• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین کتابی که خریدید چه بوده است؟

aria_ tehran

Registered User
لایک‌ها
23,518
حسابان گاج سفید سال سوم دبیرستان

Rain Drop

Registered User
لایک‌ها
364
محمدپيغمبري كه از نو بايد شناخت
نويسنده:كنستان ويرژيل گئورگيو
مترجم:ذبيح الله منصوري

sunset-man

Registered User
لایک‌ها
766
جنگل راما
نوشته ارتور سی کلارک :rolleyes:

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,358
بازیهای روانی مردم
دکتر علی شمیسا

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
درود

اول از همه به رسم خود شادی می کنیم ! exited.gif

6 جلد دیگه از موراکامی خریدم :

Blind Willow, Sleeping Woman

Hard-Boiled Wonderland and the End of the World

Dance Dance Dance

Sputnik Sweetheart

What I Talk About When I Talk About Running

و

1Q84 (سه جلد در یک جلد )

مونده این ها (از داستان ها البته!) : The Elephant Vanishes / Kafka on the Shore / Pinball, 1973 / Hear the Wind Sing / The Wind-Up Bird Chronicle

من و این همه خوشبختی محاله :lol: :

03082012904.JPG

سه تا کتاب هم از کارلوس فوئنتس خریدم:

مرگ آرتیمو کروز (برگردان : مهدی سحابی)
آئورا (برگردان : عبدالله کوثری )
گرینگوی پیر (برگردان : عبدالله کوثری )

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
درود

اول از همه به رسم خود شادی می کنیم ! مشاهده پیوست 181922

6 جلد دیگه از موراکامی خریدم :

Blind Willow, Sleeping Woman

Hard-Boiled Wonderland and the End of the World

Dance Dance Dance

Sputnik Sweetheart

What I Talk About When I Talk About Running

و

1Q84 (سه جلد در یک جلد )

مونده این ها (از داستان ها البته!) : The Elephant Vanishes / Kafka on the Shore / Pinball, 1973 / Hear the Wind Sing / The Wind-Up Bird Chronicle

من و این همه خوشبختی محاله :lol: :

مشاهده پیوست 181937

سه تا کتاب هم از کارلوس فوئنتس خریدم:

مرگ آرتیمو کروز (برگردان : مهدی سحابی)
آئورا (برگردان : عبدالله کوثری )
گرینگوی پیر (برگردان : عبدالله کوثری )
زبون اصلی :D

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207

7.gif

چند تا عکس بذارم !

دو تا عکس اول مربوط به شهر کتاب ساعی هستش .

اصلا باورم نمی شد 1Q84 رو آورده باشن !

03082012877.JPG

این هم یکی از جلدهای نیکلا کوچولوی خودمون به زبان انگلیسی :happy:

03082012880.JPG

دو تا عکس بعدی مربوط به شهر کتاب آرینه :

لولیتای نابوکوف

03082012900.JPG

جستجوی پروست به زبان انگلیسی . (قیمتش حدود 170000 تومن بود )

03082012901.JPG

mirbest32

Registered User
لایک‌ها
893
فرشته شوم
خیلی رمان خوبی بود...پر از درس و توصیفات زیبا و دل انگیز
17500 تومان خریدمش...
تا پس فردا دارم میفروشمش به دوستم به قیمت 15000 تومن

manuela89

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,241
فرشته شوم
خیلی رمان خوبی بود...پر از درس و توصیفات زیبا و دل انگیز
17500 تومان خریدمش...
تا پس فردا دارم میفروشمش به دوستم به قیمت 15000 تومن

دوست عزیز اسم نوسینده کتاب و هم ذکر کنید ممنون میشم.

mirbest32

Registered User
لایک‌ها
893
دوست عزیز اسم نوسینده کتاب و هم ذکر کنید ممنون میشم.

ببخشید من تازه کار این تاپیک ام دیگه
نویسنده اش جان دیل...به فارسی ترجمه شده ولی سانسور زیاد داره مخصوصا در قسمت هایی که در مورد اسلام عثمانی در برابر مسیحیت آندلس صحبت میشه
اگر نسخه بدون سانسورشو بتونه کسی چاپ کنه من دم دست دارم...ترجمه یکی از دوستانمه
سه مرتبه ارسال کرده ولی مورد قبول قرار نگرفته...شما سعی کنید انگلیسی رو بخرید با نام: dark angel

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,358
مشاهده پیوست 181984

چند تا عکس بذارم !

دو تا عکس اول مربوط به شهر کتاب ساعی هستش .

اصلا باورم نمی شد 1Q84 رو آورده باشن !

