برگزیده های پرشین تولز

درباره الی

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
اصغر فرهادی اومد واقیت جامعه ما رو به تصویر کشید. اینکه دروغ بده رو هم من میدونم هم شما. کاری از اصغر فرهادی کرد این بود که اومد یک داستان رئال ساخت با شخصیت های حقیقی، با افکار و رفتار و گفتار حقیقی که همه ما این نوع از رفتارها و افکارها رو میشناسیم. پس اینجا قرار نیست ما حتما پیام اخلاقی دریافت کنیم
من مخالم...همین فیلم پیامدی داشت...

هر فیلمی در هر جایی و در هر موردی که ساخته بشه پیامی داره وگرنه شاخه تحلیل و نقد باید درش رو گل گرفت و فیلم بی ارزش میشه...

چطور میگی قرار نیست پیام بگیریم؟واقعا هذف نهاییت از فیلم دیدن چیه پس؟

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
من مخالم...همین فیلم پیامدی داشت...

هر فیلمی در هر جایی و در هر موردی که ساخته بشه پیامی داره وگرنه شاخه تحلیل و نقد باید درش رو گل گرفت و فیلم بی ارزش میشه...

چطور میگی قرار نیست پیام بگیریم؟واقعا هذف نهاییت از فیلم دیدن چیه پس؟

من این رو نگفتم که این فیلم پیامدی داشت یا نداشت !

ولی این حرف که حتما باید در فیلمی منتظر پیامی/پرسش و پاسخی، باشیم و این رو ملاک ارزیابی فیلم قرار بدیم به نظر من درست نیست.

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15
من درباره الی رو دیشب دیدم
فیلم جالبی بود فقط تنها ضعفش پایان فیلم بود!
خیلی از قسمت های کوچیک که ما بهش فکر نمیکردیم حتی میتونست با پایان فیلم ارتباط برقرار کنه!

اگه دقت کنید زمانی که آرش قرق شد ، یک صدای بلند به گوش رسید و همون لحظه اون خانومی که توی آشپزخونه بود دوید و به بیرون اومد!
این میتونست صدای ضربه ای باشه که نامزد الی بهش زده و گرفتتش
و تمام این کارها صحنه سازی نامزد الی بود!
اصلا میتوست جور دیگه ای باشه! کی میدونست این نازمدشه؟ میتونست مزاحمش باشه!(اگه نازمدش بود پس چرا گفت برادرشم؟)
میتونست مزاحمش گرفته باشدش و کشته باشدش!
اگه اینجوری میشد خیلی هیجان انگیز تر و قشنگتر میشد
یا مثلا صحنه ای که همون خانومه به الی میگه چه انگشتر قشنگی داری! میشد از روی این انگشتر به نتایج جالبی رسید!

البته من احساس میکنم نویسنده میخواست کاملا سیر طبیعی فیلم برقرار باشه و به هیچ وجه سمت تخیل فیلم کشیده نشه!

در کل فیلم زیبایی بود و کارگردانی و فیلمبرداریش عالی بود!
فقط حس میکنم انتخاب بازیگرش درست نبود ، از لحاظ سن و سال زن و شوهر ها به هم نمیخوردند! هر چند همشون عالی بازی کردند به غیر از شهاب حسینی که انتظار بیشتری ازش میرفت

با تشکر

iced earth

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
180
اولا سینمای هنری تضادی با سینمای سرگرم کننده نداره!منم مثل دنی برخلاف شما اصلا با سینمای سرگرم کننده مشکلی ندارم!
چه لزومی داره که ما توی همه فیلمها دنبال پیام اخلاقی باشیم؟!!!
مثلا فیلم M فریتز لانگ آخرش میخواد چه نتیجه ای بگیره؟! آیا به قاتل روانی حق می دیم پس باید باهاش ابراز همدردی کرد؟! یا باید امثال اونو از صفحه روزگار محو کرد؟! اصلا این فیلم چه چیزی رو مطرح میکنه و به قول شما برای حل اون چیکار میکنه؟!!!

