برگزیده های پرشین تولز

بررسی مشکلات ADSL - سخت افزاری - نرم افزاری

aminkhaki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
ببخشید دوستان من یه مشکل داشتم نمی دونستم دقیقا کجا مطرح کنم
من یه مودم d-link دارم با یه خروجی و به تازگی یه کامپیوتر به کامپیوترامون اضافه شده می خواستم ببینم چجوری می تونم دو تا خروجی ازش بگیرم که دو تا کامپیوتر همزمان استفاده کنند

-------------------------------------------------------------------
بستگی داره که مودم شما چی هست ... آیا خودش Router داره یا نه .... مارکش چیه ؟
اصولا می تونم بگم 90 درصد مودمهای LAN بازار خودشون روتر هم هستند .
اما خوب اگر روتر نباشه باید یه سوییچی بخری که خودش روتر هم داشته باشه ( بیسیم یا سیمی جفتش هست )
اگر مودمت کمبو هست ( LAN+USB ) من میدونم که مارک USRobotics این دوتا پورتش با هم کار می کنه به احتمال 95 درصد هم AM602 هم دو تا پورتش باهم کار میکنه .
برای اطلاعات بیشتر :
ماه رایانه :cool:
88791812
88791612
پاساژ پایتخت - طبقه 2 - شماره 265

sghd

Registered User
لایک‌ها
19
قابل ذکر که بگم میکرو فیلتر 25 هزار تومانی هم هست اگر بخواین تهیه کنید :پی
بستگی به کاربردش داره ... توی خطوط DSL با توانهای متنوع فیلتر های متنوعی استفاده میشه ... اما تو خطوط خونگی بهتر از حداقل میکرو فیلتر ادمیزادی استفاده کنیم ... نه 1500 تومنی نه 25000 تومنی ... بهترین چیزایی که من دیدم میکرو فیلتر دیلینک هست که حدود 4000 تا 5000 تومن قیمتشه
ممنون فردا میرم دنبالش ببینم پیدا میکنم؟

amir21

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
-------------------------------------------------------------------
بستگی داره که مودم شما چی هست ... آیا خودش Router داره یا نه .... مارکش چیه ؟
اصولا می تونم بگم 90 درصد مودمهای LAN بازار خودشون روتر هم هستند .
اما خوب اگر روتر نباشه باید یه سوییچی بخری که خودش روتر هم داشته باشه ( بیسیم یا سیمی جفتش هست )
اگر مودمت کمبو هست ( LAN+USB ) من میدونم که مارک USRobotics این دوتا پورتش با هم کار می کنه به احتمال 95 درصد هم AM602 هم دو تا پورتش باهم کار میکنه .
برای اطلاعات بیشتر :
ماه رایانه :cool:
88791812
88791612
پاساژ پایتخت - طبقه 2 - شماره 265

مارکش dlink-dsl300t هستش و تنها یک خروجی lan داره داشته باشه در ضمن نمی دونم از کجا باید بفهمم روتر هست یا نه؟ بعد می خوام هر دو تا کامپیوتر بتونن باهم کار کنن در ضمن قیمتش چقدر هست؟
اگر دو تا رو وصل کنم یکیشون کانکت بشه اونوقت اون یکی هم می تونه کانکت بشه یا باید تنظیمات مودم رو دستکاری کنم ؟

vickey

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان،

من مودم ASUS WL-600G گرفتم برای Share کردن DSL داتک روی شبکه Lan برای 5 نفر.
مشکل اینجاست که چون داتک از طریق شیوه Bridging دی اس ال میده، مودم باید هم بریج کنه و هم NAT.

