برگزیده های پرشین تولز

بهترین روش تست کارت گرافیک از نظر شما؟

کدام روش تست را برای کارت گرافیک از نظر شما مناسب تر است؟

• Total voters
    23
  • Poll closed .

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
شده خیلی از بازیها باگ داشتن یا آپدیت گرافیک مشکل داشته آدمو به شک انداخته که کارت مشکل داره

بحث در مورد بازی فقط اونایی که تو پستای قبلی گفتم نیست . یه گرافیک اگر ایراد داشته باشه ممکنه این مشکلاتو تو بازی ایجاد کنه :
FPS drop شدید
Stuttering
Lag
Freeze شدن(نه بصورت پایدار)

حالا همین چهارتا مشکل که خیلی از بچه های فروم نمیتونن تشخیص بدن چون تاحالا بازی نکردن می‌تونه صدتا دلیل مختلف بجز گرافیک داشته باشه مثل :

1.کم بودن رم که باعث میشه بازی از Virtual Memory استفاده کنه
2.ضعیف بودن پردازنده برای اون بازی خاص
3.بدسکتور داشتن یا مشکل داشتن هارد
4.لب مرز بودن پاور یا قدیمی بودن پاور
5.بهینه پورت نشدن بازی برا کامپیوتر چون اکثر بازیها برا کنسول ریلیز میشن
6.پر بودن درایو ویندوز یا درایوی که بازی توش نصب شده
7.درگیر شدن منابع سیستم بوسیله نرم افزارای دیگه
8.تنظیمات نامناسب گرافیکی بازی
9.مشکل داشتن ویندوز یا قدیمی بودن درایور گرافیک
و کلی موارد دیگه که الان یادم نیست

من وقتی میگم بازی وقتگیره
پشت سیستم بودن میخواد
تبحر میخواد بتونی بازی کنی
تخصص میخواد تا اینایی که تو این پست و پستای قبلی گفتمو هم بفهمی هم رعایت کنی مسخره میکنن و تازه ادعاشونم میشه که شماها تا حالا پاتون رو تو فروم استیم نذاشتین چیزی بلد نیستین اون یکی هم میگه 50 ترابایت بازی دارم تو هاردم ولی نمیدونن مخاطبای اجباری شدن قانون بازی چه افرادی هستن فقط حرف خودشونو میزنن .

چرا وقتی یه نفر پردازنده قوی برا اجرای بازی نداره نباید حق داشته باشه گرافیک آگهی کنه . امیدوارم بعد این پست دیگه کسی دنبال اجباری شدن تست بازی نباشه . بلند بگو آمین .

Last edited:

HKS Computer

Registered User
لایک‌ها
246
سلام و درود
من حامد کریمی هستم فروشنده عمده قطعات استوک تو چهارراه ولیعصر
مشکلی که من داشتم برای خرید ریگها، این بود که یک از سلامت کارتها مطمین بشم، و مشتری هایی که به زحمت اعتماد جلب کردم رو از دست ندم
و دوم اینکه فردی که کالای دست دوم میگیره آهش پشتمون نباشه
و سوم اینکه اگه بار بدی هست نخرم و ضرر مالی نکنم

با این روشی که دارم از فروش نزدیک به ۲۰۰-۳۰۰ عدد کارت گرافیک از RX470 تا RTX 3090
تا الان فقط ۳ کارت به دستم برگشته، که فکر میکنم نزدیک به برگشتی کالای نو هست
( من کارت با ۶ ماه و یک سال گارانتی هم میفروشم )
اول از همه از بایوس و فرکانسها مطمین میشیم

تست اول: فور‌مارک
نکته اول دمای ماکزیمم، که نشون از سلامت چیپه
نکته دوم شیب نمودار رشد دما هست که نشون از سلامت خمیر روی کارت داره
نکته سوم میزان دور فن در دمای ماکزیممه
نکته چهارم ثبات در فریم ریت هست

