برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

morty0111

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
درود و روز خوش بر دوستان عطرباز؛
این قضیه ماندگاری و پخش هم شده داستانی برای خودش! راستش منم با نظر آرش عزیز و رضا جان کاملا موافقم. الان چند وقتیه که هر موقع سراغ تست اودکنی میرم دچار شکست روحی و عاطفی میشم. چون واقعا قابل مقایسه با عطرهای پاتوق نیستن. یه جورایی سطح توقعاتمون بالا رفته. برای همین اصلا دیگه دست و دلم برای تست یا خرید اودکلن نمیره، مخصوصا با این روند ریفرموله شدن عطرهای خوب و ماندگاری پایین اکثر اودکلنهای جدید...
واقعا
من که تصمیم گرفتم دیگه اودکلن نخرم
اودکلن های این دور و زمونه اصلا جون ندارن
من ترجیح میدم اسانس بخرم به سلیقه خودم رقیق کنم ..

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب بر همگی رفقا خوش؛
سلام.یک سوال داشتم.از بین این دو کدام یک بهتره.ممنون میشم راهنماییم کنید.
YSL LHomme Nuit Eau De Toilette For Men 100ml
YSL L-Homme Eau De Toilette for Men 100ml
شما از دوستانی که اودکلن کار می کنن بپرس؛ من نظری ندارم. لانویت خوش رایحه است اما عطر قدرتمندی نیست.
توباکو وانیل (میکس با قهوه ) بوش خیلی خوبه خاااصه دوسش دارم ...فعلا در همین حد در مورد پخش و ماندگاریش نظری ندارم...
فکر میکردم 30 میل بیشتر از این بشه :D وگرنه بیشتر سفارش میدادم
آقا رضا ظرف های دیگه موجود نیست تو بازار یکم خوشکل تر باشن ؟
با توجه به محدودیتهای پستی و امکان شکستن ظروف شیشه ای؛ تنها ظرف شیشه ای که امکان ارسال با پست رو داره همونه که نوشتم. بنا براین ظرف شیشه ای بزرگتری با پست ارسال نخواهد شد.
ظرف سی میل فعلی خوشگل نیست؛ اما اسپری خیلی خوب داره قشنگ پودر می کنه و برای پست کردن عالیه؛ نشتی هم اصلا نداره قیمت مناسبی هم داره حملش خیلی ساده است تو جیب جا میشه. ظرف بزرگتر؛ 45 گرمی هست پلاستیکی نیست؛ پلی اتیلنه.
توباکو وانیل شما جز قهوه عطر دیگه ای هم داره. خوشحالم که مورد پسندتون واقع شد. واقعیت اینه که نیازی نیست برای هر عطری دنبال کمپانیهای اروپایی باشیم. گاهی موقعها شامه یک عطرباز هم می تونه عطر قابل قبولی رو خلق کنه.

m.a.najimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
در مورد ماندگاری توباکو وانبل + قهوه + ...:دیروز یه پاف رو آستین لباسم تست کردم الان به وضوح (واقعا به وضوح بدون مبالغه) بوش رو حس می کنم ......من پخش بو و ماندگاری این رو بیشتر از توسکان لدر حس میکنم نمیدونم چرا

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
در مورد ماندگاری توباکو وانبل + قهوه + ...:دیروز یه پاف رو آستین لباسم تست کردم الان به وضوح (واقعا به وضوح بدون مبالغه) بوش رو حس می کنم .....
درود و روز خوش؛
کدوم نت رو داری حس می کنی؟ نت ابتداییش (لحظه اسپری ) برات جذاب تر بود یا الان حدود 24 ساعت بعد؟

m.a.najimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
هم الان هم دیروز بیشترین بویی که حس میکردم،یا بهتر بگم بوی ک بیشتر می شناختم بوه قهوه هست ..من خیلی نمی تونم فرق بزارم ولی الانی رو بیشتر دوس دارم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
الان از قهوه باید کم شده باشه و نت وانیل افزایش یافته باشه. ترکیب وانیل با توتونهای متفاوت موجود در عطرت نت نهایی لطیف و دلپذیری رو رقم میزنه که در عین حال کاملا مردونه و رسمیه.

