برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
مي بينم كه مشتاق رفتن به خدمت سربازي هستيد و در دل ثانيه شماري مي كنيد . اميدوارم اين تاپيك به شما كمك كنه و يه پيش زمينه كوچولو به دست بياريد .
:)

چه چيز همراه خود ببريم ؟ ( مخصوص هواي گرم و تابستان )
1- يك ساك كوچك
2- شامپو ، ليف و يك عدد صابون
3- يك بسته كيسه فريزر و تعدادي كيسه هاي بزرگ تر
4- چشم بند خواب و ماسك صورت ( اگر به گرد و خاك و پتوهاي پشمي حساسيت داريد )
5- يك بشقاب پلاستيكي ، ليوان بزرگ دسته دار پلاستيكي ( ابتدا در آن چايي بريزيد ببينيد دستتان را نمي سوزاند !) ، يك عدد چاقوي پلاستيكي هميشه در جيبتان باشد ، فلاسك هاي كوچك دستي هم اگر بخواهيد به ديگران بدهيد برايتان چايي بيارند بسيار مناسب است .
6- لباس زير شامل 1 عدد شورت سفيد بدون طرح!( در موقع حمام رفتن بايد شورت نظامي كاملا سفيد تنتان باشد ) ، 2 زير پوش سفيد بدون طرح ( ايضا ) ، همان جورابي كه پايتان مي كنيد و به پادگان مي رويد ، دمپايي همراه خود نبريد چون مي دهند ، كفشي كه پايتان هست . هيچ پيژامه و لباس خوابي نبريد چون بايد با همان لباس هايي كه تنتان است و در خاك غلط مي زنيد به خواب برويد و امكان تعويض لباس نداريد .
7- 2 متر كش پهن و نواري براي گت كردن شلوار ، بستن به در يقلوي و كاربرد هاي ديگر
8- سوزن و نخ
9- 2 عدد قفل : يكي اندازه متوسط براي بستن در كمد ( اگر گيرتان آمد !) يكي قفل خيلي كوچك جهت قفل كردن زيپ ساك ( ساك نظامي دو زيپ دارد كه كنار هم هستند و اين قفل بايد از سوراخ زيپ ها رد شود )
10- مجله جدول ، كتاب شعر ، كتاب كت و كلفت نبريد كه حوصله خواندن نخواهيد داشت / دفتر خاطرات ( صفحه اول مي نويسيد امروز صبح ساعت سه و نيم بيدار شدم ، رفتم نماز خوندم ، صبحانه خوردم و ...و ساعت 10 خوابيدم . سپس 59 صفحه بعد را ايضا مي زنيد !! )
11- در باز كن
12- نمك و نمكدان
13- يك شيشه آبليمو به همراه يك شيشه شكر و مقداري خاك شير .
14- مقدار زيادي شيشه ها و قوطي هاي كوچولو كه در آن مواد مورد نيازتان را بريزيد و به راحتي در جيبتان حمل كنيد . مثلا همين آبليمو را در شيشه كوچكي بريزيد به غذاخوري ببريد چون اگر شيشه پر بزرگ ببريد دوستان الطفات مي كنند و نهايتا يك شيشه خالي مي ماند .
15- داروهاي مورد نيازتان و داروهاي تقويتي شامل : 3 بسته قرص جوشان كه خيلي حياتي است ، قرص روغن ماهي ، شربت ضد سرفه اكسپكتورانت ، تعدادي قرص سرماخوردگي ، استامينوفن ( قايم كنيد ) ، بروفن ( قايم كنيد كه پيدا نكنند ) ، قرص اسهال همراه خود نبريد چون جلوگيري به اين نحو بسيار خطرناك مي باشد ( نهايتا 2 عدد ) ، قطره نفازولين ، ويتامين ad ، كرم ضد آفتاب .
16- چسب قطره اي و چسب نواري خيلي مورد نياز است .
17- اسپري زير بغل ، عطر ، مام .
18- يك عدد تيغ ژيلت يكبار مصرف ( قايم كنيد )
19- دستمال براي تميز كردن عينك
20- مسواك و خمير دندان ( البته بعدا به شما مي دهند )
21- جوراب زنانه مشكي در پوتين راحت تر است
22- صابون جيبي
23- اگر تخمش رو داريد موبايل كه شبها با زيدتون sms بازي كنيد .( فقط مطلقا كسي نفهمه كه قبض موبايلتون يهو 300 تومن ميشه )
24- آينه كوچك ، نخ دندون ، دستمال جيبي پارچه اي ( هنگام زدن گاز اشك آور روي صورت قرار دهيد
25- مقدار كمي قند ، نبات ، چاي كيسه اي همراه نبريد چون دم در از ما گرفتن .
26- ناخنگير بدون چاقو ، كرم ترك پا ،
27- مقداري ترشي ليته در ظرفي كوچك با در محكم
28- لواشك و برگه زردآلو براي موقع **** جمع و رژه ، يك بسته قرص relax بسيار مقيد است . مقداري هله هوله .
29- پودر شربت فوري اگه دلتون خواست
30- از اين پودر هاي شربت فوري 100 تومني كه كنار خيابون مي فروشن كه هي براي دژبان ها درست كنيد و به خوردشون بديد .
31- تعدادي شيشه يك ليتري و يك و نيم ليتري خيلي لازم است . ( همين شربته رو كجا مي خواي درست كني ؟)
32- تخمه و تنقلات ، چندتايي گردو براي صبحانه . حوله همراه خود نبريد
33- يك عدد ماژيك براي نوشتن يادگاري درون توالت ها و مخابرات و ديگر اماكن قابل دسترس .
34- پول حداقل 60 هزار تومان
35- يك كيلو پياز شيرين و نقلي براي ناهارتون
36- تعدادي پونس براي آنكادر تختتون
يك قيچي كوچك تاشو جيبي
مقداری پنبه برای کف پوتین

