برگزیده های پرشین تولز

بررسی مشکلات ADSL - سخت افزاری - نرم افزاری

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
شما احتمالا VCI و VPI رو درست وارد نکردی الان تو عکس 0 و 35 دادی از کجا سرویس میگیری شما ؟

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
شما احتمالا VCI و VPI رو درست وارد نکردی الان تو عکس 0 و 35 دادی از کجا سرویس میگیری شما ؟

من که ساکن شیراز هستم و از نمایندگی های پارسی نت سرویس میگیرم.

اما VCI و VPI هر دو در حالت کانکت معمولی ( bridged ) جواب می دهند .

یعنی ممکنه که واسه حالت bridged با حالت PPPoE این کدها فرق داشته باشه ?؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
من که ساکن شیراز هستم و از نمایندگی های پارسی نت سرویس میگیرم.

اما VCI و VPI هر دو در حالت کانکت معمولی ( bridged ) جواب می دهند .

یعنی ممکنه که واسه حالت bridged با حالت PPPoE این کدها فرق داشته باشه ?؟
هر ISP بنا به تنظیمات تجهیزاتش و امکانی که ارائه میده VCI و VPI خاص خودش داره من 8 و 35 هم دیدم . مودم شما با این ISP سازگاری داره ؟ دستی کانکشن ایحاد کردید برای تست ؟

jeyran

Registered User
لایک‌ها
0
ببخشید من تازه کارم

میشه بدون user &password به adsl وصل شد ؟

سرویسم پارس آنلاینه و دو روزه که وصل شدم

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
ببخشید من تازه کارم

میشه بدون user &password به adsl وصل شد ؟

سرویسم پارس آنلاینه و دو روزه که وصل شدم
تمام سرویس دهنده های ADSL تو ایران اشتراکشون با user &password هست ، user &password شما روی کانفیگ مودم ست شده میتونید زنگ بزنید پشتیبانی و user &password رو بگیرید .

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
هر ISP بنا به تنظیمات تجهیزاتش و امکانی که ارائه میده VCI و VPI خاص خودش داره من 8 و 35 هم دیدم . مودم شما با این ISP سازگاری داره ؟ دستی کانکشن ایحاد کردید برای تست ؟

من با حالت معمولی کانکت می شم .
و همین VCI و VPI در این حالت داره جواب میده.
مودمم هم که 100 % با isp سازگاری داره .

یعنی مشکل از کجا می تونه باشه ؟

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
1. من اصلا نمیتونم وارد 192.168.1.1 بشم ، چرا ؟!

2. تا دو روز پیش اینترنت من به خوبی کار میکرد ، اما قطع شد (فقط Data قطع شد ، Link ثابت بود) ، بعد از دو روز تلفن و دوندگی ، گفتن که DNS Server Address رو خودم تنظیم کنم (روی 4.2.2.4) . اما قبلا نیازی به تعیین DNS نبود . حالا که DNS رو دادم ، دیتا میگیرم اما فیلترینگ فوق شدید پارس آنلاین بهش اضافه شده و درصورتیکه قبل از اون ، فیلترینگ پارس آنلاین وجود نداشت . مشکل از چیه ؟ چرا قبلا تنظیم دستی DNS نمیخواست و الان میخواد ؟

ADSL : پارس آنلاین
Modem : Symphony SU3200 USB

joeguitar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام
سوالی در مورد اشکال احتمالی سیم کشی ساختمان داشتم.
ساختمان ما بیش از10 سال از عمرش می گذره.و در اینترنت dial-up نیز در بهترین حالت ممکنه باسرعت بیشتر از 46 به اینترنت متصل نمی شم.
آیا احتمال مشکل در گرفتن سرویس adsl خواهم داشت؟
باتشکر

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
باسلام
سوالی در مورد اشکال احتمالی سیم کشی ساختمان داشتم.
ساختمان ما بیش از10 سال از عمرش می گذره.و در اینترنت dial-up نیز در بهترین حالت ممکنه باسرعت بیشتر از 46 به اینترنت متصل نمی شم.
آیا احتمال مشکل در گرفتن سرویس adsl خواهم داشت؟
باتشکر
الان روی خططتون پارازیت ندارید ؟ افراد دیگه با ISP دیال آپ ی که دارید با سرعت بیشتر متصل میشن ؟ در بد ترین شرایط سرویس ADSL روی خط شما راه میفته اما امکان داره روی تلفن نویز داشته باشید - من تا به حال حتی کاهش سرعت ADSL رو به خاطر سیم کشی معیوب ندیدم .. علت اصلیش هم اینه که شما از تمام ظرفیت سیم مسی برای ADSL های سرعت پایین استفاده نمی کنید .

موفق باشید .

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
نه مشکلی ندارید سعی کنید مودم خوب و با کیفیتی تهیه کنید تا مشکل کمتر داشته باشید از برند های نا مرغوب و بی نام نشانی که بعضا بعضی از شرکت ها میدن نگیرید ترجیحا مودمی که ADSL2+ را ساپورت میکنه تهیه کنید

joeguitar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام به دوستان و تشکر از شما
سوالم بیشتر مربوط به احتمال وجود pcm روی خط تلفنم هست.
من اطلاعات زیادی در این مورد نداشتم و عجله کردم و بدون اطمینان از این موارد از شرکت آسیا تک dsl با سرعت 64 گرفتم.
در ضمن خود اون ها هم چیزی در این رابطه به من نگفتند و از من 32 تومن بابت modem گرفتند و modem به من دادند و قرار داد نوشتند و خداحافظ.
حالا اگه مشکلی پیش بیاد می تونم مودم را پس بدهم.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
باسلام به دوستان و تشکر از شما
سوالم بیشتر مربوط به احتمال وجود pcm روی خط تلفنم هست.
من اطلاعات زیادی در این مورد نداشتم و عجله کردم و بدون اطمینان از این موارد از شرکت آسیا تک dsl با سرعت 64 گرفتم.
در ضمن خود اون ها هم چیزی در این رابطه به من نگفتند و از من 32 تومن بابت modem گرفتند و modem به من دادند و قرار داد نوشتند و خداحافظ.
حالا اگه مشکلی پیش بیاد می تونم مودم را پس بدهم.
سلام

اگر خطتون PCM باشه که اصلا سرویس ADSL نمیشه روش برقرار کرد . . عموما اول چک میکنن خط رو بعد قرارداد می بندن .. چک کردن خط برای PCM بودن و نبودن با یک تلفن ساده به مرکز مخابرات قسمت MDF قابل استعلام هست .

