برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,014
"نوسان قیمت" داشتیم، نه حباب.
نوسان شدید مگه همون حباب نیست؟!
شما سکه یک میلیونی دوران احمدی نژاد رو ۵ میلیون میبینید(!!!)
درست یادم نیست ، شاید توهم زدم :دی
اونوقت توقع دارید وارد این بازار بشید و سود هم بکنید.
سود نمیخوام بکنم ، فقط میخوام پول هم ارزش پهن نشه ، پس انداز دیگه معنی نداره
هر چی هست باید از بانک کشید بیرون

TANHA81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36

حباب اون مبلغی هست که بیشتراز قیمت واقعی طلای سکه باشه عیار طلای سکه۲۲هست وزن سکه رو ضرب در قیمت هرگرم طلای۲۲ به اضافه کارمزد بکن قیما واقعی میشه حالا هر مبلغی اضاف بر او قیمت بدست امده باشه حباب هستش اتفاقا به نظر من حباب که نداشت کمی پایینتر از قیمت واقعیش هم بود

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179

1- نه نوسان ارتباطی به حباب نداره. سکه با حباب میتونه نوسان داشته باشه بدون حبابم میتونه نوسان داشته باشه.

2- از توهم رد شده:D سکه تا خرداد 96 یعنی شروع دور دوم دولت روحانی 1 میلیون و 200 هزار تومن بود

3- اطلاعاتت رو تقویت کن، به بازار مسلط تر شو، روابط قیمت دلار سکه آبشده رو باید مثل جدول ضرب حفظ باشی. شاخص های کلان اقتصادی مثل رشد نقدینگی، رشد اقتصادی و تورم رو باید از جدول ضرب بهتر بلد باشی و روابطشون رو یاد بگیری. در این صورت میتونی برای بلند مدت خرید خوب داشته باشی تا جلوی بی ارزش شدن پولت رو بگیری

همتون دیدید که وقتی 4 روز پیش سکه به 4800 و دلار 14200 رسید همه منتظر دلار 18 تومن و سکه 6 میلیونی بودن اما در عرض 4 روز کاری بیش از 10 درصد سقوط داشتیم.

جهش های پایدار(غیر قابل بازگشت) در قیمت ارز و سکه فقط و فقط با تغییر شاخص های کلان اقتصادی اتفاق میفته که توی یه پست دیگه دربارش مینویسم.

فراموش نکنید الان اونس نسبت به سال گذشته همین موقع بیش از 250 دلار رشد داشته. اگر الان اونس مثل پارسال 1200 دلار بود(الان 1470 دلاره) با همین وضعیت اقتصادی و قیمت دلار و بلبشوی سیاسی اجتماعی الان سکه 4 تومن بود و ابشده هم زیر 1700

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,014
4/350 قیمت امروز

بنظرتون از 4/200 هم پایین تر میاد؟

خب قیمت هر گرم هم متناسب با قیمت سکه بالا پایین میشه
این معیاری نیست که بشه حباب/نوسان رو گرفت

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
4/350 قیمت امروز

به نظر شخصی من امروز تا فردا قیمتا به کف میرسه، و بعدش ممکنه حتی یه ذره بیاد بالا، و یه چند روزی توی همون محدوده بمونه تا موج بعدی ببینیم خدا و همتی و ذخایر ارزی و دلالا و اختلاس‌گرا و تحریما و ماجراجویی‌های منطقه‌ای و وضعیت عراق و بنزین و بازار مسکن و اعتراضات و توییتر ترامپ و بشار اسد و حسن نصرالله باقی چاقال‌ها و کائنات و انسان‌های روی زمین چی میخان :|

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
1- نه نوسان ارتباطی به حباب نداره. سکه با حباب میتونه نوسان داشته باشه بدون حبابم میتونه نوسان داشته باشه.