جيره كه به شما مي دهند : ( اين جيره مخصوص **** است از ارتش خبري ندارم )
1- حوله بزرگ و كوچك
2- 3 عدد زيرپوش ( موقع تحويل دقت كنيد سايزشان بزرگ و مناسب باشد 9
3- 3 عدد شورت سفيد ( خيلي دقت كنيد كه شرت تنگ به شما نندازند
4- سه دست لباس و شلوار نظامي ( ايضا )
5- اوركت
6- 2 عدد پوتين ( پوتين گشاد باشد بهتر از تنگ بودن آن است اما سعي كنيد اندازه برداريد . اگر اندازه مناسب نبود در آسايشگاه با بقيه عوض كنيد. پوتين ها را هر روز مقابل افتاب قرار دهيد تا پوك و سبك بشوند )
7- واكس و فرچه ( واكس بلدرچين خيلي بهتر از ستاره است بگوييد از اين بدهد )
8- قرآن
9- چندتا صابون ، شامپو ، مسواك و خمير دندان
10- كلاه و كمربند و يك كيسه انفرادي كه همه چيز را درون آن بريزيد .
11- دمپايي
12- 6 جوراب مشكي و چفيه .
13- چندتا چیز ديگه كه الان يادم نيست .

يك توصيه : نگران نباشيد خيلي زود تموم ميشه :cigar:.
يك پيشنهاد : تا مي توانيد دوستان خوب و بدرد بخور پيدا كنيد .
يك نصيحت : هرگز با كسي دعوا نكنيد ، اگه خواستيد حال دژباني را بگيريد به فرمانده تيپ آموزشتان نامه بنويسيد و زيرابش را بزنيد . خيلي بهتر جواب مي دهد .
يك اتفاق : خشم شب : بعد از يك روز دويدن و پا كوبيدن در خواب ناز هستيد كه يكهو احساس مي كنيد صاعقه به شما اصابت كرده يا آتشفشان فوران كرده يا اينكه كل دنيا كن فيكون شده و قيامت است . لحظه اي بعد مي بينيد كه داريد از كنار فردي كه تفنگ را روي رگبار گذاشته و در آسايشگاه دود گرفته و تاريك مشغول شليك است رد مي شويد و سپس پابرهنه روي سنگ ها ايستاده ايد ( همه اين صحنه ها مثل يك فيلم از جلوي چشتان رد مي شود ). مقداري بشين پاشو و بغلط و برو مي رويد بعد به داخل رفته در عرض سه سوت تخت را آنكادر كرده پوتين پا مي كنيد و در بيرون به خط مي شويد و شروع مي كنيد پياده روي و سينه خيز و غلط كه يهو دود سفيدي بلند مي شود و پس از چند ثانيه چشمانتان شروع به سوزش وحشتناك مي كند و شروع به سرفه مي كنيد ( گاز اشك آور ) خلاصه آن شب سرويس مي شويد . خودتان بايد ببينيد . شبي كه شام هندوانه و پنير باشد خشم شب مي زنند كه زياد بالا نياوريد . اگر توانستيد از قبل آمار بگيريد كه مثل ما از خواب بيدار نشويد كه پشم هاتان بريزد و در نتيجه سهميه واجبيتان هدر برود !

