلاعات كافي داشته باشم؟
در مورد Xbox هم همينطور
راستي يكم هم در مورد xbox بگيد
مرسي.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
مغازه کنار پایتخت اسمش استریو کنج هست:
http://www.konje.com/products.htm
http://www.konje.com/contactus.htm
یه دونه دیگه مرکز صوت و تصویر پایتخت در مجمتمع کامپیوتر پایتخت هست:
http://www.paytakht.com/
اما سونی مرکزی... من خودم 2 سال پیش تا جمهوری رفتم که از سونی مرکزی بخرم و درست حسابی باشه و گرانتی و از این حرفا.بعد دیدم همون قدر که PS2 می فروخت DreamCast هم داشت و برای امتحان کردن دستگاه اومد به یه تلویزون سامسونگ وصل کرد و خلاصه اوج سونی مرکزی بودن رو به نمایش گذاشت :wacko: خلاصه از اونجا خریدم(گارانتی هم نداشت،اصل ژاپن هم نبود!) اما آخرش مجبور شدم بیارم کنج تا modchip مربوط به اجرا کردن بازیهای کپی رو وصل کنن،اون موقع خیلی بازار شیر تو شیر بود 120 تومن بالای اون modchip پول دادم تازه طرف ترسوندم که امکان داره مثل عضو پیوندی پس بزنه و بترکه :eek: اما الان هم قیمتها به شدت پایین اومده هم modchip های مطمئنتری استفاده می شه.
یه مدل جدید از PS2 هم با شماره SCPH 70000 منتشر شده که استریو کنج هم آوردتش:
http://www.us.playstation.com/consoles.aspx?id=3
اما غیر از اینهایی که گفتم پارسال آگهی یه مغازه دیدم که هم از همه اینها به روز تر بود هم ارزون فروشتر که متاسفانه الان پیداش نکردم :(
درمورد XBOX هم چون خودم نداشتم و ضد مایکروسافت هم هستم نمی تونم راهنمای خوبی باشم :lol:
راستی یه چیز دیگه هم یادم اومد من یادمه از زمان تولید PS2 با بدنه رنگی امکان پخش DVD های کپی شده هم اضافه شده و شاید خیلی به modcip احتیاج نشه هرچند که استریو کنج تکذیب می کنه اما به هرحال برای اجرای بازیهای PS1 کپی شده و فیلم های DVD کپی با region های مختلف به modchip احتیاج پیدا خواهید کرد ;)
موفق باشید.

shr776

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از irgamer :
مغازه کنار پایتخت اسمش استریو کنج هست:
http://www.konje.com/products.htm
http://www.konje.com/contactus.htm
یه دونه دیگه مرکز صوت و تصویر پایتخت در مجمتمع کامپیوتر پایتخت هست:
http://www.paytakht.com/
اما سونی مرکزی... من خودم 2 سال پیش تا جمهوری رفتم که از سونی مرکزی بخرم و درست حسابی باشه و گرانتی و از این حرفا.بعد دیدم همون قدر که PS2 می فروخت DreamCast هم داشت و برای امتحان کردن دستگاه اومد به یه تلویزون سامسونگ وصل کرد و خلاصه اوج سونی مرکزی بودن رو به نمایش گذاشت :wacko: خلاصه از اونجا خریدم(گارانتی هم نداشت،اصل ژاپن هم نبود!) اما آخرش مجبور شدم بیارم کنج تا modchip مربوط به اجرا کردن بازیهای کپی رو وصل کنن،اون موقع خیلی بازار شیر تو شیر بود 120 تومن بالای اون modchip پول دادم تازه طرف ترسوندم که امکان داره مثل عضو پیوندی پس بزنه و بترکه :eek: اما الان هم قیمتها به شدت پایین اومده هم modchip های مطمئنتری استفاده می شه.
یه مدل جدید از PS2 هم با شماره SCPH 70000 منتشر شده که استریو کنج هم آوردتش:
http://www.us.playstation.com/consoles.aspx?id=3
اما غیر از اینهایی که گفتم پارسال آگهی یه مغازه دیدم که هم از همه اینها به روز تر بود هم ارزون فروشتر که متاسفانه الان پیداش نکردم :(
درمورد XBOX هم چون خودم نداشتم و ضد مایکروسافت هم هستم نمی تونم راهنمای خوبی باشم :lol:
راستی یه چیز دیگه هم یادم اومد من یادمه از زمان تولید PS2 با بدنه رنگی امکان پخش DVD های کپی شده هم اضافه شده و شاید خیلی به modcip احتیاج نشه هرچند که استریو کنج تکذیب می کنه اما به هرحال برای اجرای بازیهای PS1 کپی شده و فیلم های DVD کپی با region های مختلف به modchip احتیاج پیدا خواهید کرد ;)
موفق باشید.

