برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
سه نظریه متفاوت داریم
وقتی قراره یه جمعی پیشرفت بکنن:
1-هر کس به نفع خودش فکر کند و منافع جمع را در نظر نگیرد
2-هر کس به نفع خودش و جمع گروه فکر کند
3-هر کس به نفع جمع فکر کند و منافع خودش را در نظر نگیرد
به نظر شما افراد کدام یک از این سه جامعه راحتتر زندگی خواهند می کنن و پیشرفت خواهند کرد؟

برای مثال خیابانی را در نظر بگیرید که عرضش کوچک است و مالکین که میخواهد ساخت و ساز بکنند دو دسته می شوند
عقب نشینی می کنند یا عقب نشینی نمی کنند
کسی که عقب نشینی نمی کند می گوید به گور بابای دولت و مردم - چرا من بیست متر از ملکم رو بدم بره؟این مملکت ارزش نداره ، اینهمه اختلاس میشه اونوقت همه چیز رسید به من؟(فقط به سود خودش فکر می کند)
اما یکی میاد و عقب نشینی می کند و می گوید: اگر خیابان عریض تر بشه هم ملک من با ارزش میشه و هم مردم در رفت و امد راحتتر هستند.
تفکر اول نتیجه اش این می شود که هر کس هر جایی توانست می برد و می خورد و جامعه بلبشو درست می شود که نه سر دارد نه ته
تفکر دوم نتیجه این می شود که در کوتاه مدت هیچ - ولی در بلند مدت کم کم جامعه نظم می گیرد و روبه پیشرفت حرکت می کند.
این سبک تفکر در هر موردی میشه گفت
اما در مورد ارز
در عید مشخص بود به دلایلی ارز گران خواهد شد و افراد باید علاوه بر پس انداز ریالی باید طلا یا ارز پس انداز می کردند
اما از دو ماه پیش حرکت خارج از قاعده شد و دولت و مردم سعی در کاهش قیمت و روند درست داشتند که متاسفانه اینجا یک عده فقط به سود خودشان فکر می کنند.
تفاوت است بین پس انداز و تبدیل قبلی و این حرکت فعلی بعضی افراد
تفاوت در ظاهر جزئی ولی بسیار تاثیر گذار است.

jetpack

Registered User
لایک‌ها
340
خود بانک های آمریکایی میگن ریال ایران به پشتوانه منابع عظیم انرژیش (رتبه اول دنیا در نفت و گاز) میتونه بعنوان ارز اصلی در تجارت جهانی مورد استفاده قرار بگیره و جایگزین دلار بشه.
اگر ایران از همین حالا بخواد راهش رو عوض کنه و به جای حرکت به سمت پسرفت و نابودی به سمت پیشرفت و سازندگی حرکت کنه در مدت ۳۰ سال میتونه به یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا تبدیل بشه که پا به پای آمریکا، اتحادیه اروپا، ژاپن، چین و ... حرکت کنه و حتی پیشی بگیره.
تصور کنید یعنی انقدر ثروت داره این کشور که من و شما میتونیم تو دوران زندگیمون تبدیل این ایران الان رو به ایرانی جز کشورهای جی هشت ببینیم.
کشوری که 25 درصد ذخایر انرژی دنیا رو در اختیار داره و فقط یک درصد جمعیت دنیا رو شامل میشه اما با اینحال 48 درصد جمعیتش فقیر محسوب میشن.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
خود بانک های آمریکایی میگن ریال ایران به پشتوانه منابع عظیم انرژیش (رتبه اول دنیا در نفت و گاز) میتونه بعنوان ارز اصلی در تجارت جهانی مورد استفاده قرار بگیره و جایگزین دلار بشه.
کدوم بانک امریکایی اینو گفته ؟ احتمالا شب کریسمس بوده، حالت طبیعی نداشته:D

عزیز کل ذخایر نفت و گاز ایران بر طبق بهترین پیش بینی ها حدود 9 تریلیون دلاره. این مقدار، حتی نصف تولید ناخالص ملی یک سال امریکا هم نمیشه:D. ایران یک کشور جهان سومی بدبخته که 100 سال از کشورهای توسعه یافته عقبه. جزو 8 کشور صنعتی شدن، رویاییه که هیچوقت محقق نمیشه. مگر اینکه بتونید با ماشین زمان به دوره صفویه برگردید و از اونجا تاریخ رو اصلاح کنید:D

