برگزیده های پرشین تولز

درباره این بخش: پیشنهاد ،انتقاد ،کاربرهای فعال و...( پست اول: قوانین)

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
همون كتابخانه ديجيتال خوبه.

Lucky Guy

Registered User
لایک‌ها
5,075
خب میخواستم نظر بروبچ رو بدونم:

البته اونقد انگیزه دارم که اگه همه مخالف باشن خودم یه تنه راهش میندازم...
4.gif

اکثرا بچه هایی که باز زبان انگلیسی سروکار دارن میدونن که listening و از البته Pronunciation خیلی خیلی در امر یادگیری هر چه سریعتر و صحیح تر زبان های خارجه کمک میکنه

مدتهاست که کتاب های داستانی و رمان ها رو دارن جدای از خود کتاب ها به صورت AudioBook در میارن که بعضا خیلی هاشون زیبا و دلنشین هست.و البته کمک فراوانی در امر تقویت مهارت شنیداری و البته تلفظ صحیح کلمات خواهد کرد بخصوص که دیشکنر های کنونی همگی دارای تلفظ پیشفرض و ماشینی بوده که تلفظ های بسیاریشون هم غلط هست.

خواستم نظردوستان رو بدونم که موافقین که تاپیک برای معرفی کتاب های داستانی یا کلا هر کتابی در هر زمینه ای که به صورت AudioBook دراومده معرفی کنیم برای دانلود و کاربرها بتونن در این غالب گوشه کوچکی از ضعف های خودشون رو بهبود ببخشن.

میخواستم در اینجا کتب رو معرفی کنم ولی دیددم چون اونجا بیشتر کتاب های آموزشی در سطوح مختلف والبته متنوع معرفی میشه بعد کسی بخواد کتاب خاص مدنظرش رو پیدا کنه کمی سردرگمی بوجود میاد...

حالا بنظرتون تاپیک جدا داشته باشیم براش یا همون تاپیک معرفی کتاب خوبه؟

نظر خود من اینه که یه تاپیک مستقل براش داشته باشیم که دسترسی بهشون هم راحت تر باشه.

با تشکر از همکاری دوستان.

تاپیک مستقل باشه بهتره! البته اگه فعالیت توش انجام بشه!

غیر از AudioBook میتونیم ویدئو های بی بی سی یا خیلی از قطعه های ویدئویی رو هم داشته باشیم تو تاپیک کتابهای صوتی. (من خودم خوشحال میشم دوستان همچین ویدئو هایی رو معرفی کنن! البته با زیر نویس باشه خیلی بهتر هم میشه!)

همچنین دوستایی که به موسیقی علاقه دارن میتونن گروههای موسیقی خارجی (به همراه متن اهنگهاشون) که فکر میکنن به درد listening زبان میخوره رو معرفی کنن! و تنها صرف معرفی کتاب صوتی نباشه!

در نهایت من موافقم!

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97

غیر از AudioBook میتونیم ویدئو های بی بی سی یا خیلی از قطعه های ویدئویی رو هم داشته باشیم تو تاپیک کتابهای صوتی. (من خودم خوشحال میشم دوستان همچین ویدئو هایی رو معرفی کنن! البته با زیر نویس باشه خیلی بهتر هم میشه!)

همچنین دوستایی که به موسیقی علاقه دارن میتونن گروههای موسیقی خارجی (به همراه متن اهنگهاشون) که فکر میکنن به درد listening زبان میخوره رو معرفی کنن! و تنها صرف معرفی کتاب صوتی نباشه!

در نهایت من موافقم
آره اینم حرفیه..پینهاد خوبیه...من 600%موافقم..
4.gif

خیلی عالی هم هست

همون كتابخانه ديجيتال خوبه.
مرسی..پس شما هم موافقی...

//

ببینیم نظر دیگر دوستان چی هست البته به اضافه پبشنهاد Luck Guy که اونها رو هم پوشش میدیم.