2- از توهم رد شده:D سکه تا خرداد 96 یعنی شروع دور دوم دولت روحانی 1 میلیون و 200 هزار تومن بود

3- اطلاعاتت رو تقویت کن، به بازار مسلط تر شو، روابط قیمت دلار سکه آبشده رو باید مثل جدول ضرب حفظ باشی. شاخص های کلان اقتصادی مثل رشد نقدینگی، رشد اقتصادی و تورم رو باید از جدول ضرب بهتر بلد باشی و روابطشون رو یاد بگیری. در این صورت میتونی برای بلند مدت خرید خوب داشته باشی تا جلوی بی ارزش شدن پولت رو بگیری

همتون دیدید که وقتی 4 روز پیش سکه به 4800 و دلار 14200 رسید همه منتظر دلار 18 تومن و سکه 6 میلیونی بودن اما در عرض 4 روز کاری بیش از 10 درصد سقوط داشتیم.

جهش های پایدار(غیر قابل بازگشت) در قیمت ارز و سکه فقط و فقط با تغییر شاخص های کلان اقتصادی اتفاق میفته که توی یه پست دیگه دربارش مینویسم.

فراموش نکنید الان اونس نسبت به سال گذشته همین موقع بیش از 250 دلار رشد داشته. اگر الان اونس مثل پارسال 1200 دلار بود(الان 1470 دلاره) با همین وضعیت اقتصادی و قیمت دلار و بلبشوی سیاسی اجتماعی الان سکه 4 تومن بود و ابشده هم زیر 1700
سکه تا کانال 3900 هم رفته بود. این فرصت خرید کی پیش میاد؟ باید از 3900 پایین تر بشه
..

با این وضع اقتصادی و غیره ، 4700 برای سکه زیاد بود که برگشت خورد؟

TANHA81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
4/350 قیمت امروز

عزیزم سکه از قیمت طلا تاثیر میپذیره چون از مصنوعات طلا هستش نه طلا از سکه......تا حالا ندیدم هرگرم ثابت بمونه ولی سکه قیمتش بالا بره...قابل پیش بینی به هیچ عنوان نیست اگر هرکی بگه اون پیشگو هست

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,014
قابل پیش بینی به هیچ عنوان نیست اگر هرکی بگه اون پیشگو هست
برای خودشون پیش بینی معنی نداره ، بازار دلار و سکه تمامش دستوری هست
خودشون نرخ اعلام میکنن! قانونش اینه
بنظرم بازار جهانی ، عرضه و تقاضا و... یه بخشی از کاره بیشترش دستوری هست

TANHA81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
برای خودشون پیش بینی معنی نداره ، بازار دلار و سکه تمامش دستوری هست
خودشون نرخ اعلام میکنن! قانونش اینه
بنظرم بازار جهانی ، عرضه و تقاضا و... یه بخشی از کاره بیشترش دستوری هست
درمورد قیمت سکه نظر شخصی من محدوده۴۲۰۰ هستش حالا ممکنه مثل همین افزایش اخیر یه کاهشی هم مثل چنذ وقت پیش تا۳۸۰۰داشته باشه ولی قیمت ثابتش ۴تا۴۲۰۰هستش تا کی ببینیم مجدد یه افزایش بخوره و تو یه قیمتی بالاتر از قیمت ثبات قبلی ثابت بمونه یعنی خواهی نخواهی تو ثبات قیمتش یه افزایش داریم ولی کم کم نه یهویی

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
سکه تا کانال 3900 هم رفته بود. این فرصت خرید کی پیش میاد؟ باید از 3900 پایین تر بشه
..

