• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین کتابی که خریدید چه بوده است؟

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
من معمولا کتاب نمی خرم و کتابایی که سایر اعضای خونواده می خرن رو می خونم یا از دوستان قرض می گیرم با این وجود هنوز کلی کتاب نخونده هم دارم!:blush:فکر کنم آخرین کتاب غیر کاربردی غیر درسی که خریدم کتاب پله پله تا ملاقات خدا نوشته ی دکتر عبدالحسین زرین کوب بود.

//

لی لی جون من به شدت هوس کردم که بیام خونه ی شما دزدی:دی
البته همین الانش هم هی اسمایلیاتو کش میرم ولی خونه تون بخصوص لوازم شخصی خودت هم به شدت مورد پسندم واقع شده:دی

پ ن1: ممنون از همه ی دوستان بابت توضیحاتتون و اینکه به این تاپیک شور و هیجان دادید:)
پ ن 2: الان دیدم قرض رو غرض تایپ کردم ! غلطای اینترنتی بقیه رو املای منم به شدت تاثیر گذاشته

banned_user_10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,060
آخرین کتابی که خریدم رمانی بود که هفته ی پیش تهیه کردم با عنوان "محاکمه" نوشته ی فرانتس کافکا

در حال حاضر هم همزمان مشغول مطالعه ی چند کتاب هستم ..

فواید گیاهخواری -صادق هدایت

محاکمه - فرانتس کافکا

قلعه ی حیوانات - جورج اورول

کاش مشغله ی روزانه کمتری داشتم و در عوض فرصت بیشتری برای مطالعه

Last edited:

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
من معمولا کتاب نمی خرم و کتابایی که سایر اعضای خونواده می خرن رو می خونم یا از دوستان قرض می گیرم با این وجود هنوز کلی کتاب نخونده هم دارم!:blush:فکر کنم آخرین کتاب غیر کاربردی غیر درسی که خریدم کتاب پله پله تا ملاقات خدا نوشته ی دکتر عبدالحسین زرین کوب بود.

//

لی لی جون من به شدت هوس کردم که بیام خونه ی شما دزدی:دی
البته همین الانش هم هی اسمایلیاتو کش میرم ولی خونه تون بخصوص لوازم شخصی خودت هم به شدت مورد پسندم واقع شده:دی

پ ن1: ممنون از همه ی دوستان بابت توضیحاتتون و اینکه به این تاپیک شور و هیجان دادید:)
پ ن 2: الان دیدم قرض رو غرض تایپ کردم ! غلطای اینترنتی بقیه رو املای منم به شدت تاثیر گذاشته

قدم شما با هر عنوانی به روی چشم بنده :دی کاش من هم می تونستم کمی از توانایی زبانی شما رو بدزدم :D

اسمایل ها هم نوش جونتون ! در مورد لوازم شخصی هم احتمالا سلیقه هامون یکیه :دی ناقابل !

راستی یادم رفت بگم !

Laughter in the dark از نابوکف رو هم خریدم ؛ یکی از کارهای قشنگ این نویسنده که قبلا ترجمه ش رو خونده بودم و خیلی دوست داشتم.

Laughter in the Dark (novel) - Wikipedia, the free encyclopedia

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
قدم شما با هر عنوانی به روی چشم بنده :دی کاش من هم می تونستم کمی از توانایی زبانی شما رو بدزدم :D

اسمایل ها هم نوش جونتون ! در مورد لوازم شخصی هم احتمالا سلیقه هامون یکیه :دی ناقابل !

شما لطف دارید لی لی جان:)
در مورد توانایی زبانی هم چوبکاری می فرمایید من عمرا به پای شما برسم :blush:
شما که کلا سلیقه تون تو همه ی زمینه ها خوبه هم اسمایلی هم لوازم شخصی بخصوص کتاب و روان نویس و مدادرنگی:wub:

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
شما لطف دارید لی لی جان:)
در مورد توانایی زبانی هم چوبکاری می فرمایید من عمرا به پای شما برسم :blush:
شما که کلا سلیقه تون تو همه ی زمینه ها خوبه هم اسمایلی هم لوازم شخصی بخصوص کتاب و روان نویس و مدادرنگی:wub:

در هر صورت شما لطف دارید. ممنونم :wub:

باور بفرمایید که من امروز اصلا قصد نداشتم کتاب بخرم ! خیلی یهویی شد :blush: یه برنامه ای پیش اومد که باید برای کاری می رفتیم حوالی میدون انقلاب. حدود 1 ساعت و نیمی من فرصت پیدا کردم برم یه دوری بزنم اون طرف ها که حالا بماند که یه جورایی کوفتم شد :دی

هیچی ! رفتم به چند تا از کتابفروشی های محبوبم سرک کشیدم و بینی م رو از بوی کتاب تازه انباشتم (!) و در نهایت رفتم پاساژ فروزنده تا خنزر پنزرهای دوست داشتنی اونجا رو ببینم. یه جامدادی لیوانی هم خریدم البته !

