برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
این عکس رو دیروز صبح زود انداختم سر راه خونه. عکس با موبیل گرفته شده. چون صبح زود بود آسمون زیاد قشنگ نبود واسه همون از رنگ هاش زیاد خوشم نیومد سعی کردم تبدیل اش کنم به نقاشی. تو اینترنت یه برنامه انلاین پیدا کردم برای تبدیل عکس به نقاشی و عکس رو اونجا کمی دستگاری کردم نتیجه این شد. البته افکت نقاشی رو زیاد وارد نکردم و سعی کردم عکس تا حدی هم خودش بمونه.
عکس کوجولوهه (شماره ۲) عکس اصلیه بدون افکت نقاشی. اون کوجولو گرفتم فقط گذاشتم برای مقایسه.

موبیلش از این چینی هاست که کیفیت دوربین اش به کیفیت دوربین های موبیل های اروپایی نمیرسه. البته خودش خوب کار میکنه ولی خوب کیفیت عدسی های اروپایی از چینی بهتره. همچنین این موبیل زوم بالا داره احتمالا واسه همون کیفیت عکس هاش پایین اومده, امیدوارم درست حدس زده باشم. من تلفن موبیل اصلا برام مهم نیست و همیشه از این موبیل های قدیمی عهد حجر استفاده کرده ام. تلفن های مدرن هیچ وقت نخریدم و قصد نداشتم که بخرم. ولی این یکی چینیه چون ارزون بود خریدم. وگرنه من پول پای موبیل نمیدم. این تلفن تو سوپر مارکت بود و چون سوپر مارکت میخواستن جذب مشتری بکنن این تلفن رو حراج زده بودن به قیمت چند بسته سیگار. واسه اون خریدم اش.

GROTE PANORAMA HANDMAGIT GECONVERTEERD NAAR SCHILDERIJ 1.jpg

GROTE PANORAMA LATEN ZIEN 400 PXL_.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
عکس یکی از دوربین های قدیمی آنالوگ ام. تا حالا با این دوربین عکس ننداختم. یه بار باید وقت بزارم از هم بازش کنم یه سرویس اش کنم دوباره جمع اش کنم قبل از اینکه بتونم باهاش عکس بندازم. تا حالا وقتش نشده. یه بار وقت میزارم یه دست سر و روش میکشم.

این دوربین ها خوبن واسه کلکسیون ولی اگه کسی قصد عکاسی کردن داره از اینها نگیره. اینها اولا که خیلی قدیمین و ۹۹% شون احتیاج به یه سرویس دارند که خرج سرویس ارزش این کار رو نداره. دوما برای اینکه بتونید با این دوربین ها یه عکس عالی بندازید یه لنز اصل احتیاج دارید که پول این لنز چیزی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلاره. واسه همون اگه کسی لنز اصل اینها رو نداره بهتره که بادی رو هم نخره. بخاطر اینکه در این صورت بایستی یه لنز روسی بندازی روش که کیفیت عکس ها هیچ وقت مثل لنز اصل آلمانی اش نمیشه. لنز روی این دوربین تو عکس هم روسیه. واسه اون تونستم بخرم وگرنه پولشو نداشتم.

DSC06602 POSTEN 1200 PXL.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
چرا عکسها برای من باز نمیشه؟
احتمالا صاحب سایت میتونه جواب این سوال تونو بده. من خبر ندارم عزیز.
عکس های من برای همه قابل دیده شدنه و مشکلی ندارند. احتمالا سایت شما رو محدود کرده.
اگه دوست داشتید امتحان کنید که مشکل از کجاست میتونید همین عکس ها رو سایت خودم امتحان کنید. اگه اونجا باز شد پس ایراد از این سایته. اینجا سایت خودمه همین عکس ها رو میتونید ببینید:

این عکس رو دیروز صبح زود انداختم سر راه خونه.

به هر حال موفق باشید دوست عزیز.

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ سیاه سفید
موزه روتردام
عکس وقتی گرفته شده که من کاملا تازه کار بودم تو آنالوگ. دوربین هم یه دوربین سنگینی بود که اولین بار بود داشتم باهاش عکاسی میکردم و تقریبا ازش هیچ نمیدونستم. اگه امروز چنین عکسی رو بخوام بگیرم یه عکس کاملا متفاوت و خیلی بهتر خواهد بود.

