برگزیده های پرشین تولز

بررسی مشکلات ADSL - سخت افزاری - نرم افزاری

hamed1282

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام من دو سه روزي است يه اشتراك adsl 128 گرفتم خيلي از سرعت دانلودش شاكي هستم به حق چيزهاي نديده ما ديال اپ داشتيم باسرعت 4 الي 5 كيلو بايت دانود مي كردم خير سرمون رفتم يه اشراك adsl 128 گرفتم گفتم ديگه از شر ديال اپ راحت شدم حالا نگو اول بدبختي ما شروع شد روز اول با سرعت 10 الي 12 kb دانلود كردم حدودا يه فايل 70 وگابايتي بود ديگه اين اولين و اخرين دانلود با سرعت قابل قبول بودااز اون به بعد هرچي فايل دانلود گردم سرعتش از 1.2 شروع شد و خودم دو كه كشتم تونستم سرعت 5 ببينم اونم به زور وبلا . حالا از اساتيد محترم استدعا دارم من را راهنما يي كنند تا ببينم مشكل از كجاست در ضمن مودم را هم ازخود شركت گرفتم ويندوزم هم تازه نصب كردم درضمن صفحات هم به بدبختي لود ميشند يعني موقع لود شدن ديگه مرگشون مي زنه همچنين موقع دانلود هم بعضي موقعها دانلود متوقف ميشود لازم به ذكر است كه وقتي كانكشت ديس مي كنم ومجددا وصل ميشم سرعت لود صفحات بهتر ميشود

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
با سلام به همه دوستان من مدت 2 هفته هستش که با مودم adsl خودم مشکل پیدا کردم موضوع این که من و داداشم تو خونه دو تا pc داریم و یه خط adsl اشتراکی و با توجه به اینکه مودم من از نوع روتر دار هستش و چون از طریق پورتهای اترنت سیستم ها رو بهش وصل کردم و تنظیمات آی پی شو هم طوری دادم که بدون نیاز به روشن بودن یه سیستم بعنوان سرور مستقل از هم به اینتر نت کانکت میشن :​

مشخصات پی سی 1 :
192.168.1.7
subnet mask : 255.255.255.0
default getway : 192.168.1.1
preferred dns servar : 192.168.1.1

مشخصات پی سی 2 هم عین پی سی 1 هستش فقط آخر آی پی آدرس بجای 7 شماره 8 تنظیم شده ضمنا تو اینترفیس مودم که با 192.168.1.1 و یوزر نیم admi واردش میشم تو قسمت lan گزینه setting ip adresss: 192.168.1.6 بچشم میخوره . حالا میریم سر مشکل باید بگم قبلا با همین تنظیمات هر دو تا پی سی راحت با همدیگه ارتباط داشتن و میتونستن به همدیگه فایل بفرستن ولی حالا نه تنها نمیتونن همدیگه رو ببینن بلکه تو قسمت Network Connections وقتی میخواییم شبکه رو از نو تنظیم کنیم اصلا هیچ پوشه ای تو My Network Places دیده نمیشه یعنی سیستم پوشه share document خودشو هم اونجا نشون میده چه برسه به پوشه پی سی دیگه . دوم اینکه وقتی میریم سراغ view workgroup computer اصلا اجازه ورود به اون قسمت داده نمیشه و میگه شما اجازه دسترسی به این قسمت رو ندارین و با ادمینستراتور شبکه خودتون تماس بگیرید . حالا تنها کهری که از مودم بر میاد اینه که ما رو به اینترنت کانکت میکنه ولی دیگه خبری از شبکه نیست باید بگم کابلها رو هم تست کردم و اونها هم هیچ مشکلی ندارن و موقعیکه میخوام از برنامه µTorrent استفاده بکنم یه علامت مثلث زرد رنگ اون پایین صفحه میاد و وقتی میرم روش نوشته no incoming connection unless the icon turns green it could indicate a problem with your network configuration و بعد از چند دقیقه که دانلود میکنه تبدیل میشه به یه آیکون دایره قرمز رنگ و پیغام میده : not connectable a firwale/router is limiting your network traffic. you neet to open up a port others can connect to you اگه میتونید کمکم کنید خواهش میکنم هر کاری کردم نتونستم حتی دو بار مودم رو ریست کردم ولی فایده ای نداشت و همچنان مشکل سر جاشه​