با این وضع اقتصادی و غیره ، 4700 برای سکه زیاد بود که برگشت خورد؟
فرصت خرید برای چه هدفی؟ برای گرفتن نوسان همیشه فرصت هست با این بلبشوی اقتصادی-اجتماعی-سیاسی. اما برای جهش پایدار 2 3 برابری مثل 90-91 و نیمه اول 97 که سکه رو از کانال 4 میلیون فعلی به حوالی 10 میلیون برسونه و دیگه هم برنگرده نیاز به تغییر شاخص های کلان اقتصاد داریم که به مرور زمان اتفاق میفته.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
فرصت خرید برای چه هدفی؟ برای گرفتن نوسان همیشه فرصت هست با این بلبشوی اقتصادی-اجتماعی-سیاسی. اما برای جهش پایدار 2 3 برابری مثل 90-91 و نیمه اول 97 که سکه رو از کانال 4 میلیون فعلی به حوالی 10 میلیون برسونه و دیگه هم برنگرده نیاز به تغییر شاخص های کلان اقتصاد داریم که به مرور زمان اتفاق میفته.
درباره این پست بود.
نظر شخصیم اینه که در آینده موقعیت های بهتری برای خرید بلند مدت(۲ تا ۳ سال) به وجود میاد.

و در کل از نظر من توی سکه و طلا خریدی که برای بازدهی به زمانی بیشتر از ۱.۵ تا ۲ سال نیاز داشته باشه کم ارزشه.

قیمت و زمان خرید هر دو به یک اندازه مهمن. وگرنه اگه قرار باشه برای بازدهی ۵ سال صبر کنی بانک هم طی ۵ سال پولت رو ۳ برابر میکنه
اون زمان قیمت سکه 3900-4000 بود. منظور این بود که سکه زیر 3900 هم میاد؟ یا طبق پست زیر، برای یکی 2 سال آینده بود، اون موقع فرصت خریدی مثل 90-91 پیش میاد (که از 1400 به 5000 رسید) ممکنه قیمت اون زمان بالاتر از الان هم باشه.

بازهم نظر شخصی من بدون قبول هیچ مسوولیتی: اگر از سال 99 بدون اتفاق غیر مترقبه ای بگذریم، سال 1400 یا 1401 میتونید بهترین خرید بلند مدت تاریخ رو انجام بدید...

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
درباره این پست بود.

اون زمان قیمت سکه 3900-4000 بود. منظور این بود که سکه زیر 3900 هم میاد؟ یا طبق پست زیر، برای یکی 2 سال آینده بود، اون موقع فرصت خریدی مثل 90-91 پیش میاد (که از 1400 به 5000 رسید) ممکنه قیمت اون زمان بالاتر از الان هم باشه.
با شرایط فعلی بدون تغییر در مناسبات سیاسی بسیار سخته کف های قبلی شکسته بشه. اما صعودها هم اونطور بزرگ و غیر قابل بازگشت نیست که با خیال راحت خرید کنی و توقع سودی قابل توجه و بدون ریسک داشته باشی.

کلا اقتصاد ایران در شرایط پیچیده و عجیبیه که هیچ اسمی نمیشه روش گذاشت. رکود تورمی یه تعریف گمراه کننده برای این وضعیته.

در چنین وضعیتی که ده ها میلیون نفر حیرون و سرگردونن و هر کسی میخواد از این آشفته بازار چیزی دشت کنه پیشبینی بسیار سخته.

چندین سناریو در سالهای آینده میتونه پیش بیاد. مثلا ممکنه ترامپ موندنی بشه و تحریم ها در یکی دو سال اینده اقتصاد رو تا مرزفروپاشی ببره و دلار بشه ۲۰ تومن و سکه ۸ تومن بعد از سر ناچاری و با خفت و خواری جام زهر نوشیده بشه و یه شب تا صب بازار سقوط کنه و قیمتها نصف بشن.

ممکنه ترامپ انتخابات رو ببازه و کلا مسیر به طور کل عوض شه

در کل شرایط بسیار پیچیده و مبهمه. چیزی که واضح و مبرهنه هرقدر تحریم طولانی تر شه خرابی های بیشتری به بار میاره که این خرابی ها لزوما اقتصادی هم نیست.

نکته مهم: پیش فرض من گذر از سال ۹۹ بدون اتفاق غیر مترقبه بود. دیدیم که هنوز به ۹۹ نرسیده غیر مترقبه ترین اتفاق ممکن یعنی تظاهرات سراسری با چند صد کشته به وقوع پیوست.