.​

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720

در نهایت من موافقم!

audio book در هر حال كتابه و جاش توي كتابخانه است. ويديوي BBC رو نمي دونم از نظر فروم مشكلي ايجا بكنه يا نه كه مستقيم لينك داده بشه، چون لينك زياد دادن به سايتهاي اينطوري مي تونه درد سر زا باشه. بايد سوال كنم ببينم مشكلي داره يا نه. ولي در هر حال نمي شه اينها رو با كتابها يك جا آورد. در مورد موسيقي هم كه بخش جداگانه براي موسيقي خارجي در فروم هست و اينجا جاش نيست.

Lucky Guy

Registered User
لایک‌ها
5,075
audio book در هر حال كتابه و جاش توي كتابخانه است. ويديوي BBC رو نمي دونم از نظر فروم مشكلي ايجا بكنه يا نه كه مستقيم لينك داده بشه، چون لينك زياد دادن به سايتهاي اينطوري مي تونه درد سر زا باشه. بايد سوال كنم ببينم مشكلي داره يا نه. ولي در هر حال نمي شه اينها رو با كتابها يك جا آورد. در مورد موسيقي هم كه بخش جداگانه براي موسيقي خارجي در فروم هست و اينجا جاش نيست.

در مورد ویدئو : لازم نیست لینک مستقیم داده بشه.. میتونن دوستان از یوتیوب یا جاهای دیگه دانلود کنن و تو اپلود سنترها اپلودشون کنن!
درمورد موسیقی های خارجی: میدونم بخش جداگونه داره! ولی این هدفی که من گفتم رو شامل نمیشه! تاپیکی نداریم که گفته باشه کدوم گروهها شنیدنشون برای listening خوبه ! یا تاپیکی نداریم که متن اهنگهای گروههای مختلف درج بشه توشون! به هر حال یه تاپیک چند منظوره راه اندازی بشه خیلی خوب میشه و از یکنواختی هم در میاد!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
در مورد ویدئو : لازم نیست لینک مستقیم داده بشه.. میتونن دوستان از یوتیوب یا جاهای دیگه دانلود کنن و تو اپلود سنترها اپلودشون کنن!

باز هم بايد در مورد اين موضوع سوال كنم. نتيجه رو مي گم. ولي تاپيك اين ربطي به audio book نداره و بايد جدا باشه.

درمورد موسیقی های خارجی: میدونم بخش جداگونه داره! ولی این هدفی که من گفتم رو شامل نمیشه! تاپیکی نداریم که گفته باشه کدوم گروهها شنیدنشون برای listening خوبه ! یا تاپیکی نداریم که متن اهنگهای گروههای مختلف درج بشه توشون! به هر حال یه تاپیک چند منظوره راه اندازی بشه خیلی خوب میشه و از یکنواختی هم در میاد!

اين تاپيك همين هدف رو دنبال مي كنه:

نکات جالب درباره معنی و مفهوم آهنگ ها ، Lyrics ، و videomusic مورد علاقه مون

اينجا جاش نيست.

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
خب میخواستم نظر بروبچ رو بدونم:

البته اونقد انگیزه دارم که اگه همه مخالف باشن خودم یه تنه راهش میندازم...
4.gif

اکثرا بچه هایی که باز زبان انگلیسی سروکار دارن میدونن که listening و از البته Pronunciation خیلی خیلی در امر یادگیری هر چه سریعتر و صحیح تر زبان های خارجه کمک میکنه

مدتهاست که کتاب های داستانی و رمان ها رو دارن جدای از خود کتاب ها به صورت AudioBook در میارن که بعضا خیلی هاشون زیبا و دلنشین هست.و البته کمک فراوانی در امر تقویت مهارت شنیداری و البته تلفظ صحیح کلمات خواهد کرد بخصوص که دیشکنر های کنونی همگی دارای تلفظ پیشفرض و ماشینی بوده که تلفظ های بسیاریشون هم غلط هست.

خواستم نظردوستان رو بدونم که موافقین که تاپیک برای معرفی کتاب های داستانی یا کلا هر کتابی در هر زمینه ای که به صورت AudioBook دراومده معرفی کنیم برای دانلود و کاربرها بتونن در این غالب گوشه کوچکی از ضعف های خودشون رو بهبود ببخشن.

میخواستم در اینجا کتب رو معرفی کنم ولی دیددم چون اونجا بیشتر کتاب های آموزشی در سطوح مختلف والبته متنوع معرفی میشه بعد کسی بخواد کتاب خاص مدنظرش رو پیدا کنه کمی سردرگمی بوجود میاد...

