برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بعضی عطرها هستند که ادم اصلا انتظار داشتن سه ویژگی باهم (رایحه قدرتمند٬ ماندگاری بالا و پخش بوی زیادی) را ازشون نداره و تازه اسم خنکی رو هم یدک بکشن
بلو ایس و گرین ایریش از این دسته هستند مخصوصا بلو ایس که نت چای و گل رز رو با خودش یدک میکشه. با اینکه خودم طرفدار استفاده از عطرهای علیظ و سنگین با حداقل فیکساتور هستم ولی این دو عطر اینقدر قوی هستند که بیش از ۶۰ درصد لایت شون می کنم. پخش بو در حالت لایت بیش از ۵-۶ ساعت هست. هرجند ماندگاریش رو تا انتها اندازه نگرفتم ولی بیشتر از یک روز در حالت لایت رو تجربه کردم مطمئنا اسانس خالصش خیلی بیشتر از اینها ماندگاری خواهد داشت

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با تشکر از آرش عزیز؛
آرش راستی بین همکارات؛اعضای هیات علمی دانشگاه؛ کسی ازت شده اسم عطرتو بپرسه؟ کنجکاوم بدونم دانشجوهات چطور؟ سر کلاس درس عطری هست که به اصطلاح امضات شده باشه و دانشجوها شما رو با اون رایحه بشناسن؟ سایر رفقا ی عطرباز؛ عطر امضا دارن؟ اسم عطر لطفا...!
در این پست براتون تجربه یکی از دوستان عطرباز رو که در پ خ برام فرستاده بود چند روز پیش؛ باز نشر می کنم. ظاهرا تمایلی به انتشار با نام رو نداشتن؛ هویت شون مخفی می مونه. این ترکیب که می خونین برام واقعا عجیبه. شخصا اینها رو با هم ترکیب نمی کنم!
Untitled-1.gif

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
در دانشگاه و سر کلاس به عطر خاصی پایبند نیستم و هرجی که اون لحظه علاقه داشته باشم مصرف می کنم. بعضی وقتها که وارد اتاق اساتید میشم حس میکنم که دیگران تحت تاثیر عطرم قرار گرفتن ولی تا الان نشده که ازم سوال کنند البته معمولا با کسی گرم نمی گیرم که باعث میشه طرف هم فرصت نکنه سوالش رو مطرح کنه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر دوستان عطرباز؛
آقا رضا یه خواهش هم داشتم اونم اینکه اگر امکان داره عطرهای ترکیبی رو هم در یک قسمت جمع آوری کنید تا راحتتر بتونیم پیدا کنیم. مثلا من دوس دارم بدونم اسپری همزمان توسکان و چه عطرهایی بهتر جواب میده و از تجربیات دوستان عطرباز استفاده کنم ولی باید خیلی بگردم تا پیدا کنم. اگر لینکهاشون رو توی پست اول بذارید خیلی بهتره.
درود بر همه دوستان گلم؛ رفقای عطرباز!
بهرام جان؛ میدونم که شما وقت گذاشتی همه صفحات تاپیک رو خوندی؛ ولی واقعا برای دوستانی که تازه پاتوق رو پیدا می کنن کار وقت گیریه و نمیشه توقع داشت. هر چند که خودم گاهی موقعها برخی مطالب رو که حضور ذهن ندارم تصادفا می بینم و برام جالبه که قبلا متوجه شدم (یا دوستان متوجه شدن و نوشتن) که فلان عطر با فلان عطر؛ هارمونی جالبی داره بوهاشون ...
امیدوارم در فرصت مناسبی این کار رو انجام بدم. شاید هم 10 صفحه 10 صفحه قسمت کنیم هر بخش رو یکی بازبینی کنه و نکات خوندنی و تجربه های ارزشمند عطربازی رو استخراج کنیم و مجدد بازنشر کنیم لینکشم بگذاریم صفحه اول.
در خصوص عطر اشراف زاده "توسکان لدر" اصلا یادم نمیاد کسی این عطر رو با عطر دیگه ای هم زمان اسپری کرده باشه (به خصوص این نسخه آخری رو)؛ فکر می کنم توسکان خیلی مغرور تر از اینه که حاضر به هم نشینی با عطرهای دیگه بشه.
براتون از کرید اونتوس خنک و تلخ بگم؛ یکی دو ساعت که میگذره؛ بوش میدونین شبیه چی میشه؟ خوب تجسم کنین:
وارد سالن عروسی که میشین؛ پر از نور و سر و صدا و ترکیب عطرهای مختلف میهمانان و هوایی آکنده از بوی میوه ها (به ویژه خیار) ... کرید تلخ و خنک شما رو مستقیم میبره اونجا در نت میانیش. بدون این که این تصویر رو بگم؛ از چند نفر پرسیدم این بوش چطوره؟ برخی فقط یک کلمه پاسخ دادن:
بوی عروسی میده!

