برگزیده های پرشین تولز

بررسی مشکلات ADSL - سخت افزاری - نرم افزاری

TheBorland

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
من مودم ADSL Router Modem Asus که ADSL2+vرو ساپورت میکنه
55 تومن مایشو دارم
امروز بعد از 2ماه انتظار!! اومدن واسم وصل کنن (از سپنتا, دو نفر ابله اومدن. چرا؟ بقیشو بخون)
بقول یارو اینترنت تا پشت مودم میومد اما رد نمیشد
جالب اینکه Ping میکرد اما هیچ Pageی باز نمیشد روی لپ تاپ امتحان کردیم باز هم همین بود
بعد با مودم خودش که فقط USB بود امتحان کرد 3سوت همه چی جواب داد و اوکی شد
قابل توجه اینکه مودم من Asus AM602 Lan-USB هست که بهم پیشنهاد شد بگیرم (میگن سرعت Lanبالاتر از USB هست)
اما یه جورایی انگار یارو بلد نبود Configش کنه چون میدونید که این مودمها خودشون برای تنظیم, کنسول دارن که پر از Optionهای مختلف هست
رو مودم Gateway و DNS تنظیم میکنه !!!!!
ور داشته آنتی ویروس رو Disable میکنه, میگم چه ربطی به این بدبخت داره که Disableش میکنی !
میگه با یکی از برنامه هات Conflict داره !
آخرش گفت مودم رو میبرم تو شرکت تنظیم میکنم شبنه میارم (اینم از شانس کوفتی ما !!)
هرچی بود از اون کنسول گیج کننده مودم بود
حالا از دوستان کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟ راه حل چی پیشنهاد میکنید؟
آیا واقعا سرعت USB کمتر از Lan هست؟ اگه نیست برم عوضش کنم:wacko:

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
55 تومن مایشو دارم
امروز بعد از 2ماه انتظار!! اومدن واسم وصل کنن (از سپنتا, دو نفر ابله اومدن. چرا؟ بقیشو بخون)
جالب اینکه Ping میکرد اما هیچ Pageی باز نمیشد روی لپ تاپ امتحان کردیم باز هم همین بود
قابل توجه اینکه مودم من Asus AM602 Lan-USB هست که بهم پیشنهاد شد بگیرم (میگن سرعت Lanبالاتر از USB هست)
اما یه جورایی انگار یارو بلد نبود Configش کنه چون میدونید که این مودمها خودشون برای تنظیم, کنسول دارن که پر از Optionهای مختلف هست
ور داشته آنتی ویروس رو Disable میکنه, میگم چه ربطی به این بدبخت داره که Disableش میکنی !
آخرش گفت مودم رو میبرم تو شرکت تنظیم میکنم شبنه میارم (اینم از شانس کوفتی ما !!)

دوست عزیز من همین مودم دارم سرویسم هم از سپنتا ست این تنظیمات اینطوری که میگم انجام بدید

ابتدا در IE وارد کنید 192.168.1.1

pass & user Admin وارد کنید

بعد از قسمت Advanced setup /WAN/ Edit /

بعد next میزنی تا به connectin type برسی اونو رو گزینه دوم pppoE میزاری بعد بازم نکست میزنی بدون تغییر و اخر سر save میکینی مشکلت حل میشه

از نظر سرعتم تفاوتی نداره منتها لن پایداری بهتری داره

موفق باشی

Akhoond

Registered User
لایک‌ها
1
سلام .
من با آسیا تک قرار داد بستم ( البته هنوز رانژه نشده ، توی مرحله عدم رانژه است . ) 2 تا سوال داشتم :
اول اینکه اونایی که می گن رانژه کردن خطشون تا 1 ماه هم طول کشیده ، مگه یه رانژه کردن چیه ؟ ممکنه این طول کشیدن برای pcm بودن خط باشه ( مثل خط من ) ؟
سوال دوم اینکه من برای نصب مودم corecess مشکل دارم ، یعنی نصب که نه ، خود مودم install میشه ، ولی یه برنامه توی سی دی هست که برای نمایش کانکشن هست (adsl 504 status ) وقتی این برنامه نصبش تموم میشه ، برای باز کردن error می ده و بازش نمی کنه . از فایل setup ایراد میگیره و می گه خرابه . . .
توی اینترنت هم سرچ کردم به چیزی نرسیدم . . .
کسی اگه چیزی می دونه راهنمایی کنه . مرسی

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
پست قبلی به دلیل حجم زیاد مطالب آرشیو شد ... و در این مکان قرار گرفت .