حالا بنظرتون تاپیک جدا داشته باشیم براش یا همون تاپیک معرفی کتاب خوبه؟

نظر خود من اینه که یه تاپیک مستقل براش داشته باشیم که دسترسی بهشون هم راحت تر باشه.

با تشکر از همکاری دوستان.

با تشکر از جناب English Lord
و فعالیت های موثری که در اینجا دارن
نظر من در مورد english audio
مهمترین مسئله کاربردی بودن اون هست
listening خوب هست که بتونه کمک کنه فرد رو در جهت speaking
وگرنه اگه 1000 ساعت داستان گوش بدی ولی نتونی صحبت کنی فایده آنچنانی نداره
منظورم اینه که audio ها بصورت conversation باشه که هم باعث ارتقا listening skill بشه و هم اینه بتونه به speaking کمک کنه
من مهمترین کاربرد listenig رو کمک به speaking میدونم و گرنه تاثیر موثری نداره

با تشکر

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
ای بابا ببینیا چی شد...

ما چی گفتیم چی خواستیم چی شد....

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
باز هم بايد در مورد اين موضوع سوال كنم. نتيجه رو مي گم. ولي تاپيك اين ربطي به audio book نداره و بايد جدا باشه.

اين تاپيك همين هدف رو دنبال مي كنه:

نکات جالب درباره معنی و مفهوم آهنگ ها ، Lyrics ، و videomusic مورد علاقه مون

اينجا جاش نيست.
شما باید از کی سوال کنی؟
واسه چی جاش نیست؟:)
راستش تقریبا برای من قانع کننده نبود

اصولا کتاب درسی با کتاب داستان با کتاب علمی با کتاب پزشکی و خلاصه هر نوع دیگری متفاوته
هر کتابخانه مجازی هم که ببینیم موضوعات رو دسته بندی کرده و قاطی پاتی و مخلوط نیستن..واسه چی؟واسه نظم دادن و دسترسی سریع و راحت تر

درمورد موسیقی های خارجی: میدونم بخش جداگونه داره! ولی این هدفی که من گفتم رو شامل نمیشه! تاپیکی نداریم که گفته باشه کدوم گروهها شنیدنشون برای listening خوبه ! یا تاپیکی نداریم که متن اهنگهای گروههای مختلف درج بشه توشون! به هر حال یه .تاپیک چند منظوره راه اندازی بشه خیلی خوب میشه و از یکنواختی هم در میاد!
موافقم...
دلیلی هم نمیبینم که ما اینجا تاپیک نداشته باشیم برای این موضوع..
چون دقیقا مشابه تاپیک رفع مشکلات ترجمه زبان در اینجا یکی در بخش فرهنگ و هنر هست و سیمور هرگز این دوتا رو مخلوط نکرد.
ما که اینجا موسیقی رپ و متال و راک و پاپ نمیخوایم معرفی کنیم...موسیقی آموزی زبان
با تشکر از جناب English Lord
و فعالیت های موثری که در اینجا دارن
نظر من در مورد english audio
مهمترین مسئله کاربردی بودن اون هست
listening خوب هست که بتونه کمک کنه فرد رو در جهت speaking
وگرنه اگه 1000 ساعت داستان گوش بدی ولی نتونی صحبت کنی فایده آنچنانی نداره
منظورم اینه که audio ها بصورت conversation باشه که هم باعث ارتقا listening skill بشه و هم اینه بتونه به speaking کمک کنه
من مهمترین کاربرد listenig رو کمک به speaking میدونم و گرنه تاثیر موثری نداره

با تشکر
بله کاملا صحیح و متین..هدف فعالیت ما هم بیشتر در این راستا خواهد بود اگر دوستان کمک کنن و فعالیت داشته باشن...

با تشکر از شما..مرسی..

//

منتظر نظرات دیگر دوستان هم هستیم.

دوستان برای جلوگیری از بحث های اضافه فقط در حد یک جمله کوتاه ممنون میشم موافقت یا مخالفتتون رو عنوان کنید.
بی نهایت از همکاری شما دوستان متشکرم...

