برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456

72Mosi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان راهی هست که قبل از انتشار یه فیلم داخل کانال چک کنیم بینیم کپی رایت داره یا نه؟ مثلا یه قسمت از یه سریال ایرانیو میخوام بذارم. چون میدونم بعضی کانالا کپی رایت فیلم و سریالارو به اسم خودشون زدن، سوالم چطوری فیلم بدون کپی رایت پیدا کنم؟

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
دوستان راهی هست که قبل از انتشار یه فیلم داخل کانال چک کنیم بینیم کپی رایت داره یا نه؟ مثلا یه قسمت از یه سریال ایرانیو میخوام بذارم. چون میدونم بعضی کانالا کپی رایت فیلم و سریالارو به اسم خودشون زدن، سوالم چطوری فیلم بدون کپی رایت پیدا کنم؟
وقتی داری آپلودش میکنی یه قسمت مونده به انتشار چک میکنه کپی رایت رو

ولی خب بعدا میشه دستی ریپورت کرد

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
بحث سریال و فیلم که کلا کپی رایت دارن
اما ممکنه بعضی از سریال ها قسمت های اولیشون کپی رایت نداشته باشن مثل ریک و مورتی قسمت اول از فصل اول کاملا آزاده

اما در مورد بعضی از ویدیوها، من وسط یکی از ویدیوهای اختصاصیم اومدم ۲ دقیقه از یک ویدیو که ۲ سال پیش توی یوتیوب آپلود شده بود رو گذاشتم و تا هفته اول عالی بود و بازدید فوق العاده ای هم داشتم، اما بعد از اون کلا ویدیو بخاطر ریپورت همون کانال حذف شد و اخطار گرفتم.

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
تو این 2 سال که این تاپیک زده شده کسی تونسته به جایی برسه ؟
اگه تونستین یه گزارشی خبری چیزی بدین
تاپیک متروکه شده

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,705
تو این 2 سال که این تاپیک زده شده کسی تونسته به جایی برسه ؟
اگه تونستین یه گزارشی خبری چیزی بدین
تاپیک متروکه شده
بنا به دلایل نامعلوم کلا دوستان علاقه ای ندارن در مورد کانال خودشون اطلاعی بدن ,
من حتی خصوصی از یکی دوتا از دوستان آدرس کانالشون رو پرسیدم ولی متاسفانه حتی جواب ندادن !

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,705
فیلم و سریال ایرانی حتی چند ثانیه هم نمیشه ؛ اگر مرحله اول رو رد کنی چند روز بعد از انتشار ریپورت میشه !!
من تریلر سریال آقازاده رو گذاشته بودم اخطار کپی رایت اومد !

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
بنا به دلایل نامعلوم کلا دوستان علاقه ای ندارن در مورد کانال خودشون اطلاعی بدن ,
من حتی خصوصی از یکی دوتا از دوستان آدرس کانالشون رو پرسیدم ولی متاسفانه حتی جواب ندادن !
دوست داشتین پیام خصوصی بدین تعامل داشته باشیم
این تاپیک متروکه بمونه بهتره

shahresharj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
ببینید دوستان من از سال 2017 توی یوتیوب فعالیت میکنم
پیشنهاد اول و اصلی من به شما اینه اصلا اصلا اصلا اصلا به هییییچ وجه کانالتون رو به اکانت ادسنس شرکت ها وصل نکنید !!!!
به این دلیل که داخل این حساب های ادسنس تعداد بالایی کانال و سایت متصل هستند و اگر یکیشون اختلال ایجاد کنه یا قوانین رو نقض کنه (مثلا کلیک فیک) باعث این میشه که کانال شما به صورت دائمی درآمدش قطع بشه همونطور که 3 تا از کانال های من این اتفاق براشون افتاد!!!!

اگر میخواید کسب درامد کنید باید یکی رو اونطرف داشته باشید تا خودتون با اطلاعات اون حساب ادسنس باز کنید یا حداقل مطمئن باشید که حسابش به هیچ کانال و سایت دیگه ای مربوط نمیشه.