شما می توانید در این تاپیک مسائل و مشکلات ADSL را مطرح کنید و راجب به ان بحث کنید .

با تشکر
بهروز

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
مودم من comtrend مدل Ct-534 هست .

واسه انجام تنظیماتی که اتوماتیک کانکت بشم میشه بیشتر راهنمایی کنید .

و همچنین برای افزایش سرعت ؟

Baila Moreno

Registered User
لایک‌ها
29
یه سوال داشتم...
چطوری میشه یوزر و پسورد کانکشن pppoE رو روی مودم ست کرد تا وقتی dc میشیم خودش دوباره خودکار وصل بشه و بند و بساط ما بهم نریزه.
راستش من از سپنتا سرویس گرفتم کلی هزینه کردیم اعصابمون راحت باشه منتها این آشغالها هم با این اینترنتشون ما رو کشتن...
یه سره بوی جوراب میده ها!
سرعتش خوبه اما دائم dc !!

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0

واسه انجام تنظیماتی که اتوماتیک کانکت بشم میشه بیشتر راهنمایی کنید .?

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
یه سوال داشتم...
چطوری میشه یوزر و پسورد کانکشن pppoE رو روی مودم ست کرد تا وقتی dc میشیم خودش دوباره خودکار وصل بشه و بند و بساط ما بهم نریزه.
راستش من از سپنتا سرویس گرفتم کلی هزینه کردیم اعصابمون راحت باشه منتها این آشغالها هم با این اینترنتشون ما رو کشتن...
یه سره بوی جوراب میده ها!
سرعتش خوبه اما دائم dc !!

پس این فقط مشگل بد نیست
پشتیبانی بد رو هم اضافه کن
بیا تو تاپیک سپنتا بحث کنیم
مودمتم بگو چیه
ماله من planete میتونم راهنمایی کنم ولی تنظیماتت با مال من فرق داره

md_md_2600

Registered User
لایک‌ها
43
عجب تاپیک عتیقه ای شده ها ! هیچ به تاریخ پست اول دقت کردین ؟ مال زمان هیتلره !!!!! کسی نمیخواد این تاپیک رو آرشیو کنه ؟ بیچاره کسی که بخواد 100 صفحه رو بخونه !:cool::cool::cool:

md_md_2600

Registered User
لایک‌ها
43
جالبه اینجا مدیر بخش ظاهرا حال نمیکنه یه آموزش درست و حسابی برای نصب مودم ADSL بذاره تا ملت برن دعاش کنن ! با اینهمه پراکندگی آدم کاملا گیج میشه چونکه هر کسی یه مشکل عجیب و غریب داره !:rolleyes:

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
یه پیشنهاد خوب....زنگ بزنید ساپورت آسیا تک جوابتون رو می دن:دی(البته اگر مشکل خاصی نداشته باشن) بچه های ساپورتش خیلی با حالن

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
55 تومن مایشو دارم
از سپنتا, دو نفر ابله اومدن.

ازشون می پرسیدی تا حالا این مودم رو به چشم دیدن که میخوان کانفیگش کنن یا نه ؟
crazy.gif

به نظر من کسی که یه مودم ADSL رو کانفیگ کرده باشه و یه چیز های مقدماتی در مورد ADSL بدونه به راحتی میتونه هر مودمی رو کانفیگ کنه .
crazy.gif

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
عجب تاپیک عتیقه ای شده ها ! هیچ به تاریخ پست اول دقت کردین ؟ مال زمان هیتلره !!!!! کسی نمیخواد این تاپیک رو آرشیو کنه ؟ بیچاره کسی که بخواد 100 صفحه رو بخونه !:cool::cool::cool:
به نظر من پست های این تاپیک رو پاک کنن بهتره ، از صفر تاپیک زده بشه با پست اول مدیر که توضیحاتی در مورد تاپیک گفته مثلا " در مورد مشکلات ADSL - سخت افزاری - نرم افزاری اینجا بحث کنید "

circling.gif

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
جالبه اینجا مدیر بخش ظاهرا حال نمیکنه یه آموزش درست و حسابی برای نصب مودم ADSL بذاره تا ملت برن دعاش کنن ! با اینهمه پراکندگی آدم کاملا گیج میشه چونکه هر کسی یه مشکل عجیب و غریب داره !:rolleyes:

دوست عزیزم
یک تاپیک آموزشی Am602 تو بخش مقالات آموزشی هست ... حالا اینکه دوستان حال نمی کنند برند بقیه جاها رو بگردند که من مقصر نیسیتم .. .