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
شما باید از کی سوال کنی؟
واسه چی جاش نیست؟:)
راستش تقریبا برای من قانع کننده نبود

معرفي آهنگ هاي خارجي و متنشون جاش اينجا نيست. قسمت موسيقي خارجي داره فروم و تاپيك مخصوص اين كار. بيشتر از اين هم توضيحي لازم نمي بينم.

در مورد ويدئو بايد از مدير فني فروم سوال كنم كه مشكلي از نظر امكان پ(!)يلترينگ براي اينجا ايجاد نكنه.

اصولا کتاب درسی با کتاب داستان با کتاب علمی با کتاب پزشکی و خلاصه هر نوع دیگری متفاوته
هر کتابخانه مجازی هم که ببینیم موضوعات رو دسته بندی کرده و قاطی پاتی و مخلوط نیستن..واسه چی؟واسه نظم دادن و دسترسی سریع و راحت تر

اينجا بخش آموزش زبانه، ديگه بيشتر از اين تفكيك لازم نيست. شما همون كتاب streamline اي پست كردي، آديو بود، يا PDF؟ هر دو بود ديگه، پس اين موضوعي نيست كه بابتش كتاب ها جدا بشن.

///

آخر از همه اين كه اينجا دموكراسي نيست كه شما بابت اين كار ها راي گيري كني. اگر تاپيك موزيك زده بشه، مجبورم بفرستمش قسمت موسيقي و اگر تاپيك جدا براي آديو بوك زدي هم من مجبور ميشم مرج كنم در كتابخانه ديجيتال اين قسمت.

مشكلي هم داري، با سيمور مطرح كن. اين بحث از نظر من تمام شده است.

Last edited:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
معرفي آهنگ هاي خارجي و متنشون جاش اينجا نيست. قسمت موسيقي خارجي داره فروم و تاپيك مخصوص اين كار. بيشتر از اين هم توضيحي لازم نمي بينم.

در مورد ويدئو بايد از مدير فني فروم سوال كنم كه مشكلي از نظر امكان پ(!)يلترينگ براي اينجا ايجاد نكنه.

اينجا بخش آموزش زبانه، ديگه بيشتر از اين تفكيك لازم نيست. شما همون كتاب streamline اي پست كردي، آديو بود، يا PDF؟ هر دو بود ديگه، پس اين موضوعي نيست كه بابتش كتاب ها جدا بشن.

///

آخر از همه اين كه اينجا دموكراسي نيست كه شما بابت اين كار ها راي گيري كني. اگر تاپيك موزيك زده بشه، مجبورم بفرستمش قسمت موسيقي و اگر تاپيك جدا براي آديو بوك زدي هم من مجبور ميشم مرج كنم در كتابخانه ديجيتال اين قسمت.

مشكلي هم داري، با سيمور مطرح كن. اين بحث از نظر من تمام شده است.
من چی میتونم بگم با طرز برخورد شما؟با این حرف زدنتون...نمیدونم کجای حرفم بد بود که اینجوری میپری به ادم...کم مونه یه چاقو بکنی توی شکممون..

اين بحث از نظر من تمام شده است.
حوصله بحث ندارم بخدا قبلا هم گفتم...هر بحثی با شما اخرش همینه..بی خیال
مرسی لطف کردی.

اگه لازم باشه تاپیک مجزا براش میزنم...از نظر شما هم تمام شده بقیه حق نظر دارن...
قرار هم نیست فیلم س*ک*سی بذاریم که فیلتر بشه..

پ.ن:تا اونجایی که یادمه شما انصراف دادی..کسی هم نمیتونه کسی رو مجبور به فعالیت کنه...

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من چی میتونم بگم با طرز برخورد شما؟با این حرف زدنتون...نمیدونم کجای حرفم بد بود که اینجوری میپری به ادم...کم مونه یه چاقو بکنی توی شکممون..

حوصله بحث ندارم بخدا قبلا هم گفتم...هر بحثی با شما اخرش همینه..بی خیال
مرسی لطف کردی.

اگه لازم باشه تاپیک مجزا براش میزنم...از نظر شما هم تمام شده بقیه حق نظر دارن...

