برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز اسپری هم زمان ترکیب چند کار چوبی (لالیک و ...) با سیلور سنت بوگارت رو تجربه کردم. رایحه کلی کمی خنکه و سیلورسنت رو مطبوع تر می کنه برای این فصل. اگه از دوستان کسی خواست این بو رو تجربه کنه؛ بوی چوبی رو چند پاف بیشتر از بوگارت بزنه تا مغلوب نشه بوش.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اتفاقا من امروز ترکیب دوتا هی وود رو با آرماند کد داشتم
این رو هم تست میکنم دقیقا از کدوم روایح چوبی استفاده کردی؟
ترکیب کردی یا اسپری هم زمان؟ چطور در اومد؟
من فکر می کنم تو این ظرفم ( که مدتها پیش درست کردم؛ ایراد کارم اینه که روش برچسب نمیزنم چیا توش هست و از هر یک چقدر) لالیک؛هی وود؛وتیور و تغ هرمس دارم. بوی غالب طبعا نت وتیوره؛ بعد تغ و لالیک رو حس می کنم. هی وود تو ترکیب سمپل راکی مانتینه است که بارش هنوز نیومده و خیلی هم مطمئن نیستم بیاد. اسپری همزمانش با بوگارت خوب جواب داد.
پریشب هم نوشتم که لالیک کنار فراری بلک بوی جالبی داره.
کریستال ورساچ نویر خیلی متفاوته با ورساچ برایت. زمین تا آسمون! اینو دیشب باید برات می نوشتم موضوع بحث عوض شد الان یادم اومد بگم.
تا حد بسیار زیادی می تونم بگم دیگه هیچ عطری رو تنهایی استفاده نمی کنم. شاید لزوما در یک ظرف ترکیب نکنم؛ اما حتما چند تا رو که بوهاشون با هم هماهنگن رو هم زمان اسپری می کنم. نمیخوام توهین بشه به کسی از دوستان؛ اما به نظرم اسپری یک عطر به تنهایی؛ اصلا رفتاری حرفه ای و عطربازانه نیست. دست کم خالی از هر گونه ذوق و حلاقیته. عطرباز باید عطرشو خودش بسازه. با اتکا به شامه اش و با حدس و خطا. به مرور زمان با بازخوردهایی که از دیگرون می گیره حرفه ای تر میشه.
برای دوستان کم تجربه تر؛ ترکیب در یک ظرف رو اصلا توصیه نمی کنم. هم چنین استفاده از عطر رو فقط به صورت اسپری و حتما در ترکیب با فیکساتور توصیه می کنم. به خصوص وقتی که می خواین چند تا رو اسپری هم زمان کنین حتما اودکلنهاتون رو لایت کنین! در غیر این صورت؛ خدا به داد اطرافیانتون برسه که چه حجم غلیظی از عطر رو باید تحمل کنن که معلوم هم نیست ترکیبشون خوب در اومده یا نه!

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
سلام و درود

یک ساعت پیش عطر ها بدستم رسید
با فیکس قاطی کردمو تو ظرف ریختمو سری یه اسپری روی لباس یه اسپری روی دستم
اول بلو شنل رو تست کردم
تا الان تنها بویی ک متوجه میشم لیمو و گریفروت
الان ک یک ساعت گذشته ترشی عطر رفته و یکم داره شیرین میشه
عطر برام خنک نیست و یکم گرم هستش ک جالبه بیشتر جاها خونده بودم خنک هست عطر
از اسپری ک رو دستم زدم بوی زنگزدگی اهن متوجه میشم ک خیلی عجیب بود برام

چیزی ک جالب بود برام من همیشه ادکلن استفاده می کردم و اولین تجربم از عطر هستش
ادکلن ک میزنم نهایت تا نیم ساعت بعد خودم متوجه بوش میشم مگه اینکه ادکلن گرم باشه تا زمانش بره بالا
ولی الان ک یک ساعت گذشته هنوز بوی عطر رو متوجه میشم
روز های اینده اسپایس و ترکیب اسپایس و بلو رو تست می کنم