تست دوم: SuperPosition هست
هم بنچمارکه و هم اشکالات مموری رو به خوبی نشون میده

و اما تست اصلی و آخر
تست استرس 3DMARK رو حالت ۲۰ مرحله ای هست
که بهترین بنچمارک رو با بدترین بنچمارک از این ۲۰ بار رو مقایسه میکنه
اگه اختلافشون بالای ۳ درصد بود یعنی کارت ثبات در فریم نداره
که نشون میده مدار تغذیه، یا پد حرارتی و یا خود مموری ها تحت فشار هستند

نکات ظاهری مثل صدای فن صدای چوک ها کثیفی کارت (کبره بستن) زنگ زدگی و ... هم که طبیعتا خیلی مهمه

و من اصلا بار غیر پلمپ نمیگیرم
اگه قراره خمیر عوض بشه ترجیهم همون خمیر خوبیه که خودم دارم
ولی ریسک تعمیری نگیرم

پیشنهاد من اجباری شدن این ۳ تست هستش

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
;)

دوستان عزیز جسارتا چون بحث فنی همچنان ادامه داره من تا یک هفته دیگه این تاپیک رو تمدید میکنم و بعد میریم برای رای گیری.
در تاپیک قبلی 76% کاربران به تغییر قانون فروش کارت گرافیک رای دادن . پس این تاپیک و نتیجه اش الزام آور هست که در قانون فروش لحاظ بشه . اما به نظرم چون تکثر آرا زیادی در مورد جزییات تست وجود داره عجله برای جمع بندی نکنیم بهتره.چون نتیجه هر چی که باشه بعد از اون مرحله به اجرا در میاد و خوب طبیعتا ممکنه مشکلاتی رو برای مدیریت و کاربران هم پیش بیاره.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
سلام دوستان .
یک نظر سنجی از مطالبی که داخل تاپیک گفته شد رو به صورت اجمالی گذاشتم.
هر کاربر قادر به دادن حداکثر 3 مورد هست .
در مرحله اول سعی میکنیم بیشترین مورد ها رو به شکل جزیی تر دنبال کنیم.
بعد از اون هم قواعد تست و آموزش و فرآیند نهایی رو باهم بررسی میکنیم و نهایتا اجراییش میکنیم.

مترجم

Registered User
لایک‌ها
930
سلام دوستان .
یک نظر سنجی از مطالبی که داخل تاپیک گفته شد رو به صورت اجمالی گذاشتم.
هر کاربر قادر به دادن حداکثر 3 مورد هست .
در مرحله اول سعی میکنیم بیشترین مورد ها رو به شکل جزیی تر دنبال کنیم.
بعد از اون هم قواعد تست و آموزش و فرآیند نهایی رو باهم بررسی میکنیم و نهایتا اجراییش میکنیم.

furmark+occt در یک گزینه با هم باید ران شوند ... :rolleyes:

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
به عنوان پیش نیاز همه ی اینا , فروشنده اعلام کنه که ماین شده اگر کارت ماین شده س
تایپک میذارن . عنوان هم نمیکنن که گرافیک ماین شده اس .
باید بری بپرسی آیا گرافیک ماین شده اس ؟

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
به عنوان پیش نیاز همه ی اینا , فروشنده اعلام کنه که ماین شده اگر کارت ماین شده س
تایپک میذارن . عنوان هم نمیکنن که گرافیک ماین شده اس .
باید بری بپرسی آیا گرافیک ماین شده اس ؟

اگر فروشنده گفت از گذشته کارت خبر ندارم بعد گرفتی دیدی ماین شده چی . اگر به دروغ گفت کارت برا گیم بوده چجوری میخوای بفهمی . اصلاً فرض کنیم که متوجه شدی گرافیک ماین شده مگه تو قوانین فروم داریم که بتونی گرافیک ماین شده رو مرجوع کنی .