البته اگر به مخابرات منطقه مراجعه کنید در صورت امکان براتون خط رو میتونن از PCM خارج کنن

اگ خط PCM باشه و امکان شروع سرویس براتون فراهم نباشه باید کل هزینه شما رو شرکت پس بده .. یه نگاهی به قرار داد بندازید ببنید چیزی نوشته .. معمولا قرارداد برای برقراری سرویس بسته میشه درصورتی که اگر خط PCM باشه سرویس برقرار نمیشه .

موفق باشید .

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76

2. تا دو روز پیش اینترنت من به خوبی کار میکرد ، اما قطع شد (فقط Data قطع شد ، Link ثابت بود) ، بعد از دو روز تلفن و دوندگی ، گفتن که DNS Server Address رو خودم تنظیم کنم (روی 4.2.2.4) . اما قبلا نیازی به تعیین DNS نبود . حالا که DNS رو دادم ، دیتا میگیرم اما فیلترینگ فوق شدید پارس آنلاین بهش اضافه شده و درصورتیکه قبل از اون ، فیلترینگ پارس آنلاین وجود نداشت . مشکل از چیه ؟ چرا قبلا تنظیم دستی DNS نمیخواست و الان میخواد ؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10

این مودم شما اصلا کانفیگ داخلی داره که بتونید با این IP واردش بشید ؟

خوب منطقه ای که هستید رو بگید شاید دوستان اینجا هم از منطقه شما باشن بتونن بیشتر کمک کنن

absoonoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من قبلا براي ورود به بخش مشتركان adsl سايت پارس آنلاين مشكل نداشتم . ولي از وقتي كه سرعت من به شدت كاهش پيدا كرده به اين بخش هم وارد نميشه و ارور ميده . بخش پشتيباني شركت هم اصلا جواب نميدن .
كسي ميدونه اين مشكل بابت چيه ؟ ممكنه از آي پي من باشه ؟ در ضمن كسي مي دونه كه چطور ميشه از مراجع قضايي و يا حتي اماكن به اين شركت شكايت كرد يا خير ؟

||siavash||

Registered User
لایک‌ها
8
سلام دوستان . من تازگی ها وصل شدم ولی وقتی وصل میشم و کسی به خونه زنگ میزنه دیگه سرعت نمیده و باید خودم از اول وصل بشم!!!! اسپیلیتر هم گذاشم پشت تلفن و از مودم به خط چیزی نذاشتم .

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
سلام!

من تا چند روزه پیش از سپنتا سرویس داشتم.

بعد با اونها تصفیه حساب کردم و اومدم آسیا تک! امروز به من گفتن خط شما وصل شده و یوزر و پس رو گرفتم!

حالا از ساعت 11 تا الان فقط کاره من شده ور رفتن با مودم و کانکشن ها!

مشکل اصلی ارور 691 معروفه که میگه یوزر و پس اشتباهه ( در حالت بریج در مودم)! اگر هم از داخل مودم pppoe بسازم که اونجا میگه این یوزر نیم و پسورد پذیرفته نمیشه

یوزر و پس رو در انواع مختلف کوچک بزرگ ! حرف اول کوچک و... امتحان کردم ولی :wacko:

100 بار با پشتیبانی و فروش هم تماس گرفتم! میگن پورتت بازه و مشکلی نداره و...

یه بار بخش فنی گفت برو درایور مودم و تمام کانکشنهاتو پاک کن و دوباره از اول نصب کن! ما هم کردیم و تاثیری نداشت
در کل تنظیم خاصه دیگه ای که نداره! ولی من در مورد سپنتا خودم رفتم مودم خریدم و نصب کردم و همون موقع هم مشکلی نداشتم!

من که نمی دونم مشکل کجاست!

اینجا نوشتم ببینیم این اتفاق برای سایرین هم افتاده یانه؟ یا راه حلی کسی داره برای حل این مشکل؟

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
من یه مودم D-Link مدل DSL-2649T گرفتم از شرکت صبا هم اینترنت ADSL گرفتم
اما متاسفانه امکان وصل شدم به اینترنت برام نیست
اولش که خود ISP گفت من این مودم رو بلد نیستم و من مجبور شدم ببرمش اونجا که خریدم و اونا برام تنظیم کردن و با همون تنظیمات با اینترنتی که خودشون داشتن (شاتل) تست کردیم دیدم مشکلی نیست (روز کامپیوتر خودم تست کردیم) اما وقتی اوردم خونه و یوزر و پسوردم رو عوض کردم که برم نت هیچ سایتی رو برام باز نکرد
زنگ زدم پشتیبانی گفت که من سند و ریسیو داشتم :eek: و این در صورتیه که من اصلا هیچ سایتی حتی یه خط رو نتونستم ببینم . هم فایر فاکس هم اینترنت اکسپلورر رو چک کردم و این مشکل در هر دو بود
حالا می گید چه کنم؟:wacko:

بالا