برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

p_sh_63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام دوست عزیز من تازه با پاتوق عطر بازا اشنا شدم و واقعا مجذوب شما و کل دوستان مشتاق شدم
سوال من اینه که تو اسانس های شارابوت اگه بخوای به صورت عمده و قوطی های پلمپ بگیری از کجا باید فهمید که کار درجه یک هست یا دو و سه من اماتور میتونم تشخیص بدم که اسانس اصله یا نه تقلبی

Last edited:

mahziar_56

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام از آشنايي با اين پاتوق خوش بو خوشحالم . اميدوارم دوستاني كه حرفه اي هستند ودر زمينه عطر و اسانس راهنمايي كنند . سوالي كه دارم اينه براي عطري با بويايي گرم .تلخ. شيرين و يا تند چه مقدار فيكس اضافه بشه مثلاً تو 10 گرم كه هم ماندگاري كم نشه و هم پخش زياد باشه .

سوال دوم اسانسي هست كه خط بوي خوبي داشته باشه ؟

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
سلام
وقت بخیر
اول بگم که از خوندن تاپیک فوق العادتون لذت بردم!
عطرباز نیستم و شامه قوی هم ندارم که بتونم نت به نت عطرها رو درک کنم(نمیدونم چطوری باید اینکارو بکنم). یه مصرف کننده معمولیم که میخوام شیک باشم :) اما متاسفانه نمیدونم چطوری انتخاب کنم!
متاسفانه و خیلی متاسفانه دقیقا موقعی با شما و تاپیکتون آشنا شدم که از یک جای دیگه خرید کردم.
من خیلی دوس دارم چیزی که استفاده میکنم تک و خاص باشه، چیزی که کمتر بوییده شده. یعنی طوری نباشه که عادی شده دیگه!! جذاب باشه و اسمشو بپرسن. همیشه دوس دارم خط بو داشته باشه!
از روایح سرد خوشم میاد. البته بعضیاشون واقعا خنکیشون حس میشه مثل آکوا بولگاری ولی اونتوس که میگن سرده، من سردیشو حس نمیکنم و تا نخونده بودم فکر میکردم گرمه! امروز هم چندبار بو کردم اما همچنان به نظرم گرم بود، شاید باید یاد بگیرم و دیدگاهمو عوض کنم.
میخوام تلخ باشه، ولی فکر میکنم فقط از اسم تلخ خوشم میاد! یا شاید هم عطر تلخ با کیفیتی بو نکردم.
یه مدت از تق هرمس استفاده کردم(عطر). ولی بعدش با کرید اونتوس آشنا شدم(ادکلن جیبی و جدیدا عطرش رو استفاده کردم). یک ادکلن جیبی آکوا بولگاری هم استفاده کرد.
تق هرمس خوب بود. اولین بار با بو کردن تق هرمس دیدم که بوهای خاصی هم میتونه وجود داشته باشه که مثل بقیه عطرا شبیه هم نیست تُنشون(گفتم که زیاد عطرباز نبودم). بعد با اونتوس آشنا شدم حتی با اینکه ادکلن جیبی بود و کیفیت خاصی نداشت و زود از بین میرفت باز بوی شیکی داشت به نظرم. فقط برادرم هی میگفت بوی خاک میزنی به خودت ولی تقریبا همه اطرافیانم(دوستا و آشناها) اسمشو میپرسیدن.
آکوا هم خیلی ملایم و خنک اومد به نظرم، دوست داشتنی هم بود ولی من میخوام وقار و رسمیت شخصیت حفظ بشه. البته زیاد سنی هم ندارم(23) :)
بعضی مواقع هم از روی تعاریف و توصیفهای دوستانی که نقد نوشتن علاقه مند به خرید بعضی روایح از جمله "تام فورد توسکان لدر" ، بلک افغان و ... شدم!
حالا با تمام این اوصاف میخوام راهنماییم کنین در مورد خرید عطر و پیشنهادتون رو لطف کنید و در اختیارم بگذارید.
شاید چیزی که میخوام با ترکیب بدست اومد :general601:
- بوی شیک و خاص در عین حال مجذوب کننده همه
- خط بو
- پخش خوب
- ماندگاری قابل قبول تا حدی که آسیبی به کیفیت نزنه

فکر کنم از حرفهام به سلیقه م پی برده باشین و حسم رو درک کرده باشین..