طرف گرافیک آگهی کرده نوشته کاربری فقط گیم ولی همون اول قید گارانتیو زدم دو تومن دادم خمیر خرس گریزلی مالیدم تازه منت هم میزاره با این حرفش که دمای رم گرافیکو ۳۰ درجه آوردم پایین براتون . دستت دردنکنه به فکر ما بودی . یعنی کمپانی ایسوس نفهمیده حالا که خمیر و پد خوب استفاده نکرده ممکنه زیر فشار اجرای کالاف دیوتی ۸۰% کارتاش آسیب ببینه .

واقعا موقع ماینینگ چه اتفاقی برای کارت میوفته که این همه کار روش انجام میشه چه از لحظه خرید چه موقع فروش . دقیقا چه اتفاقی برای یه گرافیک موقع ماین میوفته که هشریتش میاد پایین . یادی کنیم از دوستانی که میگفتند ماین با گیم هیچ فرقی نداره حتی شاید گیم خطرناکتر باشه . چرا از وقتی که ماین اومد گارانتی گرافیکا کم شد .

اونایی هم که گرافیک ماین شده میفروشن همشون میگن ما به بهترین شکل ممکن گرافیکو بازو بسته میکنیم ما بهترین پد و خمیرو استفاده میکنیم ما بهترین روش شستشو رو انجام میدیم . جالبه همشونم معتقدن که فقط خودشون این سه تا مرحله رو به بهترین شکل ممکن انجام میدن و اون 99% بقیه ماستمالی میکنن . یه نفرو پیدا نمیکنی بینشون بگه من بدترین روش هارو انجام میدم . من از مفصل این نکته مجملی گفتم تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل .

Last edited:

mihanstar

Registered User
لایک‌ها
111
سلام،

به نظرم سریع تر قوانین مربوط به تست ها رو اجباری کنید
وقتی درخواست تست میشه به بهانه های مختلف طفره میرن...

miladazn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
79
اگر فروشنده گفت از گذشته کارت خبر ندارم بعد گرفتی دیدی ماین شده چی . اگر به دروغ گفت کارت برا گیم بوده چجوری میخوای بفهمی . اصلاً فرض کنیم که متوجه شدی گرافیک ماین شده مگه تو قوانین فروم داریم که بتونی گرافیک ماین شده رو مرجوع کنی .

طرف گرافیک آگهی کرده نوشته کاربری فقط گیم ولی همون اول قید گارانتیو زدم دو تومن دادم خمیر خرس گریزلی مالیدم تازه منت هم میزاره با این حرفش که دمای رم گرافیکو ۳۰ درجه آوردم پایین براتون . دستت دردنکنه به فکر ما بودی . یعنی کمپانی ایسوس نفهمیده حالا که خمیر و پد خوب استفاده نکرده ممکنه زیر فشار اجرای کالاف دیوتی ۸۰% کارتاش آسیب ببینه .

واقعا موقع ماینینگ چه اتفاقی برای کارت میوفته که این همه کار روش انجام میشه چه از لحظه خرید چه موقع فروش . دقیقا چه اتفاقی برای یه گرافیک موقع ماین میوفته که هشریتش میاد پایین . یادی کنیم از دوستانی که میگفتند ماین با گیم هیچ فرقی نداره حتی شاید گیم خطرناکتر باشه . چرا از وقتی که ماین اومد گارانتی گرافیکا کم شد .

اونایی هم که گرافیک ماین شده میفروشن همشون میگن ما به بهترین شکل ممکن گرافیکو بازو بسته میکنیم ما بهترین پد و خمیرو استفاده میکنیم ما بهترین روش شستشو رو انجام میدیم . جالبه همشونم معتقدن که فقط خودشون این سه تا مرحله رو به بهترین شکل ممکن انجام میدن و اون 99% بقیه ماستمالی میکنن . یه نفرو پیدا نمیکنی بینشون بگه من بدترین روش هارو انجام میدم . من از مفصل این نکته مجملی گفتم تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل .
خود ماین هم مدل های مختلف داره . ماین اتریوم اکثر فشار روی مموری هاست. با یکم اندرولت و اورکلاک هشریت شدیدا متغیره. دمای کارت هم عموما پایین.
الگوریتم های دیگه ای هم هستن که هم ولتاژ بالا میگیرن هم دمای بالا هم مموری و هسته رو همشو باهم درگیر میکنه.
اینکه طرف چجوری ماین کرده بنظرم از خود ماین شده بودن مهمتر نباشه کمتر هم نیست.

