برگزیده های پرشین تولز

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
خوبه گفتم اصل بحث پیش بینی وضعیت اقتصادی سال آینده و به تبع اون شرکتهای بورسی هست !
بعضی دوستان صحبت دیگر دوستان رو نقل قول میکنند بعد در مورد هرچیزی که ازش عصبانی هستند توضیح میدهند ! هر چند زمینه بحث اصلا چیز دیگری بوده باشه !
بعضی وقت ها هم دوستان شدیدا مخالفت میکنند و در توضیحاتشون بطور ضمنی حرفهای طرف بحث رو تایید میکنند .
چه باحال

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
ضرب و تقسیم دوستمون اشتباهه. شما هم از روی یک گزاره غلط برای خودتون بریدید و دوختید :D

سال 95 با دلار 3500 تومنی هم مصرف بنزین ایران 90 میلیون لیتر در روز بود و تفاوت چندانی با امروز نداشت. با دلار 3500 تومنی هم بنزین قاچاق میشد؟

راستش ظرف دو سال گذشته قاچاقچیان به گازوئیل روی آورده اند :D ببین تصور غلط ما این است که این قاچاقچی ها مخفیانه می روند از مخازن شرکت نفت سوخت می دزدند. اینگونه نیست. اتوبوسی که دارد به سمت استان های جنوبی مثل بندرعباس یا سیستان و بلوچستان می رود یک بخشی از گازوئیلش را به قاچاقچی می فروشد. کشتی باری می گوید فلان قدر سوخت می خواهم. دولت به این کشتی باری سوخت با پرداخت یارانه می دهد تا برود و کالاهای مردم را جا به جا کند اما این کشتی می رود سوختش را در دبی می فروشد. طرف اصلا ماشین احتیاج ندارد. رفته ماشین خریده بعد هر روز با ماشینش سوخت می گیرد تا به قاچاقچی بفروشد.

اینکه شما می گویی مصرف بنزین تغییر نکرده دلیلی بر عدم قاچاق گسترده نیست. شما اول باید بیایی بگویی چه میزان از حجم سوختی که در کشور مصرف می شود در استان هایی است که به مرز دسترسی ندارند (مانند تهران). بعد باید بیایی مصرف سوخت استان های نیمه مرزی مانند شیراز را حساب کنی و در نهایت مصرف به محاسبه مصرف سوخت استان های مرزی مانند هرمزگان بپردازی. من حساب و کتاب نکرده ام اما شواهد میدانی من موید این مطلب است که استان های نیمه مرزی و مرزی بخش زیادی از سوختشان را به قاچاقچی ها می فروشند :D

