برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
برای کانال منم بعد از سه ماه پیگیری و با وجود اینکه شرکت واسطه میگه، اخطارهای استرایک کانال خاطی رفع شده و شاکی هم رضایت داده، متاسفانه اینبار یوتیوب حاضر به برگردوندن بیش از 50 کانال از دست رفته نیست و هر بار یه بهانه ای میاره.

جالبه که یوتیوب در متن ایمیل های ارسال به صراحت ذکر می کنه که زدن کانال مجدد توسط شما ممنوعه و چنانچه مجدداً کانال بزنید؛ کانال تون شناسایی و حذف میشه!

یه بدی دیگه هم که داره اینه که وقتی کانال رو بست؛ کلاً تمام دسترسی به کانال رو از بین میبره. در واقع آدم رو از شبکه اش پرت می کنه بیرون! و شما هیچ دسترسی برای بکآپ گیری و یا دیدن ویدیوهای اخطار خورده ندارید و فقط میتونید از طریق ایمیل اخطارهایی که یکبار براتون ارسال شده رو ببینید. همین.

من اگه به طریق دیگه، بازم کانال بزنم؛ اینبار اصلاً و ابداً از طریق شرکت واسطه یا کلاً هر واسطه دیگه ای درآمدزاییش رو فعال نمی کنم... همینجور خاک بخوره بهتر از اینه که زحمات آدم برباد بره.
یه جوریایی دارم یاد سایتهای اسپم قدیمی میوفتم که وب فارسی رو به فنا دادند.
الان هم فکر کنم قله یوتیوب این شکلی فتح بشه و به کاربرای فارسی دیگه اهمیتی نده . منظور دست آخر به کانالهای فارسی یه فکری میکنه به نظرم. چه بهتر برای کسانی که هنوز شروع نکردن کانال انگلیسی بالا بیارن بهتره هم از نظر درآمدی هم مشکلات این چنینی دیگه نخواهند داشت.

Last edited:

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
...و به کاربرای فارسی دیگه اهمیتی نده.
منم نظرم اینه که قطعاً یه فکری به حال کاربران و کانال هایی که صاحبان اون در ایران هستند، می کنه. ضمن اینکه با هوشمند شدن هرچه بیشتر نمایش تبلیغات، میزان درآمد حال حاضر کانال های فارسی، بین 15 تا 25 درصد کاهش پیدا کرده.

کلاً فعالیت در شبکه های اجتماعی، همراه با ریسک زیاده. طرف بالای دو میلیون فالور تو اینستاگرام داشته، به دلیل اشتباه الگوریتم های اینستاگرام (دیدن استوری ها با سرعت زیاد!) به راحتی کل اکانتش مسدود شده و طبق معمول، هیچ راه ارتباطی هم برای تماس با اینستاگرام وجود نداره!

این شبکه ها برای افرادی خوبن که هدفشون مشهورشدن یا دیده شدن کارهاشونه و براشون مهم نیست که آیا درآمدی بدست بیاد یا خیر. حالا این وسط اگه درآمد هم بدست اومد که چه بهتر...

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
منظور از این جمله در داشبورد یوتیوب در قسمت Latest video performance چیه؟! هی برای خودش امتیاز میده و جایزه میده و جشن میگیره؟! 🤣
میدونم مربوط به واچ تایمه ولی منظور دقیقش چیه؟

کد:
First 15 hours 30 minutes compared to your typical performance

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,990
تازه منتشر شده
90 میلیون بازدید
140 هزار اشتراک
ویدئو جذابی هم نیست
چرا این همه بازدید خورده؟ بازدید فیک هم که نمیشه گرفت راحت تشخیص میده

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
تازه منتشر شده
90 میلیون بازدید
140 هزار اشتراک
ویدئو جذابی هم نیست
چرا این همه بازدید خورده؟ بازدید فیک هم که نمیشه گرفت راحت تشخیص میده
اینا رو از کجا پیدا می کنید؟! هندیه؟!
اصلاً کانال عجیبیه! بازدید بقیه ویدیوهاش بین 400 نفر تا 20k و 50k است. دامنه نوسان وحشتناک!
این ویدیویی که گذاشتید که همه چیش عجیبه! ویوو بسیار زیاد/لایک زیاد/دیسلایک زیاد!

