برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
چه خبرا ؟!
چی پیش بینی میکنید برای این روز ها
هیچی، همه چی آرومه، ملت از افزایش قیمت سوخت و به طبع اون افزایش سایر کالاها خوشحالن و هرروز توی تلویزیون فراخوان راهپیمایی واسه حمایت از این تحول اقتصادی توی شهرهای مختلف میدن
خبر هم اینکه رئیس‌جمهور و وزرا درآمد صادرات غیرنفتی رو بی‌سابقه توصیف کردن و گفتن دیگه پول صادرات نفت رو نمیخایم
رئیس بانک مرکزی هم دیروز گفته توی بهترین شرایط از نظر ذخایر ارزی و طلا هستیم
اونی هم که تقاضای دو میلیارد دلار وام از روسیه کرده عمه منه

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
چه خبرا ؟!
چی پیش بینی میکنید برای این روز ها
ترامپ موندنی بشه و اوباما بازی در نیاره اوضاع بسیار خراب هست خرابتر هم میشه این یارانه انرژی هم بلوفی به اندازه کله حسن قفله
با همین فرمون برن باید یک نان بربری لاش نون لواش گذاشت و فکر چلوکباب کرد

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
P
از صبح تا الان که ساعت 2 عصر هست حدود 50 هزار تومن افزایش قیمت بود!!! تا روزهای آینده که جای خود دارد

چند روز پیش فروختم امامی . ۴،۱۰۰
دیگه خسته شدم ۱ سال ۲ ماه بود هر روز حداقل ۵ بار قیمت نگاه میکردم

اگر اون زمان به جا این سکه نکبتی پلی ۴ خریده بودم چنتا حداقل ۱۵ میلیون سود کرده بودم
نه مثل الان که ۳ میلیون ضرر کردم

فقط تو این مدت طولانی آدما ح ..... می شناختم
پست فطرت میومد میگفت اصلا سکه طرح قدیم نخریا ۳۰۰ هزار بیشتر بده فقط امامی ۸۶ بخر ما هم احمق بودیم باور کردیم

بعد ۱ سال تفاوت قیمتیشون شد ۴۰ هزار تومن و من ناراحت . برگشته میگه داداش طلا هر دو یه اندازه فرقی ندارن
من فقط دونه ای ۳۰۰ هزار بیشتر دادم چون گول دلالا پی تی خوردم

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
میخواستی بری یه کشور دیگه ، رفتی؟ چی شد
هر روز حداقل ۵ بار قیمت نگاه میکردم
منم همینطور ، ولی مجبوریم یه کار کنیم هر کاری بجز پس انداز! برای نگهداری ریال پولایی که به زحمت بدست اومده به راحتی پهن میشه

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
میخواستی بری یه کشور دیگه ، رفتی؟ چی شد

منم همینطور ، ولی مجبوریم یه کار کنیم هر کاری بجز پس انداز! برای نگهداری ریال پولایی که به زحمت بدست اومده به راحتی پهن میشه

من اگر پول گذاشته بودم کنار کشوم حداقل ضرر نکرده یودم
۱ سال فقط استرس داشتم و پولمون پرید

میری مغازه میخوان بخرن ۲۰۰ کم میکنن
رفتم مغازه سکه رو ۴،۲۰۰ بود میگه خرید ۳،۸۰۰

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
چی؟!!! جدی میگی؟ قانون جدیده؟ زمانی که یه تومن بود(اول برجام) فروختم برای هر سکه ده هزار تومن کم میکردن

kayvan.kh

Registered User
لایک‌ها
195
من اگر پول گذاشته بودم کنار کشوم حداقل ضرر نکرده یودم
۱ سال فقط استرس داشتم و پولمون پرید

آیا میدونستید توی بورس کالا و اوراق بهادار ایران میشه سکه رو با یه کارمزد خیلی پایین معامله کرد؟

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
P

چند روز پیش فروختم امامی . ۴،۱۰۰
دیگه خسته شدم ۱ سال ۲ ماه بود هر روز حداقل ۵ بار قیمت نگاه میکردم

اگر اون زمان به جا این سکه نکبتی پلی ۴ خریده بودم چنتا حداقل ۱۵ میلیون سود کرده بودم
نه مثل الان که ۳ میلیون ضرر کردم

فقط تو این مدت طولانی آدما ح ..... می شناختم
پست فطرت میومد میگفت اصلا سکه طرح قدیم نخریا ۳۰۰ هزار بیشتر بده فقط امامی ۸۶ بخر ما هم احمق بودیم باور کردیم

بعد ۱ سال تفاوت قیمتیشون شد ۴۰ هزار تومن و من ناراحت . برگشته میگه داداش طلا هر دو یه اندازه فرقی ندارن
من فقط دونه ای ۳۰۰ هزار بیشتر دادم چون گول دلالا پی تی خوردم
داداش اعضای اینجا فقط نظرشونو میگن، قرار نیست با چهارتا خط توضیحی که اینجا یه نفری که نه میدونی کیه و نه چندسالشه و نه چیکاره‌ست، بدو بدو بری سرمایه‌‌گذاری کنی!

