• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین کتابی که خریدید چه بوده است؟

Devilish Song

Registered User
لایک‌ها
51
" پدیدار شناسی جان "

هگل

ترجمه باقر پرهام

سالها پیش مقدمه ی این اثر وزین توسط همین مترجم به فارسی برگردانده شده بود و سرانجام در بهار 90 متن کامل این کتاب به زبان فارسی منتشر شد.

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
قاتل در باران

ریموند چندلر / برگردان:امید نیک فرجام

از این نویسنده کتابی نخونده بودم. گفتم یه امتحانی بکنم :دی گرچه فعلا باید توی نوبت بمونه !

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
کتاب از دو که حرف میزنم از چه حرف میزنم هاروکی موراکامی و کتاب اگر شبی از شب های زمستان مسافری ایتالو کالینو و آدم اول کامو
چشمم که به کتاب های موراکامی افتاد یاد لیلی افتادم فقط :دی نتونستم بر ندارم
البته فعلا همشون تو نوبت هستن :دی

rommatti

Registered User
لایک‌ها
1,065
کلیدر محمود دولت ابادی
که البته با کلی گشتن و این ور اونور سپردن پیدا کردم
اما خب فعلا که کتاب درسیا بهش زور شدن و بایگانیش کردیم

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
سلام.من بعد از مدت ها بالاخره رفتم بازار و دو تا کتاب خریدم

احضار روح/میخاییل بولگاکف/ترجمه ی مهناز صدری.نمیدونم این ترجمه خوبه یا نه.چون اول میخواستم مرشد و مارگاریتا رو بخرم ولی شنیده بودم که ترجمه هاش خیلی با هم فرق داره.و فعلا" منصرف شدم.مترجم هم یه متن در مورد نویسنده اولش نوشته بود که من رو امیدوار کرد.
یه مجموعه داستان کوتا هست که شامل 10 داستان کوتاه میشه
-------------------------------------
دریاروندگان جزیره ی آبی تر/عباس معروفی/انتشارات ققنوس
نمیدونم انتشارات دیگه ای هم هست که کتاب های ایشون رو تو ایران چاپ کرده باشه یا نه.ولی دو تا کتاب قبلی که از این انتشارات گرفته بودم خوب بود.دنبال پیکر فرهاد میگشتم که به این برخوردم.این کتاب هم یه مجموعه داستان هست.خیلی دوست دارم که زودتر بخونمش
از پشت کتاب:
صدای دریا از دور می آید،هابیل و قابیل پایان سرنوشت خود را در خلیج پر رمز و راز آغاز میکنند و دریا روندگان جزیره ی آبی تر، صید مروارید را از یاد برده اند.
آنچه می ماند،غروب خورشید بر فراز کپر هاست.

"عطر یاس"،"آخرین نسل برتر"،"برش های کوچک" و نو نوشته ها جمع آمده اند تا "دریا روندگان جزیره ی آبی تر" را پدید آورند.مجموعه ای که حاصل کنکاش نویسنده است در سرشت اسطوره ساز ها و زمانه ی اسطوره ستیز.

Terme

Registered User
لایک‌ها
890
من او .... رضا امیرخانی

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
درود

امروز عصر رفتیم شهر کتاب ابن سینا واقع در خیابان ایران زمین . اولین بار بود که اونجا رفتیم و باز هم خواهیم رفت البته !

بخش ادبیات داستانیش (خارجی) نسبت به شهر کتاب های دیگه ای که من رفتم بهتر بود. نمی دونم چرا شهر کتاب ها مکمل همدیگه هستن !

عرض به حضور انورتون که چند تا کتاب از نویسندگان ژاپنی خریدم :

-یادنامه ی شونکین / جون ئیچیرو تانیزاکی

-کوهستان پاییزی (داستان های معاصر ژاپنی - مجموعه داستان از چند نویسنده)

-پیمانی که شکسته شد / داستان های کوتاه ژاپنی (البته نویسنده اش آمریکاییه . هنوز مقدمه رو نخوندم ببینم چی به چیه!)

