برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
خدا کنه بازم دلار پائین بیاد تا قطعات کامپیوتر و موبایل و خیلی چیزهای دیگه که به بهانه دلار گرون شدن قیمتشون بیاد پائین

فقط نمیدونم چرا دلار که اومده پائین همزمان به بعضیها بدجور فشار اومده
یکی از دوستان حرف جالبی زد:

متاسفانه شخصی که دلار داره/ خودرو داره یا ..... به هیچ وجه نمیپزیره که ارزون بشه!!!

دقیقا همینه علت این فشار همینه:D
چرا شما متوجه نیستید که ارقامی که دولت اعلام میکنه قیمت اصلی دلار نیست فقط برای گول زدن مردمه که برن دلارشونو بفروشن هیچ چیزی هم پایین نیومده از مواد غذایی بگیر که همچنان داره گرون میشه تا موبایلو ماشینو مسکن و قطعات کامپیوتری اینا همش نشونه اینه که دلار هنوز همون 17 یا 18تومنه و بالاتر از اینم میره

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
چرا شما متوجه نیستید که ارقامی که دولت اعلام میکنه قیمت اصلی دلار نیست فقط برای گول زدن مردمه که برن دلارشونو بفروشن هیچ چیزی هم پایین نیومده از مواد غذایی بگیر که همچنان داره گرون میشه تا موبایلو ماشینو مسکن و قطعات کامپیوتری اینا همش نشونه اینه که دلار هنوز همون 17 یا 18تومنه و بالاتر از اینم میره
شما وقتی دلار 15 تومن بود می گفتی 12 تومنه و میرسه زیر 10 تومن، حالا که شده 11 میگی 18 تومنه و میره بالاتر؟ عجیبه ها!

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,570
پس قیمت 1200 کو !؟
اگه اینجوریه که منم میگم آیفون دیروز 50میلیون بوده، الان شده 15میلیون. هرکی هم باور نکرد براش لینک آیفون 15تومنی میذارم!!!

از طرفی نیاز به لینک نیست اخوی، مردم خودشون چشم و عقل دارن و میرن تو بازار قیمتا اجناس خوراکی و الکترونیکی و پوشاک و ... رو میبینن.
حالا تا صبح لینک بذار که فلان جنس اینقدر قیمتشه ....
شبت شیک [emoji8]

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
قطعات کامپیوتری تا حدودی پایین اومدن ( نسبت به 2-3 ماه پیش) هارد اکسترنال 1 ترا بالای 800 هزار بود الان زیر 600 هزار. اون پردازنده تو دیجی کالا آبان بالای 1 میلیون بوده الان زیر 600 هزار
پارسال که اون پردازنده رو 209هزار تومن خریدیم. هارد اکسترنال هم 210 هزار تومن. قیمتها هنوز بالای 2.5 برابر پارسال هست اینا میگن ارزون شده

اما لپ تاپ و موبایل و... هنوز بالا هستن. مواد غذایی هم

Last edited:

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
[/QUOTE]
قطعات کامپیوتری تا حدودی پایین اومدن ( نسبت به 2-3 ماه) هارد اکسترنال 1 ترا بالای 800 هزار بود الان زیر 600 هزار. اون پردازنده تو دیجی کالا آبان بالای 1 میلیون بوده الان زیر 600 هزار
پارسال که اون پردازنده رو 209هزار تومن خریدیم. هارد اکسترنال هم 210 هزار تونن. قیمتها هنوز بالای 2.5 برابر پارسال هستن

خرید های جدید در برخی موارد قیمت کاهشی رو نشون میده نه مواد غذایی بلکه در همه ی شغل ها چیز عجیبی هم نیست ، امیدوارم بازار ثابت بمونه

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
قبلا فروشنده بهانه گرونی دلار داشت حالا میگه چی که گرون نشده! کارهای خدماتی هم گرون شده که ربطی به ارز نداره...
کاهش ریز در قیمت مواد غذایی ، شوینده
شوینده معمولا تا 3 سال مهلت انقضا داره و همه هم قیمت رفته بالا، فلان شوینده 5200 شده 8900 اون یکی 8000 بوده شده 15 به بالا.. طوریکه اونهایی که قیمت قدیم دارن هم اکثرا با نرخ جدید میدن مگر اینکه فروشگاه زنجیره ای بزرگ و هایپرمارکت باشه

Last edited:

