برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
همش به این فکر میکردم دیگه از 4200-4300 بالاتر نمیره
یبشتر از این کشش نداره - اصلا کسی سمتش نمیره - با عقل جور در نمیاد
الان که بالا 4800 شده. تازه شب عید هنوز نرسیده :(

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
اینکه اون روزا سکه خریدی یا نه یه مسئله شخصیه و نیازی نیست اینجا گفته بشه، ولی کسانی که ۲۰ روز پیش همون سکه ۴تومنی رو خریدن، تا امروز روی هر سکه ۵۰۰هزار سود کردن.
یعنی کسی که ۱۰ سکه خریده بود، ۵ میلیون سود
قیمت امروز سکه : ۴۵۷۷۰۰۰

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
من هیچوقت نگفتم سکه بفروشید(اگه گفتم نقل کن کن) و هیچوقت هم نگفتم کاهشی تر میشه(اگه گفتم نقل قول کن). من حتی اینجا تو تاپیک عمومی به دو سه نفر از اعضا که درباره تعویض سکه امامی و غیر امامی پرسیده بودن و یک نفر دیگه که برای بلند مدت خرید داشت گفتم چیکار کنن و در خصوصی هم یکی دو نفر برای خرید ضروری دلار برای مسافرت و ارز دانشجویی مشورت خواستن تا جایی که میتونستم راهنمایی کردم. اگه کسی ناراضی بوده بیاد بگه من باعث ضررش شدم.

مشکل شما چیز دیگه ایه، شما در درک مفاهیم مشکل داری و باید روی این مسئله و زبان فارسی کار کنید. من حتی مثال هم زدم گفتم در چه شرایطی خرید سکه 5 میلیونی میتونه حتی از خرید سکه 3800 سود آور تر باشه.

من ناپدید هم نشدم و هستم. نظرم رو هم قبلا گفتم و دوباره مینویسم و بولد میکنم: برای خرید بلند مدت(2 3 سال به بالا) موقعیت های بهتری هم پیش خواهد آمد

منظور من از خرید بلند مدت یعنی خریدی که هدفش بالای 8 میلیون و نزدیک به 10 الی 12 میلیون تومن باشه
. اونی که مد نظر شماست و میخواید 4 تومن بخرید 4500 بفروشید بهش میگن نوسانگیری که من حتی بابام هم برای نوسانگیری ازم سیگنال بخواد چیزی بهش نمیگم، اونوقت شما چطوری تشخیص دادی که من گفتم سکه بفروشید؟!
50 تومن کل دار و ندارمه که گز اشتم بانک اینده سود 19 درصدی میگیرم-چیکار کنم؟ارز بخرم؟یکم توضیح بدین

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
دیگه راه حلی نداره
ضرر کردم رفت اندازه چند ماه حقوقم و عرق ریختنم سوخت و رفت
تصمیم آخر خرید با من بوده آره . ولی من که نه تو کار ارز بودم نه طلا نه کسیو میشناختم نه کسیو دارم راهنماییم کنه
و دیدم این چندرغاز پولم که زحمت کارگریه تا ۳ روز قبلش با ۸۵۰ هزار تومن یه ps4 میدادن الان با ۴ میلیون میدن
و به گفته اینا اعتماد کردم و اینکارو کردم ارزش پولم از بین نره
بعد یهو قیمت ها سیفون کشید
خدایی هم هست روز قضاوتی هم هست آخرتی هم هست
دوست عزیز منم کارگم و هر 4 ماه حقوق یکماه رو میدند-اون هم همش 1600 اینا میشه-همیشه هم شبا سرکارم تا صبح پدرم در میاد-تو این دو سال همش تونستم 50 تومن پس انداز کنم که اونم گزاشتم تو بانک سود 20 درصد میگیرم چون میترسم ببرم سکه طلا دلاری چیزی بخرم کل این زحماتم بر باد بره---
شما کلا چقد پول گزاشته بودی و بعد ضرر الان چقدر برات مونده؟

