• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

hoomanesl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
من قرنیه ام نازک هست و آستیگمات و نمره هم دارم. پیش دکتر خانلری رفتم ایشون گفتند هم لنز آرتیزان رو می تونم بزارم هم آی سی ال توریک گفتند با اینکه آی سی ال توریک خیلی گرون تر هست ولی نتیجه به احتمال زیاد فرقی نخواهد داشت و آرتیزان رو بیشتر توصیه کردند. پیش دکتر شجاعی کلینیک بصیر هم رفتم ایشون گفتند اگه مشکل مالی نداری آی سی ال توریک گزینه ی بهتری است و بعدش آرتیزان چون آی سی ال توریک آستیگمات رو پوشش می ده. حالا می خواستم از شما بپرسم کلا این عمل کاشت لنز درون چشم رو توصیه می کنید؟ و اگر آره کدام یک از لنز ها به نظرتون بهتره؟ همچنین پیش دکتر خانلری عمل کنم یا دکتر شجاعی با توجه به هم مهارت این دکتر ها و هم بیمارستان و تجهیزاتی که باهاش عمل رو انجام می دن؟ آیا مارک و جنس لنز هایی که این دکتر ها استفاده می کنند با هم تفاوت داره یا یکی هست؟ چون قیمت هایی هم که گفتند کمی تفاوت داشت. ببخشید زیاد سوال پرسیدم.
پیشاپیش بسیار ممنون

Shabnam91

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام و خسته نباشید .
من برای ۳ هفته ی دیگر وقت عمل فمتو لیزیک گرفتم از دکتر عین اللهی.
ایشون به من گفتن که هم میتونم عمل لیزییک انجام بدم و هم فمتو لیزیک.
ممنون میشم اگر یه توضیح مختصر بدید راجب تفاوتشون و اینکه کدوم بهتره و آیا ممکنه مشکلی بعدش پیش بیاد یا خیر؟
من به شدت دچار استرس و نگرانی شدم .
و لطفا بفرمایید برای چشمی با شماره ۲ چه ضخامت قرنیه برای عمل لیزیک تا چه مقدار باید باشد؟

Last edited:

67nimaasima

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام اقای یاسینی.به نظرتون دکتر خسرو جدیدی دکتر خوبی هستند ؟؟ دکتر بهرام عین اللهی چطور؟؟ و دکتر علیرضا برادران رفیعی؟؟ بین این سه دکتر شما کدام را پیشنهاد می کنید ؟؟خیلی ممنون

Last edited:

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
دوست عزیز من شماره چشم شما قبل ار عمل ۶ با ۲.۵ استیگمات بوده. اینکه ۰.۵ شماره باقی بمونه یعنی عمل شما بسیار موفق امیز باشه.
ران نباشید شماره چشمتون تغییر زیادی نخواخد کرد. در همین حدود باقی میمونه.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
آقا یاسینی اگر شماره چشمم بعد از عمل مثلا نیم نمرش می موند ولی ثابت بود مشکلی نداشتم ولی مشکل اینجاست که شماره چشم در حال افزایش بوده یعنی 3 ماه بعد از عمل -0.37 و -0.75 استیگمات (چشم راست) و -0.37 و -0.75 استیگمات (چشم چپ) بوده و 1 سال بعد از عمل یعنی 7 ماه بعدش شده -0.75 و -0.62 استیگمات (چشم راست) و -1 و -0.75 استیگمات (چشم چپ). بالا رفتن شماره چشم 1 سال بعد از عمل که طبیعی نیست؟
بنابراین ترس من اینه که از اینم بره بالاتر هر چند همین الانم تا حدودی تاری دید دارم ولی هنوز در حدی نیست که نیاز به عینک داشته باشم ولی می ترسم بره بالاتر و نیاز پیدا کنم. حتی تو این 1 ماه اخیر بعد از مراجعه به دکتر هم به نظرم میاد چشم راستم یه ذره دیگه هم ضعیفتر شده
لطفا بگید برای بالاتر نرفتن شماره چشم چه توصیه هایی می کنید و چه کارهایی باید انجام بدم؟ اگه در حال افزایش باشه میشه جلوشو گرفت؟

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
حرف دکتر حیدریان کاملا درسته. اگر همل کنید در ین بالای ۳۵ شماره چشمتون بر میگرده من شنیدم در صورتیکه عمل نکنید در این سنین چشمتان اصلاح میشه.