فرستاده شده از GT-N8000ِ من با Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز بر همگی رفقا خوش؛
کسی از دوستان هرود مارلی رو با توباکو وانیل همزمان استفاده کرده؟ به نظرم میرسه حداقل بهرام چنین تستی رو زده باشه! نظرتون رو بهم بگید. توباکو رو با طعم هرود می پسندین یا ترجیح میدین نت غالب توباکو باشه؟ هرود رو با قهوه چطور می بینین؟ به نظر شما توباکو در ترکیب با قهوه بهتره یا هرود؟ خودم بعدا نظرمو می نویسم!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و روز بر همگی رفقا خوش؛
کسی از دوستان هرود مارلی رو با توباکو وانیل همزمان استفاده کرده؟ به نظرم میرسه حداقل بهرام چنین تستی رو زده باشه! نظرتون رو بهم بگید. توباکو رو با طعم هرود می پسندین یا ترجیح میدین نت غالب توباکو باشه؟ هرود رو با قهوه چطور می بینین؟ به نظر شما توباکو در ترکیب با قهوه بهتره یا هرود؟ خودم بعدا نظرمو می نویسم!

راستش رضاجان یکبار این تست رو انجام دادم که دوز تنباکو بره بالا ولی چون جنس تنباکوی "هرود" و "توباکو وانیل" باهم فرق داره چیز جالبی نشد. در مورد قهوه به نظرم به غیر از عطرهای گلی (غیر از آمواج گلد) با هر عطری با دوز مناسب استفاده بشه جواب میده.:)

راستش چند روز پیش بعد از مدتها بطور اتفاقی چند اودکلن تاپ رو تست کردم که واقعا مشعوف شدم.
اولین اونها "dirty english" از برند "جویسی کوتور" بود. عطری فوق العاده با رایحه "چوبی" مخلوط با "مرکبات" که ترکیب فوق العاده و خاصی رو ساخته بودن. به شخصه این رایحه تا بحال با این ظرافت هیچ جا به مشامم نرسیده بود. یجورایی گمشده من در بین روایح چوبی و مرکباتی بود. فقط یه ایراد بزرگ داشت، اون هم پخش و ماندگاری پایینش بود. البته نسبت به قیمت و رایحه عالی و از همه مهمتر امبولانژ بسیار زیبای اودکلن، ارزش خرید بالای داشت.:)

