برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
میتونید توضیح بدید که چرا بسته شدن کانالهاتون ؟
الان هم در یوتیوب فعال هستید ؟
در صفحات قبل، کامل توضیح دادم. یکی از کانال هایی که روی همین MCN بود، سه تا اخطار استرایک گرفت و همه کانال های متصل به ادسنس اشتراکی بسته شد. بعدش اون شرکتی که اخطارها رو ثبت کرده بود، راضی نمیشد که اخطارها رو حذف کنه. حتی بعد از اینکه اون شرکت اخطارها رو برداشت، باز خود یوتیوب اذیت می کرد و به بهانه های مختلف، تمایل نداشت کانال ها رو برگردونه.

الآن دیگه فعالیتی در یوتیوب ندارم. زیر 30k ساب، درآمدش ارزش نداره.

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
تشکر 🌷

خیلی ممنون بابت توضیحات
پس اینطور که متوجه شدم، به طور مثال من میام یک اکانت ادسنس با اسم دلخواه میسازم و اطلاعات کلی رو بهش نمیدم اما یک اطلاعات جزئی بهش میدم تا اکانت ایجاد شه (مثه کشور ترکیه و اسم خودم مثلا) و درخواست مانیتایز میدم و این مشکلی نداره از نظر گوگل و درآمد ذخیره میشه به اون حساب ادسنس و بعد از اینکه مهاجرت به اون کشور قطعی شد میام اطلاعات حساب واقعی اون شخص رو آپدیت میکنم توی ادسنس و بعد از تایید شدنش درخواست برداشت وجهی که ذخیره شده رو میدم درسته ؟ ( اسمی که قبلا برای ادسنس هم گذاشتم قابل تغییره درسته ؟ )

سوال دیگه ای که برام بوجود اومد اینه که آیا حساب جیمیلی که باهاش کانال میسازم با حساب جیمیلی که با اون ادسنس رو ایجاد میکنم باید یکی باشه و هر دو باید به اسم همون شخص باشه یا تفاوتی ایجاد نمیکنه ؟

بازم ممنون از اطلاعات ارزشمندتون 🌷
سپاس. اگر مهاجرت و زمانش قطعی نیست بهتره فعلا یا مانیتایز نکنید یا از ادسنس دیگری استفاده کنید تا درامد را نقد کنید. (هر وقت هم بخواهید میتوانید ادسنس دیگری رو جایگزین قبلی کنید) . یا اگر مانیتایز کردید باید نمایش آگهی در ویدیوها را غیرفعال کنید. چرا؟ چون وقتی درامد کانال به معادل 10 دلار برسه ابتدا از شما درخواست ارسال تصویر مدرک شناسایی میکنه و بعد اگر تایید شد پین کد رو میفرسته که 4 ماه فرصت دارید پین کد رو هم وریفای کنید.
پس اگر قطعی و نزدیک نیست و میخواهید درامد را ذخیره کنید فعلا بهتره از ادسنس دیگری استفاده کنید.

Last edited:

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
در مورد MCN هم شرکتهای واسطه داخلی MCN نیستند. فقط ادسنس شخصی یا شرکتی دارند. مگر اینکه پارتنر رسمی MCN خارجی معتبر باشند که طبیعتا درصد کارمزدش بیشتره

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
تشکر 🌷

خیلی ممنون بابت توضیحات
پس اینطور که متوجه شدم، به طور مثال من میام یک اکانت ادسنس با اسم دلخواه میسازم و اطلاعات کلی رو بهش نمیدم اما یک اطلاعات جزئی بهش میدم تا اکانت ایجاد شه (مثه کشور ترکیه و اسم خودم مثلا) و درخواست مانیتایز میدم و این مشکلی نداره از نظر گوگل و درآمد ذخیره میشه به اون حساب ادسنس و بعد از اینکه مهاجرت به اون کشور قطعی شد میام اطلاعات حساب واقعی اون شخص رو آپدیت میکنم توی ادسنس و بعد از تایید شدنش درخواست برداشت وجهی که ذخیره شده رو میدم درسته ؟ ( اسمی که قبلا برای ادسنس هم گذاشتم قابل تغییره درسته ؟ )

