برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Royal Vintage M. Micallef

به جرات می تونم بگم اینم جزو کارهای خاص و تکرار نشدنی هست. از اون بوهایی که برای اولین بار به مشامتون می خوره و دونبال صاحبش می گردید. فضای عطر فوق العاده لوکس و جنتلمنانه هست یه عطر سلطنتی و مخصوص ثروتمندان.
بنظر من جزو شاهکارهای عطرسازی هست چون این رایحه عالی و تک، فقط وفقط از دو نت ساخته شده چرم و درخت سرو. البته در کنار این دو بصورت ضعیف و در خفا میشه مشک و پچولی رو هم حس کرد. سازنده اش بصورت استادانه ای بوی چرم و چوب تلخ رو کنار هم قرار داده طوری که هیچکدوم دل ادم رو نمیزنه و هر دو باهم بالانس هستند و برتری خاصی ندارند. بوی چرمش با توسکان خیلی فرق می کنه و اصلا شدت اون رو نداره یعنی به سمت بینی ادم حمله نمی کنه هر چقدر بوش کنید شامتون پر نمیشه و سیر نمیشید. ماندگاریش هم خوبه و پخش کنندگیش قابل قبوله
توی این 6-7 عطر که تست کردم بعد از شرگی مقام دوم رو داره و ادم برای خریدش شک نمی کنه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تو فرگرانتیکا دیدم بعضیها اینو شبیه کرید اونتوس دیدن. هست؟ بابد کمی هم شبیه به ایتالین سایپرس باشه. البته سایپرس تام فورد چرم نداره.
ترکیب بلک افغان و اپیک آمواج رو داخل یک ظرف تست کردم. اگه مقدار اپیکش کمتر باشه؛ رایحه بلک افغان می مونه فقط خنک میشه. (این ترکیب بهتر از افغان خالیه) . بنابراین بهتره اپیک رو دو برابر افغان بریزین تو ظرف. بعد به میزانی که دوست دارین لایت کنین. آرش اگه این کار رو کردی خبر بده( میدونم که فعلا وقت نداری و سرت گرم سمپلهای جدیدته). بهرام؛ شما هم زمان در دو سوی لباس این دو رو اسپری کن؛ اپیک رو بیشتر. بویی که به شامه ات میاد رو گزارش کن.
راستی حدست درست بود. محتوی اون ظرفه کافی نیل بود. منتظرم سر فرصت تست کنی و ترکیباتشو گزارش بدی.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Aoud Leather Montale

امروز حسابی روز پرمشغله ای داشتم از صبح تصمیم داشتم در اولین فرصتی که رسیدم خونه تکلیف این عطر رو روشن کنم. تازه ساعت 10 شب رسیدم و یکراست رفتم سراغش. خیلی دوست داشتم با توسکان مقایسه اش کنم
بعد از اسپری چند پاف از عطر تنها بویی که به مشامم رسید بوی خشک و خالی چرم بود. اینبار چرم، خود چرم توسکان هست با همون شدت و همون رایحه فقط اینجا بوش فوق العاده خشک هست چرم ناب و خالص. به حدی که گلو رو اذیت میکنه ادم حس می کنه انگار چرمش یه چیزی کم داره البته شاید بخاطر پیش زمینه ذهنی ما از توسکان لدر باشه. حدودا تا 10-15 دقیق همه چیز همین شکله تا اینکه اروم اروم زعفران شروع به نمایان شدن می کنه و در عرض 5 دقیقه اینقدر زیاد میشه که میشه خود توسکان خودمون (البته من نسخه اولیه مهندس رو دارم) فعلا که توی این نیم ساعت اثری از عود ندیدم. اگه تغییری کرد تو پست بعدی می گم
این کار با قیمت حدود 260 تومن واقعا ارزش استفاده بجای توسکان لدر رو داره (البته برای من همون توسکان های رضا جان کفایت می کنه)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تو فرگرانتیکا دیدم بعضیها اینو شبیه کرید اونتوس دیدن. هست؟ بابد کمی هم شبیه به ایتالین سایپرس باشه. البته سایپرس تام فورد چرم نداره.
اره دیدم نوشتن. ولا منم نفهمیدم فاز طرفی که این رو نوشته چی بوده!!! چرم و زعفرون رو چی به اونتوس