دو اودکلن "A men pure wood" و "A men ultra zest" از برند "Thiery Mugler" رو هم تست کردم. اولی یک رایحه بینظیر با ماندگاری و پخش بالا در بین رایحه های چوبی بود. دومی هم کاری مرکباتی ( که آخرین کار برند ماگلر هم هست) با رایحه فوق العاده و منحصر به فرد بود. بنظرم اگر کسی ادعای اودکلن بازی داره و این دو کار رو در مجموعه نداشته باشه، نصف عمرش بر فناست! البته قیمت این دو یکم بالاست که با توجه پخش و ماندگاری فوق العاده بالاشون، ارزش خرید بالای دارند.
جالب اینجا بود که بنظرم اودکلن "درتی انگلیش" ترکیبی ظریف از روایح "پیور وود" و "الترا زست" به نظرم اومد ولی حیف که پخش و ماندگاری نداشت!:-(
رضا جان اگر اسانس این سه تا کار رو بشه برای پاتوق گیر بیاری فوق العاده میشه. مخصوصا درتی انگلیش با اون رایحه منحصر به فردش.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
کسی از دوستان هرود مارلی رو با توباکو وانیل همزمان استفاده کرده؟ به نظرم میرسه حداقل بهرام چنین تستی رو زده باشه!
سلام صبح همه دوستان عزيزم بخير و شادي
بنده ادكلنهاي هرود مارلي و توباكو وانيل تام فورد رو استفاده كرده ام ولي در مورد اسانسش چون استفاده نكردم ، نظري نميتونم بدم . ادكلنهاشون هر دو رايحه غالب تنباكو دارند و هرود تنباكويي خشك و خشن و تام فورد تنباكويي خيس و نمناك و لطيفتر و ملايمتر . استفاده ادكلن همزمان اين دو ، به نظرم اتفاق خاصي رو بوجود نمياره بلكه همه چيزو حتي به هم ميريزه . هرود نتهاي اولش بسيار بسيار دلپذيره و هر چي ميگذره تنباكويي خشك و تيزش بيشتر ميشه تا جايي كه به جز رايحه غالب تنباكويي تند و خشك چيزي نميمونه . تام فورد هم از اول تا آخرش به نظرم تنباكويي نرمتر و ملايمتر رو در كنار وانيل داره و انتظارم از تام فورد وانيل بيشتري بود كه متاسفانه اينطور نيست . اين دو تا كنار هم كيفيت و نتهاي هديكه رو خراب ميكنند. البته همش رو در مورد ادكلن عرض كردم .
رضا جان از سفارش سومم چند تاش رو تست كردم . به دليل اينكه حدود 12 - 13 تا سمپل و دكانت ديگه هم داشتم كه بايد تست ميكردم ، لذا دير شد. از لانويت كه قبلا خدمتتون عرض كردم خيلي خيلي خوشم اومد و در مورد ايسي مياكه هم بايد بگم كه چون قبلا ادكلنش رو. مصرف ميكردم ، اسانسش برام خيلي تند بود و حدود 40 درصد با اون تفاوت داشت . اين مهم نيست و نميخوام ادكلن و اسانسش رو با هم مقايسه كنم . نتهاي اولش رگه هايي از تندي و سوزش خفيف در بيني ام بوجود مياورد ولي نتهاي آخرش ملايم و مورد پسند بود و همون ايسي مياكه هميشگي بود . در مورد گري وتيور بايد بگم ادكلن اين را هم مصرف كردم ولي دور از قياس آنها بايد بگم كيفيت خيلي خوبي داشت و خيلي لذت بردم هر چند حدود 10 درصدي نسبت به ادكلنش تفاوت رايحه داشت و در كنار رايحه زيبايش يك بوي خاصي شبيه نفت مانند حس ميكنم . در مورد ديور هوم اينتنس بايد بگم واقعا عالي و بي نظير بود هر چند نسبت به ادكلنش 5 درصدي تفاوت رايحه داشت ولي اصلا نميشه از انصاف گذشت ، بسيار خوش رايحه و عالي بود. تحليل رايحه ها رو نميكنم كه همه قبلا اين كارو كردند .شنل چنس واقعا خوش رايحه و بطور خارق العاده اي از موندگاري برخورداره . براي امتحان 3 پاف از اون رو 4 روزه كه به كنار ميز كامپيوترم زدم ، هنوز از آن ناحيه از فضاي اتاق كاملا بوش مياد . از هر دو باربري ها ( لندن و ويكند ) بسيار بسيار خوشم اومد . خيلي رايحه هاي طبيعي و خوشي داشتند . اصلا احساس نكردم كه اسانس هستند . مخصوصا از لندن كه واقعا معركه بود . ويكند كمي عاشقانه تر و جوان پسند تره .
دوباره از لطف و زحمتي كه كشيدي تشكر ميكنم . انشاالله همراه سفارشهاي بعديم حتما حجم بالايي از ديور هوم اينتنس سفارش خواهم داد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همه رفقای عطربازم؛ روز همگی خوش؛
راستش رضاجان یکبار این تست رو انجام دادم که دوز تنباکو بره بالا ولی چون جنس تنباکوی "هرود" و "توباکو وانیل" باهم فرق داره چیز جالبی نشد. در مورد قهوه به نظرم به غیر از عطرهای گلی (غیر از آمواج گلد) با هر عطری با دوز مناسب استفاده بشه جواب میده.:)