سوال دیگه ای که برام بوجود اومد اینه که آیا حساب جیمیلی که باهاش کانال میسازم با حساب جیمیلی که با اون ادسنس رو ایجاد میکنم باید یکی باشه و هر دو باید به اسم همون شخص باشه یا تفاوتی ایجاد نمیکنه ؟

بازم ممنون از اطلاعات ارزشمندتون 🌷
در مورد جیمیل هم لازم نیست یکی باشه. یعنی به دلخواه خودتون و اختیاری هست. میتونه یکی باشه میتونه هم نه. اما پیشنهادم اینه که یکی نباشند، حساسیت گوگل روی ادسنس بیشتره، بهتره با جیمیل دیگری ادسنس بسازید تا درصد مشکل به صفر برسه

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
در صفحات قبل، کامل توضیح دادم. یکی از کانال هایی که روی همین MCN بود، سه تا اخطار استرایک گرفت و همه کانال های متصل به ادسنس اشتراکی بسته شد. بعدش اون شرکتی که اخطارها رو ثبت کرده بود، راضی نمیشد که اخطارها رو حذف کنه. حتی بعد از اینکه اون شرکت اخطارها رو برداشت، باز خود یوتیوب اذیت می کرد و به بهانه های مختلف، تمایل نداشت کانال ها رو برگردونه.

الآن دیگه فعالیتی در یوتیوب ندارم. زیر 30k ساب، درآمدش ارزش نداره.

واقعا ناراحت شدم چون سختی فعالیت و مشکلات یوتیوب رو میدونم و در آخر بخواد اینجوری شه واقعا آدم نا امید میشه
mcn که استفاده میکردید کدوم شرکت بود ؟

سپاس. اگر مهاجرت و زمانش قطعی نیست بهتره فعلا یا مانیتایز نکنید یا از ادسنس دیگری استفاده کنید تا درامد را نقد کنید. (هر وقت هم بخواهید میتوانید ادسنس دیگری رو جایگزین قبلی کنید) . یا اگر مانیتایز کردید باید نمایش آگهی در ویدیوها را غیرفعال کنید. چرا؟ چون وقتی درامد کانال به معادل 10 دلار برسه ابتدا از شما درخواست ارسال تصویر مدرک شناسایی میکنه و بعد اگر تایید شد پین کد رو میفرسته که 4 ماه فرصت دارید پین کد رو هم وریفای کنید.
پس اگر قطعی و نزدیک نیست و میخواهید درامد را ذخیره کنید فعلا بهتره از ادسنس دیگری استفاده کنید.
واقعا عالی و کامل توضیح دادید، خیلی ممنون از راهنماییتون 🌷

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
یه چیز دیگه ذهنمو مشغول کرده
در مورد درآمد یوتیوبر های ایرانی هست که با اعداد و ارقام نمیخونه
تصویر زیر در اینستا بود

WhatsApp Image 2022-07-14 at 9.51.46 AM.jpeg

WhatsApp Image 2022-07-14 at 9.51.44 AM.jpeg

توی تصاویر بالا در بهترین حالت کانال هادی چوپان هست که به ازای هر 1000 بازدید یک دلار و 10 سنت رو داره (ورزشی)
و بعضی هاشون به ازای هر 1000 بازدید حتی 13 سنت هم ندارن مثل نواب ابراهیمی (اشپزی)

به نظرتون تصاویر بالا درسته یا حدسی و فیکه ؟
چون در بدترین حالت من شنیده بودم از هر 1000 بازدید یک دلار میشه درآمد گرفت

ویرایش: تصاویر بالا میزان بازدید رو در سال 2021 به صورت کلی 12 ماهه در نظر گرفته و بازدید ها مربوط به یک ماه نیستن و البته فکر میکنم تصویر قدیمیه و من دچار اشتباه شده بودم.