این متن پیام خصوصی من(با تغییرات جزئی) به آقا رضا بود که گفتن اینجا ارسال کنم تا از نظرات شما هم بهره ببرم.

morovati78

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام
من از دوستان یه سوال داشتم
من عطر اوپن رو با بکام ترکیب کنم یا واتر وایت؟
چون اوپن رو خیلی دوست دارم ولی تنهایی نمیتونم بزنمش بوی ادویه میده و یکم کلاسیکه...
درضمن چند تا ترکیب نام ببرید که با بکهام خیلی خوب بشه...
ممنون از لطفتون

m.a.najimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
سلام
خوبی آقا رضا؟
اسانس هیرود پرفیوم دومارلی رو ندارید ؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همگی دوستان در این آخرین شب سال میلادی 2015
روزانه مکرر دوستان مختلفی در خصوص ترکیب عطرهای گوناگون پرسش می کنن در پ خ یا تلگرام و ...

لطفا همگی وقت بگذارن لینکهای پست شماره یک رو بخونن. قبلا مفصل در خصوص این موارد صحبت شده. برخی ترکیبات رو تا حالا تست نکردم ؛ اگه عزیزی اصرار به ترکیب داره خوشحال میشم تست کنه و تجربیاتش رو برای بقیه اینجا بنویسه تا ما هم استفاده کنیم.
در خصوص عطر خنک رسمی؛ تنها عطری که خنکه و بوش رسمی محسوب میشه به نظرم گری وتیوره. عطرهای رسمی به عطرهای گرم و تلخ گفته میشه. الهوم آیدل گرلن؛توسکان لدر؛بلک افغان و ایتالین سایپرس و نارسیسو و آزارو بلک و اوپن (دو مورد آخر شاید مناسب سنین پایین تر نباشه) ...
اونتوس اصلا نباید بوی خاک داشته باشه و به وضوح خنکه.
از اسپری همزمان عطرها غافل نشین. رمز داشتن بوی تک و خاص همینه. گزیده مطالب خواندنی پاتوق رو در وبلاگ پاتوق بخونین تا بدونین دوستان قبلا چه ترکیباتی رو تست کردن.
هرود هم موجوده. لیست عطرها در پست اول ...
لطفا دوستان پست اول پاتوق رو هر چند وقت یکبار مرور کنن.
به زودی مهدی عزیز @Mahdispn برامون چند ریویو می نویسه با شامه قدرتمند و قلم خوش بیانش. فقط یه سوال: شما در رالف لورن نت رز می گیری؟ بارها رالف رو تست کردم و اصلا متوجه رز و وانیل در اون نمیشم.
سلام دوست عزیز من تازه با پاتوق عطر بازا اشنا شدم و واقعا مجذوب شما و کل دوستان مشتاق شدم
سوال من اینه که تو اسانس های شارابوت اگه بخوای به صورت عمده و قوطی های پلمپ بگیری از کجا باید فهمید که کار درجه یک هست یا دو و سه من اماتور میتونم تشخیص بدم که اسانس اصله یا نه تقلبی
قبل خرید عمده در حجم کم تست کنید. نهایتا اعتماد مهمترین فاکتوره در خرید عطر. حالا سوال من اینه که دوست آماتوری چون شما خرید عمده و قوطی پلمپ به چه کارش میاد!
سلام از آشنايي با اين پاتوق خوش بو خوشحالم . اميدوارم دوستاني كه حرفه اي هستند ودر زمينه عطر و اسانس راهنمايي كنند . سوالي كه دارم اينه براي عطري با بويايي گرم .تلخ. شيرين و يا تند چه مقدار فيكس اضافه بشه مثلاً تو 10 گرم كه هم ماندگاري كم نشه و هم پخش زياد باشه .