من خودم در حال ساختمون سازیم و همین اتفاقات یک ماه اخیر بیش از ۱۰۰ میلیون تومن بهم ضرر زده. توقع نداشته باشید اینده رو پیشگویی کنم! منم در حد توان و اطلاعات خودم نظر میدم نه بیشتر.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
با شرایط فعلی بدون تغییر در مناسبات سیاسی بسیار سخته کف های قبلی شکسته بشه. اما صعودها هم اونطور بزرگ و غیر قابل بازگشت نیست که با خیال راحت خرید کنی و توقع سودی قابل توجه و بدون ریسک داشته باشی.

کلا اقتصاد ایران در شرایط پیچیده و عجیبیه که هیچ اسمی نمیشه روش گذاشت. رکود تورمی یه تعریف گمراه کننده برای این وضعیته.

در چنین وضعیتی که ده ها میلیون نفر حیرون و سرگردونن و هر کسی میخواد از این آشفته بازار چیزی دشت کنه پیشبینی بسیار سخته.

چندین سناریو در سالهای آینده میتونه پیش بیاد. مثلا ممکنه ترامپ موندنی بشه و تحریم ها در یکی دو سال اینده اقتصاد رو تا مرزفروپاشی ببره و دلار بشه ۲۰ تومن و سکه ۸ تومن بعد از سر ناچاری و با خفت و خواری جام زهر نوشیده بشه و یه شب تا صب بازار سقوط کنه و قیمتها نصف بشن.

ممکنه ترامپ انتخابات رو ببازه و کلا مسیر به طور کل عوض شه

در کل شرایط بسیار پیچیده و مبهمه. چیزی که واضح و مبرهنه هرقدر تحریم طولانی تر شه خرابی های بیشتری به بار میاره که این خرابی ها لزوما اقتصادی هم نیست.

نکته مهم: پیش فرض من گذر از سال ۹۹ بدون اتفاق غیر مترقبه بود. دیدیم که هنوز به ۹۹ نرسیده غیر مترقبه ترین اتفاق ممکن یعنی تظاهرات سراسری با چند صد کشته به وقوع پیوست.

من خودم در حال ساختمون سازیم و همین اتفاقات یک ماه اخیر بیش از ۱۰۰ میلیون تومن بهم ضرر زده. توقع نداشته باشید اینده رو پیشگویی کنم! منم در حد توان و اطلاعات خودم نظر میدم نه بیشتر.
اگه اعتراضات آبان نبود قیمت پایین تر هم می اومد؟

پس با این شرایط در آینده سکه 8 میلیونی هم دور انتظار نیست و احتمال یه جهش مثل سال 90-91 داریم؟ همینطور احتمال سقوط بعد از اون
ببینیم کِی باشه. باز کی تو سقف بخره و تو کف بفروشه

zolali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
60
سکه امروز به زیر 4300 هم رفت و از همونجا رفته رفته برگشت و تا این ساعت یعنی 7 بعدازظهر از 4400 عبور کرده و به نظر میاد برای فردا حمله کنه به سمت 4500 و اونهایی که در این قیمتها خرید کردند از بهترین فرصت استفاده کردند.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اگه اعتراضات آبان نبود قیمت پایین تر هم می اومد؟

پس با این شرایط در آینده سکه 8 میلیونی هم دور انتظار نیست و احتمال یه جهش مثل سال 90-91 داریم؟ همینطور احتمال سقوط بعد از اون
ببینیم کِی باشه. باز کی تو سقف بخره و تو کف بفروشه
پایین تر احتمالش کم بود اما میتونست مدت بیشتری تو ثبات نسبی بمونه.

در آینده سکه ۸ میلیونی که هیچ، ۱۰ و ۱۲ میلیونی هم میبینیم. فقط اجازه بدید یه مدت سد نقدینگی آبگیری بشه.

