برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,604
دلار شده 9000؟ خوبه بدن. کی داده کی گرفته؟
« در صورت تکمیل بودن مدارک، تا سقف ۵۰۰ یورو برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها ارز مسافرتی می‌فروشند»
چقدر دلسوز مردم هستن با قیمت خوبی و نامحدود ازشون میخرن. دلار رو گرون به بهشون میفروشن ارزون ازشون میخرن

همین چند ماه پیش بود یه عده قیمت 6000 میدادن. دلار رفت تا 13-14 ساکت شدن.

logic92

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
یه حساب سادست، دلار وابسته به نفته، نفتم که تقریبا نصف شده پس دلار واقعی میشه دو برابر چهار هزار تومن یعنی بین هفت تا هشت تومن، حالا این وسط هر چقدر جلو واردات کالاهای لوکس و غیر ضرور گرفته بشه و یا صادرات نفت به روال قبل نزدیکتر بشه می‌تونه پایینتر هم بیاد باقیش دیگه جو روانیه
راستی دوبله و صداگذاری هامو تو اینستا از دست ندید
Hardanbili@

Last edited:

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
گذشته= رفت
حال=نه
اینده همه چیز مشخص خواهد شد

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
فرمول محاسبه نرخ ارز در هر کشور از اختلاف نرخ تورم با کشور دیگه حساب میشه، مثلا برای محاسبه قیمت دلار میانگین نرخ تورم ایران رو تقسیم بر میانگین نرخ تورم آمریکا میکنی و ضربدر نرخ ارز در سال پایه که قیمت دلار در ایران در میاد، الان طبق داده های موجود میانگین نرخ تورم ایران در 40 سال گذاشته هر سال حدود 24 درصد بوده، حالا کاری ندارم که این نرخ از میزان واقعیش پایینتره و میانگین نرخ تورم آمریکا هم در 40 سال گذشته حدود 2.5 درصد بوده. حالا همین اعداد رو بزاری تو فرمول و ضربدر قیمت دلار در چهل سال پیش که 7 تومن بود بکنی الان قیمت واقعی دلار چیزی حدود 14500 باید باشه. یا اصلا اختلاف نرخ تورم همین اول سال با الان رو نسبت به آمریکا حساب کنی ضربدر قیمت دلار 5 هزار تومنی اول سال بکنی قیمت واقعی دلار حدود 14 تومن در میاد.
تازه این قیمت ها برای زمانی هست که اقتصاد مملکت در حرکت باشه و زیر فشار تحریم و ریسک های سیاسی نباشیم وگرنه درصدی به این اعداد اضافه میشه.
حالا دولت میتونه با تزریق های بیش از اندازه قیمت دلار رو پایینتر از نرخ واقعی بیاره که ساده ترین نتیجه اون ورشکستی صنایع مختلف، افزایش بیکاری، ایجاد رانت و فساد اقتصادی میشه.
در حال حاضر هم کاهش نرخ ارز نسبت به قیمت واقعیش ناشی از امنیتی کردن بازار و جوهای روانی هست که در سطح جامعه ایجاد شده و نرخ تعادلی بازار نیست، هر موقع خرید و فروش ارز به میزان نامحدود بدون شرط گذاشتن آزاد شد و وقتی شما رفتی صرافی هر مقدار ارز خواستی تونستی بخری و بفروشی اون نرخ دیگه میشه قیمت واقعی بازار و معاملات کالا و خدمات طبق اون نرخ انجام خواهد شد.
اختلاف نرخ بالای کالا و خدمات نسبت به قیمت دلار 10 تومنی به علت عدم عرضه ارز توسط دولت هست، البته عرضه به میزان خیلی ناچیزی وجود داره و اونم برای جو دادن به بازار و تحریک مردم به فروش ارزهاشون به قیمت بسیار پایینتر از نرخ واقعی به دولت هست.
رئیس جدید بانک مرکزی هم آدم خبره ای در نوسان گیری هست و همین حدود 3 ماهی که سر کار اومده نزدیک 300 درصد از مردم نوسان گرفته و جیبشون رو خالی کرده، و ظاهرا این روند نوسان گیری رو ادامه خواهد داد. دیگه سیگنال هاش رو خودتون ببینید که بانک مرکزی بخشنامه میده تمام بانک ها و صرافی ها موظف هستن هر کی ارز آورد ازش بخرن! نوسان سنگین بعدی که از مردم میگیرن معلوم نیست کی هست ولی حواستون رو جمع کنین در دام نوسانات نیوفتین.