بعد خیلی اتفاقی دیدم که کتابسرای نیک (یکی از محبوب هام!) اومده اون پایین. خلاصه یه گشت مفصلی اونجا زدم و دلم نیومد دست خالی برگردم و این کتاب ها رو خریدم که هر 4 تاشون هم کم حجم هستن(مثلا شطرنج باز رو تموم کردم !) :

شطرنج باز / اشتفان تسوایک _ برگردان: دکتر محمد مجلسی (به توصیه ی یکی از کارکنان اونجا )

شب های هند / آنتونیو تابوکی _برگردان: سروش حبیبی ( به خاطر مترجمش!)

خواهران مرده و دو داستان دیگر / ولادیمیر ناباکف _ برگردان: شهریار وقفی پور (به خاطر والودیچکا !)

گذرنامه / هرتا مولر _ برگردان: مهرداد وثوقی

dollarist

Registered User
لایک‌ها
45
کتاب چنین گفت زرتشت ترجمه ی داریوش اشوری
ترجمه ی حمید نیر نوری رو داشتم،اما دوستان گفتند ترجمه ی آشوری یه چیز دیگه ست.من هم خریدمش.ترجمه ی خوبیه.آشوری یه زبان شناس دانشمنده و باید قدرش رو دونست.

wonnin

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7,614
چون اكثرا كتاب امانت ميگيرم و نميخرم دقيق يادم نيست :blink:

ولي فكر كنم 5 سال پيش پل رودخانه كواي بودش :rolleyes:

sedo

Registered User
لایک‌ها
1,574
چه کسی پنیر مرا جابجا کرد ؟ - برایان تریسی

درود

"نت ورک مارکتینگ با تمامی آسیبهایی که در ایران! در پی داشت، اگر از دید منتقدان فقط و فقط یک حسن داشته باشد، چیزی نمی تواند باشد جز این که آمار سرانه مطالعه در بین جمعیت کتاب زده و خواب آلود ایرانیان را فوق العاده افزایش داد.
و آنهم به خاطر تاثیری است که باعث چاپهای مکرر 2 کتاب ارزشمند شد.

-چه کسی پنیر من را جا به جا کرد
-قورباغه ات را قورت بده

Last edited:

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
انصافا که که آشوری چیز دیگه ای هست
اگر اهل مطالعه هستید به اینجا هم سر بزنید بد نیست
کتاب چنین گفت زرتشت ترجمه ی داریوش اشوری
ترجمه ی حمید نیر نوری رو داشتم،اما دوستان گفتند ترجمه ی آشوری یه چیز دیگه ست.من هم خریدمش.ترجمه ی خوبیه.آشوری یه زبان شناس دانشمنده و باید قدرش رو دونست.

sedo

Registered User
لایک‌ها
1,574
4397.jpg

درود
این کتاب به بررسی مفاهیم روانشناختی در آثار مولانا می پردازد.
از جمله:
فرا فکنی
دلیل تراشی
ضمیر ناخودآگاه
خود فریبی
و انحرافات جنسی

ناشر: پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي
قیمت:چهار هزار تومان

.....کتاب ارزنده ای به نظر می رسه و چون شماره آخر مجله "نگاه نو" اون رو معرفی کرده بود،تصمیم به خریدش گرفتم.
بدرود

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
امروز بعد از چندین سال به جمعه بازار کتاب رفتم و چند تایی کتاب خریدم.باورم نمیشه این کتاب هارو به این قیمت های خوب خریده باشم.اکثرا" هم چاپ اصلی و مربوط به 15 یا 20 سال پیش بودند

اولینش که یک کتاب جیبی و مجموعه داستان کوتاه هست: هیاهوی جنگل/ و.کارولنکو و من حدس میزنم هر چی که هست مال قبل از انقلابه.چون چاپش مال مسکو (بنگاه نشریات پروگرس)بوده و همین طور ترجمه اش :blink:

دومین کتاب: انسان ،مربی و نویسنده/ماکارنکو ترجمه ی ب.کیوان چاپ 61

صد سال تنهایی/مارکز/ترجمه ی بهمن فرزانه
خیلی وقت بود که میخواستم این کتاب رو به صورت اصلی بخرم.این یکی افست هست و چاپ نسخه ی اصلی اش مال 57 هست

عیش/آلبرکامو/ترجمه ی محمد تقی غیاثی/چاپ اول سال 2537 شاهنشاهی

1984/جورج اورول/ژیلا سازگار/افست شده بود و چاپ اصلی اش مال 59 بود

دفتر یادداشت های روزانه/فرانتس کافکا/بهرام مقدادی/چاپ 74

بازنشستگی و داستان های دیگر/محمد محمد علی/1385
یه مجموعه داستان کوتاه

آوای دل/محمد جواد سالاریان/ این یه مجموعه شعر هست که بیشترش غزل هست.حقیقتش قیمت کم کتاب (1000 تومن) باعث شد یک نگاه بهش بکنم و بعضی اشعارش رو خوشم اومد

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
امروز بعد از چندین سال به جمعه بازار کتاب رفتم و چند تایی کتاب خریدم.باورم نمیشه این کتاب هارو به این قیمت های خوب خریده باشم.اکثرا" هم چاپ اصلی و مربوط به 15 یا 20 سال پیش بودند

چند روز پیش که رفته بودم کتابفروشی، کتاب های انتخابی رو گذاشته بودم جلو روم، از روی قیمت پشت جلدشون چند تاشون رو جدا کردم و خریدم

کتابفروش که دیگه منو می شناسه، سر درد و دلش باز شد. بعد هم یه سری کتاب نشونم داد واسه این که ارزون چاپ بشه رو ورق گلاسه چاپ کرده بودن. اکثرا هم با ورق کاهی چاپ شده بودن.