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
خوبه گفتم اصل بحث پیش بینی وضعیت اقتصادی سال آینده و به تبع اون شرکتهای بورسی هست !
بعضی دوستان صحبت دیگر دوستان رو نقل قول میکنند بعد در مورد هرچیزی که ازش عصبانی هستند توضیح میدهند ! هر چند زمینه بحث اصلا چیز دیگری بوده باشه !
بعضی وقت ها هم دوستان شدیدا مخالفت میکنند و در توضیحاتشون بطور ضمنی حرفهای طرف بحث رو تایید میکنند .
چه باحال
پست من در ارتباط با این پست بود
https://forum.persiantools.com/threads/سرمایه-گذاری-در-بورس-و-اخبار-مرتبط.174168/page-188#post-12709943
چیزی که من شنیدم اینه که فعلا و برای سال آینده قرار هست بودجه جاری رو کاملا بدون نفت ببندند که بنظرم خیلی هم خوب هست و یک ثبات و اطمینان در اقتصاد ایجاد میکنه .
در مورد حذف و یا کاهش یارانه انرژی هم بطور کلی من موافقم . اگر دولت زودتر این کار را کرده بود کسری بودجه نداشت و دستش برای مدیریت نرخ ارز باز بود و این افزایش قیمت وحشتناک اتفاق نمی افتاد . ضمن اینکه اگر دولت یارانه انرژی رو برداره و بصورت دیگه ای هزینه کنه ( هر چند احتمالا با من موافق باشید که بهرحال بخش بزرگی از یارانه هدر میره و هاپولی میشه ) باز هم از وضعیت فعلی بهتره . الان تعداد اتومبیل ایران و ترکیه برابر هست ولی مصرف بنزین ایران 10 برابر هست . خوب فرضا بخاطر کیفیت ماشینها و قیمت ارزان بنزین ، مصرف ایرانیها دو برابر هست ولی بقیه اش کجا میره ؟ بنظر من که داره بطور گسترده قاچاق میشه .
بودجه رو بدون نفت ببنده یعنی مالیات یا قیمتها (شاید هم هردو) بیشتر بشه
با بالا بردن قیمت بنزین مصرف پایین نمیاد.
10 سال پیش نان لواش هر دونه 15 تومن بود الان 200 تومن هست، هر بار می خواستن گرون کنن میگفتن کفیت نان بهتر میشه، کیفیت بهتر شده؟ بجز اینکه کوچیکتر شده.
چند سال پیش بنزین رو گرون کردن، از 400 تومن شد 1000 تومن مثلا مصرف کمتر بشه، فقط یه مدت مصرف کم شد، اما با بالا رفتن قیمت ها، بنزین در مثابل بقیه کالاها مثل همین آب معدنی ارزون شد. الان مصرف بنزین شده بالای 90 میلیون لیتر و بنزین ارزون به حساب اومد. اون بنزین گرون 1000 تومنی، الان یه چیز ارزون شده. باز بنزین رو میخوان گرون کنن مثلا بکنن 2000 هزار تومن که مصرف کم شه؟ چند سال دیگه باز 2000 تومن ارزون حساب میاد.

قیمت بنزین و برق و ... بالا برده بجز بالا رفتن قیمت بقیه کالاها، تاثیر دیگه ای نداره. بهره وری بیشتر میشه؟
شاید دوباره با بالا رفتن قیمتا، قیمت سهام شرکتها هم بالا بره.

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
راستش ظرف دو سال گذشته قاچاقچیان به گازوئیل روی آورده اند :D ببین تصور غلط ما این است که این قاچاقچی ها مخفیانه می روند از مخازن شرکت نفت سوخت می دزدند. اینگونه نیست. اتوبوسی که دارد به سمت استان های جنوبی مثل بندرعباس یا سیستان و بلوچستان می رود یک بخشی از گازوئیلش را به قاچاقچی می فروشد. کشتی باری می گوید فلان قدر سوخت می خواهم. دولت به این کشتی باری سوخت با پرداخت یارانه می دهد تا برود و کالاهای مردم را جا به جا کند اما این کشتی می رود سوختش را در دبی می فروشد. طرف اصلا ماشین احتیاج ندارد. رفته ماشین خریده بعد هر روز با ماشینش سوخت می گیرد تا به قاچاقچی بفروشد.

اینکه شما می گویی مصرف بنزین تغییر نکرده دلیلی بر عدم قاچاق گسترده نیست. شما اول باید بیایی بگویی چه میزان از حجم سوختی که در کشور مصرف می شود در استان هایی است که به مرز دسترسی ندارند (مانند تهران). بعد باید بیایی مصرف سوخت استان های نیمه مرزی مانند شیراز را حساب کنی و در نهایت مصرف به محاسبه مصرف سوخت استان های مرزی مانند هرمزگان بپردازی. من حساب و کتاب نکرده ام اما شواهد میدانی من موید این مطلب است که استان های نیمه مرزی و مرزی بخش زیادی از سوختشان را به قاچاقچی ها می فروشند :D
من خودم در قلب جنوب زندگی میکنم و در جریان همه اینا هستم. کل این مدل قاچاقی که گفتید به چند هزار لیتر در روز بیشتر نمیرسه. در حد قالپاق دزدیه و ارزش بحث نداره.