بعدشم شما که طاقت سرمایه‌گذاری نداری اصلا نباید نزدیک این بازارا بشه. سرمایه‌گذاری این نیست که روزی ۵بار چک کنی ببینی جنست ۱۰۰تومن اومده پایین یا رفته بالا !

طبق زمانی که میگید سکه خریدید، باید حدودا مهر ۹۷ بوده باشه، و اونموقع سکه حدودا ۴۵۰۰ تا ۴۶۰۰ بوده اگه اشتباه نکنم.
خب اوایل امسال سکه تا ۵۳۰۰ هم بالا رفت. چرا نفروختی تا سود کنی؟ اگه همینحور بالا میرفت و میشد ۶تومن میفروختی؟ قطعا بازم نه، چون خرسند و مغرور از سرمایه‌گذاری خودت بودی و بازم صبر میکردی تا بره بالا و بالاتر ...
ولی طمع چیزیه که همیشه باعث ضرر میشه. سرمایه گذاری در این آشفته‌بازار طلا و ارز ایران مثل قماره، و قمار اگر به موقع ازش نکشی بیرون قطعا ضرر میکنی

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
داداش اعضای اینجا فقط نظرشونو میگن، قرار نیست با چهارتا خط توضیحی که اینجا یه نفری که نه میدونی کیه و نه چندسالشه و نه چیکاره‌ست، بدو بدو بری سرمایه‌‌گذاری کنی!

بعدشم شما که طاقت سرمایه‌گذاری نداری اصلا نباید نزدیک این بازارا بشه. سرمایه‌گذاری این نیست که روزی ۵بار چک کنی ببینی جنست ۱۰۰تومن اومده پایین یا رفته بالا !

طبق زمانی که میگید سکه خریدید، باید حدودا مهر ۹۷ بوده باشه، و اونموقع سکه حدودا ۴۵۰۰ تا ۴۶۰۰ بوده اگه اشتباه نکنم.
خب اوایل امسال سکه تا ۵۳۰۰ هم بالا رفت. چرا نفروختی تا سود کنی؟ اگه همینحور بالا میرفت و میشد ۶تومن میفروختی؟ قطعا بازم نه، چون خرسند و مغرور از سرمایه‌گذاری خودت بودی و بازم صبر میکردی تا بره بالا و بالاتر ...
ولی طمع چیزیه که همیشه باعث ضرر میشه. سرمایه گذاری در این آشفته‌بازار طلا و ارز ایران مثل قماره، و قمار اگر به موقع ازش نکشی بیرون قطعا ضرر میکنی

نظر بچه کوچیک سر کوچتون نیست
اینجا طرف تو کار طلاه میاد حرف میزنه

دوما شما تاجری و اقتصاد دان . من کارگر بدبخت مفلوکم که حقوقم ۱،۲۰۰ ماهی بود
هر چی هم پول جمع کردم یهو بخاطر اتفاقات برجام بی ارزش شد
ارزش پهن حیوانی از پول من بیشتر بود
مجبور شدم بخاطر اینکه ارزش زحمات و عرق ریختن ها کل عمرم با خاک یکسان نشه یه چیزی بخرم که حداقل خیابون خواب نشم تو اون زمان

شمایی که با خانواده زندگی میکنی خرج نداری ما باید جون بکنیم برا خرج زندگی
و من ۵،۴۰۰ خریدم
و اون زمانس که شما میگی رسید ۵،۲۰۰ و ۵ میخریدن . اون زمان اون چند روز تو شهرستان داشتم حمالی میکردم برا یک لقمه نون و سکه ها همراهم نبود

طمع شماها دارید نه من و امثال من
ماها همینطوری بدبخت و مفلوکیم و چیزیم نداریم که طمع کنیم