ترکیب بلک افغان و اپیک آمواج رو داخل یک ظرف تست کردم. اگه مقدار اپیکش کمتر باشه؛ رایحه بلک افغان می مونه فقط خنک میشه. (این ترکیب بهتر از افغان خالیه) . بنابراین بهتره اپیک رو دو برابر افغان بریزین تو ظرف. بعد به میزانی که دوست دارین لایت کنین. آرش اگه این کار رو کردی خبر بده( میدونم که فعلا وقت نداری و سرت گرم سمپلهای جدیدته). بهرام؛ شما هم زمان در دو سوی لباس این دو رو اسپری کن؛ اپیک رو بیشتر. بویی که به شامه ات میاد رو گزارش کن.
راستی حدست درست بود. محتوی اون ظرفه کافی نیل بود. منتظرم سر فرصت تست کنی و ترکیباتشو گزارش بدی.
اگه یادت باشه ترکیب بلک و اپیک رو که یبار تست کردم و رفتم فاتحه خونی :general709:

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128

درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
منم الان ریویو اون عطر رو که خوندم دیدم نوشتن شبیه کرید اونتوس هست. البته آنچنان قیمتی هم نداره حدود 400 هزار تومنه! یه نکته جالب هم در مورد خودم اینه که هر اسانسی از اونتوس رو تست کردم ناخودآگاه اسید معده ام زده بالا:) برای من شاید گزینه مناسب جایگزینی برای اونتوس باشه.
ایتالین سایپرس رو خیلی دوس دارم تست کنم، آقا رضا هنوز گرید خوب و مناسب گیر نیاوردی ازش؟!(اینم بذار تو لیست)
اولین تست من بلک افغان خواهد بود، البته اول تکی تست میکنم بعد ترکیبی با اپیک.
امروز "بلو آیس" رو تست کردم؛ بوی آشنا و خنک و بسیار عالی...
ماندگاریش خوبه ولی پخشش در حد پشن نیست!( گرچه کلا برای من ماندگاری بدون پخش اهمیتی نداره.)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود به تمامی هم پاتوقی های عزیز؛
اره دیدم نوشتن. ولا منم نفهمیدم فاز طرفی که این رو نوشته چی بوده!!! چرم و زعفرون رو چی به اونتوس
اگه یادت باشه ترکیب بلک و اپیک رو که یبار تست کردم و رفتم فاتحه خونی :general709:
به نظر من احتمالا قبلش کرید رو بو کرده و دچار خطا در شامه شده. یا این که این قدر شامه اش ضعیفه که نمی تونه تشخیص بده چرم ؛ چیه و در کرید اصولا چرم و حتی سایپرس وجود نداره.
آره یادمه مجلس فاتحه خونی رو. منتها اون موقع بحث اسپری هم زمان بود. من این بار در مورد ترکیب در یک ظرف نوشتم! میدونی که ترکیب در یک ظرف گاهی موقعها رایحه رو کاملا تغییر میده با حذف برخی نت ها و ظاهر کردن و قوت بخشیدن به برخی دیگه.
امروز "بلو آیس" رو تست کردم؛ بوی آشنا و خنک و بسیار عالی...
ماندگاریش خوبه ولی پخشش در حد پشن نیست!( گرچه کلا برای من ماندگاری بدون پخش اهمیتی نداره.)
بهرام جان؛ همون طور که رتبه اول کنکور نصیب یک نفر میشه؛ در روایح خنک هم رتبه اول پخش و موندگاری مال یک عطر میشه (پشن). مقایسه پخش بلو آیس با پشن صحیح نیست. دوستانی مثل آرش و بابک که بسیار بیشتر از ما تجربه اودکلن اورجینال داشتن میدونن که اصلا این طور نیست که همه روایح پخش و حتی موندگاری بالا داشته باشن. گاهی موقعها فقط خود رایحه رو براش پول میدن! یعنی اودکلنه نه پخش اونچانانی داره نه موندگاری. اما خریدارش با علم به این مطلب؛ میره اونو می خره. من الان بعد 20 روز که تیشرتم رو به جا لباسی آویزان کردم برای گرفتن تست موندگاری از بلو آیس و آمواج گلد؛ هنوز بوی هر دو رو بر هر دو سمت یقه تی شرتم دارم! اما چون می خوام بپوشمش؛ بی خیال ادامه تست میشم ؛ در حالی که مطمئنم به خصوص آمواج گلد حالا حالاها (و به قول شما تا روزی که تیشرت رو دور بندازیم) بوش مهمان لباسم هست. بحث؛ موندگاریه الان. نه پخش.
بلو آیس در کنار بلک ارکید هم حتما تست کن؛ ترکیبش بسیار شامه نوازه.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
سلام
تست سمپل ایسی میاکه بلو تقدیم به عاشقان روایج چوبی (@ghalandar66 )