Last edited:

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
یه چیز دیگه ذهنمو مشغول کرده
در مورد درآمد یوتیوبر های ایرانی هست که با اعداد و ارقام نمیخونه
تصویر زیر در اینستا بود

مشاهده پیوست 1298594

مشاهده پیوست 1298595

توی تصاویر بالا در بهترین حالت کانال هادی چوپان هست که به ازای هر 1000 بازدید یک دلار و 10 سنت رو داره (ورزشی)
و بعضی هاشون به ازای هر 1000 بازدید حتی 13 سنت هم ندارن مثل نواب ابراهیمی (اشپزی)

به نظرتون تصاویر بالا درسته یا حدسی و فیکه ؟
چون در بدترین حالت من شنیده بودم از هر 1000 بازدید یک دلار میشه درآمد گرفت
درآمد به خیلی چیزها بستگی داره: آی پی و کشور بازدیدکننده، منبع ترافیک، دستگاه کاربر، اینکه موضوع و زمان ویدیو چیه و چقدره( ممکنه RPM یک ویدیو 1 دلار باشه و ویدیو دیگه از همون کانال 5 دلار)، کاربر چند ثانیه از تبلیغ رو دیده، چه تبلیغی برای کاربر نمایش داده شده، آیا روی تبلیغ کلیک هم کرده یا نه و ....
پس نمیشه به راحتی درآمد دقیق رو گفت. درآمدی که بعضی سایتها و برنامه ها برای کانالها نشون میدن بیشتر تخمینی هست

Last edited:

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
چه نوع کانالهایی بیشترین درامد را دارند؟ درامد کانالهای آموزشی بیشتره یا ولاگرها؟

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
چه نوع کانالهایی بیشترین درامد را دارند؟ درامد کانالهای آموزشی بیشتره یا ولاگرها؟
بیمه . مالی. بانکی. آموزشی. خانه و باغ . پزشکی ...
اما اگر فرد به موضوع مورد نظر علاقه و استعداد و تجربه نداشته باشد در دراز مدت نمیتواند موفق باشد

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
دوستان
در مورد بحث کپی رایت موسیقی های بکگراند
وبسایت audiojungle موسیقی های خوبی داره که البته خریدنی هستن
صدها سایت وارز هم اومدن موسیقی هایی که کاربران خریدن رو به صورت رایگان برای دانلود گذاشتن که البته این موسیقی ها ممکنه هزاران بار توسط اشخاصی خریداری شده باشن

حالا سوالم اینه که اگه ما این موسیقی ها رو دانلود کنیم و بزاریم بک گپراند ویدیومون آیا مشمول کپی رایت میشن و ویدیومون حذف میشه ؟
چون توی توضیحات سایت مرجعی که این موسیقی ها رو گذاشته نوشته برای ویدیوهای شخصی و تجاری مثل یوتیوب و ...
پس قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد چون مشخص نیست که اون شخصی که موسیقی رو خریده چه کسی بوده درسته ؟

کسی تجربه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنه

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
آهنگ کپی رایت داره مگر اینکه خلافش ثابت بشه!😊
معمولا هم وقتی ویدیو رو بارگذاری می کنید یوتیوب چک میکنه و میگه که کپی رایت داره. اگر هم یک درصد نداشته باشه ممکنه بعدها مشکل پیش بیاد
از موزیک هایی که در کتابخانه یوتیوب هست استفاده کنید
و یا از سایتهایی که آهنگ با لایسنس فری قرار میدن استفاده کنید

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
دوستان
صدها سایت وارز هم اومدن موسیقی هایی که کاربران خریدن رو به صورت رایگان برای دانلود گذاشتن که البته این موسیقی ها ممکنه هزاران بار توسط اشخاصی خریداری شده باشن

حالا سوالم اینه که اگه ما این موسیقی ها رو دانلود کنیم و بزاریم بک گپراند ویدیومون آیا مشمول کپی رایت میشن و ویدیومون حذف میشه ؟
چون توی توضیحات سایت مرجعی که این موسیقی ها رو گذاشته نوشته برای ویدیوهای شخصی و تجاری مثل یوتیوب و ...
پس قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد چون مشخص نیست که اون شخصی که موسیقی رو خریده چه کسی بوده درسته ؟

خطرناکه انجام ندید
چون ممکنه سازنده ازتون بخواد ثابت کنید که لایسنس رو قبلا خریدید
و بعدا کل ویدیوها یا حذف میشه یا بخش اعظمی از درآمدش به سازنده میرسه

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
دوستان

به راحتی قابل کنترله:
شما وقتی موزیکی استفاده کردید، تو پنل یوتیوب صاحب آهنگ به سرعت برق و باد، ثبت میشه و از اونجا میتونه براتوان اخطار استرایک ثبت کنه که بسیار خطریه!