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
e84240af-5da0-4865-bc3a-5165c47b7812.jpg

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
به نظر من نقل قول کاربر
cotgnx
یک نقل قول قابل قبولی است

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
از نگاهی دیگر:

تشکیل صف بزرگ فروش دلار در مقابل صرافی‌های بانکی
بانک مرکزی با استراتژی بالاتر قرار دادن نرخ ارز در بانک‌ها و صرافی‌ها نسبت به بازار آزاد، توانست با کنترل کامل و کاهشی کردن روند بازار، فروشندگان دلار را به سمت خود جذب نماید.

حالا چطور از روی عکس میشه تشخیص داد صف خرید هست یا فروش؟ :دی

ولی طبق خبرها بانک ملی داره گرونتر از صرافی میخره.. پس قاعدتا باید صف فروش باشه..
ویژدانا این تحلیلها رو از کجا میارید!!؟؟

خب وقتی بانک ملی یا مرکزی یه نرخ واسه خرید دلار اعلام میکنه، و اون نرخ هم بالاتر از نرخ بازار هست، چرا مردم باید برن صف بکشن که دلاراشونو بفروشن؟
خب وقتی من خیالم راحته که فلان بانک دلار رو مثلا 11تومن ازم میخره، حالا اگه قیمت بازار حتی به 5تومن هم برسه هیچ استرسی به من وارد نخواهد شد، چون میگم خب هروقت دلم خواست میرم بانک و دلارام رو 11تومن میفروشم! چرا باید برم از ترس اینکه دلار شده 10500 توی صف وایسم آخه!؟

هیچوقت، تاکید میکنم هیچوقت عکسها و اخباری که میگه مردم صف کشیدن برای فروش ارز رو باور نکنید. اینقدر ساده نباشید و از فیک نیوزها بازی نخورید!
یک ماه پیش که دلار رو توی دو ساعت از 17 رسوندن به 5تومن یادت رفته؟

من تاحالا دلار از نزدیک ندیدم و از خدامه قیمتش بیاد پایین و ارزش پولم برگرده و بتونم چیزایی که برام شده مثل آرزو بخرم، ولی با گول زدن خودم این اتفاق نخواهد افتاد
وقتی میبینم همزمان با کاهش قیمت دلار، قیمت همه ماشینها، ملک، مواد غذایی، پوشاک و .. داره میره بالاتر، و همه هم میدونیم که توی این مملکت قیمت هیییچ جنسی تا بحال ارزونتر نشده، پس از چی خوشحال باشیم!؟ از پر شدن جیب دولت و حکومت و حساب آقازاده های حکومتی؟ یا از خندیدنشون به ریش ماها!؟

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

norooz1390

Registered User
لایک‌ها
2
یه حساب سادست، دلار وابسته به نفته، نفتم که تقریبا نصف شده پس دلار واقعی میشه دو برابر چهار هزار تومن یعنی بین هفت تا هشت تومن، حالا این وسط هر چقدر جلو واردات کالاهای لوکس و غیر ضرور گرفته بشه و یا صادرات نفت به روال قبل نزدیکتر بشه می‌تونه پایینتر هم بیاد باقیش دیگه جو روانیه
راستی دوبله و صداگذاری هامو تو اینستا از دست ندید
Hardanbili@
بلکه کلیت امر همینه و حداقل اگر اتفاق غیر منتظره ای نیفته حرفتون درسته

