برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

ghoz6969

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
این 2 تا را دارید؟ 1.
Allure Homme Sportو
2.
Allure Homme Sport Eau Extreme

و یه سوال بوی این اسانسا با ادکلن اصلی چه تفاوتی داره از لحاظ ماندگاری ،خط بو و نتها؟من از مطالب دوستان چیزی دستگیرم نشد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اگر بخوام رتبه بندی شخصی داشته باشم :
۱- کافی نیل
۲- تام فورد گری وتیور
۳-ارکان وایت
۴- بلو ایس
۵- اونتوس
۶-توسکان لدر
۷- اینترلود اومواج
ی نکته کلی هم بگم ک واقعا کیفیت عطرها فوق العادس ..برا منی ک تا حالا ادکلن استفاده میکردم و زیاد ب اسانسها اعتماد نداشتم یه سوپرایز بود .. جوری ک الان دیگه نمیخام هزینه ای بابت ادکلن بدم ترجیح میدم از حالا از همین اسانهای اقارضا تهیه کنم هم پخشو ماندگاری بهتری دارن و هم هزینه مناسبی . یا علی
Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk
سلام؛
وحید جان بسیار سورپرایز شدم وقتی دیدم عطری که من ساختم (کافی نیل)؛ در صدر لیست علاقه مندی های شما نشسته. خیلی ممنون. کافی نیل فعلی بهش عسل و لیمو و گل اضافه شده که در نت ابتدایی کاملا واضحه اما نت انتهاییش چندین ساعت بعد همونه که دست شماست. کافی نیل تغییر کرده رو آرش جان تست کرد و خوشبختانه مهر تایید زد!
اینترلود رو در کنار گری وتیور اسپری کن رو لباس و ترکیب رایحه شون رو تست کن. یکی سمت چپ یکی سمت راست. گری وتیور رو چند پاف بیشتر بزن. بعد خبر بده حست نسبت به اینترلود عوض شد یا نه.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تا جایی که حافظه ام یاری می کنه همه عطربازهای پاتوق؛ نت انتهایی اینترلود رو چرم ارزیابی می کنن. مطابق نوشته هاشون . البته چرمش با چرم توسکان لدر متفاوته و چیز دیگه ای هم کنارش هست.
نه؛ رفقا؟
بوی چرم برای من قبل از نت آخر میاد
البته خیلی لایته و بقول شما در حد اندازه توسکان نیست
ارجینال اینترلود رو بو نکردم ولی جالبه تمام نتهایی که تو سایت های عطر و رویوها میبینم توی این اسانس عینا وجود داره. که نشون دهنده نزدیکی زیاد این دو هست

Last edited:

ghoz6969

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
یه سوال بوی این اسانسا با ادکلن اصلی چه تفاوتی داره از لحاظ ماندگاری ،خط بو و نتها؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
یکی از عطرهای جدیدی که هفته پیش تست کردم کاپیتان بلک زرد بود. به طور معمول کاپیتان بلک قهوه ای رنگ رو دوست ندارم. به خصوص اگه شیرینیش زیاد باشه. برای همین ترجیح میدم فقط در ترکیب با قهوه مصرفش کنم. اما کاپیتان بلک زرد رو بدون قهوه هم خوشم اومد. هر چند که یک قطره قهوه ریختم توش ببینم چی میشه! یک قطره بیشتر نریختم چون نمی خواستم بوی قهوه به توتون غلبه کنه.