سلام صبح همه دوستان عزيزم بخير و شادي
بنده ادكلنهاي هرود مارلي و توباكو وانيل تام فورد رو استفاده كرده ام ولي در مورد اسانسش چون استفاده نكردم ، نظري نميتونم بدم . ادكلنهاشون هر دو رايحه غالب تنباكو دارند و هرود تنباكويي خشك و خشن و تام فورد تنباكويي خيس و نمناك و لطيفتر و ملايمتر . استفاده ادكلن همزمان اين دو ، به نظرم اتفاق خاصي رو بوجود نمياره بلكه همه چيزو حتي به هم ميريزه . هرود نتهاي اولش بسيار بسيار دلپذيره و هر چي ميگذره تنباكويي خشك و تيزش بيشتر ميشه تا جايي كه به جز رايحه غالب تنباكويي تند و خشك چيزي نميمونه . تام فورد هم از اول تا آخرش به نظرم تنباكويي نرمتر و ملايمتر رو در كنار وانيل داره و انتظارم از تام فورد وانيل بيشتري بود كه متاسفانه اينطور نيست . اين دو تا كنار هم كيفيت و نتهاي هديكه رو خراب ميكنند. البته همش رو در مورد ادكلن عرض كردم .
من هرود و توباکو (هر دو اسانس) رو در کنار هم استفاده کردم به نحوی که رایحه غالب هرود باشه (توباکو با طعم هرود) و خوشم اومد. مقدار کمی قهوه هم در کنارش مصرف کردم و مست شدم! اسانس توباکو؛ وانیلش (بنا به توصیف شما از اودکلنش) بیشتره.
رضا جان اگر اسانس این سه تا کار رو بشه برای پاتوق گیر بیاری فوق العاده میشه. مخصوصا درتی انگلیش با اون رایحه منحصر به فردش.
اسانس درتی انگلیش رو ماهها پیش دیدم. توجهم رو جلب نکرد! یک بار دیگه بخاطر شما تست می کنم ببینم نظرم همونه یا نه.
از لانويت كه قبلا خدمتتون عرض كردم خيلي خيلي خوشم اومد و در مورد ايسي مياكه هم بايد بگم كه چون قبلا ادكلنش رو. مصرف ميكردم ، اسانسش برام خيلي تند بود و حدود 40 درصد با اون تفاوت داشت . اين مهم نيست و نميخوام ادكلن و اسانسش رو با هم مقايسه كنم . نتهاي اولش رگه هايي از تندي و سوزش خفيف در بيني ام بوجود مياورد ولي نتهاي آخرش ملايم و مورد پسند بود و همون ايسي مياكه هميشگي بود .
ایسی میاکه ات رو با فیکساتور لایت کن
در مورد ديور هوم اينتنس بايد بگم واقعا عالي و بي نظير بود هر چند نسبت به ادكلنش 5 درصدي تفاوت رايحه داشت ولي اصلا نميشه از انصاف گذشت ، بسيار خوش رايحه و عالي بود.
انشاالله همراه سفارشهاي بعديم حتما حجم بالايي از ديور هوم اينتنس سفارش خواهم داد.
علی جان پخش و موندگاری دیور هوم اینتس چند ساعت بود؟ شما اودکلنش رو هم مصرف کردی یک مقایسه ای بکنی؟ دیور هوم شما 10 گرم اسانس بوده با 4 گرم فیکساتور. یعنی غلظت 70 درصد.
شنل چنس واقعا خوش رايحه و بطور خارق العاده اي از موندگاري برخورداره . براي امتحان 3 پاف از اون رو 4 روزه كه به كنار ميز كامپيوترم زدم ، هنوز از آن ناحيه از فضاي اتاق كاملا بوش مياد . از هر دو باربري ها ( لندن و ويكند ) بسيار بسيار خوشم اومد . خيلي رايحه هاي طبيعي و خوشي داشتند . اصلا احساس نكردم كه اسانس هستند . مخصوصا از لندن كه واقعا معركه بود . ويكند كمي عاشقانه تر و جوان پسند تره .
من هر موقع نیاز به عطری دارم که آرومم کنه میرم سراغ باربری لندن. تحلیل شما از نت یا نتهای باربری لندن چیه؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام
هم پاتوقی های عزیز و بزرگوار
وقت بخیر وایام بکام
مدتی بود مشغله هام بسیارزیاد بود نشد مطلبی بگذارم
عزیزی از دوستانم لطف داشتند رایحه های طبیعت خوبی رو دراختیارم گذاشتند. و الان حدود 20 نت طبیعت از هر کدام 2میل دارم و قصد دارم از عزیزان کمک بگیرم جهت ساخت یک رایحه خوب
رایحه های من عبارتنداز
گل رز ، گل نرگس ،گل رزتا ، گل لیلی ، گل مگنولیا ، گل ارکیده ، گلهای وحشی ، بهارنارنج ، آلورا ، گل شاه پسند ، هندوانه ، طالبی ، لیموترش، گریپ فروت ، توت وحشی ، رایحه جنگل ، گیاهی ترکیبی ، گندم ، اسطوخودوس ، یاس سفید
این رایحه ها رو از میان 68 رایحه انتخاب کردم که کارسختی بود اما این 20 رایحه بسیار بسیار عالی بودند
اما بدلیل اینکه اکثر عزیزان در تلفیق نتها شامه خوبی دارند مثل آرش و بهرام عزیز و جناب قریشی هنرمند و آقارضا دل آهنگ خستگی ناپذیر و سایر عزیزان ، خواستم که از تخصص و مشاوره عزیزان استفاده کنم