-گریه ی آرام -کنزابورو اوئه (می دونید که این نویسنده نوبل برده)

علاوه بر این ها "صومعه پارم " اثر استاندال رو هم که قبلا از کسی گرفته و خونده بودم رو هم در بین کتاب ها دیدم و خریدم. (از سرخ و سیاه 100 برابر بیشتر دوست دارم این کتاب رو )

این بود آخرین خریدهای من !

آهان راستی! تو بخش خارجی ، موراکامی نداشتن :hmm:

sedo

Registered User
لایک‌ها
1,574
برای پسر مجله ماشین خور! و کتابخونم کتاب قصه های من و بابام نوشته اریش اُزر،کاریکاتوریست آلمانی رو خریدم که توسط ایرج جهانشاهی، این قصه های تصویری برای کودکان بازپرداخت و نوشته شده.
واسه خودم هم کتاب ارتباطات انسانیتالیف دکتر علی اکبر فرهنگی رو خریدم که کتاب جالبی به نظر می رسه. مطالبش شبیه صحبتهای استاد مجتبی حورائی تو کلاسهای NLP است

Devilish Song

Registered User
لایک‌ها
51
فایده گرایی ( Utilitarianism )

جان استیوارت میل

* یکی از بحث برانگیزترین مقولات فلسفی که اشاره مستقیمی به اخلاق دارد و به گونه ای در رقابت با ایده ای از اخلاق است که با افلاطون و ارسطو آغاز شد و با عبور ار متفکران مذهبی چون توماس آکوئیناس و خواجه نصیر الدین طوسی و هم اندیشان شرقی شان در این باره ( پیروان بودا ) به اسپینوزا و کانت رسید.

sedo

Registered User
لایک‌ها
1,574
درود
به اصرار صاحب کتابفروشی نزدیک محل کارم،کتاب وجدان بیدار اثر جاودانه اشتفان تسوایگ را تهیه کردم. و اما نکاتی که شاید برایتان جالب باشد

--کتاب ظاهرا جز کتابهای ممنوعه است و غیر قابل تجدید چاپ
--سرگذشت زندگانی یکی از مردان گرانمایه سده شانزدهم میلادی است که در بحبوحه جنبش اصلاح دینی ،علیه دنیا پرستی پاپها و سلطنت ظالمانه شان صدای خود را بلند می کند و ....
--چاپ اول کتاب مربوط به سال 76 و چاپ دوم آن 83 می باشد
--کتاب 252 صفحه دارد و چون نایاب است 8000تومان خریداری شد
--مترجم آن سیروس آرین پور و توسط انتشارات ((نشر و پژوهش فرزان روز)) به چاپ رسیده.
--این کتاب در سال 76 توسط نشر مرکز تحت عنوان "کالون و قیام کاستلیو" منتشر شده است
--نثر و ترجمه آن برای من فوق العاده گیرا، روان ،یکدست،فاخر و شکوهمند بود

پ ن:گفته می شود میر حسین موسوی ،خواندن این کتاب را به همگان مخصوصا آزاد اندیشان توصیه کرده!

Last edited:

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
after the quake

south of the border west of the sun

a wild sheep chase

Underground

همگی از Haruki Murakami 2066089ah9mefqw9w.gif

the wind up bird chronicle رو هم داشتن که اتفاقا من مشتاق بودم که اول از همه همین کتاب رو بخرم ولی جلد و چند صفحه ی اول کتابش پارگی داشت. ترجیح دادم یه کم صبر کنم ، اگر سالمش رو پیدا نکردم برم همینی رو که پشت کتاب های دیگه قایمش کردم بخرم icon_pirate_biggrin.gif

و

Ulysses از James Joyce

S.M.H

‏‎کاربر فعال خاطرات و آشپزي و خوراکي ها
کاربر فعال
لایک‌ها
6,608
after the quake

a wild sheep chase

Underground

همگی از Haruki Murakami مشاهده پیوست 150761

the wind up bird chronicle رو هم داشتن که اتفاقا من مشتاق بودم که اول از همه همین کتاب رو بخرم ولی جلد و چند صفحه ی اول کتابش پارگی داشت. ترجیح دادم یه کم صبر کنم ، اگر سالمش رو پیدا نکردم برم همینی رو که پشت کتاب های دیگه قایمش کردم بخرم مشاهده پیوست 150763