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
اگر ایران از همین حالا بخواد راهش رو عوض کنه و به جای حرکت به سمت پسرفت و نابودی به سمت پیشرفت و سازندگی حرکت کنه در مدت ۳۰ سال میتونه به یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا تبدیل بشه که پا به پای آمریکا، اتحادیه اروپا، ژاپن، چین و ... حرکت کنه و حتی پیشی بگیره.
تصور کنید یعنی انقدر ثروت داره این کشور که من و شما میتونیم تو دوران زندگیمون تبدیل این ایران الان رو به ایرانی جز کشورهای جی هشت ببینیم.
کشوری که 25 درصد ذخایر انرژی دنیا رو در اختیار داره و فقط یک درصد جمعیت دنیا رو شامل میشه اما با اینحال 48 درصد جمعیتش فقیر محسوب میشن.
اینو که همه میدونن،ایران اگه بخاد پیشرفت کنه جوری پیشرفت میکنه میکنه که امریکا هم به گرد پاش نمیرسه،هیچ جای دنیا مثل ایران منابع نداره،ولی متاسفانه هیچ جای دنیا هم اندازه ایران دزد نداره

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
موضوع تاپیک داره کم کم به طنز و فانتزی و تخیلی تغییر پیدا میکنه :D
یک عده هم که کسی رو برای درد دل کردن ندارن میان اینجا از تخیلات آرزوها و حسرت هاشون صحبت میکنن :general404:
حالا که خیلی ها از حسرت ها و آرزوهاشون گفتن ، منم بگم که الان تنها حسرت من در سال 1397 اینه که وقتی که کله پاچه ارزون بود نخوردم :p

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
اینو که همه میدونن،ایران اگه بخاد پیشرفت کنه جوری پیشرفت میکنه میکنه که امریکا هم به گرد پاش نمیرسه،هیچ جای دنیا مثل ایران منابع نداره،ولی متاسفانه هیچ جای دنیا هم اندازه ایران دزد نداره

به قول یکی از دوستان من، ایران منابع زیرزمینی زیاد داره. اما منابع رو زمینی نداره:D
دیگه دوره ذخایر زیرزمینی گذشته، الان ارزش یک دانشمند میتونه از هزاران معدن طلا و چاه نفت بیشتر باشه. ژاپن و آلمان نمونه بارزش. انگلیس از یک جزیره ای که هیچ منابعی نداشت، به یک چهارم کل دنیا حکومت میکردن. چون از مغزشون استفاده میکردن. ما توی ایران بعد از 1046 صفحه هنوز نتونستیم مفهوم مالکیت خصوصی و آزادی تجارت رو توی کله بعضی ها فرو کنیم:general509::D، بعد توقع دارن که ایران ابرقدرت بشه:general108::D

Last edited:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
موضوع تاپیک داره کم کم به طنز و فانتزی و تخیلی تغییر پیدا میکنه :D
یک عده هم که کسی رو برای درد دل کردن ندارن میان اینجا از تخیلات آرزوها و حسرت هاشون صحبت میکنن :general404:
حالا که خیلی ها از حسرت ها و آرزوهاشون گفتن ، منم بگم که الان تنها حسرت من در سال 1397 اینه که وقتی که کله پاچه ارزون بود نخوردم :p