باتشکر فراوان

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
الان حدود 20 نت طبیعت از هر کدام 2میل دارم و قصد دارم از عزیزان کمک بگیرم جهت ساخت یک رایحه خوب
رایحه های من عبارتنداز
گل رز ، گل نرگس ،گل رزتا ، گل لیلی ، گل مگنولیا ، گل ارکیده ، گلهای وحشی ، بهارنارنج ، آلورا ، گل شاه پسند ، هندوانه ، طالبی ، لیموترش، گریپ فروت ، توت وحشی ، رایحه جنگل ، گیاهی ترکیبی ، گندم ، اسطوخودوس ، یاس سفید
این رایحه ها رو از میان 68 رایحه انتخاب کردم که کارسختی بود اما این 20 رایحه بسیار بسیار عالی بودند
اما بدلیل اینکه اکثر عزیزان در تلفیق نتها شامه خوبی دارند مثل آرش و بهرام عزیز و جناب قریشی هنرمند و آقارضا دل آهنگ خستگی ناپذیر و سایر عزیزان ، خواستم که از تخصص و مشاوره عزیزان استفاده کنم
درود بر همه دوستان؛ صبح آدینه تون بخیر و خوشی؛
فردید جان؛ عطرها را بر اساس رایحه با هم می توان ترکیب کرد؛ نه اسم. هم چنین میزان مورد نیاز بسیار بیشتر از 2 میله؛ چون نیاز به حدس و خطا هست. توصیه موکد من به شما با توجه به تجارب قبلی تون پرهیز جدی از هر گونه ترکیبه.
خیلی ساده؛ از هر کدوم جدا جدا استفاده کنید و لذت ببرید!
سایر دوستان اگه نظر دیگه ای دارن بنویسن استفاده کنیم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
باسلام واحترام
هم پاتوقی های عزیز و بزرگوار
وقت بخیر وایام بکام
مدتی بود مشغله هام بسیارزیاد بود نشد مطلبی بگذارم
عزیزی از دوستانم لطف داشتند رایحه های طبیعت خوبی رو دراختیارم گذاشتند. و الان حدود 20 نت طبیعت از هر کدام 2میل دارم و قصد دارم از عزیزان کمک بگیرم جهت ساخت یک رایحه خوب
رایحه های من عبارتنداز

باتشکر فراوان

درود بر همه دوستان؛ صبح آدینه تون بخیر و خوشی؛
فردید جان؛ عطرها را بر اساس رایحه با هم می توان ترکیب کرد؛ نه اسم. هم چنین میزان مورد نیاز بسیار بیشتر از 2 میله؛ چون نیاز به حدس و خطا هست. توصیه موکد من به شما با توجه به تجارب قبلی تون پرهیز جدی از هر گونه ترکیبه.
خیلی ساده؛ از هر کدوم جدا جدا استفاده کنید و لذت ببرید!
سایر دوستان اگه نظر دیگه ای دارن بنویسن استفاده کنیم.

درود و آدینه روز بر دوستان عطرباز خوش؛
جناب مهندس چند وقتی بود جاتون خالی بود، خوشحالم که دوباره تشریف آوردید. مجموعه خوب و جالبی رو بدست آوردید، پیشنهاد منم مثل رضاجان هست. چون مقادیر عطرهاتون خیلی کمه، فکر میکنم که با استفاده از قطره چکان و ترکیب روی پارچه امتحان کنید بهتر باشه.