این مودم فقط این گزینه ها رو داره:

• PPPoA
  • PPPoE
  • MER - Mac Encapsulation Routing
  • IPoA
  • Bridge
در مودم Huawei داتک، گزینه ای بنام Bridge+DHCP بود که اینکار رو به خوبی انجام میداد.
در WL-600G وقتی بریج میکنیم، گزینه DHCP دیگه نداریم.
راه دیکه ای به نظرتون میرسه؟

ممنون
وحید

RonaldAfra

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
من یه سوال داشتم
ما تو خونمون چند دستگاه تلفن داریم حالا اگه بخواهم از مودم adsl استفاده کنم باید به هر کدوم از اینا یک اسپلیتر وصل کنم ?

amir21

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من یه سویچر گرفتم اما نمی دونم چیکار کنم که هر دو کامپیوتر بتونن همزمان استفاده کنن اگر شما ها می دونید تنظیماتش رو باید چیکار کرد لطفا من رو راهنمایی کنید

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
من یه سوال داشتم
ما تو خونمون چند دستگاه تلفن داریم حالا اگه بخواهم از مودم adsl استفاده کنم باید به هر کدوم از اینا یک اسپلیتر وصل کنم ?
شما میتونی از خروجی مخصوص تلفن اسپلیتر یک سیم بیاری تو تقسیم بعد هر چند تا تلفن رو خواستید بهش اتصال بدید !

amir21

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در این جمع متخصصین کسی نیست جواب ما رو بده

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
در این جمع متخصصین کسی نیست جواب ما رو بده
من درست متوجه نشدم .. دقیقا مدل مودم .. لینک از سایت سازنده رو بدید تا امکاناتش رو بهتون بگم .. ضمنا اگر میخوان همزمان با دو تا سیستم از طریق یک مودم بدون واسطه و نیاز به روشن بودن هر دو سیستم از اینترنت Adsl استفاده کنید باید روتر مودم با حداقل دو خروجی بگیرید .

amir21

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من درست متوجه نشدم .. دقیقا مدل مودم .. لینک از سایت سازنده رو بدید تا امکاناتش رو بهتون بگم .. ضمنا اگر میخوان همزمان با دو تا سیستم از طریق یک مودم بدون واسطه و نیاز به روشن بودن هر دو سیستم از اینترنت Adsl استفاده کنید باید روتر مودم با حداقل دو خروجی بگیرید .

ممنون که می خواید کمکم کنید ببینید من الان یه مودم یه پورت lan برای خروجی داشتم مدل دستگاه هم d-link 300t هست که اینم لینک صفحه هست
http://www.dlink.ca/broadband/product.php?BID=3
و الان رفتم براش یه سویچر خریدم از مارک خودش که باز لینکش رو براتون میزارم
http://www.dlink.com.sg/products/?pid=69
اما نمی دونم چیکار کنم هنوز این دوتا کامپیوتر رو نمی تونم با هم به اینترنت وصل کنم نمی دونم برای تنظیماتشون باید چیکار کنم باز هم ممنون میشم اگر کمک کنید

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
خواهش میکنم .
فکر میکنم شما از خروجی مودم یک کابل نرمال ببرید تو سوییچ بعد از سوییچ به دو تا سیستم با استفاده از کابل های مجزا متصل کنید IP ها رو هم اتوماتیک بگزارید ..

...

در کل توضیح کارشناسی تر میخواید به نظر من تو انجمن شبکه مطرح کنید زود تر و کاربردی تر به نتیجه می رسید .. چون شما الان یک سوییچ گرفتید !

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
کسی نبود مشکل بنده رو حل کنه؟
جالب اینه که مشکل من مثل مشکلیه که براش تاپیک باز شده :))
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1325227&postcount=41
راستی هم مودم و هم کامپیوتر رو تست کردم مشکلی ندارن حتی با اینترنت شاتل و داتک تست کردم کار می کرد. ISP هم می گه که مشکلی نیست . اما هنوز نفهمیدم مشکل از چیه

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
کسی نبود مشکل بنده رو حل کنه؟
جالب اینه که مشکل من مثل مشکلیه که براش تاپیک باز شده :))
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1325227&postcount=41
راستی هم مودم و هم کامپیوتر رو تست کردم مشکلی ندارن حتی با اینترنت شاتل و داتک تست کردم کار می کرد. ISP هم می گه که مشکلی نیست . اما هنوز نفهمیدم مشکل از چیه
شما یه بار مودم رو رسیت کن تا بشه تنظیمات کارخونه بعد اون رو کانفیگ کن ...

aftabgardan-cc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام؛:blush:

كسي مودم Asus مدل AAM6000UG نداره؟ نمي‌دونيد چطور مي‌شه توي ويستا نصبش كرد؟ يعني فايل درايور ويژه ويستاش رو نداريد؟
من تازه ADSL گرفتم، الان توي XP مشكلي ندارم، اما چون چند ماهه كه توي ويستا كار مي‌كنم، ديگه نمي‌تونم به خاطر اينترنت برگردم به XP :blush:

ممنون مي‌شم يكي كمك كنه...

