برگزیده های پرشین تولز

توجه : هارد در بحران !

commander

Registered User
لایک‌ها
406
نکنه با مسئولین دست به یکی کردی بازار گرمی کنی؟با بکس هارد فروش پی تی؟؟

دوست عزیز
بنده به هیچ گروهی وابسته نیستم:D و ذینفع هم نمیباشم.
و فقط اطلاعات ناچیز خودم رو (در حد و حیطه خودم) در اختیار دوستان عزیزم در پرشین تولز به اشتراک میگذارم

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
دوست عزیز
بنده به هیچ گروهی وابسته نیستم:D و ذینفع هم نمیباشم.
و فقط اطلاعات ناچیز خودم رو (در حد و حیطه خودم) در اختیار دوستان عزیزم در پرشین تولز به اشتراک میگذارم

مرسی ببینیم چی میشه

من که عید خرید 530 الان کمتر شده :)

commander

Registered User
لایک‌ها
406
عزیزان
قیمت هارد چند ماهیست که تقریبا ثابت مونده و با توجه به ورود عمده هاردهای 4 ترابایت به بازار، قیمت هاردهای 2 ترابایت کاهش محسوسی داشته،
اگر نیاز به این قطعه دارید، زمان مناسبی جهت خرید میباشد.
ضمنا حتی الامکان هادرهایی با گارانتی معتبر را تهیه فرمایید تا اگر دچار مشکل شد، دغدغه ای از بابت تعویض نداشته باشید و متحمل ضرر و زیانی نگردید.
.
همگی موید باشید

orochimaru

Registered User
لایک‌ها
398
عزیزان
قیمت هارد چند ماهیست که تقریبا ثابت مونده و با توجه به ورود عمده هاردهای 4 ترابایت به بازار، قیمت هاردهای 2 ترابایت کاهش محسوسی داشته،
اگر نیاز به این قطعه دارید، زمان مناسبی جهت خرید میباشد.
ضمنا حتی الامکان هادرهایی با گارانتی معتبر را تهیه فرمایید تا اگر دچار مشکل شد، دغدغه ای از بابت تعویض نداشته باشید و متحمل ضرر و زیانی نگردید.
.
همگی موید باشید
سلام دوست عزيز ميتوني نام چندتا گارانتي معتبر با ذكر نام هارد برام بگي
متشكرم

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
سازگار / ویستا
از اینا معروفتر تو اسامی گارانتی هارد نداریم.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
با توجه به کاهش قیمت دلار ، هارد به صورت سرپایینی است قیمتش.

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
سلام
هارد پاسپورتی وسترن 1 ترا 230 :eek:
دقیقا به یاد دارم که 3 ماه پیش قیمتش تا 305 هم بالا رفته بود
یعنی شخصی که اون موقع خریده با شخصی که در حال حاضر میخره 75 تومان تفاوت قیمتشه :eh:

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
دوستان میخوام یه هارد سیلیکون پاور َarmor A30 بخرم که جدید اومده....الان ظاهرا توی بازار 270 ایناس...

به نظرتون صبر کنم؟؟ پایین میاد؟؟

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
سلام
هارد پاسپورتی وسترن 1 ترا 230 :eek:
دقیقا به یاد دارم که 3 ماه پیش قیمتش تا 305 هم بالا رفته بود
یعنی شخصی که اون موقع خریده با شخصی که در حال حاضر میخره 75 تومان تفاوت قیمتشه :eh:
یکی از مشکلات عمده مصرف کننده مخصوصا افرادی که بودجه براشون از اولویت بالایی برخوردار هست، همین عدم ثبات بازار ایران هست.
البته ناگفته نمونه که برعکس این قضیه هم، زمان آتش سوزی کارخونه ی کذایی اتفاق افتاد.

commander

Registered User
لایک‌ها
406
دوستان میخوام یه هارد سیلیکون پاور َarmor A30 بخرم که جدید اومده....الان ظاهرا توی بازار 270 ایناس...

دوست عزیز
امروز قیمت A30 در بازار تهران 265 تومان بود
به نظر بنده از خرید هارد اکسترنال َای دیتا، ترنسند و سیلیکون پاور صرف نظر کنید (البته باز هم سیلیکون پاور بهتر از اونهاست)
و اولویت اولتان جهت خرید هارد 2.5 اینچ (پاسپورتی) اکسترنال، هاردهای وسترن و یا سیگیت باشه
چون 3 برند بالا (که گفتم صرف نظر کنید) تولید کننده هارد نیستند و قاب هارد (باکس) را تولید میکنند و تولید کننده های هارد، از جمله:
وسترن دیجیتال، سیگیت (که مکستور را خریده) و توشیبا (که هیتاچی را خریده) و .... ، معدود هستند
به نظرم بهترین گزینه، برای هارد 2.5 اینچی، هارد وسترن دیجیتال مدل "مای پاسپورت" با گارانتی سازگاره

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
یکی از مشکلات عمده مصرف کننده مخصوصا افرادی که بودجه براشون از اولویت بالایی برخوردار هست، همین عدم ثبات بازار ایران هست.
البته ناگفته نمونه که برعکس این قضیه هم، زمان آتش سوزی کارخونه ی کذایی اتفاق افتاد.