تست هایی هم ک برام فرستاده بودین
هی وود کرم : خیلی گرم بود و یه جوری اصن نمی تونستم تحملش کنم
ال هوم آیدل گرلن : بوی وانیل و یکم ترشی ک ترش نباشه نمی دونم متوجه منظورم میشین یا نه رو متوجه میشدم
آن عطر شیک و خنک/تلخ مجلسی! : خنکی کار عالی بود و تلخیش خیلی خیلی کم واقعا کیف کردم از بو کردنش و حتما تو خرید بعدیم ازش می خوام اسم خاصی نداره ؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
چیزی ک جالب بود برام من همیشه ادکلن استفاده می کردم و اولین تجربم از عطر هستش
ادکلن ک میزنم نهایت تا نیم ساعت بعد خودم متوجه بوش میشم مگه اینکه ادکلن گرم باشه تا زمانش بره بالا
ولی الان ک یک ساعت گذشته هنوز بوی عطر رو متوجه میشم
سلام بر شما!
! WOW

مجتبی جان اگه هی وود و بلو شنل برات گرم محسوب میشن ؛ احتمالا تمام عطرهای گرم (یعنی حتی اسپایس) برات غیر قابل تحمل میشن! شاید چون اولین تجربه شما از اسانس هست؛ احساس جدیدی رو داری تجربه می کنی و برات ناآشناست. هم بلو شنل هم هی وود کاملا خنک محسوب میشن تو اسانسها. حالا تسترهای کاغذی ممکنه بوشون به واسطه نزدیکی به ظرف های عطر تغییر کرده باشه (مثلا ال هوم آیدل گرلن نت اولش بادوم تلخه و آخرش با شیرینی دونه تونکا تموم میشه)
مقدار فیکساتور اضافه شده به بلو شنلت چقدره حدودا؟ شاید یه کم بیشتر کنی فیکسش رو احساس خنکیش برات واضح تر بشه؛ هر چند که من از اسانس خالصش هم گرما نمی گیرم.
آن عطر خنک و تلخ؛ ترکیب دست ساز خودمه و تلخیش هم از نت وتیور میاد و قابل افزایش نیست.
سلام دوستان
من از وقتی بوی بلو شنل رو شنیدم طرف هیچ عطر دیگه ای نرفتم!
من از 10 نمره بهش اینجوری نمره میدم
رایحه 10! رایحه اش همونیه که من میخواستم، خنک و تمیز!
پخش بو 9! به جرات میگم پخش بوی اولیش 2_3 متر!
موندگاری 9! بعد از 15 ساعت هنوز بوشو روی لباسم حس میکنم!
به پخش بو و موندگاریش 10 ندادم شاید بعد ها بهتر پیدا شد ولی رایحه اش برای من بهترینه.

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
سلام بر شما!
! WOW

مجتبی جان اگه هی وود و بلو شنل برات گرم محسوب میشن ؛ احتمالا تمام عطرهای گرم (یعنی حتی اسپایس) برات غیر قابل تحمل میشن! شاید چون اولین تجربه شما از اسانس هست؛ احساس جدیدی رو داری تجربه می کنی و برات ناآشناست. هم بلو شنل هم هی وود کاملا خنک محسوب میشن تو اسانسها. حالا تسترهای کاغذی ممکنه بوشون به واسطه نزدیکی به ظرف های عطر تغییر کرده باشه (مثلا ال هوم آیدل گرلن نت اولش بادوم تلخه و آخرش با شیرینی دونه تونکا تموم میشه)
مقدار فیکساتور اضافه شده به بلو شنلت چقدره حدودا؟ شاید یه کم بیشتر کنی فیکسش رو احساس خنکیش برات واضح تر بشه؛ هر چند که من از اسانس خالصش هم گرما نمی گیرم.
آن عطر خنک و تلخ؛ ترکیب دست ساز خودمه و تلخیش هم از نت وتیور میاد و قابل افزایش نیست.