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
قیمتتون درست نیست. سال ۸۸ سکه قطعا زیر ۳۰۰ هزار تومن بود. فکر میکنم حوالی ۲۷۰ تا ۲۸۰ هزار تومن بود بیشتر طول سال. سکه ۴۰۰ هزار تومنی رو برای اولین بار آخر سال ۸۹ دیدیم، همزمان با اجرای طرح یارانه ها که دلار رو از ۱۰۰۰ به ۱۲۰۰ رسوند و همچنین استارت رکود جهانی و آغاز افزایش قیمت اونس

البته فراموش نکنید بخش قابل توجهی از این صعود به اونس هم مربوطه. اونس ده سال پیش ۸۰۰ ۹۰۰ دلار بود الان ۱۵۰۰ دلاره
بله نگاه کردم 10 سال پیش اونس 990 دلار بوده الان 1500 دلار. قیمت اونس 51.5 درصد بالا رفته. پس سکه به قیمت ثابت اونس 2009 ، 2 میلیون و 640 هزار میشه.
قیمت سکه 10 سال پیش دوباره چک کردم حدود 270 هزار تومن بوده. به قیمت ثابت اونس 2009، 10 برابر شده. باز هر سال حدود 23 درصد رشد داشته.
دوستان اگه کسی 50 یا نهایت 60 پول داشته باشه که الان تو بورس گزاشته باشه و سود 19 درصدی بلند مدت یکساله میگیره به این پولش تا سکیال نیاز نداشته باشه و هیچی هم از بورس و بازار طلا و اینا ندونه بهتره پولش همین تو بانک و سود سپرده باشه یا اینه نه با همش طلا بخره و سال بعد بفروشه؟کدوم سودش بیشتره براش؟

TANHA81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
دوستان اگه کسی 50 یا نهایت 60 پول داشته باشه که الان تو بورس گزاشته باشه و سود 19 درصدی بلند مدت یکساله میگیره به این پولش تا سکیال نیاز نداشته باشه و هیچی هم از بورس و بازار طلا و اینا ندونه بهتره پولش همین تو بانک و سود سپرده باشه یا اینه نه با همش طلا بخره و سال بعد بفروشه؟کدوم سودش بیشتره براش؟
بهترین زمان خرید طلا وسکه زمانی هست که ثبات قیمت باشه نه الان که نوسان داره؟قیمت سکه وطبا قابل پیش بینی نیست اگر ریسک پذیر هستی و تحمل ضرر داری یاالله وگرنه به همون سود بانکی قانع باش بزای سکه دید۲سال به بالا براس سپرده کذاری باید داشته باشی

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,555
دوست عزیز منم کارگم و هر 4 ماه حقوق یکماه رو میدند-اون هم همش 1600 اینا میشه-همیشه هم شبا سرکارم تا صبح پدرم در میاد-تو این دو سال همش تونستم 50 تومن پس انداز کنم که اونم گزاشتم تو بانک سود 20 درصد میگیرم چون میترسم ببرم سکه طلا دلاری چیزی بخرم کل این زحماتم بر باد بره---
شما کلا چقد پول گزاشته بودی و بعد ضرر الان چقدر برات مونده؟
بارها گفتن پولی که همه دارایی تون هست رو نباید جایی بزارید که ریسک بالایی داره.
میگن پولی که بهش نیازی ندارید ، ریسک اینکه ممکنه همه اش از بین بره رو بپذیرین ... خللی تو زندگیتون وارد نکنه ..

بعضیا همه دارو ندارشون رو فروختن و وارد بورس یا بازار ارزهای دیجیتال یا طلا و ارز کردن ، بعد ضرر کردن ورشکست شدن

الان کم ریسک ترین سرمایه گذاری، بانک هست. یکساله 20 درصد میدن. صندوق های سرمایه گذاری درامد ثابت هم تا 24 درصد میدن

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
میگن پولی که بهش نیازی ندارید ، ریسک اینکه ممکنه همه اش از بین بره رو بپذیرین ... خللی تو زندگیتون وارد نکنه ..