سوال دوم اسانسي هست كه خط بوي خوبي داشته باشه ؟
پست شماره یک و مطالب مربوط به فیکساتور رو بخونید. عطر با خط بوی خوب ؛ توسکان لدر؛ اینترلود؛ سایپرس و ....
دوستان دیگه چه نظری دارن؟
من میخوام وقار و رسمیت شخصیت حفظ بشه. البته زیاد سنی هم ندارم(23) :)
بعضی مواقع هم از روی تعاریف و توصیفهای دوستانی که نقد نوشتن علاقه مند به خرید بعضی روایح از جمله "تام فورد توسکان لدر" ، بلک افغان و ... شدم!
حالا با تمام این اوصاف میخوام راهنماییم کنین در مورد خرید عطر و پیشنهادتون رو لطف کنید و در اختیارم بگذارید.
دوستان نظری دارن لطفا بنویسن.
سلام
من از دوستان یه سوال داشتم
من عطر اوپن رو با بکام ترکیب کنم یا واتر وایت؟
چون اوپن رو خیلی دوست دارم ولی تنهایی نمیتونم بزنمش بوی ادویه میده و یکم کلاسیکه...
درضمن چند تا ترکیب نام ببرید که با بکهام خیلی خوب بشه...
ممنون از لطفتون
بکهام عطر خیلی ضعیفیه در مقابل اوپن. ترکیبش پیشنهاد نمیشه.
سلام
خوبی آقا رضا؟
اسانس هیرود پرفیوم دومارلی رو ندارید ؟
دوستان به نظرتون کارتیر پاشا رو با چه عطری ترکیب کنم تا تلخیش بیش تر بشه؟؟؟؟

Last edited:

morovati78

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوستان به نظرتون کارتیر پاشا رو با چه عطری ترکیب کنم تا تلخیش بیش تر بشه؟؟؟؟

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سلام دوستان عزیز
سفارش چهارم از جناب آقای رضا هادی دریافت شد.
30 گرم گری وتیور (دومین سفارش وتیور)
5 گرم ایتالین سایپرس
5 گرم اونتوس
5 گرم گرلن
5 گرم دلارنتا
کیفیت رایحه و شفافیت همه موارد بالا عالی است، برای بررسی دقیق باید چند روز با هر رایحه سپری کنم، قدری وسواسی هستم در این مورد!
الان شگفت زده ی دلارنتا هستم، دارم کم کم باور می کنم عاشق روایح گلی شدم اون از رالف لورن بلوی روحانی این هم از این دلارنتای باشکوه دوست داشتنی...

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
در مورد دوستانی که سوال می کنند برای پیشنهاد اسانس بنده فقط همین مختصر تجربه ام رو به اشتراک می گذارم.
اساسا تجربه هر رایحه، چه از نظر ارزیابی کیفیت و چه از نظر پخش و ماندگاری بسیار امری شخصی و بسته به سلیقه و شامه هر فرد است، این مطلب را بارها دوستان به عناوین مختلف متذکر شدند.
پیشنهاد من این است که چند رایحه که در پاتوق پرفروش هستند و اکثریت از آنها راضی هستند را انتخاب کنید، به طور کلی دو معیار گرمی و سردی، شیرینی و تلخی را در نظر بگیرید. و درگیر بررسی های مفصل و نظرات جزئی دوستان نشوید. تجربه بنده این است که در این مرحله پشیمان نخواهید شد!
بعد هم آرام آرام با دیگر عطرها آشنا می شوید و سلیقه خود را کشف می کنید. بنده با تکیه صرف بر بررسی ها هرگز فکر نمی کردم آنچه عطرهای محبوبم اینهایی باشد که امروز هست، پس پیشنهاد می کنم قبل از تجربه ی مستقیم خیلی بررسی های مختلف را مد نظر قرار ندهید. آن بررسی ها برای کسی که کار را تجربه نکرده است فقط می تواند فضای کلی رایحه را بازسازی کند، و جزئیات که اتفاقا خیلی پر اهمیت هستند به سختی بدون تجربه کار قابل بازسازی است.

