برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
animated-mother-of-god-meme-smiley-emoticon-gif.1031242

زمستون نزدیکه وقتی گذاشتنت نگهبانی روی برجک میفهمی هتل کجاست

reza_17173

Registered User
لایک‌ها
9
سلام دوستان. ارشد عمران دارم 1 تیر اعزاممه و افتادم پادگان نیرو انتظامی جهرم، معاف از رزم هستم. ممنون میشم اگه کسی از دوستان اخیرا تجربه خدمت تو اونجارو داشته بهم اطلاعاتی از وضعیت سربازهای اونجا بده
ما هم این 2ماه آموزشی رو تموم کردیم. وحشتناک سخت بود. توی شهر گرمسیر، اونم توی گرمترین ماه های سال، با فرماندهانی بداخلاق و سختگیر...
دوستان من یگانم افتاده ایلام (خودم مال اهوازم) . درواقع کل خوزستانی ها (به جز اونایی که شرایط خاص داشتن) رو انداختن ایلام. حالا می خواستم ببینم با توجه به اینکه استان همسایه افتادم، چقدر احتمال جابجایی هست واسه من در آینده که بیام اهواز؟ اصلا شانسی هست؟!
سلام دوست گرامی
بدترین وضعیت ممکن اینه که 1تیر اونجا آب پز میشید ( به معنای حقیقی کلمه )
در دوره ی آموزشی معاف از رزم خیلی امتیازات داره که توی پادگان جهرم به درستی اعمال میشه برای مثال معافیت از رژه ، معافیت از میدان تیر، اردو ، ورزش صبح گاهی ، خشم شب ، نگهبانی با اسلحه و ... فقط نگهبانی با دست خالی داره که یه کم کسل کننده هست. مثلا نگهبانی دم در دستشویی دم در حموم و ...
ولی در کل آموزشی بد میگذره و سخته چون خیلی مقرراتی هست
بعد از تقسیم در یگان خدمتی مدرک لیسانس و پایین تر ارزش نداره
منتها شما چون ارشد هستید جریان فرق میکنه و درجه ستوانسومی بهتون میدن
مدارک تحصیلی ارشد و دکتری طبق قانون میافتن شهر خودشون و نیاز به پارتی ندارید و بعد از اون هم یه جای اداری بهتون میدن خدمت میکنید خیلی راحت نگران نباشید ( البته اگر قوانین تغییر نکرده باشند )
یه سری چیزاشون تغییر کرده بود. یعنی ما هم مثل بقیه رژه رو داشتیم، ورزش صبحگاهی رو داشتیم و ... تنها تفاوتی که داشتیم این بود که ما میدون تیر و اردوگاه نداشتیم. همین. اصلا هم کاری به سنت و مدرکت نداشتن و مثل بقیه سرت داد می زدن و باید مثل همه نظافت عالی می کردی و ... که البته من حدس می زدم همین باشه. خلاصه بگم که حسابی سوختیمو لاغر شدیمو بیمارهای پوستی گرفتیمو ... :)
متاسفانه مدرک ارشدیم هم به کارم نیومد و افتادم استان دیگه ایی. حالا امیدوارم بتونم بعدا جابجا کنم

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
من معاف از رزم بودم اصلا نگهبانی برجک نداشتیم و نداریم:general711:
منم گرفتم به شخمم نامه گرفتم معاف از نگهبانی :general703:
ولی یک روز کامل باید بمونم مثل نگهبان ها ولی برای کار خدماتی یعنی برای نیم ساعت جارو باید یک روز تمام+روز کاری بعد موند تو پادگان
برای تو چطور؟
ورزش و اینطور مزخرفات هم دارید؟