فضای اولیه عطر چوبی، اسپایسی و تلخ هست. با رایحه تند رزماری و فلفل مخلوط با رایحه چوبی سرو شروع میشه ولی به مرور از شدت رزماری و فلفل کمتر میشه تا بفیه روایح بتونند خودشون رو نشون بدن.
در کل میشه عطر رو چوبی در نظر گرفت که بوی روایح چوبی نزدیکی زیادی به هی وود دارند و برای من بوی درخت سرو و رطوبت جنگل های شمال رو تداعی میکرد بوش خزه مانند هست.
هرچی زمان بیشتر میگذره از شدت اسپایس کمتر شده و به سمت چوب صندل و لاوندر و سدر میره و رایحه بیشتر چوبی میشه.
اگه کار چوبی شبیه هی وود می خواین ولی با ماندگاری و پخش بوی خیلی بیشتر و مشکلی هم با نت تند اولیه ( رزماری) ندارید این کار رو از دست ندید (بدون تست نخرید)

پ.ن: با توجه به اینکه ماندگاری و پخشش بالاتر از هی وود و درعین حال قیمتی کمتر از اون داره بنظرم ارزش داره قبل از خرید این دو کاملا باهم مقایسه بشن. یه فرق کلی که با هی وود داره اینه که بوی اون فرش تر و کمی خنک تره در حالی که این جا روایح تند و اسپایسی رو در اول کار داریم

سلام رفقا
من حدود 30 مورد سمپل از یک ماه پیش گرفتم . آمواجها رو که بهتون گفتم .
ایسی میاکی بلو رو هم تست کرده . کمتر عطری رو دیدم شبیهش . رزماری و سرو غالبه بنابراین با یک بوی طبیعی سروکار دارید . به نظر من خیلی شخصی پسنده .
ممکنه مجلسی نباشه و همه پسند ولی من لذت بردم.

تست سمپل ایسی میاکه بلو تقدیم به عاشقان روایج چوبی (@ghalandar66 )

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام رفقا
من حدود 30 مورد سمپل از یک ماه پیش گرفتم . آمواجها رو که بهتون گفتم .
ایسی میاکی بلو رو هم تست کرده . کمتر عطری رو دیدم شبیهش . رزماری و سرو غالبه بنابراین با یک بوی طبیعی سروکار دارید . به نظر من خیلی شخصی پسنده .
ممکنه مجلسی نباشه و همه پسند ولی من لذت بردم.
بخاطر نظر مثبت آرش عزیز و جناب سعادتمندی؛ لازم شد دوباره ایسی میاکه بلو رو تست کنم. بار اول نپسندیدم. یک بوی گیاهی رو به یاد میارم داخلش که خوشایندم نبود. بوی رزماری رو نمی شناسم و نمیدونم اون نتی که خوشم نیومد این بود یا یک چیز دیگه.
راستی من بخاطر شما الور اسپرت شنل (نقره ایه) و ادیشن بلانچ رو تست کردم. بالاترین کیفیت در کل کشورش رو (اینو به عنوان متلک نگفتم!). در کل خیلی توجهم رو جلب نکردن (سلیقه ی شخصی ) ؛ اما ادیشن بلانچ بهتر بود. بعد حدود 100 ساعت هنوز بوی هر دو رو روی کاغذ تستر دارم. 21 عطر رو 4 روز پیش روی تست گذاشتم. عود وود تام فورد یکی از بهترینها بود تو این همه. همچنین 212 وی آی پی که الان نت انتهاییش رو شبیه به همین عود وود می فهمم. هر دو در نت نهایی دانه تونکا و وانیل دارن.
عود وود تام فورد اودکلنش 250 میل حدود 2 میلیون تومنه. میدونم که بسیار ی مشتاق تستش هستین. حتما براتون میارم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آخرین رایحه که از عود لدر دارم بعد از 15 ساعت بوی غالب زعفران و کمی چرم با ته بوی خفیف لیمو است

