برگزیده های پرشین تولز

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

chama

Registered User
لایک‌ها
241
منم یدونه توشیبا یک ترا لپتاپی برای یکی از دوستام گرفتم دقیقا همینجوری بود
البته گارانتی نداشت
شما در نهایت چیکار کردید؟
الآن اون هارد را دارید؟
سالمه ؟

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
یک هارد یک ترا لب تاپ توشیبا دوماهه خریدم.
با دوسال گارانتی تعویض.
حالا بعضی اوقات سرعتش تا 600 کیلوبایت میاد پایین و صدای خیلی کم تک تک هم میده.
اما عموما سرعت خوبی داره.
با نرم افزار های مختلف تست کردم بد سکتور نداره.
حالا نمیدونم مشکلش چیه؟
میخوام ببرم گارانتی نگرانم زمان تست توسط مسئول گارانتی مثل بنز کار کنه!!!
سلام
متاسفانه هاردهای توشیبا کیفیت ساخت خوبی ندارن و درصد خرابیشون بالاست
یه عکس از تب Health نرم افزار HD Tune از هاردتون قرار بدین تا وضعیت سلامتش بررسی بشه

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314

play1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان

این عکس هارد یکی از دوستامه که خریده. الان میخواد بدونه اون همه عدد که علامت زده شده نشان از کارکرد هارد و روشن بودن اون بوده؟ یعنی 240 میلیون ساعت کار کرده ؟! :)

و سوال دیگه : چه دمایی برای هارد اکسترنال نشانه ی هشدار و داغ شدنه

فایل های ضمیمه

• 1.jpg
    1.jpg
    109.8 KB · نمایش ها: 15
Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان

این عکس هارد یکی از دوستامه که خریده. الان میخواد بدونه اون همه عدد که علامت زده شده نشان از کارکرد هارد و روشن بودن اون بوده؟ یعنی 240 میلیون ساعت کار کرده ؟! :)

و سوال دیگه : چه دمایی برای هارد اکسترنال نشانه ی هشدار و داغ شدنه
سلام فعلا مشکلی نداره و تبدیل به ارور نشده

play1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یه سوال دیگه خدمت اساتید داشتم:

معمولا عمر مفید یک هارد چند روزه؟ یا چند ساعته؟

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
یه سوال دیگه خدمت اساتید داشتم:

معمولا عمر مفید یک هارد چند روزه؟ یا چند ساعته؟
بستگی به کیفیت ساخت هارد و شرایط استفاده از هارد داره از قبیل میزان رید و رایت هارد که هر چقدر بالاتر باشه استهلاک قطعات مکانیکی بالاتر میره
و دمای کاری هارد، شوک و ضربه نخوردن هارد و ...
ممکنه هاردی که در شرایط خوب نگهداری بشه تا 10 سال و یا حتی بیشتر هم عمر کنه
و همینطور هاردی که در شرایط بد نگهداری بشه ممکنه تا 1 سال و حتی چند ماه کار کنه
اصولا هارد دیسک قطعه حساسی هست ...

play1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بستگی به کیفیت ساخت هارد و شرایط استفاده از هارد داره از قبیل میزان رید و رایت هارد که هر چقدر بالاتر باشه استهلاک قطعات مکانیکی بالاتر میره
و دمای کاری هارد، شوک و ضربه نخوردن هارد و ...
ممکنه هاردی که در شرایط خوب نگهداری بشه تا 10 سال و یا حتی بیشتر هم عمر کنه
و همینطور هاردی که در شرایط بد نگهداری بشه ممکنه تا 1 سال و حتی چند ماه کار کنه
اصولا هارد دیسک قطعه حساسی هست ...

ممنون از پاسخ شما...

چند سوال دیگه داشتم اگه لطف کنید پاسخ بدید ( میبخشید آماتوری و هزار بحث و سوال توی ذهن )

-چرا روی بعضی ssd ها نوشته مثلا عمر مفید مثلا 1 میلیون ساعت؟! یعنی بعد اون تایم دیگه نمیشه از هارد استفاده کرد؟
-بهترین دما برای هارد اکسترنال و اینترنال چند درجه ست ؟
-اگه داخل هارد فقط اطلاعات بریزیم عمر بیشتری میکنه یا از اطلاعات داخلش کپی برداریم؟