یا به قول دنی:
الان به نظر شما زامبی لند چه چیزی رو می خواست مطرح کنه؟
این که چه جوری با زامبی ها مبارزه کنیم؟!:دی!

درباره ی الی چه چیزی رو مطرح میکنه و برای حل اون مشکل چیکار میکنه؟

درباره الی فیلمیه که آدمهایی شبیه خیلی از ماها رو نشون می ده و رفتارهایی که ازشون در شرایط بحرانی سر می زنه!اگه ما بودیم چیکار می کردیم؟گناه همه چیز رو می انداختیم گردن یه نفر؟(سپیده) توی شرایط اینجوری چقدر به ژست های روشنفکرانه ای!! که می گیریم پایبندیم؟آیا می تونیم منطقی باشیم؟ یا شایدم تبدیل می شیم به یکی مثل امیر که یهویی 180 درجه تغییر می کنه و نه تنها هیچ حرفی رو قبول نمی کنه حتی روی سپیده دست بلند می کند!!

به قول امیر قادری :
این فیلم مفهوم بسیار پیچیده ای از صداقت و ریا رو به تماشاگرانش ارائه می کن.
الی یه دروغگو با ظاهری فریبنده است یا یکی که واسه نجات خودش از شرایط موجود راستش رو نمی گه؟!
توی فیلم واسه من این اتفاق افتاد که خودم رو جای صابر ابر بزارم و از الی بیزار شم یا جای الی بزارم و دلم واسش بسوزه و بهش حق بدم!
اگه جای سپیده بودیم کدوم یکی رو انتخاب می کردیم؟! این که خودمون رو از مهلکه نجات بدیم و همه چیز رو بندازیم گردن الی؟(اونی که مرد آبرو میخواد چیکار؟!!)یا این که حاضریم بهای انتخابمون رو بپردازیم و راستش رو بگیم حتی اگه به قیمت پس زده شدن از جمع عزیزانمون باشه.برامون مهم باشه بقیه چی فکر می کنند درباره الی.

با این که سپیده می دونست الی نامزد داره آیا انتخابش اخلاقی بود؟!(شاید برای نجات الی حق داشت!)الان که می بینیم نتیجه انتخابش چه فاجعه ای شد می گیم حق نداشت و کارش اشتباه بود! ولی قبلش اگه شرایط الی و مشکلش با نامزد سابقش و شرایط احمد رو می دونستیم و مهمتر از همه این که نمی دونستیم نتیجه این انتخاب چی میشه چی فکر می کردیم؟!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شاید اگه 2 بار دیگه فیلم رو ببینم و چند تا نقد دیگه درموردش بخونم خیلی چیزا رو ببینم و خیلی چیزها رو بخونم که به نظرم درست بیاد....

Shayan_BHX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
@ شایان:

اول بگم که من بر خلاف شما با سینمای سرگرم کننده مشکلی ندارم. آدم یه وقتی فسنجون می خوره و به عنوان (مثلا) بهترین غذا هم بهش نگاه می کنه، یه وقتی هم هوس می کنه سمبوسه! بخوره و کمتر از اونم لذت نمی بره (مثال رو
icon10.gif
) به نظر من سینما در اوج، هنره؛ ولی در بدنه میتونه هم یه رسانه اجتماعی تاثیرگذار باشه و هم وسیله سرگرمی، یا در بیشتر موارد ترکیبی از این 3 تا ...