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
تو یوتیوب فارسی کار کردن اشتباه بزرگیه از همین الانشم یوتیوب شروع کرده بازدید های ایرانی که همه با وی پی ان هستن رو حذف میکنه چون یوزر ایرانی هیچ منفعتی نداره برای یوتیوب 95 درصد تبلیغات یوتیوب برای یوزر های خارج از ایرانه چرا باید برای بازدید کننده ایرانی پولی پرداخت کنه !

farhadii

Registered User
لایک‌ها
173
تو یوتیوب فارسی کار کردن اشتباه بزرگیه از همین الانشم یوتیوب شروع کرده بازدید های ایرانی که همه با وی پی ان هستن رو حذف میکنه چون یوزر ایرانی هیچ منفعتی نداره برای یوتیوب 95 درصد تبلیغات یوتیوب برای یوزر های خارج از ایرانه چرا باید برای بازدید کننده ایرانی پولی پرداخت کنه !
سوال : یعنی کانالای فارسی در آمداشون کم شده آیا؟

آیا شما آلترناتیو بهتری نسبت به یوتوب سراغ دارین ؟

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
سوال : یعنی کانالای فارسی در آمداشون کم شده آیا؟
ببنید نظر شخصی من اینکه در آینده ممکنه کلا درامد کانال های فارسی از بین بره این یه نظر شخصیه ممکنه درست باشه و ممکنه درست نباشه. یکی از یوتوبرهای ایرانی هم جدیدا بازدید هاش رو کم میکنه یوتیوب یا ویدئو هاشو حذف میکنه بی دلیل (ARIA KEOXER) حالا کسی که میخواد وقت بزاره یه چنل غیر فارسی شروع کنه بهتره ریسکش کمتره.

farhadii

Registered User
لایک‌ها
173
ARIA KEOXER) حالا کسی که میخواد وقت بزاره یه چنل غیر فارسی شروع کنه بهتره ریسکش کمتره.
بعید میدونم تو بازار اشباع یوتوب انگلیسی کسری از موفقیت های فارسی را داشته باشه ،همین میا تقریبا تسلط انگلیسیه اما میدونه انگلیسی استراتژی قوی ای نیست

آیا خودتون تو یوتوب تجربه دارین آیا کانال دارین ؟

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
بعید میدونم تو بازار اشباع یوتوب انگلیسی کسری از موفقیت های فارسی را داشته باشه ،همین میا تقریبا تسلط انگلیسیه اما میدونه انگلیسی استراتژی قوی ای نیست

آیا خودتون تو یوتوب تجربه دارین آیا کانال دارین ؟
به هر حال همه جوانب باید در نظر گرفته بشه و این مورد رو گفتم که دوستان در نظر داشته باشن و قبل از شروع برای تصمیم گیری کمکی بکنه.

farhadii

Registered User
لایک‌ها
173
به هر حال همه جوانب باید در نظر گرفته بشه و این مورد رو گفتم که دوستان در نظر داشته باشن و قبل از شروع برای تصمیم گیری کمکی بکنه.

این که ممکنه روزی بیاد که دیگه بازدید های ایرانی درآمد زایی برای یوتوبر ها نداشته باشن خب یه فکت هست

