برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

danyalbmw

Registered User
لایک‌ها
170
بله مکس هستش.
داداش یه سوالی روی برد گرافیک یه سری سوراخ هایی هستش خالیه برا چیه؟
20220102_002614_zxp1.jpg

ممنون
معمولا برای اینه اگر خواستید کولر ثالث مثل واتربلاک روی کارت نصب کنید و یا کولر رفرنس خود کارت رو متصل کنید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله مکس هستش.
داداش یه سوالی روی برد گرافیک یه سری سوراخ هایی هستش خالیه برا چیه؟
20220102_002614_zxp1.jpg

ممنون

کاملا طبیعی هست . خود شرکت تو طراحی PCB میگذاره و لزوما دلیل خاصی نداره و ممکنه برای نصب واتر بلاک یا خنک کننده ساخت شرکت های دیگه باشه .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون
یه سوال دیگه در مورد مودم adsl
مودمم تا چند وقت پیش بدون مشکل متصل و پایدار بود
چند وقتیه قطع و وصل میشه ،بعضی وقتها نیم ساعت پشت سرهم ،بعضی وقتها کلا دو سه بار تو کل روز
فکر میکردم مشکل از خط هست با isp تماس میگرفتم ،اونا میگفتن خطم کشش پایینه سرعت رو پایین کمی آوردن و پروفایل رو دستکاری کردن درست نشد ،منم تنظیمات مودم رو تغییر دادم و سرعت رو از ۱۶ به ۸ پایین آوردم حل نشد (فقط adal معمولی نسل قدیم فعال است)
اسپیلتر و سیم و جابه جایی مودم هم مشکل رو حل نکرد،خط رو هم فقط مودم وصل کردم حل نشد
dlink 2740u
به فکرم افتاد شاید مشکل از مودم باشه که مسئولisp اشاره نکرد
به نظرتون چکار کنم؟
با نرم افزار میشه مودم تست کرد؟ یا بازش کنم یه نگاه بندازم حازنها و مقاومتهارو؟

Sent from my Moto C Plus using Tapatalk

سلام
اسپیلتر خوب بگیرید
یکی برای جلوی تلفن
یکی برای جلوی مودم
مودم ها قدیمی تر نسبت به نویز حساستر هستند .

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
سلام . دوستان یه مشکلی برای کارت گرافیک من پیش اومده ، امیدوارم بتونید راهنمایی کنید
من یه ماه پیش یه کارت گرافیک RX460 2GB سافایر خریدم که تا حالا بدون مشکل کار میکرد ،
این کارت برق خودش رو صرفا از اسلات مادربورد تامین میکنه ، من چندین بار تلاش کردم بایوسش رو فلش کنم و بایوس RX 560 بزنم روش که نشد و هر بار ارور P/N MISMATCH میداد و خلاصه هر کار کردم نشد ، تا چند روز پیش که ویندوز رو عوض کردم و دوباره تلاش کردم که بایوس فلش کنم و بازم نشد و بیخیالش شدم دیگه .
فرداش که کامپیوتر رو روشن کردم یه صدای بدی از فن گرافیک اومد و این تصویر نشون داده شد ، بعد وارد ویندوز شد و بدون مشکل کار کرد .
دیگه هر دفعه که کامپیوتر رو روشن میکردم این تصویر نشون داده میشد و بعضی وقتا هم لوگوی ویندوز و نوشته ها دو تا دوتا میشدن که خودش درست میشد ، یه کارت گرافیک دیگه داشتم انداختم رو مادربورد و دیگه این تصویر نیومد و متوجه شدم مشکل از گرافیکه . چند روز قبلش مادربورد و پردازنده و رم هم خریده بودم که کلا سیستم رو ارتقا بدم ، رو سیستم جدید نصب کردم ولی حتی روی مادربورد جدید هم این مشکل وجود داره ، گفتم شاید بایوس ریخته هم رفتم از سایت بایوسش رو دانلود کردم و فلش زدم . بازم همین مشکل بود ، جدید ترین نسخه درایورش رو از سایت دانلود کردم و نصب کردم بازم همین مشکل هست .
الان هر بار که روشن میکنم کامپیوتر رو فن گرافیک چند ثانیه اولش صدای بدی میده که انگار تحت فشاره ولی بعدش درست میشه . ولی دیگه کلا هر چند ثانیه یه بار یه صدای زوزه مانندی از تو کیس میاد . گرافیک و باز کردم و خمیرش رو عوض کردم ، دمای گرافیک خیلی خوبه و الان که تو زمستونه زیر 25 درجه هست ،
تو بنچمارک heaven بدون مشکل مثل روز اولش کار میکنه و افت نکرده . ولی بازی نصب نکردم که تو بازی هم تستش کنم ولی فک نکنم مشکلی داشته باشه چون تو بنچمارک مشکلی نداره . فقط پاور کامپیوترم خیلی چیز خوبی نیست با اینکه 350 وات هست ، چون کل قطعات رو عوض کردم تصمیم گرفتم پاور رو هم عوض کنم خدای نکرده نزنه مادربورد رو به فنا بده ، واسه همین یه پاور گرین همین امروز سفارش دادم .
خلاصه الان گیج شدم و حقیقتش نگران شدم نکنه کارت داره به فنا میره تو این بازار که دیگه پول هم ندارم یکی دیگه بخرم ، بنابراین دوستان اگه کسی تجربه داره ما رو راهنمایی کنه شاید متوجه مشکلش شدیم تا وضعش بدتر نشده ، چون جدیدا بعد این تصویر یه صفحه زرد رنگ هم میاره بعدش میره تو ویندوز .
این هم تصویری که هر بار موقع روشن کردن کامپیوتر نشون میده .
Capture.PNG

