برگزیده های پرشین تولز

بررسی و تحلیل بیت کوین، ارزهای رمزپایه و سیستم بلاک چین

نظر شما در مورد گذشته،حال و آینده ی بازار کریپتو کارنسی

• مثبت

• منفی

• خنثی ( نظری ندارم )

Results are only viewable after voting.

ThePunisher

Registered User
لایک‌ها
17
اصلا نمیدونم از کجا خوردم آخه اون آدرس هم بنظرم آدرس خود شبکه kava باشه که معتبر هستش

شک من فقط به دیروز میره که از یه والت بود به اس

نمیدونم دیروز ولی یه سایتی کار داشتم صفحه متاماسک آورد منم کانکت شدم احتمالا صفحه فیشینگ بوده

انشالا که در ادامه راه با یه سود خیلی خوب جبران بشه این مورد براتون فدای سرتون سخت هست ولی پیش میاد

بدون اسکن QR اگر فیشینگ بوده باشه باید دید چی در آدرسش اضافه و کم داشته از این به بعد دقت کنیم

انشالا پیدا میکنید از کجا بوده

بازم براتون بهترین هارو میخوام و تن سلامتی دل شادی به قولی این نیز بگذرد

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,636
اصلا نمیدونم از کجا خوردم آخه اون آدرس هم بنظرم آدرس خود شبکه kava باشه که معتبر هستش

شک من فقط به دیروز میره که از یه والت بود به اس

نمیدونم دیروز ولی یه سایتی کار داشتم صفحه متاماسک آورد منم کانکت شدم احتمالا صفحه فیشینگ بوده
اگه روی گوگل ادز کلیک کردی که قطعا فیشینگ بوده...

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,983

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,636
نه گوگل ادز نبود
یه وبسایت بود که وصل بود به کیف پول
چون معمولا سایت های فیشینگ رو با تبلیغات میارن بالا نه سئو که خیلی زمانبر .
یکی از دوستان منم اینطوری شد متاسفانه

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
دوستانی که ولت هیوبی قبلا نصب نکردید ایردراپ داره
ولت نصب کنید
Download Huobi Wallet to claim rewards. Use my invitation code 2594RC for one more chance of lucky draw!
از لینک بالا کانکت کنید ولت رو
و با کد رفرال من یک شانس گردونه بگیریم .

باید در کیف پول حداقل 1 توکن هوبی داشته باشیم
After winning a mystery box reward, you need to redeem the reward on the winning record page. When redeeming rewards, the balance of "HT" in the binding address must be more than or equal to 1HT. The rewards will be emptied after Sept. 25 at 16:00. Failure to redeem rewards within the specified time limit shall be deemed as a waiver of eligibility to redeem rewards;

At the end of the event, the address bound to the event must maintain a capital of 1HT or more, otherwise no rewards will be issued.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
فی برای انتقال ۵-۶ دلار از ماتیک به اتر :|
این اتریوم چجوری هنوز زنده هست با این فیا :|

مشاهده پیوست 1260317
جالب اینجاست متیک میگه تراکنش نیمه کاره رو نمیشه برگشت زد. از اولم نمیگه انقدر فی داره اول توکنو میگیره burn میکنه بعد مرحله بعد میگه بیا ۱۲۸ دلار بده.

سازنده متیک ایشون هستند محض اطلاع
l114.gif

Jaynti-kanani-Polygon-770x433.jpg

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
IMG_20210915_122130_530.jpg

Four reasons why Bitcoin could breakout:

- 3.2K long BTC positions were created in bitfinex.
- Addresses with 10K to 100K BTC purchased 60K BTC.
- 80K BTC withdrawn from known crypto exchanges wallets.
- Large transactions volume on the BTC network surpassed $451 billion.