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
سلام آقا بابک عزیز؛ کم پیدایی برادر! خوشحالم که فراغتی دست داد سری به پاتوق بزنی. آرش جان ظاهرا همون طور که بابک قبلا نوشته بود؛ اودکلن بلو آیس هم نام خودشه از امانوئل.
بابک؛ شما مثلا 15 گرم بلو آیس رو با 15 تا اینویکتوس ترکیب می کنی بعد به ترکیبش 10 گرم فیکس اضافه می کنی؟
آرش برو سراغ ترکیب بلو آیس و بلک ارکید. من ترکیب این دو تا رو خیلی دوست دارم و تا اونجا که حافظه ام یاری می کنه بابک هم این ترکیب رو تست کرده.
سلام بر همه
بله آرش جان نسخه اصلی بلو آیس از کارخانه آنگارو که قیمت ادکلنش حدود صد هزار توان هست ولی موندگاریش خیلی کمتر از عطر آقا رضا هست.
رضا جان دقیقا به همون نسبت که فرمودید مخلوط کردم و خیلی عالی شده.
ترکیب بلک ایکس اس و اونتوس هم خیلی محشره

Alios

Registered User
لایک‌ها
591
سفارش بنده رسید و این چند روز فقط تونستم با بعضی عطرها آشنا بشم

کرید امپریال :خنک و کمی ترش.نت اولیه برام بیشتر ترکیب میوه داشت و بعد هم گل.پخش بو و ماندگاری متوسط هست ولی از اون عطرهایی هست که دیگران رو کنجکاو میکنه!!
لاگوست این پلی: تقریبا یه عطر ملایم رو به تندی .پیچیده هست اما نت ابتدایی تقریبا میتونم بگم مثل این شامپو سیب ها بودن قدیم! عین اونه بوش و مقداری هم مشک همراش حس میشه و بعد از مدتی هم کاج رو حس کردم..کلا ازش خوشم اومده
بلک ایکس اس: رایحه دلنشین و پخش بوی خوبی داره.جزو عطرهای شیرین هست به نظرم و رایحه اولیه مقداری به لیمو میخوره ، دوسش دارم و استفاده میکنم
پشن :اوووووف حرف نداره این!البته بیشتر میخوره زنونه باشه پخش بوی خیلی خوب و رایحه گیرا..هلو نزدیک ترین وجه تشابه هست و همینطور به نظرم آبنبات هندوانه ای! عالیه در کل
ری اکشن : این عطر هم میوه ای هست بیشتر و رایحه اولیه به میوه جاتی مثل لیمو ترش و خربزه و هنوانه میخوره –ملایم و شیرین و خنک هست و پخش بو خیلی بالایی نداره ولی خوبه در کل
مونت بلانک ایندی ویژوال : یه رایحه خاص و تند و تیز-مخلوطی از فلفل و آناناس و گشنیز و گل و پونه رو حس کردم من.خنک هست و فعلا باهاش ارتباط برقرار نکردم و از پخش بو هم نمیتونم بگم ولی باید پخش بوی خوبی داشته باشه
فراری بلک : یه عطر نسبتا تند و به نظرم بیشتر سمت شیرینی میره و یه مقدارم شاید ترش! برای من عطر گل و هل بیشتر حس شد
جینز بوی : تا حالا پوست نارنگی رو فشار دادید تا اون اسید پوستش بزنه بیرون؟؟ بعد بوو کنید، میشه عطر "جینز بوی" تموم شد و رفت ;) (من خوشم اومد و استفاده میکنم)
تامی تی : نسبتا تند و خنک کمی به تلخی هم میزنه و بیشتر به میوه جات شبیه عطرش.مثل میوه پرتقال و لیمو ترش.این هم عطر خوبیه و مورد قبول
بوس من : نسبتا تند و خنک و پخش بوی خوبی داره.بیشتر سیب و نعناع رو حس میکنم.کمی هم به تلخی میره
اینترلود آمواژ : فلفل + عود + چوب + گل رو در این عطر بیشتر حس میکنم که تند و تیز و کمی شیرین هم هست و همینطور پخش بو و ماندگاری خیلی خوبی داره و به شخصه برام ثابت شده این عطرهای تند و تیز اگر مثلا یک ساعت-دو ساعت بمونه حتی امکان داره نظر رو ازیه انتخاب بد به انتخاب خوب تغییر بده !.در کل عطر بدی نیست اصلا و خیلی هم خاص و قابل احترامه
گرین آیریش : تیز-برنده – تند – وحشی (اینارو بهش نسبت میدم)-مایل به تلخ و خنک و البته به شدت خاصه و همه پسند نیست(بی تعارف)
هروقت بوش میکنم یه جنگل پر از سبزه برام تداعی میشه(کلا گیاهی) و حس طبیعی بودن بهت میده...یه مقدار نمک هم به مشامم میرسه