مدیر این تاپیک گذاشت که کار به اینجا برسه. اینجا از اسمش واضحه که تاپیک بحث و تبادل نظر در مورد سرمایه گذاری روی ارزه. کل صحبت های این تاپیک باید در مورد این باشه که کی بخریم و چگونه بخریم . اینکه عده ای میان اینجا و میگن نخرید، اصلا با موضوع این تاپیک متناقضه. مثل اینه که یه نفر تاپیک زده باشه که بنز بخره، من برم بگم آقا مردم گرسنه هستن، تو چرا میخوای بنز بخری:D، طبعا اونجا من به دلیل اسپم بن میشم، اما اینجا ...:general405::general711:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
مدیر این تاپیک گذاشت که کار به اینجا برسه. اینجا از اسمش واضحه که تاپیک بحث و تبادل نظر در مورد سرمایه گذاری روی ارزه. کل صحبت های این تاپیک باید در مورد این باشه که کی بخریم و چگونه بخریم . اینکه عده ای میان اینجا و میگن نخرید، اصلا با موضوع این تاپیک متناقضه. مثل اینه که یه نفر تاپیک زده باشه که بنز بخره، من برم بگم آقا مردم گرسنه هستن، تو چرا میخوای بنز بخری:D، طبعا اونجا من به دلیل اسپم بن میشم، اما اینجا ...:general405::general711:
درود بر شما.
متاسفانه عقب موندگی فکری و فرهنگی بیداد میکنه و این رو میشه همه جا مشاهده کرد که این انجمن و این تاپیک به طور خاص ، مشتی از خرواره که بدونیم مردم کشورمون تا چه اندازه از لحاظ فکری عقب نگه داشته شدن.
اونهایی که میان به افرادی که دلار میخرن یا خریدن فحاشی میکنن ، اگه خودشون پول داشته باشن شرط میبندم یک ثانیه هم معطلش نمیکنن و تا قرون آخر پول رو میرن دلار میخرن که خوشبختانه یا متاسفانه پولشو ندارن. کسی که پولش تو بانک بوده و دلار نخریده و ظرف کمتر از 6 ماه پولش با خاک کوچه یکی شده میاد اینجا یقه دیگران رو میگیره و فحاشی میکنه و همه حرفش اینه که چرا شماها ارزش پولتون حفظ شده و من با خاک کوچه یکی شدم! بعضاً هم تریپ انساندوستی و میهن پرستی برمیدارن که البته بر کسی پوشیده نیست اینها همه حرف های پوچه که خودشون هم به اندازه نوک سوزن بهش کوچکترین اعتقادی ندارن.
خلاصه که جر و بحث بین دارا و نداره. ما که بخیل نیستیم این دوستان هم به آرزوشون برسن و بتونن برای خودشون مقداری دلار دست و پا کنن ، فقط خودشون باید بتونن از فرصت ها استفاده کنن. من نوعی خودم اگه از فرصت های زندگیم استفاده نکنم و به موفقیت و رفاه نرسم حق ندارم به خاطر عقب موندگی های خودم دیگران رو مقصر بدونم. تو این 1046 صفحه که افراد این رو متوجه نشدن اما اگه از الان سعی کنن برای درک این موضوع تلاش کنن شاید بشه امیدوار بود در صفحه 10046 به این درک برسن که به تجارت قانونی و آزاد احترام بگذارند و با بغض و حسادت به موفقیت های دیگران نگاه نکنند! آرزو میکنم اون روز زیاد دور نباشه!

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
من حدود 10 دلار که از طریق سایت خارجی بدست اومد رو بین 11 تا 13 تومن این دو ماه فروختم و الان بخام یک دلار از موجودیه باقیمانده رو بدم احتمالا 10 هم نمیخرن. اینم احتمالا مثه بیتکوین میشه و میگن نگه دارین تا 2 سال دیگه بلکه قیمتش بره بالا!

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
من حدود 10 دلار که از طریق سایت خارجی بدست اومد رو بین 11 تا 13 تومن این دو ماه فروختم و الان بخام یک دلار از موجودیه باقیمانده رو بدم احتمالا 10 هم نمیخرن. اینم احتمالا مثه بیتکوین میشه و میگن نگه دارین تا 2 سال دیگه بلکه قیمتش بره بالا!
نگه داشتن یک دلار تا 2 سال دیگه فکر نمیکنید ریسک زیادی داشته باشه؟!
به نظر من تا بیشتر از این ضرر نکردید اون یک دلار رو هم هر چه سریع تر رد کنید بره و پولشو بزنید به یک زخمی یا در چیز دیگه ای سرمایه گذاری کنید!

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
نگه داشتن یک دلار تا 2 سال دیگه فکر نمیکنید ریسک زیادی داشته باشه؟!
متاسفانه خریداران حداقل 5 دلار میخریدن و از طرفی نصفش بصورت بیتکوین بود ولی با نرخ دلار محاسبه میشه.