پیشنهاد دوم من اینه که حتما داخل یوتیوب شروع به فعالیت کنید چون واقعا پولش مفته خیلی راحت میشه توش پیشرفت کرد!

اگر سوالی هم داشتید میتونم راهنماییتون کنم

ali998

Registered User
لایک‌ها
774
پیشنهاد اول و اصلی من به شما اینه اصلا اصلا اصلا اصلا به هییییچ وجه کانالتون رو به اکانت ادسنس شرکت ها وصل نکنید !!!!
به این دلیل که داخل این حساب های ادسنس تعداد بالایی کانال و سایت متصل هستند و اگر یکیشون اختلال ایجاد کنه یا قوانین رو نقض کنه (مثلا کلیک فیک) باعث این میشه که کانال شما به صورت دائمی درآمدش قطع بشه همونطور که 3 تا از کانال های من این اتفاق براشون افتاد!!!!

اگر میخواید کسب درامد کنید باید یکی رو اونطرف داشته باشید تا خودتون با اطلاعات اون حساب ادسنس باز کنید یا حداقل مطمئن باشید که حسابش به هیچ کانال و سایت دیگه ای مربوط نمیشه.

پیشنهاد دوم من اینه که حتما داخل یوتیوب شروع به فعالیت کنید چون واقعا پولش مفته خیلی راحت میشه توش پیشرفت کرد!

الان چند درصد vپn ها رو ایران می زنه؟

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719

شما با چه موضوعی کانال زدین ؟
چه مدت طول کشید تا به درآمد برسید ؟
چالش خاصی تو این مسیر داشتین ؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
شما با چه موضوعی کانال زدین ؟
چه مدت طول کشید تا به درآمد برسید ؟
چالش خاصی تو این مسیر داشتین ؟
برای من اینجوری بود:

یک کانال با موضوع ادبی + یک کانال با موضوع علمی و آموزشی.
تا دوماه و نیم اول هیچ بازدیدی نمی فرستاد. از ماه سوم یهو در مدت 10 روز وایرال شد و ساب ها تا 2000 رفت. بعدش مانیتایز در مدت 4 روز از طریق شرکت های واسط و شروع کسب درآمد برای مدت تقریباً 5 ماه و بعدش هم بسته شدن کانال ها به دلیل ادسنس اشتراکی و تخلف یکی از یوزرهایی که چندین اخطار استرایک گرفته بود.

[از اینجا به بعدش رو از شرکت واسط نقل قول می کنم]: سپس التماس به یوتیوب برای بازکردن اکانت ها و دریافت پاسخ تکراری از یوتیوب. بعدش التماس به شرکتی که استرایک زده و نامه نگاری از طریق شرکت واسط و باز هم عدم نتیجه. دوباره افتادن به دست و پای یوتیوب برای باز کردن کانال ها. باز ارجاع یوتیوب به پاسخ های قبلی و لزوم برداشتن استرایک ها توسط صاحب اثر. بعدش التماس چندباره به اون کمپانی که استرایک زده! بعدش برداشتن استرایک توسط کمپانی. دوباره التماس به یوتیوب برای بازگشت کانال ها. سپس مواجه شدن با انواع بهانه های غیرمعمول یوتیوب برای بازنکردن کانال ها.

