منتخب بازارچه

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
84
با تورم 50 درصدی پول توی بانک گذاشتن به صرفه هست؟سکه یا طلا بخریم بهتره که
حتی اگه بانک 20 درصد هم سود بده بازم 30 درصد از ارزش پولمون کم شده درست میگم یا نه؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
4,418
با تورم 50 درصدی پول توی بانک گذاشتن به صرفه هست؟سکه یا طلا بخریم بهتره که
حتی اگه بانک 20 درصد هم سود بده بازم 30 درصد از ارزش پولمون کم شده درست میگم یا نه؟
سود 20 درصدی نمی گیریم ضرر حداقل 30 درصدی متقبل میشم. اونوقت بعضیا میگن این سود بانکی ربا هست فلان هست
میگن پول در گردش رو تو بانک میزارن (خرج روزمره، یا پولی که بعد مدتی لازمه هست که از بانک در بیاد) سرمایه ای که راکده جای دیگه میزارن

پولم 9 ماهه تو بانک با سود 10 درصد هست. چند بار خواستم باهاش کاری کنم سکه بخرم یاحداقل بزارم تو صندوق با سود 20 درصد اما انجام ندادم. اگه باهاش کالایی می خریدم شاید الان 2 برابر شده بود

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
84
سود 20 درصدی نمی گیریم ضرر حداقل 30 درصدی متقبل میشم. اونوقت بعضیا میگن این سود بانکی ربا هست فلان هست
میگن پول در گردش رو تو بانک میزارن (خرج روزمره، یا پولی که بعد مدتی لازمه هست که از بانک در بیاد) سرمایه ای که راکده جای دیگه میزارن

پولم 9 ماهه تو بانک با سود 10 درصد هست. چند بار خواستم باهاش کاری کنم سکه بخرم یاحداقل بزارم تو صندوق با سود 20 درصد اما انجام ندادم. اگه باهاش کالایی می خریدم شاید الان 2 برابر شده بود
عزیزم اگه با پولت سکه طلا یا چیزی دیگه ای میخریدی العان 5 برابر شده بود به جای 2 برابر

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
4,418
عزیزم اگه با پولت سکه طلا یا چیزی دیگه ای میخریدی العان 5 برابر شده بود به جای 2 برابر
9 ماه پیش رو گفتم.

یا همون زمستون 96 که درامد اینترنتیم رو تبدیل به ریال کردم بدترین اشتباه بود. بله اون موقع اگه سکه میخریدم 4-5 برابر می شد

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,593
دوستان كسي در مورد گنجينه بانك سپه اطلاع داره؟؟؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,618
امین آشنا سود اردیبهشت 25.2 درصد داده

saeed_taj

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر فعال
لایک‌ها
1,781
دوستان یکی از اقوام ۶۰ تومن پول داره و میخواد یکماهه سپرده کنه و سود بگیره(تا تاریخ پاس شدن چک)..الان بجز بانک آینده کجا بهترین سود رو بهش میده؟

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,956
تا همین چند وقت پیش فکر میکردم بانک ها ماهیانه سود میدن
مثلا کلی پول و زندگیتو میزاری بعد از یک سال ده درصد بهت میده
وقعا حال آدم باید خراب باشه که پول رو بزاره سپرده بانک تا :general502: تحویل بگیره

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
دوستان یکی از اقوام ۶۰ تومن پول داره و میخواد یکماهه سپرده کنه و سود بگیره(تا تاریخ پاس شدن چک)..الان بجز بانک آینده کجا بهترین سود رو بهش میده؟

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk
دوستان در صورت تمایل استفاده کنند :
بانک گردشگری .
حساب ۱ساله / مبلغ ۵۰میلیون تومان به بالا با نرخ ۲۳درصد.
برداشت بعد از ۱ماه بدون جریمه.
من شیراز تماس گرفتم و چنین چیزی صحت داشت.
سایر اطلاعات را لطفا از شعب بانک گردشگری بگیرید .

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
452
این اوراق 18 درصد بانک ملت چطوره ؟در کل این اوراق ها مطمئن هستن ؟

noucamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام در مورد حساب اینده ساز سوال داشتم
اول اینکه میشه از این حساب با خودپرداز سایر بانکهای شتاب برداشت کرد؟
دوم اینکه اگه موجودیمون بیاد زیر ۱۵ میلیون تومن سود نمیدن دیگه؟

omidss3

Registered User
لایک‌ها
383
سلام در مورد حساب اینده ساز سوال داشتم
اول اینکه میشه از این حساب با خودپرداز سایر بانکهای شتاب برداشت کرد؟
دوم اینکه اگه موجودیمون بیاد زیر ۱۵ میلیون تومن سود نمیدن دیگه؟
اگه اینترنت بانکت فعال باشه فقط از طریق اون میتونی برداشت بزنی، یه روز کاری زمان میبره بیاد به حساب روز شمارت وگرنه با دفترچه باید بری بانک

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
980
دوستانی که در مورد اتاق های معاملاتی طلا اطلاعاتی دارن لطفا بنده رو راهنمایی کنن که روال کارشون چطوریه ?
و اینکه از نظر قانونی و شرعی مشکل دارن یا نه ?