من هیچوقت اونی که طلا فروشی داشت تو همین تاپیک هی گفت سکه طرحدقدیم نخر ازت نمیخرن حتما امامی بخر نمیبخشم
۳۰۰ برا سکه بیشتر دادم . همون آدم یعد ۱ سالو خورده ای میگه هر دو سکه یکین فرقی ندارن کی گفته یکی بهتره چرا گرونتر باشه
اوج ....ــ

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
آیا میدونستید توی بورس کالا و اوراق بهادار ایران میشه سکه رو با یه کارمزد خیلی پایین معامله کرد؟

ماها کارگر ساده ایم با حقوق زیر مصوب وزارت کار
چمیدونیم بورس چیه چه برسه بورس کالا

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241

مجبور شدم بخاطر اینکه ارزش زحمات و عرق ریختن ها کل عمرم با خاک یکسان نشه یه چیزی بخرم که حداقل خیابون خواب نشم تو اون زمان

و من ۵،۴۰۰ خریدم
و اون زمانس که شما میگی رسید ۵،۲۰۰ و ۵ میخریدن . اون زمان اون چند روز تو شهرستان داشتم حمالی میکردم برا یک لقمه نون و سکه ها همراهم نبود

من هیچوقت اونی که طلا فروشی داشت تو همین تاپیک هی گفت سکه طرحدقدیم نخر ازت نمیخرن حتما امامی بخر نمیبخشم
۳۰۰ برا سکه بیشتر دادم . همون آدم یعد ۱ سالو خورده ای میگه هر دو سکه یکین فرقی ندارن کی گفته یکی بهتره چرا گرونتر باشه
اوج ....ــ

این دوتا پست منو ببینید :

وارد بازاری که نمیشناسید نشید که عاقبت کار پشیمانی هست

من به همه میگم روی کاری سرمایه گذاری کنید که آشنایی دارید
اگر نمیدونید که کی موقع خرید هست یعنی اینکه با این بازار آشنا نیستید پس به نظر من اصلا برای شما مناسب نیست که توی این بازار آشفته وارد بشید

اینجا اشخاصی پرسیده بخرم یا نه من گفتم نه و خیلی ها پست های قبل و بعدش رو ببینید پیشنهاد دادن آره حتما بخر
خود شخص باید تصمیم میگرفت که چیکار کنه
الان هم من جای شما باشم به جای اینکه دنبال مقصر بگردم دنبال حل مشکل ایجاد شده بودم

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329

و من ۵،۴۰۰ خریدم

اوج ....ــ
اولا که مواظب حرف زدنت باش
من هیچ جایی به کسی نه گفتم بخر، نه گفتم بفروش
همه پست‌های من موجود هست. اینکه یکی دیگه بهت چیزی گفته، دلیل نمیشه بیای من رو باهاش جمع ببندی
من فقط تو پست قبلی بصورت کلی توضیحاتی راجع به سرمایه‌گذاری تو این خرابشده دادم. نه اقتصاددانم و نه تا حالا خرید و فروشی کردم. تا حالا هم ندیدم اینجا کسی مدعی تخصص توی صنعت طلا باشه!

اینکه جنابالی یه جنسی رو تو اوج گرونی میخری، و تو کف قیمت میفروشی ، مسئولیتش با خودته و بس .
اینکه یکسال پیش تفاوت سکه طرح جدید و قدیم ۲۰۰هزار بوده، ولی امروز تفاوتی ندارن، تقصیر اونی که بهت گفته نیست، تقصیر بازار بی‌صاحاب پر از رانت و دلال مملکته که هرچیزی هرروز یه قیمتی داره
اینکه ارزش پولت برابر پهن شده تقصیر اقتصاد پوکیده مملکته نه اعضای این سایت

فکر میکنی فقط ارزش پول و دارایی تو کم شده!؟ هرکی هرچیزی خریده یا نخریده توی این دوسال به خاک سیاه نشسته. چون هزینه زندگی توی این دوسال بیش از ۴برابر شده، ولی درآمد و حقوق حتی نزدیک ۲برابر هم نشده

این بساط مظلوم‌نماییت رو هم جمع کن ببر یه جای دیگه ، چون خودم دارم روزی ۱۲-۱۳ساعت توی عسلویه کار میکنم و چندماه چندماه خانوادم رو نمیبینم

اصلا من احمقم که اومدم واسه تو توضیح بدم، وگرنه سطح شعور و حرف زدنت رو توی پست قبلیت نشون داده بودی ...

