برگزیده های پرشین تولز

مکافات و سردرد با اداره پست....

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
با سلام و درود خدمت شما دوستان عزیز💞
از دوستانش که با اداره پست و دفاتر پیشخوان سر و کار دارم خواهش میکنم در این پست شرکت کنید تا همیشه بتونیم به هم کمک کنیم و از تجربیات هم دیگه استفاده کنیم🌷🙏
بنده در ایسام خرید و فروش انجام میدم و صد در صد با اداره پست و خدمات پستی سر و کار دارم . شهری که در اون زندگی میکنم ( ایلام) هست.
مشکلات بنده با اداره پست .
اولین و بزرگ ترین مشکل من:
1- یکسان نبودن تعرفه پستی با نرخ مصوب سالانه اداره مرکزی پست که هر سال نرخ جدید تصویب میشه و در اختیار عموم قرار داده میشه.
2-یک سان نبودن تعرفه خدمات در دفاتر پستی مختلف به طور واضح . به طوریکه در یک دفتر مثال برای بسته ۱۰۰ گرمی برفرض برای تهران ۱۴ تومن میگیره. یک جا ۱۶ یک جا ۱۳ و.....
(توجه داشته باشید تمامی بسته های بنده رو خودم بسته بندی و از قبل آماده میکنم و حتی آدرس روی بسته چاپی هست و کارمند اداره پست باز هم فوق العاده هزینه بالایی میگیره) وقتی هم اعتراض میکنی میگن سیستم تعریف می‌کنه!!!!!!! درکل هرچیزی هست تقصیر سیستم هست!
۳-بعضی از پستچی ها بسته هارو مرجوع میکنن در صورتیکه همه اطلاعات نوشته شده و حتی زحمت اینکه دوباره به آدرس مراجعه کنم رو هم نمی‌دن.
۴- به روز رسانی وضعیت مرسوله در سیستم بسیار کند هست.
۵- زبان دراز بودن کارمند های اداره پست.
6-طلبکار بودن کارمندان
7-وقتی وارد اداره پست میشم احساس میکنم دارم میرم با دیوار حرف میزنم چون هیچ کس هیچ ایراد و یا مشکلی رو جوابگو نیست و همیشه ایراد از کسی دیگه هست و همه مامور و معذور میشن اکثرا هم خانم هستن و بسیار بد اخلاق هستن. هرجا هم که خانم نشسته نباید حرف بزنی انگار
عزیزان توجه کنید که تیپاکس از پست بدتر هست، هزینه بالا- کندی- عدم توجه به بسته ها و.....
ممنون میشم اگر کسی هم مشکل داره با ذکر محل سکونت و نوع بسته های ارسالی تجربیات خودش رو با ما در میان بذاره
با تشکر

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
همه جا همینه من هر وقت بسته رو می برم میگه توش چیه میگم فلان چیز میگه از کجا بفهمم بیار اینجا بسته بندی کن ! یکی دوتا هم نیسن درگیر شی باهاشون همه ادارات همینه یه ادم پر رو و بی ادب نشسته پشت میز گردن کلفتی میکنه

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
اون اختلاف قیمت بخاطر اینه که یه سری موارد هست که موقع ثبت بسته انتخابی هست میتونن تیک بزنن میتونن هم نزنن مثل بیمه یا آگهی تحویل الکترونیک تعیین زمان توزیع یا غیر استاندارد بودن جعبه! جالبه تو شهر ما بر خلاف شهرهای دیگه فقط کارتن خود پست رو قبول دارن با این وجود باز بعضیا این گزینه رو میزنن! مثلا واسه بیمه یه چیزی دارن به اسم تعهد غرامت اجباری که تا یه سقفی رو بدون اینکه مشتری بگه بیمه میکنن بالای اون سقف رو باید خودتون بگید بیمه کنن ولی بازم بعضی جاها همینجوری دو گزینه رو میزنن!

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
1- یکسان نبودن تعرفه پستی با نرخ مصوب سالانه اداره مرکزی پست که هر سال نرخ جدید تصویب میشه و در اختیار عموم قرار داده میشه.
این مشکل بیشتر از سمت ایسام هست تا پست , تعرفه های پستی در ایسام واقعا مسخره هست !
مثلا هفته قبل بعد از 7 سال مجددا یک کالا رو در ایسام برای فروش گذاشتم که در کمال تعجب دیدم وزن کالای من رو با توجه به دسته بندی کمتر از 1 کیلو محاسبه کرده
و هزینه پست رو 12 هزار تومن در نظر گرفته !! درصورتیکه کالای من با جعبه و بسته بندی ضدضربه حداقل 1.5 کیلو وزن داشت !