هی وود رو دوباهر تست کردم هنوز هم برام گرمه
بلو شنل یه ساعت نیم ک گذشته بود کم کم برام خنک شد و شیرینیش بیشتر الان ک دو ساعت و نیم می گذره دیگه بویی نمی تونم احساس کنم
فیکس بلو شنل رو همون طور ک گفتین 4 تا 5 گرم ریختم
البته کل مدت خونه بودم و تو اتاق به نظرم تو فضای باز بو ها یکم تغییر می کنه

کلا یه چیزی رو امروز متوجه شدم ک عطر های گرم رو نمی تونم تحمل کنم و میلم بیشتر به عطر های خنک هنوز هم اون عطر خنک دست ساز برام لذت بخشه
البته بلو شنل رو هم با اینکه اوایلش گرم حس می کنم ولی می تونم تحمل کنم ولی هی وود رو نه
یادمه یه ادکلن داشتم چند سال پیش لالیک مشکی بعد از یه ربع ک میزدمش بوش انقدر رو مخ بود ک دییونه میشدم بسیار گرم و دارک بود

اون عطر دست ساز گرمی چند هستش ؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اسانس بلوشنل خیلی قویه ،احتمالا بلو شنل رو کم فیکس زودی
اگه بالای ۵۰ درصد لایت کنید از اول خنکه هرچند یه نتی توش هست که به سیستم عصبی من نمی سازه
یکبار هم لایتش کن ببین نظرت چیه دست آخر هر جور که بیشتر لذت میبری استفاده کن.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
ترکیب کردی یا اسپری هم زمان؟ چطور در اومد؟
اسپری کردم
هرسه کار خنک بودن ولی توی آرماند کد یه نت خاکی شبیه اینتنس دارم که ازش خشم میاد

من فکر می کنم تو این ظرفم ( که مدتها پیش درست کردم؛ ایراد کارم اینه که روش برچسب نمیزنم چیا توش هست و از هر یک چقدر)
منم همین مشکل رو دارم الان یه اسپری دارم که توش ۴ نت هست ولی فقط میدونم یکیش هوگو انرژی بود
بقیه کار ها رو هم میدونم چیه ولی درصداش یادم نیست

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بعد از تست سمپل ها موردی رو تجربه کردم که فقط به درد اینجا و دوستان پاتوقی می خوره
این که توی رویو ها هر جا کسی بیان کرد که فلان رایحه عطر خیلی تند و سنگین هست تقریبا مطمئن باشید که در مورد شما صدق نمی کنه
اینجا اینقدر از اسانس خالص و دوز بالا استفاده می کنیم که دیگه ادکلن های EDT و EDP برای ما لایت محسوب میشن. از بعضی کارها مثل اسپایس بمب یا سزار خیلی تعریف سنگینی و تندی شنیده بودم ولی بعد از تست هنوز دوست داشتم که کاش غلظت ادکلن بیشتر می بود.
البته کارهای تری ماگلر رو فاکتور می گیرم. که اکثرشون واقعا سنگین و غلیظ هستند.
احتمال میدم عکسش هم صادق باشه. یعنی دوستانی که تا به حال از اودکلن استفاده می کردن و حالا به هر دلیل میان سراغ اسانس؛ شاید بهتر باشه خیلی لایت استفاده کنن وگرنه شاید حسابی اذیت شن از سنگینی بو. لینکهای پست شماره یک رو دوستان حتما خوندن. در خصوص "اسانس یا اودکلن؟" و ....

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اسپری کردم
هرسه کار خنک بودن ولی توی آرماند کد یه نت خاکی شبیه اینتنس دارم که ازش خشم میاد
منم همین مشکل رو دارم الان یه اسپری دارم که توش ۴ نت هست ولی فقط میدونم یکیش هوگو انرژی بود
بقیه کار ها رو هم میدونم چیه ولی درصداش یادم نیست
ظاهرا بی نظمی بخشی از فرایند عطرسازیه! باید از این به بعد یه دفترچه برداریم هر عطری می سازیم جزییاتشو بنویسیم و شماره بدیم بهش؛ شماره رو هم بر چسب بزنیم روی عطر. من این قدر ترکیبات مختلف ساختم که الان خیلی دلم می خواد بدونم فرمولش چیه! متاسفانه فقط برخی عطرهامو فرمولشو نوشتم. همه رو ننوشتم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
ظاهرا بی نظمی بخشی از فرایند عطرسازیه! باید از این به بعد یه دفترچه برداریم هر عطری می سازیم جزییاتشو بنویسیم و شماره بدیم بهش؛ شماره رو هم بر چسب بزنیم روی عطر. من این قدر ترکیبات مختلف ساختم که الان خیلی دلم می خواد بدونم فرمولش چیه! متاسفانه فقط برخی عطرهامو فرمولشو نوشتم. همه رو ننوشتم.