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,679
منم گرفتم به شخمم نامه گرفتم معاف از نگهبانی :general703:
ولی یک روز کامل باید بمونم مثل نگهبان ها ولی برای کار خدماتی یعنی برای نیم ساعت جارو باید یک روز تمام+روز کاری بعد موند تو پادگان
برای تو چطور؟
ورزش و اینطور مزخرفات هم دارید؟
یگان هفته بعد میرم، افتادم قم:android32:
اون اوایل دوره ما حتی رژه هم داشتیم اما کلا فرمانده های ما آدمای مشتی بودن هرکسی نمیتونست بهش میگفتن نرو، ورزش هم همینطور اما باز سخت نمیگرفتن.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
یگان هفته بعد میرم
پس هنوز نرفتی که همه چیز دستت بیاد البته همه چیز بستگی به شرایط داره
اینجایی که من هستم هر روز مثل خر که هیچ بدتر از تراکتور ورزش میکنیم
البته ورزش این ها سگ دو زدن و دویدنه که جونت را بگیرن نه برای سلامتی تو باشه
ورزش نیست جون کندنه
میخوان زندگیت رو بگیرن
پیر شدیم تو این سربازی

arashort

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من فردا شنبه عازم پادگان مالک اشتر اراکم.از طرفی دیشب سنجش نتایج آزمون و انتخاب رشته من رو اعلام کرده و من انتخاب رشته پذیرفته شدم.الان نمیدونم چیکار کنم؟باید برم ثبت نام دانشگاه؟یا برم برای اعزام و توی پادگان مدارک رو نشون بدم که مرخصی بگیرم؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
دوستان من فردا شنبه عازم پادگان مالک اشتر اراکم.از طرفی دیشب سنجش نتایج آزمون و انتخاب رشته من رو اعلام کرده و من انتخاب رشته پذیرفته شدم.الان نمیدونم چیکار کنم؟باید برم ثبت نام دانشگاه؟یا برم برای اعزام و توی پادگان مدارک رو نشون بدم که مرخصی بگیرم؟
از یه طرف مدرک لیسانس با پنجم ابتدایی توی سربازی فرقی با هم ندارن و نمیتونم بهت بگم برو بخون و هم نمیشه گفت برو سربازی چون کاری بیفایده تر و مضحک تر از سربازی نیست
ولی میتونی نری و غیبت در اعزام بخوری که با کنکور مشکلش حل میشه
غیبتی با فراری بحثشون فرق میکنه برای شما هیچ مشکلی پیش نمیاد

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,679
از یه طرف مدرک لیسانس با پنجم ابتدایی توی سربازی فرقی با هم ندارن
همونطور که میگم مالک اشتر شرایط راحتی برای ما داشت برای زیر لیسانسها هم شرایط سختی داشت.
از زمین تا آسمون فرق بود بین دیپلم و لیسانس، پدرشونو درآوردن.

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
من 105 ماه ارتش خدمت کردم !!!
دوسال اجباری - هفت سال هم پیمانی.
دژبان مرکز - دژبان فرماندهی کل - امور و روابط بین الملل - موزه و ...
کار خوبی کردی خوش به سعادتت!
خدمت در ارتش افتخار بزرگی هست البته به جز حالت وظیفه :D:D:D
برای پیمانی و کادری و افسر و درجه دار جای خوبی هستش :cool:

carnage2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزیز
من ۱ آبان تاریخ اعزام دارم. متاهل هستم و مدرکم فوق لیسانس از دانشگاه تهران هست. محل زندگیم هم شیراز هست. هیچ گونه کسری و پارتی هم ندارم...
میخواستم بپرسم برای کدوم ارگان (یا پادگان) اقدام کنم که بتونم به شیراز نزدیکتر باشم و تو دوره خدمت هم بعد از ظهر آزاد باشم به کارم برسم. ممنون.