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
لعنت خدا بر فروشندگان گران فروش و محتکر
فروشنده ای که خرید قبلی داره باید اون جنس را با قیمت قبلی بفروشه (البته اگه انسانیت و وجدان داشته باشه و حلال و حروم سرش بشه)
در صورتی که اکثرا خرید قبلی را با قیمت جدید و با سود چند برابری میفروشن
بعد بهشون که میگی میگن باید بار جدید را گرون بخریم که گرون میدیم (این جواب کلیشه ای همه اوناست)
در صورتی که باید خرید قبلی را با قیمت قبلی بفروشن بعد بار جدید که با قیمت جدید خریدن رو باید با قیمت جدید بفروشن
اگه این کارو نکنن پول حروم میبرن سر سفره زن و بچشون
نون حروم هم که دیگه همه میدونن هیچ برکتی نداره و خرج دکتر و دارو و سرطان و ... میشه

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,543
نون حروم هم که دیگه همه میدونن هیچ برکتی نداره و خرج دکتر و دارو و سرطان و ... میشه

آخ جون. ناله و نفرین هم که می کنید، سودش به من میرسه:p:D

پ.ن: شما اگه تونستی یه سفر برو اروپا، اگر نتونستی هم زبان یاد بگیر، از چند تا اروپایی توی اینترنت سوال کن. در اروپا هم وقتی قیمت نفت بالا میره، بلافاصله پمپ بنزین و دیزل قیمت فروششون به مردم رو زیاد میکنند، اما وقتی قیمت نفت کم میشه، بعضا تا یکماه یا بیشتر همون قیمت های زیاد را حفظ میکنند و پایین نمیارن. علت این کار از نظر اقتصادی واضحه. چندین بار هم در همین تاپیک در موردش صحبت شده. اما از اونجایی که شما قانع نمیشید:D، من یه پیشنهاد منطقی برای شما دارم:p. مگه شما نمیگی که اون فروشنده حروم خور فلان فلان شده داره گرونفروشی میکنه ؟ خب خودت برو همون جنس رو بیار و ارزون فروشی کن. هم از بیکاری در میای، هم سود خوب میکنی، هم مشت محکمی به دهان اون فروشنده حروم خور زدی:general108::D

پ.ن2: حالا که تاپیک محل ناله و نفرین شده، ایشالا به حق افتک دلار 100 هزار تومن بشه، هر کی دلار نخریده بدبخت بشه :D

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
آخ جون. ناله و نفرین هم که می کنید، سودش به من میرسه:p:D

پ.ن: شما اگه تونستی یه سفر برو اروپا، اگر نتونستی هم زبان یاد بگیر، از چند تا اروپایی توی اینترنت سوال کن. در اروپا هم وقتی قیمت نفت بالا میره، بلافاصله پمپ بنزین و دیزل قیمت فروششون به مردم رو زیاد میکنند، اما وقتی قیمت نفت کم میشه، بعضا تا یکماه یا بیشتر همون قیمت های زیاد را حفظ میکنند و پایین نمیارن. علت این کار از نظر اقتصادی واضحه. چندین بار هم در همین تاپیک در موردش صحبت شده. اما از اونجایی که شما قانع نمیشید:D، من یه پیشنهاد منطقی برای شما دارم:p. مگه شما نمیگی که اون فروشنده حروم خور فلان فلان شده داره گرونفروشی میکنه ؟ خب خودت برو همون جنس رو بیار و ارزون فروشی کن. هم از بیکاری در میای، هم سود خوب میکنی، هم مشت محکمی به دهان اون فروشنده حروم خور زدی:general108::D

پ.ن2: حالا که تاپیک محل ناله و نفرین شده، ایشالا به حق افتک دلار 100 هزار تومن بشه، هر کی دلار نخریده بدبخت بشه :D
داداش شما هم اگه فروشنده ای و گرانفروشی و حروم خوری میکنی و حالا خوش و خرم و شاد هستی بدون که فردایی هم هست و خدایی اون بالا هست و به موقع جواب گرانفروشی و حروم خوریتو میگیری
بعدشم دقیقا میفهمی بابت همون گرانفروشی ها و حروم خوری ها بوده ... بدون شک ...

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
بنظر من دلار یا هر ارزی رو نگه داشتن ضرره. چند ماه قبل دلار اینترنتی رو 13 میخریدن. این ماه 11200 ت خریدن
همین رب که انقدر تبلیغ میشه قبلا 5 بود و 3500 هم میدادن الان ظاهرا به 16 ت رسیده با اینکه اواخر تابستون 11 هم میفروختن.