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
صرافی Binance در اطلاعیه ای اعلام کرد حساب‌های کاربری که تا تاریخ 17 سپتامبر (26 شهریور) مراحل احراز هویت Intermediate را انجام نداده باشند، تمامی معاملات انها لغو و حساب آنها به حالت Withdraw Only ( فقط برداشت) تغییر خواهد کرد.

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
این بحث هک خیلی جدی هست . من چند تا نکته که به ذهنم میاد رو میگم, شاید کسی مبتدی باشه اینجا رو ببینه به دردش بخوره.شما هم اگر نکته ای به خاطر دارین اضافه کنید.

1-تقریبا هر کسی و هر سایتی که ازتونseed phrase یا دوازه/24 تا کلمه کیف پولتون رو بخواد اسکمر هست. مهم نیست کیف پولتون گرم,سرد و .. باشه,هر کسی اون seed phrase رو داشته باشه صاحب اون کیف پوله. هر کسی توی دیسکورد,ردیت,تلگرام و غیره به عنوان پشتیبان بایننس یا راهنما و ..بهتون پیام داد اسکمر هست .روی هیچ لینکی که افراد میفرستن کلیک نکنید.

2- موقع دانلود کیف پول از گوگل پلی/اپ استور/وب سایت ها و.. , حتما اول سایت رسمی اون ولت رو از چند جا چک کنید. اپ استور و گوگل پلی پر از اپ های فیک هست که به محض وارد کردن seed phrase حسابتون رو خالی میکنن .

3- اگر بیشتر از هزار دلار دارین و یا قصد هولد بلند مدت دارین حتما کیف پول سخت افزاری بخرید . صرافی ها برای ما ایرانی ها مطمئن نیست و هات ولت ها هم ریسک بالاتری نسبت به کلد ولت ها دارن. لجر و ترزور معروف ترین کیف پول های سخت افزاری هستن.کار باهاشون راحته و seed phraseتون هیچ وقت انلاین نمایش داده نمیشه.

4- اگر از کیف پول های گرم استفاده میکنید ترجیحا از ولت های non custodial استفاده کنید . ولت های non custodial هیچ اطلاعاتی از شما ثبت و ذخیره نمیکنند و فقط شما صاحب seed phrase هستین و اون ولت امکان دسترسی به ولت شما رو نداره . این مورد مربوط به هک نیست اما برای ما ایرانی ها مهم هست چون ولت های custodial این حق رو دارن که موجودی شما رو فریز یا مسدود بکنند و در صورت که مساله سخت گیری در مورد فعالیت ایرانی ها تو کریپتو جدی بشه ممکنه پولتون رو از دست بدین,بعضی از ولت ها مثل اگزودوس صراحتا ذکر کردن که کشورهای ایران سوریه و.. حق استفاده ندارند. trustwallet و اتمیک ولت نمونه ولت های non custodial هستن

5-پنیر مجانی فقط تو تله پیدا میشه. اگر به کیفتون یه کوین ناشناس یا حتی یه کوین شناخته شده اومده احتمال 90% dust attack یا honey pot هست. در این صورت به هیچ وجه به کوین دست نزنید. مثلا چند ماه پیش برای من نوتیفیکشن اومد که 10 تا btc به حسابم واریز شده. داشتم از خوشحالی ضعف میکردم که متوجه شدم یه شت کوین با نام مشابه بیتکوین هست🧐 .یا ممکنه یه کوینی براتون ارسال بشه که وقتی اون سایت اسکم رو چک میکنید می بینید در مجموع چند هزار دلار از اون کوین براتون واریز شده .وقتی میخواین نقدش کنید باید ولتتنون رو به اون سایت فیک وصل کنید و همون لحظه اکانتتون هک میشه. یا ممکنه اون کوین ارزش پولی داشته باشه اما قابلیت نقد شوندگی نداشته باشه (honey pot) . یا ممکنه یه مقدار کمی از یه کوین واقعی براتون بزنند تا ردتون رو پیگیری کنند (dust attack)

6- ممکنه یه جوری seed phrase یه ولت که توش مقداری پول هست رو بهتون بدن تا شما وسوسه بشین تا اون ولت رو خالی کنید. وقتی خواستین ولت رو خالی کنید نیاز به ارسال مقداری eth به عنوان gas fee هست ,و شما به محض اینکه اتریوم رو وارد میکنید تا کیف رو خالی کنید, اتریومتون تبدیل به کوین دیگه ای میشه و پولتون رو از دست میدین. پس اگه شانسی یه ولتی پیدا کردین احتمال بدین که خیلی هم شانسی نیست و طعمه هست.

