برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
سلام دوستان وقت بخیر یک سوال داشتم من ایده یک کانال یک کانال یوتیوب دارم در موردسبک های مختلف نقاشی مثلا رئالیسم ،امپرسیونیسم و... سبک ویدیو ها طوریه که من ایده های مختلف یا طرح های مختلف کشیده شده در هر سبک رو در قالب یک ویدیو مثلا 50 عکس کامباین میکنم و عکس ها رو از پینترست بر میدارم آیا با این کار من اگر به مرحله درامد برسه کانالم مانیتاز میشه؟ مشابه این کار رو دیدم کانال های دیگه بکنن ولی مانیتاز رو مطمئن نیستم
یعنی فکر کنین یک ویدیو هست توش عکس های پینترست با توضیحات
اگه توضیحات به صورت صوتی یا به همراه ویدیویی از خودتون باشه احتمال تایید شدنش وجود داره، به شرطی که بابت عکس ها اخطار کپی رایت نگرفته باشید.

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
اگه توضیحات به صورت صوتی یا به همراه ویدیویی از خودتون باشه احتمال تایید شدنش وجود داره، به شرطی که بابت عکس ها اخطار کپی رایت نگرفته باشید.
ممنون

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
من یه ویدیو دارم 33کا بازدید گرفته طی این دو سال و تقریبا روزانه 40 50 تا بازدید داره
کلا پیگیرش نبودم
امروز ویدیو رو باز کردم دیدم اولش داره تبلیغ نشون میده
با لیفتر شکن های مختلف هم چک کردم دیدم همشوئن دارن تبلیغ اولش نشون میدن و معمولا 15 تا 30 ثانیه ای هستن اما skip دارن
چک کردم دیدم مانیتاز نشده اما 2هزار و خورده ای ساعت تماشا داشت و 170 تا هم ساب گرفته
این تبلیغا چیه ؟

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
من یه ویدیو دارم 33کا بازدید گرفته طی این دو سال و تقریبا روزانه 40 50 تا بازدید داره
کلا پیگیرش نبودم
امروز ویدیو رو باز کردم دیدم اولش داره تبلیغ نشون میده
با لیفتر شکن های مختلف هم چک کردم دیدم همشوئن دارن تبلیغ اولش نشون میدن و معمولا 15 تا 30 ثانیه ای هستن اما skip دارن
چک کردم دیدم مانیتاز نشده اما 2هزار و خورده ای ساعت تماشا داشت و 170 تا هم ساب گرفته
این تبلیغا چیه ؟
اکانتت فری هست و یوتیوب مجاز هست تبلیغ نشون بده و خودش درامد برداره

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
این قسمت دونیت قبلا بود ؟

1657026104533.png
1657026125212.png

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
دو تا خبر که نمیدونم دوستان قبلا زدن یا خیر

خبر اول اینکه از آخر جولای امسال یا 20 روز دیگه اجازه پنهان سازی مشترکان کانالتون رو ندارید و این امکان برای تمامی کانال های جدید و قدیمی غیر فعال میشه و از این به بعد تعداد مشترکینتون قابل مشاهده هست
1657566393607.png

و خبر دوم اینه که از این به بعد میتونید با نماد @ کانال های دیگه رو در تایتل ویدیو یا در توضیحات منشن کنید و برای فهمیدن اینکه چه افرادی شما رو منشن کردن میتونید وارد استودیو یوتیوب شید و در قسمت نظرات، تب منشن رو کلیک کنید

1657565966805.png

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
دوستان یه سوال

من دارم یک سری ویدیو تهیه میکنم و میخوام شروع کنم به آپلود
  1. سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه که مشکلی پیش نمیاد که من قبلا با شماره ایران وریفای کردم کانالمو ؟ یا مثلا لوکیشن ترکیه هست و بعدا بخوام تغییر بدم به یک کشور دیگه ؟
    این کانال 3 سال پیش زده شده و 2 تا ویدیو داره و نزدیک 35 هزار بازدید داره امسال هم 700 ساعت تماشا داشته و نزدیک 200 تا سابسکرایب داره
    و با خودم گفتم ایده های جدید رو روی این کانال آپلود کنم که سریع تر بشه