این قضیه 24 ساعته بودن شدیدا خمیر وپد هارو فرسوده میکنه.وقتی کارخونه کارت رو میسازه رو یه حساب کتاب ساده میگه 5 سال مثلا من این کارت رو خدمات میدم. این 5 سال مال گیم هست. نه کارتی که 24 ساعته قرار زیر فشار باشه هر یک روزش قد 1 هفته گیمر کار میکنه . پد ها و خمیرش یکسال نشده نابود میشه دمای کارت بالاتر میره و احتمال خرابی بیشتر . گارانتی ها هم به همین دلیل گارانتی هارو کم کردن. انتظار ندارید زیر فشار 24 ساعته n سال هم گارانتیش کنن.
مثل ماشینی که 1 سال نشده 500000 هزارتا کارکنه .قطعا نیاز به صدتا سرویس پیدا میکنه.

اینکه فشار بیشتر از گیمه یا کمتر خب بحثش مفصله و جاش اینجا نیست. درماین کردن فشار روی کارت کمتره ولی اون 24 ساعته بودن اصطحلاکی که داره خیلی فراتر ازگیم زدنه ( البته گیمر نرمال نه کارتی که 24 ساعته توی گیم نت بوده)

توصیه من به تمام دوستان که قصد خرید گرافیک دارن و با احترام به فروشنده ها تمام 100 درصد کارت هارو ماین شده درنظر بگیرید حتی اگر قسم خوردن رو کیس بوده ( حتی اگر 1000000 تا بازخورد مثبت داشت) با علم بر ماین شدن برید تست هاش رو ببینید پسند شد بسم الله.

اینکه وسواستون درچه حدی هست مقصر فروشنده نیست. کاربری قبلی قابل اثبات نیست چه از طرف خریدار چه فروشنده. البته از فروشنده ها انتظار صداقت بیشتری دارم خودم. که مثل تجربه خرید خودم نشه که یه کارت رو تست کردن یه کارت دیگه رو ارسال کردن . آخرشم گفتن اشتباه ارسال شده اون کارت تست هم صرفا بازار گرمی بود.

همونطور که آقا مصطفی گفتن تا قبل این اتفاقات مربوط به ماین دنبال کارت ماین شده میگشتی مگه اصلا پیدا میشد !!!!! همه گیمررررررر.
الانم کارت تهش 3ماه ماین شده . اینایی که 2 سال روی ریگ کار کردن منم :)))

Abtin008

Registered User
لایک‌ها
34
بهتره که از فروشنده درخواست کنید مه از گرافیک موقع بنچمارک فیلم گرفته بشه تا تقلبی صورت نگیره
یه خورده کار رو سخت میکنه و ممکنه فروشنده وقت این کار رو نداشته باشه ولی با اینکار اعتماد خریدار بیشتر میشه.

amirarsalan1999991@

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام وقتتون بخیر راستش نظرات و پیشنهادات دوستان دیگه جا نمیزاره که ما هم بتونیم یه نظر جالبی بدیم 😅 🙏 🌹
اما من خودم نظرم اینه که تست فیورمارک ۵-۸ دقیقه گرفته شه و عکس کامل از دسکتاپ گرفته شه اونم با نام کاربری خریدار و فروشنده ینی تو صفحه دسکتاپ مشخص باشه و این که msi afterburner هم فعال باشه و نمودار فریم ریت، power drow, fan speed,core clock, memory clock
gpu use,دما کارت کامل مشخص باشه و gpu z هم از سنسورش عکس گرفته بشه. من خودم با بی توجهی به دور فن یه کارت گرافیک3070 ۳فن اقدام به خرید کردم اما بعد متوجه شدم که دور فن اتوماتیکش ۸۰% هستش . 3d mark هم گرفته شه از استرس بار در لوپ 20. همچنین خریدار باید تجربه کافی داشته باشه و هم اینکه موظف هستش که از پاورش عکس بده و کانفیگ سیستمو برای فروشنده بفرسته تا خدایی نکرده به خاطر بی تجربگی خریدار ، فروشنده گرفتار مشکل نشه
در ضمن نرم افزار ها کاملا بروز باشند. حتما بروز باشند. چرا که در صورت قدیمی بودن اطلاعات ناقص یا غلطی میدن. بخصوصgpuz و فیورمارک
با تشکر از توجه شما بزرگواران هرچند مطالب کاملا تکراری بود 🌹🌹