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
دوستان یه سوال فنی :

من الان گرافیکم 4 تا خروجی میده /مادر برد هم 1 دونه میده
ولی من نیاز به 8 تا مانیتور دارم
الان میخوام گرافیک تهیه کنم ولی نمیدونم 2 تا گرافیک کنار هم درست کار میکنن .
مادر برد h270 asus هست و cross fire داره

1-مادر برد sli داشته باشه برای استفاده ازش باید حتما گرافیک ها دقیقا یه برند و مدل باشن ؟؟
2-مادر برد sli داشته باشه ولی نخوای از این حالت استفاده کنی .صرفا بخوای دوتا گرافیک مختلف داشته باشی و از هر کدوم 4 تا تصویر بگیری .این کار ممکنه ؟

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
سلام . دوستان یه مشکلی برای کارت گرافیک من پیش اومده ، امیدوارم بتونید راهنمایی کنید
من یه ماه پیش یه کارت گرافیک RX460 2GB سافایر خریدم که تا حالا بدون مشکل کار میکرد ،
این کارت برق خودش رو صرفا از اسلات مادربورد تامین میکنه ، من چندین بار تلاش کردم بایوسش رو فلش کنم و بایوس RX 560 بزنم روش که نشد و هر بار ارور P/N MISMATCH میداد و خلاصه هر کار کردم نشد ، تا چند روز پیش که ویندوز رو عوض کردم و دوباره تلاش کردم که بایوس فلش کنم و بازم نشد و بیخیالش شدم دیگه .
فرداش که کامپیوتر رو روشن کردم یه صدای بدی از فن گرافیک اومد و این تصویر نشون داده شد ، بعد وارد ویندوز شد و بدون مشکل کار کرد .
دیگه هر دفعه که کامپیوتر رو روشن میکردم این تصویر نشون داده میشد و بعضی وقتا هم لوگوی ویندوز و نوشته ها دو تا دوتا میشدن که خودش درست میشد ، یه کارت گرافیک دیگه داشتم انداختم رو مادربورد و دیگه این تصویر نیومد و متوجه شدم مشکل از گرافیکه . چند روز قبلش مادربورد و پردازنده و رم هم خریده بودم که کلا سیستم رو ارتقا بدم ، رو سیستم جدید نصب کردم ولی حتی روی مادربورد جدید هم این مشکل وجود داره ، گفتم شاید بایوس ریخته هم رفتم از سایت بایوسش رو دانلود کردم و فلش زدم . بازم همین مشکل بود ، جدید ترین نسخه درایورش رو از سایت دانلود کردم و نصب کردم بازم همین مشکل هست .
الان هر بار که روشن میکنم کامپیوتر رو فن گرافیک چند ثانیه اولش صدای بدی میده که انگار تحت فشاره ولی بعدش درست میشه . ولی دیگه کلا هر چند ثانیه یه بار یه صدای زوزه مانندی از تو کیس میاد . گرافیک و باز کردم و خمیرش رو عوض کردم ، دمای گرافیک خیلی خوبه و الان که تو زمستونه زیر 25 درجه هست ،
تو بنچمارک heaven بدون مشکل مثل روز اولش کار میکنه و افت نکرده . ولی بازی نصب نکردم که تو بازی هم تستش کنم ولی فک نکنم مشکلی داشته باشه چون تو بنچمارک مشکلی نداره . فقط پاور کامپیوترم خیلی چیز خوبی نیست با اینکه 350 وات هست ، چون کل قطعات رو عوض کردم تصمیم گرفتم پاور رو هم عوض کنم خدای نکرده نزنه مادربورد رو به فنا بده ، واسه همین یه پاور گرین همین امروز سفارش دادم .
خلاصه الان گیج شدم و حقیقتش نگران شدم نکنه کارت داره به فنا میره تو این بازار که دیگه پول هم ندارم یکی دیگه بخرم ، بنابراین دوستان اگه کسی تجربه داره ما رو راهنمایی کنه شاید متوجه مشکلش شدیم تا وضعش بدتر نشده ، چون جدیدا بعد این تصویر یه صفحه زرد رنگ هم میاره بعدش میره تو ویندوز .
مشاهده پیوست 1276274
کسی نبود ؟؟؟؟؟؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
خب چرا بایوسش رو ریست نمیکنید؟
پ ن : حالا ریست.. آپدیت رسمی کارخونه.. یا دیفالت.. خلاصه استاندارد سازی دوباره بایوسش
نوشتم که بایوسش رو دوباره فلش زدم به همون بایوس اصلی ، ولی مشکل هست ، من مشکلی با نشون دادن این تصویر ندارم ، فقط الان نگرانم نکنه کارت یه چیزیش آسیب دیده و داره خراب میشه

