برگزیده های پرشین تولز

سبک رزمی سیستما (کارشناس متخصص استاد فایرنایت)

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
با سلام . من مدتهاست که سیستما کار میکنم در این Thread میخواهم به طور کامل در مورد این سبک مطلب بنویسم..
البته همونطور که می دانید هیچ سبکی کامل نیست و سیستما هم خالی از نقص نیست .در اینجا هم نکات مثبت و هم نکات منفی این سبک گفته میشود .:D

Last edited:

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
SYSTEMA یا Система به معنای واقع کلمه مجموعه ای از مهارت هایی است که مخصوص شرایط خاص به خصوص دوران جنگ است . این سبک رزمی (( توجه کنید که سیستما هنر رزمی نیست ، یک سبک است )) از آن کشور روسیه است . این سبک به صورت تدریجی و با سرعت بسیار کند کامل شد ، قبل از به وجود آمدن سیستما یک سیستم مشابه به نام Boya Rukopashnogo استفاده میشد . بعضا به اشتباه فکر میکنند که در سیستما از sambo هم استفاده شده ، که البته به طور کلی اشتباه است . این سبک رزمی بیشتر به نیروهای ویژه و نیروهای Spetsnaz روسیه آموزش داده میشود . در گذشته سیستما مثل تمام سبک های نظامی سری بوده . در این سبک سیستم تنفسی ، سیستم عصبی ، عضلات و .... و همچنین روانشناسی ( در حد محدود و مورد نیاز ) آموزش داده میشود . از سلاح های سرد فقط کار با چاقو ، زنجیر و تبر آموزش داده میشود . در پست های بعدی بیشتر توضیح میدم .
با تشکر.:D

kaveh13

Registered User
لایک‌ها
0
سیستما ورزش نیروهای واحد محافظت "ژوزف استالین" دیکتاتور شوروی بوده از سال 2000 هم تو میامی فلوریدا مسابقات قهرمانیش برگزار میشه.
اسم و آدرس باشگاهتون رو بگید ممنون میشیم

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سیستما ورزش نیروهای واحد محافظت "ژوزف استالین" دیکتاتور شوروی بوده از سال 2000 هم تو میامی فلوریدا مسابقات قهرمانیش برگزار میشه.
اسم و آدرس باشگاهتون رو بگید ممنون میشیم
در ایران باشگاه سیستما نداریم . بنده هم چند سالی که در روسیه بودم ، سیستما کار کردم .
با تشکر

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
این کشور بزرگ (روسیه ) در طول تاریخ، مجبور به دفع مهاجمان از شمال، جنوب، شرق، و غرب بود. همه مهاجمان دارای سبکی متمایز از مبارزه تن به تن و سلاح بودند. جنگ در نقاط مختلف و پراکنده صورت میگرفت، در طول زمستان انجماد و یخبندان و در تابستان گرمای سوزان، روس ها را به این نتیجه رساند که، رزمندگان روسی باید سبکی جنگی و رزمی داشته باشند که دارای روح قوی همراه با تاکتیک های بسیار نوآورانه و چند منظوره و مرگبار و عملی و موثر در برابر هر نوع دشمن باشد .سیستما سبکی طبیعی و آزاد است در حالی که هیچ قانون سخت، ساختار سفت و سخت یا محدودیت (به جز موارد اخلاقی) ندارد . تمام تاکتیک بر اساس واکنش های غریزی، نقاط قوت و ویژگی های منحصر به فرد است ، به طور خاص این سبک برای یادگیری سریع طراحی شده است.

هنگامی که کمونیست ها در سال 1917 به قدرت رسیدند،این سبک را ***** و تمام کسانی را که این سبک رزمی را آموزش میدادند به شدت مجازات میکردند . با این حال، مقامات مسئول به سرعت متوجه بقا و قدرت این سبک رزمی روسی شدند و به این ترتیب آن را برای واحد نخبگان Spetsnaz محفوظ کردند.

از زمان فروپاشی **** شوروی، بسیاری دیگر از سبک مبارزه روسیه دوباره ظهور پیدا کردند،این سبک ها عبارتند از: سامبو (سبک کشتی)، Slaviano Goretskaya Borba (سبک StormWarrior)، سبک نظامی A. Kadochnikov، به علاوه انواع سبک های عامیانه (به عنوان مثال Busa، Skobar، جنگل جنگجو، Kozachiy Sploch، و مبارزه با مشت به توسط Gruntovsky).

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دوست گرامي
اميدوارم بتونيم از دانش شما در اين زمينه استفاده كنيم

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
این کشور بزرگ (روسیه ) در طول تاریخ، مجبور به دفع مهاجمان از شمال، جنوب، شرق، و غرب بود. همه مهاجمان دارای سبکی متمایز از مبارزه تن به تن و سلاح بودند. جنگ در نقاط مختلف و پراکنده صورت میگرفت، در طول زمستان انجماد و یخبندان و در تابستان گرمای سوزان، روس ها را به این نتیجه رساند که، رزمندگان روسی باید سبکی جنگی و رزمی داشته باشند که دارای روح قوی همراه با تاکتیک های بسیار نوآورانه و چند منظوره و مرگبار و عملی و موثر در برابر هر نوع دشمن باشد .سیستما سبکی طبیعی و آزاد است در حالی که هیچ قانون سخت، ساختار سفت و سخت یا محدودیت (به جز موارد اخلاقی) ندارد . تمام تاکتیک بر اساس واکنش های غریزی، نقاط قوت و ویژگی های منحصر به فرد است ، به طور خاص این سبک برای یادگیری سریع طراحی شده است.