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام دوست عزیز

متاسفانه این مدل چون تنها خروجی USB داره و داریورش برای ویستا نیومده نمیتونید در ویستا استفاده کنید .
عموما تمام مودم هایی که خورجی lan دارن و دارای کانفیگ داخلی تحت وب هستند با ویندوز های مختلف من جمله ویستا و همین طور سیستم عامل های لینوکس مشکلی ندارند .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
والله Asus که فعلا فکری به حال این مودم نکرده برای ویستا ...

اما تو این لینکی که شما دادی یه روش ذکر شده که مراحلش هم آسان ه

1. before run setup from cd set compatiblity of setup.exe to xpsp2
2. Edn task dslmon from task manager
3. open %win%\system32\driver\adidsl.cfg with notepad
fisrt line for vpi
second for VCI
third for EncapsulationType

edit file and save then restart Win Vista

4. Enjoy

شما طبق مراحل گفته شده پیش برید ببینید جواب میده .. چون من دسترسی به ویستا ندارم .. مراحل رو که بلدید اعمال کنید ؟

zeus_titan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام و خسته نباشید
من مشکلم رو در انجمن موضوعات مختلف کامپیوتر گفتم!گفتن بیام اینجا از دوستان راهنمایی بگیرم!

من از adcl با سرعت 64 می کنم.از موقعی که adcl وصل شده سرعت کامپیوتر پایین اومده!روزی دو ،سه بار هنگ می کنه و وقتی کلیک می کنم با تاخیر فرمان رو انجام می ده!
من هر هفته دیسک کلین آپ و دیفرگم رو انجام می دم!آنتی ویروسم هم antivir ,spyware doctor هستند!
startup رو هم خالی کردم!آیا کار دیگه ای هم باید انجام بدم؟!(رم 512 وcpu 3)
یکی از دوستانم هم که از وایرلس استفاده می کنه به همین مشکل دچاره!(رم 1 گیگ و cpu 3)
نمی دونم مشکل از کجاست!!!;)
--------------------------------
یه موضوع دیگه!
امروز مقاله ای که از همین قسمت دانلود کرده بودم رو داشتم می خوندم،که متوجه شدم کسانی که از adcl استفاده می کنند یوزرنیم و پسوورد دارن:eek:!!اما من یوزر و پسووردی ندارم با نصب درایور مودم کانکشنی در قسمت Lan or high speed internet ساخته می شه و با Enable شدن، سیستم کانکت می شه!
جریان اش چیه؟!

ممنون می شم راهنمایی ام کنید:blush::happy:

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام و خسته نباشید
من مشکلم رو در انجمن موضوعات مختلف کامپیوتر گفتم!گفتن بیام اینجا از دوستان راهنمایی بگیرم!

من از adcl با سرعت 64 می کنم.از موقعی که adcl وصل شده سرعت کامپیوتر پایین اومده!روزی دو ،سه بار هنگ می کنه و وقتی کلیک می کنم با تاخیر فرمان رو انجام می ده!
من هر هفته دیسک کلین آپ و دیفرگم رو انجام می دم!آنتی ویروسم هم antivir ,spyware doctor هستند!
startup رو هم خالی کردم!آیا کار دیگه ای هم باید انجام بدم؟!(رم 512 وcpu 3)
یکی از دوستانم هم که از وایرلس استفاده می کنه به همین مشکل دچاره!(رم 1 گیگ و cpu 3)
نمی دونم مشکل از کجاست!!!;)
--------------------------------
یه موضوع دیگه!
امروز مقاله ای که از همین قسمت دانلود کرده بودم رو داشتم می خوندم،که متوجه شدم کسانی که از adcl استفاده می کنند یوزرنیم و پسوورد دارن:eek:!!اما من یوزر و پسووردی ندارم با نصب درایور مودم کانکشنی در قسمت Lan or high speed internet ساخته می شه و با Enable شدن، سیستم کانکت می شه!
جریان اش چیه؟!