7-موقع ارسال کوین به یه ادرس ,ادرس رو بعد از کپی پیس چک کنید که ادرس تغییر نکرده باشه. malware های زیادی اومده که موقع پیس کردن ادرس چند قسمت از ادرس رو تغییر میدن و شما پول رو به ادرس هکر ارسال میکنید. حتما همه کاراکترهای ادرس رو چک کنید, مراقب باشید چه نرم افزارهایی نصب میکنید و ویندوز رو مرتب با anti key logger و انتی تروجان ها چک کنید

8- مراقب باشید ولتتون رو به کجاها وصل میکنید.فقط به سایت های معتبر و رسمی وصل بشین و از اعتبار سایت قبل از کانکت شدن مطمئن بشین. اگر با trustwallet به قسمت dapp وصل میشین بعد از این که کارتون تموم شد حتما دسترسی قسمت dapp رو قطع کنید. حتی سایت های معتبر و شناخته شده هم امکان هک شدن دارند,پس اگر کیف پولتون رو به سایتی وصل میکنید دارین مقداری ریسک رو متحمل میشین . در این موارد دو تا کیف پول داشته باشید و موجودی اصلی رو تو کیفی نگه دارین که به جایی وصل نمیکنید.

9- seed phrase خودتون رو به هیچ وجه تو لپ تاپ,موبایل,جیمیل و ... سیو نکنید . به صورت کلی هر چیزی که قابلیت اتصال به اینترنت داشته باشه ممکنه هک بشه. فقط افلاین و تو چند نسخه کاغذ بنویسید و چند جای امن نگه دارین.اگر میخواین پسوردتون رو انلاین مدیریت کنید از نرم افزار Bitwarden برای مدیریت امن پسوردهاتون استفاده کنید. اگر ولتتون این امکان رو به شما میده,اکانتتون رو با Google 2FA authenticator امن تر کنید.

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
سلام
دوستان دیروز یه نفر تلگرام وصل شد بهم و با هم راجع به کریپتو حرف می‌زدیم که امروز دیدم که صرافی بهم پیام داده شما برنده 3000$ برنده شده اید کافیه لینک زیر وارد شوید و سپس وارد اکانتتان شوید آقا من کلیک کردم دیدم لاگین ایمیلم اومد وارد نشدم ترسیدم هک باشه ، آخه امروز اون شخص تو تلگرام اسممو گفت در صورتی که من اسمم رو بهش نگفته بودیم سریع بلاکش کردم

mnb1392

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام
دوستان دیروز یه نفر تلگرام وصل شد بهم و با هم راجع به کریپتو حرف می‌زدیم که امروز دیدم که صرافی بهم پیام داده شما برنده 3000$ برنده شده اید کافیه لینک زیر وارد شوید و سپس وارد اکانتتان شوید آقا من کلیک کردم دیدم لاگین ایمیلم اومد وارد نشدم ترسیدم هک باشه ، آخه امروز اون شخص تو تلگرام اسممو گفت در صورتی که من اسمم رو بهش نگفته بودیم سریع بلاکش کردم
سلام
ممکن یکی از اشناها باشه چون یجورایی غیرمنطقیه طرف فقط با داشتن ایدی تلگرام اسم و بقیه موارد رو بدونه .