ضمنا سوال من رو جواب ندادید. شما گفتید قاچاق بنزین به خاطر افزایش قیمت دلاره. من پرسیدم چرا مصرف بنزین سال 95 که دلار 3500 بود با سال 97 و 98 برابر بوده؟ 2 حالت داره، یا در سال 95 با دلار 3500 تومنی هم بنزین قاچاق میشده، یا سال 95 دلار 12 تومن بوده. لطفا به این سوال جواب بدید.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
من خودم در قلب جنوب زندگی میکنم و در جریان همه اینا هستم. کل این مدل قاچاقی که گفتید به چند هزار لیتر در روز بیشتر نمیرسه. در حد قالپاق دزدیه و ارزش بحث نداره.

ضمنا سوال من رو جواب ندادید. شما گفتید قاچاق بنزین به خاطر افزایش قیمت دلاره. من پرسیدم چرا مصرف بنزین سال 95 که دلار 3500 بود با سال 97 و 98 برابر بوده؟ 2 حالت داره، یا در سال 95 با دلار 3500 تومنی هم بنزین قاچاق میشده، یا سال 95 دلار 12 تومن بوده. لطفا به این سوال جواب بدید.

اولا که برابر نیست. فکر می کنم ظرف همین سه سال 12 درصد رشد مصرف بنزین داشتیم.

در خصوص بنزین هم اشتباهم را می پذیرم. به نظرم فعلا بورس گازوئیل است. آقا واقعا قاچاق گازوئیل رشد داشته. کور که نیستم. طرف تا دیروز در کار مواد بود، امروز آمده و شده قاچاقچی گازوئیل. چرا؟ چون سود دارد. من نرفته ام آمار این سال ها را بررسی کنم اما شما لطف می کنید آمار مصرف بنزین و گازوئیل را بر اساس استان محاسبه کنی؟ الان خیلی ها ماشینشان در فلان نقطه کشور است اما کارت سوختشان دست بچه های جنوب.

مشاهدات عینی من که این را می گوید. شاید اشتباه باشد!

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اولا که برابر نیست. فکر می کنم ظرف همین سه سال 12 درصد رشد مصرف بنزین داشتیم.

در خصوص بنزین هم اشتباهم را می پذیرم. به نظرم فعلا بورس گازوئیل است. آقا واقعا قاچاق گازوئیل رشد داشته. کور که نیستم. طرف تا دیروز در کار مواد بود، امروز آمده و شده قاچاقچی گازوئیل. چرا؟ چون سود دارد. من نرفته ام آمار این سال ها را بررسی کنم اما شما لطف می کنید آمار مصرف بنزین و گازوئیل را بر اساس استان محاسبه کنی؟ الان خیلی ها ماشینشان در فلان نقطه کشور است اما کارت سوختشان دست بچه های جنوب.

مشاهدات عینی من که این را می گوید. شاید اشتباه باشد!
قاچاق انجام میشه، هم بنزین هم گازوئیل، اما در حدی نیست که مصرف 100 میلیون لیتری بنزین کشورو به اون ربط بدیم.

مصرف بر اساس استان هم چندان اهمیتی نداره، نهایتا مقداری بالا پایینه. استان های جنوبی به دلیل گرما و شرجی بیش از حد 9 ماه از سال کولرهای خودروها روشنه و مصرفشون از میانگین کشوری مقداری بالاتره.

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
شاخص کل و اغلب سهام ها از تیر ماه امسال در سه ماه یه رشد شدید رو در سایه سکوت رسانه ها تجربه کرده اند و دو سه برابر و گاها برخی سهام 5 برابر شده اند

اکنون که اکثر سهام در اشباع خرید هستند و حقوقی ها عرضه های سنگین انجام می‌دهند، مردمی که از همه جا بی خبر هستند و هیچ اطلاعاتی ندارند حتی در وارد کردن کلمه عبور و وارد شدن به صفحه معاملات عاجز هستند، تحت تاثیر جو روانی و تبلیغاتی وارد بورس می‌شوند،
کاملا مشخص هست بازنده بازی چه کسانی خواهند بود