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اینی که من تست کردم اسانس
La Collection Couturier Parfumeur Leather Oud Christian Dior for men
بود. از همون نت اولش خوشم نیومد (سلیقه شخصی) تا الان که 100 ساعته و نت انتهاییش هم به نظرم فجیعه (کمتر از نت ابتداییش). بیچاره دیور. حیف نیست شرکتی که عطر محشر دیور ادیکت رو ساخته یا دیور هوم اینتنس رو؛ اومده سراغ این؟ شرکت سازنده ی اسانسش بسیار قدره و برای همین؛ سخته تصور کنم این عطر "بد" کپی یک اودکلن "خوب" باشه. نمره 10 هم بهش نمیدم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تست Dior Homme Intense
در ابتدا به زحمت میشه گفت که از چه نت هایی تشکیل شده ولی با بو کردنش سریع به شباهتش با دیور هوم رضا میشه پی برد. ابتدای کار یه رایحه گرم همراه با زنبق به مشام میرسه که به گرمی فلفل شباهت داره ولی تندی اون رو نداره لاوندر هم بصورت خفیف کنارش وجود داره ولی بعد از مدتی این گرمی از بین میره و بیشتر به اسانس دیور هوم که از رضا گرفتم نزدیک میشه. از همون اول هم روی پوست و هم روی لباس تست اش کردم، روی لباس که بعد از یک ساعت دیگه اثری ازش نبود ولی روی پوست ماندگاریش خوبه. پخش کنندگیش در هر دو حالت زیاد خوب نیست مگه ایکه زیاد اسپری کنید. من دیور هوم قبل از سال 2013 رو ندیدم ولی همینجوری هم میشه فهمید که این کار جدید ارزش هزینه کردن نداره. همون اسانس رضا 100 شرف داره به این. اگه کسی می خواد هزینه کنه، بره سراغ دیور هوم بهتره.

اینی که من تست کردم اسانس
La Collection Couturier Parfumeur Leather Oud Christian Dior for men
بود. از همون نت اولش خوشم نیومد (سلیقه شخصی) تا الان که 100 ساعته و نت انتهاییش هم به نظرم فجیعه (کمتر از نت ابتداییش). بیچاره دیور. حیف نیست شرکتی که عطر محشر دیور ادیکت رو ساخته یا دیور هوم اینتنس رو؛ اومده سراغ این؟ شرکت سازنده ی اسانسش بسیار قدره و برای همین؛ سخته تصور کنم این عطر "بد" کپی یک اودکلن "خوب" باشه. نمره 10 هم بهش نمیدم.
دقیقا چی توش هست که اذیت ات می کنه؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تست L'Eau d'Issey Pour Homme

در ابتدا رایحه مرکباتی زیادی به مشام میرسه که تشکیل شده از لیمو و ترنج و( احتمالا یه میوهای به اسم یوزو!) هست. یه رایحه فرش و هم همراهیش می کنه. رایحه اش برام جدید نبود همون بوی ترنج و لیمویی که تو اکثر اسانس هامون پیدا میشه اینجا هم هست. دیشب وقتی بیرون خونه بودم تستتش کردم
چون سرم شلوغ بود و هوا هم فوق العاده گرم بود خیلی دقیق نرسیدم نوت هاش رو بررسی کنم. ماندگاری خوبی داره و پخش اش هم به همون اندازه ترنج و لیموی که توش هست قابل قبوله میشه گفت تا 3 ساعت اطرافیان تون متوجه اش میشن. تلیخش هم همون تلخی ترنج هست و تلخی ملایمی داره.
بنظر من اینقدر که تو رویوها ازش تعریف می کنند ارزش نداره و بعید می دونم حاظر بشم براش هزینه کنم چون شبیه اش تو اکثر اسانس ها پیدا میشه. ولی باز سر فرصت دوباره دقیق تر تست اش می کنم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
پدر من یکی از عاشقان دیور هوم اینتنس هست و من نسخه قبل از 2013 رو تست کردم. موندگاری و پخش خوبی داشت.اینطور هم که دوستان تعریف میکنن نیست.

