برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
با درود بسیار خدمت دوستان همیشه همراه؛
نظر بنده همان نظر آرش عزیزه. عطر رو نباید از فاصله ی نزدیک بو کرد. (برخی روایح مثل روایح چوبی پخش شون ضعیفه و از دور حس نمیشن) مهم رایحه ای است که از شما به شامه دیگران میرسه و این؛ تفاوت داره با رایحه ای که شما از فاصله ی یک سانتی حس می کنی!
از روایح خنک در هوای خنک به ویژه در محیط باز نمی توان توقع زیادی داشت؛ با این حال اندکی رقیق کردن با فیکساتور حتما پخش بو رو بیشتر می کنه ( و در عوض از موندگاری کم) چون باعث میشه عطر پودر شه روی لباس و محوطه بیشتری رو پوشش بده در هنگام اسپری.
كاملا موافق فرمايشاتتون هستم. در تاييد اين مسئله ، ديروز غروب ، كه اورنج رو تست كردم و به ساعدم يك پاف زدم ، از اون اتاق به سالن نشيمن رفتم كه دخترم داشت مطالعه ميكرد. هميشه توي خونه همينطور رفتار ميكنم يعني بعد از زدن عطر يا ادكلن هيچي نميگم و ميذارم طرفهاي حاضر چيزي بگن. يا تاييد كنن ، يا ممتنع يا مخالف باشن و بقول معروف بازخورد اون رو ميذارم اونا بگن ، نه اينكه من بپرسم . شايد ياد ندارم هيچوقت هيچكدام از اهل خانه تا حالا از عطر يا ادكلنم ، بازخوردي عنوان كرده باشند ( چون ميترسن من رو تاييد كنن و بقول خودشون من پر رو بشم و دوباره برم يك عطر ديگه بخرم !!! ) ولي اين دفعه در كمال تعجب بعد از شايد دو دقيقه كه از ورودم توي سالن نشيمن گذشته بود ، دخترم بلند بلند به خودش گفت : "چه بويي مياد ؟ فكر كنم بابا چيزي زده باشه . بابا دو باره رفتي عطر خريدي ؟ " يعني اين اورنج واقعا آدم لال رو به سخن در مياره .
باري ازش پرسيدم مگه بوي چي مياد ؟ بلا فاصله گفت : "بوي پرتقال " !!!
باري .... منظورم از بو كردن ساعد دستم اين بود كه چون موندگاري عطر به انتهاش رسيده بود مجبور بودم براي تست لحظه هاي آخر ، بيني خودم رو به دستم خيلي نزديك كنم ، نه اينكه عطر تازه اسپري شده را جلو بيني ام بگيرم. چون اين كار مشام را از رايحه تند اوليه عطر ، اشباع ميكنه و ديگه لطافت و هنر عطر بخوبي حس نميشه.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
دوستان سلام
اول اورنج همچنين بعدش وياج كه نسبت به خيلي عطرها پخش و موندگاري كمتري دارند ، بهترين غلظت براي گرفتن حد اكثر پخش و ماندگاري چقدر ميتونه باشه ؟
هر چه عطر غليظ تر و به اسانس خالص نزديك باشه ( صرفنظر از اينكه عطر سياليت كمتري خواهد داشت و اسپري اون سخت است و ... ) آيا پخش و موندگاريش اضافه تر ميشه ؟
درود و روز خوش بر دوستان عطرباز؛
خوب هستین علی آقا؟
راستش من تا بحال هیچ اسانسی رو خالص استفاده نکردم و حداقل تا 40-50 درصد لایت کردم. ولی بنظرم مقدار لایت کردن و غلظت یک عطر یک مساله شخصیه و از فردی به فرد دیگه متغیره. مثلا من با یک پاف تمام عطرها رو تست میکنم، شاید این مقدار برای بقیه دوستان متفاوت باشه. در کل با استفاده خالص اسانس موافق نیستم، چون پخش و لطافت عطر خیلی کم میشه و در بعضی موارد حتی بعضی نتها در حالت غلیظ اصلا نمایان نمیشوند.
در مورد لطافت "اورنج هرمس" بنظرم بهترین جمله همان نقل قولیست که در سایت هرمس راجع به این عطر نوشته شده:
Eau d’Orange Verte is the scent of the Little Prince in all of us