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
خود ماین هم مدل های مختلف داره . ماین اتریوم اکثر فشار روی مموری هاست. با یکم اندرولت و اورکلاک هشریت شدیدا متغیره. دمای کارت هم عموما پایین.
الگوریتم های دیگه ای هم هستن که هم ولتاژ بالا میگیرن هم دمای بالا هم مموری و هسته رو همشو باهم درگیر میکنه.
اینکه طرف چجوری ماین کرده بنظرم از خود ماین شده بودن مهمتر نباشه کمتر هم نیست.

این قضیه 24 ساعته بودن شدیدا خمیر وپد هارو فرسوده میکنه.وقتی کارخونه کارت رو میسازه رو یه حساب کتاب ساده میگه 5 سال مثلا من این کارت رو خدمات میدم. این 5 سال مال گیم هست. نه کارتی که 24 ساعته قرار زیر فشار باشه هر یک روزش قد 1 هفته گیمر کار میکنه . پد ها و خمیرش یکسال نشده نابود میشه دمای کارت بالاتر میره و احتمال خرابی بیشتر . گارانتی ها هم به همین دلیل گارانتی هارو کم کردن. انتظار ندارید زیر فشار 24 ساعته n سال هم گارانتیش کنن.
مثل ماشینی که 1 سال نشده 500000 هزارتا کارکنه .قطعا نیاز به صدتا سرویس پیدا میکنه.

اینکه فشار بیشتر از گیمه یا کمتر خب بحثش مفصله و جاش اینجا نیست. درماین کردن فشار روی کارت کمتره ولی اون 24 ساعته بودن اصطحلاکی که داره خیلی فراتر ازگیم زدنه ( البته گیمر نرمال نه کارتی که 24 ساعته توی گیم نت بوده)

توصیه من به تمام دوستان که قصد خرید گرافیک دارن و با احترام به فروشنده ها تمام 100 درصد کارت هارو ماین شده درنظر بگیرید حتی اگر قسم خوردن رو کیس بوده ( حتی اگر 1000000 تا بازخورد مثبت داشت) با علم بر ماین شدن برید تست هاش رو ببینید پسند شد بسم الله.

اینکه وسواستون درچه حدی هست مقصر فروشنده نیست. کاربری قبلی قابل اثبات نیست چه از طرف خریدار چه فروشنده. البته از فروشنده ها انتظار صداقت بیشتری دارم خودم. که مثل تجربه خرید خودم نشه که یه کارت رو تست کردن یه کارت دیگه رو ارسال کردن . آخرشم گفتن اشتباه ارسال شده اون کارت تست هم صرفا بازار گرمی بود.

همونطور که آقا مصطفی گفتن تا قبل این اتفاقات مربوط به ماین دنبال کارت ماین شده میگشتی مگه اصلا پیدا میشد !!!!! همه گیمررررررر.
الانم کارت تهش 3ماه ماین شده . اینایی که 2 سال روی ریگ کار کردن منم :)))

اینکه میگی با یکم آندرکلاک و آندرولت مقدار هشریت شدیدا تغییر میکنه و دما میاد پایین یعنی هشتریت خیلی کمتر میشه ؟ اگر اینطوره اونوقت طرف بجای اینکه یک سالو نیم صبر کنه تا پول گرافیک در بیاد باید دو سال یا بیشتر صبر کنه . بنظرت اینکارو میکنه . اونم با اون هزینه های خمیر و پد و سرویس چندباره که اگر انجام بده در طول دو سال .