Sent from my SM-G6100 using Tapatalk

baktash1370

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
اگه اینترنت بانکت فعال باشه فقط از طریق اون میتونی برداشت بزنی، یه روز کاری زمان میبره بیاد به حساب روز شمارت وگرنه با دفترچه باید بری بانک
سلام
من انجام دادم.درجا میاد به حساب روزشمارت همراه مقدار سودی که توی اون مدت زمان گرفته..

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
4,418
صندوقهای سرمایه گذاری هم مثل بانک ماه شمار شده؟ وسط ماه پول به سرمایه اضافه بشه تو سود تاثیری نداره؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
4,418
صندوق سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک ملی (سرمایه گذاری در سهام)
سود ماه آخر : 15.33
تقسیم سود ماهیانه : ندارد
بازدهی 6 ماه : 3.42- درصد - بازدهی سال 123.66
این صندوقای سرمایه گذاری در سهام پرداخت سودشون چطوره؟ آخر سال میدن؟
پست بالایی مال 43 روز پیشه.
اینم از بازده 30 روز آخر.

صندوق سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک ملی
سود ماه آخر : 10.94 درصد

کسی تا حالا تو صندوقهای سهامی سرمایه گذاری نکرده؟ یعنی 2 ماه 26.2 درصد بازده داشته؟؟؟!!!!

بازده سهم آشنا هم 12.78 درصد بوده

Last edited:

baktash1370

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7

کسی تا حالا تو صندوقهای سهامی سرمایه گذاری نکرده؟ یعنی 2 ماه 26.2 درصد بازده داشته؟؟؟!!!!

سلام
اینجا هستن دوستانی که سرمایه گزاری کردن..
اما به جای سهم آشنا من امین آشنا رو پیشنهاد میدم
سودآخرین ماهش 25.01 بوده
که البته این سود بالا رفته انگاری چونکه بانک ضمانت و حذف کرده..خیلی هم صندوق ها از اولشم نداشتن..اما صندوق معتبریه و همیشه رتبه 1 و 2 بوده.میانگین سودش یکسالشم 23 درصد بوده
من خودم حدود چندماهی داخلش بودم که طبق اصول درست فعالیت میکرد و سود و صدور و ابطال سریع
که پولمو در اوردم گذاشتم آینمده چون سود 22 23 میداد و میتونستم به پولم دسترسی داشته باشم
اما 23 درصد شد 22 بعد شد 21 و امروز دیدم شده 20 درصد!
واسه همین تصمیم گرفتم بزارم دوباره صندوقی که حداقل سودش 20 درصده و خسته شدم هرماه از ترس 10 درصد شدن هی بخوام محاسبه کنم.
تحقیقم کردم..معتبره و مطمئن..اما الان شما به خودتم اعتماد نکن :)

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
4,418
سلام
اینجا هستن دوستانی که سرمایه گزاری کردن..
اما به جای سهم آشنا من امین آشنا رو پیشنهاد میدم
سودآخرین ماهش 25.01 بوده
که البته این سود بالا رفته انگاری چونکه بانک ضمانت و حذف کرده..خیلی هم صندوق ها از اولشم نداشتن..اما صندوق معتبریه و همیشه رتبه 1 و 2 بوده.میانگین سودش یکسالشم 23 درصد بوده
من خودم حدود چندماهی داخلش بودم که طبق اصول درست فعالیت میکرد و سود و صدور و ابطال سریع
که پولمو در اوردم گذاشتم آینمده چون سود 22 23 میداد و میتونستم به پولم دسترسی داشته باشم
اما 23 درصد شد 22 بعد شد 21 و امروز دیدم شده 20 درصد!
واسه همین تصمیم گرفتم بزارم دوباره صندوقی که حداقل سودش 20 درصده و خسته شدم هرماه از ترس 10 درصد شدن هی بخوام محاسبه کنم.
تحقیقم کردم..معتبره و مطمئن..اما الان شما به خودتم اعتماد نکن :)
نه امین آشنا ماه آخر 1.91 درصد داده ( سالانه حدود 23 درصد میشه) . سود ماه آخر سهم آشنا 12.78 درصد هست.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,618

صندوقهای سهامی سود بالا داره .ریسک بالا و ضرر بالا هم داره .صندوق آگاه که قبلا من سهمشو خریده بودم به این شکل بود که سود ماهانه نداشت
فکر کنم بقیه صندوقها هم همین طور باشند مثلا همین سهم آشنا قیمت صدور هر واحدش الان 2,741,964یه قیمت ابطال هم داره شما به قیمت صدور هر تعداد سهم که بخواهید می خرید بعد به قیمت ابطال می فروشید حالا هرچی بازده صندوق باشه این قیمت صدور و ابطال پایین بالا میشه+ یه مقدارم کارمزد ابطال
اینکه میگم ریسکشون مثل بازار بورس بالا است شما نگاه کنید مثلا در تاریخ 15-16-17 اردیبهشت 7.6درصد پول شما در 3روز کم شده پس همیشه هم اینطور نیست که سود درشت کنید .مثلا من خودم یکبار تو صندوق حافظ بد موقع پول گذاشتم بازار نزولی شد از اصل سرمایه حدود 10درصد رفتم تو زیان
https://www.samf.ir/Home/FundReturn

بالا