برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

shooli110

Registered User
لایک‌ها
123
LRM_EXPORT_۲۰۱۷۰۸۲۴_۲۳۱۵۱۰-1600x1200.jpg

کهکشان راه شیری، دلیجان
Canon s120
دوستان این اولین عکسی هست که از کهکشان راه شیری گرفتم و با نرم افزار لایت روم اندروید ویرایش کردم لطفا اگه میشه عکس رو نقد کنید و اگه مشکلی داره بگید

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
مشاهده پیوست 1030985

کهکشان راه شیری، دلیجان
Canon s120
دوستان این اولین عکسی هست که از کهکشان راه شیری گرفتم و با نرم افزار لایت روم اندروید ویرایش کردم لطفا اگه میشه عکس رو نقد کنید و اگه مشکلی داره بگید
در این سبک بهتره دوستان اشنا به این سبک نظر بدن
نظر مبتدی بنده :
قسمت پایین سمت راست عکس نویز شدید دارید که احتمالا بخاطر الودگی نوری و ویرایش پدید اومده مقداری هم کشیدگی در رد ستاره مشاهد میشه البته برای اولین عکس بسیار هم عالی و قابل تقدیر هستش :general504:

shooli110

Registered User
لایک‌ها
123
در این سبک بهتره دوستان اشنا به این سبک نظر بدن
نظر مبتدی بنده :
قسمت پایین سمت راست عکس نویز شدید دارید که احتمالا بخاطر الودگی نوری و ویرایش پدید اومده مقداری هم کشیدگی در رد ستاره مشاهد میشه البته برای اولین عکس بسیار هم عالی و قابل تقدیر هستش :general504:
سلام ممنون از پاسختون بله کاملا درست میگید متاسفانه چون جایی رو پیدا نکردم که بدون آلودگی نوری باشه قسمت سمت راست پایین عکس یه هاله نور افتاد که سعی کردم با ویرایش درستش کنم
در مورد رد ستارگان هم کاملا حق با شماست چون آسمون کاملا تاریک نبود با وجود تنظیم ایزو روی هزار برای اینکه حالت گازی کهکشان کاملا مشخص باشه سرعت شاتر رو روی 20 ثانیه قرار دادم

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,910

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
کهکشان راه شیری، دلیجان
Canon s120
با سلام
خیلی خوب شده برای اولین تجربه مخصوصا قسمت گازی خوب در اومده
این عکس چند شاته؟

shooli110

Registered User
لایک‌ها
123
با سلام
خیلی خوب شده برای اولین تجربه مخصوصا قسمت گازی خوب در اومده
این عکس چند شاته؟
یک شات
ایزو 1000
سرعت شاتر 20 ثانیه
F1.8 و 24 میلی متر
با نرم افزار لایت روم اندروید هم ویرایش کردم

AZAZEL

Registered User
لایک‌ها
341
مشاهده پیوست 1030985

کهکشان راه شیری، دلیجان
Canon s120

با سلام
بنده کوچیک تر از این حرفا هستم که بخوام نظر بدم اما تجربه خودم رو چند باری که سعی در عکاسی از اسمان شب داشتم رو خدمتتون عرض می کنم .

اولین ایراد این هست که در اولین نگاه این حس به ادم دست میده که واید عکاسی نشده . (واقعا نمیدونم چرا ) کاش عکس عمودی هم تهیه میکردید
مورد بعد نویز بالای تصویر هست ( مشکل شما نیست مشکل از تجهیزات شماست )
مورد سوم احتمال بالا از محلی هست که عکاسی کردید.الودگی نیرو خیلی زیاد تاثیرگذاشته رو عکستون

شاید حرفم غلط باشه ولی نظر شخصی بنده این هست حرف اول و اخر رو در این شاخه از عکاسی تجهیزات میزنه (البته هنر عکاس جای خود )

برای امثال من که نه توان پرداختن لنزهای بسیار عالی این شاخه (مثل 14-24 اف 2.8 نیکون ) رو دارن راه حل این باشه که سعی بشه اسمان را با یه موضوع ترکیب کرد تا عکس ها نتیجه بهتری بده (مثل عکسی اولی که قرار دادید )

دوتا از نمونه عکس های خودم رو قرار میدم (هرچند پر از ایراده )

5jc4__dsc0025-persian.jpg

e0r4__dsc0021persian.jpg

با لنز 18-55 و دوربین D3300nikon عکاسی شده .

