• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
جدي؟! sorry :happy:

بهر حال خوش امدید
2eg4tbq.gif

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
p0050_3.jpg

این عکس مربوط به گل‌دسته مسجد جامع سمنان هست.
فکر می‌کنم به لحاظ رنگ و ترکیب قابل ارزیابی باشه.

منتظر نظراتتون هستم.

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من کادر بندیش رو بشتر میپسندم

ابته رنگ ابی و نارنجی همیشه ترکیب مناسبی بوده ولی خب رنگ خشت هم جایگزین خوبی هست

Z@man

Registered User
لایک‌ها
36

نظر دادن تو فروم خیلی کم شده!بررسی نقاط ضعف و قوت عکسها تاثیر بسزایی تو افزایش راندمان داره.

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
دوست خوب عکس اولتون در نور بسیار شدید روز بوده و سایه رو ی گل افتاده

عکس دوم هم در نظر اول زیاد کادر مناسبی نداره ولی وقتی هدف شما مشخص میشه

که بنظر من میخواستید از بین درختان ان گنبد طلایی رو نشون بدید مشکل فاصله و عمق میدان دراه

Mehran_Storm

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان من یک سوال داشتم.....چطور میشه یک همچین عکسهایی گرفت؟ با استفاده از فتوشاپ این جور عکسها رو edit میکنن یا خود دوربین همچین قابلیتی رو داره؟ ببخشید منو که سوالم در سطح مبتدی بود.....ممنون میشم منو راهنمایی کنین

128fs4036684.jpg

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام دوستان من یک سوال داشتم.....چطور میشه یک همچین عکسهایی گرفت؟ با استفاده از فتوشاپ این جور عکسها رو edit میکنن یا خود دوربین همچین قابلیتی رو داره؟ ببخشید منو که سوالم در سطح مبتدی بود.....ممنون میشم منو راهنمایی کنین
نه !, ادیت نیست! این خطوط نورانی که میبینید رد نور چراغ ماشین هاست ,
اگه زمان باز بودن شاتر دوربین زیاد باشه مثلا یک دقیقه,همچین اثری از رد چراغها ایجا میشه..
و همونطور که میبینید اون ماشین و خطوط جاده که ثابتن تصویرشون هم عادی ثبت شده.()

Mehran_Storm

Registered User
لایک‌ها
0
نه !, ادیت نیست! این خطوط نورانی که میبینید رد نور چراغ ماشین هاست ,
اگه زمان باز بودن شاتر دوربین زیاد باشه مثلا یک دقیقه,همچین اثری از رد چراغها ایجا میشه..
و همونطور که میبینید اون ماشین و خطوط جاده که ثابتن تصویرشون هم عادی ثبت شده.()

خیلی ممنون از راهنماییتون....من یه دوربین sony dsc p200 دارم .... یه بار rec mode رو گذاشتم روی حالت burst تقریبا شبیه به این عکسو تونستم بگیرم ولی چون از پایه استفاده نکردم کاملا تار شد. ولی اینکه میگید شاتر به مدت یک دقیقه باز باشه رو من تا حالا نشنیدم میشه یه کم بیشتر توضیح بدین که چطور میشه این کارو انجام داد؟

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
خیلی ممنون از راهنماییتون....من یه دوربین sony dsc p200 دارم .... یه بار rec mode رو گذاشتم روی حالت burst تقریبا شبیه به این عکسو تونستم بگیرم ولی چون از پایه استفاده نکردم کاملا تار شد. ولی اینکه میگید شاتر به مدت یک دقیقه باز باشه رو من تا حالا نشنیدم میشه یه کم بیشتر توضیح بدین که چطور میشه این کارو انجام داد؟

دوست خوبم بهتره سوالات فنی رو در قسمت همه سوالات بپرسی

دوربین شما باید در mode av قرار بگیره بعد دراین حالت شما میتونید بصورت دستی سرعت شاتر رو تنظیم کنید

البته یک دقیقه فکر کنم زیاد باشه شما میتونید امتحان کنید و با سرعتهای مختلف عکس بگیری

بجای سه پایه هم میتونید از یک تکیه گاه استفاده کنید

arkdvi

کاربر فعال
لایک‌ها
0

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5

عکس اولی غیر طبیعی هست اخه هرچقدر هم که ضد نور باشه به این تاریکی نمیشه

عکس دومی هم دیدنی شده فکر کن م کمی نویز داره

-------------------------------------------------------------------------------------------------

