برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با درود و سپاس از توجه شما
حتما سلام شما را به ایشان خواهم رساند

در مورد کلینیک ونک ، همانند سابق که معرفی کرده بودید هنوزم هست ؟ از لحاظ دستگاه و کلا همه موارد ؟

بله ونک یکی از بهترین های تهرانه هم از نظر مدیریت هم از نظر پزشکان و هم از نظر دستگاهها.

dasthayekhaly

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. خسته نباشید
ببخشید من حدود دوماه و نیم پیش بیمارستان نور با دکتر هاشمی عمل لازک انجام دادم. چشم راستم تقریباً 10 روز بعد دیدش عالی شد. به توصیه شما صبر کردم ، چشم چپم هم حدود 10 روز پیش (یعنی بعد از حدود دو ماه) خوب شد. حس کردم که دیدم کامل هست.
اما الان 4-5 روزه هرچیزی که نگاه میکنم، سایه کمرنگی زیرش داره!(فکر کنم میگن دوبینی). به خصوص چشم راستم و وقتی نوشته های تلویزیون رو میبینم این قضیه مشهود تره.
اینم به نظرتون طبیعی هست؟

javad91

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نگران نباشید حتی تقلبی هاشم فکر می کنم خوب باشند. به هر جال جاذب UV هست.
فکر می کنم در حالحاضر با این دلار از اون بهتر هم پیدا نشه.
ممنون به خاطرپاسخگویی شماوزحماتتون

roasemary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام مجدد جناب یاسینی
بالاخره دیشب رفتیم پیش دکتر هاشمی (مسیح) ولی چند تا سوال برام پیش اومد:
1- دکتر در معاینه چشم چپ همسرم گفت :سوراخ قدیمی تو شبکیه داره و پرسید کاری رو چشمش کرده یا نه. سوراخ شبکیه چیه و آیا خطری داره؟
2- دکتر گفت چشم آقای همسر آستیگمات بالاست و احتمالا شماره چشم صفر نمیشود بلکه 0.5 تا 1 میماند . آیا این شماره عینک برای رانندگی ، سمینار و کار مستمر با لپ تاپ لازم دارد؟ (همسرم برای خلاصی از عینک این عمل را میخواست)
3-ایشان لازک را برای جراحی پیشنهاد کردند و دریاره انحراف مخفی چشم همسرم هم که قیلا صحبتش را کرده بودم گفنتد با همین لازک برطرف میشود . (نظر ایشان این بود که انحراف ها معمولا با عمل همزمان اصلاح میشوند ولی من از گفته های شما برداشت عکس این داشتم ؟؟؟)
4-با توجه به صحبت های فوق یه نظر شما اصلا عمل جراحی تصمیم درستی میتواند باشد یا خیر؟
5- آیا توصیه میکنید با پزشک دیگری مشاوره صورت گیرد یا نظر دکتر هاشمی را حجت بدانیم؟

متشکرم

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام. خسته نباشید
ببخشید من حدود دوماه و نیم پیش بیمارستان نور با دکتر هاشمی عمل لازک انجام دادم. چشم راستم تقریباً 10 روز بعد دیدش عالی شد. به توصیه شما صبر کردم ، چشم چپم هم حدود 10 روز پیش (یعنی بعد از حدود دو ماه) خوب شد. حس کردم که دیدم کامل هست.
اما الان 4-5 روزه هرچیزی که نگاه میکنم، سایه کمرنگی زیرش داره!(فکر کنم میگن دوبینی). به خصوص چشم راستم و وقتی نوشته های تلویزیون رو میبینم این قضیه مشهود تره.
اینم به نظرتون طبیعی هست؟

اولا كه تبريك مي گم براي عمل موفقتون.
ثانيا من فكر ميكنم اين دوبيني نيست. دو بيني ديدن دو تصوير دقيقه. اين سايه ايه كه معمولا از باقي موندن كمي از شماره چشم ايجاد ميشه. اما چرا روزه شك دار يه ويزيت دكتر برين ضرر نمي كنين.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام مجدد جناب یاسینی
بالاخره دیشب رفتیم پیش دکتر هاشمی (مسیح) ولی چند تا سوال برام پیش اومد:
1- دکتر در معاینه چشم چپ همسرم گفت :سوراخ قدیمی تو شبکیه داره و پرسید کاری رو چشمش کرده یا نه. سوراخ شبکیه چیه و آیا خطری داره؟
2- دکتر گفت چشم آقای همسر آستیگمات بالاست و احتمالا شماره چشم صفر نمیشود بلکه 0.5 تا 1 میماند . آیا این شماره عینک برای رانندگی ، سمینار و کار مستمر با لپ تاپ لازم دارد؟ (همسرم برای خلاصی از عینک این عمل را میخواست)
3-ایشان لازک را برای جراحی پیشنهاد کردند و دریاره انحراف مخفی چشم همسرم هم که قیلا صحبتش را کرده بودم گفنتد با همین لازک برطرف میشود . (نظر ایشان این بود که انحراف ها معمولا با عمل همزمان اصلاح میشوند ولی من از گفته های شما برداشت عکس این داشتم ؟؟؟)
4-با توجه به صحبت های فوق یه نظر شما اصلا عمل جراحی تصمیم درستی میتواند باشد یا خیر؟
5- آیا توصیه میکنید با پزشک دیگری مشاوره صورت گیرد یا نظر دکتر هاشمی را حجت بدانیم؟