پ . ن : این تاپیک هم با تاپیک اصلی ادغام شد

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0

.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10

.
سلام

با مودم ها ی comtrend کار نکردم اما اگر دارای کانفینگ تحت وب هستند به راحتی میتونید نام کاربری و رمز عبور خودتون رو وارد کنید تا به محض در مدار اومدن مودم ارتباط شما وصل بشه . شما الان به چه صورت کانکت میشید ؟

برای افزایش سرعت کاری نمیتونید انجام بدین مگر اینکه اشتراک خودتون رو از طریق پرداخت وجه بیشتر ارتقا بدید .

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

با مودم ها ی comtrend کار نکردم اما اگر دارای کانفینگ تحت وب هستند به راحتی میتونید نام کاربری و رمز عبور خودتون رو وارد کنید تا به محض در مدار اومدن مودم ارتباط شما وصل بشه . شما الان به چه صورت کانکت میشید ؟

برای افزایش سرعت کاری نمیتونید انجام بدین مگر اینکه اشتراک خودتون رو از طریق پرداخت وجه بیشتر ارتقا بدید .

چجوری باید نام کاربری بدم ؟
کجا باید این تنظیمات رو انجام بدم ؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
چجوری باید نام کاربری بدم ؟
کجا باید این تنظیمات رو انجام بدم ؟
شما این طوری پیش برو :

ابتدا تو ادرس بار مثلا در IE وارد کنید 192.168.1.1

pass & user را کلمه Admin وارد کنید اگر با Admin وارد نشد تو کاتالوگ مودم توضیح داده که چه کلمه ای برای ورود باید استفاده کنید .

بعد از قسمت WAN وارد تنظیمات اصلی میشید که اونجا باید دو عدد VCI و VPI مناسب رو بدید . و بعد connectin type اونو رو گزینه pppoE تنظیم کنید . و در نهایت تنظیمات رو save میکینید .

البته کانکشن pppoE رو هم میتونید دستی بسازید به طور خلاصه مثل کانکشن دیاال اپ هست اما مراحلش 1 و 2 و 2 است .

موفق باشید .

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
شما این طوری پیش برو :

ابتدا تو ادرس بار مثلا در IE وارد کنید 192.168.1.1

pass & user را کلمه Admin وارد کنید اگر با Admin وارد نشد تو کاتالوگ مودم توضیح داده که چه کلمه ای برای ورود باید استفاده کنید .

بعد از قسمت WAN وارد تنظیمات اصلی میشید که اونجا باید دو عدد VCI و VPI مناسب رو بدید . و بعد connectin type اونو رو گزینه pppoE تنظیم کنید . و در نهایت تنظیمات رو save میکینید .

البته کانکشن pppoE رو هم میتونید دستی بسازید به طور خلاصه مثل کانکشن دیاال اپ هست اما مراحلش 1 و 2 و 2 است .

موفق باشید .

من موفق شدم وارد تنظیمات مودم بشم .

بعدشم وارد قسمت WAN setup شدم و user , پسورد رو در قسمت PPPoE وارد کردم . غکس این صفحه رو هم ضمیمه کردم که بتونید ببینید.
اما وقتی این تنظیمات رو انجام میدم اصلا کانکت نمیشه . حتا وقتی می روم و به صورت قبل هم کانکت کنم نمیتونم کانکت بشوم .
واسه همین تنظیمات رو برگردوندم به حالت RFC1483 Bridged در ضمن VPI و VCI رو هم درست وارد کردم چون در حالت RFC1483 Bridged این 2 تا کد جواب میده .

اینم عکس :

attachment.php

.

فایل های ضمیمه

• modem-config.jpg
    modem-config.jpg
    57.9 KB · نمایش ها: 262
بالا