ir2sedair

Registered User
لایک‌ها
613
سلام خدمت دوستان و اقا رضا میخوام تجربه تست بلک افغان رو براتون بگم
من اصلا فکر نمیکردم بلک افعان انقدر خوب باشه و همیشه به دید یه عطر خیلی تلخ توی مایه های توسکان بهش نگاه میکردم که تا چند وقت بوش روی لباس میمونه ولی برای اولین بار که تست کردم خیلی لذت بردم
خدایی عطر خوبیه و بیشتر موقع بلک رو اسپری میکنم توی نت اولیش به خوبی میشه بوی شاهدانه رو حس کرد ادم مست میکنه
فقط احساس میکنه پخش بوش و موندگاریش پایینه (شاید هم شامه من از بوش پر شده!!)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من اصلا فکر نمیکردم بلک افعان انقدر خوب باشه ... برای اولین بار که تست کردم خیلی لذت بردم
خدایی عطر خوبیه و بیشتر موقع بلک رو اسپری میکنم توی نت اولیش به خوبی میشه بوی شاهدانه رو حس کرد ادم مست میکنه
بلک افغان: فوق العاده بود بهترین اسانس بلک افغانی بود که تا الان گرفتم، سنگین و تاریک.

سلام و تشکر فراوان از لطف تون . در پ خ اعلام کردین که بلک افغان قبلی تون رو گرمی بالای 6 هزار تومن گرفته بودین و خوشحالم که با حدود یک چهارم قیمت خرید قبلی عطر دلخواه تون دست تون رسیده.
.

البته افغان من خیلی لایت هست (فکر کنم تا ۷۰-۸۰ در صد فیکساتور داشته باشه) ...
ترکیب دوم اسپری بلک افغان و اپیک بود. دو عطر دودی٬ شیرین و سیاه (البته تو این زمینه اپیک در مقابل افغان پایین تره). هر دو عطر تو نت پایه شون چوب عود
m.114.jpg
و روایح دودی
m.68.jpg
دارند ... ماندگاری بسیار طولانی و بعد از ۲۴ ساعت هنوز پخش بو داره ماندگاریش هم بنظرم تا شستن لباس مربوطه ادامه داشته باشه...
سلام علی جان! فکر کنم با نقل قولی که از دوستان منتشر کردم؛ متوجه شدی چی می خوام بگم! آرش در بلک افغانش 70 تا 80 درصد فیکساتور می ریزه و شدیدا لایتش می کنه. بلک افغان شما 70 درصد اسانس و فقط 30 درصد فیکساتور داره! :)

