برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ در ارتباط با مشكلات ناشي از لپتاپ

amin khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام من لپ تاپم acer v3 772g-7616 هستش
وقتی کلید F2 یا F12 رو میزنم و وارد صفحه ی بایوسش میشم گزینه ای که دمای فعلی لپ تاپ رو نشون بده نداره
یعنی یه صفحه مث این:
1 - کسی میدونه چجوری باید بیارمش؟
از نرم افزارهایی مث hwmonitor و real temp نمیخوام استفاده کنم ، میخوام از تو خود بایوس ببینم و اون قسمتی که دما اگر به حدی برسه ریستارت بکنه رو ببینم...

2 - دمای سی پی یو لپ تاپ ها معمولا اگه به چند درجه برسه ریستارت میشه؟
ممنون از دوستان

00087976931607851909.png

40017659919389148742.jpg

poshtiban

Registered User
لایک‌ها
9
سلام

دوستان من چند وقت پیش یه Macbook pro retina 13 inch خریدم که مشکل پیدا کرد و یکبار تعمیر شد و دوباره همون مشکل براش پیش اومد و گفتن که مشکل cpu پیدا کرده و باید بره خارج کشور واسه گارانتی.
الان حدود 3 ماه بیشتر از گارانتیش نمونده...
کسی لپتاپ رو به همین شکلی که هست از من خرید می کنه ؟ یا کسی هست که لپتاپ رو بهش تحویل بدم و بفرسته گارانتی و پیگیر کارش بشه و هزینشو بگیره ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام من لپ تاپم acer v3 772g-7616 هستش
وقتی کلید F2 یا F12 رو میزنم و وارد صفحه ی بایوسش میشم گزینه ای که دمای فعلی لپ تاپ رو نشون بده نداره
یعنی یه صفحه مث این:
1 - کسی میدونه چجوری باید بیارمش؟
از نرم افزارهایی مث hwmonitor و real temp نمیخوام استفاده کنم ، میخوام از تو خود بایوس ببینم و اون قسمتی که دما اگر به حدی برسه ریستارت بکنه رو ببینم...

2 - دمای سی پی یو لپ تاپ ها معمولا اگه به چند درجه برسه ریستارت میشه؟
ممنون از دوستان

00087976931607851909.png

40017659919389148742.jpg

تو بایوس لپتاپ ها چنین گزینه ای به خاطر مینیمال کردن بایوس استفاده نمیشه . تنها راهش نرم افزاره

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام

دوستان من چند وقت پیش یه Macbook pro retina 13 inch خریدم که مشکل پیدا کرد و یکبار تعمیر شد و دوباره همون مشکل براش پیش اومد و گفتن که مشکل cpu پیدا کرده و باید بره خارج کشور واسه گارانتی.
الان حدود 3 ماه بیشتر از گارانتیش نمونده...
کسی لپتاپ رو به همین شکلی که هست از من خرید می کنه ؟ یا کسی هست که لپتاپ رو بهش تحویل بدم و بفرسته گارانتی و پیگیر کارش بشه و هزینشو بگیره ؟
وقتی دستگاه باز شده گارانتی به هیچ عنوان قبول نمیکنه
در بازارچه تاپیک بزنید .

poshtiban

Registered User
لایک‌ها
9
وقتی دستگاه باز شده گارانتی به هیچ عنوان قبول نمیکنه
در بازارچه تاپیک بزنید .
ولی من سرچ کردم و نوشته که باز کردن پشت macbook گارانتی رو باطل نمی کنه.
https://discussions.apple.com/thread/4752324?tstart=0
کسی هم که تعمیرش کرد می گفت خیلی بستگی داره کسی که می بره واسه گارانتی داخل اپل استور چقدر اونجا برش داشته باشه... می گفت برش داشته باشه احتمالا قبول می کنند !!!
کسی تایید می کنه همچین چیزی رو ؟!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

poshtiban

Registered User
لایک‌ها
9
شما میگید تعمیر شده و بدون شک گارانتیش باطله .
کسی هم که تعمیرش کرد می گفت خیلی بستگی داره کسی که می بره واسه گارانتی داخل اپل استور چقدر اونجا برش داشته باشه... می گفت برش داشته باشه احتمالا قبول می کنند !!!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
اونجا ایران نیست که برش و ..... تاثیر داشته باشه . اون لینک هم که دادی برای اون کاور رم و هارد بود نه کل دستگاه

amin khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
تو بایوس لپتاپ ها چنین گزینه ای به خاطر مینیمال کردن بایوس استفاده نمیشه . تنها راهش نرم افزاره
مرسی ، سوالم اینه که سی پی یو لپ تاپ ها تا چند درجه برسه لپ تاپ ریستارت میشه؟
این در حالت فول لود با real temp و hw monitor اندازه میگیرم به 95 درجه هم میرسه هیچ اتفاقی نمیافته و لپ تاپ ریستارت نمیشه ، میترسم بسوزه یه موقع....