بعضیا همه دارو ندارشون رو فروختن و وارد بورس یا بازار ارزهای دیجیتال یا طلا و ارز کردن ، بعد ضرر کردن ورشکست شدن

الان کم ریسک ترین سرمایه گذاری، بانک هست. یکساله 20 درصد میدن. صندوق های سرمایه گذاری درامد ثابت هم تا 24 درصد میدن
چی هست این بولد شده؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,555
چی هست این بولد شده؟
اینجا درباره توضیح داده شده.
صندوق ها خودشون چند نوع هستن کم ریسک ترین شون درامد ثابت هست

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656

میشه چند تا معرفی کنی ؟
نیان یهو جمع کنن برن

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
دقیقا چند وقتیه فقط داره میره بالا
و این همون شیب ملائم بود که میگفت

TANHA81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
مدتیه اینجا دیگه خیلی سوت وکور شده... بل این وضعیت سکه که روزبه روز بالاترمیره و ریال اب میشه به نظرتون ارزش داره سکه بگیرم به قصد سرمایه گذاری؟؟؟؟میترسم با سرمایه50تومانی که سرمایه ام هست سکه بگیرم یهو افت کنه بیاد تا4200دقسقا مثل سال قبل

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
مدتیه اینجا دیگه خیلی سوت وکور شده... بل این وضعیت سکه که روزبه روز بالاترمیره و ریال اب میشه به نظرتون ارزش داره سکه بگیرم به قصد سرمایه گذاری؟؟؟؟میترسم با سرمایه50تومانی که سرمایه ام هست سکه بگیرم یهو افت کنه بیاد تا4200دقسقا مثل سال قبل
به سکه و طلا به فکر حفظ ارزش پولت باشی راحت تر تصمیم میگیری

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
به سکه و طلا به فکر حفظ ارزش پولت باشی راحت تر تصمیم میگیری

ما دنبال سود و نوسانگیری نبودیم‌
فقط میخواستیم ارزش پولمون حفظ شه
که‌ بعد ۱ سال خورده ای با ضرر فروختیم ضرر سنگین
اگر جوراب و شورت خریده بودم سودم کرده بودم بجا ضرر چند میلیونی

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
ما دنبال سود و نوسانگیری نبودیم‌
فقط میخواستیم ارزش پولمون حفظ شه
که‌ بعد ۱ سال خورده ای با ضرر فروختیم ضرر سنگین
اگر جوراب و شورت خریده بودم سودم کرده بودم بجا ضرر چند میلیونی
اینم شد حرفی :rolleyes: حسابشو بکن مثلا با 100 میلیون بری جوراب و شورت بخری بزاری خونه تا چند سال بعد اگه به پول نیاز داشتی بری بفروشی :D شما روشت اشتباه بوده دخلی به این سرمایه گذاری نداره تو هر تجارتی هم وارد بشی همین موضوع برات پیش میاد Buy High And Sell Low

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه تا ۲ روز آینده

به گزارش تجارت‌نیوز، هفته گذشته حسن روحانی، رئیس جمهور سه سخنرانی مهم داشت. او در اظهاراتش از بازار سرمایه و اهمیت آن سخن گفت که نشان دهد دولت بیش از گذشته در میان بازارها نگاهش به بازار سهام است. اگر با این پیام‌ها نقدینگی سرگردان به سمت بورس برود احتمالا در روند ارز و طلا نوسان قابل توجهی رخ ندهد.

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
بعد عید یا اینور مسئله این است !

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
تصویب نشدن لوایح مربوط به پولشویی قیمت طلا رو بالا میبره؟

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
سکه امامی 5350
گرم 18 عیار 550

بالا