majid152

Registered User
لایک‌ها
22
گرین آیریش : تیز-برنده – تند – وحشی (اینارو بهش نسبت میدم)-مایل به تلخ و خنک و البته به شدت خاصه و همه پسند نیست(بی تعارف)
هروقت بوش میکنم یه جنگل پر از سبزه برام تداعی میشه(کلا گیاهی) و حس طبیعی بودن بهت میده...یه مقدار نمک هم به مشامم میرسه
من قبلا از یکی از فروشندگان تاپیک گرین آیریش رو گرمی 6000 تومان گرفته بودم که عطرش خنک و شیرین بود البته پخش بو و ماندگاری خوبی داشت
ایندفعه برای امتحان از اقا رضا گرین آیریش رو گرفتم که گرمی 1200 تومان بود ورایحه اش خنک و تلخ بود
بر اساس بررسی های تخصی ادکلن اصل گرین آیریش هم خنک و تلخه و یکی از دوستانی که خبره این کاره گفت این عطر خاص تر و خوشبو تر از گرین آیریش قبلی منه
اصولا من کسی رو ندیدم از گرین آیریش بدش بیاد
البته به آقا رضا هم گفتم دنبال گریدهای دیگه کرید گرین آیریش باشه شاید حتی گرید بهتری هم گیریش بیاد

شما تصور کنید که از سال 1985 این عطر تولید شده و بعد از 30 سال هنوز افراد مشهور در مراسم هایی مثل اسکار ، کن و... از این عطر استفاده میکنند
یعنی با گذشت 30 سال اصلا خز نشده چون رایحه خاصی داره
ادکلن اصلش علاوه بر بوی خاص و معطرش ، پخش بو و ماندگاری خوبی داره

majid152

Registered User
لایک‌ها
22
برای سفارش دوم عطرهای زیر رو میخواستم

تام فورد توسکان لدر
کرید سیلور مونتن
پگاسوس
بلو شنل
اگزریوس جیونچی
اینترلود آمواج

گرین آیریش

مبلغ هم براتون واریز میکنم

4rooos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
سلام دوستان
عطرهای من هم بدستم رسید
متاسفانه من مثل شما نمیتونم مورو از ماست بکشم بیرون ولی کرید اونتوسی که اقا رضا ساختن حرف نداره از نظر نزدیکی بو به ادکلن اصلیش!
عالی عالی...[emoji106]