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مرسی ، سوالم اینه که سی پی یو لپ تاپ ها تا چند درجه برسه لپ تاپ ریستارت میشه؟
این در حالت فول لود با real temp و hw monitor اندازه میگیرم به 95 درجه هم میرسه هیچ اتفاقی نمیافته و لپ تاپ ریستارت نمیشه ، میترسم بسوزه یه موقع....
خاموش میشه ریست نمیشه
اون در طولانی مدت مشکل ایجاد میکنه دستگاه باید سرویس بشه و مشکلش حل بشه

amin khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خاموش میشه ریست نمیشه
مرسی
آخه من زنگ زدم گارانتیش ، گفتم که با hwmonitor دما تا 95 میره
گفت خب بعدش چی میشه ریستارت یا خاموشی چیزی میشه گفتم نه
گفت خب وقتی هیچ اتفاقی نمیافته یعنی داره کارش رو درست انجام میده و خود لپ تاپ خیلی هوشمندتر از اون نرم افزارا عمل میکنه ، تو دمای بالاتر از 80 درجه دیگه معمولا لپ تاپها ریستارت میشن ، 95 درجه که دیگه خیلی مسخره است ، اون نرم افزارا نمیتونن درست اندازه گیری کنن دارن اشتباه نشون میدن شما خیالتون راحت باشه ، در ضمن شما گارانتی داری اگه یه روز سوخت خب گارانتی براتون عوض میکنه
حالا ما که شانس نداریم میترسم یه روز بعد از اتمام گارانتیش بسوزه...
به نظر شما این نرم افزارا همه جور سی پی یو رو درست نشون میدن؟یعنی امکان داره نرم افزار اشتباه داره نشون میده و دما پایین تر از این مقدار باشه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مرسی
گفت خب وقتی هیچ اتفاقی نمیافته یعنی داره کارش رو درست انجام میده و خود لپ تاپ خیلی هوشمندتر از اون نرم افزارا عمل میکنه ، تو دمای بالاتر از 80 درجه دیگه معمولا لپ تاپها ریستارت میشن ، 95 درجه که دیگه خیلی مسخره است ، اون نرم افزارا نمیتونن درست اندازه گیری کنن دارن اشتباه نشون میدن شما خیالتون راحت باشه ، در ضمن شما گارانتی داری اگه یه روز سوخت خب گارانتی براتون عوض میکنه
به نظر شما این نرم افزارا همه جور سی پی یو رو درست نشون میدن؟یعنی امکان داره نرم افزار اشتباه داره نشون میده و دما پایین تر از این مقدار باشه؟
نرم افزارها درصد خطا دارند تو این حرفی نیست . شما حتما یه کول پد مناسب تهیه کنید .

mojtaba-x

Registered User
لایک‌ها
55
خاموش میشه ریست نمیشه
نه مشکل ایجاد نمیکنه!
ببینید یه دمای حد اکثر قابل تحمل توسط سی پی یو داریم و یه دمای حداکثر کارایی که مثلا تو مدل پردازنده من این دما حدود ۹۴ درجه هست اما حد اکثر دمای تحملی پردازنده ۱۰۵ درجه هست که وقتی به ۱۰۰ برسه سیستم خاموش میشه(تاحالا نرسیده ولی شده زی یک روز تمام ۹۴−۹۵ درجه باشه)

مرسی

خطا دارن ولی نه ۱۰−۲۰ درجه!
همون سنسوری که دمای پردازنده رو به برنامه hwmonitor میده به خود سیستم هم گزارش میده!
پس اختلاف دما حد اکثر ۲−۳ درجه هست نه بیشتر!
باید بگم که لپ تاپ من بیش از ۲ ساله که پروسه های سنگین لود میکنم اینجوری میشه و مشکلی نداره!
میتونید برای کمتر کردن از دما کولپد استفاده کنید!
فقط تنها موردی که ممکنه پیش بیاد خراب شدن فن هست که من تا حالا نداشتم خدا رو شکر!