ضمنا باید بگم از برنامه PFConfig.exe هم استفاده کردم ولی چون مودم من تو لیست نبود نتونستم کاری بکنم که پرت باز رو فوروارد کنه تو این سایت هم رفتم ولی نتونستم کاری بکنم . آدرس سایت
کد:

www.portforward.com
سلام شما چرا از سرویس DHCP مودم استفاده نمیکنید .. این طوری احتمال مشکل دار شدن و درگیر شردن سیستم ها سر IP به صفر میرسه .. DHCP رو تو کانفیگ مودم فعال کنید بعد IP های دو سیستم رو اتوماتیک بگزارید .. در انتها کارت شبکه هر سیستم رو غیرفعال کنید .. بعد از فعال کردن هر سیستم یک IP اینترنت دار میگیره و کارتون راه میفته ... موفق باشید .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
با سلام من دو سه روزي است يه اشتراك adsl 128 گرفتم خيلي از سرعت دانلودش شاكي هستم به حق چيزهاي نديده ما ديال اپ داشتيم باسرعت 4 الي 5 كيلو بايت دانود مي كردم خير سرمون رفتم يه اشراك adsl 128 گرفتم گفتم ديگه از شر ديال اپ راحت شدم حالا نگو اول بدبختي ما شروع شد روز اول با سرعت 10 الي 12 kb دانلود كردم حدودا يه فايل 70 وگابايتي بود ديگه اين اولين و اخرين دانلود با سرعت قابل قبول بودااز اون به بعد هرچي فايل دانلود گردم سرعتش از 1.2 شروع شد و خودم دو كه كشتم تونستم سرعت 5 ببينم اونم به زور وبلا . حالا از اساتيد محترم استدعا دارم من را راهنما يي كنند تا ببينم مشكل از كجاست در ضمن مودم را هم ازخود شركت گرفتم ويندوزم هم تازه نصب كردم درضمن صفحات هم به بدبختي لود ميشند يعني موقع لود شدن ديگه مرگشون مي زنه همچنين موقع دانلود هم بعضي موقعها دانلود متوقف ميشود لازم به ذكر است كه وقتي كانكشت ديس مي كنم ومجددا وصل ميشم سرعت لود صفحات بهتر ميشود
بهترین کار این هست که شما از پشتیبانی سرویستون استفاده کنید و بگید چک کنند ببینند سرعت شما چرا کاهش پیدا کرده .. اگر دسترسی دارید از User های منطقه مخابراتی خودتون هم سوال کنید که آیا اون ها هم همین مشکل رو دارن ؟ .. راستی مودم شما از چه برند و مدلی ه ؟

موفق باشید .

hamed1282

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بهترین کار این هست که شما از پشتیبانی سرویستون استفاده کنید و بگید چک کنند ببینند سرعت شما چرا کاهش پیدا کرده .. اگر دسترسی دارید از User های منطقه مخابراتی خودتون هم سوال کنید که آیا اون ها هم همین مشکل رو دارن ؟ .. راستی مودم شما از چه برند و مدلی ه ؟

موفق باشید .

lمدل مودم comtrend -ct-5611

hamed1282

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

مدل مودم comtrend -ct-5611

xdvbxkaomx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام شما چرا از سرویس DHCP مودم استفاده نمیکنید .. این طوری احتمال مشکل دار شدن و درگیر شردن سیستم ها سر IP به صفر میرسه .. DHCP رو تو کانفیگ مودم فعال کنید بعد IP های دو سیستم رو اتوماتیک بگزارید .. در انتها کارت شبکه هر سیستم رو غیرفعال کنید .. بعد از فعال کردن هر سیستم یک IP اینترنت دار میگیره و کارتون راه میفته ... موفق باشید .

سلام دوست عزیز تمام اینکارها رو قبلا" هم انجام دادم با دیدن نوشته شما گفتم یه بار دیگه هم انجام بدم ولی متاسفانه جواب نداد و من نمیدونم مشکل چیه که پورتهای من بسته شدند ارتباط با اینترنت هیچ مسئله ای نداره و رو براهه چه آی پی دستی داده باشم چه اتوماتیک ولی سیستمهای شبکه منو نمیبینند اگه دقت کنید تو پست بالایی هم این مطلب رو نوشتم و دقیقا" جمله ای رو که تو برنامه Utorrent نوشته میشه رو هم نوشتم : که معنیش اینه که
"امکان کانکت شدن وجود ندارد فایروال روتر ترافیک شما رو محدود کرده و شما نیاز دارید پورت خودتونو باز کنید تا بقیه بتونن به شما وصل بشن " .
خالا فقط باید راهی پیدا کنم که بتونم پورت یا پورتهای ارتباطی خودمو باز کنم تا بتونم تو شبکه و یا تو ارتباطات p2p (torrent ( بقیه یوزرها سیستم منو ببینند
تا حالا هر کاری تونستم کردم ولی متاسفانه جواب نگرفتم با این وجو ممنون از پاسخی که دادین