فکر کنم تا یه مدت دیگه موقع خرید باید بگیم کتاب ارزون تا 20 تومان چی داری

دون آرام ترجمه ی شاملو 72000 تومان.

//

برای این که اسپم نشه

ژان باروا نوشته ی نویسنده ی محبوم روژه مارتن دوگار

هواردز اند نوشته ی ادوار مورگان فارستر

سالمرگی نوشته ی اصغر الهی

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
چند روز پیش که رفته بودم کتابفروشی، کتاب های انتخابی رو گذاشته بودم جلو روم، از روی قیمت پشت جلدشون چند تاشون رو جدا کردم و خریدم

کتابفروش که دیگه منو می شناسه، سر درد و دلش باز شد. بعد هم یه سری کتاب نشونم داد واسه این که ارزون چاپ بشه رو ورق گلاسه چاپ کرده بودن. اکثرا هم با ورق کاهی چاپ شده بودن.

فکر کنم تا یه مدت دیگه موقع خرید باید بگیم کتاب ارزون تا 20 تومان چی داری

دون آرام ترجمه ی شاملو 72000 تومان.

متاسفانه همین طوره که میگید.من تا چند وقت پیش همیشه کتاب نو میخریدم.اما حالا که فکرش رو میکنم خرید دست دوم های چاپ قدیم خیلی برام بهتره.هر چند ممکنه جلدشون کمی کثیف شده باشه و یا یه کم ظاهرش زشت تر باشه.ولی حقیقت اینه که اکثرا" دارای باطن بهتری هستند.جدا از این بحث قیمت ها هم هست.همین لیستی که در بالا نوشتم (هر چند هیچ کدوم رو بر اساس تصمیم گیر قبلی نخریدم) نهایت فکر کنم 23 تومن شد.که به قول شما ممکنه یک جلد از این ها رو بشه به صورت نو پیدا کرد.
وضعیت بدی شده بازار کتاب.اکثر دلخواه ها کمیاب و قیمت ها.....

manuela89

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,241
امروز اعصابم خورد(خرد؟) بود رفتم کتابفروشی :دی

دختر پرتقالی نوشته یوستاین گاردر .... ترجمه مهوش خرمی پور/// به نظر کتاب قشنگی میاد چند صفحه اشو خوندم نثر روونی داره.

من او را دوست داشتم.... آنا گاوالدا ترجمه الهام دارچینیان/// نویسنده اش و خیلی دوست دارم.

چه کسی باور می کند.... روح انگیز شریفیان ( اینو یه سری قبل ترش خریده بودم :دی )

mirbest32

Registered User
لایک‌ها
893
تحت تاثیر تبلیغات شدید معلم ادبیات سال اول ام که هنوز هم باهاش در ارتباط ام رمان "کلیدر" رو خریدم، اولین و آخرین رمان فارسی که پیش از این خریده بودم "ولهان" نام داشت که اصلا چنگی به دل نمی زد نمی دونم این یکی می تونه نظرمو عوض کنه یا نه.

mirbest32

Registered User
لایک‌ها
893
نقد و بررسی مثنوی مولوی به قلم استاد غلامحسین زرین کوب
کسوف از استفانی میّر ( اگر فیلم گرگ و میش رو دیده باشید حتما می دونید که بر اساس سلسه رمانهای استفانی میّر ساخته شده)

اولی به پیشنهاد استادم و دومی به پیشنهاد دوستم

sedo

Registered User
لایک‌ها
1,574
16.jpg15.jpg

درود

کتاب را به پیشنهاد مجله نگاه نو خریدم. . داستانش در مورد خاطره‌ای از خودِ نویسنده در سال 1975 روسیه است. ماجرای دردسرهایی که برای تعویض آپارتمانش کشیده است را به زبان طنز تعریف می‌کند. به نظرم نویسنده توانسته است وضعیت نویسنده‌های روسیه و بخشی از مشکلات ‌آن‌ها را در زمان روسیه کمونیستی نشان بدهد. اما طنز کتاب ضعیف است و یک جاهایی حوصله سر بر می‌شود. راستش خواندنش را پیشنهاد نمی‌کنم! مگر اینکه کنجکاو باشید بفهمید نویسنده چه دردسرهایی برای تعویض آپارتمانش کشیده است.

نویسنده: ولادیمیر نیکالایویچ واینوویچ

مترجم: آبتین گلکار.........چقدر تو مجله نگاه نو از خودش و کتاب تعریف کرده بود!

نشر: هرمس

چاپ اول 1389

قیمت:3000 تومان

بالا