هنگامی که کمونیست ها در سال 1917 به قدرت رسیدند،این سبک را ***** و تمام کسانی را که این سبک رزمی را آموزش میدادند به شدت مجازات میکردند . با این حال، مقامات مسئول به سرعت متوجه بقا و قدرت این سبک رزمی روسی شدند و به این ترتیب آن را برای واحد نخبگان Spetsnaz محفوظ کردند.

از زمان فروپاشی **** شوروی، بسیاری دیگر از سبک مبارزه روسیه دوباره ظهور پیدا کردند،این سبک ها عبارتند از: سامبو (سبک کشتی)، Slaviano Goretskaya Borba (سبک StormWarrior)، سبک نظامی A. Kadochnikov، به علاوه انواع سبک های عامیانه (به عنوان مثال Busa، Skobar، جنگل جنگجو، Kozachiy Sploch، و مبارزه با مشت به توسط Gruntovsky).

سیستما یک نوع مشت زدن خاص داره درست میگم
میشه در موردش توضیح بدید
ممنون

megalomaniac

Registered User
لایک‌ها
75
سلام آقا شما كجايي با هم تمرين كنيم ؟ من موآي تاي و جيوجيتسوي برزيلي و سيستما كار مي كنم حريف خوب ندارم .

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سیستما یک نوع مشت زدن خاص داره درست میگم
میشه در موردش توضیح بدید
ممنون
سلام ببخشید که دیر به دیر میام . منظورتون از مشت خاص چیه ؟ یعنی مشتی که تا حالا در سبک دیگری استفاده نشده ؟؟

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام آقا شما كجايي با هم تمرين كنيم ؟ من موآي تاي و جيوجيتسوي برزيلي و سيستما كار مي كنم حريف خوب ندارم .

چاکرم . من اصفهانم . خوشحال میشم در موقعیت مناسب با هم یه تمرین داشته باشیم .

Last edited:

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
در سبک رزمی سیستما مبارزه با خونسردی کامل وبا زاویه دید بالا با دشمن برخورد میشود . محل برخورد ضربات در سیستما ، مسیر های تنفسی و مکان هایی که حساس به ضربه هستند میباشد . 4 تا از مفاصل بدن به عنوان محور های حرکتی و جابه جایی بدن در نظر گرفته میشود و تمام سعی مبارز بر این است که از این 3 مورد گفته شده بهترین استفاده را بکند.

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
عجب سوت و کوره . خوب البته سیستما سبک شناخته شده ای نیست . باید هم اینجا سوت و کور باشه .

در روسیه ، کماندو ها در سیستما آموزش های زنده ماندن در شرایط سخت و تغییر چهره ( اجزای صورت ) مثلا : حجم صورت و برآمدگی ها و ..... ترور شخصیت ها و .... آموزش میبینند .
کسانی که به روسیه سفر میکنند و خواهان آموزش سیستما میشوند ، شاید آموزش سیستما ببینند ، اما هیچ وقت نمیتوانند تمام موارد سیستما را دوره ببینند . تنها یک راه برای کامل یاد گرفتن سیستما است . :cool:

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
در سیستما 50% تنفس مهم است . آموزش روش های تنفسی تا سال ها طول میکشد . اینکه در شرایط مختلف تنفس شما دچار تغییر نشود بسیار مهم است .
مهم ترین بخش آموزش سیستما همین تنفس است.:cool:

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
عزیز دل برادر آموزش هم میدی ؟:دی

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
عزیز دل برادر آموزش هم میدی ؟:دی
من باشگاه یا حتی حکم آموزش ندارم . صرفا جهت اطلاع این تاپیک را راه اندازی کردم . ولی اگر خواستید یاد بگیرید ، میتونم راهنماییتون بکنم .

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
من باشگاه یا حتی حکم آموزش ندارم . صرفا جهت اطلاع این تاپیک را راه اندازی کردم . ولی اگر خواستید یاد بگیرید ، میتونم راهنماییتون بکنم .

سلام به شما دوست عزیز اطلاعات شما در مورد سیک سیستما بسیار جالب بود میشه راهنمایی بفرمایین چجوری میشه سیستما رو یاد گرفت؟؟ درضمن سیستما یه نوع سبک دفاع شخصی هم هست؟؟

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام به شما دوست عزیز اطلاعات شما در مورد سیک سیستما بسیار جالب بود میشه راهنمایی بفرمایین چجوری میشه سیستما رو یاد گرفت؟؟ درضمن سیستما یه نوع سبک دفاع شخصی هم هست؟؟

درود بر شما . متاسفانه راه های زیادی نیست که بتوان سیستما را به درستی کار کرد . مطمئن هستم که چند وقت دیگر در گوشه و کنار ایران میشنویم که دارند آموزش سیستما میدهند . اما با چه روشی ؟؟ با کدام حکم ؟؟ طبق معمول پول در آوردن از راه نادرست . همیشه همینطور بوده . دلایل زیادی دارم ، که نمیتوان به راحتی سیستما واقعی را کار کرد . به زودی مطالبی در همین تاپیک قرار میدهم.

بالا