یعنی تا الان این کارو نمیکردی؟!

رفلکشن رو تست کردم:
بوی کلاسیک و ادویه ای و شیرین داره. موندگاری و پخش خوبی هم داره. شاید در حد اینترلود و گلد نباشه ولی بازم قابل قبوله.
کلا از کارهای آمواج خوشم میاد. هر کدوم یه ظرافت خاصی دارن و متفاوته هستن. همشون برای من قابل احترام هستن حتی اگر رایحه صد در صد مورد پسند من نباشه. کلا کارهای آمواج یه سر و گردن از خاندان کرید بالاترن... ؛-)
اینکه پرسیدم ساخت کجاست به این دلیله که آقا رضا، راستش این بیچاره رو بچه یتیم گیر آورده بودی! اینقدر که از بقیه تعریف کردی به این بی محلی کردی...:)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
یعنی تا الان این کارو نمیکردی؟!
آقا شرمنده مون نکن دیگه! البته وقتی می بینم آرش هم این کار رو نکرده یه کم خیالم راحت میشه!
رفلکشن رو تست کردم:
بوی کلاسیک و ادویه ای و شیرین داره. موندگاری و پخش خوبی هم داره. شاید در حد اینترلود و گلد نباشه ولی بازم قابل قبوله.
کلا از کارهای آمواج خوشم میاد. هر کدوم یه ظرافت خاصی دارن و متفاوته هستن. همشون برای من قابل احترام هستن حتی اگر رایحه صد در صد مورد پسند من نباشه. کلا کارهای آمواج یه سر و گردن از خاندان کرید بالاترن... ؛-)
اینکه پرسیدم ساخت کجاست به این دلیله که آقا رضا، راستش این بیچاره رو بچه یتیم گیر آورده بودی! اینقدر که از بقیه تعریف کردی به این بی محلی کردی...:)
البته نوشته بودم که ترکیب این و اینترلود خیلی خوب میشه. دو اینترلود یک رفلکشن؛ هم اینترلود رو خنک می کنه هم عامه پسندتر.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
آقا شرمنده مون نکن دیگه! البته وقتی می بینم آرش هم این کار رو نکرده یه کم خیالم راحت میشه!

البته نوشته بودم که ترکیب این و اینترلود خیلی خوب میشه. دو اینترلود یک رفلکشن؛ هم اینترلود رو خنک می کنه هم عامه پسندتر.

دشمنت شرمنده! ولی یه ذره جدی تر باش در این زمینه... بنظرم توی پست اول یه قسمت هم باید بذاری یرای عطرای ترکیبی! یه انتقاد هم داشتم از اینکه چه لزومی داره که کشور ساخت اسانس رو بزنی؟! مگه اهمیت داره؟! بنظرم کیفیت رایحه، پخش و موندگاری اهمیت داره، حالا هرجا که ساخته شده باشه اهمیتی نداره...

اسپری همزمان رفلکشن و اینترلود رو هم امتحان میکنم ولی این بلک افغان که دیروز با اپیک زدم هنوز بوش روی پیرهنمه. اپیک رفته ولی بلک افغان هنوز سر جاشه. میخوام فردا به جای اپیک، دو پاف بلو آیس بزنم. فقط اسپری همزمانشون خوب میشه؟ میترسم زیادی لطیف بشه! :)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اون لحظه آدم با خودش میگه اول بزارم ببینم نتیجه ترکیب چی میشه بعد بنویسم
بعد دیگه بزارم باز بمقدار دیگه نت ها،رو بالا پایین کنم شاید بهتر شد، آخرش هم میگی این ترکیب محاله یادم بره اما بعد از چند ماه نتیجه میشه
انگشت حسرت گزیدن