متشکرم

چقدر بد. فكر ميكنم همسرتون دوران پر استرسي رو گذرونده بودن. اين سوراخ ها و تاول هاي شبكيه بيشتر به استرس بر مي گرده كه با ليزر ودارو درمان ميشه.
همونطور كه گفتم دكتر هاشمي الكي دروغ نمي گه. اگر نيم شماره باقي بمونه مشكلي نداره همسرتون مي تونن به راحتي به زندگي بي عينك بپردازن.
در مورد انحراف پس انحرافشون خيلي كمه خدا رو شكر.
در مورد دكتر انتخاب هاي زيادي داريد اما دكتر هاشمي يكي از بهترين هاست.
سلام من رو برسونيد هر چند كه يكشنبه ديگه ايشون رو سر دموي يكي از دستگاهامون ميبينم.

t0rbak

Registered User
لایک‌ها
352
سلام جناب یاسینی
من بوشهرم آیا اینجا عمل کنم با بیام تهران
یه چشمم 2.75 و یکیشم 1.5 نیاز هست لیزر کنم
چشام استیگماته و چشم چپم که شمارش بالاتره تنبلی داره
میتونید منو راهنمایی کنید لطفا؟

nazanin.r65

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقای یاسینی سلام ، من می خوام چشمم رو عمل کنم ، این 148 صفحه رو خوندم و واقعا از لطف و توجهی که دارید سپاسگذارم . من هفته گذشته کلینیک نور وقت معاینه داشتم اون موقع با پزشک های این کلینیک آشنایی نداشتم و خودشون با دکتر هدایت فر به من وقت معاینه دادن و ایشان نتایج آزمایشات من رو دیدن و گفتن چشم راستت قرینه نیست ! و باید آزمایشت رو تکرار کنی و هم چنین خشکی چشم من رو بررسی کردن و گفتند که آزمایش تیروئید هم انجام بدم ، نتیجه آزمایش تیروئید نرمال بود ولی مثل این که چشمم خشکه دیروز که نتیجه آزمایش تیروئید رو دیدن گفتن که من می تونم عمل PRK mmc رو انجام بدم و سوال من از شما اینه که اولا موقع ریختن قطره ها توسط پرستارای اونجا برای انجام آزمایشا به نظرم دقت لازم وجود نداشت چرا که بعد از ریختن قطره ها اپتومتریست گفتن که قطره تاثیری نداشته و باید زمان بیشتری منتظر بمونی که بتونم نتیجه رو ببینم و منم خودم احساس کردم که قطره وارد چشمم نشد و بیشترش بیرون ریخت واین مسئله با توجه به این که کلینیک نور گران ترین کلینیک تهرانه و این قطره باعث تاری دید میشه تا 48 ساعت در نتیجه استفاده ازش خوشایند نیست با عث عدم رضایت من شده چون به نظرم پرستارا باید بیشتر دقت و توجه داشته باشن و این که شما گفتین که اونجا دکتر های بهتری هم هستن و دکتر هدایت فر جز بهترین دکترهای اونجا نیستن باعث شده من به نتایجم مشکوک باشم به نظرتون لازمه که من از یکی از دکتر های دیگه مثل دکتر غلامی نژاد ، دکتر نیک بین یا دکتر میرآفتاب وقت ویزیت و بررسی مجدد نتایج آزمایشامو بگیرم ؟
هم چنین من با دکتر هاشمی وقت عمل دارم اگه کلینیک عمل کنم با دستگاه nidek هزینه عمل 1400000 و اگه بیمارستان عمل کنم با دستگاه visx هزینه2000000 ، از مسئول نوبت دهی پرسیدم که تفاوت چیه گفتن که چون visx شماره های بالای 4 رو هم عمل می کنه گرون تره و برای من تفاوتی نداره نتیجش با nidek در ضمن شماره چشم من 1.5 و 2 هست و استیگمات ندارم و در صورتی که شما فرمودین تفاوتشون مثل تفاوت 206 و بنز هست که این خیلی زیاده !!! به نظرتون چه تصمیمی بگیرم و چرا دکترها خودشون در این مورد توضیح ندادن و تفاوت ها رو به مراجعین نمی گن ؟!
یعنی لازمه من از یک دکتر دیگه وقت بررسی مجدد آزمایشات و شرایطم و مشاوره برای تعیین نوع عمل و انتخاب دستگاه رو بگیرم ؟
ببخشید که سوالم طولانی شد .
از اینکه وقت میزارید و سوالات رو بدون چشم داشت و با دقت و لطف جواب می دین واقعا ممنونم .