Last edited:

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,657
تا یک ماه دیگه قیمت دلار رو چگونه می بینید افزایشی یا کاهشی؟

برای خرید بلیط هواپیما ارز اختصاص دادن با نرخ پایینتر؟
من حدودا یک ماه دیگه باید 9 تا بلیط پرواز خارجی بخرم, همین الان بگیرم بهتره یا بگذارم 1 ماه دیگه؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,509
بانک Goldman Sachs یکی از بزرگترین بانک های آمریکا با 150 سال قدمت:

Goldman Sachs, Iran has the potential to become one of the world's largest economies in the 21st century. the country has the potential to become one of the ten largest economies within the next 30 years.

والا آخرین باری که من خوندم فقط نفت و گاز کشف شده و در حال بهره برداری ایران حدود 28 تریلیون دلار ذخیره دارن، هر سال خبر کشف یه منطقه گازی جدید میاد تو ایران. بعدش این پول فقط در صورت خام فروشی هست اما ارزش این منابع قطعا تو تولید محصولات مشتق از این ثروت هست. همون کاری که ژاپن و کره و هند و چین دارن با نفت خام ما میکنن و دوباره همون کالا رو با قیمت چند برابر به خودمون میفروشن.

بعدش مگه فقط نفت و گاز هست، ایران جز 15 کشور اول دنیا تو ذخایر معدنی هست، معدن مس سرچشمه دومین ذخیره بزرگ مس در دنیاست، معادن طلا همینطور، معادن آهن که دیگه ماشالله. به اینا روی، سرب، کرومیوم، زغال سنگ، گچ و نمک هم اضافه کن و کلی ثروت دیگه که دانش کم من قد نمیده.
با این طرز فکر اشتباهی که شما و امثال شما دارید مشخصا این آرزو محقق نمیشه، ولی این افکار اشتباه هم درست شدنیه. من هم پیشرفت رو تو باز شدن درهای بسته ایران به روی اقتصاد جهانی و کوتاه شدن دست دولت از منابع ثروت و توقف خام فروشی می بینم، الان ایران فقط یه ناظر کر و لال هست تو سازمان تجارت جهانی.
برای 2050 ایران رتبه 20 بیشترین ناحالص داخلی داره چطور جز قدرتهای اول اقتصادی شده. لابد هند رو با ایران اشتباه گرفتی
نیجریه - ترکیه - پاکستان - فیلیپین جلوتر از ایران هستن
https://en.wikipedia.org/wiki/BRIC

ذخایر نفت ایران ۱۵۷٬۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بشکه
ذخایر گاز ایران ۳۳٬۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ مترمکعب
نفت بشکه ای 60 دلار باشه ارزش ذخایر نفت ایران حدود 9.5 تریلیون دلار و هر مترمکعب گاز هم 40 سنت باشه ارزش ذخایر گاز هم حدود 13.5 تریلیون دلار میشه. جمعا 23 تریلیون دلار. پیش بینی میزان ناخالص داخلی چین برای 2030 بالای 25 تریلیون دلار هست

Last edited:

ahmad6

Registered User
لایک‌ها
58
سلام با بعضی از حرفهای دوستان موافقم ، اما لطفا خودتون و کشورمون رو دست کم نگیرین ، یه چیزی رو در مورد ایران خودمون بدونین جزو غنی ترین کشورهای دنیا هستیم ، موافقم که مدیریت میخواد ، موفقم که معادن ایران سرمایه گذاری میخواد ، موافقم ثبات اقتصادی میخوایم و ....

اما تاحالا فکر کردین اروپا چی داره ؟ تکنولوژی که برای بدست آوردنش راه سختی نیست فقط مدیریت میخواد تو این مملکت هرجاش رو نگاه کنی پر از فرصت هست که متاسفانه مدیریت نیست

ایران حتی بدون این ذخایر عظیم هم از لحاظ موقعیت که قرار داره بازم کلی راه برای بهتر شدن و کشوری پیشرفته شدن داره