2. سوال دوم اینه که به طور مثال کانال من 1000 ساب رو گرفته و 4000 ساعت تماشا هم گرفته و من درخواست monetization یا کسب درآمد بدم
    این وسط گوگل چطور تایید میکنه ؟
    اگه ببینه محتواهات مناسبه و مشکلی نیست، سریعا ازت درخواست اطلاعات ادسنس میکنه ؟ یا میتونی درخواست کسب درآمد بدی و تاییدت کنه و بعدا که بازدید خوبی گرفتی و درآمدت زیاد شد ادسنستو فعال کنی؟
    یعنی میخوام بگم اگر درخواست بدی و گوگل قبول کنه آیا میشه از اون زمان درآمدتو ذخیره کنی و بعد ادسنستو فعال کنی؟

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
دوستان یه سوال

1. سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه که مشکلی پیش نمیاد که من قبلا با شماره ایران وریفای کردم کانالمو ؟ یا مثلا لوکیشن ترکیه هست و بعدا بخوام تغییر بدم به یک کشور دیگه ؟
    این کانال 3 سال پیش زده شده و 2 تا ویدیو داره و نزدیک 35 هزار بازدید داره امسال هم 700 ساعت تماشا داشته و نزدیک 200 تا سابسکرایب داره

2. سوال دوم اینه که به طور مثال کانال من 1000 ساب رو گرفته و 4000 ساعت تماشا هم گرفته و من درخواست monetization یا کسب درآمد بدم
    اگه ببینه محتواهات مناسبه و مشکلی نیست، سریعا ازت درخواست اطلاعات ادسنس میکنه ؟ یا میتونی درخواست کسب درآمد بدی و تاییدت کنه و بعدا که بازدید خوبی گرفتی و درآمدت زیاد شد ادسنستو فعال کنی؟
    یعنی میخوام بگم اگر درخواست بدی و گوگل قبول کنه آیا میشه از اون زمان درآمدتو ذخیره کنی و بعد ادسنستو فعال کنی؟
1- تا حالا که برای کسی با شماره ایران مشکل ساز نشده
اما برای اطمینان سعی کن با شماره ترکیه وریفای کنی

۲- از mcn استفاده کن
یه درصدی ازت میگیرن و گوگل ادز خودشون رو وصل می کنن به کانالت

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
1- تا حالا که برای کسی با شماره ایران مشکل ساز نشده
اما برای اطمینان سعی کن با شماره ترکیه وریفای کنی

۲- از mcn استفاده کن
یه درصدی ازت میگیرن و گوگل ادز خودشون رو وصل می کنن به کانالت
من مشکلی با وریفای ندارم و دنبال mcn نیستم
مشکلم این بود که مثلا میشه گوگل ما رو تایید کنه ولی اطلاعات ادسنس رو بهش ندیم و این مبالغ رو برامون ذخیره کنه تا موقعی که اطلاعات یا اکانت ادسنس رو بدیم ؟

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
من مشکلی با وریفای ندارم و دنبال mcn نیستم
مشکلم این بود که مثلا میشه گوگل ما رو تایید کنه ولی اطلاعات ادسنس رو بهش ندیم و این مبالغ رو برامون ذخیره کنه تا موقعی که اطلاعات یا اکانت ادسنس رو بدیم ؟
بله میشه
از زمانی که مانیتایز میشید ذخیره میمونه