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,632
سلام

به نظر من با افرادی که نمیشناسید اصلا به صورت خصوصی صحبت نکنید اگر صحبتی هست در همان گروه انجام بشه، مگر اینکه طرف رو بشناسید.

پ.ن: ضمن تشکر از @Silveregg بابت پست بسیار مهم و مفیدی که گذاشتن این نکته رو هم من اشاره کنم بهش که تحت هیچ شرایطی بر روی لینکی که ایمیل شده یا به صورت خصوصی ارسال میشه کلیک نکنید.

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
این بحث هک خیلی جدی هست . من چند تا نکته که به ذهنم میاد رو میگم, شاید کسی مبتدی باشه اینجا رو ببینه به دردش بخوره.شما هم اگر نکته ای به خاطر دارین اضافه کنید.

1-تقریبا هر کسی و هر سایتی که ازتونseed phrase یا دوازه/24 تا کلمه کیف پولتون رو بخواد اسکمر هست. مهم نیست کیف پولتون گرم,سرد و .. باشه,هر کسی اون seed phrase رو داشته باشه صاحب اون کیف پوله. هر کسی توی دیسکورد,ردیت,تلگرام و غیره به عنوان پشتیبان بایننس یا راهنما و ..بهتون پیام داد اسکمر هست .روی هیچ لینکی که افراد میفرستن کلیک نکنید.

2- موقع دانلود کیف پول از گوگل پلی/اپ استور/وب سایت ها و.. , حتما اول سایت رسمی اون ولت رو از چند جا چک کنید. اپ استور و گوگل پلی پر از اپ های فیک هست که به محض وارد کردن seed phrase حسابتون رو خالی میکنن .

3- اگر بیشتر از هزار دلار دارین و یا قصد هولد بلند مدت دارین حتما کیف پول سخت افزاری بخرید . صرافی ها برای ما ایرانی ها مطمئن نیست و هات ولت ها هم ریسک بالاتری نسبت به کلد ولت ها دارن. لجر و ترزور معروف ترین کیف پول های سخت افزاری هستن.کار باهاشون راحته و seed phraseتون هیچ وقت انلاین نمایش داده نمیشه.

4- اگر از کیف پول های گرم استفاده میکنید ترجیحا از ولت های non custodial استفاده کنید . ولت های non custodial هیچ اطلاعاتی از شما ثبت و ذخیره نمیکنند و فقط شما صاحب seed phrase هستین و اون ولت امکان دسترسی به ولت شما رو نداره . این مورد مربوط به هک نیست اما برای ما ایرانی ها مهم هست چون ولت های custodial این حق رو دارن که موجودی شما رو فریز یا مسدود بکنند و در صورت که مساله سخت گیری در مورد فعالیت ایرانی ها تو کریپتو جدی بشه ممکنه پولتون رو از دست بدین,بعضی از ولت ها مثل اگزودوس صراحتا ذکر کردن که کشورهای ایران سوریه و.. حق استفاده ندارند. trustwallet و اتمیک ولت نمونه ولت های non custodial هستن

5-پنیر مجانی فقط تو تله پیدا میشه. اگر به کیفتون یه کوین ناشناس یا حتی یه کوین شناخته شده اومده احتمال 90% dust attack یا honey pot هست. در این صورت به هیچ وجه به کوین دست نزنید. مثلا چند ماه پیش برای من نوتیفیکشن اومد که 10 تا btc به حسابم واریز شده. داشتم از خوشحالی ضعف میکردم که متوجه شدم یه شت کوین با نام مشابه بیتکوین هست🧐 .یا ممکنه یه کوینی براتون ارسال بشه که وقتی اون سایت اسکم رو چک میکنید می بینید در مجموع چند هزار دلار از اون کوین براتون واریز شده .وقتی میخواین نقدش کنید باید ولتتنون رو به اون سایت فیک وصل کنید و همون لحظه اکانتتون هک میشه. یا ممکنه اون کوین ارزش پولی داشته باشه اما قابلیت نقد شوندگی نداشته باشه (honey pot) . یا ممکنه یه مقدار کمی از یه کوین واقعی براتون بزنند تا ردتون رو پیگیری کنند (dust attack)