مشاهده پیوست 181980

این هم یکی از جلدهای نیکلا کوچولوی خودمون به زبان انگلیسی :happy:

مشاهده پیوست 181981

دو تا عکس بعدی مربوط به شهر کتاب آرینه :

لولیتای نابوکوف

مشاهده پیوست 181982

جستجوی پروست به زبان انگلیسی . (قیمتش حدود 170000 تومن بود )

مشاهده پیوست 181983
از کجا کتاب زبان اصلی تهیه می کنید؟

anArchist

Registered User
لایک‌ها
104
نامه به کودکی که هرگز متولد نشد از اوریانا فالاچی
عنتری که لوطیش مرده بود که صادق چوبک
دو قرن سکوت از عبدالحسین زرینکوب

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
از کجا کتاب زبان اصلی تهیه می کنید؟

توی همون پست عرض کردم از کدوم شهر کتاب ها خرید کردم. (شهر کتاب آرین و ساعی )شهر کتاب های دیگه هم کتاب به زبان اصلی دارن .شهر کتاب هایی که من معمولا سر می زنم این ها هستند:

شهر کتاب مرکزی : خیابان شریعتی بالاتر از خیابان استاد مطهری، نبش کوچه ی کلاته
شهر کتاب آرین:خيابان ميرداماد - مرکز خريد آرين
شهر کتاب ابن سینا:شهرک غرب، ایران زمین، جنب فرهنگسرای ابن سینا
شهر کتاب ساعی:خیابان ولی عصر_جنب پارک ساعی

برای کسانی که فرصت نمی کنن یا حال و حوصله ی رفتن به میدون انقلاب رو ندارن ، شهر کتاب گزینه ی خوبیه. البته شهر کتاب ها معمولا در کنار هم_ و نه هر کدوم به تنهایی_ خوب هستن چون هیچ کدومشون به اندازه ی زمانی که آدم می ره از کتابفروشی های انقلاب خرید می کنه ، پاسخگوی نیازهای فرهنگی! نیستن. ولی اگر مجموعه کتاب های همشون رو کنار هم بذاریم بد نیست! (الان که این ها رو تایپ کردم ، هوس رفتن به میدون انقلاب به سرم زد :lol:)

بین شهر کتاب هایی که گفتم ، شهر کتاب ساعی جمع و جورتره ولی به نظر من خیلی غنی تره.

Last edited:

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
گفتگو با بیلی وایلدر (چاپ دوم)

9649225760.240.jpg

برای کسانی که فرصت نمی کنن یا حال و حوصله ی رفتن به میدون انقلاب رو ندارن ، شهر کتاب گزینه ی خوبیه. البته شهر کتاب ها معمولا در کنار هم_ و نه هر کدوم به تنهایی_ خوب هستن چون هیچ کدومشون به اندازه ی زمانی که آدم می ره از کتابفروشی های انقلاب خرید می کنه ، پاسخگوی نیازهای فرهنگی! نیستن. ولی اگر مجموعه کتاب های همشون رو کنار هم بذاریم بد نیست! (الان که این ها رو تایپ کردم ، هوس رفتن به میدون انقلاب به سرم زد :lol:)

بین شهر کتاب هایی که گفتم ، شهر کتاب ساعی جمع و جورتره ولی به نظر من خیلی غنی تره.

سلام بر بانوی همیشه در صحنه ادبیات pt،

آخ گفتین. نمی‌دونم شهر کتاب مرکزی قبلی که خیابون حافظ بود رو اومده بودین یا نه. چند سالی است جمع‌ش کردن و بعد از فکر کنم سه یا چهار سال اون شعبه شریعتی رو احداث کردن. چه ساعت‌هایی که من با عشق تو اون شهر کتاب مرکزی قبلی می‌گذروندم. کلا یکی از لذت‌های بزرگ زندگی من کتاب و محصولات فرهنگی خریدن از شهر کتابه. :p کاملا صحبت‌های شما تایید میشه که هر کدوم نقص خودشون رو دارن و در کنار هم به درد بخور هستن! من خرید موسیقی رو بیشتر شهر کتاب آرین انجام میدم. کتاب ایرانی شهر کتاب مرکزی، کتاب خارجی هم آرین و ساعی باهم. البته من اینقدر از آرین خرید کردم دیگه منو میشناسن یه سری موضوعات مورد علاقه‌ام رو کتاب خوب بیارن سریع آمار میدن بهم.