IMG_20200615_0003 POSTEN.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ سیاه سفید
روتردام
به دلایلی که خودمم نمیدونم عکس موقع ظهور خراب شده بود. اون موقع خیلی تازه کار بودم و گاهی موقع ظهور اشتباه میکردم و این اتفاقات میوفتاد. این عکس رو بعد از اسکن کردن نگاتیو سعی کردم قسمت خراب رو قیچی کنم و فقط قسمت وسط عکس رو استفاده کنم. عکس دومی نگاتیو کامله اسکن شده است بدون قیچی کردن قسمت های خراب اش. و عکس اولی عکس اصلاح شده است.

IMG_20200620_0003 TWEEDE 1000PXL 1.jpg

IMG_20200620_0003 1 POSTEN.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ سیاه سفید.
این ساختمون وسطی سفید رنگ با برج بلند ساختمان قبلی شهرداری شهر مون بود. این ساختمون وسطی سفید رنگ با برج بلند ساختمان قبلی شهرداری شهر مون بود. لنزی که این عکس رو باهاش گرفتم ۷۰ سال قدمت داره.

اون قسمت پل که به نظر میاد شکسته بخاطر اینه که پشت این پل یه طاقی دیگه است در زیر ساختمون سفیده, آب این رودخونه ادامه داره و از زیر اون ساختمون سفیده رد میشه, واسه همون درزیر اون ساختمون سفیده هم یه طاقی است که ساختمون رو نگه داشته تا رودخونه از زیر ساختمون رد بشه. اون طاقی زیر ساختمون سفیده با این طاقی پل جلویی میوفتن روی هم دیگه واسه همون بنظر میرسه که پل شکسته. خودمم اول فکر کردم اشتباهی رخ داده تو عکس ولی وقتی خوب دقت کردم دلیل شو متوجه شدم.

Nikon F4 1.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ سیاه سفید. پل اراسموس روتردام. این پل بخاطر فرمش که تا حدودی شبیه یه "قو" است به پل "قو" هم معروفه.
ساختمون های دست راست پل چند تا هستن. یکیشون دادگاه روترداامه, یکی شون اداره پلیس, و یکی دیگه شون اداره مترو روتردام. البته چند تا سازمان دیگه هم هستند که تو این ساختمون های بلند دفتر دارن که من نمی دونم. اگه خوب یادم مونده باشه عکس با فیلتر گرفته شده. کدوم فیلتر یادم نمونده. حلقه فیلم کداک سیا سفید ۴۰۰ بود. داروی ظهور "دی ۷۶" بود. عکس رو خیلی وقت پیش گرفتم.

Mimiya RZ67&400TX&D-76&red filter.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ تو ایستگاه قطار آمستردام گرفته شده. این عکس رو همون روز که این دوربین رو خریدم انداختم. پسره تو آمستردام زندگی میکرد. رفتم دوربین رو تحویل گرفتم و همون جا یه حلقه فیلم که همراه برده بودم برای امتحان کردن دوربین انداختم روش و تو ایستگاه قطار یه چند تا عکس انداختم. این یکی از اون عکس هاست.

IMG_20181204_0034 POSTEN 800PXL.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ تو ایستگاه قطار آمستردام گرفته شده. از همون سری قبلی با همون دوربین قبلی. این یکی از ایستگاه های فرعی آمستردامه و تو این ایستگاه همه چی سبز رنگه. منظور تن رنگ ها همه مایل به سبزه., اینطوری طراحی کردن این ایستگاه رو.

IMG_20181204_0032 POSTEN.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
دلیلش اینه که دولت های اروپایی احتیاج به مهاجر دارند. وگرنه عمرا یه خارجی خاورمیانه ای رو تو کشورشون راه میدادن. جمعیت شون پیر شده مشکل دارند. الان تو هلند سن بازنشستگی ۶۸ ساله. یعنی هر کسی که حق بازنشستگی میخواد بایستی تا ۶۸ سالگی مثل اسب کار کنه. مهاجران باز کمی بچه میزان میانگین سن جمعیت میاد پایین. مثلا الان تو شرکتی که من کار میکنم نگاه کنی حدودا ۵۰% شون خارجی هستند.

Last edited by a moderator:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس دیجیتال از غروب خورشید تو بندر روتردام. اون پله همون پل اراسموس است که قبلا هم عکس هایی ازش پست کردم.