Last edited:

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه ای با اعلام اینکه برخی جملات منتسب به رییس کل این بانک در فضای مجازی جعلی است، خواستار آن شد تا مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند.
با توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی در مورد «وضعیت اقتصادی کشور» و «هزینه بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی» و انتساب آن به «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی تلاش می کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.
روابط عمومی بانک مرکزی ضمن تکذیب این گونه مطالب منتسب به همتی تاکید می کند اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در سایت بانک مرکزی، رسانه های رسمی کشور و صفحه اینستاگرام وی منعکس می شود.
بر این اساس، مردم و رسانه ها توجهی به این خبرسازی های هدفدار نکنند و مطلع باشند هر خبری مرتبط با رییس کل بانک مرکزی ابتدا در سایت بانک مرکزی و رسانه های رسمی منتشر می شود و نه کانال های بی نام و نشان.
رئیس کل بانک مرکزی امروز در صفحه اینستاگرام خود با اعلام اینکه بازار در کنترل این بانک است، نوشت: بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار ارز را مدیریت و هدایت می کند.

Last edited:

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
داداش شما هم اگه فروشنده ای و گرانفروشی و حروم خوری میکنی و حالا خوش و خرم و شاد هستی بدون که فردایی هم هست و خدایی اون بالا هست و به موقع جواب گرانفروشی و حروم خوریتو میگیری
من از مناطقی که فروشنده های مذهبی تر دارن و گاها در محل کار نماز میخونن هم قیمت گرفتم با اینکه روش قیمت قدیم بوده ولی قیمت جدید میدادن. الان فقط از فروشگاه های زنجیره ای میشه قیمت بهتر گرفت که اونهم بدلیل هجوم معمولا سریع، خرید قبلی تموم میشه!

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
روابط عمومی بانک مرکزی با بیان اینکه برخی جملات منتسب به رئیس کل این بانک جعلی است اعلام کرد: مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند.

به گزارش تسنیم از روابط عمومی بانک مرکزی؛ با توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی در مورد "وضعیت اقتصادی کشور" ، "هزینه بربودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به همتی رئیس کل بانک مرکزی، تلاش می کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.

روابط عمومی بانک مرکزی ضمن تکذیب این گونه مطالب منتسب به همتی تاکید می کند اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در سایت بانک مرکزی، رسانه های رسمی کشور و اینستاگرام ایشان منعکس می شود؛لذا مردم و رسانه ها توجهی به این خبرسازی های هدفدار نکنند و مطلع باشند هر خبری مرتبط با رئیس کل بانک مرکزی ابتدا در سایت بانک مرکزی و رسانه های رسمی منتشر می شود و نه کانالهای بی نام و نشان!
دیروز هم یکی از دوستان اینجا اون خبر رو نقل کرد و پرسیدم منبعش کجاست که جوابی نگرفتم! :D بعد سرچ کردم، دیدم از توی یکی از صفحه‌های اینستاگرام شروع شده و یه بنده خدایی توی کامنت‌ها این رو نوشته و بعدش هم دست به دست شده.
کلاً بحث کارشناسی در مورد دلار خیلی هم خوبه و اینکه کسی پیش بینی کنه دلار دوباره بالا میره هم عیبی نداره (خودم هم با اینکه این رو نمیخوام، ولی فکر میکنم بالا میره)، ولی اینکه یه عده به هر آب و آتیشی میزنن که خبر جعلی درست کنن و از پایین اومدن قیمت دلار (حتی موقت) در این حد عصبانی میشن که دروغ از طرف رییس بانک مرکزی منتشر میکنن که مثلاً جو بازار بهم بریزه، آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه.
یعنی قضیه در حدی هست که بعید نیست اگه یه مدت دیگه پایین بمونه، برن یه گوشه‌ای از شهر بمب بذارن که اوضاع بهم بریزه و باز یه جَو روانی درست بشه و دلار بره بالا! :D

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
قبلا فروشنده بهانه گرونی دلار داشت حالا میگه چی که گرون نشده! کارهای خدماتی هم گرون شده که ربطی به ارز نداره...

شوینده معمولا تا 3 سال مهلت انقضا داره و همه هم قیمت رفته بالا، فلان شوینده 5200 شده 8900 اون یکی 8000 بوده شده 15 به بالا.. طوریکه اونهایی که قیمت قدیم دارن هم اکثرا با نرخ جدید میدن مگر اینکه فروشگاه زنجیره ای بزرگ و هایپرمارکت باشه

قیمت وقتی از کارخانه بیاد پایین بازار رقابتی فروشندها رو مجبور میکنه قیمت هاشونو تعدیل کنن خصوصا در مورد مواد غذایی !

