برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
این اوراق 18 درصد بانک ملت چطوره ؟در کل این اوراق ها مطمئن هستن ؟

noucamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام در مورد حساب اینده ساز سوال داشتم
اول اینکه میشه از این حساب با خودپرداز سایر بانکهای شتاب برداشت کرد؟
دوم اینکه اگه موجودیمون بیاد زیر ۱۵ میلیون تومن سود نمیدن دیگه؟

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,325
سلام در مورد حساب اینده ساز سوال داشتم
اول اینکه میشه از این حساب با خودپرداز سایر بانکهای شتاب برداشت کرد؟
دوم اینکه اگه موجودیمون بیاد زیر ۱۵ میلیون تومن سود نمیدن دیگه؟

اگه اینترنت بانکت فعال باشه فقط از طریق اون میتونی برداشت بزنی، یه روز کاری زمان میبره بیاد به حساب روز شمارت وگرنه با دفترچه باید بری بانک

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
دوستانی که در مورد اتاق های معاملاتی طلا اطلاعاتی دارن لطفا بنده رو راهنمایی کنن که روال کارشون چطوریه ?
و اینکه از نظر قانونی و شرعی مشکل دارن یا نه ?

Sent from my SM-G6100 using Tapatalk

baktash1370

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
اگه اینترنت بانکت فعال باشه فقط از طریق اون میتونی برداشت بزنی، یه روز کاری زمان میبره بیاد به حساب روز شمارت وگرنه با دفترچه باید بری بانک
سلام
من انجام دادم.درجا میاد به حساب روزشمارت همراه مقدار سودی که توی اون مدت زمان گرفته..

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
صندوقهای سرمایه گذاری هم مثل بانک ماه شمار شده؟ وسط ماه پول به سرمایه اضافه بشه تو سود تاثیری نداره؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
صندوق سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک ملی (سرمایه گذاری در سهام)
سود ماه آخر : 15.33
تقسیم سود ماهیانه : ندارد
بازدهی 6 ماه : 3.42- درصد - بازدهی سال 123.66
این صندوقای سرمایه گذاری در سهام پرداخت سودشون چطوره؟ آخر سال میدن؟
پست بالایی مال 43 روز پیشه.
اینم از بازده 30 روز آخر.

صندوق سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک ملی
سود ماه آخر : 10.94 درصد

کسی تا حالا تو صندوقهای سهامی سرمایه گذاری نکرده؟ یعنی 2 ماه 26.2 درصد بازده داشته؟؟؟!!!!

بازده سهم آشنا هم 12.78 درصد بوده

Last edited:

baktash1370

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7

کسی تا حالا تو صندوقهای سهامی سرمایه گذاری نکرده؟ یعنی 2 ماه 26.2 درصد بازده داشته؟؟؟!!!!

سلام
اینجا هستن دوستانی که سرمایه گزاری کردن..
اما به جای سهم آشنا من امین آشنا رو پیشنهاد میدم
سودآخرین ماهش 25.01 بوده
که البته این سود بالا رفته انگاری چونکه بانک ضمانت و حذف کرده..خیلی هم صندوق ها از اولشم نداشتن..اما صندوق معتبریه و همیشه رتبه 1 و 2 بوده.میانگین سودش یکسالشم 23 درصد بوده
من خودم حدود چندماهی داخلش بودم که طبق اصول درست فعالیت میکرد و سود و صدور و ابطال سریع
که پولمو در اوردم گذاشتم آینمده چون سود 22 23 میداد و میتونستم به پولم دسترسی داشته باشم
اما 23 درصد شد 22 بعد شد 21 و امروز دیدم شده 20 درصد!
واسه همین تصمیم گرفتم بزارم دوباره صندوقی که حداقل سودش 20 درصده و خسته شدم هرماه از ترس 10 درصد شدن هی بخوام محاسبه کنم.
تحقیقم کردم..معتبره و مطمئن..اما الان شما به خودتم اعتماد نکن :)

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
سلام
اینجا هستن دوستانی که سرمایه گزاری کردن..
اما به جای سهم آشنا من امین آشنا رو پیشنهاد میدم
سودآخرین ماهش 25.01 بوده
که البته این سود بالا رفته انگاری چونکه بانک ضمانت و حذف کرده..خیلی هم صندوق ها از اولشم نداشتن..اما صندوق معتبریه و همیشه رتبه 1 و 2 بوده.میانگین سودش یکسالشم 23 درصد بوده
من خودم حدود چندماهی داخلش بودم که طبق اصول درست فعالیت میکرد و سود و صدور و ابطال سریع
که پولمو در اوردم گذاشتم آینمده چون سود 22 23 میداد و میتونستم به پولم دسترسی داشته باشم
اما 23 درصد شد 22 بعد شد 21 و امروز دیدم شده 20 درصد!
واسه همین تصمیم گرفتم بزارم دوباره صندوقی که حداقل سودش 20 درصده و خسته شدم هرماه از ترس 10 درصد شدن هی بخوام محاسبه کنم.
تحقیقم کردم..معتبره و مطمئن..اما الان شما به خودتم اعتماد نکن :)
نه امین آشنا ماه آخر 1.91 درصد داده ( سالانه حدود 23 درصد میشه) . سود ماه آخر سهم آشنا 12.78 درصد هست.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750