عکاسی ساده است با قوانین ساده و روشن. پیچیده اش نکنید واسه خودتون. اگه آسمون آبی قشنگ می خواهید وقتی برید که آسمون آبی زیباست. اگه هوای فضای بارونی میخواهید وقتی برید که بارون میاد. اگه فضای سنگین غروب میخواهید زمان غروب خورشید برید. البته که بعضی از وسایل هم کمک میکنند به عمق و فضای بهتر, مثل فیلتر های "ان دی" یا پولارایزر و آپشن هایی مثل برکت و مشابه, ولی قانون اصلی همونی است که گفتم.
خودم یه عکس گرفتم از یه روز روشن آفتابی با فیلتر "ان دی" که میزارمش تو پست بعدی که ببینید وسایل کمکی اضافی چه تاثیری تو فضای عکس هاتون میتونن بزارند.

مهمترین نکته تو عکاسی اینه که بتونید یاد بگیرید با دوربین تون ارتباط برقرار کنید. یعنی به این صورت که ارتباط تون با دوربین تون انقدر عمیق باشه که چیزی که تو ذهن تونه تو یه صحنه دوربین (تا حد اکثر ممکن) همون رو واست تون ثبت کنه. و بعدش بتونید با کمی ادیت سبک تقریبا همون عکسی رو به دست بیارید که تو ذهن تون داشته اید, و البته برای رسیدن به این نقطه بایستی تمرین کنید که قبل از گرفتن عکس به صحنه خوب نگاه کنید و سعی کنید تصور کنید که دوست دارید خروجی دوربین تون چطور باشه؟ یعنی قبل از اینکه با دوربین عکس بگیرید قبلا با ذهن خودتون عکس رو گرفته باشید.

DSC_0073 POSTEN.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس دیجیتال مال حدودا ۸ سال پیش. این عکس رو ۱ صبح انداختم تو یه روستا تو اینجا. اگه خوب یادم مونده باشه. خیلی وقت پیش بود یادم رفته. فایل های اصلی مادر رو هم دیگه ندارم متاسفانه, واسه همون. اسم این روستا هست.
Kinderdijk
بخاطر اینکه بتونم ماه رو خوب در بیارم مجبور شدم عکس برکت بگیرم. البته تو این جور موارد دو تا عکس کافیه ولی من برای احتیاج ۵ تا گرفتم اگه خوب یادم مونده باشه. صحنه انقدر زیبا بود که میترسیدم از دستش بدم ۲ تا برکت برای خود صحنه گرفتم و ۳ تا برکت برای ماه. بعد تو فتوشاپ سعی کردم دو تا برکت پشت صحنه و ماه رو روی هم دیگه سوار کنم و در اصل ترکیب کنم تا بتونم برای هر دو نوردهی مناسبی داشته باشم. اون تنظیماتی که روی عکس زده شده دقیق نیست واسه اینکه عکس تشکیل شده از چند تا عکس.

یه پیشنهاد دوستانه اگه اجازه دارم بگم. سعی کنید سریع عکس نگیرید برگردید خونه. اگه سه پایه دارید وقت بزارید در زمین عکاسی و سعی کنید روش های متفاوتی رو هم تجربه کنید. خود عکس اصلا مهم نیست بلکه مهمه که این عکس کمک کنه به رشد و پیشرفت شما. واسه همین لطفا نترسید از اینکه عکس هاتون خراب بشه. اصلا نترسید. عکاسی مثل آشپزی میمونه تا خراب نکنید یاد نمیگیرید. این قانون عکاسیه. درست مثل آشپزی انقدر باید غذای خراب درست کنید تا بتونید تمام پروسه های پخت و مزه و همه فاکتور های غذا رو یاد بگیرید که تحت کنترل بگیرید. وقتی دوربین رو برمیدارید میرید بیرون به نیت این برید بیرون که تمرین کنید. حتی اگه موقع برگشت تمام عکس هاتون خراب بودن علاوه بر اینکه ناراحت نشید بلکه خوشحال باشید که در راه درست دارید قدم برمیدارید.