توی صحبت هات این نکته نظرمو جلب کرد:

چند روز پیش فیلم Zombieland رو معرفی کردی و ازش تعریف کردی ... اتفاقا زامبی لند فیلمیه که منم ازش خوشم اومد، ولی انصافا شالوده اش هیچی غیر از سرگرمی محض نبود. الان به نظر شما زامبی لند چه چیزی رو می خواست مطرح کنه؟ مزیتش به درباره الی چیه؟ غیر از سرگرم کننده تر بودن (برای شما)؟

اولین نتیجه ای که به ذهن من می رسه اینه که شما با درباره الی سرگرم نشدی، و احتمالا برای همین خوشت نیومده، که حرفی هم نیست و کاملا قابل قبوله. قرار نیست همه از یه فیلم خوشمون بیاد. ولی اینکه چون از فیلمی خوشمون نمیاد بیایم ایرادهای ساختاری به فیلم بگیریم یه کم غیر منصفانه اس به نظر من
download.aspx

سلام دنی جون خوبی؟
اتفاقا من هم با فیلمای سرگرم کننده مشکل ندارم من با فیلمای سرگرم کننده ی بی پایه و اساس مشکل دارم
من زامبی لند رو قبول دارم چون ایده های تازه داشت و از یه داستان کلیشه ای یه فیلم خاص بود در بین هم سبکاش
من دارم درباره ی اسکار حرف میزنم اگه قرار بود زامبی لند اسکار ببره و یه فیلم مدعی بود یجوری دیگه نقدش میکردم در ضمن اون یه فیلم کمدی هست و اصلا فلسفش با درباره ی الی فرق میکنه
یه موقع هست شما یه فیلم از جکی چان میبینی و مسلما توقع نداری توی فیلم حرف ها و نکات هنری بیان شه یا اینکه یه مسالهی بزرگ رو مطرح کنه ولی یه موقع هست یه فیلم از Martin Scorsese و دقیقا توقع داری که اون مسائل مطرح شه ! من توقعم از یه فیلمی که اینقدر بیخودی سرو صدا کرده خیلی بیشتر تا زامبی لند

در مورد سوال :

اول اینکه من نمیدونم شما چرا همش دنبال این هستی که از یه فیلم یه سوال بدست بیاری و یه جواب. الان شما تمام فیلمهایی که دیدی و خوشت اومده توش سوالی بوده و جوابی گرفتی ؟! (رجوع شود به پست دنی درباره زامبی لند).

آقای اصغر فرهادی وقتی فیلمی رو میسازه قصد نداره بینندگانش رو نصیحت کنه. بگه خوب الان این مشکل هست، پس بینندگان عزیز لطفا این کار رو نکنید !

درباره دروغ : اینکه ما میایم تو درباره الی دروغ دادن رو نشون میدیم، از ساده ترین دروغ ها شروع میشه تا بدترینشون. چیزی که واقعیت جامعه هست.

خود من یا شما شاید تو روز بیایم دروغ بگیم ! خب اونها هم از اول همین کار رو کردند. یک مساله خیلی ساده رو پنهان کردند که در نهایت دیدیم به کجا کشید !

اصغر فرهادی نمیخواست بگه خب من الان دو ساعت فیلم برای شما نمایش دادم که آخرش بگم دروع نگید، نه ! اصغر فرهادی اومد واقیت جامعه ما رو به تصویر کشید. اینکه دروغ بده رو هم من میدونم هم شما. کاری از اصغر فرهادی کرد این بود که اومد یک داستان رئال ساخت با شخصیت های حقیقی، با افکار و رفتار و گفتار حقیقی که همه ما این نوع از رفتارها و افکارها رو میشناسیم. پس اینجا قرار نیست ما حتما پیام اخلاقی دریافت کنیم !

- این نظر شماست که وقتی قویترین فیلمنامه ها و فیلمهای ایرانی میرن خارج متوسط میشن ! مثال میزنم، پارسال اون فیلم شبه هندی اومد 8 تا اسکار گرفت ! اون فیلم خارجی که اسکار رو گرفت از نظر شما فیلم خیلی خوبی بود ؟! شما که اینقدر اهمیت میدی به قدرت فیلمنامه و بازی های سطح اول و همه چیز رو سطح اول میخوای قطعا نباید اون فیلم رو دوست داشته باشی. حالا اون فیلم اومده 8 تا اسکار گرفته. ولی همین درباره الی به نظر من خیلی قویتر و بهتر از اون فیلم هست (در شرایطی که درباره الی جزو 5 فیلم برتر ایرانی هم نیست از نظر من). پس ببین این حرف شما کاملا مردود هست.