سلام جناب یاسینی ! من یه عینک آفتابی خوب که همه استانداردهای طبی رو داشته باشه میخواستم بخرم ! شما چه برندی رو پیشنهاد میکنید ؟ :general105:

البته ببخشید که مزاحم شما شدم ! چون اول میخواستم از دکتر افتک همون دوستمون که دکترای بیو الکتریک از دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی داره بپرسم ( به امضام رجوع کنید ) ولی مثل اینکه متاسفانه ایشون آنلاین نیستند ! ;)

nazanin1811

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام

مدت هاست اینجا رو دنبال میکنم

چون به فکر جراحی چشمم برای برداشتن عینک هستم
امروز برای معاینه رفتم پیش دکتر ادیب مقدم تو بیمارستان بینا
گفتن قرنیه ات نازکه و اینکه چشمات داشته به قوز قرنیه دچار میشده که خوشبختانه این اتفاق نیفتاده
چشمام 3.5 هست با آستیگمات 1
دکتر ادیب مقدم پیشنهاد دادن من یا عمل نکنم یا بخت شرایط ریسکی لازک یا پی آر کی کنم (با این فرض که ممکنه برگرده و اینا) و یا روش جدیدی که خودشون دارن روش کار میکنن رو امتحان کنم که البته خیلی گرون قیمته ترنس پی آر کی
به نظرتون من چکار کنم؟
پیش دکتر دیگه ای برم؟
عکس هامو جای دیگه ببرم قبول میکنند؟ حدود 300 هزار تومن عکسام شد
پیش چه دکتری برم؟

ببخشید طولانی شد

nazanin1811

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سوال دیگه ؟
ضخامت قرنیه باید چقدر باشه که مناسب عمل باشه؟

Alieh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام. من يه نوزاد با كاتاراكت مادرزادي دارم دنبال يك دكتر خوب تو تهران براي جراحي ميگردم. لطفا هر چه زودتر يه دكتر خوب معرفي كنين

hamid7980

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام و احترام
اينجانب حميد رضا نوشادها مديريت گروه زيبا آي تي تلكام www.zibait.comو همچنين مديريت مركز بينايي سنجي فرشته نور در شهر قزوين .بدينوسيله به اطلاع ميرساند كليه اعضاي محترم اين انجمن كه به استان قزوين دسترسي دارند ،ميتوانند به اين مركز مراجعه نموده واز شرايط بسيار ويژه اين مركز مخصوصا ويزيت چشم رايگان تا پايان سال ٩٤ استفاده نمايند .افتخار ماست در خدمت شما باشيم .تلفن وقت دهي ٠٢٨٣٣٢٢٩٦٢٠

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
سلام
من قرنیه ام نازک هست و آستیگمات و نمره هم دارم. پیش دکتر خانلری رفتم ایشون گفتند هم لنز آرتیزان رو می تونم بزارم هم آی سی ال توریک گفتند با اینکه آی سی ال توریک خیلی گرون تر هست ولی نتیجه به احتمال زیاد فرقی نخواهد داشت و آرتیزان رو بیشتر توصیه کردند. پیش دکتر شجاعی کلینیک بصیر هم رفتم ایشون گفتند اگه مشکل مالی نداری آی سی ال توریک گزینه ی بهتری است و بعدش آرتیزان چون آی سی ال توریک آستیگمات رو پوشش می ده. حالا می خواستم از شما بپرسم کلا این عمل کاشت لنز درون چشم رو توصیه می کنید؟ و اگر آره کدام یک از لنز ها به نظرتون بهتره؟ همچنین پیش دکتر خانلری عمل کنم یا دکتر شجاعی با توجه به هم مهارت این دکتر ها و هم بیمارستان و تجهیزاتی که باهاش عمل رو انجام می دن؟ آیا مارک و جنس لنز هایی که این دکتر ها استفاده می کنند با هم تفاوت داره یا یکی هست؟ چون قیمت هایی هم که گفتند کمی تفاوت داشت. ببخشید زیاد سوال پرسیدم.
پیشاپیش بسیار ممنون

دوست عزیز نمره چشم هاتون دقیقا چند هستش و اینکه چقدر آستیگمات دارید ؟
سپاسگزارم

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
نمره -٩ و -١١ و هر چشم ٤ آستيگمات.
تشکر فراوان دوست عزیز.
من هم نمره چشم هام مثل شما بالاست ( هر کدام 7.5 و نیز هر کدام 1.75 آستیگمات )
من شیرازم و فعلا قصد عمل ندارم .
خوشحال میشم تجربه هاتون رو به اشتراک بگذارید .
سپاس بی کران

hoomanesl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
تشکر فراوان دوست عزیز.
من هم نمره چشم هام مثل شما بالاست ( هر کدام 7.5 و نیز هر کدام 1.75 آستیگمات )
من شیرازم و فعلا قصد عمل ندارم .
خوشحال میشم تجربه هاتون رو به اشتراک بگذارید .
سپاس بی کران
انشالا دوست عزيز اگه عمل كردم حتما در خدمت خواهم بود
ساير دوستان كه اينجا هستند كسي اين عمل كاشت لنز رو انجام نداده؟!