یه چیز بگم نظر شخصی خودمه. و اون اینه که عکاسی بیشتر از شناخت و تخصص عشق و جرات میخواد برای عکس شدن. مخصوصا جرات. جرات اینکه طغیان بکنی و تمامی قوانین موجود رو بشکنی و زیر پا بزاری و بر خلاف اونها عمل بکنی تا ببینی چه اتفاقی خواهد افتاد اگه متفاوت عمل بکنی؟ تو علم مدیریت یه موضوع داریم به نام تشابه گوسفند و گرگ در رابطه با کارگران. کارگرانی هستند که مثل گوسفند میمونند و هر کاری که سرکارگر بگه بدون کم و زیاد انجام میدن. در علم مدیریت اینها گوسفند شناخته میشن. کارگرانی هم هستند که گرگ هستند, یعنی جرات اینو دارن که گاهی زیر آبی برن و قوانین کارخانه رو زیر پا بزارند و بر عکس آنها عمل بکنند. البته این موضوع گسترده است و گروه های زیر مجموعه هم هستند که دیگه داخل نمیشم و فقط خواستم به عنوان مثال خلاصه وار بهش اشاره کنم. منظور از این داستان این بود که اینو بگم که کارخانه ها عمدا و هوشمندانه هم کارگران گوسفند صفت رو میگیرن و هم کارگران گرگ صفت. و دلیل این کار اینه که: در کل کارخانه برای انجام کار هاش احتیاج به کارگران گوسفند وار داره که قوانین رو عمل بکنند تا هم محصول سر وقت و به صرفه تولید بشه و هم از تصادفات پیشگیری بشه. ولی در کناری ن گوسفندان کارکنه عمدا چند تا هم گرگ استخدام میکنه تا با مطالعه آنها (بدون اینکه خودشون متوجه باشن) روش های جدیدتر و به صرفه تری برای تولید درست کنه. واسه اینکه فقط این قشر از کارگران این جرات رو دارند که این ریسک رو بکنند و باعث کشف روش های جدیدتر و علمی تر و به صرفه تر بشوند در محیط های تولیدی کارخانه ها. این فقط یه مثال بود تا بتونم منظورم رو برسونم. در عکاسی هم دقیقا همینه. همیشه تو تاریخ عکاسی عکاسانی که صفت گرگ رو داشته اند باعث کشف روش های جدید عکاسی شده اند. ببخشید اگه زیاد نوشتم

DSC_0079 POSTEN FOR IRAN MET 1.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
این عکسی است که تو ۲ تا عکس قبلی (غروب خورشید تو بندر روتردام) قولشو دادم. این عکس در یه روز آفتابی گرفته شده با فیلتر "ان دی". این عکس رو ساعت ۳/۵ بعد از ظهر گرفتم در یه روز تابستانی کاملا آفتابی. فیلتر ان دی شماره "۱۰" بود. تا اونجا که یادمه زمان شاتر ۱ (یک) ثانیه بود. دیافراگم هم "۱۱" بود اگه اشتباه نکنم. ایزو هم ۱۰۰ بود اگه درست یادم مونده باشه. عکس قدیمیه فایل اصلی رو گم کردم. واسه همون, ولی چون این عکس رو جداگانه گرفتم تنظیمات اش خوب یادمه.
افکت زرد/ قرمز تن رنگی که این فیلتر روی بعضی عکس ها میندازه شخصا ازش متنفرم و بیشتر به همین خاطره که خیلی خیلی کم از این فیلتر ها استفاده میکنم. ولی تو این عکس این افکت به عکس کاراکتر خاصی میده که شخصا خوشم میاد. اگه کسی میخواد از این فیلتر ها بخره و قصد داره از خورشید شات مستقیم (مثل این) بگیره حتما حتما حتما از این "مولتی کواتد" بگیرید. حتما وگرنه نگیرید که سردردش و اعصاب خورد کنی اش بیشتر از فایده شه. همچنین برای کاره ای معمولی هیچ وقت از این فیلتر های "ان دی" ارزون قیمتی که معمولا تو اینترنت ریخته نگیرید. اگه پول اینو ندارید که ی فیلتر مولی کواتد بگیرید, همچننین از این ها هم که خیلی ارزون هستند هم نگیرید. اینها پلاستیک واسه همون ارزون هستند. یا احتمالا اون فضایی که میخواهید رو هیچ وقت بهتون نخواهد داد. مولتی کواتد بودن یه فیلتر رو هم از اینجا میفهمید که روی روی جعبه زده باشه:
MC
یا
MRC
. این دومی (MRC) بهتر از اولی است اگه گیرتون اومد. البته همون تکنولوژی است فقط با تفاوت هایی جزیی, یه چیزی تو مایه های یه ماشین که امروز ساخته میشه با تکنولوژی امروزی با یه ماشین که مثلا ۱۵ سال پیش ساخته شده. حدودا یه چیزیه تو این مایه ها. فیلتر ها رو هم سایز ۷۷ میلیمتر بگیرید که بتونید براحتی به یه دستگاه تبدیل روی همه لنز هاتون بندازید. مثلا با یه دستگاه مبددل ۷۷ میلیمتر به ۵۸ میلیمتره. با این روش یه فیلتر میگیرید و میتونید اون رو روی همه لنز هاتون بندازید. این دستگاه های مبدل هم گرون نیستند. به قیمت یه بسته سیگار معمولا.
همچنین یه فیلتر شماره ۶ بگیرید با یه فیلتر شماره ۱۰. با این دو تا میتونید تقریبا همه کار هاتونو انجام بدید. برای کار های سنگین هم هر دو این فیلتر ها رو بندازید روی هم دیگه میشه شماره ۱۶. من خودم این دو تا (۶ و ۱۰) رو دارم و سال هاست که همه کار هامو انجام میدم و هیچ مشکلی پیش نمیاد. البته بگم اگه کار ویدئو ایی میکنید یدونه از این "فاریابل" بگیرید. ببخشید فارسی "فاریابل" رو نمیدونم. از اینها که میچرخه و بین مثلا ۱ تا ۱۰ میتونه تنظیم بشه. این ها خوبن واسه فضای ویدئو ها وقتی که نور محیط خیلی تنده یا زنده است. اینها فضای آرومی به ویدئو میدن. بستگی به محیط و نور و هدف از ویدئو و سلیقه شخصی عکاس شماره ۱ تا ۳ فضای ویدئو رو خیلی عالی میکنه.