صندوقهای سهامی سود بالا داره .ریسک بالا و ضرر بالا هم داره .صندوق آگاه که قبلا من سهمشو خریده بودم به این شکل بود که سود ماهانه نداشت
فکر کنم بقیه صندوقها هم همین طور باشند مثلا همین سهم آشنا قیمت صدور هر واحدش الان 2,741,964یه قیمت ابطال هم داره شما به قیمت صدور هر تعداد سهم که بخواهید می خرید بعد به قیمت ابطال می فروشید حالا هرچی بازده صندوق باشه این قیمت صدور و ابطال پایین بالا میشه+ یه مقدارم کارمزد ابطال
اینکه میگم ریسکشون مثل بازار بورس بالا است شما نگاه کنید مثلا در تاریخ 15-16-17 اردیبهشت 7.6درصد پول شما در 3روز کم شده پس همیشه هم اینطور نیست که سود درشت کنید .مثلا من خودم یکبار تو صندوق حافظ بد موقع پول گذاشتم بازار نزولی شد از اصل سرمایه حدود 10درصد رفتم تو زیان
https://www.samf.ir/Home/FundReturn

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
صندوقهای سهامی سود بالا داره .ریسک بالا و ضرر بالا هم داره .صندوق آگاه که قبلا من سهمشو خریده بودم به این شکل بود که سود ماهانه نداشت
فکر کنم بقیه صندوقها هم همین طور باشند مثلا همین سهم آشنا قیمت صدور هر واحدش الان 2,741,964یه قیمت ابطال هم داره شما به قیمت صدور هر تعداد سهم که بخواهید می خرید بعد به قیمت ابطال می فروشید حالا هرچی بازده صندوق باشه این قیمت صدور و ابطال پایین بالا میشه+ یه مقدارم کارمزد ابطال
اینکه میگم ریسکشون مثل بازار بورس بالا است شما نگاه کنید مثلا در تاریخ 15-16-17 اردیبهشت 7.6درصد پول شما در 3روز کم شده پس همیشه هم اینطور نیست که سود درشت کنید .مثلا من خودم یکبار تو صندوق حافظ بد موقع پول گذاشتم بازار نزولی شد از اصل سرمایه حدود 10درصد رفتم تو زیان
https://www.samf.ir/Home/FundReturn
بله ضرر هم داره مثلا پستهای قبلی کارگزاری بانک ملی نوشتم بازدهی 6 ماهه منفی 3.4 درصد بوده. از اینور 43 روز پیش بازدهی ماهانه 15.33 بود امروز هم بازدهی ماه آخر 10.94

جریمه از ibshop پرسیده بودم اینطوری گفتن
2000 کارمزد ثابت دارن. کارمزد متغیر (جریمه) هم دارن.
کمتر از 7روز 5درصد / بین 7 تا 15روز 4درصد / بین 15تا 30روز 3درصد / بین 30تا 60 روز 2درصد / بین 60تا 90روز 1درصد
نگفتن این 2000 تومن کارمزد ثابت برای هر واحد هستن یا کل واحدها
آپدیت: سایت کارگزاری بانک تجارت، نوشته ابطال هر گواهی 2000 تومن
کارمزد متغیر هم بین 1 تا 5 درصد
upload_2019-5-23_1-31-46.png

ماه پیش خواستم یکم سرمایه گذاری کنم گفتم ممکنه بورس ضررده بشه. اما برعکس شد سهام آشنا 12.7 سود داده کارگزاری بانک ملی نزدیک 11 درصد.. 2 درصد جریمه هم کم بشه باز 9 درصد داشته. کم نیست

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
مقایسه صندوق های درامد ثابت
http://www.fipiran.com/Fund/MFComparing/3
ارزش دارایی صندوق گنجینه زرین شهر 26 تریلیون و 91 میلیارد تومن. بازدهی ماه 1.65 بازدهی سال 20.39
بیشرین بازدهی صندوق مشترک بانک مسکن. بازدهی ماه 5.97 بازدهی سال . 119.85 ارزش دارایی 28 میلیارد تومن
5 تا صندوق بالای 100 درصد بازدهی داشتن

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
بله ضرر هم داره مثلا پستهای قبلی کارگزاری بانک ملی نوشتم بازدهی 6 ماهه منفی 3.4 درصد بوده. از اینور 43 روز پیش بازدهی ماهانه 15.33 بود امروز هم بازدهی ماه آخر 10.94

جریمه از ibshop پرسیده بودم اینطوری گفتن

نگفتن این 2000 تومن کارمزد ثابت برای هر واحد هستن یا کل واحدها
آپدیت: سایت کارگزاری بانک تجارت، نوشته ابطال هر گواهی 2000 تومن
کارمزد متغیر هم بین 1 تا 5 درصد
مشاهده پیوست 1129447