اگرم این آندرکلاک و آندرولتو در جواب اون حرف من گفتی که پرسیدم توی ماین دقیقا چه اتفاقی میوفته که هشریت میاد پایین باید بگم منظور من اون آسیب دیدگی مدار تغذیه یا مموری بود که باعث کاهش هشریت میشه . همونی که یه نمونشو یوزر مترجم گفت اگر تو دوتا مجرا باشه باعث میشه تو نرم افزار سوپرپوزیشن نمره 9 هزار بگیره در حالی که باید مثلا 10 هزار بگیره یا مثلا یوزر HKS گفت باعث میشه تو نرم افزار 3dMark با حلقه 20 ثبات فریم نداشته باشه که دلیلش میتونه فشار رو مدار تغذیه یا مموری باشه .

اون عبارت "گیمر غیرنرمال" که استفاده کردی هم درست نیست . همون گیمنت که گفتی گرافیک توش 24 ساعته تو فشار 100% هستش باید بگم که یه گیمنت ساعت 12 ظهر که دبستان تعطیل میشه باز میکنه تا 10 شب . تو این ده ساعت همیشه کسی پای سیستم نیست و اون موقعی که هست چون اکثر گیم ها آنلاینه و با وضع اینترنت ایران که خودت آنلاین بازی بهتر میدونی باید کلی تو لابی منتظر باشی تا اگر اینترنت هر چهار نفر اسکواد Moderate باشه و برای یکی تو حالت Strix نباشه بره تو بازی و اگرم رفت وسطش یکی پرت نشه بیرون تازه اون موقعی هم که میره تو بازی همیشه گرافیک تو لود 100% نیست . حالا اگه صاحب گیمنت تنظیمات گرافیکی بازیو متناسب با سیستم چیده باشه و V-Sync هم فعال کرده باشه که دیگه بهتر اصلا 24 ساعته با گرافیک بازی کن . خواهشا ماین رو هیچوقت با هیچ مدل گیمی مقایسه نکنید .

من کی گفتم تا قبل این اتفاقات دنبال کارت ماین شده میگشتی مگه پیدا میشد .
الان کارتای تو بازار تهش 3 ماه ماین شده ؟ یعنی با خیال راحت خرید کنیم دیگه .

Last edited:

Hamed.Madadi

Registered User
لایک‌ها
208
به نظرم یکی از نکاتی که دوستان اشاره کردند ، گرافیکی که ماین شده ، حتی اگر خمیر سیلیکون و پد حرارتیش هم تعویض بشه ، مشکل افت فریم غیر عادی داره ، شاید تمام تست ها رو هم پاس کنه در این شرایط یه کاربر عادی شاید متوجه این موضوع نشه ، تصور کنه ایراد از هارد یا رم یا قطعه دیگه ی هست ، ظاهرا این ایراد به خاطر استهلاک Gpu و مموری ها هست

miladazn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
79
اینکه میگی با یکم آندرکلاک و آندرولت مقدار هشریت شدیدا تغییر میکنه و دما میاد پایین یعنی هشتریت خیلی کمتر میشه ؟ اگر اینطوره اونوقت طرف بجای اینکه یک سالو نیم صبر کنه تا پول گرافیک در بیاد باید دو سال یا بیشتر صبر کنه . بنظرت اینکارو میکنه . اونم با اون هزینه های خمیر و پد و سرویس چندباره که اگر انجام بده در طول دو سال .