Jean-Claude Ellena

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
تست وياج هرمس از سفارش دوم :
حدود 3 ساعت و نيم بود كه امپريال رو زده بودم و ديگه بوش رمقاي آخرش بود كه نيم ساعت ميشه كه رفتم و وياج رو 3 تا پاف روي ساعدم زدم ( چون معمولا روي ميز كارم دستهام روي ميز قرار ميگيره و بوش به راحتي به مشام برسه ) از هر لحظه اش اش دارم لذت ميبرم . نميدونم چرا اينقدر اين عطر با من خودموني و راحته . خيلي بهم حس مثبت و آرامش ميده.
مثل هميشه بويي در نهايت طبیعی بودن و مركباتي ... اون هم لیمو ي تازه قاچ خورده. از اين ليمو ها كه درشته و زرده . نه از اينها كه كوچولو است و سبزه . يك بوي ديگه اي هم توش هست كه اون هم خيلي آشناست و زير ليمو به بيرون سرك ميكشه كه فكر كنم هل باشه كه كمي رايحه رو داره تلخ تر كرده و باز هم اينقدر طبیعی است كه از من دعوت به آروم و راحت بودن ميكنه.
در عين اينكه خيلي بوش شادابه، مقداري سنگيني ادويه اي و جزئي بوي مردونگي چوبي رو هم داره .
پخش بوش فعلا با گذشت نيم ساعت خيلي خوبه و فراگيره . با توجه به لطافتش موندگاريش هم بايد 4-5 ساعت در حد انتظار من باشه. از اورنج كمي خشن تره ولي شادابتر و فرارتره.
همونطور كه بلو شنل تو سلولهاي مغزم فرو رفت و خيلي نافذ بود ، اين هم نسبتا همينطوره ولي با درجه اي كمتر. انگار مولكولهاي وياج منتظر بودن از داخل عطردان بيرون بيان و به هر سو فرار كنن و همه جا رو بگيرن.
كيفيتش تا الآن بسيار طبيعي وبدون هيچ خدشه اي ، زلال و بي غشه. بسيار ازش راضي هستم . جناب آقا رضا ، بوي محبتت رو كه ريختي توي اين سفارشها،حس ميكنم. آفرين بر دست و بر بازوت باد.
در ادامه تست وياج و امپريال :
حدود 4 ساعت از تست وياج گذشته ( حدود ساعت 11 سه پاف روي ساعد دست راست اسپري كردم ) بوي مركباتيش خيلي ضعيف شده ولي در عوض بوي چوبش كاملا در اومده. يك ساعتي است آستينم را پايين آوردم ولي هنوز رايحه اش به مشامم ميرسه.
حدود 7 ساعت از تست امپريال گذشته ( 7 و نيم صبح سه بار اسپري كردم روي ساعد دست چپ ) بوي آب انبار كهنه اي كه قبلا گفتم ،تقريبا تموم شده و بوي ضعيفي از كهربا و گل و چوب ، مجموعا شيرين و خنك كه شايد بخاطر مشك باشه ، بصورت بي رمقي از زير آستين به مشام ميرسه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
در ادامه تست وياج و امپريال :
حدود 4 ساعت از تست وياج گذشته ( حدود ساعت 11 سه پاف روي ساعد دست راست اسپري كردم ) بوي مركباتيش خيلي ضعيف شده ولي در عوض بوي چوبش كاملا در اومده. يك ساعتي است آستينم را پايين آوردم ولي هنوز رايحه اش به مشامم ميرسه.
حدود 7 ساعت از تست امپريال گذشته ( 7 و نيم صبح سه بار اسپري كردم روي ساعد دست چپ ) بوي آب انبار كهنه اي كه قبلا گفتم ،تقريبا تموم شده و بوي ضعيفي از كهربا و گل و چوب ، مجموعا شيرين و خنك كه شايد بخاطر مشك باشه ، بصورت بي رمقي از زير آستين به مشام ميرسه.
آقا؛ هیچ کدوم از رفقا در ویاج به نتی که به شامه ی من نت دودی محسوب میشه اشاره نکردن. متاسفانه اسم دیگه ای برای اون تم اصلی ویاج که هم چنان در شامه ی من دود هستش پیدا نمی کنم. تم اصلیش رو که دارم میگم مطمئنم به مرکبات اشاره نمی کنم. لطفا همه رفقا که ویاج رو تست کردن تم اصلی که از عطر می گیرن رو بنویسن.
بوی آب انبار کهنه ... به نظرم به نت پچولی اشاره می کنه. نه آرش؟