یعنی یه بار کانالت بسته بشه، دیگه توبه می کنی، نزدیک هرنوع تخلف و هرنوع ادسنس اشتراکی بری! یوتیوب قوانین بسیار سختگیرانه و بیرحمانه ای داره. درواقع هیچ کاری نباید انجام بدی تا خودش اگه دوست داشت، برات بازدید بفرسته و اگه شرایط + اکانت ادسنس شخصی خودت داری، میتونی ازش یه درآمد بخور نمیری بدست بیاری (البته اگه بتونی ساب هات رو بالای 50 هزار نفر برسونی، درآمدش حقیقتاً ارزش داره ولی کمتر از اون تعداد ساب، درآمدش چنگی به دل نمیزنه!)

amirradan26

Registered User
لایک‌ها
1,481
برای من اینجوری بود:

یک کانال با موضوع ادبی + یک کانال با موضوع علمی و آموزشی.
تا دوماه و نیم اول هیچ بازدیدی نمی فرستاد. از ماه سوم یهو در مدت 10 روز وایرال شد و ساب ها تا 2000 رفت. بعدش مانیتایز در مدت 4 روز از طریق شرکت های واسط و شروع کسب درآمد برای مدت تقریباً 5 ماه و بعدش هم بسته شدن کانال ها به دلیل ادسنس اشتراکی و تخلف یکی از یوزرهایی که چندین اخطار استرایک گرفته بود.

[از اینجا به بعدش رو از شرکت واسط نقل قول می کنم]: سپس التماس به یوتیوب برای بازکردن اکانت ها و دریافت پاسخ تکراری از یوتیوب. بعدش التماس به شرکتی که استرایک زده و نامه نگاری از طریق شرکت واسط و باز هم عدم نتیجه. دوباره افتادن به دست و پای یوتیوب برای باز کردن کانال ها. باز ارجاع یوتیوب به پاسخ های قبلی و لزوم برداشتن استرایک ها توسط صاحب اثر. بعدش التماس چندباره به اون کمپانی که استرایک زده! بعدش برداشتن استرایک توسط کمپانی. دوباره التماس به یوتیوب برای بازگشت کانال ها. سپس مواجه شدن با انواع بهانه های غیرمعمول یوتیوب برای بازنکردن کانال ها.

یعنی یه بار کانالت بسته بشه، دیگه توبه می کنی، نزدیک هرنوع تخلف و هرنوع ادسنس اشتراکی بری! یوتیوب قوانین بسیار سختگیرانه و بیرحمانه ای داره. درواقع هیچ کاری نباید انجام بدی تا خودش اگه دوست داشت، برات بازدید بفرسته و اگه شرایط + اکانت ادسنس شخصی خودت داری، میتونی ازش یه درآمد بخور نمیری بدست بیاری (البته اگه بتونی ساب هات رو بالای 50 هزار نفر برسونی، درآمدش حقیقتاً ارزش داره ولی کمتر از اون تعداد ساب، درآمدش چنگی به دل نمیزنه!)
ببخشید برا گذاشتن Thumbnails وریفای شماره تماس میخواد
شما با شماره تماس ایران وریفای کردی یا کلا قبل مانیتایز قید Thumbnails رو زدی ؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
ببخشید برا گذاشتن Thumbnails وریفای شماره تماس میخواد
شما با شماره تماس ایران وریفای کردی یا کلا قبل مانیتایز قید Thumbnails رو زدی ؟
با شماره ایران وریفای شده. شما با شرکت های واسط هم تماس بگیرید، بهتون میگن که درحال حاضر، وریفای با شماره ایران مشکلی ایجاد نمی کنه.

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
Last edited:

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
این کانال تو کمتر از یکسال رسیده به 319K
نمیدونم چطوری اینقدر موفق شده ولی خیلی جالبه و خیلی هم خوب کار کرده.
اگه اون پیج اینستاگرام رو نمی نوشتید میگفتم ایرانی نیستند! یوتیوبش به نظر میرسه یوزرهای غیرایرانی هستند و با توجه به لوکیشنی که زده، ممکنه بازدیدهاش از ایتالیا باشه. در هر حال خوب کار کرده و بازدیدهاش ظرف یکماه گذشته از 5k و 8k رسیده به 50k و 100k و یکی از ویدیوهاش هم بالای 1.5M ویوو خورده. دلیلش هر چیزی میتونه باشه! شاید تبلیغات داده. شاید چندتا از ویدیوهاش ترند شده یا هر چیزی...

بالا