سخن آخر حقیر برای هر کسی که در هرجای دنیا می خواهد قدری به عطاری بپردازد، عطربازی کار باحالی است، از آن غافل نشوید!
از رسول خداست که:اَلطّيبُ يَشُدُّ القَلبَ.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
وقتی مطلب دوستان رو میخوندم و صحبتی از "اپن" شد، فرصتی دست داد تا دوباره تستش کنم. این دفعه به وضوح بوی "پچولی" رو حس میکردم. راستش من پچولی رو به صورت خالص تست نکردم ولی از اونجاییکه عاشق بوی "نارسیسو رودریگز" شدم و از دوستان پرسیدم بهم گفتن که بوی پچولیه. جالب اینجاست که من از عطرهای کلاسیک خوشم میاد و فهمیدم یکی از دلایل اینه که در اکثر عطرهای کلاسیک پچولی استفاده میشه و به وضوح به مشام میرسه. فکر کنم آقا آرش بودن که تذکر دادن که پچولی در "ژیوانشی جنتلمن" هم به وضوح حس میشه. دوستان دیگر هم اگر عطری با این نت رو در خاطر دارن که وضوحش بیشتر باشه، ممنون میشم راهنمایی کنن. البته از بین عطرهای پاتوق اگر باشه خیلی عالی میشه. رضاجان شما هم اگر اسانس خوبی از "ژیوانشی جنتلمن" گیر آوردی فکر کنم بد نیست که ما رو هم مستفیض کنی. :)
راستی از "گالوی د مارلی" چه خبر؟ قرار بود این روزا برسه اگر اشتباه نکنم.

پ.ن: برای دوستانی که دنبال یه عطر خاص و با شخصیت و خاص هستن، پیشنهادم ترکیب و یا اسپری همزمان "توسکان لدر" در کنار "عود وود" هست. به نظرم رایحه فوق العاده و همچنین جدید رو میسازه که تجربه ای متفاوت رو براتون به همراه داره.

Last edited:

morovati78

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام
به نظرتون خوبه بلک افغان رو با کارتیر پاشا ترکیب کنم؟
رو دستمال کاغذی با هم زدمشون بیشتر خوشم اومد نسبت به کارتیره خالی...
بلک افغانو هم تکی نمیتونم بزنمش به دلایلی...
ولی ترکیبشون خودم که خوشم اومده البته درسته بوی غالب کارتیره ولی تلخیشو تغییر داده و جذاب تر شده . نظر شما چیه؟
ممنون میشم نظرتونو بفرمایید

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
وقتی مطلب دوستان رو میخوندم و صحبتی از "اپن" شد، فرصتی دست داد تا دوباره تستش کنم. این دفعه به وضوح بوی "پچولی" رو حس میکردم. راستش من پچولی رو به صورت خالص تست نکردم ولی از اونجاییکه عاشق بوی "نارسیسو رودریگز" شدم و از دوستان پرسیدم بهم گفتن که بوی پچولیه. جالب اینجاست که من از عطرهای کلاسیک خوشم میاد و فهمیدم یکی از دلایل اینه که در اکثر عطرهای کلاسیک پچولی استفاده میشه و به وضوح به مشام میرسه. فکر کنم آقا آرش بودن که تذکر دادن که پچولی در "ژیوانشی جنتلمن" هم به وضوح حس میشه. دوستان دیگر هم اگر عطری با این نت رو در خاطر دارن که وضوحش بیشتر باشه، ممنون میشم راهنمایی کنن. البته از بین عطرهای پاتوق اگر باشه خیلی عالی میشه. رضاجان شما هم اگر اسانس خوبی از "ژیوانشی جنتلمن" گیر آوردی فکر کنم بد نیست که ما رو هم مستفیض کنی. :)
راستی از "گالوی د مارلی" چه خبر؟ قرار بود این روزا برسه اگر اشتباه نکنم.