اتفاقا چندوقت پیش یکی از آشنایان که برای کریسمس رفته بود فرانسه، عطری رو با خودش آورده بود که نام آشنایی برای من نداشت. وقتی داخل اینترنت سرچ کردم فهمیدم برند قدیمی و سابقه داریه ولی متاسفانه من در ایران تا حالا نامی ازش نشنیده بودم.
http://www.fragrantica.com/perfume/Fragonard/Marche-aux-Fleurs-5065.html
در همون لحظه اول اسپری، اینقدر رایحه ها طبیعی و شفاف بود که ناخودآگاه حس کردم در یک باغ پر از گل هستم. من خودم چندان رابطه خوبی با عطرهای گلی ندارم ولی این عطر جزو استثنائات بود برای من. بخصوص که بوی گل مریم رو به وضوح میتونستم در این عطر حس کنم. ترکیب بوی گلها در این عطر فوق العاده بود.:)

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
علی جان پخش و موندگاری دیور هوم اینتس چند ساعت بود؟ شما اودکلنش رو هم مصرف کردی یک مقایسه ای بکنی؟ دیور هوم شما 10 گرم اسانس بوده با 4 گرم فیکساتور. یعنی غلظت 70 درصد.
سلام و ظهر همه دوستان عزیزم بخیر و شادی
رضا جان والا پخشش که عالی بود و موندگاریش هم ساعتش از دستم در رفته . بالای 48 ساعت هنوز داره بو میده . البته من به دو طرف گردنم دو پاف زدم و به پیراهنم مالیده شده و هنوز از پیراهنم بوی قشنگش بوضوح میاد . و وقتی اسپری کردم به راحتی در یک سالن 50 متری کاملا بوش تا وقتی که اونجا بودیم میومد ( 4 ساعتی آنجا بودیم ) . البته که ادکلنش از نظر موندگاری اصلا قدرت رقابت با این اسانس خارق العاده رو نداره به نظرم. البته این مقادیر را که فرمودی میشه غلظت 40 درصد نه 70 درصد و به پیشنهاد دوستان بود که بهترین حالتش رو 40 درصد انتخاب کردم. ( 10 به 4 گرم = 40 درصد ) قصد دارم دیگه دنبال ادکلنش که خیلی حرف و حدیث دنبالش هست نروم . چون ریفورموله شده و پخش و موندگاریش رو کاملا از دست داده و قصدم اینه همراه سفارشهای بعدیم به شما این دیور هوم اینتنس رو با حجم زیادتری سفارش بدم . رضا جان قدر این اسانست رو بدون . به نظرم حیفه که حتی یک قطره اش حروم بشه.
در مورد باربری لندن باید بگم که مشخصا رایحه غالبش برگ توتونه و اون هم از نوعی که اصلا مثل هرود برام آزار دهنده نیست یا مثلا مثل توتون توباکو وانیل تام فورد نیست . یا مثلا میشه با توتون ورساچه من خیلی کم شبیه دونست . نوع رایحه توتونش چون با رایحه مر شیرین در نت آخرش همراهند یه نوع رایحه ملایم و دوست داشتنی از توتون رو ارائه میده که بعد از نتهای اول که سریع میگذرند ، مرتب و یکنواخت با ملایمت و لطافت خاصی تا آخرش ادامه داره . نتهای اولش هم مشخصا دارچین و لاوندره که به همراه بوی کمی ترش ترنج و مرکبات بویی بسیار دلنشینه و در ادامه با چرم سنگین ترکیب میشه و رفته رفته اون توتون و مر جای همه اینها رو میگیرن و تا آخر ادامه دارن. موندگاریش و پخشش کاملا راضی کننده بود . مخصوصا اگه روی لباس اسپری بشه بالای یک روز شاید هم بیشتر میمونه .
رضا جان پیشنهاد میکنم باربری دبیت ( The Beat ) رو هم اگه اسانسی مثل این دو تا باربری که داری ، داشت حتما به مجموعه ات اضافه بفرما . بویی مردانه تر از این دو باربری داره و خیلی جالبه