:f34r:
اميدوارم مطالب بالا به دردتان خورده باشد . قربان تومن . بدرود .

تکمیلی:

نحوه‌ی اطلاع از تاریخ اعزام مشمولان

===================================================
روش 1- از طریق تماس با تلفن گویای 096480
.................................................. .................................................. ...............
روش 2- از طریق سیستم اس ام اسی به شماره 110206010

- اگه ؟ رو بهش بفرستن میتونن راهنماش رو دریافت کنن.
- باید ترکیب اس ام اس به این صورت باشه:

کدملی,کدسخا,شماره استعلام

مثال:
1383201127,43873,2

شماره استعلام هم به این صورت هستش:
عدد۱ برای وضعیت مشمولیت
عدد۲ برای وضعیت درخواست
عدد۳ برای وضعیت تعویض کارت
================================================== =

با تشکر از کاربر hkhafan

Last edited by a moderator:

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
برا خالي نبودن عريضه.
بابا چس ما
يقلوي
اميدوارم كه زود تموم بشه.حالا يگانش باحالتره با اين كه هيچي آموزشي نميشه!

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
خب ما رفتيم . دلم برا صبح ( نصفه شب ) بيدار شدن تنگ شده . وقتي برگشتم راجع به اردو و رژه پايان دوره هم براتون مي نويسم . موفق باشيد
خدايا چنان كن سرانجام كار ----- تو خوشنود باشي و ما مايه دار

کدهای مراکز آموزشی :