بازارهای مالی نیاز به تخصص و یادگیری وسیع دارند

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
امروز بعد از چند روز معامله با حجم بالا ، حجم معاملات بورس سه هزار میلیارد تومن و حجم معاملات فرابورس هم هزار و سیصد میلیارد تومن شد . با توجه به این که معمولا تغییرات حجم زودتر از تغییرات روند رخ میده پس شاید بهتر باشه بازار رو با دقت بیشتری رصد کرد . ضمنا دیروز تغییر مالکیت سهام 190 میلیارد تومن به سمت حقیقی ها بوده ، اگر امروز هم تغییر مالکیت به سمت حقیقی ها بوده باشه میشه نتیجه گرفت که حقوقی ها در حال خالی کردن هستند .
دوستان تکنیکال هم اگر نظرشون رو در مورد شاخص کل بگن خیلی خوب میشه .
باز هم بنظرم بازار تا پایان سال متعادل حر کت میکنه یعنی چند روز مثبت و چند روز منفی و روند تیز صعودی یا سقوط نخواهد داشت ( هر چند یک اصلاح 10 تا 15 هزار واحدی محتمل هست ) . دوستان لطفا نظر بدین . چه در مورد شاخص چه صنایع مختلف .
بنظرتون پربازده ترین صنعت تا سال آینده همین موقع چه صنعتیه ؟

حقوقی های بانک تجارت در سه روز گذشته ( غیر از امروز ) حدود 800 میلیون سهم فروختند و 200 میلیون خریدند . بنظر من حقوقی ها و خیلی از حقیقی های بازار در یک هفته گذشته در حال خالی کردن بودند . فکر میکنم تا پایان سال دیگه خبر خاصی نباشه و بازار متعادل باشه . اگر اصلاح ادامه پیدا کنه فکر کنم نهایتا تا 305000 افت کنه و افت بیشتر رو من بعید میدونم هر چند هیچ چیزی غیر محتمل نیست . احتمالا جنب و جوش بازار در اسفند ماه که تکلیف بودجه و انتخابات مجلس مشخص شده و گزارشات نه ماهه و عملکرد 11 ماهه هم اومده دوباره شروع بشه .

دوستان اگر مایلید به این سوال جواب بدید :
صنعت برتر در یکسال آینده چه صنعتی هست و چرا ؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
صنعت برتر در یکسال آینده چه صنعتی هست و چرا ؟

من معتقد هستم بی ریسک ترین صنعت کشور متعلق به گروه رایانه است. چه تحریم بشود و چه نشود تاثیری بر درآمد زایی این صنعت ندارد. کلا صنعت بی حاشیه ای است :general601:

این حذف یارانه انرژی برای بخش نیروگاهی خیلی خوب می شود. خصوصا نیروگاه های بخش خصوصی که قبلا وزارت نیرو بر سر راهشان برای صادرات برق مانع تراشی می کرد حالا می توانند از محل فروش برق داخلی سود عملیاتی خوبی را کسب کنند.

من به گروه دارو خیلی ایمان دارم :D هر چیزی که وابسته به پزشک و پزشکی باشد سود بیشماری دارد. خیلی از داروسازهای کشور من جمله عبیدی و زهراوی داروهای جدید تولید کرده اند. این یعنی نوآوری و سود دهی بیشتر. در بازار داروی خارجی نایاب شده است و داروسازها به راحتی می تواند بدون حضور رقبای خارجی جولان دهند. خیلی از دارویی ها قرار است تجدید ارزیابی داشته باشند که این خودش نکته مثبتی است.

یک نگاهی هم به گروه کاشی و سرامیک انداخته شود بد نیست. اصلاح خوبی کرده است.