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
کرید اونتوسی که اقا رضا ساختن حرف نداره از نظر نزدیکی بو به ادکلن اصلیش!
عالی عالی...
emoji106.png
ترکیب بلک ایکس اس و اونتوس هم خیلی محشره
بدی ادکلن کرید اونتوس اینه که موندگاریش در حد 2 تا 3 ساعته و پخش بوش هم کمه
اما عطر کرید اونتوس آقا رضا موندگاریش و پخشش بهتر از ادکلنش هست و بوش هم نزدیکه به ادکلنش
محمد عزیز منظورش از کرید اونتوس ساخت من؛ ترکیب بلک ایکس اس و کرید اونتوسه. هم ایشون و هم بابک جان؛ هر دو اودکلن اصل کرید اونتوس رو داشتن و خوشحالم که کرید اونتوسی که خدمت دوستان میدم تا این حد به اصل اودکلن نزدیکه و حتی موندگاری و پخش بالاتری داره.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من قبلا از یکی از فروشندگان تاپیک گرین آیریش رو گرمی 6000 تومان گرفته بودم که عطرش خنک و شیرین بود البته پخش بو و ماندگاری خوبی داشت ایندفعه برای امتحان از اقا رضا گرین آیریش رو گرفتم که گرمی 1200 تومان بود ورایحه اش خنک و تلخ بود.
بر اساس بررسی های تخصی ادکلن اصل گرین آیریش هم خنک و تلخه و یکی از دوستانی که خبره این کاره گفت این عطر خاص تر و خوشبو تر از گرین آیریش قبلی منه
:)ممنون.:general609:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام به همه ی دوستان عزیز؛ رفقای عطربازم!
امروز در ظرف اسپری کاملا خالی اینترلود آمواجم؛ فیکساتور ریختم و اسپری کردم. تجربه جالبی که کسب کردم این بود که خیلی سریع منو رسوند به نت نهایی اینترلود که خفن عاشقشم. معنیش اینه که اگر اینترلود آمواج رو کاملا لایت تهیه کنین فقط با اون نت سر و کار دارین و از همون اول میرین فضا! طبیعتا این بهترین روشه برای کسانی که می خوان اینترلود رو در کنار یک عطر خنک مثل گری وتیور یا پشن یا بلو شنل یا بلو آیس مصرف کنن.
اینترلود رو در کنار هر بوی خنکی تا حالا تست کردم عالی بوده. اما اگه بخوام تو یه ظرف اینترلود رو با عطری ترکیب کنم فقط با آمواج رفلکشن این کار رو می کنم.
اینترلود هم چنان صدرنشین فروش در عطرهای منه! دوستانی که تا حالا تست نکردین؛ بشتابید!

4rooos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
لیست سفارش دوم من از اقا رضای خوش صدا:
بلو شنل
اینترلود امواج
وان میلیون اینتنس
بلک افغان
اسکار دلارنتا
سکسی من 212
ورساچ عود نویر
تق هرمس
تام فورد بلک ارکید
شبهای پاریس

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
با دو ملاک خنک و موندگاری بالا شما دو انتخاب بیشتر نداری!
بلو آیس و پشن.
اگر اجازه بدید با شما مخالفت می کنم.
به شامه من آیریش تویید بسیار بیشتر از بلو آیس ماندگاری دارد، و پخش آن هم به مراتب بهتر از ماندگاری آن است. با همین تجارب محدودم می تونم بگم پنج سانت ایریش تویید از ظرف رولی و احتمالا اسانس خالص(؟) روی تی شرت نخی از اینتر لود ماندگاری و پخش بهتری دارد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اگر اجازه بدید با شما مخالفت می کنم.
به شامه من آیریش تویید بسیار بیشتر از بلو آیس ماندگاری دارد، و پخش آن هم به مراتب بهتر از ماندگاری آن است. با همین تجارب محدودم می تونم بگم پنج سانت ایریش تویید از ظرف رولی و احتمالا اسانس خالص(؟) روی تی شرت نخی از اینتر لود ماندگاری و پخش بهتری دارد.
برام جالب بود. تجربه ی منحصر به فردی داشتین. در بین دیگر دوستان کسی تجربه ای نزدیک به آقا مهدی داشته؟ یعنی کسی از دوستان هست که گرین آیریش بنده رو در پخش و موندگاری؛ قدرت مند تر از دو عطر 5 ستاره ؛ اینترلود آمواج و بلو آیس حس کنه؟ حتما خبر بده.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
جالبه چند ساعت پیش رفتم سراغ ایریش و برای بار سوم لایتش کردم بعد اومدم دیدم اقا مهدی در موردش پست گذاشته
بنظر من هم موندگاری خیلی بالایی داره و پخش کنندگیش هم بالاست شاید بشه گفت در حد بلو ایس هست. ولی چون از رایحه اش خوشم نمیاد حتی اگه از اینترلود هم بهتر باشه برای من مهم نیست
خیلی محدود و در موارد کم ازش استفاده می کنم شاید تو این چند ماهی که دستمه به تعداد انگشتای دست نرسه