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
بله میشه
از زمانی که مانیتایز میشید ذخیره میمونه
تشکر بابت راهنمایی
اگه اینجور باشه که خیلی عالیه
پس اگه درست متوجه شده باشم، شما میای کانال رو میزنی و شروع میکنه به ویدیو گذاشتن و بازدید و ساب گرفتن
و در نهایت به 4000 ساعت تماشا و 1000 ساب میرسی و اون موقع درخواست مانیتایز میدی و یوتیوب میاد بررسی میکنه و کانالتون برای کسب درآمد تایید میکنه
و بعد از اون اجباری نیست که اطلاعات ادسنس رو بدی بهش و تا زمانی که بازدید هات و درآمد به یه حد برسه نگهداری میکنی و بعد میای اطلاعات ادسنس رو ایجاد میکنی و میدی به یوتیوب

من به این خاطر این سوالو پرسیدم که خواستم مطمئن شم که الین تفکر در مورد مانیتایز درسته، چون یکی از افراد خانوادم قراره در آینده مهاجرت کنه و من نمیخواستم ریسک کنم و اطلاعات شخص دیگه ای رو ثبت کنم و یا از mcn استفاده کنم
و همچنین میخواستم اگر زودتر به حداقل های کسب درآمد یوتیوب رسیدم سریعتر درخواست مانیتایز بدم که بازدید هام تبدیل به درآمد شن و البته ذخیره شن تا موقعی که به طور قانونی بتونم یک حساب واقعی در یک کشور قانونی بدم
یه جورایی مثل خریدن وقت و سیو کردن درآمد یوتیوب هست تا موقعی که به یک کشور دیگه مهاجرت کنیم

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
تشکر بابت راهنمایی
پس اگه درست متوجه شده باشم، شما میای کانال رو میزنی و شروع میکنه به ویدیو گذاشتن و بازدید و ساب گرفتن
و در نهایت به 4000 ساعت تماشا و 1000 ساب میرسی و اون موقع درخواست مانیتایز میدی و یوتیوب میاد بررسی میکنه و کانالتون برای کسب درآمد تایید میکنه
و بعد از اون اجباری نیست که اطلاعات ادسنس رو بدی بهش و تا زمانی که بازدید هات و درآمد به یه حد برسه نگهداری میکنی و بعد میای اطلاعات ادسنس رو ایجاد میکنی و میدی به یوتیوب

من به این خاطر این سوالو پرسیدم که خواستم مطمئن شم که الین تفکر در مورد مانیتایز درسته، چون یکی از افراد خانوادم قراره در آینده مهاجرت کنه و من نمیخواستم ریسک کنم و اطلاعات شخص دیگه ای رو ثبت کنم و یا از mcn استفاده کنم
و همچنین میخواستم اگر زودتر به حداقل های کسب درآمد یوتیوب رسیدم سریعتر درخواست مانیتایز بدم که بازدید هام تبدیل به درآمد شن و البته ذخیره شن تا موقعی که به طور قانونی بتونم یک حساب واقعی در یک کشور قانونی بدم
یه جورایی مثل خریدن وقت و سیو کردن درآمد یوتیوب هست تا موقعی که به یک کشور دیگه مهاجرت کنیم
بله درسته
اما در نظر داشته باشید قوانین مالیاتی هر کشور فرق داره
مثلا اگر هلند باشید تا ۵۰٪ مالیات میگیره
اما ترکیه تا ۲۰٪ میگیره
در نتیجه اینکه عضو خانوادتون به کجا مهاجرت میکنه خیلی مهمه برای دریافت درآمد یوتیوب
فعلا برای ایرانیا همین mcn بهترین گزینه است

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
تشکر بابت راهنمایی

سلام
شما وقتی میخواهید کانالرا مانیتایز کنید ابتدا باید اکانت ادسنس بسازید یا اکانت ادسنس دیگری را به کانال متصل کنید. در غیر اینصورت نمیتوانید به مرحله سوم یعنی بررسی کانال توسط کارشناس بروید

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
تشکر بابت راهنمایی

البته میتوانید فعلا یک اکانت ادسنس با نام دلخواه بسازید و کانال را مانیتایز کنید، و بعدا که مهاجرت اطلاعات ایشانرا جایگزین کنید در اکانت. البته اگر همون کشور هست. چون کشور اکانت ادسنس را نمیشه تغییر داد