ممنون می شم راهنمایی ام کنید:blush::happy:
سلام

نمونه مشابه شما یعنی سرویس ADSL و هنگ کردن سیستم تا حالا من ندیدم ! مشکل از یه جای دیگست ..

شما هم نام کاربری و رمزعبور دارید .. تو کانفیگ و تنظیمات داخلی مودم شما شرکت ثبت کرده که البته باید نام کاربری و رمزعبور تون رو به خودتون هم میدادن . .

xdvbxkaomx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به همه دوستان من مدت 2 هفته هستش که با مودم adsl خودم مشکل پیدا کردم موضوع این که من و داداشم تو خونه دو تا pc داریم و یه خط adsl اشتراکی و با توجه به اینکه مودم من از نوع روتر دار هستش و چون از طریق پورتهای اترنت سیستم ها رو بهش وصل کردم و تنظیمات آی پی شو هم طوری دادم که بدون نیاز به روشن بودن یه سیستم بعنوان سرور مستقل از هم به اینتر نت کانکت میشن :​

مشخصات پی سی 1 :
192.168.1.7
subnet mask : 255.255.255.0
default getway : 192.168.1.1
preferred dns servar : 192.168.1.1

مشخصات پی سی 2 هم عین پی سی 1 هستش فقط آخر آی پی آدرس بجای 7 شماره 8 تنظیم شده ضمنا تو اینترفیس مودم که با 192.168.1.1 و یوزر نیم admi واردش میشم تو قسمت lan گزینه setting ip adresss: 192.168.1.6 بچشم میخوره . حالا میریم سر مشکل باید بگم قبلا با همین تنظیمات هر دو تا پی سی راحت با همدیگه ارتباط داشتن و میتونستن به همدیگه فایل بفرستن ولی حالا نه تنها نمیتونن همدیگه رو ببینن بلکه تو قسمت Network Connections وقتی میخواییم شبکه رو از نو تنظیم کنیم اصلا هیچ پوشه ای تو My Network Places دیده نمیشه یعنی سیستم پوشه share document خودشو هم اونجا نشون میده چه برسه به پوشه پی سی دیگه . دوم اینکه وقتی میریم سراغ view workgroup computer اصلا اجازه ورود به اون قسمت داده نمیشه و میگه شما اجازه دسترسی به این قسمت رو ندارین و با ادمینستراتور شبکه خودتون تماس بگیرید . حالا تنها کهری که از مودم بر میاد اینه که ما رو به اینترنت کانکت میکنه ولی دیگه خبری از شبکه نیست باید بگم کابلها رو هم تست کردم و اونها هم هیچ مشکلی ندارن و موقعیکه میخوام از برنامه µTorrent استفاده بکنم یه علامت مثلث زرد رنگ اون پایین صفحه میاد و وقتی میرم روش نوشته no incoming connection unless the icon turns green it could indicate a problem with your network configuration و بعد از چند دقیقه که دانلود میکنه تبدیل میشه به یه آیکون دایره قرمز رنگ و پیغام میده : not connectable a firwale/router is limiting your network traffic. you neet to open up a port others can connect to you اگه میتونید کمکم کنید خواهش میکنم هر کاری کردم نتونستم حتی دو بار مودم رو ریست کردم ولی فایده ای نداشت و همچنان مشکل سر جاشه​

ضمنا باید بگم از برنامه PFConfig.exe هم استفاده کردم ولی چون مودم من تو لیست نبود نتونستم کاری بکنم که پرت باز رو فوروارد کنه تو این سایت هم رفتم ولی نتونستم کاری بکنم . آدرس سایت
کد:

www.portforward.com

بالا