خب در هر حال آیا به جز یوتوب آلترناتیو دیگری هم هست آیا به نظرتون ؟

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
من که میدونم یوتیوب هم خلاصه تهش میزنه هر چی کانال فارسی هست رو درآمدزایی شون رو غیر فعال میکنه.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
بحث جایگزین نیست. بحث اینه که وقتی مثلاً صدتا ویدیو ساختید و آپلود کردید؛ فرضاً یوتیوب کل کانال رو حذف کرد؛ اونوقت از چندجا ضرر کردید. یکی اینکه درآمدتون قطع شده. دیگری شما در این مدت اسپانسر جذب نکردید یا خودتون تبلیغاتی نگرفتید و در آخر، تمام زحمات شما، یک شبه بر باد رفته! اگه فردی برای ویدیوهاش زحمت نمیکشه و ساختش براش راحته که اون یه بحث دیگه است. فرضاً اکانتش هم بسته شد، براش مهم نیست و یا کسی که تا حالا حداقل درآمد چند ده میلیونی داشته، اونم به هر حال سودش رو برده ولی برای کسی که تازه میخواد فعالیتش رو شروع کنه و تهیه ویدیوها براش زمانبر و هزینه برداره؛ ریسکش زیاده.

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
از این قسمت short یوتیوب چطور میتونیم به پیشرفت کانالمون کمک کنیم؟

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
بهتره سختی کارو گردن بگیره انگلیسی کار کنه یا فارسی کار میکنه اگه هم با چشم باز وارد ماجرا شه هدف ما هم همینه صرفا از این بحث ها واگر نه سودی برای ما داره نه ضرری گفتن این حرفا.

ali 101

Registered User
لایک‌ها
77
ظاهرا ریچ خیلی بالایی دارن اینجور ویدئوها.
یکی از دوستان من یه پیج انگلیسی داره؛ شورت هایی که میزاره چندبرابر ویدئوهای عادیش ویو دارند.

به نظرم میشه از این موضوع برای افزایش سابسکرایبر استفاده کرد. مثلا آدم انتهای شورت از کاربر بخواد سابسکرایب کنه.
توی واچ تایم هم که محاسبه میشه و خب خوبه برای مانتایز شدن.

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
ظاهرا ریچ خیلی بالایی دارن اینجور ویدئوها.
یکی از دوستان من یه پیج انگلیسی داره؛ شورت هایی که میزاره چندبرابر ویدئوهای عادیش ویو دارند.

به نظرم میشه از این موضوع برای افزایش سابسکرایبر استفاده کرد. مثلا آدم انتهای شورت از کاربر بخواد سابسکرایب کنه.
توی واچ تایم هم که محاسبه میشه و خب خوبه برای مانتایز شدن.
توی واچ تایم اصلا تاثیر نداره اگه منظورت اون 4000 ساعت بوده باشه.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
مزیتی که داره اینه که شما میتونید با صرف وقت کمتر، یه ویدیوی کوتاه زیر یک دقیقه بسازید و این ویدیو مثل ویدیوهای عادی شما، شانس حضور در لیست پیشنهادهای یوتیوب (قسمت Shorts) داشته باشه و از اون طریق با گرفتن ویوو، شانس جذب مشترکان کانال رو افزایش بدید. من برای یک کانال فارسی زبان، شش-هفت‌تایی ویدیوی کوتاه آپلود کردم (عمودی و مربعی، هر دو حالتش تست کردم)، بازدید خاصی نگرفت. دیگه زیاد رو این بخش کار نکردم. مشترکان کانال هم زیاد باهاش حال نکردند و میگفتند ویدیوی کوتاه نذار.

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
مزیتی که داره اینه که شما میتونید با صرف وقت کمتر، یه ویدیوی کوتاه زیر یک دقیقه بسازید و این ویدیو مثل ویدیوهای عادی شما، شانس حضور در لیست پیشنهادهای یوتیوب (قسمت Shorts) داشته باشه و از اون طریق با گرفتن ویوو، شانس جذب مشترکان کانال رو افزایش بدید. من برای یک کانال فارسی زبان، شش-هفت‌تایی ویدیوی کوتاه آپلود کردم (عمودی و مربعی، هر دو حالتش تست کردم)، بازدید خاصی نگرفت. دیگه زیاد رو این بخش کار نکردم. مشترکان کانال هم زیاد باهاش حال نکردند و میگفتند ویدیوی کوتاه نذار.
فکر میکنم بیشتر به درد کانالهای فان بخوره.

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
دوستان برنامه برای تدوین ویدیو که سبک باشه و کار راه بنداز چی پیشنهاد میکنید؟

بالا