رقابت در بازار عامل تسریع کننده در کاهش قیمت ها هست اما کاهش قیمت ها زیاد محسوس نبوده و بستگی به ثبات بازار ارز داره نوسان ها در بازار ارز تاثیر منفی در قیمت ها داره

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
دیروز هم یکی از دوستان اینجا اون خبر رو نقل کرد و پرسیدم منبعش کجاست که جوابی نگرفتم! :D بعد سرچ کردم، دیدم از توی یکی از صفحه‌های اینستاگرام شروع شده و یه بنده خدایی توی کامنت‌ها این رو نوشته و بعدش هم دست به دست شده.
کلاً بحث کارشناسی در مورد دلار خیلی هم خوبه و اینکه کسی پیش بینی کنه دلار دوباره بالا میره هم عیبی نداره (خودم هم با اینکه این رو نمیخوام، ولی فکر میکنم بالا میره)، ولی اینکه یه عده به هر آب و آتیشی میزنن که خبر جعلی درست کنن و از پایین اومدن قیمت دلار (حتی موقت) در این حد عصبانی میشن که دروغ از طرف رییس بانک مرکزی منتشر میکنن که مثلاً جو بازار بهم بریزه، آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه.
یعنی قضیه در حدی هست که بعید نیست اگه یه مدت دیگه پایین بمونه، برن یه گوشه‌ای از شهر بمب بذارن که اوضاع بهم بریزه و باز یه جَو روانی درست بشه و دلار بره بالا! :D
متاسفانه عده ای هستند که به هر طریقی میخوان قیمت دلار رو ببرن بالا یا بالاتر نشون بدن.
نمی دونم اینا شاید تو این مملکت زندگی نمیکنن وگرنه یک ایرانی ساکن ایران هر چند مبلغی دلار خریده باشه، اگه عقلش رو به کار بندازه و منطقی فکر کنه نمی تونه از افزایش قیمت ارز خوشحال باشه!
حساب و کتابش خیلی سخت نیست. هر فردی سرمایه محدودی برای خرید و پس انداز ارز داره ولی اجناسی که باید بخره و به تبع افزایش قیمت دلار قیمت اونها هم بالا رفته هیچ محدودیتی ندارن. سالهای سال باید این اجناس گرون رو خریداری کنه.
بنابراین اونی که دلار خریده تو این شرایط نمی تونه از افزایش قیمت دلار خوشحال بشه، فقط میتونه کمتر از اونی که نخریده ناراحت بشه.
اینم همه ما می دونیم که با پایین اومدن قیمت دلار قیمت اجناس پایین نمیاد ولی حداقل بهانه ای دست یه عده منفعت طلب و سودجو نمیده که قیمت ها رو از اینی که هست بالاتر ببرن.

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
قیمت وقتی از کارخانه بیاد پایین بازار رقابتی فروشندها رو مجبور میکنه قیمت هاشونو تعدیل کنن خصوصا در مورد مواد غذایی !

رقابت در بازار عامل تسریع کننده در کاهش قیمت ها هست اما کاهش قیمت ها زیاد محسوس نبوده و بستگی به ثبات بازار ارز داره نوسان ها در بازار ارز تاثیر منفی در قیمت ها داره
من تاکنون بیاد ندارم قیمت کارخونه رو عوض و کمتر کنن! بوده مواردی که تاریخ و قیمت قبل رو پاک میکنن که مشخص نشه انقضاش نزدیکه یا گذشته.. ولی وقتی روش نوشته تا 3 سال انقضا با این قیمت، نشون میده هیچوقت پایین نمیاد. متاسفانه چون کالای خارجی قیمت نداره با اینکه خرید قبل هم باشه قیمت رو کلی بالا بردن و بعضا مینویسن 50 درصد تخفیف. نمونش خمیردندون سیگنال 100 میلی 5 بود الان 9 به بالا میدن.
متاسفانه عده ای هستند که به هر طریقی میخوان قیمت دلار رو ببرن بالا یا بالاتر نشون بدن.
اینم همه ما می دونیم که با پایین اومدن قیمت دلار قیمت اجناس پایین نمیاد ولی حداقل بهانه ای دست یه عده منفعت طلب و سودجو نمیده که قیمت ها رو از اینی که هست بالاتر ببرن.
یک چیپس چاکلز فسقلی الان شده 3 هزار تومن، پس طبیعتا سیب زمینی هم که به کیلویی 3 رسیده قیمتش مناسب و حتی کمه و بهمین نسبت همه چی گرون شده و طبیعتا اونی که برای بدست اوردن دلار اینترنتی زحمت کشیده و کلی وقت گذاشته از کم شدن قیمتش بایدم ناراحت باشه