6- ممکنه یه جوری seed phrase یه ولت که توش مقداری پول هست رو بهتون بدن تا شما وسوسه بشین تا اون ولت رو خالی کنید. وقتی خواستین ولت رو خالی کنید نیاز به ارسال مقداری eth به عنوان gas fee هست ,و شما به محض اینکه اتریوم رو وارد میکنید تا کیف رو خالی کنید, اتریومتون تبدیل به کوین دیگه ای میشه و پولتون رو از دست میدین. پس اگه شانسی یه ولتی پیدا کردین احتمال بدین که خیلی هم شانسی نیست و طعمه هست.

7-موقع ارسال کوین به یه ادرس ,ادرس رو بعد از کپی پیس چک کنید که ادرس تغییر نکرده باشه. malware های زیادی اومده که موقع پیس کردن ادرس چند قسمت از ادرس رو تغییر میدن و شما پول رو به ادرس هکر ارسال میکنید. حتما همه کاراکترهای ادرس رو چک کنید, مراقب باشید چه نرم افزارهایی نصب میکنید و ویندوز رو مرتب با anti key logger و انتی تروجان ها چک کنید

8- مراقب باشید ولتتون رو به کجاها وصل میکنید.فقط به سایت های معتبر و رسمی وصل بشین و از اعتبار سایت قبل از کانکت شدن مطمئن بشین. اگر با trustwallet به قسمت dapp وصل میشین بعد از این که کارتون تموم شد حتما دسترسی قسمت dapp رو قطع کنید. حتی سایت های معتبر و شناخته شده هم امکان هک شدن دارند,پس اگر کیف پولتون رو به سایتی وصل میکنید دارین مقداری ریسک رو متحمل میشین . در این موارد دو تا کیف پول داشته باشید و موجودی اصلی رو تو کیفی نگه دارین که به جایی وصل نمیکنید.

9- seed phrase خودتون رو به هیچ وجه تو لپ تاپ,موبایل,جیمیل و ... سیو نکنید . به صورت کلی هر چیزی که قابلیت اتصال به اینترنت داشته باشه ممکنه هک بشه. فقط افلاین و تو چند نسخه کاغذ بنویسید و چند جای امن نگه دارین.اگر میخواین پسوردتون رو انلاین مدیریت کنید از نرم افزار Bitwarden برای مدیریت امن پسوردهاتون استفاده کنید. اگر ولتتون این امکان رو به شما میده,اکانتتون رو با Google 2FA authenticator امن تر کنید.

راهی برای افزایش سریع comment karma سراغ داری ؟

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
راهی برای افزایش سریع comment karma سراغ داری ؟

اگر منظورت اون 50 تا کارمای اول هست که بتونی توی r/cryptocurrency شروع به فعالیت کنی, اگر دوس داری یوزنیم و پسورد اکانت ردیتت رو برام خصوصی بفرست تا سریع برات 50 تا کامنت کارما بزنم,بعد پسورد اکانتت رو عوض کن و بعدش شروع به فعالیت کن. یا اینکه میتونی بری تو این سابردیت r/karma4karma/ درخواست کنی کامنتت رو upvote کنن تا به 50 کارما برسی.

اگر منظورت گرفتن کارما تو r/cryptocurrency هست تا بتونی moon بگیری, من معمولا سعی میکنم اطلاعات مفید کامنت کنم یا یکم شوخ طبعی رو چاشنی کار کنم. با این دو کار معمولا خوب میشه کارما گرفت اونجا.

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,983

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
دوستان SLP چطوره ؟ الان روی 8 سنت هست و نزدیک پایین ترین قیمت بعد از لیست شدن در بایننس

Untitled.jpg

بالا