و

Ulysses از James Joyce

کتاب انگلیسی میخونی؟ بدیم واسمون ترجمه بکنی؟ :دی

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
after the quake

a wild sheep chase

Underground

همگی از Haruki Murakami مشاهده پیوست 150761

the wind up bird chronicle رو هم داشتن که اتفاقا من مشتاق بودم که اول از همه همین کتاب رو بخرم ولی جلد و چند صفحه ی اول کتابش پارگی داشت. ترجیح دادم یه کم صبر کنم ، اگر سالمش رو پیدا نکردم برم همینی رو که پشت کتاب های دیگه قایمش کردم بخرم مشاهده پیوست 150763

و

Ulysses از James Joyce

درود نازنينم! :heart:

آفرين بر شما بزرگوار كه با وجود اينكه مي توانستيد همه اين كتابها را از اينترنت دريافت كنيد ، براي حق نويسنده مورد علاقه خود ارزش و احترام قائل شديد!
34zn0n5.gif

41.gif

:heart:

forum_2010

Registered User
لایک‌ها
913
درود نازنينم! :heart:

آفرين بر شما بزرگوار كه با وجود اينكه مي توانستيد همه اين كتابها را از اينترنت دريافت كنيد ، براي حق نويسنده مورد علاقه خود ارزش و احترام قائل شديد!
34zn0n5.gif

41.gif

:heart:

البته اينم اضافه كنيم كه خوندن خود كتاب يه حال ديگه اي داره نسبت به اين كتابهاي پي دي اف
من خودم كه اصلا حوصلم نميشه از كامپيوتر كتاب بخونم

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
درود cheers2.gif

خبر خبر مشاهده پیوست 156963

دیروز سه تا کتاب از "ریموند کارور" (Raymond Carver) خریدم:

راه های میان بر (مجموعه داستان)/ برگردان:اسدالله امرایی

هر وقت کارم داشتی تلفن کن (مجموعه داستان)/ برگردان:اسدالله امرایی

وقتی از عشق حرف می زنیم (مجموعه شعر)/ برگردان : محمد صادق رئیسی

چند نکته رو خدمتتون عرض کنم :دی

- تا به حال از کارور چیزی نخونده م!

-از طریق موراکامی که کارور یکی از نویسندگان مورد علاقشه با این نویسنده آشنا شدم :دی :دی

-تو مقدمه ای که آقای امرایی در ابتدای کتاب راه های میان بر نوشته ، این موضوع رو بیان کرده که :داستان های این مجموعه با اطلاع و اجازه ی خانم تس گالاگر وارث و همسر او به چاپ رسیده است.

- در مورد مجموعه شعر وقتی از عشق حرف می زنیم باید عرض کنم که گویا عنوان اصلی کتاب اینه:All of Us: The Collected Poems . حالا ؛

کارور یک مجموعه داستان داره با عنوان What We Talk About When We Talk About Love که من فکر می کنم که مترجم این اشعار ، یه جورایی برای انتخاب نام کتاب ، از نام این مجموعه داستان الهام گرفته !!!

و یک چیز دیگه این که هاروکی موراکامیِ عزیز دل بنده هم گویا عنوان کتاب What I Talk About When We I Talk About Running رو از عنوان این کتاب نویسنده ی محبوبش قرض گرفته باشه!

چند تا نکته از مقدمه ی کتاب ها:

_"چخوف آمریکا" لقبی بود که مجله ی گاردین به کارور داده است.

_شهرت کارور در جهان به خاطر داستان های کوتاه اوست.

_کارور آمریکا را به بهترین شکل تصویر کرده و به همین دلیل در موطن خیلی آدم مطلوبی به حساب نمی آید.

_بقیه ی نکات رو بعد و یا در حین خواندن این کتاب ها خدمتتون ارائه خواهم کرد :دی

manuela89

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,241
آب انبار ..... نوشته هوشنگ مردادی کرمانی......... حس کردم بهش ظلم کردم که تا حالا هیچ کتابی ازش نخوندم.:(

هرگز رهایم مکن........ کازوئوایشی گورو ... ترجمه سهیل سمی نشر ققنوس

پس باد همه چیز را با خود نخواهد برد....... ریچارد براتیگان و ترجمه حسین نوش آذر

بالا