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
من از روز اولی که با این پاتوق آشنا شدم یه چیز همیشه برام سوال بود، که این قضیه شرکتهای فرانسوی و سوییسی چیه؟! چرا یه سری از دوستان، کشور سازنده اسانس اینقدر براشون مهمه؟! و اینکه در اوایل کار پاتوق، خود رضاجان هم اسانسها رو بر حسب سوییسی و فرانسوی تقسیم بندی کرده بود، علت این تقسیم بندی چیه؟! جالب اینجاست که این سوالات عملا هیچ کمکی به دانستن کیفیت اسانس و رایحه اون نداره! چون اصولا اسانسها به صورت فله هستند و به راحتی میشه در اونها دخل و تصرف کرد و از همه مهمتر اینکه کیفیت و نوع رایحه یک اسانس بیشتر از همه به دلخواه و درخواست سفارش دهنده بستگی داره تا شرکت سازنده و یا کشور سازنده اون اسانس! پس با این اوصاف من جملاتی رو که به رضاجان در گفتگوی خصوصی گفته بودم، برای شما هم نقل میکنم که "من چه اهمیتی برام داره که این اسانس فرانسویه یا سوییسیه یا ژاپنیه:)-)) من برام کیفیت مهمه! حالا میخواد ساخت افغانستان باشه یا اینکه تو زیر زمین خونتون خودت درست کرده باشی..."
البته این نظر شخصی منه ولی شاید به دور از واقعیت نباشه وقتی که میبینیم حتی اودکلن ها هم از یک برند خاص، بسته به سال ساخت و وارد کننده محترم، کیفیت رایحه و حتی بوی متفاوتی دارند.

پ.ن 1: جدای از تمامی این موارد، نه در کار اسانس بلکه در خیلی از کارهای دیگه، یکی از اسرار یک فروشنده، منبع تامین کننده اجناس اون فروشنده است. و این حق مسلم اون فروشنده است که منبع تامین جنسش رو به بقیه نگه. پس گفتن یا نگفتن این مساله دلیل بر کلاهبرداری نیست بلکه استفاده از روشهای فریبکارانه برای جلب مشتری، مصداق بارز کلاهبرداریه!

پ.ن 2: اگر این پاتوق با این صفا و صمیمیت و تضارب آراء وجود داره، ربطی به کیفیت و اسانسهای ساخت فلان کشورش نیست بلکه به افرادیه که در این جا دور هم جمع شدند تا به دور از فضای ناخوشایند این روزهای جامعه، لختی بیاسایند و راجع به مسائل مورد علاقشون باهم گفتگو کنند. به قول حضرت حافظ:

عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت

که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش

هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

همه کس طالب یارند چه هشیار و چه مست

همه جا خانه عشق است چه مسجد چه کنشت

سر تسلیم من و خشت در میکده‌ها

مدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت

ناامیدم مکن از سابقه لطف ازل

تو پس پرده چه دانی که که خوب است و که زشت

نه من از پرده تقوا به درافتادم و بس

پدرم نیز بهشت ابد از دست بهشت

حافظا روز اجل گر به کف آری جامی

یک سر از کوی خرابات برندت به بهشت

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
پ.ن 1: جدای از تمامی این موارد، نه در کار اسانس بلکه در خیلی از کارهای دیگه، یکی از اسرار یک فروشنده، منبع تامین کننده اجناس اون فروشنده است. و این حق مسلم اون فروشنده است که منبع تامین جنسش رو به بقیه نگه. پس گفتن یا نگفتن این مساله دلیل بر کلاهبرداری نیست بلکه استفاده از روشهای فریبکارانه برای جلب مشتری، مصداق بارز کلاهبرداریه!
سلام..
دقیقا درسته!
تقریبا توی تمام صنفهای بازاری منبع تامین جنس رو مخفی نگه میدارند و این اصلا چیز بدی نیست و در واقع اصول کار و بازاری بودن همینه. بالاخره درآمد فروشنده از همین زحمت و تجربه و اعتمادی که بواسطه اونها بین مشتریهاش بوجود آورده، تضمین میشه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
نه در کار اسانس بلکه در خیلی از کارهای دیگه، یکی از اسرار یک فروشنده، منبع تامین کننده اجناس اون فروشنده است. و این حق مسلم اون فروشنده است که منبع تامین جنسش رو به بقیه نگه. پس گفتن یا نگفتن این مساله دلیل بر کلاهبرداری نیست بلکه استفاده از روشهای فریبکارانه برای جلب مشتری، مصداق بارز کلاهبرداریه!

پ.ن 2: اگر این پاتوق با این صفا و صمیمیت و تضارب آراء وجود داره، ربطی به کیفیت و اسانسهای ساخت فلان کشورش نیست بلکه به افرادیه که در این جا دور هم جمع شدند تا به دور از فضای ناخوشایند این روزهای جامعه، لختی بیاسایند و راجع به مسائل مورد علاقشون باهم گفتگو کنند.
2fkmlb5ht3kw42f6mqe.jpg

اینم اسپند برای سلامتی اهالی پاتوق!