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,604
با این اوضاع ریال رو نگه داریم یا به ارز یا سکه تبدیل کنیم؟
فرمول محاسبه نرخ ارز در هر کشور از اختلاف نرخ تورم با کشور دیگه حساب میشه، مثلا برای محاسبه قیمت دلار میانگین نرخ تورم ایران رو تقسیم بر میانگین نرخ تورم آمریکا میکنی و ضربدر نرخ ارز در سال پایه که قیمت دلار در ایران در میاد، الان طبق داده های موجود میانگین نرخ تورم ایران در 40 سال گذاشته هر سال حدود 24 درصد بوده، حالا کاری ندارم که این نرخ از میزان واقعیش پایینتره و میانگین نرخ تورم آمریکا هم در 40 سال گذشته حدود 2.5 درصد بوده. حالا همین اعداد رو بزاری تو فرمول و ضربدر قیمت دلار در چهل سال پیش که 7 تومن بود بکنی الان قیمت واقعی دلار چیزی حدود 14500 باید باشه. یا اصلا اختلاف نرخ تورم همین اول سال با الان رو نسبت به آمریکا حساب کنی ضربدر قیمت دلار 5 هزار تومنی اول سال بکنی قیمت واقعی دلار حدود 14 تومن در میاد.
تازه این قیمت ها برای زمانی هست که اقتصاد مملکت در حرکت باشه و زیر فشار تحریم و ریسک های سیاسی نباشیم وگرنه درصدی به این اعداد اضافه میشه.
حالا دولت میتونه با تزریق های بیش از اندازه قیمت دلار رو پایینتر از نرخ واقعی بیاره که ساده ترین نتیجه اون ورشکستی صنایع مختلف، افزایش بیکاری، ایجاد رانت و فساد اقتصادی میشه.
در حال حاضر هم کاهش نرخ ارز نسبت به قیمت واقعیش ناشی از امنیتی کردن بازار و جوهای روانی هست که در سطح جامعه ایجاد شده و نرخ تعادلی بازار نیست، هر موقع خرید و فروش ارز به میزان نامحدود بدون شرط گذاشتن آزاد شد و وقتی شما رفتی صرافی هر مقدار ارز خواستی تونستی بخری و بفروشی اون نرخ دیگه میشه قیمت واقعی بازار و معاملات کالا و خدمات طبق اون نرخ انجام خواهد شد.
اختلاف نرخ بالای کالا و خدمات نسبت به قیمت دلار 10 تومنی به علت عدم عرضه ارز توسط دولت هست، البته عرضه به میزان خیلی ناچیزی وجود داره و اونم برای جو دادن به بازار و تحریک مردم به فروش ارزهاشون به قیمت بسیار پایینتر از نرخ واقعی به دولت هست.
رئیس جدید بانک مرکزی هم آدم خبره ای در نوسان گیری هست و همین حدود 3 ماهی که سر کار اومده نزدیک 300 درصد از مردم نوسان گرفته و جیبشون رو خالی کرده، و ظاهرا این روند نوسان گیری رو ادامه خواهد داد. دیگه سیگنال هاش رو خودتون ببینید که بانک مرکزی بخشنامه میده تمام بانک ها و صرافی ها موظف هستن هر کی ارز آورد ازش بخرن! نوسان سنگین بعدی که از مردم میگیرن معلوم نیست کی هست ولی حواستون رو جمع کنین در دام نوسانات نیوفتین.
الان باز یه عده میان میگن ...
شانس آوردیم میانگین (تورم ایران یا اختلاف تورم ریال و دلار یا هرچی) 21 درصد بوده شده 7 تومن میشه 14300. اگه 25 بود الان باید 52600 می بود.
18 درصد هم 5250 تومن می شد

Last edited:

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
با این اوضاع ریال رو نگه داریم یا به ارز یا سکه تبدیل کنیم؟

الان باز یه عده میان میگن ...
شانس آوردیم میانگین (تورم ایران یا اختلاف تورم ریال و دلار یا هرچی) 21 درصد بوده شده 7 تومن میشه 14300. اگه 25 بود الان باید 52600 می بود.
18 درصد هم 5250 تومن می شد