من گفتم، مسخره کردن کلا کار درستی نیست !

شما داری ارزش های فیلمی رو میاری پایین که در جوامع بین المللی مورد تحسین قرار گرفته. پیشنهاد میکنم در گوگل این فیلم رو سرچ میکنی و رتبه هایی که منتقدان خارجی (که احیانا مثل من یا بقیه از روی تعصب صحبت نمیکنند) رو ببینی. ریت های 4 از 5 فیلم رو ببینی و فکر کنی شاید اینها دلیلی داشته باشه !

اینکه ما میایم بخاطر سابقه نچندان خوب سینمامون تمام موارد رو نادیده میگیریم، اینکه اگر بازیگری 10 بازی بد داشته باشه، اون یک بازی خوبش رو هم نادیده میگیریم، اینکه اگر ما از چیزی خوشمون نمیاد ولی خالق اون رو دلقک قلمداد میکنیم در کل نه کار درستی هست و نه قابل قبول.

- اگر دلایل من مبنی بر اینکه از باری دنیرو خوشم نمیاد، برای شما قابل قبول نیست خب دلیلی نمیشه که اون دلیل کلا رد بشه ! حداقل اسمش دلیل هست و من بر پایه همین دلیلم میام حرف میزنم و طرفداران اون شخص هم این موضوع رو قبول دارند ولی فرقش اینه که اون رو نکته منفی ای نمیدونن ! ولی شمایی که میگی خب "تصویر میلرزید بعضی جاها، پس فیلمبرداری کلا افتضاح هست ! داستان نداشت (!!!) پس فیلمنامه هم افتضاح هست ! همینا باعث میشه کلا بقیه موارد هم آشغال قلمداد بشه، در نتیجه سینمای ایران کل یوم چرت هست "

نه شایان جان، اینها نه اسمش تحلیل هست و نه نقد !

اره دقیقا همینطور بوده
دیدن فیلمی که هیچ تاثیری نداره به چه دردی میخوره؟ شما اگه بزرگترین فیلم تاریخ رو هم ببینی و روت تاثیر نزاره هیچ ارزشی نداره و صرفا 2-3 ساعت از عمرتو حروم کردی

اتفاقا دقیقا داره نصیحت میکنه ولی به شیوه ی خاص خودش
این ربطی به نظر من نداره کارنامه ی فیلمای ایرانی مشخصه کارنامه ای پوچ که هیچی توش نیست
در اخر طبق حرف خودتون اگه دلیلای من برای شما منطقی نیست پس دلیل نمیشه رد بشه

Omid_Z

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
213

فضاسازی فیلم افتضاحه مثلا در صحنه ی غرق شدن پسر بچه هیچ حس نگرانی یا ......... به بیننده دست نمیده و کلا روند فیلم مسخرس

129fs2655289.gif
129fs2655289.gif

من تا حالا این فیلم رو سه بار دیدم. یه بار تنهایی ، یه بار با خانواده و یه بار هم با یکی از دوستام.

وقتی داشتم با خانواده نگاه میکردم پسر برادرم هم که چهار سالش ه داشت نگاه میکرد. این صحنه رو که دید بغض کرد و میخواست گریه کنه !!!
البته شاید هم باور نکنی ولی دقیقا این اتفاق افتاد.

کلا این سکانس یکی از معدود سکانس هایی بود ( توی فیلم های ایرانی ) که من واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم.