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
دوستان
در مورد مبحث کپی رایت های ویدیویی و صوتی
من چندین کانال رو مورد بررسی قرار دادم
بعضی از کانال ها مباحث تاریخی یا جنگی یا ... رو بازگو میکنن ولی دارن از تصاویر و ویدوهایی استفاده میکنن که برای خودشون نیست اما نسبتا هر سکانس نهایتا 10 ثانیه و ممکنه ده ها سکانس از ویدیوهای مختلف رو استفاده کنن داخل یه ویدیو که احتمالا کپی رایت دارن
با این تفاسیر چرا این کانال ها چندین ساله دارن فعالیت میکنن و مشکلی از لحاظ کپی رایت ندارن؟
من داخل انجمن گوگل جستجو کردم دیدم هرکی یه حرف میزنه
یکی میگه حتی یک فریم (یک 30ام ثانیه) هم میتونه باعث شه شما اخطار کپی رایت بگیرید و یکی اومده گفته استفاده منصفانه داره که میشه تا 5 درصد سکانس یک ویدیو رو استفاده کرد و یکی هم اومده گفته خود یوتیوب زیاد سخت گیری نمیکنه چون دلیل رشدش همینه و این حرفا
کسی تا حالا برای 3 تا 5 ثانیه برش از یک ویدیو کپی رایت دار اخطار گرفته اینجا ؟

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
بهتره یا استفاده نشه یا کمتر استفاده بشه و با فاصله. جوری که مشخص باشه محتوی برای شماست و به صورت کامل کپی نکردید
اگر هیچ صدایی از فیلم نباشه و شما در حال صحبت باشید و ویرایش شده باشه این مشکلش کمتره
مثل ویدیوهایی نقد و بررسی.
در این عکس توضیح دادن

فایل های ضمیمه

• photo_2022-04-14_12-30-38.jpg
    photo_2022-04-14_12-30-38.jpg
    55.1 KB · نمایش ها: 18

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
دوستان
در مورد مبحث کپی رایت های ویدیویی و صوتی. من چندین کانال رو مورد بررسی قرار دادم...
یک پاسخ برای همه و برای همیشه!

اگه میخواهید کانال رو مانیتایز کنید و ازش درآمد بدست بیارید، نباید از ویدیو، عکس، آهنگ، شعر، نوشته، صدا، آیتم های گرافیکی یا کلاً هر چیزی که متعلق به خود شما نیست و سازنده اش خودتون نیستید، استفاده کنید. حتی یک ثانیه! حتی یک صدم ثانیه! حتی یک فریم! من خودم تست کردم، دقیقاً یک ثانیه موزیک هم برام، اخطار کپی رایت داد.

ضمناً درآمد یوتیوب هم آنچنان آش دهن سوزی نیست که بخواهید براش وقت بذارید. برای کسی خوبه که کارش همینه. علاقه اش ویدیو درست کردنه. علاقه اش دیده شدنه. این افراد همینجور که برای خودشون فعالیت می کنند، به تدریج اگه کانالشون پیشرفت کرد، میتونند ازش درآمدی هم بدست بیارن ولی اغلب کسانیکه با هدف کسب درآمد میان سمت یوتیوب، احتمال شکستشون زیاده. ما از دور که نگاه می کنیم، فقط ویترین قضیه که همون یوتیوبرهای موفق هستند، می بینیم و 95 درصد بقیه که به درآمد نرسیدن رو نمی بینیم!