یادمه هارد من همون وقتی سوخت که توی تایلند یه سیلی اومد که همه رو آب برد
در حدی که کارخونه سیگیت و وسترن تا مدتها تعطیل بودن
حالا ما فک میکردیم بالا رفتن قیمت هارد ماله این موضوعه
در صورتیکه همونوقت تحریم های علیه ایران هم صورت گرفت :D
به حدی که قیمت هارد 500 تا جایی بالا رفت که حدودا نزدیک 260 و اینا شد
هاردی که تا 3 4 ماه قبلش 50 تومن بود

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770

یه روزی به وسترن خیلی اعتقاد داشتم
ولی وقتی یه جمع بندی کردم دیدم سیگیت خیلی سر تر از وسترنه
البته نسخه خاویار بلک وسترن یه چیز دیگه ستا :D
ولی به نظر من و بقیه دوستان از خرید هارد های adata و ترنسند و سیلیکون خودداری کنید
این دو تا هردوشون هارد توشیبا توی قابشونه سیلیکونم که کلا مارک پر سرعتی نیس
بهترین مارک ها وسترن و سیگیت هستن.توشیبا اصلی هم در اولویت سوم

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
دوست عزیز
امروز قیمت A30 در بازار تهران 265 تومان بود
به نظر بنده از خرید هارد اکسترنال َای دیتا، ترنسند و سیلیکون پاور صرف نظر کنید (البته باز هم سیلیکون پاور بهتر از اونهاست)
و اولویت اولتان جهت خرید هارد 2.5 اینچ (پاسپورتی) اکسترنال، هاردهای وسترن و یا سیگیت باشه
چون 3 برند بالا (که گفتم صرف نظر کنید) تولید کننده هارد نیستند و قاب هارد (باکس) را تولید میکنند و تولید کننده های هارد، از جمله:
وسترن دیجیتال، سیگیت (که مکستور را خریده) و توشیبا (که هیتاچی را خریده) و .... ، معدود هستند
به نظرم بهترین گزینه، برای هارد 2.5 اینچی، هارد وسترن دیجیتال مدل "مای پاسپورت" با گارانتی سازگاره

البته نه اینکه با نظرتون مخالف باشم .
نکته ای که در هاردهای درجه یکی مثل مای پاسپورت وسترن هست اینه که یه قاب ساده است و یک هارد 2.5 اینچی که مال خودشه.خوب طبیعتا به نوعی ای از ساده تر نمیشه طرح زد .
اگر تست های DROP یا تست های استقامت رو دیده باشید همیشه هاردهای ساده سیگیت و وسترن اولین هاردهایی هستند که در معرض آسیب فیزیکی قرار میگیرند (هر چند که کسی قرار نیست هارد رو بزنه زمین :دی)
نتیجه اینکه هاردهای مثل ترنسند / سیلیکون / ای دیتا طبیعتا چون تولید کننده هارد نیستند در حقیقت زحمت و انرژی که میزارند برعکس هاردهای سیگیت و وسترن در قسمت بدنه اشونه و به هر صورت 20 تا 30% هارد اکسترنال میتونه فاکتور مهم و حیاتی براش بدنه اش باشه (به خصوص برای افرادی که جابجایی های پرخطر و زیاد دارند) . طبیعتا نمیشه گفت این هارد ها بی مصرفند یا کم مصرفند.بسته به استفاده این هاردها گاهی اولویت خریدشون از هاردهایی مثل وسترن بالاتر میره.
شخصا ترسندهای قدیم رو خیلی نسبت به هاردی مثل مای پاسپورت میپسندیدیم به خاطر اینکه هارد داخلیش سامسونگ بود و بدنه خودش هم ضربه گیر خیلی خوبی داشت.