کد ۱ : مرکز اموزش ولیعصر تبریز
کد ۲ : نیروی انتظامی سعید آباد (آذر بایجان شرقی)
کد ۳ : ارومیه
کد ۴ : بیرجند
کد ۵ : کرمان ارتش ۰۵
کد ۶ : اراک نیروی انتظامی ۰۶
کد ۷ : شهید بهشتی اصفهان
کد ۱۱ : اراک نیروی انتظامی شهید دستغیب جهرم-فارس (ناجا)
کد ۱۲ : نیروی انتظامی مرزن آباد چالوسه
کد ۱۳ : نیروی انتظامی مشکین شهر
کد ۱۴ : اصلاندوز اردبیل
کد ۱۷ : نیروی هوایی شیراز ارتش منطقه هوایی شهید دوران
کد ۲۰ : نیروی هوایی ارتش دانشگاه هوایی ستاری – شمشیری آذری (تهران)
کد ۲۱ : پایگاه شکاری شهید نوژه همدان(نیروی هوایی ارتش)
کد ۲۷ : نیروی هوایی سمنان
کد ۲۸ : نیروی هوایی ارتش بابلسر
کد ۳۱ : پدافند هوائی ارتش – هاشم آباد
کد ۳۲ : پدافند نیروی هوایی تهران
کد ۳۵ : نیروی زمینی ارتش تهران آموزشی ۰۱
کد ۳۶ : نیروی زمینی ارتش تهران آموزشی ۰۲
کد ۳۷ : ارتش نیروی زمینی عجب شیر
کد ۳۸ : مربوط به ۰۴بیرجند
کد ۳۹ : کرمان نیروی زمینی ارتش
کد ۴۰ : نیروی زمینی ارتش کازرون
کد ۴۱ : ۰۸ نیروی زمینی ارتش خاش (سیستان و بلوچستان )
کد ۴۲ : نیروی زمینی ارتش هوابرد شیراز
کد ۴۴ : تیپ هوابرد ارتش شیراز
کد ۴۵ : نیروی زمینی ارتش مراغه
کد ۴۷ : نیروی زمینی ارتش گروه ۳۳ توپخانه پرندک
کد ۴۹ : نیروی زمینی ارتش لشگر ۱۶ زرهی قزوین
کد ۵۲ : مرکز آموزش ۲۳ پرندک (تهران)
کد ۵۳ : لشکر ۳۰ دوآب
کد ۵۴: لشگر ۵٨ چهل دختر شهارود
کد ۵۷ : ارتش لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه
کد ۶۴ : پادگان نبی اکرم میبد (یزد)
کد ۷۱ : نیروی زمینی **** امام رضا(ع) کازرون
کد ۷۲ : پادگان شهید ثابت خواه ، **** ، گیلان غرب کرمانشاه
کد ۷۳ : نیروی زمینی **** پادگان شهید قاضی تبریز
کد ۷۴ : نیروی زمینی **** ولیعصر(عج) آباده
کد ۷۵ : وزارت دفاع قزوین
کد ۷۶ : نیروی انتظامی تبریز
کد ۷۷ : هواپیمایی کرمان
کد ۷۸ : نیروی هوای **** خاتم یزد
کد ۸۰ : ستاد مشترک ****
کد ۸۱ : **** مرودشت یا نیروی هوایی ارتش مهرآباد – تهران
کد ۸۲ : **** مرودشت
کد ۸۳ : نیروی زمینی **** مالک الشتر ارومیه
کد ۸۷ : نیروی مقاومت **** پادگان خاتمی یزد
کد ۸۶ : کهریزک تهران ارتش
کد ۸۸ : نیروی هوائی **** اردکان
کد ۸۹ : سازمان زندان کرج
کد ۹۱ : **** ( نیروی زمینی ) در اقلید فارس (شیراز )
کد ۹۴ : **** پادگان ولیعصر ساری
کد ۱۰۱ : دزفول ****
کد ۱۰۵ : هتل ولیک بابل پادگان المهدی بابل نیروی زمینی ****
کد ۱۱۹ : نیروی دریایی ارتش سیرجان کرمان
کد ۱۱۵ : لشگر چهار شکاری دزفول
کد ۱۲۳ : نیروی زمینی **** شهید هاشمی نیشابور
کد ۱۳۵ : **** شهید قدوسی یزد
کد ۱۵۹: یگان ویژه شیراز
کد ۱۷۴: پدافند هوایی شیراز
کد ۱۷۵ :نیروی هوایی ارتش پایگاه شکاری دزفول
کد ۱۷۶ : نیروی هوایی امام حسین – تهران
کد ۱۸۱: نیرو هوایی مشهد
کد ۱۸۲ : نیروی هوائی تهران ارتش
کد ۱۸۵ : ستاد مشترک **** شهدای کرمانشاه یا شهید همت روانسر
کد ۱۸۹: نیروی هوایی شیراز
کد ۲۰۰: شیرگاه قائم شهر نیروی انتظامی
کد ۲۰۶ : هواپیمایی قلعه مرغی
کد ۲۱۵ : پادگان شهید پازوکی **** (لشکر ۲۷ ) واقع در افسریه
کد ۲۲۶ : مازاد (یعنی در روز تقسیم هر جا که نیرو لازم بود به انجا اعزام خواهید شد)
کد ۲۳۲: یگان ویژه زاهدان
کد ۲۳۴ : نیروی دریایی
کد ۲۳۵: مرکز اموزش تکاور نزاجا لشگرک تهران تو جاده لواسانات
کد ۲۳۸: ارتش شیراز
کد ۲۵۶ : مازاد (یعنی در روز تقسیم هر جا که نیرو لازم بود به انجا اعزام خواهید شد یا پادگان شهید مدرس نیروی زمینی **** واقع در جنب شهرک خاتم الانیبا(ص) بعد از پل فردیس کرج
کد ۲۷۷ : یگان امداد فاتب
کد ۳۳۵ : تکاور لشگر ۵۷ ارتش تهران ( پشت **** وظیفه تهران )

Last edited:

sascovach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
**** اگه بد شانسی نیارید که تو فصل بد تو جای بدی بیفتید معمولا خیلی راحته، آموزشی هم یک هفته یا 10 روزه اولش فقط سخته، بقیش سریع میگزره

LEO SHIN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خدمت چه کوفتیه دیگه بترکه این تاپیک

Luxor

Registered User
لایک‌ها
22
خوش به حال این دخترا سربازی نمی رن
قرار اذر ماه برم سربازی

اوه!!دوست عزیز من!شما هم رفتنی شدید؟؟

جای عزیز چون شما بین ما خالیه..

این افشین هم ببرید!خیلی علاقه داره!هی گریه می کنه!