;) ;) ;) از اطلاعاتي كه داديخيلي ممنونم. :lol:
اما منظورت از PS2 با بدنه رنگي همون انواع رنگيش هست
يعني رنگهاي نقره اي و قرمز و ابي و زرد
ايا با اين انواع رنگي ديگه نياز به مود چيپ هست يا نه؟ :lol: :lol:
اصلا مگه اين مدلهاي رنگي تو ايران مياد يا نه
چون من از يه نفر شنيدم ميگفت اين مدلها فقط تو اروپا فروش داره
اگه تو ايران هست قيمتشون چقدر بالا تره؟ :lol: :lol:
مرسي از كمكت.
:cool: :cool: :cool:

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
قيمت PS2 صد و شصد و پنج هزار تمون
قيمت X Box دويست و بيست هزار تومن
اين قيمتها قيمت روز بازار هست

shr776

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از ali206speed :
قيمت PS2 صد و شصد و پنج هزار تمون
قيمت X Box دويست و بيست هزار تومن
اين قيمتها قيمت روز بازار هست
قيمت رنگ نقره ايش چنده؟
تو ايران هم هستش؟
مرسي. :cool: :cool:

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
من دیده بودم استریو کنج رنگهای مختلفش رو داره در ضمن این امکان خوندن DVD های کپی در SCPH 70000 هم هست ظاهرا.
موفق باشید.

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
رفقا بحث جالبي ، irgamer عزيز از اطلاعات خوبتون خيلي ممنون :) كلي حال كردم :)
راستي از لحاظ كيفيت بازي ها ، كه اين كنسول ها با هم فرق ندارن ؟ درسته ؟

در مورد سوال دوستمون shr776 در مورد كارت گرافيك ، بايد بگم كه با حدود 90 يه radeon 9550 و با حدود 160 هم يه radeon 9600 xt مي توني بخري و اكثر بازي ها رو بدون مشكل و با كيفيت بسيار خوبي اجرا مي كنه ، در مورد gamepad هم به اينجا يه سري بزن .

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
بحث در مورد اينكه كدوم يكي از اين دو كنسول بهتره شايد در خيلي از موارد جنبه شخصي داشته باشه تا يه نظر بدون تعصب رو دادن
چندي قبل تو يكي ازسايتاي تيم طرفداران xbox يه جمله جالبو در مقايسه اين كنسول با ps2 خوندم
more games or better games
از خيلي جنبه ها اين جمله رو ميشه موافق بود خوب كلمه better بيشترين تاكيدش رو قدرت سخت افزاري بالاتر xbox نسبت به ps2 و در نتيجه بازيهاي با موتور گرافيكي قويتره... نمونه هاي مشخصو ميشه به همين بازي riddick ،
نسخه هاي xbox زود ايند دو بازي half life2, doom3و... اشاره كرد بازيهايي كه سخت افزار ps2 مطمئنا توانايي پردازش گرافيكي سنگين امثال چنين بازيهايي رو نداره
از طرف ديگه ميشه اينطوري جواب نوشته بالا رو داد مگه همه چي سخت افزاره؟!؟ پس چطوره كه شاهكاراي كم نظيري مثل mgs2:sons of liberty,mgs3:snake eater با اون همه جزئيات و دقت روي كنسول ps2 قابل اجراست؟
يا سري gran turismo كه الان نسخه چهارم اين بازي ديگه بازي نيست يه شبه فيلمه كه شما ميتوني كنترلش كني!
شايد اولا كه xbox اومده بود خيليا به خاطر عناوين كم اين كنسول تا يه دوره اي ps2 رو قبول داشتند اما الان تو هر سبكي تقريبا xbox يه شاهكار داره
به نظر شخصي من الان ديگه نميشه گفت كدوم يك از اين دو از ديگري برتره بلكه هر خوبن و ارزش خريد بالايي دارن
هر چند تو بازار ما به خاطر قيمتهاي بالاتر بازيهاي xbox نسبت به ps2 شايد خريدار رو تا حدودي به طرف ps2 بكشونه ولي اين يه ضعف بزرگ برا xbox نيست چون اين كنسول انقد تواناييهاي ديگه داره كه اين ضعف رو پوشش بده

shr776

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از Jacky :
رفقا بحث جالبي ، irgamer عزيز از اطلاعات خوبتون خيلي ممنون :) كلي حال كردم :)
راستي از لحاظ كيفيت بازي ها ، كه اين كنسول ها با هم فرق ندارن ؟ درسته ؟

در مورد سوال دوستمون shr776 در مورد كارت گرافيك ، بايد بگم كه با حدود 90 يه radeon 9550 و با حدود 160 هم يه radeon 9600 xt مي توني بخري و اكثر بازي ها رو بدون مشكل و با كيفيت بسيار خوبي اجرا مي كنه ، در مورد gamepad هم به اينجا يه سري بزن .
ببينم منظورت كارت گرافيك 128 هستش يا 256 ؟

بالا