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام دوست عزیز تمام اینکارها رو قبلا" هم انجام دادم با دیدن نوشته شما گفتم یه بار دیگه هم انجام بدم ولی متاسفانه جواب نداد و من نمیدونم مشکل چیه که پورتهای من بسته شدند ارتباط با اینترنت هیچ مسئله ای نداره و رو براهه چه آی پی دستی داده باشم چه اتوماتیک ولی سیستمهای شبکه منو نمیبینند اگه دقت کنید تو پست بالایی هم این مطلب رو نوشتم و دقیقا" جمله ای رو که تو برنامه Utorrent نوشته میشه رو هم نوشتم : که معنیش اینه که
"امکان کانکت شدن وجود ندارد فایروال روتر ترافیک شما رو محدود کرده و شما نیاز دارید پورت خودتونو باز کنید تا بقیه بتونن به شما وصل بشن " .
خالا فقط باید راهی پیدا کنم که بتونم پورت یا پورتهای ارتباطی خودمو باز کنم تا بتونم تو شبکه و یا تو ارتباطات p2p (torrent ( بقیه یوزرها سیستم منو ببینند
تا حالا هر کاری تونستم کردم ولی متاسفانه جواب نگرفتم با این وجو ممنون از پاسخی که دادین
شما میتونید مودم رو رسیت کنید بعد اون رو کانفیگ کنید به دلخواه .. اگر با کانفیگ مودم اشنایی ندارید این کار رو انجام ندید .. ضمنا یکسری سرویس دهنده های ADSL پورت های مخصوص P2P ها و بعضا تورنت و ... رو به دلخواه خودشون مسدود میکنن ...

موفق باشید .

xdvbxkaomx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیزم ممنون از اینهمه لطف شما . باید بگم آی اس پی من پورتهای مربوط به torrent رو نبسته و اگه منظورتون از کانفیگ آی پی همون تنظیماتی هستش که با زدن 192.168.1.1 و دادن یوزر نیم ادمین و پسوردش وارد تنظیمات مودم میشیم باید بگم اونها روهم چک کردم وهیچ مشکلی ندارن برا همین هم هست که موندم سر این مسئله قبلا" هم توضیح دادم من الان همش دو هفته است که این مشکل رو پیدا کردم در حالی که قبلا مشکلی از این بابت نداشتم و دارم کم کم فکر میکنم که یه برنامه خاص رو سیستم نصب کردم که جلوی ارتباط پورت ها مو میگیره و ... اگه تا یکی دو روز دیگه نتونم مشکل رو حل کنم ویندوزمو از اول نصب میکنم ببینم شاید حل شد .

sardareghalbha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میخوام با مودم AM604 تو کافی نت استفاده کنم از 3 پورت برا اتصال مستقیم و از پورت 4 بدم به سویچ. مشکل اینجاست فعلا فقط می تونم با کانکشن به نت وصل بشم که تو این حالت اگه کامپیوتری که ها پورت مستقیم خود مودم وصل هست کانکشن ایجاد کنم و کانکت بشم اونای دیگه که به سویچ جداگانه وصل هستن نمی تونن از نت استفاده کنن.وقتی هم با یکی از کامپیوترها که از سویچ تغذیه می کنن کانکت می شم این یکی ها که مستقیم به 3 پورت دیگه وصل هستن اینترنت ندارن.این از خصوصیات مودم هست یا من بلد نیستم راهش بندازم

joeguitar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام
کسانیکه از شرکت آسیاتک اینترنت گرفته اند آیا کسی از ویندوز ویستا استفاده نمی کنه؟من شنیدم خود شرکت برای ویستا درایور نوشته.کسی این درایور امتحان کرده؟ممنون می شم اگه کسی اون امتحان کرده و داره تو تاپیک قرار بده تا بقیه هم استفاده کنند.
باسپاس
:):D

Mehran_F.UCKER

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه مودمت از اون مشکی هاست باید بگم با همون cd خودشون میشه نصب کرد . اما یک درایور برای ویندوزهای :
xp-nt-98-95-vista و ... وجود داره که میتونی از اینجا دریافت کنی !
البته میگم بازم اگه از اون مشکی ها باشه . اگر از اونا نیست که هیچی ولی اگه از اوناست مدلش corecess 3112 هستش که در لیست سایت زیر قابل دستیابیه ! .

http://list.driverguide.com/list/company2931/index.html
http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=620536
:D

joeguitar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه مودمت از اون مشکی هاست باید بگم با همون cd خودشون میشه نصب کرد . اما یک درایور برای ویندوزهای :
xp-nt-98-95-vista و ... وجود داره که میتونی از اینجا دریافت کنی !
البته میگم بازم اگه از اون مشکی ها باشه . اگر از اونا نیست که هیچی ولی اگه از اوناست مدلش corecess 3112 هستش که در لیست سایت زیر قابل دستیابیه ! .