جناب زمان عکس شماه هم خوبه ولی بنظر من باید کمی نزدیکتر میشدید تا کادر بسته تری بدست
می اوردید
این گل خیلی ریز هست و سهم کمی از کادر داره اون برگهای خشک پشت هم نور اضافی به چشم بیننده منعکس میکنه

البته اینها همه نظر شخصی من هست :blush:

arkdvi

کاربر فعال
لایک‌ها
0
عکس اولی غیر طبیعی هست اخه هرچقدر هم که ضد نور باشه به این تاریکی نمیشه

عکس دومی هم دیدنی شده فکر کن م کمی نویز داره

:blush:

غير طبيعي بودن عكس اول بدليل ماهيت عكسه يعني اين عكس رو من با نرم افزار در آوردم و يه عكس تركيبيه البته من فقط قسمت تاريك عكس رو سياه كردم. همين.

و در مورد عكس دوم : نويز دار بودن عكس به دليل اينه كه پردازش تصوير دوربين هاي كوچيك و معمولي مثل اين (Canon Powrhot A540) زياد قوي نيستند و اصولا براي مصارف روزمره و معمولي مناسبند.

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در این چند هفته اخیر هم درگیر کنکور ارشد بودم و هم در گیر درس‌های ترم جدید دانشگاه که باعث شد فرصت پرداختن به عکس‌ها و بررسی جزئیات آنها را پیدا نکنم.
عکس‌های جناب Z@man را دیدم. چون مایل به نقد عکس‌هایشان بودند، نکاتی چند به ذهنم رسید که لازم می‌دانم بدان‌ها اشاره کنم. امیدوارم مفید واقع شوند.

در مورد عکس اول که در مد ماکرو ثبت شده، چند نکته وجود دارد.
1. رنگ بندی: رنگ‌های موجود در این عکس زرد و سبز هستند که این امز به خاطر نزدیکی این دو رنگ مشکلاتی ایجاد می‌کند. مثلا اینکه هیچ یک از رنگ‌ها نمود ندارند.به طور کلی طیف رنگ‌های موجود در این عکس، کسل کننده هستند. رنگ زرد بسیار حساس است و در استفاده از آن بایستی بسیار محتاط بود. معمولا ترکیب زرد با آبی تیره به خاطر تضاد آن‌ها زیبا می‌شود. البته باید سهم رنگ زرد در کنار آبی کم باشد. عکس‌هایی از گل‌های آفتاب‌گردان با زمینه‌ی آسمان که حتما تعدادی از آن‌ها را دیده‌اید نمونه‌ای از این‌گونه رنگ‌بندی هستند.
2. کادر بندی: کادر بندی هم کمی مشکل دارد. گل جلویی تقریبا در موقعیت مناسبی است ولی گل پشتی هم در جای نامناسبی است و هم از کادر خارج شده است که این دو مورد تاثیر نامطلوبی بر عکس می‌گذارند.
3. موضوع: موضوع عکس مناسب نیست. شاید اگر از یک گل شاداب‌تر عکس می‌گرفتید بهتر می‌بود.
من عکس‌های ماکرو را خیلی دوست دارم. برای گرفتن این عکس‌ها باید مقداری حوصله داشت و بایستی زمانی را صرف پیدا کردن زاویه‌ی مناسب کرد. (و البته اگر این زاویه پیدا نشد نباید اصراری بر عکس گرفتن داشت.)

در مورد عکس دوم هم چیزی برای گفتن وجود ندارد. نه رنگ مناسب است، نه کادر.

عکس سوم در میان این‌ها بهتر است. اگر برای کادر بندی حداقل از قانون یک‌سوم استفاده می کردید خیلی بهتر بود. تقریبا هرگز نباید موضوع در مرکز تصویر باشد. ضمن آنکه اگر گل آبی نزدیک‌تر و پس‌زمینه تار‌تر (Blur) بود عکس خیلی بهتر ثبت می‌شد.

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این عکس رو یک ماه پیش گرفتم.
نقد. نقد. نقد.

p0034_3.jpg

سعی کردم سرما و تضادهای شهر را در این عکس نشان بدهم.

Z@man

Registered User
لایک‌ها
36
با تشکر از جناب Sama01
تذکرات شما را حتما بکار خواهم گرفت.
عکستان هم جالب شده.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
جناب آهنگرها، این عکس پانوراماتون ترکیب چند تا عکس هست؟

بالا