دیشب بلک افغان رو تست کردم:
پخش بو و ماندگاری عالی... واقعا از لحاظ کیفیت در حد خیلی عالیه. بوی عجیب و عودی داره. نکته جالب توجه در مورد این اسانس این بود که بعد از چند ساعت و از فاصله دور بهتر خودش رو نشون میده. این عطر به مشامم شیرین و گرم رسید و تلخی زیادی توش حس نکردم. بنظرم با اسانس های تلخ و خنک دیگه اسپری بشه خیلی عالی بشه. البته در همین حد هم قابل قبوله.
با تست این عطر یکی از سوالهای ذهنم جواب داده شد، چون توی عطرای ترکیبی آقا رضا به رایحه ای میرسیدم که مشابهی براش تو ذهنم نداشتم و حالا سورس این نتها هم کشف شد. ؛-)

در مورد مقایسه پشن و بلو آیس هم منظورم نفی یا تایید نبود، چون از رایحه بلو آیس خیلی خوشم اومد دوس داشتم پخش و موندگاری بیشتری میداشت ولی همینطوری هم مورد قبوله.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
588c57ed494e3c9e9b2fbe3f9b82b3da.jpeg

تست Dior Homme Intense
روی لباس که بعد از یک ساعت دیگه اثری ازش نبود ولی روی پوست ماندگاریش خوبه. پخش کنندگیش در هر دو حالت زیاد خوب نیست مگه ایکه زیاد اسپری کنید. من دیور هوم قبل از سال 2013 رو ندیدم ولی همینجوری هم میشه فهمید که این کار جدید ارزش هزینه کردن نداره. همون اسانس رضا 100 شرف داره به این. اگه کسی می خواد هزینه کنه، بره سراغ دیور هوم بهتره.
370 هزار تومن قیمت اودکلنشه! خوشحالم که حداقل روی این اودکلن؛ به نتیجه رسیدی که اسانس من 100 بار شرف داره به اودکلن اورجینالش. خریدن اودکلن بدون تست قبلی از نظر من حتما کار اشتباهیه. خیلی برخورد کردم که طرف حتی یک میلیون پول اودکلن داده فقط بخاطر شنیده ها؛ بعد چند پاف مصرف فهمیده پولشو ریخته دور.
اما در لدر عود دیور نه از چرم استفاده شده خوشم میاد نه از عودش. ترکیبشون فاجعه است! کاش میشد اودکلن اصلیش رو تست کرد ببینیم اونم فاجعه است؟! نکته مهمش اینه که قیمت کیلوش نزدیک به 2 میلیون تومنه! من مجانیش رو هم حاضر نمیشم رو لباسم بزنم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اکثر افراد هم اذعان می کنن که دیور هوم اینتنس بعد از 2013 خراب شده باز خدا رو شکر اسانس شما هست و گرنه من بدبخت می شدم:)
تو سایت فرانگراتیکا هم امتیاز کلی که به ماندگاری و پخش بوش دادن توی عطرها کم سابقه است. حداقل من کمتر دیدم عطر چنین امتیاز بالایی بیاره که نشون میده قبلا چیز محشری بوده.
اما در لدر عود دیور نه از چرم استفاده شده خوشم میاد نه از عودش. ترکیبشون فاجعه است! کاش میشد اودکلن اصلیش رو تست کرد ببینیم اونم فاجعه است؟! نکته مهمش اینه که قیمت کیلوش نزدیک به 2 میلیون تومنه! من مجانیش رو هم حاضر نمیشم رو لباسم بزنم.
عجب!
تو رویو های ادکلنش که چیز بدی ننوشته بود ولی اکثرشون اشاره کرده بودن که بوی یه غذای فرانسوری رو میده
دیور هم تو کارهاش فراز و نشیب زیاد داره
یکمش رو نگه دار منم تستش کنم

Last edited:

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام بر حاج رضا عطرباز و دوستان عطرباز
اقا 1 سری سفارش دیگه داریم :
گری وتیور 10 گرم
لاگوست این پلی 10 گرم
بلوشنل میکس با کرید اونتوس از هرکدوم10 گرم