4rooos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
سلام و درود

اول بلو شنل رو تست کردم
تا الان تنها بویی ک متوجه میشم لیمو و گریفروت
الان ک یک ساعت گذشته ترشی عطر رفته و یکم داره شیرین میشه
عطر برام خنک نیست و یکم گرم هستش ک جالبه بیشتر جاها خونده بودم خنک هست عطر
از اسپری ک رو دستم زدم بوی زنگزدگی اهن متوجه میشم ک خیلی عجیب بود برام
سلام
شما از بلو شنل گرما حس کردید؟ مطمعنید؟ من توی خوزستان توی گرما از خنکی این عطر لذت میبرم، راستی برام خیلی عجیبه گفتید بوی زنگ زدگی حس کردید!
از وقتی بوی بلو شنل رو شنیدم، شد سوگلیم توی عطرا ، واقعا بوی تمیز و شیکی داره!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
یه فکر خام دارم گفتم تو تاپیک مطرح کنم ببینم نظر دوستان چیه
اگه امکانش باشه یه گروه تشکیل بدیم و بعضی از ادکلن ها و کارهای خاص رو بصورت اشتراکی تهیه کنیم و بصورت اتومایزر تقسیم کنیم. این شکلی هم می تونیم کارهای تاپ رو داشته باشیم و هم هزینه زیادی بهمون تحمیل نمیشه
من یه ادکلن 100 میل رو بطور متوسط و بسته به اهمیتش حدودا تو یه بازه 5 ساله استفاده می کنم. حالا اگه بین 3-4 نفر تقسیم بشه باز هم به صرفه هست
بنظر دوستان شدنی هست؟ اشکالات و نواقص این کار رو مطرح کنید؟

پ.ن: وقتی به لیست چند میلیونی عطرهای مورد علاقه ام که هر روز بلند تر میشه نگاه می کنم. فقط افسوس می خورم

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
این بلک افغان که دیروز با اپیک زدم هنوز بوش روی پیرهنمه. اپیک رفته ولی بلک افغان هنوز سر جاشه. میخوام فردا به جای اپیک، دو پاف بلو آیس بزنم. فقط اسپری همزمانشون خوب میشه؟ میترسم زیادی لطیف بشه! :)
خب دیگه کاملا بلو آرکان و آرکان وایت رو خوب مورد بررسی قرار دادم
از نظر رایحه : دو طیف بو جدا از هم یعنی قشنگ ترکیبات جوری هست که نمیشه گفت این بهتره بوش یا اون بهتره بوش و من هر دو رو پسند می کنم (من خودم عاشق بو بلک افغانم) ولی بر اساس سلیقه شخصی یه ذره فقط یه ذره ارکان وایت رو بیشتر دوست دارم ولی خب بوی چایی ارکان بلو هم واقعا دوست داشتنی و یه بو خاصی توش که هم تو آرکان وایت و هم بلو آیس که اون معلوم کاره بلک افعان فکر کنم به خاطر اینه که الان تو فصل گرماییم و آرکان وایت خنک تر هستش من نظرم رو آرکان وایت
موندگاری و پخش : بلو ارکان در این موارد کاملا برتری داره ولی آرکان وایت هم ماندگاری خوبی داره ولی قشنگ حس می کنید که بلو آرکان بهتره و زیاد هم دقت هم نمی خواد
پی نوشت : واقعا چه جوری میشه اون عطر سرکش و فوق العاده گرم بلک افغان به شکل تابستونی در بیاد فقط از دست آقا رضا بر میاد :general711: شعر شد واس خودش