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
درود و روز خوش بر دوستان عطرباز؛
خوب هستین علی آقا؟
راستش من تا بحال هیچ اسانسی رو خالص استفاده نکردم و حداقل تا 40-50 درصد لایت کردم. ولی بنظرم مقدار لایت کردن و غلظت یک عطر یک مساله شخصیه و از فردی به فرد دیگه متغیره. مثلا من با یک پاف تمام عطرها رو تست میکنم، شاید این مقدار برای بقیه دوستان متفاوت باشه. در کل با استفاده خالص اسانس موافق نیستم، چون پخش و لطافت عطر خیلی کم میشه و در بعضی موارد حتی بعضی نتها در حالت غلیظ اصلا نمایان نمیشوند.
در مورد لطافت "اورنج هرمس" بنظرم بهترین جمله همان نقل قولیست که در سایت هرمس راجع به این عطر نوشته شده:
Eau d’Orange Verte is the scent of the Little Prince in all of us

Jean-Claude Ellena
با سلام خدمت دوست محترم جناب .... (قلندر )
بسيار خوب و خوشم و از لطف ايزد لبريز.
از لطف جنابعالي هم سپاسگزارم
فكر ميكنم جوابمو با توضيحات جناب آقا رضا و جنابعالي گرفتم.
در كمال ادب عرض ميكنم همونطور كه اشاره فرموديد اين جمله را "كلوده النا" در مورد عطر Eau d’Orange Verte گقته كه شيشه عطرش به شكل زير است :
1_260114174809.jpg

و عكس شيشه Aroma d`Orange Verte Hermes هماني است كه در ليست عطراي پاتوق هم آمده :
nd.4657.jpg

اين دو تا با هم فرق دارن . من اولي رو قبلا داشتم و به كسي دادم و ديگه پسم نداد. بوي اون خيلي شبيه دومي است ولي لطافتي كه دومي داره و همچنين نوع رايحه پرتقالش و برگ درختش به نظرم قوي تر و نافذ تره. دومي من رو ياد قديما و زندگي در دنيايي سنتي و طبيعي ميندازه ولي اولي اينطور نبود.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
آقا؛ هیچ کدوم از رفقا در ویاج به نتی که به شامه ی من نت دودی محسوب میشه اشاره نکردن. متاسفانه اسم دیگه ای برای اون تم اصلی ویاج که هم چنان در شامه ی من دود هستش پیدا نمی کنم. تم اصلیش رو که دارم میگم مطمئنم به مرکبات اشاره نمی کنم. لطفا همه رفقا که ویاج رو تست کردن تم اصلی که از عطر می گیرن رو بنویسن.
جناب آقا رضا سلام
من كه بوي دودي تنهاحس نكردم . ولي حالا كه بعد از حدود 5 ساعت هنوز بوي چوبي و كمتر مركباتي ميده ، بوي چوبيش قاطي با يك سري رايحه هاي ديگه است.
آيا اين رايحه رو از اول اسپري عطرحس كرديد ؟ كه در اين صورت ميتونه بخاطر نوت ادويه اي اون باشه.
اگر در ميانه يا آخرهاي اون اين نوت دودي رو حس كرديد به نظرم ميتونه بخاطر رايحه چوبي اون كه با رايحه چاي و ادويه قاطي شده ، باشه.
ولي در كل ادويه و چاي و چوب خيلي به تنهايي خودنمايي ندارن.
ضمنا بوي آب انبار نمناك و كهنه رو براي اپريال گرفتم نه وياج.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
باشند ( چون ميترسن من رو تاييد كنن و بقول خودشون من پر رو بشم و دوباره برم يك عطر ديگه بخرم !!! ) ولي اين دفعه در كمال تعجب بعد از شايد دو دقيقه كه از ورودم توي سالن نشيمن گذشته بود ، دخترم بلند بلند به خودش گفت : "چه بويي مياد ؟ فكر كنم بابا چيزي زده باشه . بابا دو باره رفتي عطر خريدي ؟ " يعني اين اورنج واقعا آدم لال رو به سخن در مياره .
باري ازش پرسيدم مگه بوي چي مياد ؟ بلا فاصله گفت : "بوي پرتقال " !!!
دقیقا برای من هم همینطوره. هروقت با یه بسته پستی وارد خونه میشم دختر کوچیکم میاد میگه بابا عطر خریدی و بعد میشنه کنارم و با من یکی یکی سر ظرف ها رو باز می کنه و بو می کنه. بعد میگه این بوی خوبی میده یا اگه اسپایسی و سنگین باشن میگه بوی خوبی نمیده.
اتفاقا این بار ظرف ارنج که صورتی هم بود برداشت و گفت این عطر ماله منه و دیگه به اسم اون شد. بعد از بوییدن هرود هم گفت بوی شکلات میده.
کلا توی تست عطر پابه پای من هست