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Spicebomb Viktor&Rolf

بلافاصله بعد از اسپری بوی دارچین و فلفل که گرمی خاصی داره به مشام میرسه همراه باهاشون یه رایحه ای است که تا حالا تجربه نکردم (احتمالا باید از گیاه لامی باشه که جز نت های اولیه هست هر چی هست خیل خوشبو و جالبه)
کمتر از ده دقیقه نت های اولیه ضعیف تر شده و یه بوی البالویی خفیف به همراه تنباکو شروع میشه (شدت رایحه البالوییش از سی کی وان شوک کمتره )
بوی تنباکوش شبیه اسانس تباکو وانیل هست به همون تندی و تیزی، ولی اینجا به مقدار کیفیت بهتری داره. به مرور بوی تنباکو زیاد میشه که یه شیرینی خفیفی زعفران دنبالش می کنه اینجا هم ترکیب دوست داشتنی هست تا چندین ساعت همین روند ادامه داره و کمکم زعفران در پس زمینه کمتر و چرم جای اون رو میگیره.
کار خیلی خوب و شیکی هست ولی بنظرم جنبه اسپرتش بیشتره و تو مهمونی های خیلی رسمی نمیشه ازش استفاده کرد(نظر شخصی). مطمنا روح دوستانی که مثل من عاشق بوی تنباکو اصل هستند رو ارضا خواهد کرد.
دلخوری که از اسانس توباکو وانیل دارم اینکه که بوی اسپایسی و تنباکو بعد از مدتی، خیلی کم میشه و جای خودش رو به رایحه شیرین وانیل میده که قدرت زیادی هم داره و تا انتها باقی می مونه. برای همین همیشه توباکو وانیل رو با غلظت بالا استفاده می کنم تا هرجه بیشتر از بوی تنباکو و اسپایسی اولیه اش استفاده کنم. کاش می شد (مثل توسکان) یه کار متفاوتی از توباکو پیدا بشه که نت شیرین وانیلش کم باشه. (البته مطمنا خیلی ها هستند که برخلاف من عاشق بوی وانیل اند). خوبی اسپایس بمب اینه که نت تنباکو همیشه هست.