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
آقا خدا وکیلی کارت درست! عجب کشف باحالی کردی. چند پاف توسکان زدم بعد روش گرین آیریش مالیدم. زعفرون حذف شد خیلی سریع! ( من عاشق اون زعفرونم) . چرم موند و دار و درخت از گرین آیریش. رفتم دوباره توسکان اسپری کنم ظرفش بی نام بود و همرنگ آرکان وایت‫؛‬ دو پاف اینو زدم. الان واقعا رو زمین نیستم! یه عطر خنک و تلخ جنگلی دارم که اون گوشه کنارها چرم خودی نشون میده و ردی از بوی آب هم هست. برخی دوستان مثل حسین جان @shmp30 معتقدن واتر وایت دیویدوف و گرین آیریش شبیه همن. خلاصه که دست مریزاد آقا مهدی. منتظرم ببینم در ساعات بعدی چه اتفاقی برای این عطر ترکیبی میفته.
همین جوری به ذهنت رسید ترکیب کنی؟ یعنی تصادفی بود یا تجزیه تحلیل کردی؟ من برم یه کم هی وود بزنم روش ببینم بوی چوبی وارد این ترکیب کنم چی میشه.
خیلی خوشحالم که یک نفر دیگه هم از این رایحه خوشش آمد!
من خیلی دوست داشتم GIT را اصلاح کنم، دوست داشتم تلخ تر و مجلسی تر بشه. اما اصلا انتظار نداشتم ترکیب GIT با توسکان لدر مناسب باشه چون زعفران با جنگل ترکیب خوبی نمی شد. اما از بخت خوب ما زعفران خودش صحنه رو خالی کرد، حاصل هم شد یک رایحه تلخ جنگلی(تلخ تر از خود GIT) به همراه چرم که به شامه من اتفاقا در نت ابتدایی و میانی کاملا واضح است. تا این جا که خیلی خوب پیش رفت.
مرحله بعدی دنبال اضافه کردن چیزی به ترکیب هستم که اولا تشخص GIT و چرم رو از میان نبره ثانیا حاصل ترکیب رو تلخ تر وکمی خنک تر کنه که به گمانم باید سراغ روایح چوبی رفت، یک چوب ساده و بی آلایش خنک لازم هست که خیلی تند نباشه، چوبی نزدیک به سدر نه صندل. حاصل تجاربتون رو حتما در میان بگذارید.
ممنون
در خصوص عطر اشراف زاده "توسکان لدر" اصلا یادم نمیاد کسی این عطر رو با عطر دیگه ای هم زمان اسپری کرده باشه (به خصوص این نسخه آخری رو)؛ فکر می کنم توسکان خیلی مغرور تر از اینه که حاضر به هم نشینی با عطرهای دیگه بشه.
براتون از کرید اونتوس خنک و تلخ بگم؛ یکی دو ساعت که میگذره؛ بوش میدونین شبیه چی میشه؟ خوب تجسم کنین:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
اول از آقا مهدی ممنونم که ترکیبات توسکان رو یکجا آوردند.
الان دارم نورلی رو تست میکنم. بوی صابونی خیلی خاص و نوستالژیک (چون قبلا یه صابون داشتم عین همین بو و خیلی دنبالش بودم). فقط انگار موندگاری کم داره و پخش بوی خوبی هم در ساعات اول ولی نظر دقیق رو باید بعدا بدم. بوی بهشت واقعا برازنده این عطره!

اما در مورد توسکان باید بگم که آقا رضا بیا دست این عطرتو بگیر از لباس من ببر بیرون! ؛-) انگار تا نشوریش خیال رفتن نداره. بوی زعفرون و تمشک دیروز تماما توی مغزم بود! :)
قصدم از ترکیب با بوی دیگر این بود که یکم با نت زعفرون و تمشکش بازی کنیم. اتفاقا امروز رفتم یه بسته ژله تمشک گرفتم و درست کردم. موقع ریختن آب جوش روی پودرش دقیقا بوی توسکان بلند شد! (خودآزاریه دیگه ؛-))

ولی انصافا تا الان هر اسانسی از آقا رضا رو تست کردم خاص بوده و با کیفیت عالی! :)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
جوونی کجایی که یادت بخیر! آقای مهدی عزیز @Mahdispn منم یه روز جوون بودم و حافظه ام بهتر بود ...
الان دارم نورلی رو تست میکنم. بوی صابونی خیلی خاص و نوستالژیک (چون قبلا یه صابون داشتم عین همین بو و خیلی دنبالش بودم). فقط انگار موندگاری کم داره و پخش بوی خوبی هم در ساعات اول ولی نظر دقیق رو باید بعدا بدم. بوی بهشت واقعا برازنده این عطره!
اما در مورد توسکان باید بگم که آقا رضا بیا دست این عطرتو بگیر از لباس من ببر بیرون! ؛-) انگار تا نشوریش خیال رفتن نداره. بوی زعفرون و تمشک دیروز تماما توی مغزم بود! :)