الان هم جمعه‌ها اگر کاری نداشته باشم و حوصله‌ام سر بره با علاقه تمام میرم شهر کتاب مرکزی شریعتی، کافه‌اش تا پارسال چایی‌های (بهار نارنج و ....) خیلی خوبی میداد. فقط چون از اونجایی که هیچ چیز تو این مملکت خوب باقی نمی‌مونه و من هم چند وقتی است دیگه کافه‌اش نرفتم نمی‌دونم هنوز هم به خوبی قبل است یا نه؟ خوبی که این شهر کتاب مرکزی داره بودن همین کافه و صندلی هست که میشه کتاب رو قبل از خرید با خیال راحت خوند. البته شهر کتاب مرکزی قبلی هم بود، فقط میز و صندلی داشت.

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
سلام بر بانوی همیشه در صحنه ادبیات pt،

آخ گفتین. نمی‌دونم شهر کتاب مرکزی قبلی که خیابون حافظ بود رو اومده بودین یا نه. چند سالی است جمع‌ش کردن و بعد از فکر کنم سه یا چهار سال اون شعبه شریعتی رو احداث کردن. چه ساعت‌هایی که من با عشق تو اون شهر کتاب مرکزی قبلی می‌گذروندم. کلا یکی از لذت‌های بزرگ زندگی من کتاب و محصولات فرهنگی خریدن از شهر کتابه. :p کاملا صحبت‌های شما تایید میشه که هر کدوم نقص خودشون رو دارن و در کنار هم به درد بخور هستن! من خرید موسیقی رو بیشتر شهر کتاب آرین انجام میدم. کتاب ایرانی شهر کتاب مرکزی، کتاب خارجی هم آرین و ساعی باهم. البته من اینقدر از آرین خرید کردم دیگه منو میشناسن یه سری موضوعات مورد علاقه‌ام رو کتاب خوب بیارن سریع آمار میدن بهم.

الان هم جمعه‌ها اگر کاری نداشته باشم و حوصله‌ام سر بره با علاقه تمام میرم شهر کتاب مرکزی شریعتی، کافه‌اش تا پارسال چایی‌های (بهار نارنج و ....) خیلی خوبی میداد. فقط چون از اونجایی که هیچ چیز تو این مملکت خوب باقی نمی‌مونه و من هم چند وقتی است دیگه کافه‌اش نرفتم نمی‌دونم هنوز هم به خوبی قبل است یا نه؟ خوبی که این شهر کتاب مرکزی داره بودن همین کافه و صندلی هست که میشه کتاب رو قبل از خرید با خیال راحت خوند. البته شهر کتاب مرکزی قبلی هم بود، فقط میز و صندلی داشت.
درود بر اسنوی عزیز و همیشه مهربان
ای آقا ! ز لیلی گفتید و کردید کبابم ! شهر کتاب مرکزی قبلی ... 12742IMMgirlboghz.gif این فرموده ی شما در مورد من هم کاملا مصداق داشت :

چه ساعت‌هایی که من با عشق تو اون شهر کتاب مرکزی قبلی می‌گذروندم.

هنوزم که یادم می افته ، باعث و بانیش رو نفرین می کنم :دی عجب اتمسفری داشت اونجا ! سپنتا کوچیک بود که می رفتیم. اینقدر رفته بودیم (اتفاقا ما هم معمولا جمعه ها می ریم شهرکتاب ) که کارکنانش ما رو می شناختن . بعد هم که گفتن منتقل شده هفت حوض. 2 بار رفتیم اونجا ، ولی اینقدر از تعطیل شدن قبلی حالمون گرفته بود که اصلا بهمون نچسبید. ما کیش بودیم که فهمیدیم فروشگاه جدید مرکزی ، رفته خیابون شریعتی. این یکی هم البته خوبه ولی به پای قبلی نمی رسه.

در مورد کافی شاپ هم حقیقت اینه که من فقط یک بار رفتم و اینقدر عاشق فنجون های چای بامزه اش شدم که خیلی به طعم چای توجه نکردم !!

13042012282 (400x300).jpg

علت این هم که فقط یک بار رفتیم این بوده که یا خیلی شلوغ بوده و جای نشستن نبوده و یا سپنتا اصرار داشته که زودتر برگردیم خونه !(هر وقت خرید خودش تموم میشه ، باید برگردیم !)