یکی از کارهام تو گرمای وانفسای اینجا اینه که شروع کردم به لایت کردن عطرها. یه پت فیکساتور جا خوش کرده رو میز کامپیوترم کنار ظرف عطرها

یکی از ظرفهای اینترلودم تمام شده میرم که فیکساتور بریزم توش ببینم چی میشه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
جالبه چند ساعت پیش رفتم سراغ ایریش و برای بار سوم لایتش کردم بعد اومدم دیدم اقا مهدی در موردش پست گذاشته
بنظر من هم موندگاری خیلی بالایی داره و پخش کنندگیش هم بالاست شاید بشه گفت در حد بلو ایس هست. ولی چون از رایحه اش خوشم نمیاد حتی اگه از اینترلود هم بهتر باشه برای من مهم نیست
روی دستمال کاغذی ماهها پیش تست گرفتم از بلو آیس؛ حدود 2 هفته موندگاری داشت.
بین 5 عطر از کمپانی کرید (اونتوس؛امپریال؛گرین آیریش؛سیلور مونتن و هیمالیا) برای من شخصا؛ اونتوس بی تکرار و رتبه ی اوله. هر چند که میدونم برخی دوستان مثل ابراهیم عزیز @majid152 گرین آیریش رو به بقیه ترجیح میدن.
ابراهیم؛ فکر می کنم سری جدید عطرهات که اینترلود هم توش هست امروز رسید دستت. قدرت پخش و موندگاری گرین آیریش و بلو آیس و اینترلود رو مقایسه کن و نظرت رو بنویس ببینیم به شامه ی شما چطور میاد.
محمد @mohamadeblis2 هم هر چند که بلو آیس رو به شکل "آرکان بلو" داره (ترکیب بلک افغان و بلو آیس) اما میتونه تجربه اش رو در این مورد بنویسه.
پی نوشت:
بعد 5 روز روی کاغذ تستر؛ هنوز عطر "بهار در بهشت" (تام فورد نرولی پورتوفینو) استشمام میشه و لذت می بخشه. بی شک در آینده ی نزدیک در مورد این عطر فوق العاده بیشتر مطلب می خونیم.

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
بنده الان هز گرین آیریش تویید و بلو آیس رو روی دستمال کاغذی امتحان کردم و نتیجه آزمایش رو زمان که بگذره اعلام می کنم.
یک سوال: چرا توسکان لدر انقدر موندگاری داره؟ من رو مچ دستم تست می کنم بعد از سه چهار روز(دو بار حمام و یک بار استخر) هنوز هم رایحه رو حس می کنم! فکر میکنم کاملا با پوستم هماهنگه، روی پیراهن نخی اینقدر ماندگاری نداشته برای من.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
قبلا از یکی دیگه از فروشندگان اینجا اسانس هایی با قیمت بالا گرفته بودم
جالبه که توسکان لدر آقا رضا همون توسکان لدر فروشنده دیگه هست که با 3-4 برابر قیمت میفروشه
(ماندگاری ، پخش بو و نت های عطر درست عین هم هستش)
گرین ایریش آقا رضا اگه بگیم بهتر نباشه بد تر از گرین ایرش فروشنده دیگه نیست که گرمی 5 برابر قیمت آقا رضا میفروشه
یک سوال: چرا توسکان لدر انقدر موندگاری داره؟ من رو مچ دستم تست می کنم بعد از سه چهار روز(دو بار حمام و یک بار استخر) هنوز هم رایحه رو حس می کنم! فکر میکنم کاملا با پوستم هماهنگه، روی پیراهن نخی اینقدر ماندگاری نداشته برای من.
راستش؛ چراش رو نمی دونم. اگه دوستان پاسخی برای این سوال میدونن بگن استفاده کنیم. این قدر میدونم که بارها دیدم یک عطر در آن واحد به شامه ی دو نفر لزوما یکسان نمیاد. صرف نظر از تفاوت رایحه (نت هایی که احساس میشه) ؛ پخش و موندگاری یکسانی هم تجربه نمیشه.
خوشحالم از شنیدن این گزارش:
بعد از سه چهار روز(دو بار حمام و یک بار استخر) هنوز هم رایحه توسکان لدر (نسخه جدید) رو بر روی پوست حس می کنی! عطر روی پوست این قدر دوام بیاره محشره موندگاریش!