اون لحظه آدم با خودش میگه اول بزارم ببینم نتیجه ترکیب چی میشه بعد بنویسم
بعد دیگه بزارم باز بمقدار دیگه نت ها،رو بالا پایین کنم شاید بهتر شد، آخرش هم میگی این ترکیب محاله یادم بره اما بعد از چند ماه نتیجه میشه
انگشت حسرت گزیدن
دقیقا.
یه فکر خام دارم گفتم تو تاپیک مطرح کنم ببینم نظر دوستان چیه
اگه امکانش باشه یه گروه تشکیل بدیم و بعضی از ادکلن ها و کارهای خاص رو بصورت اشتراکی تهیه کنیم و بصورت اتومایزر تقسیم کنیم. این شکلی هم می تونیم کارهای تاپ رو داشته باشیم و هم هزینه زیادی بهمون تحمیل نمیشه
من یه ادکلن 100 میل رو بطور متوسط و بسته به اهمیتش حدودا تو یه بازه 5 ساله استفاده می کنم. حالا اگه بین 3-4 نفر تقسیم بشه باز هم به صرفه هست
بنظر دوستان شدنی هست؟ اشکالات و نواقص این کار رو مطرح کنید؟
پ.ن: وقتی به لیست چند میلیونی عطرهای مورد علاقه ام که هر روز بلند تر میشه نگاه می کنم. فقط افسوس می خورم
من کاری که الان دارم انجام میدم اینه که به دوستانی که اودکلنی رو دارن و به هر دلیل استفاده نمی کنن؛ خسته شدن یا ... و قصد تعویض دارن؛ بهشون اسانس دلخواه شون رو میدم و اودکلن شون رو می گیرم. البته یکی مثل من مهمترین مشکلش اینه که این قدر تعداد و حجم عطراش زیاده که نمیدونه باهاشون چی کار کنه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقا اینو خداوکیلی جدی میگم!
یکی از بیرون بیاد نوشته های ما رو بخونه؛ احتمالا حیرت می کنه از این همه شیفتگی و اعتیاد به عطر. پیش خودش میگه اینا دیگه کین؟!
از شما چه پنهون؛ خودمم گاهی از بیرون به رفتارم در مقابل عطرها نگاه می کنم؛ کاملا متوجه میشم که این رفتار"نرمال" نیست!
به قول مولوی:
خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش
بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
حالا حکایت ماست. این همه عطر داریم؛ چشم مون دنبال عطرای دیگه است. هیچ جوره نه سیر می شیم نه خسته. به امید ساختن یک رایحه جدید؛ ریسک می کنیم عطرها رو ترکیب می کنیم؛ نتها رو بالا و پایین می کنیم؛ ببینیم چی در میاد ازش. گاهی شاکی میشیم از نتیجه و می گیم؛ عجب اشتباهی کردیم اینو ریختیم تو اون! گاهی هم می گیم ای ول پسر! چی ساختی!
به بهرام گفتم یه بار. دلم می خواست تو 2 تا مدرسه درس می خوندم. یکی مدرسه هاگوارتز(!)؛ یکی هم مدرسه عطرسازی. اولیش که فقط تو فیلم وجود داره. اما دومیش در فرانسه هست. آخ اگه پام می رسید فرانسه ...
راستی امشب تو پاتوق غایب داریم! یکی از بچه های ثابت پاتوق امشب هنوز پست نداده!
البته دیر هم نکرده چون شبا تا پاسی از صبح میشینه عطربازی می کنه.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
من کاری که الان دارم انجام میدم اینه که به دوستانی که اودکلنی رو دارن و به هر دلیل استفاده نمی کنن؛ خسته شدن یا ... و قصد تعویض دارن؛ بهشون اسانس دلخواه شون رو میدم و اودکلن شون رو می گیرم. البته یکی مثل من مهمترین مشکلش اینه که این قدر تعداد و حجم عطراش زیاده که نمیدونه باهاشون چی کار کنه!
شما کجا ما کجا
ولی رضا جان بهتر می دونی خیلی از کارها اسانس اش وجود نداره یا اگه داره کار های ضعیفی هستند که حتی مورد پسند شما نبوده.
خیلی از روایح کار خوب تو اسانس ها ندارند مثل کارهای چوبی و بعضی از کارهای خاص.
گذشته از همه اینها کارهایی وجود داره که سازنده اش بخاطر خلاقیت و هوش بالایی که بخرج داده یه اثر هنری در تاریخ خلق کرده. نمیشه ادم خودش رو راضی کنه که اون اثر رو نبینه حتی اگه خودش دستش پر باشه.
خودم اولویت اولم اینه که اسانس خوب یه عطر رو تهیه کنم ولی معمولا کارهایی که همه پسند هستند و بازار بهشون علاقه داره اسانس شون تولید میشه. و کارهای خوب و خاص که خیلی مهم هستند بی پاسخ می مانند

بالا