جدآ تعجب کردم از این حرفت!
2753.gif

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
اره دقیقا همینطور بوده
دیدن فیلمی که هیچ تاثیری نداره به چه دردی میخوره؟ شما اگه بزرگترین فیلم تاریخ رو هم ببینی و روت تاثیر نزاره هیچ ارزشی نداره و صرفا 2-3 ساعت از عمرتو حروم کردی

اتفاقا دقیقا داره نصیحت میکنه ولی به شیوه ی خاص خودش
این ربطی به نظر من نداره کارنامه ی فیلمای ایرانی مشخصه کارنامه ای پوچ که هیچی توش نیست
در اخر طبق حرف خودتون اگه دلیلای من برای شما منطقی نیست پس دلیل نمیشه رد بشه

خب !

خب پس احتمالا اون چیزهایی که من تو این مدتی که فیلم میبینم دیدم اسمشون فیلم نبوده با این تعاریفی که شما میکنید ! و اون نقدها/مقالاتی هم که خوندم به کل چرت و پرت بوده !

تاثیرگذاری هم با سوال/جواب فرق داره !

من چند سطر نوشتم و شما دو خط نوشتید و در آخر هم گفتید :

این حرف متاسفانه پایان بحث است از نظر من ! ولی پیشنهاد میکنم یک دوره ای رو بگذارید و کارهای افرادی مثل کیارستمی، مثل مهرجویی، مثل فرمان آرا، مثل بیضایی، مثل حاتمی کیا، مثل مسعود کیمیایی (کارهای چندین سال پیشش) و.... رو مرور کنید !

Shayan_BHX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب !

خب پس احتمالا اون چیزهایی که من تو این مدتی که فیلم میبینم دیدم اسمشون فیلم نبوده با این تعاریفی که شما میکنید ! و اون نقدها/مقالاتی هم که خوندم به کل چرت و پرت بوده !

تاثیرگذاری هم با سوال/جواب فرق داره !

من چند سطر نوشتم و شما دو خط نوشتید و در آخر هم گفتید :

این حرف متاسفانه پایان بحث است از نظر من ! ولی پیشنهاد میکنم یک دوره ای رو بگذارید و کارهای افرادی مثل کیارستمی، مثل مهرجویی، مثل فرمان آرا، مثل بیضایی، مثل حاتمی کیا، مثل مسعود کیمیایی (کارهای چندین سال پیشش) و.... رو مرور کنید !

حسام جان کلا بی خیال
من اشتباه کردم اصلا نباید تو این تاپیک پست میدادم
اینقدر فیلم درست و حسابی هست که هنوز ندیدم که دیگه جایی واسه کیمیایی ها و بیضایی ها نمونده

Shayan_BHX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
129fs2655289.gif
129fs2655289.gif

من تا حالا این فیلم رو سه بار دیدم. یه بار تنهایی ، یه بار با خانواده و یه بار هم با یکی از دوستام.

وقتی داشتم با خانواده نگاه میکردم پسر برادرم هم که چهار سالش ه داشت نگاه میکرد. این صحنه رو که دید بغض کرد و میخواست گریه کنه !!!
البته شاید هم باور نکنی ولی دقیقا این اتفاق افتاد.

کلا این سکانس یکی از معدود سکانس هایی بود ( توی فیلم های ایرانی ) که من واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم.

جدآ تعجب کردم از این حرفت!
2753.gif

منم یه پسر عمو دارم اونموقع که 4 سالش بود فیلم کلاه قرمزی رو نشون میدادن
یه تیکش نشست گریه کرد پس لابد کلاه قرمزی هم فضاسازی داره!
ملاک قرار دادن یه ادم 4-5 ساله اصلا درست نیست

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
من این رو نگفتم که این فیلم پیامدی داشت یا نداشت !

ولی این حرف که حتما باید در فیلمی منتظر پیامی/پرسش و پاسخی، باشیم و این رو ملاک ارزیابی فیلم قرار بدیم به نظر من درست نیست.
اصلا نیازی نیست منتظر باشیم چون خواناخوا همه فیلم این یه مورد رو دارن....
قط حس میکنم انتخاب بازیگرش درست نبود ، از لحاظ سن و سال زن و شوهر ها به هم نمیخوردند! هر چند همشون عالی بازی کردند به غیر از شهاب حسینی که انتظار بیشتری ازش میرفت
نه خوب بوذ ولی میتونست بهتر باشه...ابته بازیگرهای بهتر از حسینی هم برای این نقش بودن....