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
ماها کارگر ساده ایم با حقوق زیر مصوب وزارت کار
چمیدونیم بورس چیه چه برسه بورس کالا

سلام
با کد بورسی سهام هم میشه سکه خرید ؟
سکه وقتی میخری باید حضورن رفت تحویل گرفت ؟
ممنون

01100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
با کد بورسی سهام هم میشه سکه خرید
بله من این کارو انجام دادم
سکه وقتی میخری باید حضورن رفت تحویل گرفت ؟
بستگی به نظر خودتون داره. شما گواهی سپرده سکه میخرید و اگر خواستین کارت طلایی(رسید) رو دریافت میکنید، اگر هم نخواستین که همینطور براتون ثبت ـه. خود من تا حالا نگرفتم
بقیه موارد رو نمیدونم ولی اگر از سکه بانک رفاه بگیرید توی انبار همون بانک باقی میمونه و هزینه انبارداری رو زمان فروش بهمراه کارمزد پرداخت میکنید، و اگر خواسته باشید خود سکه رو تحویل بگیرید همون کارت رو شایدم باضافه ی یه برگه ای کارگزاری بهتون میده و میبرید انبار و معادلش سکه دریافت میکنید

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
بله من این کارو انجام دادم

بستگی به نظر خودتون داره. شما گواهی سپرده سکه میخرید و اگر خواستین کارت طلایی(رسید) رو دریافت میکنید، اگر هم نخواستین که همینطور براتون ثبت ـه. خود من تا حالا نگرفتم
بقیه موارد رو نمیدونم ولی اگر از سکه بانک رفاه بگیرید توی انبار همون بانک باقی میمونه و هزینه انبارداری رو زمان فروش بهمراه کارمزد پرداخت میکنید، و اگر خواسته باشید خود سکه رو تحویل بگیرید همون کارت رو شایدم باضافه ی یه برگه ای کارگزاری بهتون میده و میبرید انبار و معادلش سکه دریافت میکنید

ممنون از پاسختون
سپاسگزار
اگر با کد بورسی بشه سکه خرید آیا میشه سکه رو مانند همون سهام در پرتفوی ذخیره و بعد فروخت یا اینکار باید فقط در بورس کالا انجام بشه ؟

01100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
اگر با کد بورسی بشه سکه خرید آیا میشه سکه رو مانند همون سهام در پرتفوی ذخیره و بعد فروخت یا اینکار باید فقط در بورس کالا انجام بشه ؟
خواهش میکنم
راستش من آنچنان تجربه معاملات بورسی ندارم، بیشتر تو «بورس کالا» سکه معامله کردم، ولی یه بار که برای خرید آفلاین سکه ثبت سفارش کردم با انتخاب گزینه «سرمایه و قیمت روز» معامله انجام نشد وقتی با کارگزاری تماس گرفتم گفتن برای سکه حتما باید حجم رو وارد کنید(یعنی تعداد سکه ها باید مشخص بشه) نه مثل سهام که هرچقدر سرمایه و موجودی داشته باشید بشه خرید کرد
برای اطمینان از دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن راهنمایی بگیرین

بعد از خرید هر زمان که خواسته باشید میتونید سکه ها رو فیزیکی هم تحویل بگیرید(چه قصد داشته باشید توی خونه نگهشون دارید، یا در بازار بفروش برسونید) منتها این نکته رو در نظر بگیرید که لازمه به انبار اصلی بانک رفاه در تهران مراجعه کنید و شعب شهرستان یا حتی تهران جوابگو نیستن

Last edited:

01100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48

یه بار که برای خرید آفلاین سکه ثبت سفارش کردم با انتخاب گزینه «سرمایه و قیمت روز» معامله انجام نشد وقتی با کارگزاری تماس گرفتم گفتن برای سکه حتما باید حجم رو وارد کنید(یعنی تعداد سکه ها باید مشخص بشه) نه مثل سهام که هرچقدر سرمایه و موجودی داشته باشید بشه خرید کرد
منظورم اینه که بنظر میرسه «گواهی سپرده سکه» از سهام کاملا جداست و نمیشه تو پرتفوی قرار بگیره

بالا