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055
دوستان یه سوال فنی :

من الان گرافیکم 4 تا خروجی میده /مادر برد هم 1 دونه میده
ولی من نیاز به 8 تا مانیتور دارم
الان میخوام گرافیک تهیه کنم ولی نمیدونم 2 تا گرافیک کنار هم درست کار میکنن .
مادر برد h270 asus هست و cross fire داره

1-مادر برد sli داشته باشه برای استفاده ازش باید حتما گرافیک ها دقیقا یه برند و مدل باشن ؟؟
2-مادر برد sli داشته باشه ولی نخوای از این حالت استفاده کنی .صرفا بخوای دوتا گرافیک مختلف داشته باشی و از هر کدوم 4 تا تصویر بگیری .این کار ممکنه ؟
بخاطر افزایش تعداد خروجی میخواید کارت گرافیک بخرید؟

diordior

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432

diordior

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432

danyalbmw

Registered User
لایک‌ها
170
نوشتم که بایوسش رو دوباره فلش زدم به همون بایوس اصلی ، ولی مشکل هست ، من مشکلی با نشون دادن این تصویر ندارم ، فقط الان نگرانم نکنه کارت یه چیزیش آسیب دیده و داره خراب میشه
این که کارت داره خراب میشه مسئله ای هست که احتمال ۹۹٪ وجود داره
بایوس هم اگر با خطای میس مچ مواجه بودید به هیچ عنوان حتی اگر ۱۰۰ بار هم تلاش کنید بایوس ریخته نمیشه
احتمال قوی پاور به کارت آسیب زده چون فرمودید ۳۵۰ واته و این پاور بعد از سالیان کاراییشو از دست داده و دیگه نمیتونه ۳۵۰ وات واقعی خروجی بده

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055
بله
و تصویر مستقل از هر خروجی میخوام
فکنم با همون مبدل ها بتونید..
بعدش توی تنظیمات تصویر خروجی بتونید ست کنید که مانیتورها تصویر مجزا بدن یا یکسان..
بهترین کار سوال از
مشاور فروش این مبدل هاست..

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

سلام برای خروجی مستقل باید گرافیک مناسب تهیه کنید .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مشاهده پیوست 1276274

سلام
به نظر میرسه قسمتی از بایوس صدمه دیده باشه و ادیت شده باشه و مخصوصا زمانی که موقع تصویر دادن باشه از بایوسه . مهم کارکرد سلامت در بازی و FURMARK با تست 5 دقیقه ای است .

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
سلام
به نظر میرسه قسمتی از بایوس صدمه دیده باشه و ادیت شده باشه و مخصوصا زمانی که موقع تصویر دادن باشه از بایوسه . مهم کارکرد سلامت در بازی و FURMARK با تست 5 دقیقه ای است .
سلام . الان تست فورمارک انجام دادم 5 دقیقه ، دمای کارت به 70 درجه رسید و فن هم به حدود 50 درصد ، اف پی اس ثابت و یکنواخت بود و تصویر تیک و پرش هم نداشت

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
این که کارت داره خراب میشه مسئله ای هست که احتمال ۹۹٪ وجود داره
بایوس هم اگر با خطای میس مچ مواجه بودید به هیچ عنوان حتی اگر ۱۰۰ بار هم تلاش کنید بایوس ریخته نمیشه
احتمال قوی پاور به کارت آسیب زده چون فرمودید ۳۵۰ واته و این پاور بعد از سالیان کاراییشو از دست داده و دیگه نمیتونه ۳۵۰ وات واقعی خروجی بده
اما کارت در محیط ویندوز بدون مشکل کار میکنه ، صرفا همون موقع بوت شدن این مشکل رو داره

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
آرم مادربورد میاد؟
شاید بایوس مادربورده که بهم ریخته!
آرم مادربورد بعد اون تصویر میاد ، بایوس مادربورد رو هم دیروز آپدیت کردم . اون تصویره هم هر دفعه رنگش عوض میشه

بالا