7-وقتی وارد اداره پست میشم احساس میکنم دارم میرم با دیوار حرف میزنم چون هیچ کس هیچ ایراد و یا مشکلی رو جوابگو نیست
من از سال 87 فروشگاه اینترنتی دارم , البته الان دیگه یکی دوسالی هست که فعالیت آنچنانی روی فروشگاه ندارم , از سال 92 هم تا انتهای 93 در ایسام فعالیت میکردم

در طول این مدت هم همیشه با یک دفتر پیشخوان کار کردم به جز مواردی که دفتر پیشخوان مورد نظرم در دسترس نبوده
بهترین پیشنهادی که میتونم بهتون بدم اینه که یک دفترپیشخوان درست و حسابی پیدا کنید که کمترین ایراد رو داشته باشه و باهاشون کار کنید

تا اونجا که میتونید به دفتر پست اصلی نرید چون اونجا ایرادهای بنی اسراییلی زیادی میگیرن

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
الان ما برای فروش محصولات خودمون هم با پست و هم با تیپاکس کار می کنم.
یک سرویسی هم قبلا پست زده بودش مثل تیپاکس که انگار رقابتی بودش با تیپاکس
یک روزه اون سر ایران هم بودش می بردن ولی محصولات حجیم. که اونم یهو به مشکل خورد و اذیت کردنش هاشون شروع شد الان یک بسته 8 کیلویی ارسال داشتن میشد حدود 16 تومن همین وزن تیپاکس می بردیم میشد 30 تومن به چند ما نکشید دوباره زدن زیرش و گرون تر شد.

ولی خوب با پیشنهاد دوستان مواقفم
یک اداره پست و یک باجه پیدا کن ( کاری که ما تو بازار انجام دادیم ) هر ماه و یا هر چند یکبار یه حالی بده مسئول باجه بده ببین چطوری برات کار می کنند. بدون صف حتی پست داره تعطیل می کنه بسته ببره با جونو دل برات کارهاشو انجام میدن و چون هماهنگ هستن باهات بلدن چیکار کنن که هزینه هات بیاد پایین. مملکت داریم دیگه...

m558

Registered User
لایک‌ها
1,486
حذف پرداخت در محل
و
فقط فروش نقدی ( اینم بستگی داره محصولت چی باشه و چقدر فروشنده داشته باشه )
به شخصه نقدی میفروشم و کمتر از 100 هزار قبول سفارش نمیکنم و 20 هزار هم هزینه پست میگیرم
مشتری را هم به شخمم حساب نمیکنم و میگم خواستی برو از جای دیگه بخر چون میدونم نیست و برمیگرده به خودم

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
همه جا همینه من هر وقت بسته رو می برم میگه توش چیه میگم فلان چیز میگه از کجا بفهمم بیار اینجا بسته بندی کن ! یکی دوتا هم نیسن درگیر شی باهاشون همه ادارات همینه یه ادم پر رو و بی ادب نشسته پشت میز گردن کلفتی میکنه
سلام برادر عزیز
نه من برای داخل جعبه مشکلی ندارم وهر چیزی بگم رو قبول دارن ولی بعضی جاها که تازه کار هستن خیلی ناجور برخورد میکنن. خود اداره هم اسکن داره معمولا

Last edited:

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
اون اختلاف قیمت بخاطر اینه که یه سری موارد هست که موقع ثبت بسته انتخابی هست میتونن تیک بزنن میتونن هم نزنن مثل بیمه یا آگهی تحویل الکترونیک تعیین زمان توزیع یا غیر استاندارد بودن جعبه! جالبه تو شهر ما بر خلاف شهرهای دیگه فقط کارتن خود پست رو قبول دارن با این وجود باز بعضیا این گزینه رو میزنن! مثلا واسه بیمه یه چیزی دارن به اسم تعهد غرامت اجباری که تا یه سقفی رو بدون اینکه مشتری بگه بیمه میکنن بالای اون سقف رو باید خودتون بگید بیمه کنن ولی بازم بعضی جاها همینجوری دو گزینه رو میزنن!
بله ولی به نظر شما جالب نیست که برای همه ارباب رجوع همه رو یک جور پست کنند؟!موضوع بیمه رو هم من بهشون گفتم که تیک رو بردارید و گزینه بسته بندی رو هم بردارید ولی جالبه همیشه میگن نمیشه!!!!!!