NIKON D810 ND FILTER 10 'sGravendeel MET WATERMERK MINDER ZICHTBAAR VOOR NL GROUP.jpg

Last edited:

rahman1700

Registered User
لایک‌ها
448
GROTE PANORAMA HANDMAGIT GECONVERTEERD NAAR SCHILDERIJ 1.jpg

GROTE PANORAMA LATEN ZIEN 400 PXL_.jpg

خیلی حال کردم با عکساتون / از زندگیتون لذت ببرین :)
مام که فلک زده ، تو بدترین زمان تو بدترین جایه دنیاییم 😢

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
خیلی حال کردم با عکساتون / از زندگیتون لذت ببرین :)
مام که فلک زده ، تو بدترین زمان تو بدترین جایه دنیاییم 😢
درود بر شما. سپاس از لطف تون.
ایران هم قشنگه, خیلی هم زیباست, مشکلات جاری رو هم تو همه کشورها کم و زیاد داریم. همین هلند هم هزار ها مشکل اقتصادی و اجتمایی داره. فقط ایران رو نمیزارن که پا بگیره. قدرت های استعماری خارجی از زمان قاچار دست انداختن رو ایران و نمیزارن که خودش برای خودش تصمیم بگیره. از زمان قاچار هر کی سر کار بوده نوکر دولت های خارجی بوده. البته به استثنا ۴۰ سال جمهوری اسلامی که این رشته رو برید و سعی کرد استقلال داشته باشه تو زمینه های سیاسی و نظامی و اقتصادی. از زمانی که جمهوری اسلامی اومد سر کار دست دخالت این قدرت های استعماری خارجی از ایران کوتاه شد, و حتی ایران تا حد بسیار زیادی اقتدار نظامی و سیاسی هم پیدا کرد, ولی خوب غربی ها سعی میکنند با تحریم ها ایران رو فلج کنند و جمهوری اسلامی رو سرنگون کرده و سپس خاک ایران رو تجزیه کنند به چندین کشور کوجکتر. واسه همون ایران ۴۰ ساله زیر تحریم هاست. مخصوصا این اواخر که ابرتحریم هستند اینها, تحریم های کشورهای کوبا, ونزوئلا, سوریه چین و یمن رو که روی هم بزاری تازه میشه اندازه تحریم های ایران. غربی ها همین کار رو با اتحاد جمهیری شوروی سابق کردن و با همین تحریم ها تونستند ابرقدرت شوروی رو از هم بپاشند. البته این فقط یه دلیل از هم پاشیدن شوروی سابق بود. فقط خواستم اشاره ای به این هم کرده باشم. در اصل تحریم اقتصادی یعنی اعلام جنگ با یه کشور. و ایران ۴۰ ساله (بجز جنگ عراق) تو جنگ اقتصادی با آمریکاست. غربی ها همین کار رو کوبا کردن و کوبا نابود شد.