فکر میکنی چرا ایرانی ها اونور میرن البته نه همشون اما بعضی هاشون آدمهای مهم میشن و کارهای قابل افتخار انجام میدن ؟ چون اگه تو ایران باشه با توجه به فرهنگ ذاتیش به محض اینکه تو یه شرکت کار کنه به سرش میزنه یه شرکت برای خودش چرا نزنه ؟ سریع جدا میشه و یه شرکت راه میندازه یعنی منفعت فردی اما اونور سیستم نیمزاره کسی این مدلی فکر کنه ، وگرنه ذات ایرانیش باهاش هست ، فکر میکنی میره اونور چرا رانندگیش بهتره چون جریمه سنگین میشه وگرنه اگه جریمه مثل ایران سبک باشه بازم مثل ( دور از جون گاو‌) سرش و میندازه پایین میره اما **** خارج از ایران همه این کارهای رو در طول سالها کرده ، چرا تو امریکا طوفان میشه مردمشون انگار نه انگار یارو خونش میترکه اما خیالی نیست چون سیستم و **** بیمه کامل که همه اینا مدیریت میخواد.

اگر تونستیم مثل اونوری فکر کنیم ، اگه سیستم تونست مارو به کارتیمی ترغیب کنه ، اگه فقط بفکر خودومن نبودیم ، مطمن باشین شرایط خیلی خیلی بهتر میشه .

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )
قیمت امروز دلار : ۱۱۱,۰۰۰ ریال بوده تغییر انچنانی نداشته. درثانی بحث اقتصادی به ارز ربط داره!

Last edited:

logic92

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
تا یک ماه دیگه قیمت دلار رو چگونه می بینید افزایشی یا کاهشی؟

برای خرید بلیط هواپیما ارز اختصاص دادن با نرخ پایینتر؟
من حدودا یک ماه دیگه باید 9 تا بلیط پرواز خارجی بخرم, همین الان بگیرم بهتره یا بگذارم 1 ماه دیگه؟
صبر کن یه ماه دیگه وسط زمستون سفرا کمتر و به همون نسبت تضاضای دلار هم کم میشه، قیمت افت میکنه، اوایل ماه رمضون هم خوبه، همین ماه رمضونی که گذشت رسید به پنج و خورده ای دلار اوایلش، حالا العان دوستان فکر میکنن دلار داریم، نه بابا ما دار دنیا دو سه تیکه زمین داریم منتظرم فرجی بشه، مثلا قراره مایه دار بشیم، جامدات و گازها;)

Last edited:

X2Maxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
♨️ #دلار به کانال ۷ هزار تومان باز می‌گردد
جعفرزاده ایمن آبادی(عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس) : پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که قیمت دلار باز هم سقوط خواهد کرد و در نهایت به کانال ۷ هزار تومان خواهد رسید.

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
جعفرزاده ایمن آبادی(عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس) : پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که قیمت دلار باز هم سقوط خواهد کرد و در نهایت به کانال ۷ هزار تومان خواهد رسید.
روحانی :
آنچنان رونق اقتصادی ...
تورم زیر 10 هست
دلارو میکنیم 4200
ذخایر دلاریمون بی نهایته
بیکاری نداریم
و ...

Afshin75

Registered User
لایک‌ها
109
شما یادته در تاپیکی دلیل افت ارزش بیت رو استخراج ایرانیا گفتم. پس نگو دلایل دیگه هم داشته! خوب شد من همون مقدار کم بیت رو دادمش وگرنه روزبروز افتش بیشتر بود
فکر نکنم دلیلش اینا باشه الان اوضاع بازارهای جهانی کلا زیاد جالب نیست و همه منتظر یک افت سنگین دیگه هستند و کسی فعلا جرات سرمایه گذاری نداره.

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
انشااله که همین طور بشه!
واقعا 10 تومن هم زیاده با توجه به در آمد اکثر اقشار جامعه!
7 تومن باعث میشه مقداری قدرت خرید ایجاد بشه و تا حدی چرخ اقتصاد و خرید و فروش بچرخه!:cool:
بهترین حالتش اینه که یه نرخ مشخص در اول سال داشته باشه و سالی 15 در صد هم بهش اضافه بشه!حتی سالی 20 در صد هم باشه میشه باهاش کنار اومد ولی ثابت و مشخص باشه که تا آخر سال هیچ افزایش یا کاهشی نداره!
این که توقع داشته باشیم همیشه ثابت بمونه با توجه به تورم کلی که بر اقتصاد ما حاکمه غیر ممکنه ولی می شه توقع داشت که افزایش قیمتش سالانه و با در صد مشخصی انجام بشهً;)

بالا