سلام
اولین عطری که تست کردم توسکان بود.
اما در این اسانس جدید بوی دودی تقریبا حذف شده یا خیلی کم شده و اصلا به بوی زعفران و چرم غلبه نمیکنه.
من خیلی این نسخه از توسکان رو پسندیدم و بنظرم خیلی از نسخه های قبلی با کیفیت تره و رایحه ها درست در کنار هم قرار گرفتن.
سفارش سوم رسید
فقط می خوام بگم این توسکان لدر جدید درست همونیه که باید باشه یه بار یه تستر کوچیک داشتم از این اسانس هنوزم دارمش که فقط بوش کنم وای ی ی ی ی بوش قشنگ دلو می بره زعفرون اولین چیزی که وقتی بو می کنی قشنگ شادابت می کنه روانی کنندس این اسانس بدون تملق بهترین بو، اگه اسانس توسکان قبلی اقا رضا رو 10 از 10 میدادم واقعا اینو نمیشه نمره داد خیلییییی عالیه

تام فورد توسکان لدر
رایحه های که توی توسکان لدر استفاده شده واقعا اعجاب انگیزه , عطری که تلخی اون ملایم هست و واقعا جذب کننده هست این عطر . من برای خرید این عطر توی تابستون زیاد مشتاق نبودم ولی بعد از رسیدن و تست کردنش میتونم ازش توی این گرمای تابستون هم استفاده کنم.
برای همه دوستانی که دنبال یه عطر خاص , استثنائی , جذب کننده , با پخش بوی بسیار عالی و ماندگاری بالا و همچنین دوستداران بوی چرم توصیه میکنم این عطر رو در اولویت اول خریدهای خودشون قرار بدن

توسکان تنها با نت زعفران و چرمش رو به گرین آیریش نمی فروشم اصلا، توسکان رو به کل خاندان کرید هم نمی فروشم، از اون جد اول تا این نسل ششمشون!

در مورد توسکان لدر باید بگم که فراتر از تصورم بود و خیلی خوشم اومد
توسکان لدر: عالی عالی عالی عالی....
هرچی از این عطر بگم کم گفتم، پخش عالی، موندگاری وحشتناک! قبلا کپی این عطر از ریو رو تست کرده بودم و اصلا خوشم نیومده بود.
در مورد پخش و موندگاری هم فقط یک نکته میگم و اون اینکه از دیشب ساعت 8 شب که یک پاف اسپری کردم الان که حدود 18 ساعت گذشته، توی خونه شاکی شدن که چقدر عطر میزنی این بوی عطرت ما رو کشت! ؛-) داشتم فکر میکردم که وقتی این عطر با غلظت 50 درصد اینه، با غلظت 100 درصد چیه!

واقعا به آقا رضا تبریک میگم با این کارای با کیفیتی که میاره و همه در یک گرید هستن. نه اینکه یک عطر با چندتا غلظت داشته باشن با قیمتهای متفاوت! که به نظر من این کار فقط توهین به خریداره. چون وقتی کسی عطری رو تهیه میکنه بالطبع با بالاترین کیفیت میخواد وگرنه آب خالی بزنه به خودش خیلی بهتره! :)
توسکان
قدرت در کنار اوج گرفتن
رسمی ،شیک،با اقتدار
منگ این رایحه هستم
پی نوشت:
من اسانس خالص روی دستمال کاغذی تست می گیرم؛ نه ترکیب شده با فیکس.

Last edited:
بالا