ماه پیش خواستم یکم سرمایه گذاری کنم گفتم ممکنه بورس ضررده بشه. اما برعکس شد سهام آشنا 12.7 سود داده کارگزاری بانک ملی نزدیک 11 درصد.. 2 درصد جریمه هم کم بشه باز 9 درصد داشته. کم نیست
شما که می خواهی ریسک کنی خوب راحت خودت کد بورسی بگیر هر موقع خواستی بفروش هر موقع خواستی بخر

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
شما که می خواهی ریسک کنی خوب راحت خودت کد بورسی بگیر هر موقع خواستی بفروش هر موقع خواستی بخر
سرمایه گذاری تو صندوقهای مختلط منظورم بود نه بورس. ریسکش از صندوقهای سهامی کمتره. صندوقهای سهامی هم ریسکش از بورس کمتره

بورس هنوز اطلاع زیادی دربارش ندارم. یادمه از وقتی شاخص 60000 واحد بود میگفتن بورس حبابِ ، واقعی نیست، تو بورس ضرر می کنید و... الان شاخص شده 215000

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
داداش چطوری کد بورسی میگیرن؟ فکر کنم به این راحتیا نمیدن

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
صندوق سرمایه‌گذاری آتیه ملت چرا تو فیپایران هست اما سایت رده نوشته فعالیت صندوق متوقف شده است؟

اوج ملت هم سایت رده زده هر واحد 1 میلیون تومن اما خود صندوق زده 100 هزار تومن

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
داداش چطوری کد بورسی میگیرن؟ فکر کنم به این راحتیا نمیدن
منم اول فکر میکردم چیز پیچیده ای باشه اما مثل آب خوردنه یه مدرک دیپلم فقط نیاز داره میری کارگزاری تمام مراحل را نوشته یه امتحان الکی هم داره که جواب سوالهاش را خود کارگزاری چسبانده به دیوار :Dخلاصه چندتا فرم پر می کنی و تو سایت سجام ثبت نام می کنی یک سری مدارک نیاز داره و تمام کمتر از نیم ساعت وقت نیاز داره.
کارگزاری در واقع دلال معملات شما تو بورسه هر معامله ای که شما می کنید درصدی کارمزد میره تو جیب کارگزاری پس از خداشونه که شما برید کد بورسی بگیرید اگر خواستند براتون کلاس الکی بگذارند و اذیت کنند برید یه کارگزاری دیگه .

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
سرمایه گذاری تو صندوقهای مختلط منظورم بود نه بورس. ریسکش از صندوقهای سهامی کمتره. صندوقهای سهامی هم ریسکش از بورس کمتره

بورس هنوز اطلاع زیادی دربارش ندارم. یادمه از وقتی شاخص 60000 واحد بود میگفتن بورس حبابِ ، واقعی نیست، تو بورس ضرر می کنید و... الان شاخص شده 215000
من تو بورس حرفه ای نیستم در حد مبتدی هستم اما کسی که 20ساله تو بورسه و علمی کار می کنه والان بهش میشه گفت استاد. می گفت اصلا بورس با همین شاخص 215هزارم حبابی نیست وقتی دلار حدود 4برابر شده دارایی شرکتها هم باید به روز بشه و شاخص میره بالا مثل ونزوئلا و این حباب نیست بلکه اثرات کاهش ارزش پول مملکته
بله بورس ریسک داره ریسکشم خیلی بالاست من خودم از شهریور که وارد بورس شدم از شانس من مهر بازار ریخت حدود 6ماه از اصل سرمایه تو ضرر بودم کلی هم اعصابم خرد بود الان تازه با سود بانکی پولم حدودا سر به سر شدم و خیلی کم رفتم تو سود .همین شنبه دوباره ترامپ یک توییت جنگ بده دوباره بازار می ریزه و من بد بخت میشم:(

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
من تو بورس حرفه ای نیستم در حد مبتدی هستم اما کسی که 20ساله تو بورسه و علمی کار می کنه والان بهش میشه گفت استاد. می گفت اصلا بورس با همین شاخص 215هزارم حبابی نیست وقتی دلار حدود 4برابر شده دارایی شرکتها هم باید به روز بشه و شاخص میره بالا مثل ونزوئلا و این حباب نیست بلکه اثرات کاهش ارزش پول مملکته
بله بورس ریسک داره ریسکشم خیلی بالاست من خودم از شهریور که وارد بورس شدم از شانس من مهر بازار ریخت حدود 6ماه از اصل سرمایه تو ضرر بودم کلی هم اعصابم خرد بود الان تازه با سود بانکی پولم حدودا سر به سر شدم و خیلی کم رفتم تو سود .همین شنبه دوباره ترامپ یک توییت جنگ بده دوباره بازار می ریزه و من بد بخت میشم:(

سود تو همین ریسک هاس وگرنه پول رو میزاشتی تو بانک دیگه! ترامپ هم تا انتخابات آمریکا کاری نمیکنه، شاخص بورس تا پایان سال 260 هزار رو رد خواهد کرد

بالا