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
من بوشهرم آیا اینجا عمل کنم با بیام تهران
یه چشمم 2.75 و یکیشم 1.5 نیاز هست لیزر کنم
چشام استیگماته و چشم چپم که شمارش بالاتره تنبلی داره
میتونید منو راهنمایی کنید لطفا؟

بله بوشهر مراکز خوب و دکتر های خوبی داره. دکتر خالقی و دکتر صادقی از دکتر های خوب بوشهر هستند. اگر رفتید پیش دکتر خالقی سلام من رو برسونید البته ممکنه کمی قاطی کنه بگه دستگاهمون رو درست نمی کنن ولی خیلی آدم خوبیه. کارش هم خیلی خوبه.

اما متاسفانه در مورد عمل نمی تونم نظر بدم چون چشم تنبل باید بررسی بشه اگر شماره چشمتون مثبت باشه قابل لیزر نیست ولی اگر منفی باشه میشه لیزرش کرد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی سلام ، من می خوام چشمم رو عمل کنم ، این 148 صفحه رو خوندم و واقعا از لطف و توجهی که دارید سپاسگذارم . من هفته گذشته کلینیک نور وقت معاینه داشتم اون موقع با پزشک های این کلینیک آشنایی نداشتم و خودشون با دکتر هدایت فر به من وقت معاینه دادن و ایشان نتایج آزمایشات من رو دیدن و گفتن چشم راستت قرینه نیست ! و باید آزمایشت رو تکرار کنی و هم چنین خشکی چشم من رو بررسی کردن و گفتند که آزمایش تیروئید هم انجام بدم ، نتیجه آزمایش تیروئید نرمال بود ولی مثل این که چشمم خشکه دیروز که نتیجه آزمایش تیروئید رو دیدن گفتن که من می تونم عمل PRK mmc رو انجام بدم و سوال من از شما اینه که اولا موقع ریختن قطره ها توسط پرستارای اونجا برای انجام آزمایشا به نظرم دقت لازم وجود نداشت چرا که بعد از ریختن قطره ها اپتومتریست گفتن که قطره تاثیری نداشته و باید زمان بیشتری منتظر بمونی که بتونم نتیجه رو ببینم و منم خودم احساس کردم که قطره وارد چشمم نشد و بیشترش بیرون ریخت واین مسئله با توجه به این که کلینیک نور گران ترین کلینیک تهرانه و این قطره باعث تاری دید میشه تا 48 ساعت در نتیجه استفاده ازش خوشایند نیست با عث عدم رضایت من شده چون به نظرم پرستارا باید بیشتر دقت و توجه داشته باشن و این که شما گفتین که اونجا دکتر های بهتری هم هستن و دکتر هدایت فر جز بهترین دکترهای اونجا نیستن باعث شده من به نتایجم مشکوک باشم به نظرتون لازمه که من از یکی از دکتر های دیگه مثل دکتر غلامی نژاد ، دکتر نیک بین یا دکتر میرآفتاب وقت ویزیت و بررسی مجدد نتایج آزمایشامو بگیرم ؟
هم چنین من با دکتر هاشمی وقت عمل دارم اگه کلینیک عمل کنم با دستگاه nidek هزینه عمل 1400000 و اگه بیمارستان عمل کنم با دستگاه visx هزینه2000000 ، از مسئول نوبت دهی پرسیدم که تفاوت چیه گفتن که چون visx شماره های بالای 4 رو هم عمل می کنه گرون تره و برای من تفاوتی نداره نتیجش با nidek در ضمن شماره چشم من 1.5 و 2 هست و استیگمات ندارم و در صورتی که شما فرمودین تفاوتشون مثل تفاوت 206 و بنز هست که این خیلی زیاده !!! به نظرتون چه تصمیمی بگیرم و چرا دکترها خودشون در این مورد توضیح ندادن و تفاوت ها رو به مراجعین نمی گن ؟!
یعنی لازمه من از یک دکتر دیگه وقت بررسی مجدد آزمایشات و شرایطم و مشاوره برای تعیین نوع عمل و انتخاب دستگاه رو بگیرم ؟
ببخشید که سوالم طولانی شد .
از اینکه وقت میزارید و سوالات رو بدون چشم داشت و با دقت و لطف جواب می دین واقعا ممنونم .