#طلا را دریابید. نمی دانم چرا #وبوعلی رفته کلی سکه طلا خریده! قرار است خبری شود؟

------------------

نظر دوستان در مورد #شیراز چیست؟ نمودارش خوب است. به نظر گران نمی آید. گزارش شهریور و مردادش ضعیف بود اما سه ماهه سال را نسبت به سال گذشته عالی پشت سر گذاشت. اگر قیمت های اوره به نرخ بورس کالا شود برای شرکت خیلی سود ساز خواهد بود. هرچند افزایش نرخ گاز خوراک پتروشیمی ها می تواند بر روی سود دهی اش اثر نامطلوب داشته باشد. در کل بنیاد جالبی ندارد چون بدهکار است اما خوب اصلاح کرده است. دو دلم :general712:

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
من معتقد هستم بی ریسک ترین صنعت کشور متعلق به گروه رایانه است. چه تحریم بشود و چه نشود تاثیری بر درآمد زایی این صنعت ندارد. کلا صنعت بی حاشیه ای است :general601:

این حذف یارانه انرژی برای بخش نیروگاهی خیلی خوب می شود. خصوصا نیروگاه های بخش خصوصی که قبلا وزارت نیرو بر سر راهشان برای صادرات برق مانع تراشی می کرد حالا می توانند از محل فروش برق داخلی سود عملیاتی خوبی را کسب کنند.

من به گروه دارو خیلی ایمان دارم :D هر چیزی که وابسته به پزشک و پزشکی باشد سود بیشماری دارد. خیلی از داروسازهای کشور من جمله عبیدی و زهراوی داروهای جدید تولید کرده اند. این یعنی نوآوری و سود دهی بیشتر. در بازار داروی خارجی نایاب شده است و داروسازها به راحتی می تواند بدون حضور رقبای خارجی جولان دهند. خیلی از دارویی ها قرار است تجدید ارزیابی داشته باشند که این خودش نکته مثبتی است.

یک نگاهی هم به گروه کاشی و سرامیک انداخته شود بد نیست. اصلاح خوبی کرده است.

#طلا را دریابید. نمی دانم چرا #وبوعلی رفته کلی سکه طلا خریده! قرار است خبری شود؟

------------------

نظر دوستان در مورد #شیراز چیست؟ نمودارش خوب است. به نظر گران نمی آید. گزارش شهریور و مردادش ضعیف بود اما سه ماهه سال را نسبت به سال گذشته عالی پشت سر گذاشت. اگر قیمت های اوره به نرخ بورس کالا شود برای شرکت خیلی سود ساز خواهد بود. هرچند افزایش نرخ گاز خوراک پتروشیمی ها می تواند بر روی سود دهی اش اثر نامطلوب داشته باشد. در کل بنیاد جالبی ندارد چون بدهکار است اما خوب اصلاح کرده است. دو دلم :general712:
گروه رایانه سوددهی هم داره؟
#وشهر چطوره ؟امروز به مقدار خیلی کم خریدم ازش

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
گروه رایانه سوددهی هم داره؟
#وشهر چطوره ؟امروز به مقدار خیلی کم خریدم ازش

چرا ندارد عزیز؟ اگر به موقع خریداری شوند سود دهی هم دارد.

از وشهر فردا بیا بیرون. مگر نمی بینی در بازار نارنجی بازار پایه است؟

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
چرا ندارد عزیز؟ اگر به موقع خریداری شوند سود دهی هم دارد.

از وشهر فردا بیا بیرون. مگر نمی بینی در بازار نارنجی بازار پایه است؟
من مبتدی هستم وشهر هم دیدم نسبت به بقیه بانکها قیمتش خوبه مقدار خیلی کم گرفتم

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
کسی چارت تکنیکال نداره برای شاخص کل و بقیه سهام؟

یه اندیکاتوری هست به اسم آر اِس آی، این اندیکاتور وقتی حوالی 50 باشه نشان از قدرت برابر خریدار و فروشنده هست، هر چی به سمت پایین بیاد نشون از فروش بیشتر و هر چی بالاتر بره نشان از خرید بیشتر داره. وقتی این عدد به 30 و پایین تر برسه در حالت اشباع فروش قرار میگیریم و معامله گران باهوش اونجا دیگه نمیفروشن و حتی خرید میکنن و وقتی به 70 و بالاتر میریم نشان از اشباع خرید هست و معامله گران حرفه ای اونجا دیگه نمیخرن و فروش میزنند.