همون طور که توجه دارین؛ همه ی عطرهای این سری غلظت 50 درصد دارن. برای سری بعد هر عطری از این سری رو غلیظ تر (اسانس بیشتر و فیکساتور کمتر) خواستی یا رقیق تر (اسانس کمتر و فیکساتور بیشتر) درصد مورد نظرت رو بگو؛ اعمال بشه. برای تست ؛ خواستم همه رو با غلظت مساوی ببینی؛ در حالی که بی تردید اینترلود آمواج (به عنوان مثال) 20 تا 30 درصد براش کافیه. حالا در ادامه تست عطرهات میرسی به آمواجها.

کافی نیل عجب چیزی شده... این که می گی بلک افغان بعد از چند ساعت
ظاهر شده عجیبه و جالبه٬ با کدوم نت اش شروع میشه؟
حدود 12 ساعت بعد آغشته کردن کاغذ تستر به کافی نیل؛ از بلک افغان داخلش نتی رو می گیرم که در اپیک آمواج هم هست. فکر می کنم عوده. در کنارش بوی وانیل هم دارم و خیلی کم توتون و قهوه.
نکته عجیب این که نت اولش رو خنک می گیرم! برخی از نزدیکانم هم نت اول عطر رو خنک می گیرن. شاید بخاطر کمی نعناع است. (نعناع از کارتیر میاد) میدونم کافی نیلی که دستته زیاد نیست؛ اما میتونی خیلی کم بهش اپیک یا بلک افغان اضافه کنی؟ میخوام بوی عود رو در نت اتنهاییش بچشی. اگه کارتیر پاشا داری؛ عسل رو در نت ابتداییش تعدیل کن با کارتیر.

ir2sedair

Registered User
لایک‌ها
613
پس اقا رضا باید دقعه بعد غلیظ تر سفارش بدم
البته موندگاریش خوبه ولی حس میکنم پخش بوش کمه نمیدونم چرا این حس دارم
ولی بلو شنل و تام فورد نویر هیچ حرفی برای گفتن ندارن جلو بلک افغان
میشه گفت بهترین عطر تلخ

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
پس اقا رضا باید دقعه بعد غلیظ تر سفارش بدم
البته موندگاریش خوبه ولی حس میکنم پخش بوش کمه نمیدونم چرا این حس دارم
ولی بلو شنل و تام فورد نویر هیچ حرفی برای گفتن ندارن جلو بلک افغان
میشه گفت بهترین عطر تلخ
حتما سلیقه ی شما اجرا میشه؛ ولی میخوای نظر چند نفر دیگه رو ؛ مثلا از اطرافیانت بپرسی؟ بلک افغان عطر خاص محسوب میشه و باب میل هر کس نیست؛ هر چقدر رقیق تر باشه بهتره. راستی هنوز هم حس می کنی بلک افغان بوی خنک داره؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
ادامه تجربه نرولی پورتوفینو، شاهکاری از تام فورد:

تا الان شده حدود 5 ساعت ماندگاری و پخش هم خیلی خوبه...

فقط یه چیزی رو من راجع به خودم فهمیدم اونم اینکه توی دو ساعت اول بعد از اسپری، بوی خاصی از عطر حس نمیکنم. ولی بعد از دو ساعت تازه کارم شروع میشه! دیگه رایحه ولم نمیکنه...
الانم این نرولی اینجوری شده، غرقم کرده توی شکوفه بهارنارنج...