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
این مشکل بیشتر از سمت ایسام هست تا پست , تعرفه های پستی در ایسام واقعا مسخره هست !
مثلا هفته قبل بعد از 7 سال مجددا یک کالا رو در ایسام برای فروش گذاشتم که در کمال تعجب دیدم وزن کالای من رو با توجه به دسته بندی کمتر از 1 کیلو محاسبه کرده
و هزینه پست رو 12 هزار تومن در نظر گرفته !! درصورتیکه کالای من با جعبه و بسته بندی ضدضربه حداقل 1.5 کیلو وزن داشت !

من از سال 87 فروشگاه اینترنتی دارم , البته الان دیگه یکی دوسالی هست که فعالیت آنچنانی روی فروشگاه ندارم , از سال 92 هم تا انتهای 93 در ایسام فعالیت میکردم

در طول این مدت هم همیشه با یک دفتر پیشخوان کار کردم به جز مواردی که دفتر پیشخوان مورد نظرم در دسترس نبوده
بهترین پیشنهادی که میتونم بهتون بدم اینه که یک دفترپیشخوان درست و حسابی پیدا کنید که کمترین ایراد رو داشته باشه و باهاشون کار کنید

تا اونجا که میتونید به دفتر پست اصلی نرید چون اونجا ایرادهای بنی اسراییلی زیادی میگیرن
سلام دوست عزیز، برای سایت ایسام که خودتون وزن رو انتخاب میکنید و بر طبق وزن براتون محاسبه می‌کنه احتمالاً شما یادتون نبوده.
دقیقا من هم با یک دفتر پیشخوان کار میکنم که حدود ۵۰ متر فاصله داره از ما یعنی انگار همسایه هستیم واقعا هم خدا خیرش بده هزینه پستی رو خیلی خوب میده و راضی هستم ولی بعضی اوقات که سیستم شوند از طرف پست مشکل داره مجبور هستم که برم جای دیگه . مثل همین هفته پیش که برای دو بسته ۴۹ تومن از من بردن اون هم بعد یک ساعت معطلی . همون بسته هارو در پیشخوان ۳۵ و یا کم تر تومن ارسال میکردم ولی بعضی اوقات ناچار میشم که برم اداره پست اونجاست که.......

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
الان ما برای فروش محصولات خودمون هم با پست و هم با تیپاکس کار می کنم.
یک سرویسی هم قبلا پست زده بودش مثل تیپاکس که انگار رقابتی بودش با تیپاکس
یک روزه اون سر ایران هم بودش می بردن ولی محصولات حجیم. که اونم یهو به مشکل خورد و اذیت کردنش هاشون شروع شد الان یک بسته 8 کیلویی ارسال داشتن میشد حدود 16 تومن همین وزن تیپاکس می بردیم میشد 30 تومن به چند ما نکشید دوباره زدن زیرش و گرون تر شد.

ولی خوب با پیشنهاد دوستان مواقفم
یک اداره پست و یک باجه پیدا کن ( کاری که ما تو بازار انجام دادیم ) هر ماه و یا هر چند یکبار یه حالی بده مسئول باجه بده ببین چطوری برات کار می کنند. بدون صف حتی پست داره تعطیل می کنه بسته ببره با جونو دل برات کارهاشو انجام میدن و چون هماهنگ هستن باهات بلدن چیکار کنن که هزینه هات بیاد پایین. مملکت داریم دیگه...
سلام داداش اسم تیپاکس رو که اصلا نیار...
خدا به شما رحم کنه که وزن بسته هاتون سنگینه .
بله من با یک پیشخوان کار میکنم ولی همون‌طور که بالا گفتم مورد پیش میاد که سیستمشون قطع هست و باید به جای دیگه برم تا سریع ارسال کنم چون در ایسام ارسال سریع امتیاز داره و ناچار هستم دیگه

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221

حساب کاربری تون چی هست؟
ایسام خوبه واقعا من از سال ۹۴ ثبت نام کردم و خیلی مشکل نداشتم ، مشکل با خریدار و فروشنده بیشتر هست. مثلاً هفته پیش یک مزایده ۲ هزار تومنی رو ارسال کردم برای سیستان و اشانتیون هم باهاش گذاشتم . حالا خریدار بعد از تحویل اومده امتیاز هارو طوری زده که همه امتیاز کارنامه معاملاتی از ۵ ستاره اومدن به ۴ و نیم.نمیدونم اینها و باید چکار کرد.

Last edited:

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
حذف پرداخت در محل
و
به شخصه نقدی میفروشم و کمتر از 100 هزار قبول سفارش نمیکنم و 20 هزار هم هزینه پست میگیرم
مشتری را هم به شخمم حساب نمیکنم و میگم خواستی برو از جای دیگه بخر چون میدونم نیست و برمیگرده به خودم
نه حالا شما خیلی تند رفتی دیگه نمیشه اینهمه سخت باشه. متاسفانه فروش نقدی و حضوری اصلا خوب نیست و حوصله زیادی میخواد تا با مشتری سر و کله بندازی . یکی قرضی میخواد یکی میاد می‌خره بعد میاره پس میده، از اونور اداره مالیات طلبکاره و........