مثلا همین دو سه ماه پیش که سکه از 4400 طی 5 روز به 3800 رسید اندیکاتور آر اس آی عدد عجیب 7 رو نشون میداد. معنی چنین عددی در آر اس آی اینه که حتی شده فرش زیر پاتو بفروش و اون کالا رو بخر. و خب دیدید که بعدش بازار برگشت و طی 3 روز سکه تا 4250 رفت بالا

من چارت ندارم و تو کانال بورسی هم عضو نیستم که بدونم اوضاع از چه قراره، اما فکر میکنم اندیکاتور آر اس آی خیلی از سهام مخصوصا دارویی ها تو تایم فریم های بلند مدت مثل روزانه و هفتگی الان باید حوالی 80 90 باشه. از اخر مرداد تا 13 14 مهر طی 40 45 روز همه سهام دارویی بین 150 تا 200 درصد رشد کردن و یه چیز عجیب و به دور از منطق هر بازار و معامله ایه.

اگه میتونید چارت سهام دارویی رو پیدا کنید توی تایم فریم 4 ساعته و روزانه. حتی با وجود کاهش های این دو روز بازم به نظرم آر اس آی باید بالای 70 باشه از بس که تو یکی دو ماه گذشته دارویی خریدن ملت. و چون احتمالا به خاطر این اشباع خرید اصلاحات سنگینی خواهیم داشت هر وقت آر اس آی تو تایم فریم 4 ساعته به 40 نزدیک شد میتونید برای کوتاه مدت و هر وقت تو تایم فریم روزانه به 35 و 30 نزدیک شد برای میان مدت و بلند مدت خرید کنید چون سهام دارویی در کل تو یه کانال صعودی بلند مدت قرار دارن.

Last edited:

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
کسی چارت تکنیکال نداره برای شاخص کل و بقیه سهام؟

یه اندیکاتوری هست به اسم آر اِس آی، این اندیکاتور وقتی حوالی 50 باشه نشان از قدرت برابر خریدار و فروشنده هست، هر چی به سمت پایین بیاد نشون از فروش بیشتر و هر چی بالاتر بره نشان از خرید بیشتر داره. وقتی این عدد به 30 و پایین تر برسه در حالت اشباع فروش قرار میگیریم و معامله گران باهوش اونجا دیگه نمیفروشن و حتی خرید میکنن و وقتی به 70 و بالاتر میریم نشان از اشباع خرید هست و معامله گران حرفه ای اونجا دیگه نمیخرن و فروش میزنند.

مثلا همین دو سه ماه پیش که سکه از 4400 طی 5 روز به 3800 رسید اندیکاتور آر اس آی عدد عجیب 7 رو نشون میداد. معنی چنین عددی در آر اس آی اینه که حتی شده فرش زیر پاتو بفروش و اون کالا رو بخر. و خب دیدید که بعدش بازار برگشت و طی 3 روز سکه تا 4250 رفت بالا

من چارت ندارم و تو کانال بورسی هم عضو نیستم که بدونم اوضاع از چه قراره، اما فکر میکنم اندیکاتور آر اس آی خیلی از سهام مخصوصا دارویی ها تو تایم فریم های بلند مدت مثل روزانه و هفتگی الان باید حوالی 80 90 باشه. از اخر مرداد تا 13 14 مهر طی 40 45 روز همه سهام دارویی بین 150 تا 200 درصد رشد کردن و یه چیز عجیب و به دور از منطق هر بازار و معامله ایه.