Last edited by a moderator:

enep2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من لپ تاپ Asus G551vw رو مدتی ست که خریدم. از روز اول، هنگام پخش فیلم یا در هنگام بازی کردن، جاهایی که صحنه فیلم یا بازی تاریک بود، مثلا در هنگام شب، لپ تاپ خودش صفحه رو میومد روشن تر کنه، ولی بصورتی که یک لایه نور روی صفحه قرار میداد و تصویر اصلی خیلی بد دیده میشد. انگار که لباس مشکی رو بد شسته باشن و بور شده باشه. چندجا تو اینترنت هم سرچ کردم، همه power saving , auto balance ویندوز و درایور اdنتل و انویدیا رو هم غیرفعال کردم. ولی درست نشد. درایور ها هم به اخرین ورژن اپدیت هستن. بایوس هم اخرین ورژن کردم، باز هم درست نشد. ویندوز نصب رو لپتاپ هم 10 64 بیت هست.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
من لپ تاپ Asus G551vw رو مدتی ست که خریدم. از روز اول، هنگام پخش فیلم یا در هنگام بازی کردن، جاهایی که صحنه فیلم یا بازی تاریک بود، مثلا در هنگام شب، لپ تاپ خودش صفحه رو میومد روشن تر کنه، ولی بصورتی که یک لایه نور روی صفحه قرار میداد و تصویر اصلی خیلی بد دیده میشد. انگار که لباس مشکی رو بد شسته باشن و بور شده باشه. چندجا تو اینترنت هم سرچ کردم، همه power saving , auto balance ویندوز و درایور اdنتل و انویدیا رو هم غیرفعال کردم. ولی درست نشد. درایور ها هم به اخرین ورژن اپدیت هستن. بایوس هم اخرین ورژن کردم، باز هم درست نشد. ویندوز نصب رو لپتاپ هم 10 64 بیت هست.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
به خاطر بک لایت پنل هست . کار خاصی نمیشه کرد .

enep2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به خاطر بک لایت پنل هست . کار خاصی نمیشه کرد .
ممنون از راهنماییتون. اخه بقیه دوستان که این مدل رو دارند، همچین مشکلی رو نداشتن.
یعنی میفرمایید که مشکل سخت افزاری نیست؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون از راهنماییتون. اخه بقیه دوستان که این مدل رو دارند، همچین مشکلی رو نداشتن.
یعنی میفرمایید که مشکل سخت افزاری نیست؟
باید تعمیرکار از نزدیک ببینه . با توضیحات شما نمیشه تشخیص داد .

ehsanghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست گرامي اول اينكه بي زحمت مباحث مربوط را در بخش لپتاپ مطرح فرماييد.دوم اينكه يك سري مشخصات از لپتاپ و مودمتان بدهيد تا بهتر بتوانم شما را راهنمايي كنم.موفق باشيد.
سلام میشه بیزحمت ادرس ایمیلتونو بدید

enep2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان. من لپ تاپ asus g551 دارم. هنگامی که فیلم میبینم، وقتی که زیرنویس srt به یلم اضافه میکنم که فیلم رو با زیرنویس ببینم، جاهایی که صحنه های فیلم تاریک میشه، لپ تاپ خودش میاد صفحه رو روشن کنه ولی بدتر میشه تصویر و روشن ناواضح میشه. ولی وقتی زیرنویس نیست، همچین مشکلی نیست و همه چی خوبه. تو بازی ها هم این مشکل وجود داره. مثلا تو بازی کالاف یا اسسین کرید، جاهایی که دیالوگ داره و زیرنویس میاد، صفحه به این مشکل برمیخوره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

amin khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نرم افزارها درصد خطا دارند تو این حرفی نیست . شما حتما یه کول پد مناسب تهیه کنید .
ممنون ولی من کول پد deep cool مدل x8 هم خریدم براش ، ولی نهایتا یک تا دو درجه خنک تر میشه ، یعنی تقریبا تاثیری نداره...
کول پد حدودا چند درجه خنک تر میکنه لپ تاپ رو؟

بالا