Last edited:

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
یک اتفاق جالب یکی از خریدار ها که از پست (صاپست) استفاده می‌کنه(تهران) برای بار دوم از من خرید کرد. بار اول که تحویل گرفت خدارو شکر. حالا این بار که ارسال کردم به همون آدرس صاپست بعد ده روز بدون اینکه به پستچی داده بشه، برگشت دادن و در سیستم امروز دیدم که برگشت خورده. حالا من می‌خوام بدونم این سرویس جدیدی که راه انداختن به اسم صاپست وقتی که هنوز توی تهران کارکنانشون رو با این سرویس آشنا نکردن و بسته رو بدون حتی تماس با فرستنده ویا حتی تحویل به پستچی برگشت میدن، چطور می‌خوان توی ایران سراسری کنن؟

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
این پست سفارشی رو هم مونده به دلم امتحان کنم ، از تمام خدمات اداره پست فقط پیشتاز وجود داره، پست ویژه هم به صورت فصلی و یا بسته به آب و هوا موجود میکنن😅

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
اگر کسی در اداره پست مرکزی استانشون بیشتر از یک باجه برای پیشتاز دارن بگن تا حداقل برای شما خوشحال باشم.نمیدونم چطور اداره مرکزی با این اندازه ارباب رجوع یک باجه داره!!!!!!!!!!!!!!!باور کنید المپیک رو میشه در مساحت این ادارات برگذار کرد

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
به جز ایسام و آل دیجیتال جای دیگه ای هم برای خرید و فروش میشناسین آدرس رو بذارید ممنون

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
حساب کاربری تون چی هست؟
ایسام خوبه واقعا من از سال ۹۴ ثبت نام کردم و خیلی مشکل نداشتم ، مشکل با خریدار و فروشنده بیشتر هست. مثلاً هفته پیش یک مزایده ۲ هزار تومنی رو ارسال کردم برای سیستان و اشانتیون هم باهاش گذاشتم . حالا خریدار بعد از تحویل اومده امتیاز هارو طوری زده که همه امتیاز کارنامه معاملاتی از ۵ ستاره اومدن به ۴ و نیم.نمیدونم اینها و باید چکار کرد.
می بایست برای امتیاز دهی حتما یا تماس بگیرید و یا گوشزد کنید بهش که درست بزنه
بعضی ها سرسری میگیرن

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
یک اتفاق جالب یکی از خریدار ها که از پست (صاپست) استفاده می‌کنه(تهران) برای بار دوم از من خرید کرد. بار اول که تحویل گرفت خدارو شکر. حالا این بار که ارسال کردم به همون آدرس صاپست بعد ده روز بدون اینکه به پستچی داده بشه، برگشت دادن و در سیستم امروز دیدم که برگشت خورده. حالا من می‌خوام بدونم این سرویس جدیدی که راه انداختن به اسم صاپست وقتی که هنوز توی تهران کارکنانشون رو با این سرویس آشنا نکردن و بسته رو بدون حتی تماس با فرستنده ویا حتی تحویل به پستچی برگشت میدن، چطور می‌خوان توی ایران سراسری کنن؟
خیلی ها قبول نمی کنن
من هم صاپست کار کردم حتی تماس گرفتم گفتن بگید کدوم مرکز پستی بوده و... برخورد می کنیم. گفتم ولش بدتر پستچی لج میشه بیا درستش کن

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
حذف پرداخت در محل
و
من قبلا تحویل درب منزل کار می کردم
یهو میشد 100 تا سفارش می گرفتم آماده می کردم تحویل پست بعد از 6 روز 95 سفارش برگشت می خورد.
به چشم دیدم بچه همسایمون سی دی آموزش بوکس خرید کرده بود پستچی آورد جلو درب مادرش گفت غلط کرده خریده ما نمی خواهیم .پستچی هم برگشت زد. فقط من می دونستم فروشنده چقدر زحمت کشیده برای آماده سازی اون.

در کل نقدی بهتر از هر چیزی هست.

ولی دقت کردید همه اینجورین.. یعنی گیر اون هزینه پستی هستن. حالا شما محصولو بزار مثلا 800 هزار و هزینه پست رایگان با جونو دل پرداخت می کنه. ولی حالا بگو 750 + 20 تومن هزینه پستی....

بالا