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
دوستان یه سوال

شماره ایران مشکلی نداره
اگر هم میخواهید ویدیوهای جدید با موضوع دیگر بذارید بهتره کانال جدید بزنید، چون هم الگوریتم کانال به هم میریزه، هم کاربران برای ویدیوهای دیگری مشترک کانال شدند، اگر ویدیو با موضوع دیگر بذارید درصد کلیک و مشاهده ویدیوپایین میاد کانال ضربه میخوره
پیش نیاز مانیتایز هم اتصال کانال به اکانت ادسنس هست. تا وقتی کانال به اکانت ادسنس متصل نشده درامدی ذخیره نمیشه. درامدها در اکانت ادسنس ثبت و ذخیره میشه

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
بله درسته
اما ترکیه تا ۲۰٪ میگیره
در نتیجه اینکه عضو خانوادتون به کجا مهاجرت میکنه خیلی مهمه برای دریافت درآمد یوتیوب
تشکر 🌷
البته میتوانید فعلا یک اکانت ادسنس با نام دلخواه بسازید و کانال را مانیتایز کنید، و بعدا که مهاجرت اطلاعات ایشانرا جایگزین کنید در اکانت. البته اگر همون کشور هست. چون کشور اکانت ادسنس را نمیشه تغییر داد
خیلی ممنون بابت توضیحات
پس اینطور که متوجه شدم، به طور مثال من میام یک اکانت ادسنس با اسم دلخواه میسازم و اطلاعات کلی رو بهش نمیدم اما یک اطلاعات جزئی بهش میدم تا اکانت ایجاد شه (مثه کشور ترکیه و اسم خودم مثلا) و درخواست مانیتایز میدم و این مشکلی نداره از نظر گوگل و درآمد ذخیره میشه به اون حساب ادسنس و بعد از اینکه مهاجرت به اون کشور قطعی شد میام اطلاعات حساب واقعی اون شخص رو آپدیت میکنم توی ادسنس و بعد از تایید شدنش درخواست برداشت وجهی که ذخیره شده رو میدم درسته ؟ ( اسمی که قبلا برای ادسنس هم گذاشتم قابل تغییره درسته ؟ )

سوال دیگه ای که برام بوجود اومد اینه که آیا حساب جیمیلی که باهاش کانال میسازم با حساب جیمیلی که با اون ادسنس رو ایجاد میکنم باید یکی باشه و هر دو باید به اسم همون شخص باشه یا تفاوتی ایجاد نمیکنه ؟

بازم ممنون از اطلاعات ارزشمندتون 🌷

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
بله درسته
اما ترکیه تا ۲۰٪ میگیره
در مورد قسمتی که بولد کردم
mcn ها معتبر هستن ؟
امکان بن شدن وجود نداره ؟
آخه من شنیده بودم اگر به فرض مثال یکی از کانال هایی که این mcn باهاش قرار داد دارن بن شه، باعث میشه مابقی کانال ها هم تحت تاثیر قرار بگیرن و کانال از بین بره یا حذف شه

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
در مورد استفاده از MCN (شرکت های واسط) بسیار بااحتیاط عمل کنید. دوتا از کانال های من سر همین استفاده از MCNها که اتفاقاً بسیار هم معتبر بودن، بسته شد. البته با تلاش شبانه روزی MCN بعد از شش ماه کانال ها برگشت ولی دیگه هرگز و هرگز به جایگاه قبلیش بازنگشت.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
در مورد استفاده از MCN (شرکت های واسط) بسیار بااحتیاط عمل کنید. دوتا از کانال های من سر همین استفاده از MCNها که اتفاقاً بسیار هم معتبر بودن، بسته شد. البته با تلاش شبانه روزی MCN بعد از شش ماه کانال ها برگشت ولی دیگه هرگز و هرگز به جایگاه قبلیش بازنگشت.
میتونید توضیح بدید که چرا بسته شدن کانالهاتون ؟
الان هم در یوتیوب فعال هستید ؟

بالا