میگم من اینجا باید از فرصت پیش اومده سو استفاده کنم! crazy3....gif شهر کتاب آرین ، موراکامی زیاد داشت. سه جلد از اون هایی رو که نداشتم از اونجا خریدم. مونده 4 جلد . میشه وقتی به شما آمار می دن ، آمار این 4 جلد رو هم بدن ؟! :blush: مشاهده پیوست 186418

هفته ی قبل ، از جایی که انتظارش رو نداشتیم ، یه مقدار مانی به دستمون رسید که تقسیم بر سه کردیم و قرار بود جمعه ای که گذشت بریم کتاب بخریم که چون جمعه وفات بود و شهر کتاب ها تعطیل ، امروز عصر رفتیم. ( قضیه ی پول رو گفتم که یه وقت فکر نکنید ما وضعمون خیلی خوبه و هی می ریم کتاب می خریم :D)

فردا شرح مبسوطی از خرید امروز به رشته ی تحریر در می آورم ! چون دوست دارم گزارش تصویری ارائه کنم و الان، نور برای عکس گرفتن مناسب نیست :دی

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
درود بر شما بانو، ممنون از لطف‌تون. :blush:

هنوزم که یادم می افته ، باعث و بانیش رو نفرین می کنم :دی عجب اتمسفری داشت اونجا ! سپنتا کوچیک بود که می رفتیم. اینقدر رفته بودیم (اتفاقا ما هم معمولا جمعه ها می ریم شهرکتاب) که کارکنانش ما رو می شناختن . بعد هم که گفتن منتقل شده هفت حوض. 2 بار رفتیم اونجا ، ولی اینقدر از تعطیل شدن قبلی حالمون گرفته بود که اصلا بهمون نچسبید. ما کیش بودیم که فهمیدیم فروشگاه جدید مرکزی ، رفته خیابون شریعتی. این یکی هم البته خوبه ولی به پای قبلی نمی رسه.

اون زمان که جمعش کردن، تعدادی از کارمندان‌شون رو فرستادن شعبه هفت حوض بعد هم به همه می‌گفتن منتقل شده اونجا در صورتی که اینطور نبود و شعبه هفت حوض از قبل هم بود! من هم خیلی نفرینشون کردم! چون خیلی به ما نزدیک بود من چند دقیقه پیاده اونجا بودم... حیف شد خلاصه. طبقه همکفش بهشت بچه‌ها بود...

مشاهده پیوست 186789
در مورد کافی شاپ هم حقیقت اینه که من فقط یک بار رفتم و اینقدر عاشق فنجون های چای بامزه اش شدم که خیلی به طعم چای توجه نکردم !!
علت این هم که فقط یک بار رفتیم این بوده که یا خیلی شلوغ بوده و جای نشستن نبوده و یا سپنتا اصرار داشته که زودتر برگردیم خونه !(هر وقت خرید خودش تموم میشه ، باید برگردیم !)

بله دقیقا کافه‌اش یهو خیلی شلوغ میشه!

میگم من اینجا باید از فرصت پیش اومده سو استفاده کنم! شهر کتاب آرین ، موراکامی زیاد داشت. سه جلد از اون هایی رو که نداشتم از اونجا خریدم. مونده 4 جلد . میشه وقتی به شما آمار می دن ، آمار این 4 جلد رو هم بدن ؟!

اختیار دارین لیلی عزیز، باعثه خوشحالی و البته افتخار بنده است اگر کاری از دستم بربیاد. من امروز عصر حتما تماس میگیرم باهاشون، فقط شما لطفا عنوان کتاب‌هارو هم به من بگین.
میگم اگر براتون مهمه راه‌های دیگه‌ای هم برای خرید کتاب هست، شرکت‌هایی هستند که سفارش می‌گیرند و کتاب‌ها رو براتون میارن.

هفته ی قبل ، از جایی که انتظارش رو نداشتیم ، یه مقدار مانی به دستمون رسید که تقسیم بر سه کردیم و قرار بود جمعه ای که گذشت بریم کتاب بخریم که چون جمعه وفات بود و شهر کتاب ها تعطیل ، امروز عصر رفتیم. ( قضیه ی پول رو گفتم که یه وقت فکر نکنید ما وضعمون خیلی خوبه و هی می ریم کتاب می خریم :D)

من عاشق این تعاملات خانوادگیم! دقیقا مسئله اینجا است بانو که پول زیاد تقریبا همیشه در جیب کسانی است که یا دلشون نمیاد خرجش کنن، یا در جیب کسانی که نمی‌دونند چطور خرجش کنن! من الان یک لیست از کتاب‌های خارجی که می‌خوام دارم هر وقت بتونم باید یکیشون رو سفارش بدم یا بخرم.

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
درودی دگر!