البته اینم باید بهش توجه کرد که فقط با "یک پاف" این نتایج رو دارم بدست می آورم... :)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام خدمت دوستان و اقا رضا میخوام تجربه تست بلک افغان رو براتون بگم
من اصلا فکر نمیکردم بلک افعان انقدر خوب باشه و همیشه به دید یه عطر خیلی تلخ توی مایه های توسکان بهش نگاه میکردم که تا چند وقت بوش روی لباس میمونه ولی برای اولین بار که تست کردم خیلی لذت بردم

آقا رضا میدونه اکثر عطرهام رو سنگین و با فیکساتور کم استفاده میکنم، ولی اصلا تحمل سنگینی افغان رو ندارم
یادمه اولین باری که استفاده کردم داشتم از خونه میرفتم بیرون بعد از چند دقیقه از اسپری ، یکی از اعضای خانواده از تو اتاق اش داد زد و از بوی سنگین عطر حسابی شاکی شد. بقیه هم وقتی سوار ماشین شدن بن و رو مورد نوازش قرار دادن.
بنظرم بهتره یبار دیگه تو شرایطی که قبلش هیچ عطری رو تست نکردی امتحانش کنی البته مشخصه برخلاف من شما از رایحه افغان خوشتون اومده

من کلا با عطرهایی که نت عود قوی دارند مشکل دارم البته فقط ورساچه عود نویر رو تقریبا میتونم تحمل کنم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همه رفقای عطرباز!
ببین آرش @arash59b چه کاری دادی دست من! هر جا میرم؛ هر عطری هم زده باشم باید ظرف تغ هرمسی که گری وتیور ریختم توش رو مدام از جیبم در بیارم؛ بو کنم؛ بذارم سر جاش. شب قبل خواب میگذارم بغل دستم؛ هر وقت بیدار میشم در ظرفشو باز می کنم؛ بو می کنم؛ می بندم!:eek:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امروز تغ رو با اینترلود لایت استفاده کردم بنظرم بهتر از ترکیب با وتیور جواب میده حیف که ماندگاری اش در برابر اینترلود و وتیور خیلی کمه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز تغ رو با اینترلود لایت استفاده کردم بنظرم بهتر از ترکیب با وتیور جواب میده حیف که ماندگاری اش در برابر اینترلود و وتیور خیلی کمه
در کنارش مصرف کردی. نه در ترکیب. بله؟ من وتیور ریختم تو ظرف تغ. منتهی به اندازه ای که عطر تغ بمونه! یعنی تغ چند برابر وتیور.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
در کنارش اسپری کردم کلاس کاری و رایحه اش کلا با تغ+وتیور فرق می کنه
بوی حاصله تو چه مایه ای بود؟ اینترلود رو چقدر لایت کردی؟ تغ چقدر لایت بود؟ چند پاف از هر کدوم؟ غلبه با کدوم؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تغ من ۶۰ درصد لایته اینترلود هم فکر کنم همینقدر یک پاف اینترلود و ۴-۵ اسپری هم تغ
بوش رو نمی تونم توصیف کنم خودت امتحان کن

پ.ن رایحه اش سنگین میشه

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
عطر بعدی برای تست، آمواج اینترلود...
برای من این عطر یاد آور حس خوب رفتن به بازارهای سنتی هست. ترکیبی از بوی ادویه های مختلف از عطاری ها و چرم و... خلاصه حس خوبی داره. از نتها هم سایر دوستان به اندازه کافی گفتن و چیز جدیدی ندارم اضافه کنم. موندگاری و پخش خوبی داره. از این دو خاصیت مهمتر قدرت غلبه بو هست. با جرات میشه گفت که در یک رقابت برابر در اسپری کردن هیچ عطری قدرت مقابله باهاش رو نداره (البته بین عطرهای سنگینی که تا حالا تست کردم! ) که البته چیز عجیبی نیست چون عطرهای برند آمواج به نظر من سرکش و وحشی هستند! و اگر هم عطری بخواد با اینترلود مقابله کنه احتمالا باید یکی از عطرهای خود آمواج باشه...
یادمه چند سال پیش مجوعه عکسی رو از اسبهای سلطنتی عمان میدیدم و برند آمواج برای من یادآور همون سرکشی و وقاره!

یک نکته برای خودم جالب بود اونم اینکه با وجود سرکش بودن و غلبه این عطر ولی هنوز به نظرم توسکان پخش بو و موندگاری خیلی بیشتری رو داره! و اون نت زعفرون و تمشک هنوز از مغز من بیرون نمیره...

Last edited:
بالا