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
این دوتا پست منو ببینید :

اینجا اشخاصی پرسیده بخرم یا نه من گفتم نه و خیلی ها پست های قبل و بعدش رو ببینید پیشنهاد دادن آره حتما بخر
خود شخص باید تصمیم میگرفت که چیکار کنه
الان هم من جای شما باشم به جای اینکه دنبال مقصر بگردم دنبال حل مشکل ایجاد شده بودم

دیگه راه حلی نداره
ضرر کردم رفت اندازه چند ماه حقوقم و عرق ریختنم سوخت و رفت
تصمیم آخر خرید با من بوده آره . ولی من که نه تو کار ارز بودم نه طلا نه کسیو میشناختم نه کسیو دارم راهنماییم کنه
و دیدم این چندرغاز پولم که زحمت کارگریه تا ۳ روز قبلش با ۸۵۰ هزار تومن یه ps4 میدادن الان با ۴ میلیون میدن
و به گفته اینا اعتماد کردم و اینکارو کردم ارزش پولم از بین نره
بعد یهو قیمت ها سیفون کشید
خدایی هم هست روز قضاوتی هم هست آخرتی هم هست

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
اولا که مواظب حرف زدنت باش
من هیچ جایی به کسی نه گفتم بخر، نه گفتم بفروش
همه پست‌های من موجود هست. اینکه یکی دیگه بهت چیزی گفته، دلیل نمیشه بیای من رو باهاش جمع ببندی
من فقط تو پست قبلی بصورت کلی توضیحاتی راجع به سرمایه‌گذاری تو این خرابشده دادم. نه اقتصاددانم و نه تا حالا خرید و فروشی کردم. تا حالا هم ندیدم اینجا کسی مدعی تخصص توی صنعت طلا باشه!

اینکه جنابالی یه جنسی رو تو اوج گرونی میخری، و تو کف قیمت میفروشی ، مسئولیتش با خودته و بس .
اینکه یکسال پیش تفاوت سکه طرح جدید و قدیم ۲۰۰هزار بوده، ولی امروز تفاوتی ندارن، تقصیر اونی که بهت گفته نیست، تقصیر بازار بی‌صاحاب پر از رانت و دلال مملکته که هرچیزی هرروز یه قیمتی داره
اینکه ارزش پولت برابر پهن شده تقصیر اقتصاد پوکیده مملکته نه اعضای این سایت

فکر میکنی فقط ارزش پول و دارایی تو کم شده!؟ هرکی هرچیزی خریده یا نخریده توی این دوسال به خاک سیاه نشسته. چون هزینه زندگی توی این دوسال بیش از ۴برابر شده، ولی درآمد و حقوق حتی نزدیک ۲برابر هم نشده

این بساط مظلوم‌نماییت رو هم جمع کن ببر یه جای دیگه ، چون خودم دارم روزی ۱۲-۱۳ساعت توی عسلویه کار میکنم و چندماه چندماه خانوادم رو نمیبینم

اصلا من احمقم که اومدم واسه تو توضیح بدم، وگرنه سطح شعور و حرف زدنت رو توی پست قبلیت نشون داده بودی ...

از قدیم گفتن حرفو بندازی زمین صاحبش بر میداره
و همینطور از قدیم گفتن دزد نگرفته پادشاه

silva14

Registered User
لایک‌ها
454
سکه و طلا بدجور دارن میرن بالا خدا بداد برسه چه تورمی در راهه

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
از قدیم گفتن حرفو بندازی زمین صاحبش بر میداره
و همینطور از قدیم گفتن دزد نگرفته پادشاه
کسایی که تو این تاپیک فعالیت میکنن منو میشناسن، و خودت هم اینو میدونی که من تابحال به کسی نه گفتم بخر یا نخر، و نه با قاطعیت گفتم گرون میشه یا ارزون میشه ...
ولی دوست داری کم‌عقلی خودت رو گردن دیگران بندازی
مهم نیست، چون ضرر کردن تو به هیچ‌جای هیچ‌کس نیست

و در پایان از صمیم قلب خوشحالم که ضرر کردی و چندرغازی که داشتی رو به باد دادی. امیدوار سوزش این ضرر همیشه همراهت باشه، و هروقت این سایت رو باز میکنی یادش بیوفتی و مثل خاری بره توی تو چشمت ... ؛)

یه ضرب‌المثل قدیمی‌ هم هست که میگه: باید عده‌ای احمق و بی‌شعور ضرر کنن، تا عاقل‌ها به سود برسند

بسلامت :)

بالا