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
خب دوره آموزشي ما هم تموم شد و من از اردكان برگشتم . اولا بگم كه شهر خيلي مزخرف و گرميه اگه مي خواهيد بريد نيرو هوايي **** يه جوري تنظيم كنيد كه فصل پائيز يا بهار بريد . تو اين چند روزه اخير ما به اردو رفتيم . يا شايد بايد بگم به گا رفتيم . دو شب و سه روز در اردو بوديم . قضيه اش اينجوريه كه بايد كوله انفرادي رو توش وسايل لازمتون مثل يقلوي ، قاشق ، يه زيرپوش و چند تا آت و آشغال ديگه تون رو بريزيد توش چيزي كه مايه عذاب پتو هاي لامصبه كه دهن آدم رو سرويس ميكنه . ميگن بايد 2 تا پتو توش بذاريد كه من يكي گذاشتم ( اگه ديپلمه به پائين هستيد حتما همون دوتا رو تو كوله بذاريد چون من يه مادر مرده اي رو تو بيابون خدا ديدم كه توي كوله اش هفت تا اجر گذاشته بودن و مي گفتن انتهاي راه ازش تحويل ميگيرن ، ولي چه راهي ... زنهار از اين بيابان وين راه بي نهايت ، ولي به ما ليسانسه ها زياد كار نداشتن هركي نياورد خوش به حالش شد من كه بايد همون يه دونه اش رو هم نمي ياوردم . راستي يه كاري مي تونيد بكنيد توي چفيه تون پر از خار و خاشاك بيابون كنيد و يه جوري تو كوله بذاريد كه انگار پتو توش چپونديد . اين روش رو خودم ابداع كردم . باور كنيد اگه اين كار رو بكنيد براي هر قدمي هزار تا صلوات واسه من مي فرستيد كه چقدر كارتون راحت شده) . خلاصه اين كوله با دوتا پتوي توش رو روي خر بذاريد مي خوابه . من با يه دونه پتو راه افتادم و رفتم . يه راه مزخرف سنگلاخ رو زير افتاب به سمت بيابون خدا به مدت يه ساعت فحش گويان و لعنت كنان رفتم تا به اردوگاه برسم. هر 15 نفر توي يه چادر تقسيم شديم و مستقر شديم . توي اين چادر ها هم اگه پاتو دراز كني شست پات ميره تو دماغ يه نفر ديگه با چه بدبختي بايد اونتو همه كاراتون رو بكنيد . به محض اينكه رسيديم برنامه ها شروع شد . برنامه ها هم صبح و ظهر و شب هست و توي مدتي كه اونجا هستيد رو هم 5 يا 6 ساعت درست و حسابي مي خوابيد همچين كه چشاتون رو هم مياد بوووووم بشكه گازوئيل رو منفجر مي كنن كه كوه مي لرزه . و شليك گلوله گازي و بدو بدو و به صف شدن در عرض سه سوت . خلاصه همش بايد راه بريد . اينقدر كه تا دو هفته بعد از اردو هنوز پاهاتون درد مي كنه . شبا كه بيرون ميايد چراغ كه نيست همه پوتين ها و جوراب هاي همديگه رو مي پوشن و يك بلبشويي ميشه كه نگو . چادر ها هم براي اينكه عقرب توش نره همه گازوئيلي هست و يه زير انداز كثيف روغني هم بهتون ميدن كه پتو هاتون رو توش پهن مي كنيد .
سخت ترين برنامه اردو آفند و پدافنده كه صبح كله سحر كوله هاي مزخرف رو رو كولتون مي گذاريد و اينقدر راه ميريد كه عرق از تمام نقاط بدنتون جاري ميشه و قشنگ حركت يك قطره عرق را از سرتون تا رسيدنش به پاتون احساس مي كنيد . راستي تمام راه رفتنا هم با كلاه آهني هست كه 1 كيلو وزنش هست و يه حال حسابي به گردنتون ميده . آآآآخ گردنم درد گرفت . در ضمن اسلحه تخمي رو هم دستتون ميدن كه نميدونيد كجا فروش كنيد .خلاصه اينقدر ميريد تا به يه كوه ميرسيد . اونجا يه لحظه متوقف ميشيد كه بووووم يه ور كوه تي ان تي منفجر مي كنن . كوه درست زاويه 45 درجه داره و مسيري رو كه در حال عادي در عرض دو ساعت ميتونيد تا وسطش بريد و احتمالا وسطش هم بيخيال ميشويد و برمي گرديد پائين شما در عرض 10 دقيقه با كوله و قمقمه سوراخ و تفنگ و كلاه آهني مثل بز كوهي بالا مي رويد . مخصوصا كه فرت و فورت بغلتون RPG هم بزنن و عجب صدايي داره اين لامصب . خلاصه به بالاي كوه كه ميرسيد فكر مي كنيد خب ديگه از اينجا به بعد ديگه سرپائينيه و راحته در حالي كه سرپاييني دوبرابر سربالايي دهن آدم رو سرويس مي كنه . جهنم از اينجا شروع ميشه . ساعت تقريبا 10 شده كه شما بالاي كوه هستيد و مي خواهيد پائين بياييد . فكر كنم ساعت 1 بعد از ظهر ديگه به اردوگاه برسيد . اين مسير تمومي نداره هرچقدر مي رويد بازم هست . وسط راه در حال له له زدنيد كه از دور يه ماشين مياد كه داره بطري هاي آب بين بچه ها پرت مي كنه اينقدر خوشحال ميشيد كه انگار دنيا رو بهتون دادن . وقتي به شما مي رسه يه بطري ميدن دستتون خوب كه نگاه مي كنيد مي بينيد آب اون جوري يخ زده كه تا فردا هم يخش آب نميشه . اين از بزرگترين ضدحالهايي بود كه من خوردم . خلاصه به اردوگاه مي رسيد و بقيه اش ديگه زياد سخت نيست .
فرداش به سمت پادگان راه ميفتيد و برگه هاي تقسيم رو ميدن دستتون و شرتون كم . البته براي ما پايان دوره مشترك بود مجبور شديم دوروز الاف شيم و رژه هم بريم براشون . خلاصه جنازه تون به خونه ميرسه . اما همين كه ميدونيد ديگه به اون خراب شده برنمي گرديد خودش كلي باعث خوشحاليه .
فردا مراحل ترخيص از خدمت رو هم براتون مي نويسم . هرگونه سوالي داشتيد بپرسيد اگر توانستم پاسخ ميدهم
زنده باد آزادي
پيروز باد يار دبستاني من :f34r:

پینوشت : آقا این رو یادم رفته بود بنویسم : حتما حداقل 3 تا تن ماهی همراهتون باشه از اینا که دربازکن نمی خواد اونجا خیلی به دردتون می خوره .

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
POST REPLIES IF YOU FIND THIS TOPIC USEFUL

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,912
آقا عالی بود دستت درد نکنه !
فقط دو تا سوال :
1. در خاك غلط بزنيد و بالا بياوريد و روي آن سينه خيز برويد.
این یعنی چه ؟! یعنی باید دست بکنیم توی دهنمون و بالا بیاریم یا من اشتباه متوجه شدم ؟!
2. بروبچ تپل مپل چه وضعیتی دارن اونجا ؟! از دویدن و سینه خیز و ... بگیر تا همین لباس و شورت و ... که میدن.

ATos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا خیلی خوب و کاربردی هست به خصوص برای من که به زودی اعزام هستم .
هر چه تجربه داری بنویس که خیلی عالی میشه .
کلا آموزشی برای کارشناسی و دیپلم در **** چند روز هست ؟؟
روز قبل از اعزام خودم کچل کنم یا بزارم آنجا و با چند بزنم کله را ؟؟
قرص ویتامین و ... ببریم کاری ندارند ؟؟

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
آقا عالی بود دستت درد نکنه !
فقط دو تا سوال :
1. در خاك غلط بزنيد و بالا بياوريد و روي آن سينه خيز برويد.
این یعنی چه ؟! یعنی باید دست بکنیم توی دهنمون و بالا بیاریم یا من اشتباه متوجه شدم ؟!
2. بروبچ تپل مپل چه وضعیتی دارن اونجا ؟! از دویدن و سینه خیز و ... بگیر تا همین لباس و شورت و ... که میدن.

سلام عزيز جان . نه داداش اشتباه فهميدي يا من اشتباه گفتم . توضيحش اينه كه وقتي كه 15 يا بيست بار روي زمين غلط مي زنيد اگر هر پنج دور جهت غلط را برعكس نكنيد (يعني اگر از راست به چپ بود بايد بلند شويد و بقيه راه را از چپ به راست غلط بزنيد ) متاسفانه روم به ديوار بالا مياوريد . رو همين حساب شب خشم شب هندونه ميدن كه زياد حالشون به هم نخوره . به هر حال از گروهان 100 نفره سه چهار نفري بالا ميارن و موقع غلط هم شما كه نمي بينيد اونجاغ چه خبره همينطوري ميريد رو شاهكار آقا و خر و بيار و باقالي بار كن .