Last edited:

kamran23

Registered User
لایک‌ها
341
قطعات کامپیوتری تا حدودی پایین اومدن ( نسبت به 2-3 ماه پیش) هارد اکسترنال 1 ترا بالای 800 هزار بود الان زیر 600 هزار. اون پردازنده تو دیجی کالا آبان بالای 1 میلیون بوده الان زیر 600 هزار
پارسال که اون پردازنده رو 209هزار تومن خریدیم. هارد اکسترنال هم 210 هزار تومن. قیمتها هنوز بالای 2.5 برابر پارسال هست اینا میگن ارزون شده

این قطعاتی که ارزون شدن از مبدا قیمت دلاریشون هم کم شده
اون قطعاتی که بروز هستن قیمتاشون تفاوتی خاصی نکرده (پردازنده سری 8000 یا گرافیک سری 1000 )

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,543

100 درصد حق با شماست:general601:. به نظر من، شما برو در رفتار خودت تحقیق کن ببین کجا حرومخوری کردی که به این روز افتادی:D

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,543

جدا از کلیت حرف شما که من هم باهاش موافق هستم ( چون آدم های غیر حرفه ای زیادی در این بازار وارد شدن و عکس العمل های احساسی طبیعیه)، اما بعید هم نیست که رئیس بانک مرکزی واقعا چنین حرفی زده باشه. اینها بجز اظهار نظر های رسمی و مصاحبه با تلویزیون، در محافل خصوصی تر:D، مثل جمع مدیران، کمیسیون های مجلس، دانشگاه و اینور و اونور هم صحبت هایی رو میکنند که به بیرون درز میکنه. من بارها دیدم که رئیس فلان کمیسیون صنفی مجلس، صحبت های عمومیش با صحبتی که در مجامع صنفی میکنه، زمین تا آسمون فرق داره.

اما اینکه گفته شده نگهداری قیمت ارز برای بانک مرکزی هزینه بره، واقعا درسته. الان بار بازار ایران به جای دوبی و ترکیه که سابقا بود، به کردستان عراق و اقغانستان شیفت پیدا کرده. این دو جا در حدی نیستن که بتونن بار بازار ایران رو تحمل کنند. صرافان هرات تا قبل از این کارشون این بوده که چند هزار افغانی بگیرن و تبدیل به ریال کنند و با الاغ بیان سر کارشون و برن:D، هرچی هم چین و ایران کمکشون کنند، باز هم ابعاد اون بازار نمیتونه معاملات بازار ایران رو تحمل کنه. کردستان عراق هم همینطوره. اینا در مقابل اقتصاد دوبی یا ترکیه هیچی نیستن. در طولانی مدت، بار بازار ایران (حتی اگر امریکا بذاره که این وضع ادامه پیدا کنه) اقتصاد اینها رو می بلعه

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
100 درصد حق با شماست:general601:. به نظر من، شما برو در رفتار خودت تحقیق کن ببین کجا حرومخوری کردی که به این روز افتادی:D
من جوابتو نمیدم ضعیفه...
خدا خودش جوابتو بده ...
در ضمن من هیچ مشکلی ندارم و از زندگیم راضیم و خدا را صد هزار مرتبه شکر میکنم
خدایا واسه داده ها و نداده هات شکر

Last edited:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,543
من جوابتو نمیدم ضعیفه...
خدا خودش جوابتو بده ...
در ضمن من هیچ مشکلی ندارم و از زندگیم راضیم و خدا را صد هزار مرتبه شکر میکنم
خدایا واسه داده ها و نداده هات شکر
:D:D:D

از اون خدایی که اینقدر بهش اعتقاد داری بخواه که یه مقداری بهت تمدن قرن بیست و یکمی بده که خانم ها رو ضعیفه خطاب نکنی:p. بعدش یه مقداری پول بهت بده که به درآمد مشروع دیگران حسودی نکنی و اسمشو حروم خوری نذاری:p. بعدش یه مقداری انرژی بهت بده که به جای اینکه توی اینترنت این و اون رو ناله و نفرین و لعنت کنی، بری کار کنی:p

پ.ن: اینجا تاپیک سرمایه گذاری روی ارزه. شمایی که معتقدی خریداران ارز ( یا به قول خودت محتکرین ارز) حروم خور هستند، اینجا هیچ کاری غیر از ابراز تنفر نداری. صرف حضورت در این تاپیک نشون میده که بر خلاف گفته هات و شکرگزاری ظاهری، به شدت از زندگیت ناراضی هستی:general601: خدا هم مثل من با این شکرگزاری های ظاهری گول نمیخوره:p:D

بالا