سلام..
دقیقا درسته!
تقریبا توی تمام صنفهای بازاری منبع تامین جنس رو مخفی نگه میدارند و این اصلا چیز بدی نیست و در واقع اصول کار و بازاری بودن همینه. بالاخره درآمد فروشنده از همین زحمت و تجربه و اعتمادی که بواسطه اونها بین مشتریهاش بوجود آورده، تضمین میشه.
عزیزم من درآمد اصلیم از شغلم در صنعت نساجیه. عطربازی عشق و تخصصمه که در وقت فراغت بهش می پردازم. البته بسیاری از دوستان چه از طریق اینترنت و چه بیرون از اینجا عطرشون رو از من می گیرن و بخش قابل توجهی شون عطرهای ساخت خودم رو می خوان. هم از نظر کیفیت خیالشون تخته هم پایین ترین قیمت رو برای هر گرم اسانس خالص میدن.
رضا جان والا پخشش که عالی بود و موندگاریش هم ساعتش از دستم در رفته . بالای 48 ساعت هنوز داره بو میده . البته من به دو طرف گردنم دو پاف زدم و به پیراهنم مالیده شده و هنوز از پیراهنم بوی قشنگش بوضوح میاد . و وقتی اسپری کردم به راحتی در یک سالن 50 متری کاملا بوش تا وقتی که اونجا بودیم میومد ( 4 ساعتی آنجا بودیم ) . البته که ادکلنش از نظر موندگاری اصلا قدرت رقابت با این اسانس خارق العاده رو نداره به نظرم. البته این مقادیر را که فرمودی میشه غلظت 40 درصد نه 70 درصد و به پیشنهاد دوستان بود که بهترین حالتش رو 40 درصد انتخاب کردم. ( 10 به 4 گرم = 40 درصد ) قصد دارم دیگه دنبال ادکلنش که خیلی حرف و حدیث دنبالش هست نروم . چون ریفورموله شده و پخش و موندگاریش رو کاملا از دست داده و قصدم اینه همراه سفارشهای بعدیم به شما این دیور هوم اینتنس رو با حجم زیادتری سفارش بدم . رضا جان قدر این اسانست رو بدون . به نظرم حیفه که حتی یک قطره اش حروم بشه.
بله علی جان؛ این اسانس دیور به نظرم بهترین دیور موجوده و هنوز رو دستش ندیدم. من متوجه نحوه محاسبه شما نمیشم. از 14 گرم وزن کل؛ ده گرمش اسانسه. از صد گرم (درصد) میشه 71.42 یعنی غلظت اسانس 71.42 درصده. عدد 40 رو شما چطور حساب می کنی؟

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
اینم اسپند برای سلامتی اهالی پاتوق!

عزیزم من درآمد اصلیم از شغلم در صنعت نساجیه. عطربازی عشق و تخصصمه که در وقت فراغت بهش می پردازم. البته بسیاری از دوستان چه از طریق اینترنت و چه بیرون از اینجا عطرشون رو از من می گیرن و بخش قابل توجهی شون عطرهای ساخت خودم رو می خوان. هم از نظر کیفیت خیالشون تخته هم پایین ترین قیمت رو برای هر گرم اسانس خالص میدن.
سو تفاهم نشه، کلی گفتم..

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام
تشکر از لطف عزیزان و نظراتشوون رو دارم
دنیای عطربازی دنیایی هنرمندانه و وسوسه گرا است
اعتیاد و تنوع طلبی در این دنیای رایحه ، ول کن نیست
چند شب قبل با رایحه هایی غیراز این 20 رایحه که داشتم عطرهایی که خوب شدند
نارنگی و پرتقال و چای سبز و انار و خیار و نعناع و کاج و اکالیپتووس و مشک ختن
ترکیبی شد لذت بخش

راستی یک رایحه طبیعت که دیدم وجود داره و برام وجودش جالب بود رایحه پودر بچه بود
بااینکه از رایحه اش خوشم نیوومد اما فکر کنم در چندین ادکلن از این رایحه استفاده کردند
البته الان ذهنم یاری نمیده کدوم ادکلنها بودند

بالا