commander

Registered User
لایک‌ها
406
البته نه اینکه با نظرتون مخالف باشم .
نکته ای که در هاردهای درجه یکی مثل مای پاسپورت وسترن هست اینه که یه قاب ساده است و یک هارد 2.5 اینچی که مال خودشه.خوب طبیعتا به نوعی ای از ساده تر نمیشه طرح زد .
اگر تست های DROP یا تست های استقامت رو دیده باشید همیشه هاردهای ساده سیگیت و وسترن اولین هاردهایی هستند که در معرض آسیب فیزیکی قرار میگیرند (هر چند که کسی قرار نیست هارد رو بزنه زمین :دی)
نتیجه اینکه هاردهای مثل ترنسند / سیلیکون / ای دیتا طبیعتا چون تولید کننده هارد نیستند در حقیقت زحمت و انرژی که میزارند برعکس هاردهای سیگیت و وسترن در قسمت بدنه اشونه و به هر صورت 20 تا 30% هارد اکسترنال میتونه فاکتور مهم و حیاتی براش بدنه اش باشه (به خصوص برای افرادی که جابجایی های پرخطر و زیاد دارند) . طبیعتا نمیشه گفت این هارد ها بی مصرفند یا کم مصرفند.بسته به استفاده این هاردها گاهی اولویت خریدشون از هاردهایی مثل وسترن بالاتر میره.
شخصا ترسندهای قدیم رو خیلی نسبت به هاردی مثل مای پاسپورت میپسندیدیم به خاطر اینکه هارد داخلیش سامسونگ بود و بدنه خودش هم ضربه گیر خیلی خوبی داشت.

دوست عزیز
کاملا فرمایشتتون متینه
اتفاقا من هم نرنسند های قدیم رو خیلی میپسندم (اونهایی که جنس بدنه اش حالت پلاستیکی ضربه گیر داشت و دکمه سخت افزاری بکاپ هم داشت و البته نوار سبز usb3 آن هم الان در بازار موجوده) و از جمله هادهایی است که هیچ وقت اذیتم نکرد
ولی برعکس آن، از بیشترین هاردی که چندین بار اذیت شدم، ای دیتا بود،
تا حدی که یک بار اطلاعاتم پرید و حدود 1/5 برابر قیمت هارد رو دادم که اطلاعاتش رو برام ریکاوری کردند
و همانطوری که فرمودید، این انتخاب سلیقگیه و بستگی به اولویتهای خریدار داره (که بخواد دائم حملش کنه و اینکه هارد در تحرک باشه و یا خیر)
و در پست 355 ، نظرم را با توجه به اولویتهای خودم عرض کردم و کاملا درست میفرمایید، که این اولویتها ، در افراد ذیگر متفاوته
(به نکته خوبی اشاره فرمودید):)

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
آقا خواهشا کمک کنید من یه هارد پاسپورتی دارم در حین روشن و خاموش بودن بد جور ضربه خورد بدسکتور گرفته.نرم افزاری هم حل نشد و صدای خاصی هم نمیده نسبت به قبل.جای تعمیر داره بنظرتون؟

Sent from my Xperia Neo V using Tapatalk 4 Beta

commander

Registered User
لایک‌ها
406
آقا خواهشا کمک کنید من یه هارد پاسپورتی دارم در حین روشن و خاموش بودن بد جور ضربه خورد بدسکتور گرفته.نرم افزاری هم حل نشد و صدای خاصی هم نمیده نسبت به قبل.جای تعمیر داره بنظرتون؟

دوست عزیز
بدترین حالت ضربه خوردگی، زمانی است که، هد هارد درگیر باشه (یعنی زمانی که هارد به سیستم وصله در حال انجام خواندن و یا رایت کردنه)
به سادگی هم نمیشه نظر داد و باید از جانب تعمیر کار تخصصی هارد، مورد بررس قرار بگیره

ولی از اول تا آخر این پروسه را خدمتتان عرض میکنم که:

اگر هاردتون کار میکنه، ان را فرمت سطح پایین کنید (low level format)، که بعید میدانم با وضعیتی که میفرمایید درست هم بشه ( ولی امتحان کنید و بسته به ظرفیت هارد، چند ساعتی هم زمان میبره و امیدوارم که نتیجه بگیرید )

و اگر پاسخی نگرفتید، به تعمیر کار هارد مراجعه فرمایید (که باز هم بعید میدان که درست شه)

و نهایتا در صورت عدم وصول نتیجه، میتوانید قاب هارد خود را تحت عنوان "فروش باکس هارد 2.5 اینچی" در معرض فروش قرار دهید.

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770

داداش شما یه عکس از تب Health نرم افزار HDTune بذار تا نظر بدیم
همینطوری که نمیشه چیزی گفت
اگه تونستی یه عکس از تب اینفو و ارور اسکن هم بذار برای اطلاعات بیشتر

بالا