دقیقا می دونم کدوم نت رو سید جان اشاره می کنه من زیاد باهاش ارتباط نگرفتم. بنظرتون شبیه نت اخر اپن نیست؟
توی رایحه هاش پچولی نیست ولی اب و نمک هست احتمالا از اونه

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دقیقا برای من هم همینطوره. هروقت با یه بسته پستی وارد خونه میشم دختر کوچیکم میاد میگه بابا عطر خریدی و بعد میشنه کنارم و با من یکی یکی سر ظرف ها رو باز می کنه و بو می کنه. بعد میگه این بوی خوبی میده یا اگه اسپایسی و سنگین باشن میگه بوی خوبی نمیده.
اتفاقا این بار ظرف ارنج که صورتی هم بود برداشت و گفت این عطر ماله منه و دیگه به اسم اون شد. بعد از بوییدن هرود هم گفت بوی شکلات میده.
کلا توی تست عطر پابه پای من هست

دقیقا می دونم کدوم نت رو سید جان اشاره می کنه من زیاد باهاش ارتباط نگرفتم. بنظرتون شبیه نت اخر اپن نیست؟
توی رایحه هاش پچولی نیست ولی اب و نمک هست احتمالا از اونه
جناب آرش عزيز واقعا گل گفتي و در سفتي
اصلا به ياد رايحه نمك در امپريال نبودم. هر چند كه هيچ وقت هم بو و رايحه نمك را ياد نگرفته بودم
پس اين بوي آب مونده مربوط به نمكشه !!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امروز ادکلن نایاب ام ۷ از ایو سن لورنت رو تست کردم واقعا چه بوی خوب و مردانه ای داره
دوباره جمله ای رو که در تست مارلی شاگیا گفتم تکرار می کنم ترکیب عود با وتیور خیلی عالیه جواب میده.
حیف این ادکلن و رایحه که دی سی شده.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با سلام خدمت دوست محترم جناب .... (قلندر )
بسيار خوب و خوشم و از لطف ايزد لبريز.
از لطف جنابعالي هم سپاسگزارم
فكر ميكنم جوابمو با توضيحات جناب آقا رضا و جنابعالي گرفتم.
در كمال ادب عرض ميكنم همونطور كه اشاره فرموديد اين جمله را "كلوده النا" در مورد عطر Eau d’Orange Verte گقته كه شيشه عطرش به شكل زير است :
1_260114174809.jpg

و عكس شيشه Aroma d`Orange Verte Hermes هماني است كه در ليست عطراي پاتوق هم آمده :
nd.4657.jpg

اين دو تا با هم فرق دارن . من اولي رو قبلا داشتم و به كسي دادم و ديگه پسم نداد. بوي اون خيلي شبيه دومي است ولي لطافتي كه دومي داره و همچنين نوع رايحه پرتقالش و برگ درختش به نظرم قوي تر و نافذ تره. دومي من رو ياد قديما و زندگي در دنيايي سنتي و طبيعي ميندازه ولي اولي اينطور نبود.
ممنون از تذکرتون. پس با این توضیحی که شما میفرمایید بنظرم همین اسانس پاتوق (عطر دوم) به مفهوم اون جمله نزدیکتره. چون من خودم هم بعد از استشمام این عطر ناخودآگاه احساس معصومیت و لطافت اون جمله رو حس کردم. این حس رو در کمتر عطری سراغ دارم، شاید بتونم یه همچین حسی رو در مورد باربری لندن هم بیان کنم.
:)