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,910

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
اینجا کجاست؟
گیلان پارک ملی بوجاق
جز چند پارک حفاظت شده محیط زیست و تنها پارک ابی و خشکی کشور
از 320 گونه پرندگان در ایران 234 گونه در این پارک میشه رصد کرد در بهار تا اخر تابستان به راحتی قابل رفت و امد هستش در فصل پاییز و زمستان با خودرو 4*4 میتونید تشریف ببرید
محافظت شده است ولی همینطور که ملاحظه میکنید مشغول ماهی گیری بصورت قاچاق هستند اکثرا تور زیر اب کار میزارن و فردا ش میان جمع میکنن

shooli110

Registered User
لایک‌ها
123

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
لطفا اگه میشه در مورد نوع دوربین و تنظیمات انجام شده و نرم افزاری که باهاش ویرایش میکنید هم توضیح بدید
شاتر 1/1000 f/8 ایزو 250 فوکال 600مم
eos 70d & sigma 150-600mm
بصورت فایل خام (raw) ثبت شده و در نرم افزار فتوشاپ با پردازشگر فایل خام (CR)فتوشاپ ویرایش شده که ویرایش شامل تغییر رنگ به سیاه سفید + تنظیم تراز سفیدی و نور و کنتراست و اضافه کردن فیلتر با ته رنگ نارنجی جهت قدیمی جلوه دادن عکس و در نهایت کراپ 10% عکس و خروجی جهت وب

shooli110

Registered User
لایک‌ها
123
LRM_EXPORT_۲۰۱۷۰۹۱۵_۲۳۲۰۵۴.jpg
سلام دوستان
مثل همیشه خوشحال میشم اگه عکس رو نقد کنید و ایرادهای کار رو بهم بگید چون نظرتون واقعا موثر بوده
عکس رو با کنون g16 گرفتم و با نرم افزار لایت روم اندروید هم کردم
ایزو 800
دیافراگم 2.8
نورپردازیش هم نور لامپ اتاق هست

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
مشاهده پیوست 1034818
سلام دوستان
مثل همیشه خوشحال میشم اگه عکس رو نقد کنید و ایرادهای کار رو بهم بگید چون نظرتون واقعا موثر بوده
عکس رو با کنون g16 گرفتم و با نرم افزار لایت روم اندروید هم کردم
ایزو 800
دیافراگم 2.8
نورپردازیش هم نور لامپ اتاق هست
سلام دوست عزیز تبریک میگم برای خرید دوربین جدید
طبق معمول همیشه کارهای شما جذاب است و صرفا مواردی که عرض میکنم جهت بهبود کار شماست .این نظر غیر حرفه ای و اماتوری بندس
از شخص فاصله بگیرید و با فوکال 50مم به بالا ثبت کنید پرسپکتیو شما کمی تخت شده و صورت داری اعوجاج است اگر با نرم افزار ac فتوشاپ کار کنید قابل اصلاح است گوشه چشم سمت چپ مقداری پیکسل به سفیدی میزنه که اگر اصلاح بفرمایید ثبت جذاب تری دارید
کمی سر شخص به سمت پایین باشه بهتره هم سوراخ بینی کوچکتر خواهد شد البته عکاسی از کودکان سخته به بکگراند هم توجه کنید که نصف عکس شما را شامل میشه اونم میشه از ملحفه یک دست بدون گل استفاده کرد یا دیوار منزل
موفق باسید:general504::general601:

بالا