پ.ن: رضای عزیز ، بجز بوی چرم و زعفران که در پس زمینه تنباکو هستند هیچ شباهتی بین این و توسکان نمی بینم و تنها میشه با توباکو وانیل مقایسه اش کرد.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
Spicebomb Viktor&Rolf
بلافاصله بعد از اسپری بوی دارچین و فلفل که گرمی خاصی داره به مشام میرسه همراه باهاشون یه رایحه ای است که تا حالا تجربه نکردم (احتمالا باید از گیاه لامی باشه که جز نت های اولیه هست هر چی هست خیل خوشبو و جالبه)
کمتر از ده دقیقه نت های اولیه ضعیف تر شده و یه بوی البالویی خفیف به همراه تنباکو شروع میشه (شدت رایحه البالوییش از سی کی وان شوک کمتره )
بوی تنباکوش شبیه اسانس تباکو وانیل هست به همون تندی و تیزی، ولی اینجا به مقدار کیفیت بهتری داره. به مرور بوی تنباکو زیاد میشه که یه شیرینی خفیفی زعفران دنبالش می کنه اینجا هم ترکیب دوست داشتنی هست تا چندین ساعت همین روند ادامه داره و کمکم زعفران در پس زمینه کمتر و چرم جای اون رو میگیره.
کار خیلی خوب و شیکی هست ولی بنظرم جنبه اسپرتش بیشتره و تو مهمونی های خیلی رسمی نمیشه ازش استفاده کرد(نظر شخصی). مطمنا روح دوستانی که مثل من عاشق بوی تنباکو اصل هستند رو ارضا خواهد کرد.
دلخوری که از اسانس توباکو وانیل دارم اینکه که بوی اسپایسی و تنباکو بعد از مدتی، خیلی کم میشه و جای خودش رو به رایحه شیرین وانیل میده که قدرت زیادی هم داره و تا انتها باقی می مونه. برای همین همیشه توباکو وانیل رو با غلظت بالا استفاده می کنم تا هرجه بیشتر از بوی تنباکو و اسپایسی اولیه اش استفاده کنم. کاش می شد (مثل توسکان) یه کار متفاوتی از توباکو پیدا بشه که نت شیرین وانیلش کم باشه. (البته مطمنا خیلی ها هستند که برخلاف من عاشق بوی وانیل اند). خوبی اسپایس بمب اینه که نت تنباکو همیشه هست.
پ.ن: رضای عزیز ، بجز بوی چرم و زعفران که در پس زمینه تنباکو هستند هیچ شباهتی بین این و توسکان نمی بینم و تنها میشه با توباکو وانیل مقایسه اش کرد.
-------------------------------------------------------------------------------------------
آرش جان؛ خیلی خوشحال شدم که اودکلن اسپایس رو تست کردی و شرح تجربه ات رو برامون نوشتی. اسانسی که الان از اسپایس دستمه و بعد توضیح بابک؛ اسمش رو تغییر دادم به اسپایس لدر(!) اون نت خاصی رو که بهش اشاره می کنی و میگی جدیده رو فکر می کنم میدونم چی رو داری میگی. فلفل به وضوح و کمی دارچین هم هست. بوی آلبالوش کاملا وضوح داره در این اسانس این قدر هم خفیف نیست (عجیبه من اولش متوجه نشده بودم) .بجای تنباکو؛ رایحه دودی داره و بیشتر از زعفرون؛ چرم داره. شما بوی تنباکو شبیه توباکو وانیل می گیری و من رایحه دودی شبیه توسکان. این اولین تفاوت مهم.
دوم این که؛ در این اسانس از همون ابتدا چرم رو داریم و بعدا شاید بشه گفت فقط پر رنگ تر میشه.
تفاوت سوم: این اسانس اصلا به نظرم حالت اسپورت نداره و کاملا رسمیه. پیشنهاد میدم غلظت بیشتر از 60 درصد کسی استفاده نکنه.
نکته آخر این که؛ همه ی توسکان همون چرم و زعفرونه است دیگه (در اسانس)؛ ما این دو رو در اسپایس هم داریم. هر چند که زعفرون حضور کمرنگی داره اینجا.
به هر حال شخصا این اسانس رو خیلی دوست دارم؛ پخش و به خصوص موندگاری خیلی داره.
رضا در مورد هی وود نظرت چیه؟ ماندگاری و پخشش چطوره؟
بنظرم بهتره خالص استفاده اش کرد درسته؟
این هی وودی که آوردم بعد از تست 5/6 هی وود (کرم رنگ؛ نه راکی مانتین) قطعا قوی ترین هی وود رویت شده است! رایحه بسیار عالی؛ تست روی کاغذ تستر گرفتم؛ تغییر نتی مشاهده نشد؛ 100 ساعت روی کاغذ تستر دوام آورد. خنک و تلخ و چوبی ...
در حالت کلی روایح چوبی پخش بالا ندارن (قانون عام)؛ اما فکر می کنم این وضعش بهتر از بقیه است بین هم ردیفان خودش!
نه؛ نیازی به استفاده خالص نیست. 20 درصد فیکس میشه زد.

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دوم این که؛ در این اسانس از همون ابتدا چرم رو داریم و بعدا شاید بشه گفت فقط پر رنگ تر میشه.
تفاوت سوم: این اسانس اصلا به نظرم حالت اسپورت نداره و کاملا رسمیه. پیشنهاد میدم غلظت بیشتر از 60 درصد کسی استفاده نکنه.
مسلما اگه رایحه غالبش چرم و زعفرون هست دیگه اسپرت محسوب نمیشه. اون بوی البالو هم در اسپایس بخاطر تنباکو به شمام میرسه و در کارهای دیگه مثل سی کی وان شوک هم نمایان میشه
اگه این کاری که دستت هست ترکیبی از چرم و زعفران و نت های اسپایسی هست باید جالب باشه چون همیشه دوست داشتم ترکیب توباکو و توسکان رو داشته باشم ولی فقط نت اول توباکو باشه و وانیل نباشه. یه مقداری ازش برای من هم نگه دار.
تو 21 کاری که داری تست می کنی دیگه کاری شبیه هی وود هست؟

بالا