اولا تشکر از وقتی که برای چشم خودتون می ذارید و اطلاعات این صفحات رو بررسی می کنید.
دوست عزیز همیشه گفتم چرا روزه شک دار. وقتی میشه با دکتر خوبی مثل دکتر میر آفتاب یکبار دیگه هم چک کرد چرا که نه. بذارید ایشون هم در مورد شما نظر بدن.
در مورد قطره نگران نباشید بعضی وقتها این عمل چند بار تکرار میشه برای خود من هم پیش اومده و نرماله.
در مورد دستگاه قویا پیشنهاد می کنم اگر هزینه عمل رو دارید با ویسکس با کنسرتو عمل کنید. همونطور که گفتم تفاوت عین پراید (الان دیگه 206 گرون شده) با بوگاتی ویرون هست.
نایدک دستگاه قدیمی با تکنولوژی قدیمیه که این روزه دیگه زیاد استفاده نمیشه و اون دستگاه کلینیک هم از قدیم مونده.
در ضمن دوست من الان بدونید که بیمارستان نگاه هم یکی از بهترین های تهرانه. با وجود کادر جدید والا به نظر من از نور حتی بهتر هم شده.

dasthayekhaly

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اولا كه تبريك مي گم براي عمل موفقتون.
ثانيا من فكر ميكنم اين دوبيني نيست. دو بيني ديدن دو تصوير دقيقه. اين سايه ايه كه معمولا از باقي موندن كمي از شماره چشم ايجاد ميشه. اما چرا روزه شك دار يه ويزيت دكتر برين ضرر نمي كنين.

مرسی. ولی اگه شماره چشمم باقی مونده باشه که موفق حساب نمیشه!:(اگه دلیلش این هست چرا چند روزه متوجه شدم؟ چرا چند روز پیش همه چی خوب بود؟
شهرستان هستم و تا یکی دو ماه دیگه قرار نیست بیام تهران. این مسئله اونقدر مهم هست که به خاطرش بیام؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
مرسی. ولی اگه شماره چشمم باقی مونده باشه که موفق حساب نمیشه!:(اگه دلیلش این هست چرا چند روزه متوجه شدم؟ چرا چند روز پیش همه چی خوب بود؟
شهرستان هستم و تا یکی دو ماه دیگه قرار نیست بیام تهران. این مسئله اونقدر مهم هست که به خاطرش بیام؟

نه دوست عزیز خیلی ها اصلا متوجه این سایه نمیشن. برا اینکه مثلا باقی موندن 15. شماره اصلا مهم نیست ولی همین مقدار می تونه کمی سایه ایجاد کنه. به مرور این سایه از بین میره برای اینکه لایه برش خورده بیرونی قرنیه ترمیم میشه.
من فکر نمی کنم خیلی چیز مهمی باشه میشه تا مدتی صبر کرد ولی همیشه یادتون باشه در اسل اول عمل بهتره مرتب هر دو ماه یکبار برید پیش دکتر.

mamadreza.h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی
من میخواستم عمل کنم که گفتند سوراخ شبکیه دارم لطف کردین دکتر احمدیه و مدرس زاده رو معرفی کردین که اولی وقت نمی ده میگن باید یه دکتر معرفی کنه دومی هم یه شماره از اینترنت برای مطبشون پیدا کردم که جواب نمیدن حالا 1- میشه یه شماره از دکتر مدرس زاده لطف کنین 2- یه سوال شاید ساده لوحانه :امکان داره این سوراخ در اثر ریختن مکرر قطره آزمایشات لیزیک ایجاد شده باشه چون جدیدا احساس می کنم چشمم ضعیف شده ولی دکتر میرم میگن شمارت ثابته . -ولی همیشه به نور شدید حساس بودم- 3- امکان داره این سوراخ خودش خوب بشه ؟ آخه شنیدم سوراخ شبکیه برای سن من (22) بعیده .
برا خودم سواله که اگه من نمی خواستم عمل کنم نازک بودن قرنیه و سوراخ شبکییمو کی میفهمیدم.

t0rbak

Registered User
لایک‌ها
352
بله بوشهر مراکز خوب و دکتر های خوبی داره. دکتر خالقی و دکتر صادقی از دکتر های خوب بوشهر هستند. اگر رفتید پیش دکتر خالقی سلام من رو برسونید البته ممکنه کمی قاطی کنه بگه دستگاهمون رو درست نمی کنن ولی خیلی آدم خوبیه. کارش هم خیلی خوبه.