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
امروز ادکلن نایاب ام ۷ از ایو سن لورنت رو تست کردم واقعا چه بوی خوب و مردانه ای داره
دوباره جمله ای رو که در تست مارلی شاگیا گفتم تکرار می کنم ترکیب عود با وتیور خیلی عالیه جواب میده.
سلام مجدد
خیلی وقت پیش که ام7 رو تست نکرده بودم و بوی اون را نمیشناختم، خیلی از اون شنیده بودم و خیلی ها از نبودش حسرت میخوردن و میگفتن که حیف شد دیگه تولید نمیشه. به همین دلیل توی ذهنم از اون غولی ساخته بودم که آیا این چه چیزی میتونه باشه ؟ بالاخره وقتی توسط شخصی نمونه ای برام ارسال شد ، اون رو تست کردم. رایحه اش اصلا با مزاق من سازگار نبود و نمونه ای هم که گفتم همینطور بیکار ماند. رویهمرفته خیلی خوشحالم که اون رو نخریدم. چون هم قیمتش واقعا نجومی شده بود و از طرفی از رایحه اش لذتی نمیبردم. در مورد گوچی پورهوم هم همین اتفاق برام افتاد که میدونید این هم تولید نمیشه و الآن خیلی خیلی قیمت بالایی داره. با این تفاوت که گوچی پور هوم را اول خریدم و بعد تست کردم. که مورد پسندم بود ولی بدلیل پخش خیلی عادی و متوسط ، نظرم رو جلب نکرد و از خرید اون با قیمتی بسیار گرون واقعا متاسف بودم.
باری ... بعد از مدتهای زیاد هنوز میلی به بو کردنشان ندارم. کارهایی با روایح سنگین متعددی رو تست کرده ام که ازشون خیلی خوشم نیومده ولی هر از چند گاهی میلی به تست دوباره شون دارم ، ولی این دو تا را نه .
این هم نتیجه خرید عطر بدون تست کردن و نظر خواهی از دیگران است.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با سپاس از علی عزیز بخاطر توضیحاتش؛ به شامه ی من؛ اصلا.
آرش جان الان توصیه به اسپری هم زمان کدوم عطرها می کنی برای شبیه سازی ترکیب عود و وتیور؟
black opium دارین؟
خیر دوست عزیز.لیست عطرها و اطلاعات ضروری و لینکهای مفید همه در پست اول.

ehsan10

Registered User
لایک‌ها
56
با سلام
منم برای سفارش اول اینارو گرفتم و منتظر ارسال:
تغ هرمس
توسکان
دیور هوم ایتنس
وود راکی مانتن
ایشالا عمری باشه برای خریدهای بعدی

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
سلام علیکم جمیعاٌ ،

آقا رضا عطری رو می تونی بیاری که بوی غالبش کهربا باشه ؟

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

آرش خان M7 چطور بود؟ الان رفتم رو مچ دستم تست کردم
عقیده پسرم نسبت بهش خیلی خوبه نظر من معمولی
شاگیا رو تست کردم اما الان اصلا حضور ذهن ندارم
نظرتون راجع به شاگیا چیه
من فقط پگاسوس و گادولفین و دارلی رو از برند مارلی دارم

اینم یک عکس مخصوص آرش خان عزیز که برترینهاش رو یکجا جمع کردم همراه با ام سون;)

فایل های ضمیمه

• 814535285_41306.jpg
    814535285_41306.jpg
    148.8 KB · نمایش ها: 20

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام علیکم جمیعاٌ ،
آقا رضا عطری رو می تونی بیاری که بوی غالبش کهربا باشه ؟
سلام و شب خوش؛
عزیز؛ من تا حالا کهربای خالص رو بو نکردم و متاسفانه نمی شناسم. تو عطرایی که تا حالا بردی در کدومش بوی کهربا بیشتر بوده؟ جواب شما کمک می کنه بفهمم نت کهربا چه رایحه ای داره!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
خیلی وقت پیش که ام7 رو تست نکرده بودم و بوی اون را نمیشناختم، خیلی از اون شنیده بودم و خیلی ها از نبودش حسرت میخوردن و میگفتن که حیف شد دیگه تولید نمیشه. به همین دلیل توی ذهنم از اون غولی ساخته بودم که آیا این چه چیزی میتونه باشه ؟ بالاخره وقتی توسط شخصی نمونه ای برام ارسال شد ، اون رو تست کردم. رایحه اش اصلا با مزاق من سازگار نبود و نمونه ای هم که گفتم همینطور بیکار ماند. رویهمرفته خیلی خوشحالم که اون رو نخریدم
سلام مسلما رايحه سليقه اي هست ولي ام ٧ براي من خيلي خاص و شيك بود
تركيبي از يه عود خاص و ملايم بهمراه وتيور خنك و فرش و امبر خيلي زيبا شده و ابهت مردانه خاصي داره
من فعلا ١٠ ميل به قيمت حدود ٣٨ تومن گيرم اومده از حالا دونبال بيشترش هستم