پ.ن: برای دوستانی که دنبال یه عطر خاص و با شخصیت و خاص هستن، پیشنهادم ترکیب و یا اسپری همزمان "توسکان لدر" در کنار "عود وود" هست. به نظرم رایحه فوق العاده و همچنین جدید رو میسازه که تجربه ای متفاوت رو براتون به همراه داره.
سلام بهرام عزیز
در رابطه با پچولی به مهم ترین کارهاش اشاره کردی. یه کار دیگه هم به اسم پچولی از برند و طراح چیره دست اقای لورنزو ویلورسی هست که یکی از بهترین و متفاوت ترین کارهای پچولی هست که قبلا من و رضا جان بهش اشاره کردیم. پچولی که توی این کار هست خیلی نزدیک به رایحه اصلی پچولی کارشده و کیفیت خیلی خوبی داره. احتمالا تا چند روز دیگه یه شیشه نصفه ازش بدستم میرسه. خواستی برای تست دست ریز بفرستم برات.
nd.5091.jpg

اما بهترین و دیوانه کننده ترین پچولی که تا الان تست کردم هندو گراس از نازوموتو هست. رایحه ای از پچولی های بهشت رو با خودش داره. :)
nd.4294.jpg

Last edited:

p_sh_63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
امکانش هست یه کار تابستانی و خنک با بوی تونکا ، قهوه ،شکلات تو این مایه ها بهم معرفی کنین که پخش بو عالی هم داشته باشه ماندگاری هم زیاد مهم نیست ممنون میشم ازتون استاد

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امکانش هست یه کار تابستانی و خنک با بوی تونکا ، قهوه ،شکلات تو این مایه ها بهم معرفی کنین که پخش بو عالی هم داشته باشه ماندگاری هم زیاد مهم نیست ممنون میشم ازتون استاد
این نت ها همگی گرم و شیرین هستند و نمیشه باهاشون کار تابستانی ساخت حداقل من ندیدم
برای قهوه و شکلات بهترین کارها مربوط به تری موگلر هستند مثل هاوانا٬ مالت کریشن و الترازست.
البته در سایت فرگرنتیکا الترازست رو تابستانه قرار داده ولی شما باور نکن که بشه این عطر رو در تابستان استفاده کرد
تونکا هم تقریبا الور هوم اکستریم شنل و ال هوم لانویت ایوسن لورن رو تا حدودی میشه تابستان استفاده کرد.
شاهکار تونکا هم ایدل گرلن هست که اونم زمستانه است

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان
عطر خنک غیر از بلوشنل و بلوایس و اونتوس و پشن چی پیشنهاد میدین؟
از بلوایس راستش زیاد خوشم نیومد
پشن هم بوی عطرهای زنونه رو برام تداعی میکنه
چنتا عطر خنک و خاص واسه استفاده روزانه پیشنهاد بدین

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام دوستان
بهترين اش پورشه ديزاين هست
الورهوم اسپرت هم خوبه

mohamadeblis2

Registered User
لایک‌ها
145
سلام دوستان
اینویکتوس و لاگوست این پلی رو هم می تونید به لیستتون اضافه کنید

morty0111

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
سفارش دوم :

پشن ۷۰ میل
بلو آیس ۸ میل
ﺭﺍﻟﻒ ﻟﻮﺭﻥ ﺑﻠو ۵ میل
ﺍﺳﮑﺎﺭ ﺩﻻﺭﻧﺘﺎ ۵ میل

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
کسی عطری میشناسه بوی آدامس آیدین که قبلنا میخوریم بده ؟!!
سلام دوست عزيز
من ادكلن شنل اگويست رو استفاده كردم و بعضي بازخوردها اينطور بوده كه به من گفتند بوي آدامس بادكنكي ميده .

بالا