سوال آخری در مورد یدونه هارد اکسترنال هستش با کارکرد حدود 3 سال که گاهی وقتا صدای جیک جیک ازش میاد بعدش درایو هارد میپره از مای کامپیوتر باید از برق کشید تا دومرتبه بشه ازش استفاده کرد .... حالا این هارد دیگه عمر خودشو کرده و داره خاموش میشه؟ یا مشکل جزیی داره و قابل استفاده ست حالاحالاها؟؟

بازم ممنون از وقتی که میزارید

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
ممنون از پاسخ شما...
چند سوال دیگه داشتم اگه لطف کنید پاسخ بدید ( میبخشید آماتوری و هزار بحث و سوال توی ذهن )
-چرا روی بعضی ssd ها نوشته مثلا عمر مفید مثلا 1 میلیون ساعت؟! یعنی بعد اون تایم دیگه نمیشه از هارد استفاده کرد؟
اون عدد یک تخمین هست که شرکت سازنده برای نشان دادن کیفیت تولیدش میزنه و ملاک نیست
-بهترین دما برای هارد اکسترنال و اینترنال چند درجه ست ؟
دمای ایده آل هر هارد بستگی به برند و مدل اون متفاوت هست اصولا در دیتا شیت هارد این مورد ذکر میشه
-اگه داخل هارد فقط اطلاعات بریزیم عمر بیشتری میکنه یا از اطلاعات داخلش کپی برداریم؟
اگه هارد مدام در حال خواندن و نوشتن اطلاعات باشه زودتر مستهلک میشه (مثل هاردهایی که روشون ویندوز هست)
سوال آخری در مورد یدونه هارد اکسترنال هستش با کارکرد حدود 3 سال که گاهی وقتا صدای جیک جیک ازش میاد بعدش درایو هارد میپره از مای کامپیوتر باید از برق کشید تا دومرتبه بشه ازش استفاده کرد .... حالا این هارد دیگه عمر خودشو کرده و داره خاموش میشه؟ یا مشکل جزیی داره و قابل استفاده ست حالاحالاها؟؟
باید تست سلامت ازش بگیرین
عکس از تب health نرم افزار hd tune هارد را قرار بدین تا وضعیت سلامتش بررسی بشه
بازم ممنون از وقتی که میزارید
خواهش میکنم دوست عزیز

play1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
باید تست سلامت ازش بگیرین
عکس از تب health نرم افزار hd tune هارد را قرار بدین تا وضعیت سلامتش بررسی بشه

متاسفانه هارد به رحمت ایزدی پیوست ! کاش زودتر مورد برسی قرار میدادم...حیف

ممنون بابت راهنمایی و پاسخ

play1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دمای ایده آل هر هارد بستگی به برند و مدل اون متفاوت هست اصولا در دیتا شیت هارد این مورد ذکر میشه

دیتا شیت هارد کجا میشه دقیقا؟؟

مثلا دمای هاردم گاهی وقتا تا 51 درجه بالا میره / موردی پیش نمیاد براش ؟ یا یدونه فن روش نصب کنم

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314

مثلا دمای هاردم گاهی وقتا تا 51 درجه بالا میره / موردی پیش نمیاد براش ؟ یا یدونه فن روش نصب کنم
شما حتما تهویه کیست رو درست کن دمای 51 درجه برای هارد بالاست
معمولا بین 30 تا 45 درجه کار میکنن هاردها

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199

دیتا شیت هارد در سایت سازنده اون هست و هر مدل با مدل دیگه فرق داره
ولی به طور کلی دمای مطمئن برای هارد تا 45 درجه هست

ali0z

Registered User
لایک‌ها
70
سلام دوستان خسته نباشید
من یک کامپیوتر دارم زیاد قدیمیهم نیست 3 سال میشه بستمش. این کامپیوتر رو حدود یه سال ازش استفاده نکردم یا خیلی کم استفاده میکردم مثلا ماهی یکی دوبار اگه روشنش میکردم
چند روز پیش خاستم باهاش کار کنم متوجه دم کامپیوتر موقع بالا اومدن قفل میکنه و ویندوز کامل بالا نمیاد ، ریست کردم کامپیوترو باز هم مشکل لرطرف نشد تا اینکه چراغ فعالیت هارد رو دیدم، فهمیدم مشکل مرتبط با هارد هستش، لذا زمانیکه قفل میکرد چراغ هارد نشون میداد که طرفیت فعالیت هارد پر شده...
دوباره که ریست کردم، همینکه قفل کرد یه ضربه کوچیک به هارد دیسک زدم، و مشکل برطرف شد! دقیقا وسط بازی هم فقل میکرد با صربه زدن به هارد انگار هارد ادامه فعالیتشو میکرد و از اون قسمت بد سکتور رد میشد یا یه همچین چیزی
حدود یه هفتهگذشت دیروز ک خاستم روشن کنم دیدم به هیچ وجه دیگه کامپیوتر بالا نمیاد نه با ضربه وارد کردن، نه با ویندوز عوض کردن فرمت کردن هارد، جابجا کردن ساتا ها به هیچ شکلی کامپیوتر بالا نمیاد این دفعه.