اینکه میگید چرا بقیه استفاده می کنند و مشکلی ندارن:
1- شما میتونید از خیلی از آیتم ها استفاده کنید به شرط اینکه نخواهید ویدیو رو مانیتایز کنید و ازش درآمد بدست بیارید.
2- شاید درآمد اون ویدیوها به صاحب موزیک تعلق میگیره. ما که نمیدونیم پشت صحنه چه خبره.
3- شاید صاحب موزیک/ویدیو اجازه استفاده رو برای اون کانال داده. من خودم یه بار این کار رو انجام دادم. اخطار کپی رایت که داد، به صاحب موزیک پیام دادم و برای کانال من، اجازه استفاده رو صادر کرد و اخطار کپی رایت هم از بین رفت.
4- روزانه هزاران نفر از چراغ راهنمایی عبور می کنند، آیا همه شون جریمه میشن؟! پس جریمه نشدن اون عده، دلیلی بر خلاف نبودن عمل عبور از چراغ راهنمایی نیست.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
بهتره یا استفاده نشه یا کمتر استفاده بشه و با فاصله. جوری که مشخص باشه محتوی برای شماست و به صورت کامل کپی نکردید
اگر هیچ صدایی از فیلم نباشه و شما در حال صحبت باشید و ویرایش شده باشه این مشکلش کمتره
مثل ویدیوهایی نقد و بررسی.
در این عکس توضیح دادن
تشکر بابت توضیحات
من مشکلی که دارم اینه که میخوام بعضی از وقایع تاریخی رو بازگو کنم که معمولا فارسی زبان ها نبومدن دربارش توضیح بدن
خب این موارد ممکنه درباره جنگ باشه و فیلم های زیاد جدید یا قدیمی در رابطه با این وقایع در یوتیوب باشه که میشه ازشون استفاده کرد و توضیحاتی پیرامونش داد
اگه میخواهید کانال رو مانیتایز کنید و ازش درآمد بدست بیارید، نباید از ویدیو، عکس، آهنگ، شعر، نوشته، صدا، آیتم های گرافیکی یا کلاً هر چیزی که متعلق به خود شما نیست و سازنده اش خودتون نیستید، استفاده کنید. حتی یک ثانیه! حتی یک صدم ثانیه! حتی یک فریم! من خودم تست کردم، دقیقاً یک ثانیه موزیک هم برام، اخطار کپی رایت داد.
اگر هدف نقد و بررسی یا توضیح باشه بازم نمیزارن استفاده کنیم ؟
مثل همون جنگ و بررسی وقایع جنگ های جهانی که ممکنه ویدیوهاش در یوتیوب باشه
چون من شنیده بودم استفاده منصفانه میشه کرد به شرط اینکه به تفسیر یا نقد و بررسی بپردازی اما دقیقشو نمیدونم

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
بحث موزیک با ویدیو متفاوته. شما حتی با کسب اجازه از صاحب اثر هم نمی تونید از موزیک استفاده کنید.
اما مثلا در ویدیو قصد دارید از پلانهای غم انگیز فیلمها به عنوان یک ویدیو خنده دار استفاده کنید! در اینجا اولا فقط چند ثانیه از فیلمها را نمایش می دهید، ضمن اینکه موضوع ویدیو کلا متفاوته
یا صحنه هایی از بازی ها را نشان می دهید به عنوان اینکه این تکنیکها باعث برد این تیم ها شدند
مثلا review film رو در یوتیوب سرچ کنید می بینید فیلم ها را نقد کردن و چند ثانیه از سکانس ها رو هم گذاشتند
مورد بعدی استفاده از ویدیوهای استوک هست . ویدیوهایی که لایسنس free دارند و استفاده کامل هم از اونها مجازه

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
تشکر بابت توضیحات
من مشکلی که دارم اینه که میخوام بعضی از وقایع تاریخی رو بازگو کنم...
فعالیت شما با این موضوع و با هدف کسب درآمد، در واقع یه حالت ریسکی داره. اگه چاره ای جز استفاده از همون تیکه فیلم ها ندارید، میتونید با قبول ریسک، انجامش بدید ولی زیاده روی نکنید. خودتون رو جای صاحب ویدیو بذارید. جوری نباشه که اگه صاحب اثر، ویدیوی شما رو دید، احساس کنه که ویدیوش دزدیده شده! (ببخشید که واژه دزدیدن به کار بردم. خواستم جوری بگم که حال صاحب اثر بهتر درک بشه) مثلاً یه تیکه ده ~ بیست ثانیه ای که نشون دادید، برگردید روی یه عکس. سعی کنید صدای فیلم وجود نداشته باشه و یا در پس زمینه شنیده بشه و...