پیشنهادی نمیشه داد که افراد چیکار کنن ولی با این سیستم اقتصادی کشور همیشه در بلند مدت نرخ ارز صعودی خواهد بود همونطور که در چهل سال گذشته به این صورت بوده.
برای سود کردن تو این بازار باید نوسان گرفت که نوسان گیری هم کاره هر کسی نیست و یه بازارگردان قوی مثل دولت با منابع زیاد (منابع مالی و غیر مالی) وجود داره که بازار رو به هر سمتی که بخاد میبره.
ولی برای حفظ ارزش دارایی خرید ارز و سکه کاره منطقی هست، مخصوصا برای کسایی که در یکسال آینده نیاز به ارز دارن به نظرم الان قیمت ها مناسبه. ( البته احتمال شوک قیمتی بازم هست چون خیلی از افراد با این قیمت ها نمیان دلارهاشون رو تقدیم به صرافی ملی بکنن و نیاز به شوک شدیدتر دارن! هفته دیگه دلار رو 9 یا 8 هم آوردن تعجب نکنید! )
حباب سکه تمام هم الان خیلی زیاد شده و قیمت سکه به نسبت قیمت دلار کاهش نداشته و الان نزدیک 600 هزار تومن حباب داره یعنی حدود 20 درصد حباب ! آخرین بار که حباب سکه 20 درصد بود قیمت سکه بالای 5 میلیون بود. مشخصه تقاضای سکه هم خیلی بالاس!

جالبه نرخ طلای آبشده هم که همیشه حباب منفی داشت ولی این چند روزه اونم نزدیک 2 درصد حباب مثبت گرفته !
مشخصه این وسط یه جای کار داره میلنگه !

Last edited:

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
ویژدانا این تحلیلها رو از کجا میارید!!؟؟

خب وقتی بانک ملی یا مرکزی یه نرخ واسه خرید دلار اعلام میکنه، و اون نرخ هم بالاتر از نرخ بازار هست، چرا مردم باید برن صف بکشن که دلاراشونو بفروشن؟
خب وقتی من خیالم راحته که فلان بانک دلار رو مثلا 11تومن ازم میخره، حالا اگه قیمت بازار حتی به 5تومن هم برسه هیچ استرسی به من وارد نخواهد شد، چون میگم خب هروقت دلم خواست میرم بانک و دلارام رو 11تومن میفروشم! چرا باید برم از ترس اینکه دلار شده 10500 توی صف وایسم آخه!؟

هیچوقت، تاکید میکنم هیچوقت عکسها و اخباری که میگه مردم صف کشیدن برای فروش ارز رو باور نکنید. اینقدر ساده نباشید و از فیک نیوزها بازی نخورید!
یک ماه پیش که دلار رو توی دو ساعت از 17 رسوندن به 5تومن یادت رفته؟

من تاحالا دلار از نزدیک ندیدم و از خدامه قیمتش بیاد پایین و ارزش پولم برگرده و بتونم چیزایی که برام شده مثل آرزو بخرم، ولی با گول زدن خودم این اتفاق نخواهد افتاد
وقتی میبینم همزمان با کاهش قیمت دلار، قیمت همه ماشینها، ملک، مواد غذایی، پوشاک و .. داره میره بالاتر، و همه هم میدونیم که توی این مملکت قیمت هیییچ جنسی تا بحال ارزونتر نشده، پس از چی خوشحال باشیم!؟ از پر شدن جیب دولت و حکومت و حساب آقازاده های حکومتی؟ یا از خندیدنشون به ریش ماها!؟

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

وییییژدانا، کدوم تحلیل؟؟ توی پست من یک نقل قول بود فقط !!!

دوستی 3 تا عکس گذاشتن و نوشتن صف برای خرید دلار، منم نوشتم از نگاهی دیگر صف برای فروش دلار، شما میتونی از روی عکس به من بگی کدوم راست میگه؟

باز از نگاه دیگر پیام شما رو نقل قول میکنم:

هیچوقت، تاکید میکنم هیچوقت عکسها و اخباری که میگه مردم صف کشیدن برای خرید ارز رو باور نکنید. اینقدر ساده نباشید و از فیک نیوزها بازی نخورید!:D

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
♦️عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی گفت:
«وضعیت اقتصادی کشور وضعیت مطلوبی نیست و پایین نگاه داشتن ارز و طلا به این صورت برای بانک مرکزی هزینه بر است !
در هر صورت من تلاش خود را خواهم کرد هر چند بعضی ها فشارهایی از اطراف وارد میکنند، اگر موفق نشوم صحنه را ترک خواهم کرد.»

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
♦️عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی گفت:
«وضعیت اقتصادی کشور وضعیت مطلوبی نیست و پایین نگاه داشتن ارز و طلا به این صورت برای بانک مرکزی هزینه بر است !
در هر صورت من تلاش خود را خواهم کرد هر چند بعضی ها فشارهایی از اطراف وارد میکنند، اگر موفق نشوم صحنه را ترک خواهم کرد.»
آقا منبع این رو لطف میکنی؟
آخه من اسم طرف رو که سرچ میکنم، آخرین صحبت‌هاش این بوده:
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار ارز را مدیریت و هدایت می کند.