اگرم این آندرکلاک و آندرولتو در جواب اون حرف من گفتی که پرسیدم توی ماین دقیقا چه اتفاقی میوفته که هشریت میاد پایین باید بگم منظور من اون آسیب دیدگی مدار تغذیه یا مموری بود که باعث کاهش هشریت میشه . همونی که یه نمونشو یوزر مترجم گفت اگر تو دوتا مجرا باشه باعث میشه تو نرم افزار سوپرپوزیشن نمره 9 هزار بگیره در حالی که باید مثلا 10 هزار بگیره یا مثلا یوزر HKS گفت باعث میشه تو نرم افزار 3dMark با حلقه 20 ثبات فریم نداشته باشه که دلیلش میتونه فشار رو مدار تغذیه یا مموری باشه .

اون عبارت "گیمر غیرنرمال" که استفاده کردی هم درست نیست . همون گیمنت که گفتی گرافیک توش 24 ساعته تو فشار 100% هستش باید بگم که یه گیمنت ساعت 12 ظهر که دبستان تعطیل میشه باز میکنه تا 10 شب . تو این ده ساعت همیشه کسی پای سیستم نیست و اون موقعی که هست چون اکثر گیم ها آنلاینه و با وضع اینترنت ایران که خودت آنلاین بازی بهتر میدونی باید کلی تو لابی منتظر باشه تا اگر اینترنت هر چهار نفر اسکواد Moderate باشه و برای یکی تو حالت Strix نباشه بره تو بازی و اگرم رفت وسطش یکی پرت نشه بیرون . تازه اون موقعی هم که میره تو بازی همیشه گرافیک تو لود 100% نیست . اگرم صاحب گیمنت تنظیمات گرافیکی بازیو متناسب با سیستم چیده باشه و V-Sync هم فعال کرده باشه که دیگه بهتر اصلا 24 ساعته با گرافیک بازی کن . خواهشا ماین رو هیچوقت با هیچ مدل گیمی مقایسه نکنید .

توی ماین اتریوم با یکم فشار بیشتر میشه هشریت بالاتر گرفت. قرار نیست کسی کم کنه قرار بیشتر بشه و فشار بیشتر روی کارت.

توی گیم نت شرایط از چیزی که فرمودید بدتره. نه درب کیس بازه نه 6 تا فن و کیس خاصی گذاشتن توش که گردش هوا تامین شه
جمله آخرمم اشتباه برداشت کردید.
منظورم اینه همونطور که الان کسی نمیاد بگه 2 سال ماین شده تا 6 ماه پیش هم اصلا کسی نمیگفت ماین میکنه. خیلی مستقیم درمورد صداقت فروشنده ها نوشتم.

Last edited:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
با توجه به رای گیری قالب افراد به 3dmark / superposition رای مثبت دادن.
و بعدش هم furmark بوده . با توجه به این 3 رای قالب اگر موافق هستید این سه تست رو به عنوان مرجع تست کارت گرافیک قرار بدیم و در مرحله اول کاربر به اختیار خودش یکی از این سه رو بزاره و در مراحل بعدی اگر اکثریت به اتفاق نظر رسیدیم دو تست از این سه تست رو به عنوان ملاک فروشنده قرار بدیم .
نظری راجب این گفته های بنده اگر دارید بفرمایید خوشحال میشم.

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
ببین فرمارک و او سی سی تی طبق گفته یوزر مترجم با هم هستند برای تست رم و فشار روی مدار تغذیه ‌و تست مهمی هستش .

تست تری دی مارکم که بیستا تست یکسان میگیره و باهم مقایسه می کنه اختلافشونو طبق گفته یوزر HKS karimi که برای فهمیدن فشار روی مموری و مدار تغذیست . یعنی ممکنه مثلا تو نرم افزار او سی سی تی یا متس به تو پیغام خطا نده که مموری ایراد داره یا مدار تغذیه ایراد داره ولی اونجوری با اختلاف ۳ درصد بنچمارکای تری دی مارک تو میتونی بفهمی که گرافیک فشار سنگینی در گذشته روش بوده و ممکنه مثلاً زودتر آسیب ببینه نسبت به گرافیکی که اون سه درصد اختلافو نداره .