آرش جان الان توصیه به اسپری هم زمان کدوم عطرها می کنی برای شبیه سازی ترکیب عود و وتیور؟
رضا جان بنظرم وتيورش تا حدودي شبيه وتيور تام فورد هست ولي عودي براش سراغ ندارم
توي عودش رايحه دودي و گرفته وجود نداره
اگه ظرف كوچيك پيدا كردم حتما يمقدار برات ميفرستم

سلام و عرض ادب و احترام

آرش خان M7 چطور بود؟ الان رفتم رو مچ دستم تست کردم
عقیده پسرم نسبت بهش خیلی خوبه نظر من معمولی
شاگیا رو تست کردم اما الان اصلا حضور ذهن ندارم
نظرتون راجع به شاگیا چیه
من فقط پگاسوس و گادولفین و دارلی رو از برند مارلی دارم

اینم یک عکس مخصوص آرش خان عزیز که برترینهاش رو یکجا جمع کردم همراه با ام سون;)
شهرام جان ديشب يكي از اتفاقات بزرگ زندگيم تو زمينه عطر افتاد يه شيشه كامل هوم اينتنس پيدا كردم كه تاريخ توليدش مربوط به سري اول و اواخر ٢٠١٠ بود فروشنده از بوي اينتنس اصلا خوشش نميومد و زير ٢٠٠ تومن فروختش. خوشبختانه ادكلن كمتر از سه ماهه كه پلمپش باز شده و شرايتش عاليه
شهرام جان تاريخ توليد اينتنس هاي شما ماله چه سالي هست؟

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
سلام و شب خوش؛
عزیز؛ من تا حالا کهربای خالص رو بو نکردم و متاسفانه نمی شناسم. تو عطرایی که تا حالا بردی در کدومش بوی کهربا بیشتر بوده؟ جواب شما کمک می کنه بفهمم نت کهربا چه رایحه ای داره!

من خودمم درست حسابی کهربا رو بو نکردم، فقط خیلی وقت پیش یه تسبیح کهربا بو کردم که بوش خیلی خوب بود. اما رایحه اش رو توی عطری که به وضوح بوش رو بده تجربه نکردم. اما مثل اینکه یکی از رایحه های برجسته در تام فورد نویر کهربا هست . بوش شیرین و گرمه. فک کنم با بو کردن دقیق نویر بتونی متوجه بشین کجای کاره. خود تام فورد مثل اینکه یه عطری به نام Amber Absolute داره.

پ ن : از رایحه های اصلی و برجسته ی ساحا نویر هم هست گویا. که من هنوز ساحارا رو بو نکردم.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام مسلما رايحه سليقه اي هست ولي ام ٧ براي من خيلي خاص و شيك بود
تركيبي از يه عود خاص و ملايم بهمراه وتيور خنك و فرش و امبر خيلي زيبا شده و ابهت مردانه خاصي داره
من فعلا ١٠ ميل به قيمت حدود ٣٨ تومن گيرم اومده از حالا دونبال بيشترش هستم

رضا جان بنظرم وتيورش تا حدودي شبيه وتيور تام فورد هست ولي عودي براش سراغ ندارم
توي عودش رايحه دودي و گرفته وجود نداره
اگه ظرف كوچيك پيدا كردم حتما يمقدار برات ميفرستم

شهرام جان ديشب يكي از اتفاقات بزرگ زندگيم تو زمينه عطر افتاد يه شيشه كامل هوم اينتنس پيدا كردم كه تاريخ توليدش مربوط به سري اول و اواخر ٢٠١٠ بود فروشنده از بوي اينتنس اصلا خوشش نميومد و زير ٢٠٠ تومن فروختش. خوشبختانه ادكلن كمتر از سه ماهه كه پلمپش باز شده و شرايتش عاليه
شهرام جان تاريخ توليد اينتنس هاي شما ماله چه سالي هست؟
سلام مجدد
مطمئن نیستم مال چه سالیه میرم فردا تو سایت
www.checkfresh.com
چک میکنم
اون ام سون هم بنظرم خوب خریدید
اگر دیور هوم اینتنس 100 رو زیر 200 خریدی که بنظرم خیلی ارزون خریدی مبارکت باشه
چون اگر اشتباه نکنم دیور هوم پرفیوم 75 میل بالای 110 یورو تو مغازه ها بود
هر چی فکر میکنم یادم نمیاد اینتنس چند بود ولی مسلما حواشی 400