http://list.driverguide.com/list/company2931/index.html
http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=620536
:D

باسلام
نمی توان این درایور را دانلود کرد.من ثبت نام کردم و عضو سایت شدم ولی برای دانلود این فایل محدودیت وجود داره و می بایستی عضو پولی(premium)سایت باشی تا بتونی دانلود کنی.
در ضمن دوست عزیز مدل مودم من همان مدلیست که شما گفتید یعنی corecess 3112 .ولی با همون cd خود مودم نمی توان در ویستا نصب کرد.من امتحان کردم ولی نشد.آیا شما خودت امتحان کردی؟
ممنون می شم اگه شما درایور نامبرده در سایت بالا را دارید به من میل کنید.

[email protected]

joeguitar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام
من این درایور دانلود کردم.تاریخ آپلود این درایور متعلق به اواخر 2006 هست ولی تاریخ نوشتن بر می گرده به 2004
آیا این درایور می تونه ویستا را ساپورت کنه؟تو صفحه دانلود از ویستا نیز نامبرده ولی...
باتشکر:eek:

v@hid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان

من مدتی هست که می خوام در کنار دسکتاپ با لپ تاپ هم از adsl استفاده کنم.

واسه همین به صورت peer too peer شبکه کردم. اما به محضی که coonect میشم شبکه قطع میشه.

اینم بگم که adsl رو با usb وصل کردم.

واینکه شرکت یک آی پی داده بود که شبکه رو با همون ( در همون رنج) connect کردم.

اساتید لطفا راهنمایی بفرمایند.

راستش دلم می خواد که چند کاربره بخرم ولی واسه دو تا بصرفه نیست و هزینش تقریبا سه برابر میشه.

پیشاپیش سپاسگذام.

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
بعد از دو بار برگشت فرم از مخابرات و هزار جور درد سر و يك ماه انتظار
بالاخره امروز مخابرات گقت خطم وصل شده ولي هر چي سعي ميكنم چراغ adsl مودم چشمك زنه
راستي تنظيمات را هم درست انجام دادم
به نظر شما مشكل از كجاست؟

v@hid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یاری اندر کس نمی بینم یاران را چه شد؟:D

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
دوست عزیز این مشکل یا از تنظیمات شما میشه یا از تنظیمات سرور مثل درست نزدن dns در تنظیمات کانکشن
مشکل شما فقط با تماس گرفتن با خدمات شرکت حل میشه اونا میتونن بگن مشکل از کجاست از خدماتشون نهایت استفاده رو بکنید

webgard3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه بابا چیکار تنظیمات داره.
این یعنی مودم شما sync نمیشه. مشکل فقط از خط فیزیکی.
یه dslam توی مخابرات خاموش یا خرابه یا طول سیمتون بلند. یا قبل از مودم تلفن یا هر دستگاه دیگه ای وصل یا تلفن زیادی وصل. شما بیا همه تلفن ها رو بکش و فقط مودمو دم در خونه تست کن ببین میشه یا نه اگه نه به مخابرات زنگ بزن بگو چک کنن خطتو.

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
دوست عزیز این مشکل یا از تنظیمات شما میشه یا از تنظیمات سرور مثل درست نزدن dns در تنظیمات کانکشن
مشکل شما فقط با تماس گرفتن با خدمات شرکت حل میشه اونا میتونن بگن مشکل از کجاست از خدماتشون نهایت استفاده رو بکنید

چند بار بهشون زنگ زدم چواب درست حسابي نميدند (تا اين حد كه خودم به مخابرات زنگ ميزنم)
ولي تنظيماتي كه خودشون گفتد را انجام دادم
(براي مدم d-link :
vpi=0
vci=35
encapsulation=rfc 2516
modulation=T1.413)

خلاصه بعيد ميدونم مشكل از تنظيمات باشه

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
نه بابا چیکار تنظیمات داره.
این یعنی مودم شما sync نمیشه. مشکل فقط از خط فیزیکی.
یه dslam توی مخابرات خاموش یا خرابه یا طول سیمتون بلند. یا قبل از مودم تلفن یا هر دستگاه دیگه ای وصل یا تلفن زیادی وصل. شما بیا همه تلفن ها رو بکش و فقط مودمو دم در خونه تست کن ببین میشه یا نه اگه نه به مخابرات زنگ بزن بگو چک کنن خطتو.

نه فقط splitter به اين خط وصله
ولي طول سيم يه گمي زياده (از دم در تا مدم حدود 40 متر) ايا ممكنه مشكل از اين باشه

بالا