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
یه عده ادم سوسول و سست عنصر جمع شدن اینجا،ما هم سربازی رفتیم مثل شما ناله کردیم،بس کنید دگ سست عنصرا شما بعدا چجوری میخاید از پس خودتون بر بیاید

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,739
معاف از رزم رو راحت میدن؟؟
چطوری باید گرفت؟ یعنی اول باید دفترچه بفرستی بعد چه کنی؟؟:(:(

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
معاف از رزم رو راحت میدن؟؟
چطوری باید گرفت؟ یعنی اول باید دفترچه بفرستی بعد چه کنی؟؟:(:(
معاف از رزم فرقش با بقیه اینه که توالت تمیز میکنی جارو میکنی آشغال جمع میکنی حتی با مدرک شخمی لیسانس . بقیه هم نگهبانی میدن
معاف از رزم قبل اعزام راحت میدن برای هر دردی حتی اگر ندادنت میتونی خودتو گروه ب بزاری یعنی بگی تفنگ دست من بدین میزنم ترتیب همه را میدم . بجای تفنگ جارو دستت میدن . بعد از اعزام بسیار سخت هست این کار و معاف دائم شدن کلا غیر ممکنه.
خانواده نباشه سربازی نیست زندگی سگی نیست ...

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,739
معاف از رزم فرقش با بقیه اینه که توالت تمیز میکنی جارو میکنی آشغال جمع میکنی حتی با مدرک شخمی لیسانس . بقیه هم نگهبانی میدن
معاف از رزم قبل اعزام راحت میدن برای هر دردی حتی اگر ندادنت میتونی خودتو گروه ب بزاری یعنی بگی تفنگ دست من بدین میزنم ترتیب همه را میدم . بجای تفنگ جارو دستت میدن . بعد از اعزام بسیار سخت هست این کار و معاف دائم شدن کلا غیر ممکنه.
خانواده نباشه سربازی نیست زندگی سگی نیست ...
منظورم اینه قبل از اعزام باید کجا بری ؟چکار کنی معاف رزم بدن؟؟
خانواده دارن فشار میارن برا رفتن به سربازی از اون فشارایی که عمو جانی میاره:(

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
منظورم اینه قبل از اعزام باید کجا بری ؟چکار کنی معاف رزم بدن؟؟
خانواده دارن فشار میارن برا رفتن به سربازی از اون فشارایی که عمو جانی میاره:(
مشکل تو پوله پس بعد سربازی هم برده خانواده هستی و خواهی بود تا زمانی که خودت بزاری بری
طبق قانون سنت بالا هست و نمیتونن علیه تو اقدام کنن
زمان ثبت نام بزن ناسالم و ادامه بده تا برسی به شورای پزشکی . اگر نشد تو آموزشی یه برگه بهت میدن برای وضعیت روحی از اونجا دیگه قطعا میتونی خودتو معاف از نگهبانی کنی البته الکی نگرت میدارن نمیزارن بری یعنی نگهبان یه روز بمونه تو هم الکی میمونی یعنی نمیزارن بهت خوش باشی رحت تر باشی .

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,739
حقیقت تو ناجا برای بعد از دوره آموزشی یه موقعیت بسیار خوب دارم که جای ایده آلی از ناجا بیافتم. از طرفی فکر نمیکردم وقتی ارگانم انتخاب شده بتونه برام کاری بکنه، ولی خب تونست و ۰۱ نزاجا تبدیل به باهنر کرمان ناجا شد.

دلشوره گرفتم :general503:

سلام بروبچز.
2 ماه آموزشی ما تو هتل مالک اراک:D تموم شد، سوالی بود در خدمتم.
دوستان یه سوال بعد از فرستادن دفترچه چندماه بعد طول کشید تا اعزام شدین؟؟

aboly1994

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان.یه راهنمایی میخواستم ازتون.من آبان اعزامم.میخواستم بدونم رفتار سربازا و فرمانده ها چطوری؟چطوری من رفتار کنم که کسی اذیت نکنه؟کلا شرایط سخت برام مهم نیست فقط خوشم نمیات با کسی درگیر بشم و دعوا کنم.شنیدم اونجا خوراک دعوا و بزن بزنه://)))

بالا