بنظر من مریلا زارعی انتخاب خوبی نبود.....
درباره الی فیلمیه که آدمهایی شبیه خیلی از ماها رو نشون می ده و رفتارهایی که ازشون در شرایط بحرانی سر می زنه!اگه ما بودیم چیکار می کردیم؟گناه همه چیز رو می انداختیم گردن یه نفر؟(سپیده) توی شرایط اینجوری چقدر به ژست های روشنفکرانه ای!! که می گیریم پایبندیم؟آیا می تونیم منطقی باشیم؟ یا شایدم تبدیل می شیم به یکی مثل امیر که یهویی 180 درجه تغییر می کنه و نه تنها هیچ حرفی رو قبول نمی کنه حتی روی سپیده دست بلند می کند!!
بله درسته....اینم جنبه دیگر این اثر بود....
تشکر...
ملاک قرار دادن یه ادم 4-5 ساله اصلا درست نیست
البته کلاه قرمزی با این خیلی فرق داره....سینمایی کودکان کجا این کجا...
البته در مورد این فیلم این حرفت رو قبول دارم..

Last edited:

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
راستی من نظرم رو در مورد خود فیلم و کیفیتش ندادم
به نظر من کار برای این کارگردان قابل قبول نیست! اما نه رو به عقب بود و نه رو به جلو.
رقبای بسیار بزرگی داره تو گولدن کلاپ و فکر نمیکنم جایزه ای بگیره اما همین که کاندید شده خودش با ارزشه.

اما در مورد دوستانی که میگن آخر فیلم خوب نیست!
و یا خوب تموم نشد و ...
به نظر من قرار نیست همه فیلمها پایانی باب میل داشته باشن و یا حتی مفهومی خاص به بیننده بده
شما فیلمهای جیمی جار موش رو ببینید!
این مرد خیلی ها رو دیوانه فیلمهای خودش کرده از جمله من!
اما نوع فیلم ساختنش مثل هیچ کارگردان دیگه ای نیست!
این مثل همه فیلمها نبودن برای فیلمهای جیمی جار موش ضعف نبوده بلکه نقطه قوت هم بوده.
تو همه فیلمها که قرار نیست به سری چیزها رسید

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
راستی من نظرم رو در مورد خود فیلم و کیفیتش ندادم
به نظر من کار برای این کارگردان قابل قبول نیست! اما نه رو به عقب بود و نه رو به جلو.
رقبای بسیار بزرگی داره تو گولدن کلاپ و فکر نمیکنم جایزه ای بگیره اما همین که کاندید شده خودش با ارزشه.

اما در مورد دوستانی که میگن آخر فیلم خوب نیست!
و یا خوب تموم نشد و ...
به نظر من قرار نیست همه فیلمها پایانی باب میل داشته باشن و یا حتی مفهومی خاص به بیننده بده
شما فیلمهای جیمی جار موش رو ببینید!
این مرد خیلی ها رو دیوانه فیلمهای خودش کرده از جمله من!
اما نوع فیلم ساختنش مثل هیچ کارگردان دیگه ای نیست!
این مثل همه فیلمها نبودن برای فیلمهای جیمی جار موش ضعف نبوده بلکه نقطه قوت هم بوده.
تو همه فیلمها که قرار نیست به سری چیزها رسید
اتفاقا میده...کاری هم به قرار و این چیزها نداره....

نمیدونم چرا هی هرکی میاد میگه حتما یلم نباید یه نتیجه اخلاقی بده.....

ما یه سوال داریم:

پس اصلا هنر فیلم سازی یعنی چی؟
شما از بدو تولد سینما تا الان محاله یه اثر ببینی که از این قاعده مستثنا باشه...