همه این موارد برای حالتی است که سیستم ContentID به صورت خودکار بهتون اخطار کپی رایت نداده باشه! اگه سیستم اتوماتیک اخطار داد که کلاً قضیه منتفیه و یا باید رضایت صاحب اثر بگیرید یا اون تیکه ها رو حذف کنید.

Last edited:

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
بحث موزیک با ویدیو متفاوته. شما حتی با کسب اجازه از صاحب اثر هم نمی تونید از موزیک استفاده کنید.
اما مثلا در ویدیو قصد دارید از پلانهای غم انگیز فیلمها به عنوان یک ویدیو خنده دار استفاده کنید! در اینجا اولا فقط چند ثانیه از فیلمها را نمایش می دهید، ضمن اینکه موضوع ویدیو کلا متفاوته
یا صحنه هایی از بازی ها را نشان می دهید به عنوان اینکه این تکنیکها باعث برد این تیم ها شدند
مثلا review film رو در یوتیوب سرچ کنید می بینید فیلم ها را نقد کردن و چند ثانیه از سکانس ها رو هم گذاشتند
موزیک/ویدیو/صدا/نوشته/شعر/آیتم های گرافیکی و... هیچ تفاوتی از نظر برقراری کپی رایت ندارن. مسئله اینجاست که سیستم، تشخیص بده یا خیر. صاحب اثر خبردار بشه یا خیر!

- اگه سیستم ContentID تشخیص بده، برای هر کدوم از آیتم های بالا، اخطار کپی رایت ثبت می کنه و این سیستم روز به روز درحال ارتقا هست. مثلاً قبلاً تو تشخیص ویدیو دچار مشکل بود، یا مثلاً اگه صدا رو با سرعت 1.25 برابر، رندر میگرفتید، تشخیص نمیداد ولی الآن تشخیص میده و روزانه باگ هاش در حال برطرف شدنه. حتی ممکنه یه نفر یه ویدیو رو استفاده کنه و (به دلیل ثبت نبودن نسخه اصلی ویدیو در ContentID) اخطار هم نگیره، بعداً صاحب اثر بیاد و ویدیو رو ثبت سیستم ContentID کنه که بعداً برای استفاده کننده های غیرمجاز اخطار ثبت میشه. از طرفی آنالیز ویدیو از صدا مشکل تر و زمانبرتره. ممکنه همون لحظه تشخیص نده ولی چند روز بعد اخطار صادر بشه. اینکه کانال های زیادی از ویدیوها به قول خودشون استفاده منصفانه می کنند، دلیل نمیشه که صاحب اثر نتونه براشون اخطار ثبت کنه. تو قوانین هم گفته شده، تشخیص منصفانه بودن یا نبودن، توسط دادگاه مشخص میشه و در واقع، نظرِ استفاده کننده‌ی غیرمجاز، مهم نیست! به همین دلیله که میگن به ریسکش نمی ارزه.

- در مورد موزیک هم مثل ویدیو، هیچ فرقی وجود نداره. شما میتونید بعد از دریافت اخطار کپی رایت توسط ContentID، فرم مربوطه رو پر کنید و دلایل خودتون رو شرح بدید تا برای صاحب اثر فرستاده بشه. صاحب اثر اگه تشخیص داد، میتونه برای همون یک ویدیوی شما، اجازه صادر کنه که در نهایت اون اخطار از روی ویدیوی شما برداشته میشه. این مورد رو شخصاً تست کردم. پروسه برداشته شدن اخطار هم حدود 25 روز طول کشید!

بالا