mojtabadj88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام اقای یاسینی
ی کلینیک خوب برا فمتولیزیک تو اصفهان با قیمت مناسب برامون معرفی کنید اگه قیمتشم میدونید بگید و ایا در اهواز کلینیک برای فمتو لیزیک هست؟لطفا بیمارستان و دکتر خوب رو معرفی کنید با تشکر

zizi2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام و تشکر بابات تاپیک مفیدتون آقای یاسینی
من مدتی هست دارم راجع عمل چشم تحقیق می‌کنم و بین سرچام رسیدم به تاپیک شما
خیلی از پستاشو خوندم اما اونقدر زیاده که همه‌ش رو هنوز نتونستم بخونم.
داشتم دنبال راهنمایی در مورد دکتری از تبریز می‌گشتم که هنوز پستی با این مضمون پیدا نکردم
من ۳۲ سالمه و تصمیم گرفتم چشمام رو عمل کنم. شماره چشمام هم یکی ۴ و یکی ۳/۷۵ هست. تو انتخاب دکترش موندم
اگه ممکنه دکتر مناسبی از تبریز معرفی بکنین و اینکه کدوم کلینیک تبریز بهتر هست
ممنون از توضیحات مفید و صادقانه‌تون
موفق باشید

moon_shine

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ظاهرا آقای یاسینی نیستن جواب بدن به سوالا.......من واقعا سر دوراهی موندم،کسی از کاربرا تجربه عمل دوربین آستیگمات داشته؟نتیجه اش چطور بوده؟

Zahranurs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام اقاي ياسيني عزيز من حدود يه ماه پيش از شما خواستم يه دكتر خوب تو شيراز بهم معرفي كنيد يكي از دوستان دكتر ساسان نيكنام رو پيشنهاد دادن و من براي ١٠روز ديگه پيشون نوبت دارم ب مدت دو هفته از دبي ميام متاسفانه من فكر كردم ايشون رو شما معرفي كرديد متوجه اسم كابري شون نشدم امروز اتفاقي فهميدم ك شما دكتر جعفري رو پيشنهاد داديد بهم و دكتر نيكنام رو شما معرفي نكرديد حالا ميخواستم ببينم نظر شما راجب دكتر نيكنام چيه ؟؟؟و ايا دكتر جعفري ك شما گفتيد زود نوبت ميدن البته جوري باشه ك تا ١٢دي بهم نوبت معاينه و عمل رو پشت سر هم بدن اخه ساكن شيراز نيستم نهايتش دو هفته ميتونم بمونم از نظر هزينه هم تا ٦مليون ميتونم بدم ،، دبي هم دكتراي ايراني و خارجي خوبي داره اما هزينه ش چندين برابر ميشه ب همين دليل ميخوام بيام ايران براعمل ...لطفا اگه امكانش هست جوابم رو بديد زودتر خودم از هيچكدوم دكترا شناخت ندارم

Zahranurs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در ضمن من ٢٤سالمه شماره هر كدوم از چشمام منفي چهار هست و مدت سه سال لنز تماسي استفاده كردم ك بهم گفتن دو هفته قبل از عملم ديگه استفاده نكنم همسرم هم ميخوان عمل كنن ايشون هم هر كدوم از چشماش منفي ٢/٥هستشممنون ميشم زودتر جواب بديد ون خيلي وقتي ندارم براي گرفتن نوبت پيش يه دكتر ديگه كمتر از دو هفته ي ديگه بليط دارم

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
خدا نکنه. خیچ وقت پا به خاک قاتلین مردم ایران نمیدارم و یک قرون از پول این مملکت را حرام عراقی های قاتل نمیکنم.

شما ایولا داری آقای یاسینی. راستی چند وقتیه خبری نیست از شما.
آقا من حس می‌کنم یه اشتباه بزرگ کردم که تو ایران عمل نکردم. والا اینجا تو تورنتو اینقدر دیر به دیر وقت می‌دن (متخصص کم دارن، قدر متخصص‌های ایران رو بدونید!). پیش یه دکتره دیگه رفتم که اون بهم گفت بهتره حرف دکتر استاین رو گوش بدم و لنز مونوفوکال دور بذارم ولی من اصرار کردم و ایشون هم من رو به یه دکتر دیگه معرفی کرد که خب ۴ ماه دیگه وقت داده. علاوه بر اون یه وقت دیگه هم از یه دکتر دیگه دارم که اونم متاسفانه به خاطر سال نو میلادی میفته بعد از عید مسیح سلام الله علیه! حالا واقعا نمی‌دونم اگه این دو تا دکتر هم بگن لنز مونوفوکال دور بگذارم، آیا این کار رو بکنم؟ آیا اصلا این دکترها به خاطر ترسشون از لنز مولتی فوکال هست که می‌گن من نذارم؟ (چون یه جا می‌خوندم که این لنزها جدیدن و به خاطر همین برخی پزشک ها که محافظه کار ترن می‌ترسن از اینکه این نوع لنز ها رو به مریض ارائه کنن)

بالا