آنچه که امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است.

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
پورابراهیمی:
پیشنهاد دولت برای تثبیت نرخ ارز برای بودجه سال ۹۸ 5500 تومان است
اگر سیاست‌های ارزی با همین شکل پیش رود در ماه‌های آینده کاهشی که در نرخ ارز داشتیم کماکان ادامه خواهد یافت تا قیمت به 5500 تومان برسد.
داره این امر محقق میشه

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
یکی از بستگان ما کارمند بانک سیناست می گه به طور متوسط روزانه هفت هشت نفر میان حسابشون را توی بانک می بندن... البته فقط توی شعبه اونها
امروز هم کسی که کارمند بانک اقتصاد نوینه می گفت از صبح امروز ( پنجشنبه) تا ظهر مردم بالای ده میلیارد تومن فقط تو شعبه اونها حسابشون را بستن وقتی هم ازشون می پرسیم چرا؟ می گن می خواییم ماشین یا دلار بخریم..
از اون موقع که تراکنش ها را محدود کردن اونهایی مبالغ بالا تو بانک ها داشتن ترسیدن چون معلوم نیست چند وقت دیگه یک بخشنامه بیاد که حساب های بانکی را برای یک مدتی (که معلوم نیست چقدره )قفل کنن.. طرف پیش خودش حساب می کنه... اگر تبدیل کنم به کالایی که ارزش داره حالا ملک ، دلار ، طلا یا ماشین حداقل پولم زیر سر خودمه اختیار مال و اموالمو دارم .. ارزشش هم به مرور زمان حفظ می شه..
اگر می خوایید بفهمید وضعیت مملکت تا چه حد خرابه باید به این چیزهای ریز اطرافتون دقت کنید وگرنه این خبر گزاری چی گفت یا اون خبر گزاری چی گفت همشون باد هواست تمام این خبرها هدفمند و جهت داده شده برای تاثیر روی افکار عمومی پخش می شن

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
کاهش ریز در قیمت مواد غذایی ، شوینده و صد البته قطعات کامپیوتر مثال پردازنده g4400 از 1200 شده 560 تومن !!!

امیدوارم کاهش قیمت ادامه دار باشه ....

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
خدا کنه بازم دلار پائین بیاد تا قطعات کامپیوتر و موبایل و خیلی چیزهای دیگه که به بهانه دلار گرون شدن قیمتشون بیاد پائین

فقط نمیدونم چرا دلار که اومده پائین همزمان به بعضیها بدجور فشار اومده
یکی از دوستان حرف جالبی زد:

متاسفانه شخصی که دلار داره/ خودرو داره یا ..... به هیچ وجه نمیپزیره که ارزون بشه!!!

دقیقا همینه علت این فشار همینه:D

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,604
خدا کنه بازم دلار پائین بیاد تا قطعات کامپیوتر و موبایل و خیلی چیزهای دیگه که به بهانه دلار گرون شدن قیمتشون بیاد پائین

فقط نمیدونم چرا دلار که اومده پائین همزمان به بعضیها بدجور فشار اومده
یکی از دوستان حرف جالبی زد:

متاسفانه شخصی که دلار داره/ خودرو داره یا ..... به هیچ وجه نمیپزیره که ارزون بشه!!!

دقیقا همینه علت این فشار همینه:D
میشه بگی به کی فشار اومده؟
پایین بیاد به نفع همه اس (البته نه این پایین اومدن های کوتاه مدت) تا اینکه بالا باشه. بالا باشه اونا که خودرو دارن شاید یه دور سود کنن مثلا ماشین 50 میلیونی شون شده باشه 150 میلیون تومن. اما باید همه چی رو به قیمت 3 برابر بخرن .. درامدشون به ریالِ دیگه.
قبل گرونی لپ تاپ acer a515 با پردازنده core i5 نهایتا 2.5 میلیون بود. الان با 2.5 میلیون میشه آی لایف با پردازنده اتم خرید:general710:

بالا