اگر چیزی از مارلی شاگیا هم میتونی بنویس
جدیدا هر بار برای خریدش میرم تستر نداره که تست کنم تو میثم ارگ تجاری تجریش میشه تست کرد قیمتهاش هم بهتر از سفیر هست

ادیت
آرش جان من فقط یکی اینتنس دارم اونم فقط در جهت حفظ مقام زذ خریداری شد
اون یکی پرفیومش هست که متاسفانه فقط حجم 75 بود

من کلا با خرید ادکلن با حجم کم هم مشکل دارم مثلا تغ 200 دارم و بلوشنل 200 الور هوم اسپورت 150 که البته فقط 4 تا 150 و یکی 100
هنوزم لحظه اول اسپری کردن الور هوم اسپورت رو با هیچی عوض نمیکنم فقط موندگاری کمه

تغ هرمس هم برای تمدد اعصاب واقعا عالیه

منم مثل یکی از دوستان که از بلوشنل بوی آهنگ زنگ زده به مشامش میرسید اونطوری هستم متاسفانه هم ادکلن و هم اسانسش

برعکس شما و آقای قرشی که ادکلن رو میخرید و نظر سنجی میکنید من بیشترین مشاوره رو از پسرم میگیرم چون بسیار شامه بهتر از من داره
من تو خریدها اگر زیاد تست کنم به یکباره یک چیز بدرد نخور میخرم که بعدش پشیمون میشم

اما حتی نگاه کردن به شیشه های ادکلنهام هم برام لذت بخشه

نمیدونم چرا علی آقا راضی به فروش ادکلنهاش شده

حداقل تصور من اینه تا زمانیکه نیاز مالی پیش نیومده باشه آدم حتی اشتباهاتشو باید نگه داره بجز موارد خیلی خاص که هیچ جور نتونستم باهاشون ارتباط برقرار کنم و با کسر مبلغی مرجوعشون کردم
تام فورد بلک ارکید به من سر درد وحشتناک میداد
فارنهایت شیشه قرمز بوی نفت میداد
فارنهایت 37 شیشه سفید بد نبود اما خاص هم نبود

تصمیم بعدی

تو سفر بعدی فقط از برند کرید خرید میکنم تو صف ویرجین آیلند واتر هست

آکوا دی پارما آرانچا
بوی بسیار خوبی داره ولی متاسفانه خیلی زود بوش از بین میره

دقت کردم پرتقال گریپ فروت لیمو و... رو خیلی دوست دارم

کسی هم تهران نزدیک ما نیست این اورنج هرمس رو تست کنم ولی از فیدبک ها بنظر اونی هست که من دنبالشم

جالبه که ذائقه من تغییر میکنه از بویی که بدم اومده به یکباره خوشم اومده

این مساله هنگام خرید مارلی دارلی برام پیش اومد
حتی فرداش حاضر شدم با کسر مبلغی اونو پس بدم
روزیکه اوکی برای تعویض گرفتم یک پاف به خودم زدم
و باورم نمیشد که دیگه حاضر به پس دادنش نشدم

اسانس الور هوم ادیشن بلانچ بالاخره امروز تست شد
نظر کاملا شخصی من اینه که اسانس الور هوم اسپورت از اون بهتره برخلاف نظر استاد گرامیمون رضای عزیز

البته شاید این اختلاف نظرها باید وجود داشته باشه و گرنه اصلا نیازی به تولید اینهمه ادکلن وجود نداشت

من تا الان 100 گرم یعنی دو تا 50 گرم الور هوم اسپورت زحمت دادم به رضای عزیز با توجه به تعدد ادکلنی هم که ازش دارم خجالت میکشم بازم خرید کنم

اما برای هدیه دادن به دوستان و مشتاق کردن و شناسایی الور هوم اسپورت بنظرم گزینه مناسبیه;):cool:

Last edited:
بالا