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
چند پست آخر ربطی به درباره الی نداشت، منتقل شد به تاپیک گفتگوی آزاد سینما.

سلام دنی جون خوبی؟
اتفاقا من هم با فیلمای سرگرم کننده مشکل ندارم من با فیلمای سرگرم کننده ی بی پایه و اساس مشکل دارم
من زامبی لند رو قبول دارم چون ایده های تازه داشت و از یه داستان کلیشه ای یه فیلم خاص بود در بین هم سبکاش
من دارم درباره ی اسکار حرف میزنم اگه قرار بود زامبی لند اسکار ببره و یه فیلم مدعی بود یجوری دیگه نقدش میکردم در ضمن اون یه فیلم کمدی هست و اصلا فلسفش با درباره ی الی فرق میکنه
یه موقع هست شما یه فیلم از جکی چان میبینی و مسلما توقع نداری توی فیلم حرف ها و نکات هنری بیان شه یا اینکه یه مسالهی بزرگ رو مطرح کنه ولی یه موقع هست یه فیلم از Martin Scorsese و دقیقا توقع داری که اون مسائل مطرح شه ! من توقعم از یه فیلمی که اینقدر بیخودی سرو صدا کرده خیلی بیشتر تا زامبی لند

من در فیلم بدنبال جذابیت و سرگرمی و ............. نیستم و فقط به دنبال هنرم چون سینما هنره نه سرگرمی

سلام. مرسی
30upn9j.gif

حرف هات با هم تناقض داره دوست من. بعد هم، نمره ای که ما به فیلم ها میدیم چه ربطی به عملکرد یا نامزد شدن فیلم توی اسکار و گلدن کلاب و ... داره؟ به فرض الان درباره الی نامزد اسکار هم نشده بود، قطعا نظر شما درباره اش بازم همین بود.

فعلا هم که بحث انگار به جاهای باریک کشیده شده
icon10.gif
منم دیگه ادامه نمیدم. فقط اینو بگم که به نظرم مشکل اینه که شما یه معیار داری برای تعیین خوب یا بد بودن فیلم ها، اونم سلیقه شخصیته. همه ما (یا حالا خیلی از ما) از یه سری فیلم های تحسین شده خوشمون نمیاد، ولی تعمیم دادن سلیقه مون به خوب یا بد بودن مطلق فیلمها منطقی نیست.

Shayan_BHX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چند پست آخر ربطی به درباره الی نداشت، منتقل شد به تاپیک گفتگوی آزاد سینما.

سلام. مرسی
30upn9j.gif

حرف هات با هم تناقض داره دوست من. بعد هم، نمره ای که ما به فیلم ها میدیم چه ربطی به عملکرد یا نامزد شدن فیلم توی اسکار و گلدن کلاب و ... داره؟ به فرض الان درباره الی نامزد اسکار هم نشده بود، قطعا نظر شما درباره اش بازم همین بود.

فعلا هم که بحث انگار به جاهای باریک کشیده شده
icon10.gif
منم دیگه ادامه نمیدم. فقط اینو بگم که به نظرم مشکل اینه که شما یه معیار داری برای تعیین خوب یا بد بودن فیلم ها، اونم سلیقه شخصیته. همه ما (یا حالا خیلی از ما) از یه سری فیلم های تحسین شده خوشمون نمیاد، ولی تعمیم دادن سلیقه مون به خوب یا بد بودن مطلق فیلمها منطقی نیست.
من که هیچ تناقضی نمیبینم :D
فیلم تحسین شده .................:rolleyes: اصلا کلا بیخیال شیم بهتره

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,662
واقعا افتضاح بود ، حالم بد شد !!!

حیف وقت ، آدم بشینه 5 بار جومونگ ر از اول تا آخر ببینه یک بار هم یانگوم رو ببینه خیلی بهتره تا بشینه این "درباره الی" که اصلا معلوم نشد چرا اومد ، چرا مرد ، کی بود ، کارش چی بود ،... رو ببینه .