اما متاسفانه در مورد عمل نمی تونم نظر بدم چون چشم تنبل باید بررسی بشه اگر شماره چشمتون مثبت باشه قابل لیزر نیست ولی اگر منفی باشه میشه لیزرش کرد.
بابت پاسخ دهی خیلی ممنونم
ولی این پزشکانی که نام بردید به علت اینکه سرشون شلوغه تا شش ماه هم نمیشه دیدشون.
شما نظرتون در مورد دکتر معلم چیه و تو شیراز که یکی از شهرهای نزدیک به بوشهره کدوم پزشک و کدوم مرکز لیزر رو پیشنهاد میکنین؟
پیشاپیش از توجهتون ممنونم

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
من میخواستم عمل کنم که گفتند سوراخ شبکیه دارم لطف کردین دکتر احمدیه و مدرس زاده رو معرفی کردین که اولی وقت نمی ده میگن باید یه دکتر معرفی کنه دومی هم یه شماره از اینترنت برای مطبشون پیدا کردم که جواب نمیدن حالا 1- میشه یه شماره از دکتر مدرس زاده لطف کنین 2- یه سوال شاید ساده لوحانه :امکان داره این سوراخ در اثر ریختن مکرر قطره آزمایشات لیزیک ایجاد شده باشه چون جدیدا احساس می کنم چشمم ضعیف شده ولی دکتر میرم میگن شمارت ثابته . -ولی همیشه به نور شدید حساس بودم- 3- امکان داره این سوراخ خودش خوب بشه ؟ آخه شنیدم سوراخ شبکیه برای سن من (22) بعیده .
برا خودم سواله که اگه من نمی خواستم عمل کنم نازک بودن قرنیه و سوراخ شبکییمو کی میفهمیدم.
سوراخ شبکیه خیلی عوامل می تونه داشته باشه. از حمله استرس ولی بهع داروی گشاد کننده عنبیه نداره (همون قطره بررسی)
اما درمان داره.
شماره مطب دکتر مدرس زاده : 88042124 و 88042125

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
بابت پاسخ دهی خیلی ممنونم
ولی این پزشکانی که نام بردید به علت اینکه سرشون شلوغه تا شش ماه هم نمیشه دیدشون.
شما نظرتون در مورد دکتر معلم چیه و تو شیراز که یکی از شهرهای نزدیک به بوشهره کدوم پزشک و کدوم مرکز لیزر رو پیشنهاد میکنین؟
پیشاپیش از توجهتون ممنونم

دکتر خالقی رو شما برین ببینید بگید از دوستان من هستید بهتون وقت میده.

Peyman_NP

Registered User
لایک‌ها
2
سلام اقای یاسینی
من بالاخره با دکتر امان زاده uvx رو انجام دادم .
چندروز اول خیلی بد بود .
اما الان سردرد و سوزش ندارم .
اما به شدت تاری دید دارم
آیا این طبیعی می باشد ؟
من سه شنبه 11 مهر عمل کردم
تا کی اداامه داره تاری دیدم ؟
چکارهایی باید و نباید انجام بدم ؟

لنزمم برداشتم .

Peyman_NP

Registered User
لایک‌ها
2
ئر ضمن ایا عمل uvx دستگاههای متفاوتی در بیمارستان نور داره ؟
هزینه عمل uvx من 1600000 تومن شد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی
من بالاخره با دکتر امان زاده uvx رو انجام دادم .
چندروز اول خیلی بد بود .
اما الان سردرد و سوزش ندارم .
اما به شدت تاری دید دارم
آیا این طبیعی می باشد ؟
من سه شنبه 11 مهر عمل کردم
تا کی اداامه داره تاری دیدم ؟
چکارهایی باید و نباید انجام بدم ؟

لنزمم برداشتم .

بله تاری دید تو روزهای اول درسته خیلی سریع بهتر میشه.
دقت کنید که به چشمتون دست نزنید. حمام طوری بکنید که اب وارد چشمتون نشه (فکر کنم بهتون گفتن) حتما برای ویزیتهای اولیه سر وقت برید.

بالا