البته این تمام دلیل این مشکلات نیست. در جمهوری اسلامی هم خائن و وطن فروش هم کم نداریم که تمام تلاش شون اینه که ایران رو دو دستی تسلیم امریکا و اروپا بکنند و از اون بدتر استقلال سیاسی و اقتصادی کشور رو از بین ببرند. این فرقه حتی دست گذاشته بود روی گندم که غذای اصلی مردمه, و میخواستن که این چند صد هزار تن گندمی هم که میکاریم رو نکاریم تا اگه لازم بود با یه تحریم گندمی کل کشور فلج بشه. این فرقه سعی میکنند با تشدید مشکلات اقتصادی مردم رو به ستوه بیارن و بریزن تو خیابون. اصلاح طلب ها رو میگم. این فرقه همه چی رو ول کردن و دست به سیاه سفید نمیزنند و منتظرن تا امریکا برگرده به برجام تحریم ها رو برداره. و این فرقه فکر میکنند که تا با امریکا باج ندیم نمیتونیم زندگی خوبی داشته باشیم. این فرقه تمام توانایی های اقتصادی داخلی خودمونو نه میبینند نه میخوان ببینند. واسه همون هیچ کاری در جهت استفاده بهینه از این توانایی ها نمیکنند. منظورم بیشتر کسانی هستند که امروز سر کار هستند مثل روحانی و ظریف.

البته دلایل دیگه ای هم دارن این مشکلات که دیگه نخواستم طولانی بنویسم. فقط یادمون نره که تو همه کشورها مشکلات هستند. تو همین هلند انقدر مشکلات هستند که بخوام بگم سرتون درد میگیره. دلیل اینکه مردم ما کشور های دیگه رو مکانی بهتر از کشور خودمون میدونن اینه که تمام حکومت هایی (بدون استثنا) که ما در طول ۲۰۰ سال داشته ایم تا به امروز به نوعی احمق هستند و حماقت این دولت ها و حکومت ها باعث این موضوع شده. همه این حکومت ها در یه زمینه هایی حماقت میکنند و باعث میشن که مردم مرغ همسایه رو غاز ببینند. وگرنه ما یکی از بهترین کشورها رو داریم.

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ. عکس تو شهر خودمون گرفته شده با لنز ۲۱ میلیمتر.
این عکس رو میترسیدم نتونم خوب در بیارم. واسه اینکه عمق عکس زیاد بود. ولی خوب عمق میدان لنز ۲۱ پرفکته واسه این جور عکس ها.
این لنز رو تازه که خریده بودم ازش خوشم نمیومد. دلیل اش هم این بود که شنیده بودم این لنز تو هنگ کنگ ساخته میشه. ولی بعد از حدودا ۱ سال تو یه سایت از یه عکاس معروف خوندم که این لنز محشره. از اون روز به بعد نگاهم به این لنز تغییر کرد و به همین خاطر تونستم عکس های بهتری باهاش بگیرم. از اون روز که اون مطلب رو خوندم در باره این لنز کلا رنگ هاش هم تو چشم ام عوض شد. عکس های بیشتری با این لنز انداختم که خواهم گذاشت. این همون ساختمون قبلی شهرداری شهر مونه که عکسشو قبلا گذاشته بودم. این عکس از پشت ساختمون گرفته شده.

بزرگترین مشکل من با رنگ های این لنز بود که تو اون مطلب یاد گرفتم که اگه یه فیلتر گرم بندازی روش رنگ های این لنز محشر میشه. یکی دیگه از خوبی های این لنز اینه که بزارش روی دیاف ۸ لازم نیست اصلا فاکوس بگیری. یعنی رو دیاف ۸ که بزاری کلا بیشتر قسمت های کادر خودبخود تو میدان فاکوس میوفته. البته من تا حالا این کار رو امتحان نکردم ولی تو اون مطلب خوندم که اگه خوب تمرین بکنی با این لنز لازم نیست فاکوس بگیری. فقط سر لنز رو کج کن به طرف سوژه و عکستو بگیر و برو. فقط باید روی رینگ لنز حواست به نقطه شروع و پایان میدان فاکوس باشه. همین

IMG_20200525_0023-24 PANORAMA POSTEN.jpg

Last edited:
بالا