فیلم ایرانی حداقل یا کلا فیلم های سینمایی باید معنا و مفهوم درستی داشته باشه ، به ببیننده بفهمونه که آقا چی به چیه ، چه خبره ، حالا ما از پشت کوه اومدیم نمیفهمیم! اما واقعا من نمیدونم چه نکنته ای توی این فیلم بود؟ که چی واقعا؟

این گلشیفته هم که واقعا حال آدم رو بهم میزنه با اون حرف زدنش ، انگار مرد ها ، نکنه چیزی کشیده :دی

حالا طرفدارای گلشیفته خانم میان میگم واااای بی احترامی کردی به عشق من :دی

behroozbb

Registered User
لایک‌ها
0
واقعا افتضاح بود ، حالم بد شد !!!

حیف وقت ، آدم بشینه 5 بار جومونگ ر از اول تا آخر ببینه یک بار هم یانگوم رو ببینه خیلی بهتره تا بشینه این "درباره الی" که اصلا معلوم نشد چرا اومد ، چرا مرد ، کی بود ، کارش چی بود ،... رو ببینه .

فیلم ایرانی حداقل یا کلا فیلم های سینمایی باید معنا و مفهوم درستی داشته باشه ، به ببیننده بفهمونه که آقا چی به چیه ، چه خبره ، حالا ما از پشت کوه اومدیم نمیفهمیم! اما واقعا من نمیدونم چه نکنته ای توی این فیلم بود؟ که چی واقعا؟

این گلشیفته هم که واقعا حال آدم رو بهم میزنه با اون حرف زدنش ، انگار مرد ها ، نکنه چیزی کشیده :دی

حالا طرفدارای گلشیفته خانم میان میگم واااای بی احترامی کردی به عشق من :دی

100% موافقم

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
یه دور این 10 صفحه رو ورق بزنید به نکات جالب توجهی برخواهید خورد...

در واقع این فیلم به شکلی نیست که یه ببینده معمولی با دیدنش در بار اول چندان چیزی دستگیرش بشه..

اینم یه جور مزیت میتونه باشه برای فیلم های هنری اجتماعی... که ببننده رو حتی تا بعد از دیدنش هم به فکر فرو میبره که این فیلم چی میخواست بگه...نه مثل فیلم های تخیلی که یه بار میبینی میگی به چه فازی داد...:D

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,662
یه دور این 10 صفحه رو ورق بزنید به نکات جالب توجهی برخواهید خورد...

در واقع این فیلم به شکلی نیست که یه ببینده معمولی با دیدنش در بار اول چندان چیزی دستگیرش بشه..

اینم یه جور مزیت میتونه باشه برای فیلم های هنری اجتماعی... که ببننده رو حتی تا بعد از دیدنش هم به فکر فرو میبره که این فیلم چی میخواست بگه...نه مثل فیلم های تخیلی که یه بار میبینی میگی به چه فازی داد...:D

خوب همشهری به ما بگو چه نکات مثبتی در این فیلم نهادینه شده بود؟ :eek: :D

Shayan_BHX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب همشهری به ما بگو چه نکات مثبتی در این فیلم نهادینه شده بود؟ :eek: :D

منم یه هفتس دارم این سوال رو میپرسم خودشونم میگن هیچی :rolleyes: کلا ول کنید بابا
حیف وقتو کلماتی که واسه این فیلم حروم شد

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
منم یه هفتس دارم این سوال رو میپرسم خودشونم میگن هیچی :rolleyes: کلا ول کنید بابا

:blink::blink::blink:

همون کلا ول کنیم بابا سنگین تریم انگار
eyebrow.gif

پی نوشت: نمره من به درباره الی 7-7.5 ه حدودا. گفتم که سوء تفاهم پیش نیاد که سراپا شیفته این فیلمم :دی

بالا