برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

netmsm

Registered User
لایک‌ها
1,999
nikkor ai-s 50/1.4 - f/2
_dsc6112s-jpg.1039173

فایل های ضمیمه

• _DSC6112s.jpg
    _DSC6112s.jpg
    220.1 KB · نمایش ها: 157

shooli110

Registered User
لایک‌ها
123
LRM_EXPORT_۲۰۱۷۰۹۲۷_۱۹۱۹۲۹-1600x1200.jpg
سلام به همه دوستان خوبم
عکس رو با کنون g16 گرفتم و مثل همیشه از دوستان درخواست دارم که ایرادات کار رو بهم بگن و با نظرات خوبشون راهنماییم کنن (واقعا نظرات قبلیتون مفید بوده و خیلی کمکم کرده )
هدفم این بود که یه ابهت و جذبه خاصی به چهره گربه بدم که یه حالت خشم توی چشماش باشه برای همین مجبور شدم که نور بندازم توی صورتش تا یکم چشماش رو ببنده و حالت اخم کردن توی صورتش باشه
عکس پایین هم حالت عادی همین گربه هستش
۲۰۱۷۰۹۲۶۰۷۳۸۳۲-1200x900.JPG
بازم میگم
خوشحال میشم اگه با نظراتتون راهنماییم کنید و اگه ایرادی داره یا پشنهادی برای بهتر کردن دارید بگید.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,085
انتخاب سوژه عالی
نور هم عالی
فقط من کمی کادر بندی خوب نمی ببینم.
در هر دو فریم میشد کادر قشنگتر بسته بشه.
مشاهده پیوست 1040835
سلام به همه دوستان خوبم
عکس رو با کنون g16 گرفتم و مثل همیشه از دوستان درخواست دارم که ایرادات کار رو بهم بگن و با نظرات خوبشون راهنماییم کنن (واقعا نظرات قبلیتون مفید بوده و خیلی کمکم کرده )
هدفم این بود که یه ابهت و جذبه خاصی به چهره گربه بدم که یه حالت خشم توی چشماش باشه برای همین مجبور شدم که نور بندازم توی صورتش تا یکم چشماش رو ببنده و حالت اخم کردن توی صورتش باشه
مشاهده پیوست 1040837
بازم میگم
خوشحال میشم اگه با نظراتتون راهنماییم کنید و اگه ایرادی داره یا پشنهادی برای بهتر کردن دارید بگید.

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سلام به همه دوستان خوبم
سلام دوست گرامی
تبریک میگم کیفیت ثبتهای شما روز به روز در حال رشد است نور خوب شارپ خوب عکاسی از سطح دید حیوان
در عکس اول نگاه گربه گیراست و اگر گوشها در کادر قطع نمیشد زیباتر بود بخاطر عمق میدان دهان گربه بلر شده در صورتی که پنجه شارپ است و این باعث شده نگاه بیننده به این سمت کشیده بشه
در عکس دوم کادر بندی میتونست بهتر باشه از سمت شاخ و برگها کم میشد و دم گربه در کادر قرار میگرفت
این نظرات شخصی اماتوری هستش- موفق باشید

shooli110

Registered User
لایک‌ها
123
انتخاب سوژه عالی
نور هم عالی
فقط من کمی کادر بندی خوب نمی ببینم.
در هر دو فریم میشد کادر قشنگتر بسته بشه.
سلام
متشکرم از نظری که گذاشتید
دقیقا منظورتون از کادر بندی چیه؟
اگه میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سلام
متشکرم از نظری که گذاشتید
دقیقا منظورتون از کادر بندی چیه؟
اگه میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید
در عکس اول اگر تصمیم داشتید موضوع در مرکز باشه بهتره از قانون کادر بندی مرکزی و تقارن
استفاده میشد یعنی از بینی گربه کادر دقیقا به دو قسمت مساوی تقصیم میشد الان سمت چپ سهم بیشتری دارد و گوش گربه کراپ شده
در عکس بعدی برگ گیاهان کمکی به موضوع اصلی نمیکند بهتر بود این سهم کم میشد و دم گربه کراپ نمیشد و کادر بسته تری ثبت میشد
امیدوارم تونسته باشم منظور و برسونم

netmsm

Registered User
لایک‌ها
1,999
لطفا نقاط ضعف یا پیشنهادی اگر هست بفرمایید دوستان عزیز
علی جان عالی ^_^ بسیار زیبا و از نظر من که ایرادی نداره و اگه سخت گیری و ایراد تراشی به خرج بدم شاااید بشه گفت چمن های سمت راست یه مقدار هایلایت اضافه خوردن یا سچوریشن زیاد شده یا شایدم ایراد از مانیتور منه، بهرحال من که کار رو می پسندم =) اما از حیث سلیقه شخصی (که احتمالا هیچ ربطی به هنر عکاسی نداره :D ) ترجیحم این بود که قایق زاویه میداشت و اینکه سایه درخت ها رو قطع نمیکرد و در قرینه قرار میگرفت. گرچه عکس کنونی به ذهنم اینو متبادر میکنه که قایق حامل سایه درخت هاس ^_^

بالا