اگه میتونید چارت سهام دارویی رو پیدا کنید توی تایم فریم 4 ساعته و روزانه. حتی با وجود کاهش های این دو روز بازم به نظرم آر اس آی باید بالای 70 باشه از بس که تو یکی دو ماه گذشته دارویی خریدن ملت. و چون احتمالا به خاطر این اشباع خرید اصلاحات سنگینی خواهیم داشت هر وقت آر اس آی تو تایم فریم 4 ساعته به 40 نزدیک شد میتونید برای کوتاه مدت و هر وقت تو تایم فریم روزانه به 35 و 30 نزدیک شد برای میان مدت و بلند مدت خرید کنید چون سهام دارویی در کل تو یه کانال صعودی بلند مدت قرار دارن.
سلام
rsi به تنهایی کاربردی نداره و صرفا بر اساس یکسری داده و محاسبات ریاضی قدرت نسبی رو محاسبه میکنه

rsi رو باید با تحلیل های تکنیکال بکارببرید

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
سلام
rsi به تنهایی کاربردی نداره و صرفا بر اساس یکسری داده و محاسبات ریاضی قدرت نسبی رو محاسبه میکنه

rsi رو باید با تحلیل های تکنیکال بکارببرید
درسته ولی برای پی بردن به اشباع خرید و فروش فوق العاده مناسبه و کارآمده و تو شرایط هیجانی هم به نظر من بهترین اندیکاتوره. چند روز پیش آر اس آی وبملت تو تایم فریم یک روزه ۹۰(!!) بود و الان ۳ روزه که این نماد منفیه

دارویی هام فعلا طبق انتظار خونین و مالین

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
ما که نمی توانیم وارد پنل مفید تریدر بشویم! کند است. بارها زنگ زدم گفتمشان که کاری کنید اما نمی کنند. فعلا دارم خبر می خوانم و از تارنمای TSE.IR نمودار شاخص کل را رصد می کنم :general710: انگار شاخص دارد بر می گردد.

در میان رویدادهای اثرگذار امروز (چهارشنبه ۱۷ مهر) شرکت فولاد سپیدفراب کویر عرضه اولیه ۱۰ درصد معادل ۲۴۰ میلیون سهم و با محدوده قیمتی هر سهم ۶۰۰ تا ۶۲۵ تومان و سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی ۶۰۰ سهم، وارد بورس تهران خواهد شد. این شرکت با ارسال گزارش عملکرد شهریور و ۶ ماه نخست سال جاری روی سامانه کدال اعلام کرد در دوره یک ماهه از محل فروش انواع میلگرد شاخه و کلاف، محصولات کارمزدی و ضایعات تولیدی مبلغ ۵/ ۳۰۸ میلیارد تومان درآمد داشته است. این شرکت همچنین در عملکرد ۶ ماهه ۹/ ۱هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۲ درصد رشد داشته است.

بن پایه: روزنامه دنیای اقتصاد

Wallet

Registered User
لایک‌ها
53
ما که نمی توانیم وارد پنل مفید تریدر بشویم! کند است. بارها زنگ زدم گفتمشان که کاری کنید اما نمی کنند. فعلا دارم خبر می خوانم و از تارنمای TSE.IR نمودار شاخص کل را رصد می کنم :general710: انگار شاخص دارد بر می گردد.

بن پایه: روزنامه دنیای اقتصاد
مفید رو به نظر من باید گذاشت کنار ... کندی هسته بورس بهانه هست ! خود ایزی تریدر - آنلاین پلاس امروز لود نمی شد حتی صفحه login برای آنلاین پلاس !

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
الان نگاه میکردم ، حقوقی ها تو خیلی از سهمها سنگین عرضه کردند .
دوستانی که اهل تابلو خوانی هستند و نوسانات را بررسی میکند لطفا نظر بدن . آیا وقت استراحت شاخص رسیده ؟
خب الان دیگه تا حدودی وضعیت مشخص شده
نظر شخصی ام اینکه یک بالازنی دیگه داریم و بعد استراحت ( فرصت خروج برای بعضی از سهام های در حال رنج زدن )

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
برای من مفید مشکلی نداشت 2 3 باری هم لاگین کردم. البته 10 به بعد بودش

بالا