اول از همه برای اسنوی عزیز :

سپاس به خاطر مهربانی شما. در مورد اون کتاب ها فکر می کنم که من خیلی دارم عجولانه رفتار می کنم ! راستش تو این روزها ،هدفم بیشتر جمع کردن کل کتاب های موراکامیه . چون طبق برنامه ریزی های دراز مدتی (!) که داشتم ، قراره کتاب های موراکامی رو سال دیگه بخونم ! پس فعلا مزاحم شما نمیشم تا ببینم بعدا چی پیش میاد .

اما آخرین کتاب هایی که خریدم :

2 کتاب از موراکامی ، در راستای کلکسیون سازی از کتاب های نویسندگان مورد علاقه م !

- مجموعه داستان کوتاه The elephant vanishes
-Birthday Stories که مجموعه داستان های مربوط به تولد از نویسندگان مختلفه که انتخاب داستان ها توسط موراکامی بوده.

13082012968-001 (400x300).jpg

9 جلد هم کتاب ترجمه شده خریدم:

13082012967.JPG
چند تا توضیح در مورد این کتاب ها :

- تا حالا از "آنا گاوالدا" چیزی نخونده بودم و مشتاق بودم با داستان هاش آشنا بشم.
_از "خوان رولفو" ، پدرو پارامو رو خونده بودم که خیلی دوست داشتم. "دشت سوزان" مجموعه داستان کوتاهه که بعد از ظهر ،دو تا از داستان هاش رو خوندم و لذت بردم!
_پیمانی که شکسته شد (مجموعه داستان کوتاه ژاپنی) رو قبلا داشتیم که به امانت رفت و برنگشت ! ( البته اصلا قابل اون دوست عزیز رو نداره)
_"داستان ها و افسانه های ترکیه" رو چون خیلی ارزون بود (285 صفحه ، 1500 تومن!) خریدم:دی
_نیه توچکای داستایوسکی رو نداشتم و کلکسیونم ناقص بود !(البته هنوزم جا داره تا کامل تر بشه :دی)
_خانه ای در دشت از "دکتروف " رو هم خریدم چون امیدوار بودم که به خوبی ، یا تا حدودی به خوبی "رگتایم" یا "بیلی باتگیت" باشه!
_پائولا رو هم به خاطر گل روی خانم آلنده خریدم که بسی ارادت دارم خدمتشون !

اما!

چند تا استیکر و یه بسته روان نویس که خیلی وقت بود می خواستم بخرمشون (به خاطر کیفش!!!) و خسیسیم می اومد هم خریدم :دی (از استیکرها برای علامت گذاری توی کتاب های مشقیم ! استفاده می کنم :دی (کودک درونه دیگه !)

13082012973 (500x375).jpg

عکس روانویس ها با کیفشون رو می ذارم تو تاپیک عکاسی با تلفن همراه بخش عکاسی :دی

ببخشید که پستم کیلومتری شد !

manuela89

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,241
سلام لیلی رزعزیز

انقدر کتاب میخرید حسودیم میشه ها :دی

آناگاوالدا نثر جالبی داره من که نوشته هاشو خیلی دوست دارم به خصوص گریز دلپذیر .

کتاب موراکی چه خوشگله قلب قلبی :p به خاطر جلدشم شده باید بخرمش :-"

شما هم از این استیکرها خوشتون میاد؟:دی انقدر دوست دارم من :دی

Last edited:

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
سلام لیلی رز عزیز

انقدر کتاب میخرید حسودیم میشه ها :دی

آناگاوالدا نثر جالبی داره من که نوشته هاشو خیلی دوست دارم به خصوص گریز دلپذیر .

کتاب موراکی چه خوشگله قلب قلبی :p به خاطر جلدشم شده باید بخرمش :-"

شما هم از این استیکرها خوشتون میاد؟:دی انقدر دوست دارم من :دی

سلام به روی ماهت :دی
این روزا ریتم کتاب خریدنمون تند شده ! متاسفانه همیشه این طور نیست.
در مورد آناگاوالدا هم چون کتاب هاش کم حجمن ، فکر کنم زودتر برم سراغشون. گریز دلپذیر رو هم گذاشتم توی لیست خرید. (مرسی!)
این کتاب موراکی رو هم یکی از دوستان به صورت خودجوش ! امانت داده بود بهم که من نخوندمش و گفتم خودم باید داشته باشمش ! این کتاب هم چند تا ترجمه داره. من چون قبلا با کار خانم حائری آشنا بودم ، این قلب قلبیه رو خردیدم :دی
آره ! خیلی استیکر دوست دارم :دی به خصوص این هایی که حالت شفاف دارن و برجستگیشون کمتره (مثل اون ماهی ها و بستنی ها !)

Last edited:
بالا