این دوتا اگه اجباری بشه خوبه بنظرم . حالا اگر کسی خواست سوپر پوزیشن که بر پایه موتور بازی هست یا اصلاً خود ده دقیقه بازیو درخواست کنه اگر فروشنده خواست ارائه بده .

یه چیزی هم اگر یوزر اچ کی اس کریمی لطف کنه بگه که انجام بدن یوزرا خوب میشه اونم اینکه چجوری بفهمیم بایوس دستکاری نشده دور فن دستکاری نشده .

Last edited:

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
در صورتی که همچین موردی پیش بیاد دوستان فروشنده(دلال)عکس العمل شما چیه؟

سلام دوستان یک گراف 3080 ### که موقع روشن شدن سیستم در بوت گیر می کنه و چراغ مربوط به vga روشن میشه آیا سوخته گراف؟😢
فن هاش می چرخه RGB هاش هم کار می کنن

سلام دوستان گراف توسط جناب ### تعمیر و درست شد
مشکل دو تا چیپ مموریش بودن که با ریبال درست شدن

بعد مدتی...احتمالا .والا من کارته رو چند هفته پیش توی همین فروم #### خریده بودم دوستی هم که گرفته بودم ازش گفته بود یه ماه کار نکرده! اما به نظر مدتی ماین شده بوده

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
در صورتی که همچین موردی پیش بیاد دوستان فروشنده(دلال)عکس العمل شما چیه؟

سلام دوستان یک گراف 3080 ### که موقع روشن شدن سیستم در بوت گیر می کنه و چراغ مربوط به vga روشن میشه آیا سوخته گراف؟😢
فن هاش می چرخه RGB هاش هم کار می کنن

سلام دوستان گراف توسط جناب ### تعمیر و درست شد
مشکل دو تا چیپ مموریش بودن که با ریبال درست شدن

بعد مدتی...احتمالا .والا من کارته رو چند هفته پیش توی همین فروم #### خریده بودم دوستی هم که گرفته بودم ازش گفته بود یه ماه کار نکرده! اما به نظر مدتی ماین شده بوده

ما کاری به عکس العمل فروشنده نداریم به عقل خودمون کار داریم .

تو مرحله اول شما تست هایی که تو این تاپیک گفته شده از فروشنده میخواهی بعدم خودت همون تست رو میگیری که بفهمی چراغ vga روشن میشه یا نه یا اینکه دوتا چیپ مموریش مشکل داره یا نه . اگه تو بازه زمانی مهلت تست به فروشنده گفتی کارت ایراد داره ازت قبول نکرد بهش امتیاز منفی میدی که دیگه کسی از اون فرد خرید نکنه .

اگر خارج از بازه مهلت تست گرافیک خراب شد که خب به این نتیجه میرسیم که گرافیک دست دوم نباید بخریم چون نمیتونیم بفهمیم ماین شده یا نه مگر اینکه فروشنده مغازه داشته باشه فاکتور رسمی با مهر بده که شیش ماه یا یک سال گارانتی میکنه که اون گارانتی هم باز خودت با عقلت باید تصمیم بگیری چقدر معتبره .

یادت باشه کسی که ازش خرید میکنی امتیازش بالا باشه فیدبک قرمز یا طوسی هم نداشته باشه . هرچی بالاتر امکان بوجود اومدن مشکل کمتر . الان باز ده نفر میان مثل شما میگن که من از یکی خرید کردم امتیازش بالا بوده به مشکل خوردم . خب پس چرا بهش امتیاز منفی نمیدی . چجوری میشه یکی بالای دویست امتیاز مثبت داشته باشه بیشتر از پنج سال هم از فعالیتش تو فروم بگذره هیچ امتیاز قرمز یا طوسی هم نداشته باشه اما دهتا گرافیک خراب تو فروم فروخته باشه .

فکراتو بکن ببین به چه چیزهایی باید توجه کنم که امکان به مشکل خوردنم تو خرید گرافیک از فروم خیلی کم بشه . اگه به این نتیجه رسیدی که نمیشه همچین کاری کرد گرافیک نخر .

Last edited:
بالا