دوستان راه حلی هست حد اقل یجوری کامپیوتر رو بالا بیارم اطلاعات شخصیمو از توش بردارم؟ چون مشکل بدسکتور بودن مربوط به درایو سی هستش من اطلاعات درایو دی رو میخام بردارم.
نظر خودم اینه ک هاردو وصلش کنتم به یه کیس دیگه ولی نمیدونم جواب میده اینطوری یا اینکه نه.
کسی ایده ای داره؟
باتشکر و احترام

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان خسته نباشید
من یک کامپیوتر دارم زیاد قدیمیهم نیست 3 سال میشه بستمش. این کامپیوتر رو حدود یه سال ازش استفاده نکردم یا خیلی کم استفاده میکردم مثلا ماهی یکی دوبار اگه روشنش میکردم
چند روز پیش خاستم باهاش کار کنم متوجه دم کامپیوتر موقع بالا اومدن قفل میکنه و ویندوز کامل بالا نمیاد ، ریست کردم کامپیوترو باز هم مشکل لرطرف نشد تا اینکه چراغ فعالیت هارد رو دیدم، فهمیدم مشکل مرتبط با هارد هستش، لذا زمانیکه قفل میکرد چراغ هارد نشون میداد که طرفیت فعالیت هارد پر شده...
دوباره که ریست کردم، همینکه قفل کرد یه ضربه کوچیک به هارد دیسک زدم، و مشکل برطرف شد! دقیقا وسط بازی هم فقل میکرد با صربه زدن به هارد انگار هارد ادامه فعالیتشو میکرد و از اون قسمت بد سکتور رد میشد یا یه همچین چیزی
حدود یه هفتهگذشت دیروز ک خاستم روشن کنم دیدم به هیچ وجه دیگه کامپیوتر بالا نمیاد نه با ضربه وارد کردن، نه با ویندوز عوض کردن فرمت کردن هارد، جابجا کردن ساتا ها به هیچ شکلی کامپیوتر بالا نمیاد این دفعه.

دوستان راه حلی هست حد اقل یجوری کامپیوتر رو بالا بیارم اطلاعات شخصیمو از توش بردارم؟ چون مشکل بدسکتور بودن مربوط به درایو سی هستش من اطلاعات درایو دی رو میخام بردارم.
نظر خودم اینه ک هاردو وصلش کنتم به یه کیس دیگه ولی نمیدونم جواب میده اینطوری یا اینکه نه.
کسی ایده ای داره؟
باتشکر و احترام

کانکتور های هارد را با گوش پاک کن و الکل سفید تمیز کنید . صبر کنید تا خشک بشه
کابل ساتا متصل به هارد را تعویض کنید و مجدد تست کنید .

korosah

Registered User
لایک‌ها
402
دوستان من یه هارد اکسترنال مای پاسپورت دارم نمیدونم چه اتفاقی افتاده الان درایو رو دارم و براحتی بالا میاد اما چیزی میخوام داخل هارد بریزم مثلا یه فایل خیلی خیلی کند کپی میشه یا اگر بخوای فایل با حجم بالا بریزی که هیچ زمانی مثلا 1 روز رو نشون میده
کپی و پیست کردن کلا کنده شده
با برنامه لو لول فرمت هم چند روزی طول کشید اما مشکل همچنان باقی است

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
دوستان من یه هارد اکسترنال مای پاسپورت دارم نمیدونم چه اتفاقی افتاده الان درایو رو دارم و براحتی بالا میاد اما چیزی میخوام داخل هارد بریزم مثلا یه فایل خیلی خیلی کند کپی میشه یا اگر بخوای فایل با حجم بالا بریزی که هیچ زمانی مثلا 1 روز رو نشون میده
سلام یه عکس از تب Health نرم افزار HD Tune جهت بررسی وضعیت سلامت هارد قرار بدین

• Like
Reactions: hwt

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
سلام
اینو ببین شاید به دردت بخوره
http://anzalweb.ir/1396/12/18/رفع-مشکل-کند-شدن-هارد-اکسترنال-وسترن-wd/

بالا