2- بر و بچ تپل مپل هيچ فرقي ندارن همگي با هم به ... ميريم . شورت و مرت رو كه گفته بودم بزرگترين سايز رو برداريد . اگر تونستيد معاف از رزم بگيريد چون اردو مردو ديگه ندارن اما ديگه هيچ فرقي ندارن .

در ضمن نظافت آسايشگاه و مصطراب شوري و نگهباني و غيره معاف از رزم و غيره نميشناسه همه انجام ميدن . ( البته ما دستشوئي نشستيم ولي از نظافت و طي كشيدن حمام و رختشورخونه و سالن غذاخوري بگير تا آخر همه رو انجام داديم . ) حمام و اينا ده نفر آخر به زور نظافت واي ميستن و من هم كه هميشه آخرين نفر بيرون ميومدم هميشه خدا نظافت بودم .

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
آقا خیلی خوب و کاربردی هست به خصوص برای من که به زودی اعزام هستم .
هر چه تجربه داری بنویس که خیلی عالی میشه .
کلا آموزشی برای کارشناسی و دیپلم در **** چند روز هست ؟؟
روز قبل از اعزام خودم کچل کنم یا بزارم آنجا و با چند بزنم کله را ؟؟
قرص ویتامین و ... ببریم کاری ندارند ؟؟

آموزشي 60 روزه 20 سر و تهش رو هم بياريد 20 روزش رو مرخصي هستيد 40 روز اونجاييد . ليسانس و ديپلم هم يكي دو روز فرقشه برا ما مثلا 5 شنبه ترخيص شديم ديپلمه ها شنبه .
حتما خودت كچل كن اونجا با يه قيچي پشم چيني كه معلوم نيست از ساعت 5 به بعد كجاشون رو باهاش كوتاه مي كنن تيكه تيكه موهاي سربازا رو مي كنن . از من مي شنوي خودت يه موزر دستت بگير موهات رو از ته ( صفر ، يك يا دو ) بزن حالش رو ببر فكر مي كني اونجا كسي مي بينتت؟ بيابون خداست . در ضمن موهات هم بلند باشه عرق مي كنه و هي بايد بشوري و آخرش هم ميريزه :rolleyes: ولي قانونيش فكر كنم با 4 باشه .

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بچه ها مدت زمان دوره آموزشی زیر دیپلم و دیپلم و لیسانس یکی هست؟

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
بچه ها مدت زمان دوره آموزشی زیر دیپلم و دیپلم و لیسانس یکی هست؟

قبلا نوشتم كه . فرقي نمي كنه برا همه تقريبا 60 روزه كه حدود 20 روزش رو مرخصي هستيد . يعني اگه 18 تير اعزام شويد 16 شهريور ترخيص مي شويد .

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
آقا اين ترخيص از خدمت هم خودش ماجراييه . عجب پروسه مزخرفيه حداقل 3 روز مارو الاف كردن .
اولا بگم قضيه فرجه 6 ماهه ماليده شد . يعني كسايي كه امتحان ارشدشون در فرجه 6 ماهه نبود و مجاز به ثبت نام نبودن حالا ميتونن ثبت نام كنن . واسه اين قضيه هفت هشت ماه استرس به ما وارد كردن كه اميدوارم دهن يك يكشون صاف بشه . مخصوصا اون سرهنگ قرمدنگي كه تو **** وظيفه نشسته بود و من كه 4 ماه مثل اسب خونده بودم دوماه قبل از امتحان رفتم ازش سوال كنم با لحن خيلي ناجوري گفت : نمي توني امتحان بدي ، زود برو بيرون كار داريم . خوب بگذريم
اولا يه نامه از دانشگاهي كه قبول شديد ميگيريد مي بريد **** وظيفه شهرتون اگه بچه كرجيد مثل من بلند نشيد بريد پل چوبي بايد بيايد كرج . بعد از **** وظيفه ميريد پادگانتون اونجا يه نامه ميدن ميريد پادگان وليعصر توي ميدون **** بعد ميريد **** وظيفه شهرتون بعد هم به سلامت . البته اين وسط كلي پياده روي داره و واسه يه امضاي چسكي بايد كلي تو صف وايسيد . برگ سبز هم همراهتون باشه كه لازم ميشه . فعلا باي

بالا