پ.ن:تا اونجایی که یادمه شما انصراف دادی..کسی هم نمیتونه کسی رو مجبور به فعالیت کنه...

اين چه طرز حرف زدنه؟ ادبيات رو باش! بعد هم مي گه به سابقه من كاري نداشته باش!

//

موافقت نشد با انصراف بنده، هستم در خدمتتون فعلا.

در مورد اين اديتي كه بعدا كردي، راجع به فيلم ... بايد بگم كه مهم نيست. همين كه لينكي از سايتي داده بشه كه پ!يلتر شده باشه، خود اين سايت هم مي تونه دچار درد سر بشه. به هر حال بايد سوال كنم.

Last edited:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
.........لا اله الا الله...
موافقت نشد با انصراف بنده، هستم در خدمتتون فعلا
اگه کسی نخواد فعالیت کنه کسی هم نمیتونه مجبورش کنه...ما حالیمونه این چیزا بهتره سرت رو از برف بیرون بیاری
در مورد اين اديتي كه بعدا كردي، راجع به فيلم ... بايد بگم كه مهم نيست. همين كه لينكي از سايتي داده بشه كه پ!يلتر شده باشه، خود اين سايت هم مي تونه دچار درد سر بشه. به هر حال بايد سوال كنم.
واسه خوت میبری و میدوزی..کی گفته ما از سایت فیلتر شده ملب میذاریم؟
اين چه طرز حرف زدنه؟ ادبيات رو باش! بعد هم مي گه به سابقه من كاري نداشته باش!
کجای ادبیات من مشکل داشت؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
به من گفتن به خاطر يه كاربر همكاريم رو متوقف نكنم. منم موافقت كردم.

"مي پري به آدم، چاقو فرو مي كني تو شكممون، ..." در جواب توضيحات رك و ساده من! اينا الفاظي نيست كه من بخوام جوابش رو بدم و فقط ادبيات و شخصيت شما رو نشون مي ده.

poljam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر منم این تاپیکی که اقای english lord میخوان بزنن تاپیک مفیدیه.من که موافقم.:happy:

من که واقعا نمیفهمم خانوم amadea شما برای چی دارید دعوا میکنید؟؟

Last edited:

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
به نظر منم این تاپیکی که اقای english lord میخوان بزنن تاپیک مفیدیه.من که موافقم.:happy:

من که واقعا نمیفهمم خانوم amadea شما برای چی دارید دعوا میکنید؟؟

audio book هم جزئی از کتابخانه دیجیتال هست. مسلما هم مفید خواهد بود. دعوایی هم نداریم. صرفا گفتم اگر تاپیک جدا زده بشه، ادغامش می کنم.

////

در مورد تاپیک ویدیو های آموزشی زبان، مشکلی نیست. ویدیو ها رو لطفا در 4shared آپلود کنید، یا جایی که پ!یلتر نشده باشه.

ممنون از همگی.

TURK_AVENGER

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
891
بازم دعوا , بازم پستایه دراز ! ! :hmm: :(
آمادا بزار تاپیک رو بزنه . شاید مفید باشه !

البته نمیدونم بحث به کجا رسیده چون پستارو نخوندم ! :f34r:
من که با تاپیکه تازه موافقم !

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
بازم دعوا , بازم پستایه دراز ! ! :hmm: :(
آمادا بزار تاپیک رو بزنه . شاید مفید باشه !

البته نمیدونم بحث به کجا رسیده چون پستارو نخوندم ! :f34r:
من که با تاپیکه تازه موافقم !

يه تاپيك قبلا راجع به پادكست بود، الان تغيير نام دادند تا همش همون جا پوشش داده بشه. ;)

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
من که با تاپیکه تازه موافقم
!

مرسی از لطفت

يه تاپيك قبلا راجع به پادكست بود، الان تغيير نام دادند تا همش همون جا پوشش داده بشه.
ما تغییر نام ندادیم که؟؟؟!!!

فقط مطالب رو بردیم اونجا همین..

//

مرسی از تمامی دوستان...

همه موافق و یک مخالف...:lol::D

ادیت: شرمنده اشتباه شد در quote پست. بجای turk از Amadea بود که تصحیح شد.

Last edited:

TURK_AVENGER

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
891
بالا